کابل کشی شبکه

کابل کشی شبکه

از 1300 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت کابل کشی شبکه در پاییز 1401 چقدر است؟

قیمت سیم کشی و داکت کشی(متری)

4,500 الی 5,500 تومان

قیمت کابل کشی(متری)

5,000 الی 6,000 تومان

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

کابل کشی شبکه چیست؟

به طور کل به نصب و اتصالات کابل شبکه و اتصالات نود ها و سوئیچ ها کابل کشی شبکه می گویند. در نقشه کابل کشی شبکه های کامپیوتری، ارتباط بین دوربین های مدار بسته، ارتباط بین کامپیوتر و پرینترها و سایر اجزا در ساختمان مشخص می شود. کابل کشی جزو خدمات پسیو شبکه است. اگر استاندارد کابل کشی شبکه پسیو به درستی رعایت نشود عملا شبکه کارایی نخواهد داشت و به زودی بلااستفاده خواهد شد. لذا استفاده از خدمات شرکت کابل کشی شبکه در اجرای صحیح کابل ها بیشتر به شما کمک خواهد نمود. نقشه کابل کشی شبکه باید بر اساس اصول خاصی اجرا شود. به این ترتیب شبکه از سرعت و کیفیت بالاتری برخوردار خواهد شد. در ادامه به استانداردها و اصول کابل کشی شبکه و عوامل موثر بر قیمت کابل کشی شبکه خواهیم پرداخت.

استاندارد کابل کشی شبکه

امروزه از استاندارد کابل‌کشی شبکه در سراسر دنیا استفاده می شود. استانداردهای ANSI/TIA/EIA متداول ترین آنها هستند. در این استانداردها نحوه چینش شبکه ها، انداره طول کابل ها، اصول کابل کشی شبکه، تجهیزات مورد نیاز برای کابل کشی، و نحوه اتصال پین ها مشخص می شود. البته این نسخه ها به مرور بازبینی می شوند و نمونه های جدیدتری از آنها مورد استفاده قرار می گیرند. این استانداردها در مقیاس سیم کشی شبکه ساده تر تقسیم بندی می شوند. همچنین این ساختار منسجم برای اجرای سیستم سیم کشی شبکه اداری وسیع نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

کابل کشی ساخت یافته چه مزایایی دارد؟

همانطور که می دانید تعویض کابل کشی شبکه یا ارتقای کابل کشی شبکه به راحتی انجام نمی شود. زیرا خدمات کابل کشی جهت استفاده طولانی مدت طراحی می شوند تا بتواند سخت افزارها و نرم افزارهای مدرن تر را هم ساپورت کنند. کابل کشی ساخت یافته قطعه بندی را ساده تر کرده و موجب حفظ کیفیت شبکه می شود. با استفاده از این مدل اجرای کابل امکان تغییرات و جابجایی به راحتی انجام می شود و در صورت نیاز به تعمیرات، دسترسی به کابل ها راحت تر خواهد بود و هزینه عیب یابی کابل کشی شبکه هم کمتر می شود.

اصول کابل کشی شبکه چیست؟

آموزش کابل کشی شبکه شامل نکات اساسی می باشد. بر اساس رعایت این اصول یک شبکه استاندارد با طول عمر بالا و کیفیت عالی راه اندازی می شود.

اهمیت طول کابل

حداکثر طول سیم کشی شبکه تا ایستگاه کاری برای کابل رابط و کابل مشترک که فاصله هر کدام حداکثر 5 متر است ،111 متر باید باشد. و برای کابل افقی که از پریز روی دیوار تا TR هم حداکثر 91 متر تعیین شده است. نهایت طول کابل مشترک از پریز تا کامپیوتر 3 متر در نظر گرفته شده است.

پچ کورد طولانی استفاده نشود

سیم کشی شبکه اداری می توان از کابل های طولانی استفاده نمود. اما به شرطی که اتصال کابل شبکه کیفیت بالایی داشته باشند، به این ترتیب کیفیت کار کاهش پیدا نمی کند. به همین علت استفاده از پچ کوردهای طولانی فقط برای سیم کشی شبکه اداری و سازمان ها پیشنهاد می شود.

سینی کابل ها را سنگین نکنید

سینی کابل نباید دارای اضافه بار بوده و باید کاملا ثابت باشد. با استفاده از گیره های سقفی یا رک برای ثابت نمودن آن استفاده می شود. با سنگین شدن امکان افتادن و آسیب رسیدن به اجسام زیرین وجود دارد. کابل هایی انتهایی ممکن است به دلیل سنگینی کابل های دیگر آسیب ببینند. به این ترتیب کابل های معیوب قدرت انتقال سیگنال ها را کاهش می دهند.

کابل های شبکه نباید آویزان بمانند!

