شارژ کارتریج

شارژ کارتریج

از 1128 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت شارژ کارتریج در پاییز 1402 چقدر است؟

قیمت شارژ تونر لیزری سیاه و سفید

180,000 الی 370,000 تومان

قیمت شارژ تونر لیزری رنگی به ازای هر رنگ

360,000 الی 500,000 تومان

قیمت شارژ کارتریج به ازای هر رنگ جوهر افشان

370,000 الی 500,000 تومان

متوسط قیمت800,000 تومانکمینه قیمت300,000 تومانبیشینه قیمت1,560,000 تومان

آنچه درباره شارژ کارتریج خواهید خواند

 • شارژ کارتریج چیست؟
 • چه زمانی به شارژ کارتریج در محل نیاز دارید؟
 • انواع شارژ کارتریج در محل
 • شارژ کارتریج در محل چه مزایایی دارد؟
 • شارژ کارتریج فوری
 • آیا کیفیت چاپ، پس از شارژ پرینتر لیزری تغییر می کند؟
 • تعویض کارتریج پرینتر یا شارژ کارتریج لیزری کدام یک؟
 • بهترین موقع تعویض کاتریج پرینتر چه موقع است؟
 • شارژ کارتریج انواع برندهای پرینتر
 • راهکارهای تشخیص کارتریج ارجینال در هنگام شارژ پرینتر لیزری در محل
 • هر کارتریج چند مرتبه قابل شارژ شدن است؟
 • قیمت شارژ کارتریج در محل به چه مواردی بستگی دارد؟
 • نحوه شارژ کارتریج چگونه است؟
 • شارژ و تعویض کارتریج پرینتر در محل خود را به متخصصین هوم سرویزبسپارید

شارژ کارتریج چیست؟

شارژ کارتریج یکی از مهمترین قطعات تشکیل دهندهی پرینترهای لیرزی و یا جوهر افشان است. هزینه شارژ کارتریج یکیاز هزینه های ثابت در استفاده از انواع پرینتر است. به موادی که در کارتریج وجوددارد تونر گفته می شود. در گذشته شارژ تونر توسط مخلوطی از اکسید آهن، شکر و کربنانجام می شد. ولی بعد از مدتی با هدف بالا بردن کیفیت نهایی چاپ از پلیمر و کربندر شارژ تونر کارتریج استفاده شد.قیمت شارژ کارتریجپرینترها با توجه به مدل پرینتر و همچنین کارایی آنها متفاوت هستند. هزینهشارژ کارتریچ لیزری با هزینه شارژ کارتریج پرینتر جوهرافشان یکساننیست. همچنین هر چه اندازه پرینتر بزرگتر باشد متقابلا اندازه جوهر آن نیز بزرگترخواهد بود و در نتیجه قیمت شارژ پرینتر hpدر محل نیز بالا می رود.

مسئله مهم در هنگامخرید پرینتر در نظر گرفتن هزینه تعویض کارتریج می باشد. بسیاریاز افراد در هنگام خرید پرینتر به هزینه شارژ تونر توجه نمی کنند. در صورتی که هزینهشارژ کارتریج جزو هزینه های ثابت و البته غیر قابل حذف می باشد. کارتریج پرینتر با توجه به مدل پرینترو نحوه ی کارکرد چاپگر متفاوت است. تونر لیزری سیاه و سفید ، تونر رنگی وکارتریج جوهرافشان از انواع مختلف کارتریج ها می باشند.در ادامه به انواع کارتریج پرینتر لیزری و جوهرافشان و عوامل موثر بر هزینه شارژپرینتر خواهیم پرداخت.

چه زمانی به شارژ کارتریج در محل نیاز دارید؟

شارژ کارتریج جوهرافشان یا لیزری در همه زمان ها لازم نیست. گاهی تنها یکی از قطعات کارتریج مشکلپیدا کرده است که کیفیت چاپ پایین آمده است. اما در مواقعی که مطمئن هستید ازآخرین باری که تونر کارتریج را تعویض کرده اید مدت زمان طولانی گذشته است. تنهاراه این است اقدام به شارژ کارتریج پرینتر کنید.

انواع شارژ کارتریج در محل

· شارژ کارتریجلیزری

کیفیت شارژکارتریج لیزری مهم ترین مسئله در این زمینه است. زیرا ممکن است بسیاری ازافراد با استفاده از تونر نامرغوب اقدام به شارژ کارتریج پرینتر با بهانه هزینهشارژ پزینتر ارزان نمایند. تونر مخصوص مسئولیت تامین رنگ پرینترهای لیزری رابر عهده دارد. شارژ کارتریج لیزری هر 4 الی 5 بار انجام می شود. پس از این مدتشارژ باید مخزن کارتریج به طور کامل تعویض شود. از این رو بهتر است که قبل ازشارژ کارتریج لیزری تمام قطعات بررسی شود و سپس شارژ پرینتر انجام شود.پودرهای مورد استفاده در کارتریج لیزری به دو صورت سیاه و سفید و رنگی موجود هستند. درزمان شارژ کارتریج لیزری رنگی هم از 4 رنگ مشکی، آبی، قرمز و زرد استفاده میشود.

در شارژ کارتریجلیزری رنگی باید به موارد زیادی دقت شود. استفاده از تونرهای اورجینال بسیارحائز اهمیت است. زیرا عدم استفاده از تونرهای اورجیینال موجب می شود هم کیفیت چاپکاهش پیدا کند و هم طول عمر پرینتر کم شود. تعویض کارتریج یا شارژ کارتریج لیزرینیاز به دقت و مهارت بالایی دارد. زیرا هر گونه ایراد در این زمینه موجب تونر ریزیمی شود و کیفیت چاپ را به شکل محسوسی کاهش می دهد.

· شارژ کارتریججوهرافشان

به علت قیمتکارتریج جوهرافشان بالا بسیاری از افراد ترجیح می دهند اقدام به شارژ کارتریججوهر افشان نمایند. البته نکته مهم این مورد است که قبل از تمام شدن کامل کاتریچ،اقدام به شارژ تونر جوهرافشان نمایید. شارژ کارتریج جوهرافشان با استفاده از جوهرهای رنگی مایع انجام می شود. کارتریج جوهر افشان در رنگ های مشکی، ابی، قرمز و زردموجودند. زیرا در صورتی که این اقدامات را به تعویق بیاندازید ممکن است ته ماندهتونر خشک شود و قادر به شارژ کارتریج پرینتر خود نباشید.

شارژ کارتریج در محل چه مزایایی دارد؟

اهمیت شارژکارتریج در محل بیشتر در یک ساختمان اداری که ده ها دستگاه پرینتر وچاپگر وجود دارد و به طور دائم مورد استفاده قرار می گیرند بیشتر نمایان می شود.تمام شدن تونر این دستگاه ها یکی از مشکلاتی است که اغلب در سازمان های فعال،اتفاق می افتد. معمولا با تمام شدن جوهر پرینتر، عملا آن دستگاه از دسترس خارج میشود. با توجه به این موارد شرکت های خدماتی با ارائه شارژ کارتریج رنگی در محل این مشکل را برای همیشه برطرفکرده اند. به این ترتیب تنها با یک تماس، تکنیسین حرفه ای برای شارژ یا تعویضکارتریج در محل حضور پیدا می کند.

با اینکار مشکلات حملو نقل دستگاه را نخواهید داشت. خارج کردن دستگاه از شرکت می تواند آسیب جدی به آنوارد کند. در طی جابجایی همیشه امکان خسارت و صدمه به دستگاه هست. به این ترتیبعلاوه بر شارژ ناچارید هزینهتعمیرات پرینتر را نیز بپردازید. از طرفی خروج دستگاه و حمل به محلکارگاه، به معنای از دست دادن آن برای حداقل چند روز است.

شارژ کارتریج فوری

پروسه شارژکارتریج رنگی چندان وقت گیر نیست ولی دستگاه های دیگری هم برای همین مشکلبه شرکت خدماتی آورده شده اند و باید در نوبت بمانید. در حالی که خیلی ساده میتوانید با شرکت تخصصی برای شارژ کارتریج فوری در محل تماس بگیریدتا تکنیسین بلافاصله به محل اعزام شود و در کمتر از یک ساعت پروسه شارژ پرینترانجام شود.

هزینه شارژ پرینترفوری درمقایسه با قیمت خرید یک کارتریج تازه، خیلی کمتر است. شاید در یک پرینتر خانگیتهیه جوهر یا پودر تونر چندان هزینه زیادی نداشته باشد ولی به طور قطع با افزایشتعداد دستگاه ها، هزینه های تامین قطعات نیز بیشتر خواهد شد. شارژ کارتریجرنگی لیزری بدون تردید بهترین گزینه برای صرفه جویی در سازمان های با ترافیککاری بالاتر است.

آیا کیفیت چاپ، پس از شارژ پرینتر لیزری تغییر می کند؟

کیفیت چاپ بستگی بهنوع تونر استفاده شده به هنگام شارژ پرینتر لیزری دارد. در بازاربرندهای نامرغوب و بی کیفیت زیادی به فروش می رسد که اصلا کارایی مناسبی ندارند.برای اینکه با مشکل افت کیفیت چاپ مواجه نشوید همیشه از تونرهای معتبر و کیفیت اصلاستفاده کنید. خدمات شارژ کارتریج پرینتر هوم سرویز توسط تکنیسین هایمتخصص ارائه می شود. این سرویس دارای گارانتی است و به شرط اصل بودن تونر، انجاممی شود. پس از شارژ یا تعویض کارتریج، هیچ گونه افت کیفیت چاپ در پرینتر بهوجود نخواهد آمد.

توجه داشته باشید کهنام برند بر روی بدنه کارتریج های اصل، حک شده است. اگر مشخصات کارتریج بر رویبرچسب درج شده باشد، در تقلبی بودن آن تردید نکنید.

تعویض کارتریج پرینتر یا شارژ کارتریج لیزری کدام یک؟

قبل از این مقایسهباید یه معرفی و تعریف اجمالی کارتریج پرینتر لیزری و کارتریجپرینتر جوهرافشان بپردازیم. شارژ کارتریجلیزری که با نام تونر نیز شناخته می شوند، حالت پودری دارند. در این نوعپرینترها، دستور چاپ توسط درام صادر می شود. قیمت کارتریج پرینتر لیزری در مقایسهبا کارتریج پرینترهای جوهرافشان بیشتر است. از مزایای دیگر آنها، طولعمر بالای آنها است. شارژ کارتریج پرینتر جوهرافشان، هم به صورترنگ مشکی تک رنگ و هم شامل سه رنگ اصلی آبی، قرمز و زرد موجود هستند. کارتریججوهری، از جنس مایع است. در پرینتر جوهرافشان hpو پرینتر اپسون و غیره دستور چاپ بر روی کاغذ توسطجوهر و هد انجام می شود.

زمانی که ظرفیت یککارتریج تمام می شود، دو گزینه را می توان انتخاب نمود. یک شارژ کارتریج درمحل و دومین مورد تعویض کارتریج در محل . اگر پرینتر شما جوهرافشان است، توصیه می می شود به جای شارژ کارتریج جوهر افشان، آن را تعویضکنید. زیرا در بعضی مواقع شارژ کارتریج جوهر افشان موجب آسیب به دستگاهچاپگر می شود.

شارژ یا تعویضکارتریج پرینتر لیزری نیز بستگی به کیفیت و حساسیت کار شما دارد. اگر بهکیفیت بالا در پرینتر صفحات نیاز ندارید. می توانید به شارژ کارتریج پرینترلیزری بپردازید. متاسفانه کیفیت چاپ کارتریج شارژ شده از کارتریج اصلی وفابریک دستگاه کمتر است و ظرفیت محدود تری نیز دارد.

بهترین موقع تعویض کاتریج پرینتر چه موقع است؟

به طور معمول هر 6ماه را به زمان تعویض کارتریج اختصاص می دهند. البته در پرینترهای پیشرفته پیغامیبرای تعویض کارتریج پرینتر نمایش داده می شود. در مواردی که هم به این تکنولوژیمجهز نیستند کم شدن کیفیت برگه های چاپ شده نشان دهنده ی زمان تعویض کارتریج است.

شارژ کارتریج انواع برندهای پرینتر

 • شارژکارتریج hp اچ پی
 • شارژکارتریج کانن
 • شارژکارتریج سامسونگ
 • شارژکارتریج پاناسونیک
 • شارژکارتریج برادر
 • شارژکارتریج پرینتر لیزری رنگی
 • شارژکارتریج پرینترلیزری سیاه و سفید

راهکارهای تشخیص کارتریج ارجینال در هنگام شارژ پرینتر لیزری در محل

 • کیفیتبسته بندی کارتریج تا حد بالایی گویای اصالت کالا می باشد. به بسته بندی کارتریجقبل از شارژ و یا تعویض آن توجه کنید.
 • بههولگرام کارتریج دقت کنید. هولگرام باید براق باشد. و کلمه OK در داخل هولگرام باید به وضوح دیده شود وحالت برجسته داشته باشد.
 • مهمترینمعرفه کارتریج اصل، لیبل آن می باشد. در هنگام شارژ کارتریج کانن به لیبل در پشت جعبه کارتریج توجه کنید.این لیبل بیان کننده ی مدل دستگاه می باشد که غیر قابل دستکاری و خدشه وارد کردناست.
 • در صورتیکه برنامه اسکنر را در گوشی هوشمند خود دارید. هولگرام را اسکن کنید. تمام مشخصاتکآن به طور کامل پس از اسکن بیان می شود.

هر کارتریج چند مرتبه قابل شارژ شدن است؟

تا زمانی که کارتریجسالم است و دچار شکستگی نشود می توانید اقدام به شارژ کارتریج پرینتر لیزریکنید. البته در مواردی نیز در کنار شارژ کارتریج باید چند قطعه تعویض شود. البتهدر موارد این چنینی باید برآورد شود که هزینه تعویض کارتریچ به صرفه تر است یاشارژ آن. رعایت این مورد که در هر بار شارژ کارتریج در محل از تونرهای اورجینالاستفاده شود بر کیفیت نهایی پرینتر تاثیر دارد.

قیمت شارژ کارتریج در محل به چه مواردی بستگی دارد؟

قیمت شارژ پرینتر بهموارد متعددی وابسته است. از این رو به طور معمول نمی توان مبلغ ثابتی را به عنوانهزینه شارژ کارتریج مطرح نمود. در ادامه به معرفی عوامل موثر بر قیمت شارژ کارتریجخواهیم پرداخت.

· نوع و مدل پرینتر بر هزینه شارژ پرینتر تاثیردارد

نوع و مدل پرینتر والبته نوع آن از عوامل موثر بر هزینه شارژ کارتریج هستند. به طور کلیپرینتر ها را می توان در چهارگروه پرینتر لیزری، پرینتر حرارتی، پرینتر سوزنیو پرینتر جوهر افشان تقسیم کرد. که هزینه شارژ کارتریج در محل برایهر کدام از این گونه ها متفاوت است. برای مثال هزینه شارژ کارتریج جوهرافشان با قیمت شارژ کارتریج رنگی لیزری متفاوت است.

· برند پرینتر برقیمت شارژ کارتریج تاثیر دارد

همچنین قیمتکارتریج پرینتر بسته به برند پرینتر نیز متفاوت است. چرا که برندهای مختلفپرینتر میزان مصرف جوهر متفاوتی نیز دارند و در نتیجه تعداد دفعاتشارژ در آنها نیز با هم تفاوت دارند. برای مثال قیمت شارژ کارتریجسامسونگ با هزینه شارژ کارتریج hp قطعا یکسان نیست.

· ابعاد پرینتر

هر چه پرینتر بزرگترباشد طبعا به چوهر بیشتری برای شارژ نیاز است و هزینه شارژ کارتریج نیز بالا میرود.

برای اطلاعاز قیمت شارژ کارتریج لیزری می توانید از خدمات آنلاین هوم سرویزاستفاده کنید و از افراد متخصص در این زمینه مشاوره لازم را دریافت کنید.

نحوه شارژ کارتریج چگونه است؟

پس از خریدکارتریج برای پرینتر باید تمام وسایل مورد نیاز مانند جوهر، سرنگ، برچسب ودفترچه راهنما را در داخل این کیت قرار گرفته باشد. از آنجایی که مراحل تعویض کارتریجیا شارژ تونر ممکن است کمی کثیف کاری به همراه داشته باشد باید تعدادی دستمال وروزنامه در زیر کار نگه دارید. البته اگر در اینکار مهارت ندارید از عینک و دستکشهم استفاده کنید تا جوهر در چشم و روی پوستتان نریزد و کارتریج قبلی را خارج کنید.بر اساس دفترچه راهنما مراحل کار توضیح داده شده است. بر روی کارتریج سوراخی برایوارد کردن جوهر تعبیه شده است. به طور مثال برای برای شارژ کارتریج پرینتر hp هم برای هر رنگ یک سوراخ جداگانه تعبیه شدهاست. با استفاده سرنگ امتحان کنید که کدام سوراخ به مخزن راه دارد.

همچنین اگر هیچسوراخی روی کارتریج وجود ندارد باید به فکر ایجاد یک ورودی برای جوهر باشید. سپسسرنگ را از جوهر پر کرده و تا انتها در مخزن فرو کنید و مراقب باشید که هوا بهسرنگ وارد نشود. این کار را به آرامی انجام دهید تا حبابی به وجود نیاید.

سپس ورودی سوراخ رابا برچسب بپوشانید و یا از چسب شیشه ای کمک بگیرید. در نهایت کارتریج در در محلخود نصب کنید و چند برگ پرینت کنید تا کیفیت کار را بررسی کنید.

شارژ و تعویض کارتریج پرینتر در محل خود را به متخصصین هوم سرویزبسپارید

با توجه به ابعاددستگاه و امکان آسیب دیدن در حین جابجایی بسیاری از افراد ترجیح میدهند، شارژ کارتریج پرینتر در محل انجام دهند. شارژتونر در محل با هزینه را می توانید از متخصصین ما دریافت کنید. از مزایای دیگر اینکار نظارت کامل به نحوه ی شارژ و تعویض کارتریج می باشد. در هوم سرویز شارژ پرینتر hp ، شارژ تونر اپسون، پرینترریکو، پرینتر کونیکا مینولتا، پرینتربرادر و سامسونگ انجام می شود. کارتریج های ارایه شده توسطتعمیرکار هوم سرویز اصل بوده و هولگرام شرکت سازنده را دارا می باشند. تمامی قطعاتو کارتریج مورد نیاز برای شارژ و تعویض کارتریج با فاکتور به مشتری ارائه می گردد.

در صورت نیازبه شارژ کردن کارتریج در محل کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویزثبت درخواست نمایید. متخصصین ما جهتمشاوره رایگان و اعلام قیمت ها با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را در اختیارتانقرار خواهند داد.

همیار شماییم تاپایان سرویس...​

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس شارژ کارتریج و همچنین ارایه خدمات شارژ کارتریج پرینتر لیزری نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات ماشین اداری ارائه می دهد که شامل سرویس دستگاه کپی در محل, سرویس پرینتر در محل, تعمیر کارتخوان بیسیم می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های رایانه و تکنولوژی را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس شارژ کارتریج

شارژ کارتریج پرینتر لیزری

شارژ کارتریج پرینتر جوهر افشان

تعویض کارتریج خشک شده

تعویض مخزن کارتریج

تخلیه‌ باقیمانده تونر داخل کارتریج و جایگزینی با نمونه اورجینال

شارژ و تعویض کارتریج پرینترهای اچ پی، اپسون، سامسونگ، کانن، برادر و ....

نظرات کاربران

profile picture
احمد بتویی

اقای مودبی بودند کارشونم خوب بود

profile picture
شبتم کبیری

همه چیز عالی ممنون👌👌👌

profile picture
حسام هامونی

کارشون عالی بود بسیار منصف و انسان شریف و دوست داشتنی بودن

شرایط شارژ کارتریج پرینترهای لیزری و جوهر افشان

تهیه لوازم، قطعات در خصوص شارژ و تعویض کارتریج پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد مشاوره لازم را به مشتری ارایه نماید و در صورت تایید مشتری شارژ یا تعویض کارتریج را انجام دهد.

همیار موظف است بلافاصله پس از حضور در محل مشتری وضعیت سلامت دستگاه پرینتر مشتری را بررسی نماید و پس از مشورت با مشتری نسبت به شارژ کارتریج اقدام نماید. به همین ترتیب مشتری نیز پس از انجام شارژ پرینتر می بایست وضعیت دستگاه را بررسی نماید. چنانچه دستگاه دارای عیب یا خرابی باشد بلافاصله به همیار اطلاع رسانی نماید.

شارژ کارتریج پرینتر انجام شده توسط همیار شامل یک هفته گارانتی همیاران می باشد و در صورت بروز خرابی همیاران می بایست نسبت به رفع مشکل اقدام نماید.

هزینه دقیق تعویض کارتریج پس از بررسی همیار متخصص به مشتریان اعلام خواهد شد، لذا همیاران بر اساس توضیحات مشتری، برآورد اولیه هزینه شارژ کارتریج را به صورت تلفنی به مشتریان ارایه داده و پس از بررسی فیزیکی دستگاه پرینتر و وضعیت کارتریج قیمت دقیق خدمت مشتریان ارائه می شود. پس از تایید مشتری نسبت به شارژ، تعمیر، تعویض و یا انصراف از آن اقدام خواهد شد. همیار بدون هماهنگی با مشتری مجوز شارژ و تعویض کارتریج را نخواهد داشت.

همیاران هوم سرویز احراز هویت و صلاحیت شده و دارای مدارک فنی معتبر می باشند و همچنین تضامین و قرارداد مستقلی از ایشان نزد هوم سرویز وجود دارد، ولیکن در حین سپردن خدمات مورد نظر شما به همیاران حتما نظرات و تجربیات سایر مشتریان از خدمات اخذ شده از همیار را ملاک انتخاب و تایید همیار قرار دهید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

تعمیر و سرویس پرینتر و اسکنر
تعمیر و سرویس پرینتر و اسکنر
قیمت از 600,000 الی 2,800,000 تومان
نصب و راه اندازی شبکه
نصب و راه اندازی شبکه
قیمت از 500,000 الی 1,000,000 تومان
تعمیر و سرویس دستگاه کپی
تعمیر و سرویس دستگاه کپی
قیمت از 600,000 الی 5,900,000 تومان
تعمیر کامپیوتر
تعمیر کامپیوتر
قیمت از 250,000 الی 1,120,000 تومان