تعمیرات پرینتر
هوم‌سرویز
/
قیمت خدمات
/
رایانه و تکنولوژی
/
تعمیر و سرویس پرینتر و اسکنر

تعمیرات پرینتر

از 1126 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعمیرات پرینتر در تابستان 1403 چقدر است؟

عنوانقیمت

قیمت تعمیر فیوزینگ

800,000 الی 1,500,000 تومان

قیمت تعمیر یونیت های کاغذ کش

400,000 الی 1,000,000 تومان

قیمت تعمیر برد فرمتر

1,000,000 الی 2,000,000 تومان

قیمت تعمیر نمایشگر دیجیتال

500,000 الی 2,500,000 تومان

قیمت تعمیر برد پاور و های ولتاژ

800,000 الی 1,800,000 تومان

قیمت تعمیر ADF

800,000 الی 2,000,000 تومان

قیمت تعویض قطعات پرینتر و اسکنر

400,000 الی 800,000 تومان

قیمت حداقل دستمزد و کارشناسی

400,000 تومان

متوسط قیمت1,500,000 تومانکمینه قیمت650,000 تومانبیشینه قیمت2,600,000 تومان

آنچه درباره تعمیرات پرینتر خواهید خواند

 • تعمیر پرینتر در محل
 • انواع پرینتر کدامند؟
 • چه زمانی از تعمیرات پرینتر در محل استفاده می شود؟
 • سرویس پرینتر در محل شامل چه خدماتی است؟
 • عیب یابی و تعمیرات پرینتر، چاپگر و اسکنرها
 • تعمیر اسکنر
 • در خدمات تعمیر پرینتر چه قطعاتی بررسی می شوند؟
 • نمایندگی تعمیرات پرینتر چه مواردی را بررسی و تعمیر می کنند؟
 • انواع برندهای پرینتر و اسکنر که در هوم سرویز تعمیر می شوند
 • هزینه تعمیر پرینتر در محل به چه مواردی وابسته است؟
 • تعمیر و سرویس پرینتر و اسکنر را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

تعمیر پرینتر در محل

پرینترها و اسکنرها از ابزارهای بسیار مهم و کاربردی در شرکت ها و منازل به شمار می آیند. دستگاه پرینتر و اسکنرها از تجهیزات پرکاربرد برای انتقال داده به سیستم و کپی یا پرینت اطلاعات می باشند. از این رو در صورت بروز خرابی پرینتر باید تعمیر پرینتر در محل هر چه سریع تر انجام شود. هنگام بروز این اتفاقات کمک گرفتن از تعمیرکار پرینتر ماهر موجب می شود با سرویس و تعمیر پرینتر و تعمیر اسکنر در سریع ترین زمان ممکن همه چیز را به روال سابق برگرداند.

اولین و قدیمی ترین راهکار برای تعمیرات پرینترهای لیزری و تعمیر پرینتر جوهر افشان و تعمیرات اسکنر، انتقال دستگاه به تعمیرگاه است. البته هنوز هم این روش بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. این کار مواقعی که بتوانید از دستگاه جایگزین دیگری استفاده کنید، راهکار درستی است. زیرا که تجهیزات موجود در تعمیرگاه پرینتر بیشتر است و می تواند مشکلات اساسی و تعمیر پرینتر در محل را اساسی تر و سریع تر رفع کنند. اما مواقعی که زمان کافی برای انتقال دستگاه به تعمیرگاه نباشد، تعمیر پرینتر در محل یکی از بهترین گزینه ها است. به شرطی که تعمیرکار پرینتر که از او کمک گرفته اید، تجربه و تبحر لازم را در زمینه تعمیر پرینتر یا تعمیرات اسکنر را دارا باشد. بدین ترتیب می تواند در کمترین زمان مشکل دستگاه را رفع کند. در ادامه به عیب یابی پرینتر و عوامل موثر بر قیمت تعمیر پرینتر در محل خواهیم پرداخت.

