خدمات شبکه

خدمات شبکه

از 1440 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت خدمات شبکه در بهار 1403 چقدر است؟

قیمت خدمات طراحی و پیاده‌سازی شبکه

توافقی

قیمت خدمات مدیریت و پشتیبانی شبکه

توافقی

قیمت خدمات امنیت شبکه

توافقی

قیمت خدمات بهینه‌سازی و مدیریت عملکرد شبکه

توافقی

قیمت خدمات مدیریت و پشتیبانی زیرساخت‌های ابری و مجازی‌سازی

توافقی

قیمت مدیریت دیتاسنتر

توافقی

متوسط قیمت300,000 تومانکمینه قیمت300,000 تومانبیشینه قیمت300,000 تومان

آنچه درباره خدمات شبکه خواهید خواند

 • خدمات شبکه چیست و چه کاربردی دارد؟
 • خدمات شبکه و سرور و تجهیزات شبکه ( تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری شبکه)
 • لیست خدمات شبکه کامپیوتری
 • خدمات شبکه چه مزایایی دارند؟
 • چه تفاوتی بین خدمات شبکه و خدمات آی تی شبکه وجود دارد؟
 • بهترین شرکت خدمات شبکه چه ویژگی هایی دارد؟
 • هزینه خدمات شبکه به چه مواردی وابسته است؟
 • نحوه ثبت درخواست در خدمات شبکه هوم سرویز چگونه است؟

خدمات شبکه چیست و چه کاربردی دارد؟

خدمات شبکه به کلیه اقدامات و زیرساخت ها برای راه اندازی یک شبکه کامپیوتری گفته می شود. شبکه کامپیوتری مجموعه ای از کامپیوترها، ابزارها و نرم افزارهایی هستند که موجب تبادل اطلاعات بین سیستم های کارمندان می شود. به طور کل خدمات شبکه کامپیوتری شامل مجموعه کارها و عملیاتی هستند که جهت راه اندازی، پشتیبانی، ارتقا و نگهداری از این تجهیزات انجام می شود. تفاوتی ندارد که برای یک شرکت وسیع یا برای شرکت های کوچکتر نیاز به خدمات شبکه های کامپیوتری باشد. کلیه ی افراد مشغول به کار در این کسب و کارها برای تبادل اطلاعات بین سیستم ها نیاز به شبکه کردن کامپیوتر و سایر سیستم ها دارند. در این پروسه کلیه دیوایس ها از جمله کامپیوتر ها و سایر دستگاه های دیجیتال مانند پرینترها از طریق بیسیم و یا با استفاده از سیم کشی تبادل اطلاعات می کنند.

زمانی نیاز به خدمات شبکه پیدا می کنید که نیاز دارید افراد مختلف از منابع یکسان با سطح دسترسی محدود و تعیین شده بهره مند شوند. در ادامه به معرفی خدمات شبکه کامپیوتری، خدمات قابل ارائه توسط شرکت خدمات شبکه در این زمینه و عوامل موثر بر هزینه خدمات شبکه می پردازیم.

خدمات شبکه و سرور و تجهیزات شبکه ( تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری شبکه)

به کلیه ابزارهایی که در نصب و راه اندازی شبکه استفاده می شود تجهیزات شبکه گفته می شود. خدمات سرور و شبکه از دو دسته تجهیزات تشکیل شده است. یک دسته تجهیزات فعال هستند که به آنها تجهیزات اکتیو شبکه نیز گفته می شود. دومین دسته تجهیزات غیر فعال که به نام تجهیزات پسیو شبکه نیز معروفند.

با توجه به اهمیت تجهیزات در سطح کیفیت شبکه باید در انتخاب آنها نهایت دقت را به کار بگیرید. عواملی مانند اندازه شبکه، تعداد کاربران شبکه و در کل توقع کلی کارفرما از شبکه همه و همه در خرید تجهیزات موثرند. در صورتی که تخصص و تبهر لازم در این زمینه را ندارید و آموزش راه اندازی شبکه را به طور کامل نگذرانده اید. پیشنهاد می کنیم دست به این کار نزنید. و با یک شرکت پشتیبان شبکه مشورت کنید.

