خدمات شبکه

خدمات شبکه

از 1440 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت خدمات شبکه در پاییز 1402 چقدر است؟

قیمت سیم کشی و داکت کشی(متری)

10,000 الی 12,000 تومان

قیمت کابل کشی(متری)

9,000 تومان

قیمت نصب سیستم عامل شبکه

500,000 الی 700,000 تومان

متوسط قیمت0 تومانکمینه قیمت0 تومانبیشینه قیمت0 تومان

آنچه درباره خدمات شبکه خواهید خواند

 • خدمات شبکه چیست و چه کاربردی دارد؟
 • خدمات شبکه و سرور و تجهیزات شبکه ( تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاریشبکه)
 • لیست خدمات شبکه کامپیوتری
 • خدمات شبکه چه مزایایی دارند؟
 • چه تفاوتی بین خدمات شبکه و خدمات آی تی شبکه وجود دارد؟
 • بهترین شرکت خدمات شبکه چه ویژگی هایی دارد؟
 • هزینه خدمات شبکه به چه مواردی وابسته است؟
 • نحوه ثبت درخواست در خدمات شبکه هوم سرویز چگونه است؟

خدمات شبکه چیست و چه کاربردی دارد؟

خدمات شبکه به کلیه اقدامات و زیرساخت ها برای راهاندازی یک شبکه کامپیوتری گفته می شود. شبکه کامپیوتری مجموعه ای ازکامپیوترها، ابزارها و نرم افزارهایی هستند که موجب تبادل اطلاعات بین سیستم هایکارمندان می شود. به طور کل خدمات شبکه کامپیوتری شامل مجموعه کارها و عملیاتیهستند که جهت راه اندازی، پشتیبانی، ارتقا و نگهداری از این تجهیزات انجام می شود.تفاوتی ندارد که برای یک شرکت وسیع یا برای شرکت های کوچکتر نیاز به خدمات شبکههای کامپیوتری باشد. کلیه ی افراد مشغول به کار در این کسب و کارها برای تبادلاطلاعات بین سیستم ها نیاز به شبکه کردن کامپیوتر و سایر سیستم ها دارند. در اینپروسه کلیه دیوایس ها از جمله کامپیوتر ها و سایر دستگاه های دیجیتال مانندپرینترها از طریق بیسیم و یا با استفاده از سیم کشی تبادل اطلاعات می کنند.

زمانی نیاز به خدماتشبکه پیدا می کنید که نیاز دارید افراد مختلف از منابع یکسان با سطح دسترسی محدودو تعیین شده بهره مند شوند. در ادامه به معرفی خدمات شبکه کامپیوتری، خدمات قابلارائه توسط شرکت خدمات شبکه در این زمینه و عوامل موثر بر هزینه خدمات شبکهمی پردازیم.

خدمات شبکه و سرور و تجهیزات شبکه ( تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاریشبکه)

به کلیه ابزارهایی کهدر نصب و راه اندازی شبکه استفاده می شود تجهیزات شبکه گفتهمی شود. خدمات سرور و شبکه از دو دسته تجهیزات تشکیل شده است. یک دستهتجهیزات فعال هستند که به آنها تجهیزات اکتیو شبکه نیز گفته میشود. دومین دسته تجهیزات غیر فعال که به نام تجهیزات پسیو شبکه نیزمعروفند.

با توجه به اهمیتتجهیزات در سطح کیفیت شبکه باید در انتخاب آنها نهایت دقت را به کار بگیرید.عواملی مانند اندازه شبکه، تعداد کاربران شبکه و در کل توقع کلی کارفرما از شبکههمه و همه در خرید تجهیزات موثرند. در صورتی که تخصص و تبهر لازم در این زمینه راندارید و آموزش راه اندازی شبکه را به طور کامل نگذرانده اید. پیشنهادمی کنیم دست به این کار نزنید. و با یک شرکت پشتیبان شبکه مشورتکنید.