وقتی کابل درون اتاقک رک معلق باشد، نیروی جاذبه روی کابل وارد می شود که طی مرور زمان موجب کش آمدن کابل می شود. هر چه طول کابل بیشتر باشد، بیشتر سنگین شده و به مرور با افت سیگنال مواجه خواهید شد.

کابل ها نباید خیلی محکم کشیده شوند

عکس مورد بالا هم اثر منفی دارد. با ایجاد فشار زیاد به کابل ها آسیب می رسد و طی مرور زمان موجب نازک شدن و آسیب به کابل ها خواهد شد. همچنین با ایجاد فشار بیشتر ممکن است پیچ خوردگی کابل ها باز شود.

سیم کشی شبکه در مسیر درست

در نقشه کابل کشی شبکه نمی توان از مسیرهای الکتریکی و جعبه های ترمینال استفاده نمود. زیرا فضای مناسب برای کابل شبکه نیست. زیرا این فضای غیر استاندارد موجب پیچ خوردگی کابل می شود و در نهایت موجب افت سیگنال خواهد شد.

کابل ارزان قیمت استفاده نشود

در کابل هایی ارزان تر، مس داخلی سیم قطر کمتری دارد و مانع انتقال صحیح سیگنال می شود. همچنین این قطر کم، موجب ضعیف تر شدن این سیم ها و کش آمدن آنها خواهد شد. در نتیجه کابل کشی شبکه به مرور ضعیف شده و قدرت انتقال داده کاهش پیدا می کند.

پچ کوردهای ارزان

اتصال کابل شبکه نباید از پچ کوردهای ارزان قیمت استفاده نمود. زیرا این پچ کوردها مطابق با استاندارد کابل کشی شبکه نیست. استفاده از پچ کوردهای ارزان و بی کیفیت در سیم کشی شبکه کامپیوتری موجب افت سیگنال خواهد شد.

نقشه کابل کشی شبکه بسیار مهم است

ابتدا باید محل به صورت دقیق بررسی شود. سپس بر اساس نقشه، نود ها کشیده و میزان و مسیر کابل ها مشخص می شود. کابل کشی بدون نقشه و به هم ریخته موجب ایجاد میدان الکترومغناطیسی القایی و افت سیگنال می شود. با کابل کشی شبکه مرتب و بسته بندی شده از ایجاد میدان القای مغناطیسی جلوگیری می شود.

نحوه کابل کشی شبکه

در صورتی که کابل شبکه در کنار سیم برق قرار بگیرند، موجب اثر منفی و نویز روی کابل شبکه می شود. به همین علت در نقشه کابل کشی شبکه همواره باید بین این دو فاصله استاندارد رعایت شود.

کابل ها باید در فضای خنک و خشک باشند

رطوبت اثر بسیار بدی روی سیگنال ها می گذارد و عملکرد آنها را به صورت چشم گیری کاهش می دهد. کابل ها ممکن است در انتهای خود گرما تولید می کنند. این تغییر دمایی موجب اثر عکس روی انتشار سیگنال می شود.

لیبل کابل شبکه و شماره گذاری کابل شبکه

ابتدا و انتهای کابل را لیبل کابل شبکه زده شوند تا نقشه کابل کشی شبکه راحت تر اجرا شوند. شماره گذاری کابل شبکه موجب می شود در صورت بروز ایراد عیب یابی راحت تر انجام شود.

انواع کابل کشی شبکه

یکی از نکات مهم در نصب کابل شبکه این مورد است که سیم کشی شبکه نباید زیاد در دسترس بوده و دیده شود. بستر مورد نیاز برای نصب کابل شبکه، ترانک و داکت، لوله های فلزی و فلکسی، سینی های پلاستیکی و … است. کابل کشی شبکه از کف، کابل کشی شبکه روی دیوار با استفاده از نصب ترانک یا داکت کشی انجام می شود. در مواردی هم اقدام به کابل کشی شبکه از لوله و سینی استفاده می شود. برای اجرای کابل شبکه سبک از لوله و برای کابل های سنگین تر از سینی استفاده می شود.

کابل کشی شبکه دیتا سنتر و اتاق سرور

کابل کشی در سرور و دیتا سنتر بر اساس ابعاد مرکز از دو مسیر انجام می شود. کابل کشی شبکه از کف و از روی لدر و بالا. با توجه به حجم بالای کابل در طول مسیر کابل شماره گذاری می شود. کابل ها نباید دارای پیچ خوردگی بوده و باید کاملا صاف باشند. تمامی موارد مربوط به استاندارد ها در اتاق سرور با وسواس و دقت عملکرد بالاتری باید انجام شود.