انواع پرینتر کدامند؟

در کل دو نوع پرینتر جوهر افشان و پرینتر لیزری موجود هستند. پرینترهای لیزری قیمت خرید بالاتری دارند. اما کیفیت چاپ عکس های رنگی در پرینترهای جوهر افشان بسیار بالا است. ساختار و تعمیر پرینترهای جوهرافشان از پرینترهای لیزری بسیار ظریف‌تر و حساس‌تر است.

· تعمیر پرینترهای لیزری

تعمیر پرینتر لیزری در محل بدون نیاز به جابجا کردن دستگاه انجام می شود. تمام موارد مربوط به عیب یابی پرینتر در فضای انجام می شود و قطعات مربوطه تعمیر یا تعویض خواهند شد. اما در مواردی که ایرادات وسیع باشند امکان تعمیر پرینتر لیزری در محل نیست و باید اقدامات لازم در جهت انتقال دستگاه به مرکز تعمیرات پرینتر لیزری انجام شود.

· تعمیرات پرینتر جوهرافشان

تعمیر چاپگر جوهر افشان نیز مشابه به نمونه های لیزری است و که سازو کار آنها نوع چاپ آنها با هم تفاوت دارند. از این رو برای تعمیر پرینترهای جوهر افشان یا سرویس پرینتر چهار کاره نیاز به مهارت بالایی است. به هیچ‌وجه خودتان اقدام به باز کردن قطعات پرینتر نکنید. چون یک اشتباه کوچک منجر به تعویض قطعه یا از کار افتادن دستگاه خواهد شد.

چه زمانی از تعمیرات پرینتر در محل استفاده می شود؟

زمانی که دستگاه ها تنها به سرویس پرینتر در محل و یا سرویس اسکنر نیاز داشته باشند تعمیرکار پرینتر در مکان حاضر شده و اقدام به انجام سرویس های کلی می کند. مورد دیگری که اهمیت تعمیرات پرینتر در محل را بیشتر می کند صرفه جویی در زمان است. به این ترتیب کاربران از این تجهیزات می توانند تا رسیدن متخصصین از انها استفاده کنند.

سرویس پرینتر در محل شامل چه خدماتی است؟

سرویس پرینتر موجب می شود تمام قطعات پرینتر بررسی شوند و از ایرادات بزرگتر جلوگیری می کند. خدماتی مانند سرویس پرینتر، شستشوی قاب های پرینتر، گردگیری و تمیزکاری چرخ دنده ها و فنرها، سرویس بردهای پرینتر، بررسی فن پرینتر، بررسی و تنطیم کاغذ کش پرینتر، تستس کارتریج و یونیت درام و... در سرویس پرینتر در محل انجام می شود. ایرادات جزئی در این پروسه توسط سرویسکار پرینتر رفع می شود و کیفیت نهایی چاپ را بالا می برد.

سرویس پرینتر در محل سرویس ویژه ای برای شرکت ها و سازمان هایی است که از چندین دستگاه اسکنر و پرینتر استفاده می کنند. به این ترتیب با یکبار مراجعه سرویسکار پرینتر تمام دستگاه ها بررسی شده و ایرادات آنها شناسایی می شود.

عیب یابی و تعمیرات پرینتر، چاپگر و اسکنرها

با توجه به تقاضا بازار، انواع مختلفی از پرینتر ساخته و عرضه شده اند. از انواع پرینتر و اسکنرها می توان به پرینتر hp ،پرینتر و اسکنر کانن و پرینتر سامسونگ و پرینتر اپسون اشاره کرد. با توجه به این حجم عظیم مدل و برند، تعمیر پرینترهای hpدر محل، تعمیر پرینترهای لیزری، تعمیر پرینترهای سامسونگ، تعمیر پرینترهای جوهر افشان و اسکنر به شاخه تخصصی و حرفه ای تبدیل شده است. استفاده از چاپگرها در منازل برای مصارف و کارهای شخصی باعث صرفه جویی هزینه چاپ عکس و اسناد می شود. این دستگاهها نیز مانند تمامی وسایل الکترونیکی دیگری نیاز به سرویس چاپگر و تعمیرات چاپگر دارند. عیب های مشاهده شده در تمامی پرینتر و اسکنرها تقریبا مشابه است. اما رفع عیب و نحوه ی تعمیر پرینترهای سامسونگ با سایر مدل ها به طور مثال تعمیر پرینتر اپسون متفاوت است. همچنین با توجه به حجم نسبتا بزرگ این دستگاه و کاربرد همه روزه ازین دستگاه در ادارات و منازل ترجیح به تعمیر پرینتر در محل می باشد.