لیست خدمات شبکه کامپیوتری

خدمات شبکه اقداماتگسترده ای در زمینه راه اندازی، نگهداری و حتی تعمیرات را شامل می شود که در ادامهبیشتر در این موضوع توضیح می دهیم.

· طراحی شبکه

تنها در صورتی خدماتشبکه های کامپیوتری موثر و مفید واقع می شوند که اصول طراحی شبکه در ابتدایکار درست و اصولی انجام شود. با توجه به شرایط و سیاست های شرکت و میزان اهمیتاطلاعات شرکت، طراحی اولیه انجام می شود. در صورتی که اولین قدم به درستی برداشتهنشود، صرف هر گونه هزینه خدمات شبکه بیهوده خواهد بود. زیرا مشکلات وایرادات شدیدی در پیش رو خواهید شد. هر شبکه کامپیوتری باید به صورت منطقی و براساس نیاز کارفرما طراحی شود و سپس اقدامات لازم برای زیرساخت های فیزیکی انجامشود.

در بررسی اولیه محیطبه خوبی بررسی شده و هدف کارفرما، خواسته های وی و نوع کاربرد شبکه مشخص شده و سپسساختار فیزیکی بر اساس بودجه کارفرما مشخص می شود.

· خدمات امنیتشبکه

با توجه به بالا رفتنآمار آلوده شدن سرورها به ویروس ها و سایر بد افزارها، خدمات امنیت شبکه به مهمترین نیازهای شبکه های کامپیوتری تبدیل شده است. این ایمنی شامل بخش فیزیکی وامنیت نرم افزاری شبکه است. امنیت فیزیکی یعنی تجهیزات در فضاهای امن قرار بگیرندکه سطح دسترسی محدودتری داشته باشند. امنیت نرم افزاری هم یعنی ایمنی در حدی باشدکه در مقابل هک شدن و ویروس ها ایمنی لازم را داشته باشند.

· پشتیبانی شبکه

هر اقدامی که درراستای عملکرد بهتر و بالابردن سرعت سیستم ها انجام می شود را پشتیبانی می گویند.در صورتی که سیستم کند شده باشد و یا قطعی داشته باشند و می خواهید سطح دسترسیتعدادی از کارمندان با اطلاعات را محدود کنید باید از این خدمات شبکه استفادهکنید. همچنین خدمات پشتیبانی هر گونه ایرادات مربوط به تجهیزات فیزیکی و نرمافزارها را رفع می کند.

· خدمات اکتیوشبکه

خدمات اکتیو شبکه به خدمات نرم افزاری مربوط به شبکه هایکامپیوتری گفته می شود. تجهیزات شبکه های اینترنتی شامل نصب و راه اندازی نرمافزارهای تحت شبکه، سوئیچ، روتر، مودم، فایروال، مانیتورینگ و غیره هستند.

· خدمات پسیو شبکه

این خدمات مربوط بهبخش سخت افزاری شبکه کامپیوتری هستند. خدمات شبکه پسیو شامل تجهیزات غیرفعال شبکه هستند که عملا تاثیری بر روی داده ها ندارند. مواردی مانند سیم کشی برق، نصب داکت، نصبنودها، پریزها، نصب و راه اندازی سرورها، نصب سوییچ، روتر، نصب دوربین مداربسته تحت شبکه وغیره هستند.

· خدمات voip

یکی دیکر از خدماتشبکه و سرور، ویپ (voip)است که مخفف عبارت voice over internet protocol است. با استفاده از اینترنت محتواهای صوتی وچندرسانه ای ارسال می شود. استفاده از این تجهیزات کاملا مشابه تلفن معمولی است وتنها تفاوت آنها در این است که که با استقاده از شبکه اینترنت کار می کنند.سیگنال های صوتی تبدیل به داده های دیجیتال می شوند و با استفاده از اینترنت ارسالمی شوند.