هزینه کابل کشی شبکه به چه مواردی بستگی دارد؟

هزینه کابل کشی شبکه پسیو به عوامل مختلفی بستگی دارد. قیمت کابل کشی شبکه در وهله اول به حجم کار و متراژ کابل کشی بستگی دارد. مورد دیگر نوع داکت مورد نیاز است. انواع داکت بر اساس اندازه و حجم کابل انتخاب می شوند. با این تفاسیر قیمت داکت کشی شبکه نیز تغییر خواهد نمود.

مواردی مانند نوع شبکه، وسعت شبکه، تعداد نودها، ابعاد محل و ... روی قیمت ها تاثیر دارد. قیمت سیم کشی شبکه اداری به موارد متعددی بستگی دارد. در مواردی مانند ارتقا شبکه قیمت کابل کشی شبکه کمتر می شود. اما در مراحل راه اندازی قیمت کابل کشی شبکه بیشتر خواهد شد زیرا از ابتدا باید تمام تجهیزات خریداری و نصب شوند. استفاده از اتصالات سوکت ها با کیفیت و همچنین کابل های قطور تر متناسب با نقشه سیم کشی شبکه، هزینه کابل کشی شبکه را بالا می برد. هزینه کابل کشی شبکه بخش بسیار اندکی از کل هزینه های راه اندازی شبکه را شامل می شود. اما اگر بگوییم مهترین قسمت است اغراق نکرده ایم. در واقع صرفه جویی بی مورد در این قسمت منجر می شود که عملا کل این تجهیزات بلااستفاده شوند و یا در آینده متحمل هزنیه های بالاتری شوید...

خدمات کابل کشی شبکه های کامپیوتری به چه مواردی بستگی دارد؟

کابل کشی شبکه بسیار با اهمیت است و تمام کیفیت شبکه در گرو انجام صحیح این مورد است. کابل کشیدن شبکه، استاندارد و قواعد خاصی دارد. لذا همواره تاکید به کمک گیری از شرکت کابل کشی شبکه هوم سرویز است. در صورت نیاز به این خدمات تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. متخصصین ما جهت مشاوره رایگان و اعلام هزینه های نصب کابل شبکه با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس کابل کشی شبکه و همچنین ارایه خدمات کابل کشی شبکه پسیو و داکت کشی شبکه نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات خدمات شبکه و سرور ارائه می دهد که شامل نصب و راه اندازی انواع دستگاه ups خانگی و صنعتی, بررسی و رفع علت قطعی اینترنت و خرابی مودم, نصب و راه اندازی شبکه بی‌سیم ( وایرلس)، کابلی و ترکیبی می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های رایانه و تکنولوژی را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس کابل کشی شبکه

کابل کشی شبکه پسیو و داکت کشی شبکه

اجرای سیستم سیم کشی شبکه اداری

ارتقای کابل کشی شبکه

تعویض کابل کشی شبکه

اجرای کابل کشی شبکه ساخت یافته و تغییر مسیر کابل کشی شبکه

کابل کشی شبکه دیتا سنتر و اتاق سرور

نظرات کاربران

profile picture
مریم تورانی

خیلی سریع و فرز کار کردند تو 4 ساعت همه جارو برق انداختن دستشون درد نکنه هردفعه با ایشون سرویس میخواهم

profile picture
مصطفی محسنی

خیلی خوب بودند وبه طور کامل و با دقت نظافت را انجام دادند

profile picture
الهام مربان

خیلی ازشون راضی بودم اسم ایشونو گذاشتم جزء منتخبینم که هربار با ایشون سرویس بگیرم ممنونم

profile picture
حسین تقی

هم از لحاظ خوش قولی هم از لحاظ کیفیت قطعه ایی که استفاده کردند عالی بود واقعا منظم و مرتب کارو انجام دادند

شرایط کابل کشی شبکه پسیو و سیم کشی شبکه اداری

انتخاب مسیر عبور کابل شبکه، برند و نوع کابل شبکه براساس نوع انتظار مشتری و همچنین تجهیزات سازمان مرتبط می باشد. لذا باید ابتدا تمامی موارد توسط مشتری بررسی شود و بهترین راهکارها توسط وی ارائه خواهد شد.

تهیه لوازم و نرم افزارها درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید. پلیس فتا: امنیت سرویس ارائه شده را هوم سرویز بر عهده گرفته است، لذا از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

نصب، راه اندازی و نگهداری ups
نصب، راه اندازی و نگهداری ups
قیمت از 160,000 الی 1,400,000 تومان
تعمیر و سرویس پرینتر و اسکنر
تعمیر و سرویس پرینتر و اسکنر
قیمت از 830,000 الی 830,000 تومان
تعمیر مودم و روتر
تعمیر مودم و روتر
قیمت از 200,000 الی 200,000 تومان
تعمیر موبایل
تعمیر موبایل
قیمت از 350,000 الی 350,000 تومان

خدمات کابل کشی شبکه در این شهرها ارائه می شود: