تعمیر دستگاه کپی
هوم‌سرویز
/
قیمت خدمات
/
رایانه و تکنولوژی
/
تعمیر و سرویس دستگاه کپی

تعمیر دستگاه کپی

از 1127 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعمیر دستگاه کپی در تابستان 1403 چقدر است؟

عنوانقیمت

قیمت تعمیر فیوزینگ

1,500,000 الی 4,000,000 تومان

قیمت تعمیر بخش اسکنر

700,000 الی 2,000,000 تومان

قیمت تعمیر یونیت های کاغد کش

400,000 الی 1,000,000 تومان

قیمت تعمیر یونت دولوپر

400,000 الی 1,000,000 تومان

قیمت تعمیر IMAGE UNIT

400,000 الی 1,000,000 تومان

قیمت سرویس دوره ای دستگاه کپی

500,000 الی 800,000 تومان

قیمت حداقل دستمزد و کارشناسی

500,000 تومان

متوسط قیمت560,000 تومانکمینه قیمت560,000 تومانبیشینه قیمت560,000 تومان

آنچه درباره تعمیر دستگاه کپی خواهید خواند

 • تعمیر دستگاه کپی
 • تعمیر دستگاه کپی در محل
 • خدمات تعمیر دستگاه کپی شامل چه مواردی است؟
 • سرویس دستگاه کپی شامل چه مواردی است؟
 • ایرادات رایج در دستگاه های کپی کدامند؟
 • عیب یابی و تعمیرات دستگاه فتوکپی
 • نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی
 • تعمیرکار دستگاه کپی هوم سرویز
 • قطعاتی که توسط سرویس کار دستگاه کپی هوم سرویز بررسی می شوند
 • تعمیرات برندهای مختلف دستگاه کپی هوم سرویز
 • هزینه تعمیر دستگاه کپی به چه مواردی بستگی دارد؟
 • سرویس و تعمیرات دستگاه فتوکپی را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

تعمیر دستگاه کپی

تعمیر دستگاه کپی از دغدغه های افرادی است که به صورت ممتد با این دستگاه ها سروکار دارند. زیرا در کنار هزینه تعمیرات دستگاه کپی، استفاده از قطعات اورجینال در این پروسه بسیار با اهمیت است. این دستگاه ها از هر مدل و برندی که باشند باید به صورت ممتد، توسط متخصصین سرویس دستگاه کپی شوند، زیرا با توجه به کارایی و حساسیت، این دستگاه ها همواره در معرض استهلاک قطعات می باشند. از این رو نیاز به تعمیر دستگاه کپی در محل خواهید داشت. با توجه با این تفاسیر در کنار اهمیت برند و کیفیت مدل خریداری شده، خدمات سرویس و تعمیرات دستگاه فتوکپی مطرح می شود. نحوه ی تعمیرات دستگاه کپی و مهارت تعمیرکار دستگاه کپی بسیار حائز اهمیت می باشد. در ادامه به مراحل و پروسه ی تعمیر ماشین های فتوکپی و اداری و عوامل موثر بر هزینه تعمیر دستگاه کپی می پردازیم.

تعمیر دستگاه کپی در محل

در بیشتر موارد جابجایی دستگاه فتوکپی کار راحتی نخواهد بود و به این ترتیب تعمیر دستگاه کپی در محل بیشتر درخواست می شود. به این ترتیب پروسه تعمیرات در کمترین زمان ممکن انجام می شود و در زمان کمتری امکان استفاده مجدد از دستگاه فراهم می شود. در خدمات تعمیر کپی در محل تمامی اختلالات و عیوب شناسایی و رفع می شوند. زیرا کارشناسان با استفاده قطعات و تجهیزات مورد نیاز در محل حاضر خواهند شد. البته امکان تعمیر دستگاه کپی در محل به نوع ایراد دستگاه بستگی دارد و در بیشتر موارد این اقدامات در محل انجام می شود و نیازی به جابجایی وسیله نیست.

خدمات تعمیر دستگاه کپی شامل چه مواردی است؟

تعمیرات دستگاه کپی شامل موارد متعددی می باشد که برای انواع برندها و مدل ها انجام می شود. مواردی مانند شارژ کارتریچ و سرویس دستگاه کپی سطحی هستند و مواردی هم تخصصی تر هستند که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد. استفاده از قطعات باکیفیت در زمان نیاز به تعویض قطعات، بسیار حائز اهمیت است. در ادامه به معرفی مهم ترین قطعات که در تعمیرات دستگاه کپی درخواست می شود می پردازیم.

· تعویض درام دستگاه کپی

درام دستگاه کپی وظیفه انتقال تصویر روی کاغذ را بر عهده دارد. در صورت ایراد در این قطعه مهم در بیشتر مواقع اقدام به تعویض درام دستگاه کپی می کنند. البته تشخیص تعویض یا تعمیر درام دستگاه کپی به تشخیص تعمیرکار برمی گردد. با انجام سرویس دستگاه کپی و مراقبت از دستگاه و جلوگیری از وارد شده ضربه می توان از ایراد به این قطعه جلوگیری نمود.

· تعمیر مین برد دستگاه فتوکپی

به طور کل وظیفه پردازش اطلاعات در دستگاه فتوکپی به این قطعه مربوط است. در نتیجه هر گونه ایراد در این قطعه کل پروسه چاپ را درگیر می کند. تعمیر مین برد دستگاه کپی پروسه بسیار تخصصی است. در مواردی که حجم خرابی بالا باشد تنها راه تعویض مین برد دستگاه کپی است.

· تعمیر برد دستگاه کپی

برد پاور قطعه ای بسیار مهم است که وظیفه تامین برق سایر قطعات را بر عهده دارد. این قطعه نسبت به تعمیرات پرینتر از اهمیت بیشتری برخوردار است زیرا این قطعه در فتوکپی به انرژی بیشتری نیاز دارد. مواردی مانند نوسانات برقی ممکن است موجب خرابی مین برد پاور دستگاه کپی شود.

· تعویض فیوزینگ دستگاه فتوکپی

این قطعه وظیفه تامین حرارت برای چسبیدن تونر روی کاغذ را بر عهده دارد. در نتیجه ایراد در این قطعه موجب پایین آمدن کیفیت چاپ می شود. اگر با کاهش محسوس کیفیت چاپ مواجه شده اید باید به فکر تعمیرات دستگاه کپی و بررسی فیوزینگ دستگاه کپی باشید.

· تعمیر کاغذکش دستگاه کپی

وظیفه وارد و خارج کردن کاغذ بر عهده این قطعه است. در صورتی که کاغذی به دستگاه وارد نشود پس عملا دستگاه بلااستفاده خواهد شد. این قطعه دارای سه جزء اصلی، کاغذکش داخلی، ورودی و خارجی است. متخصصین در مرکز تعمیرات دستگاه کپی باید تمام این قطعات را به صورت مجزا بررسی کند تا ایراد را شناسایی و رفع کند.

سرویس دستگاه کپی شامل چه مواردی است؟

سرویس دستگاه کپی به مجموعه اقداماتی گفته می شود که در آن تمام قسمت های دستگاه فتوکپی بررسی می شود و در صورت مشاهده کوچکترین ایراد رفع می شود. در سرویس دستگاه کپی رنگی اقداماتی مانند اسپری زدن و گریس کاری قطعات دستگاه فتوکپی، گرد گیری و تمیز کردن قطعات دستگاه، بررسی کلیه قطعات فنی و الکترونیکی و بررسی کارتریچ، درام و فیوزینگ و لیزر دستگاه فتوکپی از جمله خدماتی است که توسط سرویسکار دستگاه کپی در محل ارائه می شود.

ایرادات رایج در دستگاه های کپی کدامند؟

تعدادی از ایرادات در دستگاه های کپی بیشتر شایع هستند. مواردی مانند خطوط روی صفحه و لکه روی برگه ها، نقاط سیاه روی کاغذ، مچاله شدن کاغذ در دستگاه کپی، روشن نشدن دستگاه کپی و ... ایرادات شایع در این دستگاه ها هستند. هر کدام از این ایرادات به ایراد در قطعه ای دلالت دارند، که متخصصین در مرکز تعمیرات دستگاه کپی باید اطلاعات و البته تجربه کافی در زمینه عیب یابی و تعمیرات دستگاه کپی را داشته و قطعه معیوب را سریعا شناسایی کند.

عیب یابی و تعمیرات دستگاه فتوکپی

تعمیرات دستگاه کپی در قدم اول به واسطه عیب‌یابی صحیح دستگاه انجام می شود. در مرکز تعمیرات دستگاه کپی ابتدا باید قطعه یا قطعات و عیوب شناسایی شود سپس اقدامات لازم بعدی انجام شود. در ادامه به ایرادات شایع در فتوکپی و راهکارهای تعمیر دستگاه کپی در محل می پردازیم.

· علت سیاه شدن برگه چاپ در دستگاه کپی چیست؟

از متداول ترین ایراداتی که اتفاق می افتد سیاه شدن برگه کپی شده است. دلیل اصلی سیاه شدن کاغذ کپی شده به هم ریختن تنظیمات دستگاه فتوکپی است. تنظیمات تراکم رنگ به دو صورت دستی و اتوماتیک قابل تغییر است. این ایرادات اغلب با سرویس دستگاه کپی رفع می شود. همچنین ایراد در قطعاتی مانند کثیف شدن هد، ایراد در درام دستگاه کپی نیز ممکن است موجب این اتفاق شوند که باید این قطعات توسط تعمیرکار دستگاه فتوکپی بررسی شوند.

· علت تغییر رنگ کاغذ فتوکپی چیست؟

بهم ریختگی رنگ یکی از موارد رایج در تعمیرات دستگاه کپی است. ایراد در قطعاتی مانند درام دستگاه کپی، بلید و یا کارتریج فتوکپی ممکن است عامل بروز این اتفاقات باشند. البته کیفیت کاغذ مورد استفاده نیز بی تاثیر نیست باید به نحوه قرار گرفتن کاغذ در دستگاه نیز دقت شود.

· علت افتادن نقاط سیاه در صفحات کاغذ کپی شده چیست؟

چاپ شدن نقاط تصادفی در کاغذ عموما به علت کثیف شدن شیشه یا آینه دستگاه فتوکپی اتفاق می افتد. پس بدون نگرانی تنها با سرویس دستگاه کپی می توانید این مشکل را حل کنید. البته در صورتی که تراکم این نقاط بسیار بالا باشد به گونه ای که محتوای کاغذ کپی شده مشخص نباشد در این صورت دستگاه، ایرادات فنی دارد. اگر ایراد از قسمت درام فتوکپی است باید این ایرادات توسط متخصصین از نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی بررسی شود.

· دستگاه کپی خط می اندازد

برای عیب یابی و تعمیرات کپی باید موارد قسمت های مختلفی از دستگاه عیب یابی شوند. اولین ایراد به کثیف بودن شیشه بر می گردد. مواردی مانند فیوزینگ دستگاه کپی، بلید با در نهایت با تعمیر برد پاور دستگاه کپی این ایراد رفع می شود. کلیه این قطعات باید توسط تعمیرکار دستگاه فتوکپی بررسی شوند.

· علت چروک شدن کاغذ در دستگاه فتوکپی

اگر کاغذ هایی که از دستگاه خارج می شوند چروکیده هستند. ممکن است ایراد از قسمت سینی کاغذ کش باشد. خراب شدن فید دستگاه و خراب شدن غلطک می تواند عامل این اتفاق باشند. همچنین در بعضی از مواقع جنس بد کاغذها هم ممکن است موجب این ایراد شود.

· چرا دستگاه فتوکپی، کپی نمی گیرد؟

موارد زیادی در این اتفاق دخیل هستند. ایراد ممکن است از ساده ترین ایراد مانند تمام شدن کارتریج باشد و در بدترین مورد هم ممکن است نیاز به تعمیر برد دستگاه کپی مربوط شود.

نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی

به طور کل هر برند دارای نمایندگی تعمیر دستگاه کپی منحصر به خود می باشد. قطعا بهترین راهکار زمانی که دستگاه دارای گارانتی است مراجعه به نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی است. در این نمایندگی ها تعمیرکاران ماهر و آموزش دیده اقدام به عیب یابی و تعمیر دستگاه کپی می کنند. در نمایندگی تعمیر دستگاه کپی نیروهای متخصص دارای ابزارآلات پیشرفته هستند و می توانند تمامی برندها را عیب یابی و تعمیر کنند.

تعمیرکار دستگاه کپی هوم سرویز

کارشناسان و تعمیرکار دستگاه کپی همگی افرادی آموزش دیده در نمایندگی مجاز تعمیرات دستگاه کپی هستند. به این ترتیب این افراد به طور کامل با ساختار درونی این دستگاه آشنایی داشته باشد. تا بدین ترتیب صفر تا صد مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری انواع و اقسام دستگاه های کپی را بررسی و عیب یابی کنند. به این ترتیب با کمترین هزینه تعمیر دستگاه کپی و با تعمیر تخصصی قطعات دستگاه به جای تعویض آنها دستگاه را کاملا تعمیر و بازیابی کنند.

با کمک از تعمیرکار دستگاه فتوکپی هوم سرویز می توانید اطمینان داشته باشید که کلیه ی ایرادات ریز و درشت این تجهیزات براساس پارامترهای استاندارد شرکت سازنده رفع می شود. با کمک همکاران مجرب ما می توانید از کیفیت اولیه ی چاپگرهای معیوب خود برخوردار شوید.

قطعاتی که توسط سرویس کار دستگاه کپی هوم سرویز بررسی می شوند

 • تعمیر درام دستگاه کپی
 • تعمیر مین برد دستگاه کپی
 • تعمیرات برد پاور دستگاه کپی
 • تعمیر کاغذکش دستگاه کپی
 • تعمیر بلید دستگاه کپی
 • تعمیر موتور دستگاه کپی
 • تعویض دولوپر فتوکپی
 • تعمیر یونیت کاغذ کش
 • تعمیر قطعات کاست و بای‌پس
 • تعمیر یونیت لیزر و لنز
 • تعمیر یونیت فیوزینگ و...

تعمیرات برندهای مختلف دستگاه کپی هوم سرویز

با توجه به حساسیت این وسیله، تعمیرات دستگاه کپی نیاز به تخصص دارد و باید توسط گروهی مجرب و کارآزموده در این زمینه انجام شود. متخصصین در مرکز تعمیرات دستگاه کپی هوم سرویز آماده ارائه خدمات تعمیر کپی در انواع مدل تعمیر دستگاه سیاه و سفید، تعمیر دستگاه کپی لیزری و تعمیر دستگاه کپی رنگی هستند. در ادامه به معرفی تعدادی از برندهایی که در تعمیرگاه تخصصی لوازم اداری هوم سرویز انجام می شود می پردازیم.

 • تعمیر دستگاه فتوکپی hp
 • تعمیر دستگاه فتوکپی ریکو
 • تعمیر دستگاه فتوکپی شارپ
 • تعمیر دستگاه فتوکپی کانن
 • تعمیر کپی توشیبا
 • تعمیر کپی سامسونگ
 • تعمیر فتوکپی کونیکا
 • تعمیر دستگاه کپی زیراکس

هزینه تعمیر دستگاه کپی به چه مواردی بستگی دارد؟

قیمت تعمیر دستگاه کپی به موارد متعددی وابسته است. هزینه تعمیرات دستگاه کپی مانند هر وسیله دیگری باید بر اساس نوع ایراد و نوع قطعه معیوب بررسی و اعلام می شود. در کل قیمت تعمیر دستگاه کپی به دو قسمت قیمت سرویس دستگاه کپی و قیمت تعمیر یا تعویض قطعات دستگاه فتوکپی تقسیم می شود. در ادامه به مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر هزینه تعمیر دستگاه فتوکپی می پردازیم.

· میزان خرابی دستگاه بر هزینه تعمیر دستگاه کپی تاثیر دارد

به طور معمول هر چه خرابی دستگاه بیشتر باشد به معنای درگیر بودن قطعات بیشتر است و از این رو هزینه تعمیرات دستگاه کپی نیز بیشتر خواهد شد.

· نوع ایراد

نوع ایراد دستگاه رابطه مستقیمی بر هزینه سرویس دستگاه کپی دارد. در موارد سطحی مانند ایرادات نرم افزاری که ایرادات سریعا رفع می شود هزینه تعمیر دستگاه کپی کمتر از ایرادات سخت افزاری خواهد بود.

· تعمیر یا تعویض قطعات بر هزینه تعمیر دستگاه فتوکپی تاثیر دارد

اگر نیاز به تعویض قطعه باشد علاوه بر اجرت تعمیر دستگاه کپی قیمت قطعه نیز محاسبه می شود. طبعا استفاده از قطعات اورجینال قیمت تعمیرات را بالا می برد. همچنین در صورتی که تنها سرویس دستگاه مدنظر باشد تنها دستمزد تعمیرکار دستگاه فتوکپی دریافت می شود.