· خدمات شبکهاینترنتی

در کنار خدمات شبکهشما نیاز به خدمات شبکه اینترنت هم دارید. این خدمات در جهت محدود سازیمیزان مصرف و همچنین کنترل میزان سرعت اینترنت انجام می شود. همچنین خدماتاینترنتی شبکه موجب اتصال شبکه محلی به اینترنت می شود. با استفاده از خدمات شبکهاینترنتی می توان اقدام به تنظیمات روتر، محدود کردن دانلود، برقراری امنیت ومانیتورینگ کردن مصرف انرژی نمود.

· پشتیبان گیریاطلاعات

خدمات بکاپ گیری از سرورو شبکه یکی از مهم ترین اقدامات در زمینه خدماتشبکه است. به دلایل متعدد ممکن است سیستم های سازمان دچار ایراد شوند. به اینترتیب با بک آپگیری از سرور و شبکه، امینیت اطلاعات خود را حفظ می کنید و نگراناطلاعات خود نخواهید بود. در زمینه نگهداری شبکه کلیه خرابی های کوچک شناسایی وعیب یابی می شوند و از بروز ایرادات بزرگتر جلوگیری می شود. به طور مثال یک ایرادکوچک در پاور ممکن است موجب سوختن هارد و از بین رفتن اطلاعات شود. با استفاده ازاین دسته از خدمات شبکه اطلاعات بازیابی می شوند.

· مجازی سازی

مجازی سازی موجب میشود که انواع سیستم عامل های مختلف روی یک سخت افزار نصب شوند و هر کدام این سیستمعامل ها به صورت مجزا از دیگری عمل کنند. به طوری که چندین سرویس مجازی می تواننداز یک منبع سخت افزاری استفاده کنند. به این ترییب میزان استفاده از سخت افزارها وتجهیزات فیزیکی کاهش پیدا می کند. به این ترتیب علاوه بر کاهش هزینه های اولیههزینه های بعدی نگهداری نیز کاهش پیدا می کنند.

· جابجایی شبکهکامپیوتری به فضای جدید

ممکن است به هر دلیلینیاز به جابجایی تجهیزات شبکه به شهرهای دیگر یا فضای جدیدی باشد. به این ترتیببهترین راه برای صرفه جویی در هزینه خدمات شبکه این است که همین تجهیزات توسطافرادی ماهر جابجا و منتقل شوند تا از هزینه تراشی های بعدی جلوگیری شود. به اینترتیب تمام تجهیزات که قابل جابجایی هستند برداشته و در فضای جدید دوباره اسمبل میشوند.

خدمات شبکه چه مزایایی دارند؟

تا به اینجای کار ازخدماتی که در این زمینه قابل ارائه هستند، صحبت نمودیم. به این نتیجه رسیده ایم کهخدمات شبکه از اساسی ترین نیازهای هر شرکتی است. نمی توان از اهمیت شبکهکامپیوتری چشم پوشی کرد. قبل از هر چیز بهتر است بدانید که یک شبکه کامپیوتری تنها مربوط به کسب و کارهایوسیع نیست. بلکه خدمات شبکه برای کسب و کارهای کوچک و حتی برای چند کامپیوتر قابلاجرا است. به طور کل ایجاد ارتباط بین دیوایس ها و جلوگیری از قطع ارتباط بین آنهاو بالابردن میزان امینت آنها از مهم ترین مزایای خدمات شبکه محسوب می شوند. در این راستا استفاده خدمات شبکه ایمن و مناسب ازبروز هر ایرادی جلوگیری می کند. موارد زیر نیز مهم ترین مزایای استفاده از خدماتشبکه کامپیوتری است.

 • بررسی هرگونه ایراد در این زمینه
 • ارتقاشبکه با ارائه خدمات با کیفیت
 • رفع همهجانبه نیاز سازمان و شرکت ها به خدمات شبکه محلی مانند پشتیبانی، تعمیرات و ارتقا
 • ارائهمشاوره دقیق به مدیران و ...