· علت خطای تونر در کامپیوتر چیست؟

شما تونر را تعویض کرده اید و دوباره به شما اخطار کمبود تونر نشان داده می شود؟ در این صورت تنها کاری که در زمینه تعمیر و سرویس چاپگر باید انجام شود، ریست چاپگر است. ریست پرینتر را می توانید در تنظیمات نرم افزاری در رایانه انجام دهید.

· چرا پرینتر کند چاپ می کند؟

تنظیمات پرینتر و دستور العمل وارد به دستگاه تا مقدار بالایی در سرعت چاپ موثر است. هنگام چاپ و یا کپی اسناد و مدارک تنظیمات سرعت را بالا ببرید. زیرا به کیفیت بالا نیاز نخواهید داشت. ولی در چاپ عکس، سرعت را روی کندترین حالت ممکن، تنظیم نمایید. سرعت کند کیفیت نهایی را افزایش می دهد. می توانید در هنگام تعمیر پرینتر این مشکل را با قرار دادن تنظیمات پرینتر به حالت draft حل کنید.

· چرا کاغذ در پرینتر گیر می کند؟

عوامل زیادی در گیر کردن کاغذ در پرینتر دخیل هستند. مواردی مانند اینکه کاغذ به درستی در دستگاه قرار نگرفته باشد. غلطک های گیرنده کاغذ آسیب دیده باشند و یا مانعی در ورودی دستگاه باشد. همه از مواردی هستند که موجب بروز این اتفاق می شوند برای تعمیر پرینتر باید تمام این اجزا توسط تعمیرکار پرینتر بررسی شوند.

· علت سایه انداختن چاپگر چیست؟

همیشه ایرادات وارده به چاپ از عدم کیفیت دستگاه پرینتر نیست. گاهی فقط با عوض کردن کاغذ مصرفی مشکل رفع خواهد شد. در بسیاری دیگر از موارد نیز کافیست تونر را خارج کنید و به آرامی به طرفین تکان دهید. زیرا ته نشین شدن تونر باعث این موضوع می شود. این ایراد برای تعمیرات پرینتر پیش می آید که زیاد از دستگاه استفاده نمی شود.

از علل دیگر که در سرویس پرینتر مطرح می شود، می توان به خرابی در مگنت رولر پرینتر اشاره کرد. مگنت رولر وظیفه انتقال تونر به درام را بر عهده دارد. و بر اساس دستورالعمل وارد شده میزان درست از تونر را به کاغذ منتقل می کند. در صورت بروز ایراد این قسمت چاپ با کیفیت پایین و یا به صورت خط دار ظاهر میشود.

· علت نکشیدن کاغذ توسط چاپگر چیست؟

اگر از هر کدام از مدل پرینترهای اچ پی یا مدل های دیگر استفاده می کنید احتمالا با این ارور Out of Paper یا نکشیدن کاغذ توسط پرینتر مواجه شده اید. این مشکل ممکن است ناشی از موارد مختلفی مانند خاکی شدن غلطک کاغذ، یا ایرادات در قسمت سینی پرینتر و یا حتی مشکلات نرم افزاری کامپیوتر باشد.

