کابل کشی شبکه

کابل کشی شبکه

از 1300 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت کابل کشی شبکه در بهار 1403 چقدر است؟

قیمت سیم کشی و داکت کشی(متری)

120,000 الی 160,000 تومان

قیمت کابل کشی(متری)

18,000 الی 240,000 تومان

متوسط قیمت3,900,000 تومانکمینه قیمت3,900,000 تومانبیشینه قیمت3,900,000 تومان

آنچه درباره کابل کشی شبکه خواهید خواند

 • کابل کشی شبکه چیست؟
 • استاندارد کابل کشی شبکه چیست؟
 • آموزش کابل کشی شبکه
 • کابل کشی ساخت یافته چه مزایایی دارد؟
 • انواع کابل کشی شبکه
 • نحوه کابل کشی شبکه در ساختمان چگونه است؟
 • کابل کشی شبکه دیتا سنتر و اتاق سرور
 • چرا هوم سرویز را برای کابل کشی شبکه انتخاب کنیم؟
 • ارائه خدمات کابل کشی شبکه در کمترین زمان ممکن
 • هزینه کابل کشی شبکه به چه مواردی بستگی دارد؟
 • نحوه درخواست خدمات کابل کشی شبکه و داکت کشی شبکه در هوم سرویز چگونه است؟

کابل کشی شبکه چیست؟

کابل کشی شبکه به طور کل به نصب کابل شبکه، اتصالات نود ها و سوئیچ ها گفته می شود. در نقشه کابل کشی شبکه LAN، ارتباط بین دوربین های مداربسته، کامپیوترها، پرینترها و سایر اجزا در ساختمان مشخص می شود. به همین دلیل اگر سیم کشی شبکه درست انجام نشود شبکه دیر یا زود به مشکل برخورد خواهد کرد. همانطور که می دانید این خدمات جزو خدمات پسیو شبکه است. اگر استاندارد کابل کشی شبکه پسیو به درستی رعایت نشود عملا شبکه کارایی نخواهد داشت و به زودی بلااستفاده خواهد شد. لذا استفاده از خدمات شرکت کابل کشی شبکه در اجرای صحیح این تجهیزات بیشتر به شما کمک خواهد نمود. در ادامه به استانداردها، اصول کابل کشی شبکه و عوامل موثر بر قیمت کابل کشی شبکه خواهیم پرداخت.

استاندارد کابل کشی شبکه چیست؟

استاندارد کابل ‌کشی شبکه در دنیا به صورت مشترک استفاده می شود. از رایج ترین استانداردهای شبکه ANSI/TIA/EIA هستند. در این استانداردها نحوه چینش تجهیزات شبکه ها، نحوه اتصال سوکت ها و کیستون ها، طول کابل ها، تجهیزات مورد نیاز برای کابل کشی شبکه و نحوه اتصال پین ها مشخص می شود.

انواع کابل شبکه مانند شیلددار و بدون شیلد و در کتگوری های مختلف مانند cat5, cat 6 و cat 7 وجود داشته که بیشتر سری 6 مورد استفاده قرار می گیرد. البته این نسخه ها به مرور بازبینی شده و نمونه های جدیدتری از آنها مورد استفاده قرار می گیرند. این استانداردها در مقیاس های کوچک و همچنین این ساختار منسجم برای اجرای سیستم سیم کشی شبکه اداری وسیع نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

آموزش کابل کشی شبکه

برای اجرای صحیح، باید تمام دیتاسنترها بر اساس اصول کابل کشی ساختاریافته طراحی و نصب شوند. کابل های شبکه، کانکتورها، سوکت ها باید بر اساس نقشه کابل کشی شبکه استاندارد، راه اندازی و نصب شوند. برای آموزش کابل کشی شبکه باید با این اصول آشنایی کامل داشته باشید تا نصب و راه اندازی شبکه به درستی انجام شود. به این ترتیب هر اقدامی در آینده مانند ارتقا شبکه، عیب یابی و تعمیرات شبکه راحت تر انجام می شود. رعایت موارد زیر موجب می شود که مراحل نصب کابل شبکه بهتر انجام شوند.

 • نوع کابل و کتگوری باید بر اساس نوع نیاز کارفرما و همچنین بر اساس استاندارد کابل کشی شبکه باید چینش و اتصالات شبکه انجام شود.
 • حداکثر فاصله کابل ها باید مجاز باشد و نباید فاصله بین نودها تا رک از 90 متر تجاوز کند.
 • استفاده از دو رشته کابل متفاوت در هنگام ارتباط برقرار کردن سوییچ ها با سوییچ اصلی الزامی است. که در صورت قطعی احتمالی ارتباطات شبکه به طور کل قطع نشود.
 • استفاده از کابل های شیلددار در محیط هایی که نویز و امواج الکترومغناطیس زیاد است الزامی است.
 • بهتر است کلیه تجهیزات در کابل کشی شبکه از یک برند استفاده شود.
 • خریداری کابل شبکه را به شرط موفقیت در تست فلوک انجام دهید تا مطمئن شوید که کابل های اصلی را خریداری کرده اید.
 • در هنگام نصب تجهیزات بر اساس نقشه کابل کشی شبکه کابل ها را لیبل بزنید. تا در صورت بروز ایراد بتوانید کابل معیوب را راحت پیدا کرده و عیب یابی را انجام دهید.
 • در صورتی که ناچارا کابل های شبکه و برق در کنار هم قرار گرفته اند باید به وسیله پارتیشن این دو از هم جدا شوند.
 • در کابل کشی ساختاریافته امکان اتصال یک دیوایس با یک کابل مستقیم به دیتاسنتر وجود ندارد. بلکه این اتصالات با استفاده از سه رشته کابل مستقل انجام می شود.
 • همچنین باید از مسیر کابلها، نصب سوکت ها و ارتباط بین آنها، سوییچ ها، هاب و .. یک نقشه تهیه شود. همچنین چون انتقال دیتا در بخش میانی یا ستون فقرات شبکه بیشتر است باید از کابل های با قابلیت انتقال سرعت بالاتر استقاده شود.
 • در داخل اتاقک رک ها نباید از مهتابی یا لامپ های کم مصرف نصب کرد زیرا این لامپ ها نویز تولید می کنند و موجب تداخل در شبکه می کنند. همچنین سایر موتورهای الکتریکی و برق فشار قوی نباید از کنار اتاقک رک قرا بگیرند.

کابل کشی ساخت یافته چه مزایایی دارد؟

همانطور که می دانید تعویض کابل کشی شبکه یا ارتقای کابل کشی شبکه به راحتی انجام نمی شود. زیرا این خدمات جهت استفاده طولانی مدت طراحی می شوند تا بتواند سخت افزارها و نرم افزارهای مدرن تر را هم ساپورت کنند. کابل کشی شبکه ساخت یافته قطعه بندی را ساده تر کرده و موجب حفظ کیفیت شبکه می شود. با استفاده از این مدل نصب کابل شبکه، امکان تغییرات و جابجایی به راحتی انجام می شود و در صورت نیاز به تعمیرات، دسترسی به کابل ها راحت تر خواهد بود و هزینه عیب یابی شبکه هم کمتر می شود.

اصول کابل کشی شبکه چیست؟

بر اساس رعایت این اصول سیم کشی شبکه، یک شبکه استاندارد دارای طول عمر بالا خواهد بود و دچار ایرادات احتمالی نخواهد شد. در ادامه به معرفی مهم ترین مواردی که در سیم کشی شبکه باید دقت شود می پردازیم.

 • طول سیم کشی شبکه تا هر دیوایس را طولانی در نظر نگیرید. نهایت طول کابل تا پریز نباید بیشتر از 3 متر باشد.
 • در اجرای کابل شبکه اداری که فضا وسیع است باید از کابل و پیچ کوردهای با کیفیت استفاده شود تا کیفیت کار کم نشود.
 • سینی کابل نباید سنگین و یا معلق باشد و باید کاملا فیکس شود.
 • از کابل ها و پیچ کورت های ارزان قیمت استفاده نکنید. زیرا این ارزانی به علت استفاده از مس کمتر در داخل آنهاست و سیگنال ها را به خوبی انتقال نمی دهند و شبکه دچار مشکل می شود.
 • نقشه کابل کشی شبکه باید به گونه ای طراحی شود که در صورتی که در آینده نیاز به اضافه کردن نودهای بیشتر باشد به مشکل برنخورید.
 • بهتر است از کابل های cat6‌ استفاده شود چون پهنای بیشتری دارند و تفاوت قیمتی چندانی با نمونه های دیگر در نتیجه هزینه کابل کشی شبکه را بالا نخواهد برد.

انواع کابل کشی شبکه

یکی از نکات مهم در نصب کابل شبکه این مورد است که کابل ها نباید زیاد در دسترس بوده و دیده شود. بستر مورد نیاز برای نصب کابل شبکه، ترانک و داکت، لوله های فلزی و فلکسی، سینی های پلاستیکی و … است. کابل کشی شبکه از کف، نصب کابل شبکه روی دیوار با استفاده از نصب ترانک یا داکت کشی انجام می شود. در مواردی هم کابل شبکه با استفاده از لوله و سینی استفاده می شود. برای اجرای کابل شبکه سبک از لوله و برای کابل های سنگین تر از سینی استفاده می شود.

نحوه کابل کشی شبکه در ساختمان چگونه است؟

نقشه کابل کشی شبکه مهم ترین مرحله از اجرای کابل شبکه است که عدم صحیح انجام آن موجب بروز ایراد در آینده خواهد شد. در این نقشه نودها و مسیر کابل ها مشخص می شود. تمامی تجهیزات شماره گذاری شده و مسیر دقیق کابل های شبکه مشخص می شود.

مسیر نصب کابل باید کوتاه ترین فاصله با رک شبکه باشد تا هم کیفیت و هم سرعت انتقال داده مورد تایید باشد. مسیر عبور کابل ها نباید در محل هایی باشد که دچار گره خوردگی یا پارگی شوند.

سوکت زدن کابل باید به وسیله استریپر انجام شود. سوکت زدن کابل شبکه مرحله مهمی است که باید کاملا محکم شوند.

بعد از آماده سازی کابل ها باید مسیر عبور کابلها مشخص شود که معمولا دیوار گزینه مناسب تری است. سپس با استفاده از ترانکینگ یا داکت شبکه اقدام به عبور و نصب کابل می کنند. داکت شبکه که علاوه بر زیبایی از آسیب رسیدن به کابل ها هم جلوگیری می شود. البته بنا به شرایط می توان سیم کشی از سقف یا کف را هم انجام داد که در این صورت سقف کاذب و یا با استفاده از سینی های پلاستیکی پیشنهاد می شود.

همچنین در نحوه نصب کابل شبکه باید دقت شود که زاویه کابل بیشتر از 90 درجه، موجب افت سرعت انتقال داده خواهد شد. رعایت این موارد در هنگام نصب کابل شبکه موجب حفظ کیفیت انجام کار خواهد شد.

کابل کشی شبکه دیتا سنتر و اتاق سرور

کابل کشی در سرور و دیتا سنتر بر اساس ابعاد مرکز از دو مسیر انجام می شود. کابل کشی شبکه از کف و از بالا و سقف. با توجه به حجم بالای کابل در طول مسیر کابل شماره گذاری می شود. کابل ها نباید دارای پیچ خوردگی بوده و باید کاملا صاف باشند. تمامی موارد مربوط به استاندارد ها در اتاق سرور با وسواس و دقت عملکرد بالاتری باید انجام شود.

چرا هوم سرویز را برای کابل کشی شبکه انتخاب کنیم؟

قطعا ما به عنوان شرکت کابل کشی شبکه باید دارای ویژگی هایی باشیم تا خود را نسبت به سایر ارائه دهندگان این خدمات برتر بدانیم.

· نظارت کامل از ابتدای شروع کار تا تحویل نهایی

کل پروسه راه اندازی شبکه های کامپیوتری باید قدم به قدم به درستی برداشته شود. از این رو متخصصین ما با نظارت کامل کلیه اقدامات را به درستی برنامه ریزی کرده و کابل ها را بر اساس استاندارد کابل کشی شبکه انجام داده و اقدامات لازم برای آینده نگری و نصب تجهیزات انجام می دهند.

· هزینه کابل کشی مناسب

همانطور که می دانید قسمت اعظمی از هزینه کابل کشی شبکه بر اساس قیمت کابل شبکه و سایر تجهیزات مورد نیاز وابسته است. با کمک متخصصین ما می توانید با کیفیت ترین تجهیزات را با قیمت مناسب خریداری کنید.

· کابل کشی شبکه براساس اخرین استانداردها

دانش مربوط به این خدمات به طور ممتد در حال تغییر است. از این رو دارا بودن دانش تخصصی در این زمینه موجب می شود که همواره بالاترین کیفیت را که کمترین قطعی دریافت کنید.

ارائه خدمات کابل کشی شبکه در کمترین زمان ممکن

در صورتی برای راه اندازی و یا ارتقا شبکه ها نیاز به این خدمات دارید می توانید در کمترین زمان با ثبت درخواست متخصصین را خبر کرده و از مشاوره و خدمات ما بهره مند شوید.

هزینه کابل کشی شبکه به چه مواردی بستگی دارد؟

هزینه کابل کشی شبکه پسیو به عوامل مختلفی بستگی دارد. با توجه به این که مهم ترین مرحله ازراه اندازی شبکه LAN مربوط به این زیرساخت ها است. نباید به علت عواملی مانند قیمت کابل کشی شبکه این اقدامات را به افراد ناوارد سپرد. در ادامه به معرفی مهم ترین عوامل موثر بر هزینه کابل کشی شبکه می پردازیم.

· اندازه فضا و وسعت شبکه

قیمت کابل کشی شبکه در وهله اول به حجم کار و متراژ کابل مورد نیاز بستگی دارد. زیرا به این ترتیب به کابل بیشتری و سایر تجهیزات بیشتری نیاز است.

· نوع داکت مورد نیاز بر هزینه داکت کشی شبکه تاثیر دارد

مورد دیگر نوع داکت مورد نیاز است. انواع داکت بر اساس اندازه و حجم کابل انتخاب می شوند. با این تفاسیر قیمت داکت کشی شبکه نیز تغییر خواهد نمود.

· نوع شبکه مورد نظر بر هزینه کابل کشی شبکه تاثیر دارد

مواردی مانند نوع شبکه، وسعت شبکه، تعداد نودها، ابعاد محل و ... روی قیمت ها تاثیر دارد. قیمت سیم کشی شبکه اداری به موارد متعددی بستگی دارد. در مواردی مانند ارتقا شبکه قیمت کابل کشی شبکه کمتر می شود. اما در مراحل راه اندازی قیمت ها بیشتر خواهد شد زیرا از ابتدا باید تمام تجهیزات خریداری و نصب شوند.

· نوع تجهیزات مورد استفاده در کابل کشی شبکه

استفاده از کابل شبکه با کیفیت، سوکت ها با کیفیت و همچنین کابل های قطور تر متناسب با نقشه سیم کشی شبکه، هزینه کابل کشی شبکه را بالا می برد.

هزینه کابل کشی شبکه بخش بسیار اندکی از کل هزینه های راه اندازی شبکه را شامل می شود. اما اگر بگوییم مهترین قسمت است اغراق نکرده ایم. در واقع صرفه جویی بی مورد در این قسمت منجر می شود که عملا کل این تجهیزات بلااستفاده شوند و یا در آینده متحمل هزنیه های بالاتری شوید..

نحوه درخواست خدمات کابل کشی شبکه و داکت کشی شبکه در هوم سرویز چگونه است؟

این اقدامات در خدمات شبکه بسیار با اهمیت است و تمام کیفیت شبکه در گرو انجام صحیح این مورد است. کابل کشیدن شبکه، استاندارد و قواعد خاصی دارد. لذا همواره تاکید به کمک گیری از شرکت کابل کشی شبکه هوم سرویز است. در صورت نیاز به این خدمات تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. با ثبت درخواست و درج شماره تماس و آدرس متخصصین ما جهت مشاوره و اعلام هزینه ها با شما تماس خواهند گرفت. در صورت توافق به صورت حضوری در محل حضور پیدا خواهند کرد و خدمات را ارائه خواهند داد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس کابل کشی شبکه و همچنین ارایه خدمات کابل کشی شبکه پسیو و داکت کشی شبکه نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات خدمات شبکه و سرور ارائه می دهد که شامل نصب و راه اندازی دستگاه ups خانگی و صنعتی, بررسی و رفع علت قطعی اینترنت و خرابی مودم, نصب و راه اندازی شبکه بی‌سیم ( وایرلس)، کابلی و ترکیبی, خدمات شبکه کامپیوتری, خدمات پشتیبانی شبکه حضوری, تعمیرات شبکه وایرلس, راه اندازی سرور خانگی, تعمیر یو پی اس صنعتی, راه اندازی مرکز تلفنی VOIP, طراحی و نصب شبکه فیبر نوری, راه اندازی سیستم های نظارتی برای تامین امنیت شبکه می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های رایانه و تکنولوژی را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس کابل کشی شبکه

کابل کشی شبکه پسیو و داکت کشی شبکه

اجرای سیستم سیم کشی شبکه اداری

ارتقای کابل کشی شبکه

تعویض کابل کشی شبکه

اجرای کابل کشی شبکه ساخت یافته و تغییر مسیر کابل کشی شبکه

کابل کشی شبکه دیتا سنتر و اتاق سرور

نظرات کاربران

profile picture
رضا جوشن

بنده این سرویس واسم خیلی مهم بود و خیلی دنبال یک تکنسین خوب گشتم که خداروشکر داخل شرکت هوم سرویز پیدا کردم خیلی عالی بودند و کاملا کار را دقیق انجام دادند ممنون از ایشون و هوم سرویز که این بستر را برای ما فراهم کرده است

شرایط کابل کشی شبکه پسیو و سیم کشی شبکه کامپیوتری

تهیه لوازم، قطعات در خصوص کابل کشی شبکه پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد مشاوره لازم را به مشتری ارایه نماید و در صورت تایید مشتری کابل کشی را انجام دهد. انتخاب مسیر عبور کابل شبکه، برند و نوع کابل شبکه براساس نوع انتظار مشتری و همچنین تجهیزات محل مورد نظر مرتبط می باشد.

همیار موظف است بلافاصله پس از حضور در محل مشتری، وضعیت را بررسی نماید و پس از مشورت با مشتری نسبت به کابل کشی اقدام نماید. به همین ترتیب مشتری نیز پس از انجام کابل کشی شبکه می بایست وضعیت خدمات را بررسی نماید. چنانچه ایرادی در کابل کشی شبکه مشاهده شد بلافاصله به همیار اطلاع رسانی نماید.

کابل کشی شبکه انجام شده توسط همیار شامل یک هفته گارانتی همیاران می باشد و در صورت بروز خرابی همیاران می بایست نسبت به رفع مشکل اقدام نماید.

هزینه دقیق کابل کشی شبکه پس از بررسی همیار متخصص به مشتریان اعلام خواهد شد، لذا همیاران بر اساس توضیحات مشتری، برآورد اولیه هزینه را به صورت تلفنی به مشتریان ارایه داده و پس از بررسی میدانی محیط، قیمت دقیق کابل کشی شبکه به مشتریان ارائه می شود. پس از تایید مشتری نسبت به کابل کشی و یا انصراف از آن اقدام خواهد شد. همیار بدون هماهنگی با مشتری مجوز کابل کشی را نخواهد داشت.

همیاران هوم سرویز احراز هویت و صلاحیت شده و دارای مدارک فنی معتبر می باشند و همچنین تضامین و قرارداد مستقلی از ایشان نزد هوم سرویز وجود دارد، ولیکن در حین سپردن خدمات مورد نظر شما به همیاران حتما نظرات و تجربیات سایر مشتریان از خدمات اخذ شده از همیار را ملاک انتخاب و تایید همیار قرار دهید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

خدمات مرتبط

ups-installation-and-maintenance
نصب و راه اندازی UPS
قیمت از 160,000 الی 1,400,000 تومان
repair-printers-scanners
تعمیر و سرویس پرینتر و اسکنر
قیمت از 1,340,000 الی 1,530,000 تومان
modem-router-repair
تعمیر مودم و روتر
قیمت از 500,000 الی 650,000 تومان
mobile-services
تعمیر موبایل
قیمت از 150,000 الی 150,000 تومان