تعمیرات پرینتر
هوم‌سرویز
/
قیمت خدمات
/
رایانه و تکنولوژی
/
تعمیر و سرویس پرینتر و اسکنر

تعمیرات پرینتر

از 1126 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعمیرات پرینتر در تابستان 1402 چقدر است؟

قیمت تعمیر پرینتر و اسکنر

توافقی

قیمت تعمیر کاغذ کش

250,000 الی 1,000,000 تومان

قیمت تعویض شاستی

150,000 الی 250,000 تومان

قیمت تعمیر نمایشگر دیجیتال

500,000 الی 2,500,000 تومان

متوسط قیمت1,660,000 تومانکمینه قیمت500,000 تومانبیشینه قیمت3,330,000 تومان

آنچه درباره تعمیرات پرینتر خواهید خواند

 • تعمیر پرینتر در محل
 • انواع پرینتر کدامند؟
 • چه زمانی از تعمیرات پرینتر در محل استفاده می شود؟
 • سرویس پرینتر در محل شامل چه خدماتی است؟
 • عیب یابی و تعمیرات پرینتر، چاپگر و اسکنرها
 • تعمیر اسکنر
 • در خدمات تعمیر پرینتر چه قطعاتی بررسی می شوند؟
 • نمایندگی تعمیرات پرینتر چه مواردی را بررسی و تعمیر می کنند؟
 • انواع برندهای پرینتر و اسکنر که در هوم سرویز تعمیر می شوند
 • هزینه تعمیر پرینتر در محل به چه مواردی وابسته است؟
 • تعمیر و سرویس پرینتر و اسکنر را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

تعمیر پرینتر در محل

پرینترها و اسکنرهااز ابزارهای بسیار مهم و کاربردی در شرکت ها و منازل به شمار می آیند. دستگاهپرینتر و اسکنرها از تجهیزات پرکاربرد برای انتقال داده به سیستم و کپی یا پرینتاطلاعات می باشند. از این رو در صورت بروز خرابی پرینتر باید تعمیر پرینتر درمحل هر چه سریع تر انجام شود. هنگام بروز این اتفاقات کمک گرفتن از تعمیرکارپرینتر ماهر موجب می شود با سرویس و تعمیر پرینتر و تعمیر اسکنر درسریع ترین زمان ممکن همه چیز را به روال سابق برگرداند.

اولین و قدیمی ترینراهکار برای تعمیرات پرینترهای لیزری و تعمیر پرینتر جوهر افشان وتعمیرات اسکنر، انتقال دستگاه به تعمیرگاه است. البته هنوز هم این روشبسیار مورد استفاده قرار می گیرد. این کار مواقعی که بتوانید از دستگاه جایگزیندیگری استفاده کنید، راهکار درستی است. زیرا که تجهیزات موجود در تعمیرگاه پرینتربیشتر است و می تواند مشکلات اساسی و تعمیر پرینتر در محل را اساسی تر وسریع تر رفع کنند. اما مواقعی که زمانکافی برای انتقال دستگاه به تعمیرگاه نباشد، تعمیر پرینتر در محل یکی ازبهترین گزینه ها است. به شرطی که تعمیرکار پرینتر که از او کمک گرفته اید،تجربه و تبحر لازم را در زمینه تعمیر پرینتر یا تعمیراتاسکنر را دارا باشد. بدین ترتیب می تواند در کمترین زمان مشکل دستگاه را رفعکند. در ادامه به عیبیابی پرینتر و عوامل موثر بر قیمت تعمیر پرینتر در محل خواهیمپرداخت.

انواع پرینتر کدامند؟

در کل دو نوع پرینترجوهر افشان و پرینتر لیزری موجود هستند. پرینترهای لیزری قیمت خریدبالاتری دارند. اما کیفیت چاپ عکس های رنگی در پرینترهای جوهرافشان بسیار بالا است. ساختار و تعمیر پرینترهای جوهرافشان ازپرینترهای لیزری بسیار ظریف‌تر و حساس‌تر است.