· صفحات چاپی همه سفید هستند

کم شدن یا تمام شدن کارتریج اولین دلیل این مشکل است. مورد دیگر برد پرینتر است که دچار خرابی شده است. باید اقدامات لازم برای تعمیر برد پرینتر انجام شود. زیرا ایراد در این قسمت یعنی دستور چاپ صادر نمی شود و پروسه چاپ انجام نمی شود. البته این موضوع برای تعمیر پرینترهای جوهر افشان hp ممکن است مربوط به گرفتگی نازل های هد باشد.

تعمیر اسکنر

تعمیر اسکنر وسیله ای شبیه به تعمیر دستگاه کپی است که اطلاعات روی برگه را وارد کامپیوتر می کند. برای اتصال اسکنر به کامپیوتر علاوه بر سیم رابط به نرم افزار مخصوص هم نیاز است. وقتی این وسیله به هر علتی خراب شود تبادل اطلاعاتی بین دو دستگاه به هم می ریزد. تعمیر اسکنر کاری تخصصی است و نمی توان بدون داشتن اطلاعات فنی، دستگاه را باز کرد. این وسیله پر کاربرد برای ورود عکس و اطلاعات روی برگه ها به کامپیوتر استفاده می شود. وقتی اسکنر کار نمی کند حتما مشکلی در دستگاه یا اتصالات وجود دارد. از اسکنر یک خروجی به رایانه گرفته شده و در صورتی که دستگاه به چاپگر دیگری متصل باشد، حتما یک خروجی به پرینتر هم وجود دارد.

در خدمات تعمیر پرینتر چه قطعاتی بررسی می شوند؟

 • شارژ کارتیج پرینتر
 • تعمیر برد پرینتر
 • تعمیر هد پرینتر
 • تعمیر کاغذ کش پرینتر
 • تعمیر درام کارتریچ پرینتر
 • تعمیر بردپاور پرینتر و ...

نمایندگی تعمیرات پرینتر چه مواردی را بررسی و تعمیر می کنند؟

تعمیر پرینتر در محل شامل بررسی و رفع ایرادات سخت افزاری و نرم افزاری پرینترها است. در نمایندگی تعمیرات پرینتر تمام قسمت ها بررسی می شود. در ادامه به خدماتی که در این زمینه ارائه می شود می پردازیم.

· تعمیر مگنت پرینتر

مگنت قطعه ای به شکل استوانه است که خاصیت اهنربایی دارد. این قطعه ذرات تونر را جذب می کند و موجب انتقال به سطح درام می شود. خرابی این قطعه موجب کم شدن کیفیت چاپ می شود و موجب می شود که به دنبال انجام تعمیر پرینتر در محل باشید. این قطعه تعمیر می شود و یا در مواردی که حجم خرابی بالا باشد بهتر است تعویض شوند.

· تعمیرات پنل پرینتر

اغلب پرینترها دارای یک پنل هستند که روی قاب قرار گرفته است که برای کاربر این امکان را فراهم می آورد که بدون استفاده از کامپیوتر عملیات مربوط به چاپ را انجام دهد. حال ممکن است این قسمت به علت های مختلف مانند ضربه خوردن یا آب خوردگی دچار ایراد شود. تعمیرکار پرینتر پس از بررسی و عیب یابی می تواند اقدام به تعمیر پنل پرینتر نماید.

· تعمیر برد پرینتر

برد پرینتر تمام قطعات را مدیریت می کند. می توان این قطعه را مغز دستگاه به شمار آورد. به طور کل هر گونه مشکل در عملکرد دستگاه ممکن است ریشه خرابی مین برد پرینتر داشته باشد. تعمیر مین برد پرینتر باید توسط تعمیرکار پرینتر ماهر و با تجربه انجام شود.

· تعمیر رولر پرینتر

این قطعه وظیفه جابجا کردن کاغذ را دارد. این وسیله چون متحرک است ممکن است طی مرور زمان زودتر مستهلک شود. مواردی مانند چاب ناقص، نشان دادن خطا و دیر خارج شدن کاغذ همه نشانه هایی از خرابی این قطعه و نیاز به تعمیر رولر پرینتر است.

· تعویض فیوزینگ پرینتر

این قطعه مهم حرارت لازم برای تثبیت رنگ تونر روی کاغذ را بر عهده دارد. از این رو این قطعه بر کیفیت چاپ تاثیر بسزایی دارد. به طور کل تعمیر فیوزینگ دستگاه به ندرت انجام می شود ولی به راحتی این قطعه تعویض می شود. خوشبختانه با استفاده از تعمیرات پرینتر در محل، تعمیرکاران این مشکل را رفع می کنند.

· تعمیر کاغذ کش پرینتر

اگر با مشکل گیر کردن کاغذ در پرینتر مواجه هستید قطعا نیاز به تعمیر کاغذکش پرینتر دارید. در تعمیرات پرینتر این قطعه اهمیت بالایی دارد. از این رو باید برای تعویض کاغذ کش پرینتر از نمونه های اورجینال استفاده نمود.

انواع برندهای پرینتر و اسکنر که در هوم سرویز تعمیر می شوند

 • تعمیر پرینترهای اپسون Epson
 • تعمیر پرینتر کانن
 • تعمیر پرینتر سامسونگ
 • تعمیر پرینتر اچ پی در محل
 • تعمیر اسکنر hp
 • تعمیر اسکنر فوجیتسو
 • تعمیر اسکنر کانن
 • تعمیرات پرینتر شارپ
 • تعمیر پرینتر ریکو
 • تعمیرات دستگاه پرینتر برادر
 • تعمیرات اسکنر کداک

هزینه تعمیر پرینتر در محل به چه مواردی وابسته است؟

در کنار کیفیت خدمات سوالی که کاربران برایشان بسیار اهمیت دارد هزینه تعمیرات پرینتر است. قیمت تعمیرات پرینتر به موارد متعددی وابسته است. در ادامه به معرفی عوامل موثر بر هزینه سرویس پرینتر در محل خواهیم پرداخت.

· نوع ایراد در هزینه تعمیر پرینتر تاثیر دارد

طبعا نوع ایراد و میزان خرابی دستگاه بر هزینه ی تعمیر پرینتر تاثیر دارد. هرچه حجم خرابی بیشتر باشد. تعمیرکار پرینتر مدت زمان بیشتری را برای عیب یابی و تعمیر دستگاه صرف می کند و هزینه تعمیر پرینتر در محل بیشتر می شود.

· تعداد دستگاه ها بر هزینه سرویس پرینتر در محل تاثیر دارد

در زمان هایی که تعمیرکار پرینتر برای سرویس پرینتر در محل حاضر می شوند تعداد دستگاه هایی که بررسی می کند بر هزینه سرویس پرینتر تاثیر دارند.

· نوع قطعه یا قطعات معیوب

خرابی پرینتر دلایل متعددی دارند از این نوع قطعه یا قطعات تغییر دهنده ی هزینه تعمیرات پرینتر هستند. به طور مثال هزینه تعمیر برد پرینتر با هزینه تعمیر پنل پرینتر تاثیر دارد.

· تعمیر یا تعویض قطعه بر هزینه تعمیر پرینتر

طبیعتا هزینه تعویض قطعه بیشتر از هزینه تعمیر قطعات است. از این رو در مواردی که امکان تعمیر قطعات وجود دارد بهتر است برای صرفه جویی در هزینه تعمیر پرینتر اقدام به تعمیرات قطعات نمود. بیشتری تمرکز متخصصین هوم سرویز بر تعمیر قطعات به جای تعویض آنها است.

تعمیر و سرویس پرینتر و اسکنر را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

سرویس دوره ای پرینتر تعمیر اسکنر hp مانند هر وسیله الکترونیکی دیگری در بازه های زمانی مشخص تاکید می شود. ولی در صورت بروز خرابی جهت تعمیر پرینتر می توانید روی متخصصین ما حساب کنید.