سرویس و تعمیرات دستگاه فتوکپی را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

کاربران هر کدام از دستگاه کپی برادر، ریکو، کانن، فوجیتسو، زیراکس و اچ پی وغیره می توانند اطمینان داشته باشند که محصول مورد نظرشان در هوم سرویز به حرفه ای ترین شکل ممکن تعمیر خواهد شد. همکاران ما با استفاده از پیشرفته ترین ابزار و تجهیزات روز دنیا، تعمیرات انواع دستگاه کپی را انجام می دهند.

برای استعلام قیمت و دریافت خدمات تعمیر دستگاه کپی در محل کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. با درج شماره تماس و آدرس متخصصین ما با شما تماس گرفته و توضیحات لازن را در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تعمیر دستگاه کپی و همچنین ارایه خدمات سرویس دستگاه کپی در محل نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات ماشین اداری ارائه می دهد که شامل سرویس پرینتر در محل, شارژ کارتریج پرینتر لیزری, تعمیر کارتخوان بیسیم می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های رایانه و تکنولوژی را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تعمیر دستگاه کپی

سرویس دستگاه کپی در محل

تعمیر دستگاه کپی رنگی

تعمیر لیزر و لنز دستگاه فتوکپی

تعمیر مین برد دستگاه کپی

تعمیر کاغذکش دستگاه

تعمیر فیوزینگ دستگاه فتوکپی

تعمیر پاور دستگاه و بلید دستگاه و ....

نظرات کاربران

profile picture
نفیسه علی اکبر

از هوم سرویز تشکر میکنم تعمیرات به خوبی انجام شد

profile picture
نفیسه علی اکبر

اون چیزی که میخواستم در زاهر دراوردند و ممنونم باید استفاده کنیم ببینیم خوبه یا نه درکل کار خوبی تحویل دادند

profile picture
محمد مهدی اسلامی

خیلی ادم خوبی بودند کار را سریع راه انداختند تشکر

profile picture
محمد چاوشی نژاد

تکنسین خوب و ماهر👌👌

شرایط سرویس و تعمیر دستگاه فتوکپی

تهیه لوازم، قطعات و نرم افزارها در خصوص تعمیر دستگاه فتوکپی پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد مشاوره لازم را به مشتری ارایه نماید و در صورت تایید مشتری تعمیرات را انجام دهد.

همیار موظف است بلافاصله پس از حضور در محل مشتری وضعیت سلامت دستگاه فتوکپی مشتری را بررسی نماید و پس از مشورت با مشتری نسبت به رفع خرابی فتوکپی اقدام نماید. به همین ترتیب مشتری نیز پس از انجام تعمیرات می بایست وضعیت دستگاه را بررسی نماید. چنانچه دستگاه دارای عیب یا خرابی باشد بلافاصله به همیار اطلاع رسانی نماید.

تعمیرات دستگاه کپی انجام شده توسط همیار شامل یک هفته گارانتی همیاران می باشد و در صورت بروز خرابی همیاران می بایست نسبت به رفع مشکل اقدام نماید.

هزینه دقیق تعمیرات و خرابی دستگاه کپی پس از بررسی همیار متخصص به مشتریان اعلام خواهد شد، لذا همیاران بر اساس توضیحات مشتری، برآورد اولیه هزینه تعمیر فتوکپی را به صورت تلفنی به مشتریان ارایه داده و پس از بررسی فیزیکی دستگاه قیمت دقیق خدمت مشتریان ارائه می شود. پس از تایید مشتری نسبت به تعمیر و یا انصراف از آن اقدام خواهد شد. همیار بدون هماهنگی با مشتری مجوز تعمیرات دستگاه کپی را نخواهد داشت.

همیاران هوم سرویز احراز هویت و صلاحیت شده و دارای مدارک فنی معتبر می باشند و همچنین تضامین و قرارداد مستقلی از ایشان نزد هوم سرویز وجود دارد، ولیکن در حین سپردن خدمات مورد نظر شما به همیاران حتما نظرات و تجربیات سایر مشتریان از خدمات اخذ شده از همیار را ملاک انتخاب و تایید همیار قرار دهید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

خدمات مرتبط

central-installation-and-fixing
نصب سانترال و رفع خرابی
قیمت از 650,000 الی 1,500,000 تومان
computer-repair
تعمیر کامپیوتر
قیمت از 900,000 الی 1,600,000 تومان
camera-repair
نصب دوربین مدار بسته
قیمت از 950,000 الی 1,400,000 تومان
network-maintenance
نصب و راه اندازی شبکه
قیمت از 350,000 الی 350,000 تومان