پشتیبانی شبکه

پشتیبانی شبکه

از 1441 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت پشتیبانی شبکه در بهار 1403 چقدر است؟

قیمت پشتیبانی و نگهداری storage

توافقی

متوسط قیمت400,000 تومانکمینه قیمت400,000 تومانبیشینه قیمت400,000 تومان

آنچه درباره پشتیبانی شبکه خواهید خواند

 • پشتیبانی شبکه چیست؟
 • در چه مواردی به خدمات پشتیبانی شبکه و سرور نیاز دارید؟
 • خدمات پشتیبانی شبکه شامل چه مواردی می شود؟
 • مزایای خدمات پشتیبانی و نگهداری شبکه چیست؟
 • انواع پشتیبانی شبکه
 • قیمت خدمات پشتیبانی شبکه به چه مواردی وابسته است؟
 • قیمت پشتیبانی شبکه از راه دور چقدر می شود؟
 • کدام قسمت های شبکه در خدمات پشتیبانی شبکه و سرور بررسی و ارزیابی می شوند؟
 • قرارداد خدمات پشتیبانی شبکه شامل چه مواردی است؟
 • شرکت پشتیبانی شبکه هوم سرویز
 • نحوه ثبت درخواست خدمات نگهداری شبکه در هوم سرویز چگونه است؟

پشتیبانی شبکه چیست؟

شبکه های کامپیوتری برای کارکرد بهتر نیاز به خدمات پشتیبانی شبکه دارند. خدمات شپتیبانی شبکه باید به طور منظم و بر اساس چک لیست نگهداری شبکه انجام شود. به این ترتیب با انجام این بازدیدها توسط متخصصین عملکرد شبکه همیشه در بالاترین کیفیت خود مانده و جلوی بروز ایرادات شدیدتر گرفته خواهد شد. حتی اگر زیرساخت ها و تجهیزات شبکه به بهترین روش ممکن راه اندازی شده باشند، بدون این خدمات و بازبینی شبکه در موعد زمانی مشخص، شبکه ممکن است کارایی درست نداشته باشد.

پشتیبانی شبکه های کامپیوتری به معنای نگهداری، مراقبت از تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری و حتی در صورت نیاز ارتقا و توسعه شبکه است. به عبارت دیگر پشتیبانی شبکه شامل خدماتی است که به واسطه آن تمام تجهیزات کار خود ادامه می دهند و سرعت انتقال داده و امینت شبکه به صورت کامل حفظ شده می شود. کمک کیری از شرکت پشتیبانی شبکه برای تمام سازمان ها، ارگانها و حتی مصرف کننده های خانگی لازم و ضروری است. خدمات نگهداری شبکه ارتباط مستقیمی با امنیت و حفظ اطلاعات شبکه نیز دارد. در ادامه به کلیه خدماتی که در راستای نگهداری و پشتیبانی شبکه و عوامل موثر بر هزینه پشتیبانی شبکه خواهیم پرداخت.

در چه مواردی به خدمات پشتیبانی شبکه و سرور نیاز دارید؟

موارد و ایرادات زیادی زنگ خطری هستند که باید با شرکت پشتیبانی شبکه و سرور تماس گرفته و برای حفظ زیرساخت ها از کارشناسان مربوطه کمک بگیرید. در ادامه به علائم و نشانه های ایراد در شبکه های کامپیوتری می پردازیم.

· کم شدن بی دلیل سرعت اینترنت

اگر اینترنت به طور ممتد قطع و وصل می شود. احتمالا ایراد از زیرساخت ها و پهنای باند است که باید این قسمت ها توسط پشتیبان شبکه بررسی شوند.

· کم شدن سرعت شبکه

قطع و وصل شدن شبکه و اینکه کند شدن دریافت و انتقال داده بین تجهیزات نیز مورد دیگری است که باید به دنبال خدمات پشتیبانی و نگهداری از شبکه باشید.

· محدود کردن سطح دسترسی کارمندان

همانطور که می دانید میزان مجاز دسترسی برای هر سطحی از کارمندان تفاوت دارد. اگر نگران امنیت اطلاعات شبکه هستید از این طریق خدمات پشتیبانی شبکه می توانید سطح دسترسی هر کدام از افراد را تعیین و محدود کنید.

· ایراد در استفاده از نرم افزارها

اگر برای استفاده از هر دسته از نرم افزارهای مالی، حسابداری و غیره به مشکل برخورده اید نیاز به خدمات نگهداری شبکه دارید.

· عدم کارایی سخت افزارها

اگر تجهیزات شبکه مانند فکس، پرینترها و یا اسکنرها به درستی وصل نمی شوند و یا قطعی های بی دلیل و پی در پی دارند. در این صورت باید به فکر خبر کردن متخصص پشتیبانی شبکه باشید.

· در صورت نیاز به راه اندازی بخش های جدید

اگر نیاز به ارتقا شبکه و اضافه کردن بخش ها و سیستم های جدید دارید. در این صورت با استفاده از خدمات پشتیبانی شبکه مشکلاتتان رفع خواهد شد.

خدمات پشتیبانی شبکه شامل چه مواردی می شود؟

همانطور که می دانید شبکه از لایه ها و زیرساخت های زیادی تشکیل شده است. در نتیجه قسمت های زیادی هستند که نیاز به پشتیبانی شبکه دارند تا کارایی لازم و البته کافی داشته باشند. شرکت پشتیبانی شبکه ارائه دهنده ی کلیه خدمات برای نگهداری از تجهیزات شبکه و بهبود کارایی آنها است. این خدمات شامل بررسی و نظارت از راه دور، به روز رسانی نرم افزارها، نصب آنتی ویروی و برسی اتصالات شبکه و بهبود آنها است و به این ترتیب از هر گونه ازدحام داده و ترافیک جلوگیری شده و همه داده ها سریعا عبور خواهند کرد. به طور کل مواردی زیر خدمات پشتیبانی شبکه در دو قسمت اکتیو و پشیو شبکه ارائه می شود.

 • نگهداری از سخت افزاری و نرم افزاری شبکه
 • بررسی زیرساخت های شبکه
 • حل مسائل فنی سخت افزاری
 • رفع مشکل و اصلاح زیر ساخت های نرم افزاری
 • رفع ایرادات شبکه
 • بررسی کلاینت ها و نودها ورفع ایراد آنها
 • بک آپ گیری منظم
 • نصب و یا بروز رسانی آنتی ویروس و فایروال ها
 • رفع ایرادات و کندی سرعت شبکه
 • پشتیبانی از سرور لینوکس
 • پشتیبانی سیستم مانیتورینگ و ترافیک شبکه
 • ارائه گزارش‌های روزانه، هفتگی یا ماهانه به صورت چک لیست نگهداری شبکه بر اساس نیاز کارفرما
 • و...

مزایای خدمات پشتیبانی و نگهداری شبکه چیست؟

· افزایش کارایی شبکه های کامپیوتری

تمام قسمت های شبکه به فناوری اطلاعات متکی هستند. از این رو عملکرد مطلوب آنها تنها در گرو این خدمات پشتیبانی از شبکه هستند. بسیاری از افرادی که با این سیستم ها کار می کنند مهارت لازم را برای رفع مشکل و ایرادات احتمالی ندارند. از این رو با استفاده از این خدمات شبکه می توان نهایت کارایی شبکه را محقق نمود.

· جلوگیری از قطعی ناگهانی و عدم کارایی شبکه برای مدت طولانی

برای جلوگیری از قطع سیستم و ایراد در روند کار خدمات نگهداری و پشتیبانی شبکه موجب می شوند که شبکه بدون قطعی و بی وقفه کار کند. همچنین ایرادات جزئی نیز رفع می شود.

· کاهش هزینه ها

همیشه استخدام نیروهای ثابت از دغدغه های مدیران و یا صاحبان مشاغل است. موارد مربوط به نگهداری شبکه هم از این موضوع مستثنا نیست. استخدام یک فرد ثابت که به بررسی این مشکلات بپردازد چندان مقرون به صرفه نیست. به این ترتیب با کمک شرکت پشتیبانی شبکه متخصصین در موعدهای زمانی مشخص بر اساس قرارداد پشتیبانی شبکه در محل حاضر شده و مشکلات را رفع خواهند کرد.

· تحلیل و بررسی داده های آماری

با استفاده از این خدمات یک تجزیه تحلیل کلی از شبکه و سرور در اختیار صاحبان مشاغل و مدیران قرار می گیرد. دستیابی به این اطلاعات کار راحتی نیست و تنها متخصصین در این زمینه می توانند این اطلاعات را استخراج و دسته بندی کرده و در اختیار مدیران مربوطه قرار دهد. همچنین اگر در مواردی نیاز به ارتقا و یا بهبود شبکه های کامپیوتری هم هست در این آمار اعلام خواهد شد.

· ارتقا شبکه های کامپیوتری

دانش مربوط به شبکه هر روزه در حال بروزرسانی هستند. لذا خدمات ارتقا سیستم های شبکه و یا بهبود آنها هر گونه احتمال ایراد در این شبکه ها از بین خواهد رفت.

· حفظ امنیت شبکه

بر اساس نوع شرکت و کارایی هر سازمانی، قطعا یکسری اطلاعات هستند که حفظ آنها برای بقای آن کسب و کار حیاتی است. با پشتیبانی شبکه صحیح ممکن است سطح حفاظت از این اطلاعات به صورت چشم گیری بالا می رود.

· کاهش ریسک از دست رفتن شبکه

با استفاده از خدمات پشتیبانی شبکه تمام قطعات همیشه دارای بالاترین کیفیت خود هستند. هر گونه ایراد سریعا شناسایی و رفع می شوند و در کار کل شبکه اختلالی ایجاد نخواهد شد و میزان اطمینان کاربران شرکت و مدیران بالا می رود.

انواع پشتیبانی شبکه

خدمات پشتیبانی شبکه کامپیوتر به سه دسته کلی تقسیم می شوند. که استفاده از هر دسته از این خدمات بر اساس نوع ایراد و نوع راه اندازی شبکه تغییر می کند.

· پشتیبانی حضوری

مرسوم ترین خدمات پشتیبانی شبکه مربوط به این دسته است که متخصصین در محل حاضر شده و مشکلات را به صورت حضوری رفع می کنند. در مواردی که مشکلات مربوطه گسترده باشد و مربوط به خدمات پسیو شبکه باشند، تنها این نوع پشتیبانی پیشنهاد می شود.

· پشتیبانی آنلاین یا پشتیبانی از راه دور شبکه

در خدمات پشتیبانی آنلاین شبکه متخصص به صورت ریموتی به سیستم ها وصل می شود و مشکل کاربر را مستقیما ار راه دور رفع می کند.

· پشتیبانی تلفنی شبکه

در صورتی که ایرادات ساختاری در میان نباشد و تنها نیاز به پاسخ به چند سوال نظیر خرید تجهیزات و یا سوالات مربوط به نرم افزارها باشد در این صورت این نوع خدمات قابل استفاده است.

قیمت خدمات پشتیبانی شبکه به چه مواردی وابسته است؟

تعرفه نگهداری شبکه مبلغ ثابتی نیست. از این رو نمی توان هزینه ثابتی را به عنوان هزینه نگهداری شبکه اعلام نمود. چراکه انواع شبکه با تجهیزات متنوع و متفاوت نصب و راه اندازی می شوند که هر کدام نیاز به خدمات نگهداری و پشتیبانی شبکه منحصر به فردی دارند. در ادامه به معرفی رایج ترین عوامل موثر بر قیمت پشتیبانی شبکه های کامپیوتری می پردازیم.

· تعداد تجهیزات شبکه بر هزینه پشتیبانی شبکه تاثیر دارد

طبعا هر چه شبکه وسیع تر باشد، تجهیزات شبکه بیشتری وجود دارند. از این رو قیمت پشتیبانی شبکه این تجهیزات نیز بیشتر می شود.

· تعداد و نوع نرم افزارهای شبکه

نوع شبکه و نوع نرم افزارهایی که در شبکه راه اندازی و نصب هستند نیز بر هزینه پشتیبانی شبکه تاثیر دارند.

· تعداد دفعات مراجعه پشتیبان شبکه به محل

در قرارداد پشتیبانی شبکه تعداد دفعات مورد نیاز مراجعه متخصصین به صورت ماهانه یا هفتگی مشخص می شود. طبعا هر چه سیستم ها اهمیت بیشتری داشته باشند باید این خدمات در زمان کوتاه تری انجام شوند و قیمت پشتیبانی شبکه های کامیپوتری نیز بیشتر می شود.

· پیچیدگی نرم‌افزارهای و سخت افزارهای شبکه​ بر قیمت پشتیبانی شبکه و سرور تاثیر دارد

طبعا هر چه نرم افزارهای و یا سخت افزارهای مورد استفاده پیچیده تر و یا به اصطلاح سنگین تر باشند. خدمات مربوط به پشتیبانی شبکه نیز سخت تر بوده و به تخصص بیشتری نیاز دارد و از این قیمت پشتیبانی شبکه نیز بالا می رود.

· نحوه ارائه خدمات نگهداری از شبکه

همانطور که پیش تر گفته شده راه های متفاوتی جهت ارائه خدمات نگهداری و پشتیبانی شبکه موجود هستند. از این رو نحوه ارائه این خدمات نیز بر هزینه های پشتیبانی از شبکه تاثیر دارد.

قیمت پشتیبانی شبکه از راه دور چقدر می شود؟

قیمت قرارداد پشتیبانی شبکه به صورت پیش فرض قابل تعیین نمی باشد. بر اساس نوع شبکه و همچنین نوع نیاز کارفرما و تجهیزات و امکانات به کار رفته قیمت پشتیبانی شبکه اعلام می شود. پس از بررسی و مراجعه حضوری به محل و مشاهده تمام موارد اعلام شده تعرفه قرارداد پشتیبانی شبکه اعلام می شود.

کدام قسمت های شبکه در خدمات پشتیبانی شبکه و سرور بررسی و ارزیابی می شوند؟

· سرور شبکه

سرورهای شبکه به علت وجود پردازنده های قوی، رم های با ظرفیت بالا و .. مهمترین قسمت شبکه هستند که تنظیمات منحصر به فردی دارند. از این رو در خدمات پشتیبانی و نگهداری شبکه این قسمت به خوبی بررسی و ارزیابی می شود.

· بررسی مودم و روترها

با استفاده از مودم ها و روتر ترافیک ورودی و انتقال داده ها انجام می شود. روترها موجب انتقال بسته های اطلاعاتی بین شبکه های مختلف می شود.

· بررسی فن ها و سایر قسمت های نرم افزاری

قسمت بالایی از کارایی شبکه ها و حفظ سلامت شبکه در گرو فن ها است که عملیات خنک سازی را انجام می دهند. از این رو بررسی مداوم فن ها و سایر قسمت های سخت افزاری از به وجود آمدن مشکلات اساسی دیگر جلوگیری می کند.

· بررسی سوئیچ ها

با استفاده از سوییچ ها داده های دریافت شده به مقصد تعیین شده خواهند رسید. به این ترتیب هر گونه اختلال در این قطعات کلیه پروسه ارتباط را مختل می کنند. با استفاده از خدمات پشتیبانی از شبکه ارتباط بین سوییچ ها و سلامت آنها بررسی می شود.

· چک لیست نگهداری شبکه

با هدف مستند سازی خدمات ارائه شده، لیستی از کلیه خدمات انجام شده و قسمت هایی که در نگهداری شبکه در هر دوره بازبینی بررسی می شوند، ثبت و نگهداری می شوند.

قرارداد خدمات پشتیبانی شبکه شامل چه مواردی است؟

قرارداد پشتیبانی شبکه بر اساس نیاز کارفرما و نوع تجهیزات به کاررفته و خدمات نگهداری و تعمیرات شبکه اعلام می شود. در این قرار داد پشتیبانی شبکه، وظایف طرفین و هزینه های پشتیبانی از شبکه مشخص می شود.

· قرارداد پشتیبانی و نگهداری از سیستم‌های کامپیوتری

شبکه های کامپیوتری از تجهیزات متعددی تشکیل شده است که باهم در ارتباط هستند. با استفاده از پشتیبانی سیستم های کامپیوتری به صورت منظم هر گونه مشکلات از سیستم ها دور خواهند بود.

· قرارداد خدمات پشتیبانی از تجهیزات اداری

در این نوع قرارداد نگهداری شبکه تعهدات لازم برای بررسی مداوم تجهیزات اداری مانند پرینتر، اسکنرها و ... ذکر می شود.

· قرارداد خدمات پشتیبانی شبکه

این نوع قرارداد نیز بر پایه خدمات تخصصی در راستای شبکه و تجهیزات شبکه و البته نرم افزارهای شبکه است. در این نوع قرارداد بیشتر پشتیبانی فنی شبکه مد نظر است.

· پشتیبانی نرم افزار شبکه

خدمات پشتیبانی نرم افزار شامل نگهداری از نرم افزارها و آپدیت ویندور و سرورها، بک آپ گیری مداوم از اطلاعات و مستند سازی تمام دیتاها است.

شرکت پشتیبانی شبکه هوم سرویز

همانطور که پیش تر هم گفته شد پشتیبانی از شبکه های کامپیوتری از الزامات حفظ یک شبکه است. وظایف مربوط به پشتیبانی شبکه متنوع هستند. ممکن است این خدمات مربوط به تست روزانه، عیب یابی و حتی به روزرسانی سیستم ها باشد. تمام این خدمات نیاز به مهارت بالای متخصص در این زمینه دارد. شرکت هوم سرویز با ارائه انواع خدمات مربوط به شبکه و عقد قراردادهای رسمی تمام این خدمات را با هزینه مناسب در اختیار کاربران خود قرار می دهد.

نحوه ثبت درخواست خدمات نگهداری شبکه در هوم سرویز چگونه است؟

در صورت نیاز به خدمات پشتیبان و نگهداری شبکه تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. با پاسخ به چند سوال و درج شماره تماس و آدرس متخصصین جهت مشاوره رایگان با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد. سپس به صورت حضوری جهت بررسی شبکه در روز و ساعت مد نظر شما در محل حضور خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس پشتیبانی شبکه و همچنین ارایه خدمات خدمات پشتیبانی شبکه حضوری نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات خدمات شبکه و سرور ارائه می دهد که شامل نصب و راه اندازی دستگاه ups خانگی و صنعتی, بررسی و رفع علت قطعی اینترنت و خرابی مودم, کابل کشی شبکه پسیو و داکت کشی شبکه , نصب و راه اندازی شبکه بی‌سیم ( وایرلس)، کابلی و ترکیبی, خدمات شبکه کامپیوتری, تعمیرات شبکه وایرلس, راه اندازی سرور خانگی, تعمیر یو پی اس صنعتی, راه اندازی مرکز تلفنی VOIP, طراحی و نصب شبکه فیبر نوری, راه اندازی سیستم های نظارتی برای تامین امنیت شبکه می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های رایانه و تکنولوژی را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس پشتیبانی شبکه

خدمات پشتیبانی شبکه حضوری

خدمات پشتیبانی آنلاین شبکه

خدمات نگهداری شبکه با هدف رفع کندی شبکه

محدود کردن سطح دسترسی کاربران

رفع ایرادات سخت افزاری و نرم افزاری شبکه در بازدیدهای حضوری شبکه

کاهش ریسک از بین رفتن داده و اطلاعات مهم

نظرات کاربران

profile picture
هانیه مصطفایی

ما مودم رو پیش 3 نفر بردیم ولی اصلا نتونستن تشخیص بدن مشکل چیه ولی ایشون هم تشخیص و هم تعمیرشون درجه 1 بود و حتی تا دیر وقت داشتند مودم رو چک میکردند که کامل درست شده باشه

profile picture
حسین نصیری

کارشون خوب بود ممنونم به خوبی راهنمایی کردند

profile picture
مجتبوی

واقعا از همه نظر عالی و تخصصی بودن ایشون

profile picture
مجید اکبری
1 سال پیش |همیار رضا شمس

خیلی خوب بود و سریع هم تعمیرات انجام شد و تحویل دادند دستشون درد نکنه

شرایط پشتیبانی از شبکه های کامپیوتری و ارتقاء شبکه کامپیوتری

تهیه لوازم، قطعات و نرم افزارها در خصوص پشتیبانی شبکه پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد مشاوره لازم را به مشتری ارایه نماید و در صورت تایید مشتری قرارداد پشتیبانی شبکه بین طرفین منعقد گردد.

همیار موظف است بلافاصله پس از بازدید از محل مشتری وضعیت سیستم شبکه را بررسی نماید و پس از مشورت با مشتری نسبت به ارایه پشتیبانی شبکه اقدام نماید. به همین ترتیب مشتری نیز پس از دریافت خدمات می بایست وضعیت سیستم را بررسی نماید. چنانچه دارای عیب یا خرابی باشد بلافاصله به همیار اطلاع رسانی نماید.

پشتیبانی شبکه ارائه شده توسط همیار شامل یک هفته گارانتی همیاران می باشد و در صورت بروز خرابی همیاران می بایست نسبت به رفع مشکل اقدام نماید.

هزینه دقیق پشتیبانی شبکه پس از بررسی همیار متخصص شبکه به مشتریان اعلام خواهد شد، لذا همیاران بر اساس توضیحات مشتری، برآورد اولیه هزینه را به صورت تلفنی به مشتریان ارایه داده و پس از بررسی میدانی قیمت دقیق خدمت مشتریان ارائه می شود. همیار بدون هماهنگی و عقد قرارداد با مشتری مجوز پشتیبانی شبکه را نخواهد داشت.

همیاران هوم سرویز احراز هویت و صلاحیت شده و دارای مدارک فنی معتبر می باشند و همچنین تضامین و قرارداد مستقلی از ایشان نزد هوم سرویز وجود دارد، ولیکن در حین سپردن خدمات مورد نظر شما به همیاران حتما نظرات و تجربیات سایر مشتریان از خدمات اخذ شده از همیار را ملاک انتخاب و تایید همیار قرار دهید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

computer-service
خدمات کامپیوتری
قیمت از 1,850,000 الی 1,850,000 تومان
voip-setup
راه اندازی ویپ (voip)
قیمت از 400,000 الی 400,000 تومان
repair-printers-scanners
تعمیر و سرویس پرینتر و اسکنر
قیمت از 860,000 الی 1,530,000 تومان
fiber-optic-wiring
سیم کشی فیبر نوری
قیمت از 1,500,000 الی 1,500,000 تومان