· تعمیر پرینترهایلیزری

تعمیر پرینتر لیزریدر محل بدوننیاز به جابجا کردن دستگاه انجام می شود. تمام موارد مربوط به عیب یابی پرینتر درفضای انجام می شود و قطعات مربوطه تعمیر یا تعویض خواهند شد. اما در مواردی کهایرادات وسیع باشند امکان تعمیر پرینتر لیزری در محل نیست و باید اقداماتلازم در جهت انتقال دستگاه به مرکز تعمیرات پرینتر لیزری انجام شود.

· تعمیرات پرینترجوهرافشان

تعمیر چاپگر جوهرافشان نیزمشابه به نمونه های لیزری است و که سازو کار آنها نوع چاپ آنها با هم تفاوت دارند.از این رو برای تعمیر پرینترهای جوهر افشان یا سرویس پرینتر چهارکاره نیاز به مهارت بالایی است. به هیچ‌وجه خودتان اقدام به بازکردن قطعات پرینتر نکنید. چون یک اشتباه کوچک منجر به تعویض قطعه یا از کارافتادن دستگاه خواهد شد.

چه زمانی از تعمیرات پرینتر در محل استفاده می شود؟

زمانی که دستگاه هاتنها به سرویس پرینتر در محل و یا سرویس اسکنر نیاز داشته باشند تعمیرکار پرینتردر مکان حاضر شده و اقدام به انجام سرویس های کلی می کند. مورد دیگری که اهمیتتعمیرات پرینتر در محل را بیشتر می کند صرفه جویی در زمان است. به این ترتیبکاربران از این تجهیزات می توانند تا رسیدن متخصصین از انها استفاده کنند.

سرویس پرینتر در محل شامل چه خدماتی است؟

سرویس پرینتر موجب میشود تمام قطعات پرینتر بررسی شوند و از ایرادات بزرگتر جلوگیری می کند. خدماتیمانند سرویس پرینتر، شستشوی قاب های پرینتر، گردگیری و تمیزکاری چرخ دنده ها وفنرها، سرویس بردهای پرینتر، بررسی فن پرینتر، بررسی و تنطیم کاغذ کش پرینتر، تستسکارتریج و یونیت درام و... در سرویس پرینتر در محل انجام می شود. ایرادات جزئی دراین پروسه توسط سرویسکار پرینتر رفع می شود و کیفیت نهایی چاپ رابالا می برد.

سرویس پرینتر در محل سرویس ویژه ای برای شرکت ها و سازمانهایی است که از چندین دستگاه اسکنر و پرینتر استفاده می کنند. به این ترتیب بایکبار مراجعه سرویسکار پرینتر تمام دستگاه ها بررسی شده و ایراداتآنها شناسایی می شود.

عیب یابی و تعمیرات پرینتر، چاپگر و اسکنرها

با توجه به تقاضابازار، انواع مختلفی از پرینتر ساخته و عرضه شده اند. از انواع پرینتر و اسکنرهامی توان به پرینتر hp ،پرینتر و اسکنر کانن و پرینتر سامسونگ و پرینتراپسون اشاره کرد. با توجه به این حجم عظیم مدل و برند، تعمیر پرینترهای hpدر محل، تعمیر پرینترهای لیزری، تعمیر پرینترهای سامسونگ،تعمیر پرینترهای جوهر افشان و اسکنر به شاخه تخصصی و حرفه ای تبدیلشده است. استفاده از چاپگرهادر منازل برای مصارف و کارهای شخصی باعث صرفه جویی هزینه چاپ عکس و اسناد می شود.این دستگاهها نیز مانند تمامی وسایل الکترونیکی دیگری نیاز به سرویسچاپگر و تعمیرات چاپگر دارند. عیب های مشاهده شده در تمامی پرینترو اسکنرها تقریبا مشابه است. اما رفع عیب و نحوه ی تعمیر پرینترهایسامسونگ با سایر مدل ها به طور مثال تعمیر پرینتر اپسون متفاوتاست. همچنین با توجه به حجم نسبتا بزرگ این دستگاه و کاربرد همه روزه ازین دستگاهدر ادارات و منازل ترجیح به تعمیر پرینتر در محل می باشد.

· علت خطای تونر در کامپیوتر چیست؟

شما تونر را تعویضکرده اید و دوباره به شما اخطار کمبود تونر نشان داده می شود؟ در این صورت تنهاکاری که در زمینه تعمیر و سرویس چاپگر باید انجام شود، ریست چاپگر است.ریست پرینتر را می توانید در تنظیمات نرم افزاری در رایانه انجام دهید.

· چرا پرینتر کند چاپ می کند؟

تنظیمات پرینتر ودستور العمل وارد به دستگاه تا مقدار بالایی در سرعت چاپ موثر است. هنگام چاپ و یاکپی اسناد و مدارک تنظیمات سرعت را بالا ببرید. زیرا به کیفیت بالا نیاز نخواهیدداشت. ولی در چاپ عکس، سرعت را روی کندترین حالت ممکن، تنظیم نمایید. سرعت کندکیفیت نهایی را افزایش می دهد. می توانید در هنگام تعمیر پرینتر اینمشکل را با قرار دادن تنظیمات پرینتر به حالت draft حل کنید.

· چرا کاغذ در پرینتر گیر می کند؟

عوامل زیادی در گیرکردن کاغذ در پرینتر دخیل هستند. مواردی مانند اینکه کاغذ به درستی در دستگاه قرارنگرفته باشد. غلطک های گیرنده کاغذ آسیب دیده باشند و یا مانعی در ورودی دستگاهباشد. همه از مواردی هستند که موجب بروز این اتفاق می شوند برای تعمیرپرینتر باید تمام این اجزا توسط تعمیرکار پرینتر بررسی شوند.

· علت سایه انداختن چاپگر چیست؟

همیشه ایرادات واردهبه چاپ از عدم کیفیت دستگاه پرینتر نیست. گاهی فقط با عوض کردن کاغذ مصرفی مشکلرفع خواهد شد. در بسیاری دیگر از موارد نیز کافیست تونر را خارج کنید و به آرامیبه طرفین تکان دهید. زیرا ته نشین شدن تونر باعث این موضوع می شود. این ایرادبرای تعمیرات پرینتر پیش می آید که زیاد از دستگاه استفاده نمی شود.

از علل دیگر که درسرویس پرینتر مطرح می شود، می توان به خرابی در مگنت رولر پرینتر اشاره کرد.مگنت رولر وظیفه انتقال تونر به درام را بر عهده دارد. و بر اساس دستورالعمل واردشده میزان درست از تونر را به کاغذ منتقل می کند. در صورت بروز ایراد این قسمت چاپبا کیفیت پایین و یا به صورت خط دار ظاهر میشود.

· علت نکشیدن کاغذتوسط چاپگر چیست؟

اگر از هر کدام ازمدل پرینترهای اچ پی یا مدل های دیگر استفاده می کنید احتمالا با اینارور Outof Paper یا نکشیدنکاغذ توسط پرینتر مواجه شده اید. این مشکل ممکن است ناشی از موارد مختلفی مانندخاکی شدن غلطک کاغذ، یا ایرادات در قسمت سینی پرینتر و یا حتی مشکلات نرمافزاری کامپیوتر باشد.

· صفحات چاپی همهسفید هستند

کم شدن یا تمام شدنکارتریج اولین دلیل این مشکل است. مورد دیگر برد پرینتر است که دچار خرابی شدهاست. باید اقدامات لازم برای تعمیر برد پرینتر انجام شود. زیرا ایراد در این قسمتیعنی دستور چاپ صادر نمی شود و پروسه چاپ انجام نمی شود. البته این موضوع برای تعمیرپرینترهای جوهر افشان hpممکن است مربوط به گرفتگی نازل های هد باشد.

تعمیر اسکنر

تعمیر اسکنر وسیله ایشبیه به تعمیر دستگاه کپیاست که اطلاعات روی برگه را وارد کامپیوتر می کند. برای اتصال اسکنر به کامپیوترعلاوه بر سیم رابط به نرم افزار مخصوص هم نیاز است. وقتی این وسیله به هر علتیخراب شود تبادل اطلاعاتی بین دو دستگاه به هم می ریزد. تعمیر اسکنر کاری تخصصی است و نمی توان بدون داشتناطلاعات فنی، دستگاه را باز کرد. این وسیله پر کاربرد برای ورود عکس و اطلاعات رویبرگه ها به کامپیوتر استفاده می شود. وقتی اسکنر کار نمی کند حتما مشکلی در دستگاهیا اتصالات وجود دارد. از اسکنر یک خروجی به رایانه گرفته شده و در صورتی کهدستگاه به چاپگر دیگری متصل باشد، حتما یک خروجی به پرینتر هم وجود دارد.

در خدمات تعمیر پرینتر چه قطعاتی بررسی می شوند؟

 • شارژکارتیج پرینتر
 • تعمیر بردپرینتر
 • تعمیر هدپرینتر
 • تعمیرکاغذ کش پرینتر
 • تعمیردرام کارتریچ پرینتر
 • تعمیربردپاور پرینتر و ...

نمایندگی تعمیرات پرینتر چه مواردی را بررسی و تعمیر می کنند؟

تعمیر پرینتر در محل شامل بررسی و رفع ایرادات سخت افزاری ونرم افزاری پرینترها است. در نمایندگی تعمیرات پرینتر تمام قسمت ها بررسیمی شود. در ادامه به خدماتی که در این زمینه ارائه می شود می پردازیم.

· تعمیر مگنتپرینتر

مگنت قطعه ای به شکلاستوانه است که خاصیت اهنربایی دارد. این قطعه ذرات تونر را جذب می کند و موجبانتقال به سطح درام می شود. خرابی این قطعه موجب کم شدن کیفیت چاپ می شود و موجبمی شود که به دنبال انجام تعمیر پرینتر در محل باشید. این قطعه تعمیر می شود و یادر مواردی که حجم خرابی بالا باشد بهتر است تعویض شوند.

· تعمیرات پنلپرینتر

اغلب پرینترها داراییک پنل هستند که روی قاب قرار گرفته است که برای کاربر این امکان را فراهم می آوردکه بدون استفاده از کامپیوتر عملیات مربوط به چاپ را انجام دهد. حال ممکن است اینقسمت به علت های مختلف مانند ضربه خوردن یا آب خوردگی دچار ایراد شود. تعمیرکارپرینتر پس از بررسی و عیب یابی می تواند اقدام به تعمیر پنل پرینتر نماید.

· تعمیر بردپرینتر

برد پرینتر تمام قطعاترا مدیریت می کند. می توان این قطعه را مغز دستگاه به شمار آورد. به طور کل هرگونه مشکل در عملکرد دستگاه ممکن است ریشه خرابی مین برد پرینتر داشته باشد. تعمیرمین برد پرینتر باید توسط تعمیرکار پرینتر ماهر و با تجربه انجام شود.

· تعمیر رولرپرینتر

این قطعه وظیفه جابجاکردن کاغذ را دارد. این وسیله چون متحرک است ممکن است طی مرور زمان زودتر مستهلکشود. مواردی مانند چاب ناقص، نشان دادن خطا و دیر خارج شدن کاغذ همه نشانه هایی ازخرابی این قطعه و نیاز به تعمیر رولر پرینتر است.

· تعویض فیوزینگپرینتر

این قطعه مهم حرارتلازم برای تثبیت رنگ تونر روی کاغذ را بر عهده دارد. از این رو این قطعه بر کیفیتچاپ تاثیر بسزایی دارد. به طور کل تعمیر فیوزینگ دستگاه به ندرت انجام می شود ولیبه راحتی این قطعه تعویض می شود. خوشبختانه با استفاده از تعمیرات پرینتر در محل،تعمیرکاران این مشکل را رفع می کنند.

· تعمیر کاغذ کشپرینتر

اگر با مشکل گیر کردنکاغذ در پرینتر مواجه هستید قطعا نیاز به تعمیر کاغذکش پرینتر دارید. درتعمیرات پرینتر این قطعه اهمیت بالایی دارد. از این رو باید برای تعویض کاغذ کشپرینتر از نمونه های اورجینال استفاده نمود.

انواع برندهای پرینتر و اسکنر که در هوم سرویز تعمیر می شوند

 • تعمیرپرینترهای اپسون Epson
 • تعمیرپرینتر کانن
 • تعمیرپرینتر سامسونگ
 • تعمیرپرینتر اچ پی در محل
 • تعمیراسکنر hp
 • تعمیراسکنر فوجیتسو
 • تعمیراسکنر کانن
 • تعمیراتپرینتر شارپ
 • تعمیرپرینتر ریکو
 • تعمیرات دستگاهپرینتر برادر
 • تعمیراتاسکنر کداک

هزینه تعمیر پرینتر در محل به چه مواردی وابسته است؟

در کنار کیفیت خدماتسوالی که کاربران برایشان بسیار اهمیت دارد هزینه تعمیرات پرینتر است. قیمتتعمیرات پرینتر به موارد متعددی وابسته است. در ادامه به معرفی عوامل موثر بر هزینهسرویس پرینتر در محل خواهیم پرداخت.

· نوع ایراد درهزینه تعمیر پرینتر تاثیر دارد

طبعا نوع ایراد ومیزان خرابی دستگاه بر هزینه ی تعمیر پرینتر تاثیر دارد. هرچه حجم خرابی بیشترباشد. تعمیرکار پرینتر مدت زمان بیشتری را برای عیب یابی و تعمیر دستگاه صرف میکند و هزینه تعمیر پرینتر در محل بیشتر می شود.

· تعداد دستگاه هابر هزینه سرویس پرینتر در محل تاثیر دارد

در زمان هایی کهتعمیرکار پرینتر برای سرویس پرینتر در محل حاضر می شوند تعداد دستگاه هایی کهبررسی می کند بر هزینه سرویس پرینتر تاثیر دارند.

· نوع قطعه یاقطعات معیوب

خرابی پرینتر دلایلمتعددی دارند از این نوع قطعه یا قطعات تغییر دهنده ی هزینه تعمیرات پرینترهستند. به طور مثال هزینه تعمیر برد پرینتر با هزینه تعمیر پنل پرینتر تاثیر دارد.

· تعمیر یا تعویضقطعه بر هزینه تعمیر پرینتر

طبیعتا هزینه تعویضقطعه بیشتر از هزینه تعمیر قطعات است. از این رو در مواردی که امکان تعمیر قطعاتوجود دارد بهتر است برای صرفه جویی در هزینه تعمیر پرینتر اقدام به تعمیراتقطعات نمود. بیشتری تمرکز متخصصین هوم سرویز بر تعمیر قطعات به جای تعویض آنها است.

تعمیر و سرویس پرینتر و اسکنر را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

سرویس دوره ای پرینترتعمیر اسکنر hp مانند هر وسیلهالکترونیکی دیگری در بازه های زمانی مشخص تاکید می شود. ولی در صورت بروز خرابیجهت تعمیر پرینتر می توانید روی متخصصین ما حساب کنید.

با ثبت درخواسترایگان و درج شماره تماس و آدرس متخصصین ما جهت مشاوره رایگان و اعلام محدودههزینه ها با شما تماس گرفته و بعد از توافقات نهایی در روز و ساعت تعیین شده درمکان مورد نظر جهت ارائه خدمات حضور پیدا خواهند نمود.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تعمیرات پرینتر و همچنین ارایه خدمات سرویس پرینتر در محل نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات ماشین اداری ارائه می دهد که شامل سرویس دستگاه کپی در محل, شارژ کارتریج پرینتر لیزری, تعمیر کارتخوان بیسیم می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های رایانه و تکنولوژی را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تعمیرات پرینتر

سرویس پرینتر در محل

تعمیر اسکنر در محل

تعمیرات پرینترهای لیزری

تعمیر پرینتر حرارتی و سوزنی

تعمیرات پرینتر جوهرافشان

تعمیر پرینتر خانگی

تعمیر هد پرینتر، تعمیر یونیت لیزر پرینتر ، تعمیر برد فرمتر، تعمیر فیوزینگ و ...