چه تفاوتی بین خدمات شبکه و خدمات آی تی شبکه وجود دارد؟

بسیاری از افرادخدمات شبکه را با خدمات آی تی یکسان می دانند در صورتی که قطعا تفاوت هایی بین دواست. خدمات ITسطح دسترسی به اطلاعات و فرآیندهای تجاری را مدیریت می کند. خدمات آی تی از دوقسمت خدمات نرم افزار آی تی و خدمات سخت افزاری تشکیل شده است. خدمات نرم افزاریشامل تهیه بهترین نرم افزارها برای اهداف مختلف شرکت است. خدمات سخت افزاری هممربوط به دستگاه ها و دیوایس های مختلف است که به درستی وظایف خود را انجام دهند.

می توان این گونه همتوصیف کرد که خدمات زیر ساخت شبکه در حیطه خدمات آی تی گنجانده می شود. مواردیمانند نصب و مدیریت فایروالها و خدمت امنیت شبکه و خدمات شبکه اینترنتی نیز در اینگروه هستند.

بهترین شرکت خدمات شبکه چه ویژگی هایی دارد؟

با فراگیر شدناستفاده از سیستم های کامپیوتری در دنیای مدرن امروزی تقریبا همه کسب و کارها،شرکت های کوچک و سازمان های بزرگ برای مدیریت بهتر داده ها، نیاز به استفاده ازخدمات شبکه دارند. برای استفاده بهتر و رها شدن از دغدغه امنیت اطلاعات بهتر استاین خدمات را به شرکت خدمات شبکه معتبر و متخصص در این زمینه سپرده شود.

امروزه شرکت هایزیادی خدمات شبکه ارائه می دهند. اما لقت بهترین شرکت خدمات شبکه تنها شرکتهایی دریافت می کنند که خدمات با کیفیت با پشتیبانی قوی ارائه کنند. عدم همکاری باشرکت خدمات شبکه معتبر در این زمینه ممکن است مشکلات زیادی به دنبال داشته باشد کهیکی از آنها خرابی متداول شبکه کامپیوتری است. در ادامه به معرفی ویژگی های شرکتخدمات شبکه می پردازیم.

· ارائه خدمات درکمترین زمان ممکن

ارائه خدمات شبکه دربیشتر موارد وابسته به زمان است. به بیان دیگر هر گونه تعلل در این زمینه ممکن استکسب و کارها را برای چند ساعت یا حتی چندین روز مختل بسازند. در نتیجه تعهد کاری وارائه این خدمات در کمتزین زمان ممکن از مواردی است که باید شرکت خدمات شبکهبتواند ارائه کند.

· ارائه طراحیشبکه کامپیوتری خلاقانه

قسمت بالایی از کیفیتخدمات در گروه نوع طراحی اولیه و اجرای زیرساخت ها است. طراحی صحیح می تواند درمواردی هزینه خدمات شبکه را در به مرور زمان و حتی در ابتدای کار کاهش دهد و ایناقدامات تنها از افرادی می توانند ارائه دهند که دارای تجربه کافی و دانش فنی دراین زمینه باشند.

· دارا بودن سابقهکاری مشخص در زمینه خدمات شبکه

سابقه کاری مشخص وحرفه ای در موارد مربوط به خدمات شبکه کامپیوتری حرف اول و آخر را می زند.پشتیبانی قوی در این زمینه و استفاده از تجهیزات با کیفیت عاملی مهمی در تمایز بینشرکت ها است. به طوری که افراد شروع خدمات را آغاز تعهد دانسته و بالاترین کیفیترا بر اساس خواسته و شرایط کارفرما در اختیار کاربران خود قرار دهد.

· متخصصین کاربلدو باتجربه

همانطور که می دانیداین خدمات تنها در گرو مهارت متخصصین مشغول در این شرکت ها است. به عبارت دیگرمتخصصین کارآزموده و آموزش دیده در هنگام نصب و راه اندازی شبکه بهترین راهکارهااز طراحی تا اجرا را در نظر می گیرند و امکان هر گونه ایراد و اشتباه را به طورکامل از بین خواهند بود. به این ترتیب کمترین میزان قطعی و ایراد در بین سیستم هاپیش نخواهد آمد.

· عقد قراردادرسمی خدمات شبکه

بهترین راه برای شروعیک کار مطمئن و پیشبرد صحیح و عقد قرارداد صحیح در این زمینه است. به این ترتیبمیزان تعهد طرفین از خدمات قابل ارائه مشخص شده و تمام موارد ذکر شده در اینقراداد باید به طور کامل انجام شوند.

· پشتیبانی قوی وبدون وقفه

خدمات شبکه مجموعهخدماتی هستند که قبل از راه اندازی شروع می شود و تا زمانی که شبکهکامپیوتری برقرار است نیاز به این خدمات می باشد. مواردی مانند نظارت بر کارکرددرست تجهیزات شبکه، ارائه گزارش منظم به کارفرما، بروزرسانی سیستم و حفظ امنیتشبکه های کامپیوتری از مواردی هستند که باید توسط شرکت خدمات شبکه ارائه شود.

· آینده نگری درهنگام راه اندازی و طراحی شبکه کامپیوتری

در نهایت مورد آخرمربوط به آینده نگری طراحان و مجریان این خدمات بر می گردد. زیرا این خدمات هرروزه در حال به روزرسانی و بهتر شدن هستند. باید زیرساخت های لازم در نظر گرفتهشوند تا در صورت نیاز به ارتقا شرایط لازم فراهم باشد و هزینه تراشی های بعدیایجاد نشود.

هزینه خدمات شبکه به چه مواردی وابسته است؟

هزینه خدمات شبکه بهموارد متعددی وابسته است و نمی توان مبلغ ثابتی را به عنوان هزینه شبکه کردنکامپیوتر اعلام کرد. در ادامه به معرفی مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمتخدمات شبکه می پردازیم.

· نوع شبکه

هزینه خدمات شبکه درابتدا بر اساس نوع شبکه تغییر می کند. به طور مثال شبکه Wi-Fi در مقایسه با یک شبکه کامپیوتری کابل کشیشده، هزینه کمتری دارد. زیرا نوع تجهیزات مورد استفاده در خدمات پسیو شبکه متفاوتبوده و هزینه ها را تغییر می دهد.

· ابعاد فضا

گستردگی شبکه بر اساستعداد نودها و ابعاد فضا تغییر می کند. زیرا به تجهیزات بیشتر و سیم کشی های بیشتریبرای نصب زیر ساخت ها نیاز است که به این ترتیب، هزینه خدمات شبکه در هنگاماجرای اولیه و خدمات پشتیبانی نیز بیشتر می شوند.

· تعداد تجهیزاتبرای ایجاد شبکه های کامیپوتری

طبعا هر چه تعداددیوایس ها برای شبکه کردن بیشتر باشند به هزینه های بیشتری برای نصب تجهیزات وخرید تجهیزات مورد نیاز بیشتر می شود و هزینه ها نیز بالاتر می روند.

نحوه ثبت درخواست در خدمات شبکه هوم سرویز چگونه است؟

در صورت نیاز به هردسته از موارد مربوط به خدمات شبکه تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هومسرویز ثبت درخواست نمایید. با پاسخ به چند سوال و درج شماره تماس و آدرس متخصصینما جهت مشاوره رایگان و بررسی نوع درخواستان با شما تماس گرفته و توضیحات لازم رادر اختیارتان قرار خواهند داد و در صورت توافق نهایی جهت بررسی فضا و عقد قرارداد خدمات شبکه در محل حاضر می شوند.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس خدمات شبکه و همچنین ارایه خدمات خدمات شبکه کامپیوتری نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات خدمات شبکه و سرور ارائه می دهد که شامل نصب و راه اندازی دستگاه ups خانگی و صنعتی, بررسی و رفع علت قطعی اینترنت و خرابی مودم, کابل کشی شبکه پسیو و داکت کشی شبکه , نصب و راه اندازی شبکه بی‌سیم ( وایرلس)، کابلی و ترکیبی, خدمات پشتیبانی شبکه حضوری, تعمیرات شبکه وایرلس, راه اندازی سرور خانگی, تعمیر یو پی اس صنعتی, راه اندازی مرکز تلفنی VOIP, طراحی و نصب شبکه فیبر نوری, راه اندازی سیستم های نظارتی برای تامین امنیت شبکه می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های رایانه و تکنولوژی را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس خدمات شبکه