با ثبت درخواست رایگان و درج شماره تماس و آدرس متخصصین ما جهت مشاوره رایگان و اعلام محدوده هزینه ها با شما تماس گرفته و بعد از توافقات نهایی در روز و ساعت تعیین شده در مکان مورد نظر جهت ارائه خدمات حضور پیدا خواهند نمود.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تعمیرات پرینتر و همچنین ارایه خدمات سرویس پرینتر در محل نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات ماشین اداری ارائه می دهد که شامل سرویس دستگاه کپی در محل, شارژ کارتریج پرینتر لیزری, تعمیر کارتخوان بیسیم می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های رایانه و تکنولوژی را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تعمیرات پرینتر

سرویس پرینتر در محل

تعمیر اسکنر در محل

تعمیرات پرینترهای لیزری

تعمیر پرینتر حرارتی و سوزنی

تعمیرات پرینتر جوهرافشان

تعمیر پرینتر خانگی

تعمیر هد پرینتر، تعمیر یونیت لیزر پرینتر ، تعمیر برد فرمتر، تعمیر فیوزینگ و ...

نظرات کاربران

profile picture
مصطفی اجرایی

بسیار کاربلد ومنصف

profile picture
مجید اکبری
1 سال پیش |همیار رضا شمس

خیلی خوب بود و سریع هم تعمیرات انجام شد و تحویل دادند دستشون درد نکنه

شرایط تعمیرات تخصصی و سرویس پرینتر در محل

تهیه لوازم، قطعات و نرم افزارها در خصوص تعمیر پرینتر پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد مشاوره لازم را به مشتری ارایه نماید و در صورت تایید مشتری تعمیرات پرینتر را انجام دهد.

همیار موظف است بلافاصله پس از مراجعه وضعیت سلامت پرینتر مشتری را بررسی نماید و پس از مشورت با مشتری نسبت به رفع خرابی پرینتر اقدام نماید. به همین ترتیب مشتری نیز پس از انجام تعمیرات پرینتر می بایست وضعیت دستگاه را بررسی نماید. چنانچه دستگاه دارای عیب یا خرابی باشد بلافاصله به همیار اطلاع رسانی نماید.

تعمیرات پرینتر انجام شده توسط همیار شامل یک هفته گارانتی همیاران می باشد و در صورت بروز خرابی همیاران می بایست نسبت به رفع مشکل اقدام نماید.

هزینه دقیق تعمیرات و خرابی پرینتر پس از بررسی همیار متخصص به مشتریان اعلام خواهد شد، لذا همیاران بر اساس توضیحات مشتری، برآورد اولیه هزینه تعمیر پرینتر را به صورت تلفنی به مشتریان ارایه داده و پس از بررسی فیزیکی دستگاه قیمت دقیق خدمت مشتریان ارائه می شود. پس از تایید مشتری نسبت به تعمیر و یا انصراف از آن اقدام خواهد شد. همیار بدون هماهنگی با مشتری مجوز تعمیرات پرینتر و اسکنر را نخواهد داشت.

همیاران هوم سرویز احراز هویت و صلاحیت شده و دارای مدارک فنی معتبر می باشند و همچنین تضامین و قرارداد مستقلی از ایشان نزد هوم سرویز وجود دارد، ولیکن در حین سپردن خدمات مورد نظر شما به همیاران حتما نظرات و تجربیات سایر مشتریان از خدمات اخذ شده از همیار را ملاک انتخاب و تایید همیار قرار دهید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

خدمات مرتبط

charging-cartridges
شارژ و تعویض کارتریج
قیمت از 460,000 الی 1,230,000 تومان
repair-copy-machine
تعمیر و سرویس دستگاه کپی
قیمت از 560,000 الی 560,000 تومان
network-maintenance
نصب و راه اندازی شبکه
قیمت از 350,000 الی 350,000 تومان
central-installation-and-fixing
نصب سانترال و رفع خرابی
قیمت از 650,000 الی 1,500,000 تومان