نظرات کاربران

profile picture
امیر مهرپویا

نیرو پیگیری بودند کار رو دنبال میکردند و از بهترین قطعات استفاده کردند ازشون صمییمانه تشکر میکنم

profile picture
مهدی دوده

واقعا بی عیب و نقص واقعا سریع واقعا عالی و به صرفه هرچی بگم راجب تیم خوب هوم سرویز کم گفتم 2 تا شیشه سکوریت داشتم که لق شده بود و هر آن امکان داشت بشکنه نیرو خودشون رو سریع رسوندن و دمشون گرم

profile picture
اسدالله بنی ادم

کارشون حرف نداشت وسایل آسیب ندید و با نظم و دقت کار رو انجام دادن و به اصطلاح سمبل کاری نمیکردند و این خودش نقطه قوت هست

profile picture
نازیلا عمادی

کاربلد بودن خودشون زمانبندی خوبی برای کارها داشتند و با مهمان ها رفتار خوبی داشتند

شرایط تعمیرات تخصصی و سرویس پرینتر در محل

تهیه لوازم، قطعات و نرم افزارها در خصوص تعمیر پرینتر پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد مشاوره لازم را به مشتری ارایه نماید و در صورت تایید مشتری تعمیرات پرینتر را انجام دهد.

همیار موظف است بلافاصله پس از مراجعه وضعیت سلامت پرینتر مشتری را بررسی نماید و پس از مشورت با مشتری نسبت به رفع خرابی پرینتر اقدام نماید. به همین ترتیب مشتری نیز پس از انجام تعمیرات پرینتر می بایست وضعیت دستگاه را بررسی نماید. چنانچه دستگاه دارای عیب یا خرابی باشد بلافاصله به همیار اطلاع رسانی نماید.

تعمیرات پرینتر انجام شده توسط همیار شامل یک هفته گارانتی همیاران می باشد و در صورت بروز خرابی همیاران می بایست نسبت به رفع مشکل اقدام نماید.

هزینه دقیق تعمیرات و خرابی پرینتر پس از بررسی همیار متخصص به مشتریان اعلام خواهد شد، لذا همیاران بر اساس توضیحات مشتری، برآورد اولیه هزینه تعمیر پرینتر را به صورت تلفنی به مشتریان ارایه داده و پس از بررسی فیزیکی دستگاه قیمت دقیق خدمت مشتریان ارائه می شود. پس از تایید مشتری نسبت به تعمیر و یا انصراف از آن اقدام خواهد شد. همیار بدون هماهنگی با مشتری مجوز تعمیرات پرینتر و اسکنر را نخواهد داشت.

همیاران هوم سرویز احراز هویت و صلاحیت شده و دارای مدارک فنی معتبر می باشند و همچنین تضامین و قرارداد مستقلی از ایشان نزد هوم سرویز وجود دارد، ولیکن در حین سپردن خدمات مورد نظر شما به همیاران حتما نظرات و تجربیات سایر مشتریان از خدمات اخذ شده از همیار را ملاک انتخاب و تایید همیار قرار دهید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

شارژ و تعویض کارتریج
شارژ و تعویض کارتریج
قیمت از 300,000 الی 930,000 تومان
تعمیر و سرویس دستگاه کپی
تعمیر و سرویس دستگاه کپی
قیمت از 600,000 الی 5,900,000 تومان
نصب و راه اندازی شبکه
نصب و راه اندازی شبکه
قیمت از 500,000 الی 1,950,000 تومان
نصب سانترال و رفع خرابی
نصب سانترال و رفع خرابی
قیمت از 400,000 الی 1,500,000 تومان