خدمات شبکه کامپیوتری

خدمات پسیو شبکه

خدمات اکتیو شبکه

طراحی شبکه های کامپیوتری

ارتقاء شبکه

جابجایی شبکه

نظرات کاربران

profile picture
نگار جلودارزاده

بسیار خانم خوش برخورد و کم حرفی بودند و بدون معطلی و وقت کشی و ... کار رو انجام دادن و 6 ساعت کاملا خالص کار کردند

profile picture
بابک شیرزادی

با متانت با اخلاق صبور سزبه زیر و سز به کار خیلی ممنونم از شرکت بابت معرفی ایشون

profile picture
مهناز دهقان

خیلی آقای صبور و با حوصله ایی بودن . قفل در من به مشکل برخورد کرد و چفت درب نمیشد که مقصر سازنده در بود ولی ایشون با حوصله تمام در رو درست و اصولی نصب کردند و خیلی ممنونم ازشون و خسته نباشن

profile picture
محمد موسیوند

عالی بودن و پیگیری خوبی داشتند . وقت شناسی هم موردی بود که رضایت منو بیشتر از همه جلب کرد

شرایط خدمات شبکه و جابجایی شبکه های کامپیوتری

تهیه لوازم، قطعات و نرم افزارها در خصوص خدمات شبکه پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد توضیحات لازم را به مشتری ارایه نماید.

همیار موظف است خدمات مورد درخواست مشتری را بررسی نماید و پس از مشورت با مشتری نسبت به انجام خدمات شبکه اقدام نماید. به همین ترتیب مشتری نیز پس از انجام خدمات شبکه می بایست خدمات را بررسی نماید. چنانچه دارای عیب یا خرابی باشد بلافاصله به همیار اطلاع رسانی نماید.

خدمات شبکه انجام شده توسط همیار شامل یک هفته گارانتی همیاران می باشد و در صورت بروز خرابی همیاران می بایست نسبت به رفع مشکل شبکه اقدام نمایند.

هزینه دقیق خدمات شبکه پس از بررسی همیار متخصص شبکه به مشتریان اعلام خواهد شد، لذا همیاران بر اساس توضیحات مشتری، برآورد اولیه هزینه را به صورت تلفنی به مشتریان ارایه داده و پس از بررسی میدانی و شرح خدمات شبکه مورد نیاز مشتری قیمت دقیق خدمت مشتریان ارائه می شود. همیار بدون هماهنگی با مشتری مجوز اجرای خدمات را نخواهد داشت.

همیاران متخصص شبکه هوم سرویز احراز هویت و صلاحیت شده و دارای مدارک فنی معتبر می باشند و همچنین تضامین و قرارداد مستقلی از ایشان نزد هوم سرویز وجود دارد، ولیکن در حین سپردن خدمات مورد نظر شما به همیاران حتما نظرات و تجربیات سایر مشتریان از خدمات اخذ شده از همیار را ملاک انتخاب و تایید همیار قرار دهید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

نصب و راه اندازی سرور
نصب و راه اندازی سرور
در حال بروزرسانی قیمت
راه اندازی ویپ (voip)
راه اندازی ویپ (voip)
در حال بروزرسانی قیمت
شارژ و تعویض کارتریج
شارژ و تعویض کارتریج
قیمت از 300,000 الی 1,560,000 تومان
نصب و راه اندازی UPS
نصب و راه اندازی UPS
در حال بروزرسانی قیمت