لیست خدمات شبکه کامپیوتری

خدمات شبکه اقدامات گسترده ای در زمینه راه اندازی، نگهداری و حتی تعمیرات را شامل می شود که در ادامه بیشتر در این موضوع توضیح می دهیم.

· طراحی شبکه

تنها در صورتی خدمات شبکه های کامپیوتری موثر و مفید واقع می شوند که اصول طراحی شبکه در ابتدای کار درست و اصولی انجام شود. با توجه به شرایط و سیاست های شرکت و میزان اهمیت اطلاعات شرکت، طراحی اولیه انجام می شود. در صورتی که اولین قدم به درستی برداشته نشود، صرف هر گونه هزینه خدمات شبکه بیهوده خواهد بود. زیرا مشکلات و ایرادات شدیدی در پیش رو خواهید شد. هر شبکه کامپیوتری باید به صورت منطقی و بر اساس نیاز کارفرما طراحی شود و سپس اقدامات لازم برای زیرساخت های فیزیکی انجام شود.

در بررسی اولیه محیط به خوبی بررسی شده و هدف کارفرما، خواسته های وی و نوع کاربرد شبکه مشخص شده و سپس ساختار فیزیکی بر اساس بودجه کارفرما مشخص می شود.

· خدمات امنیت شبکه

با توجه به بالا رفتن آمار آلوده شدن سرورها به ویروس ها و سایر بد افزارها، خدمات امنیت شبکه به مهم ترین نیازهای شبکه های کامپیوتری تبدیل شده است. این ایمنی شامل بخش فیزیکی و امنیت نرم افزاری شبکه است. امنیت فیزیکی یعنی تجهیزات در فضاهای امن قرار بگیرند که سطح دسترسی محدودتری داشته باشند. امنیت نرم افزاری هم یعنی ایمنی در حدی باشد که در مقابل هک شدن و ویروس ها ایمنی لازم را داشته باشند.

· پشتیبانی شبکه

هر اقدامی که در راستای عملکرد بهتر و بالابردن سرعت سیستم ها انجام می شود را پشتیبانی می گویند. در صورتی که سیستم کند شده باشد و یا قطعی داشته باشند و می خواهید سطح دسترسی تعدادی از کارمندان با اطلاعات را محدود کنید باید از این خدمات شبکه استفاده کنید. همچنین خدمات پشتیبانی هر گونه ایرادات مربوط به تجهیزات فیزیکی و نرم افزارها را رفع می کند.

· خدمات اکتیو شبکه

خدمات اکتیو شبکه به خدمات نرم افزاری مربوط به شبکه های کامپیوتری گفته می شود. تجهیزات شبکه های اینترنتی شامل نصب و راه اندازی نرم افزارهای تحت شبکه، سوئیچ، روتر، مودم، فایروال، مانیتورینگ و غیره هستند.

· خدمات پسیو شبکه

این خدمات مربوط به بخش سخت افزاری شبکه کامپیوتری هستند. خدمات شبکه پسیو شامل تجهیزات غیر فعال شبکه هستند که عملا تاثیری بر روی داده ها ندارند. مواردی مانند سیم کشی برق، نصب داکت، نصب نودها، پریزها، نصب و راه اندازی سرورها، نصب سوییچ، روتر، نصب دوربین مداربسته تحت شبکه و غیره هستند.

· خدمات voip

یکی دیکر از خدمات شبکه و سرور، ویپ (voip) است که مخفف عبارت voice over internet protocol است. با استفاده از اینترنت محتواهای صوتی و چندرسانه ای ارسال می شود. استفاده از این تجهیزات کاملا مشابه تلفن معمولی است و تنها تفاوت آنها در این است که که با استقاده از شبکه اینترنت کار می کنند. سیگنال های صوتی تبدیل به داده های دیجیتال می شوند و با استفاده از اینترنت ارسال می شوند.

· خدمات شبکه اینترنتی

در کنار خدمات شبکه شما نیاز به خدمات شبکه اینترنت هم دارید. این خدمات در جهت محدود سازی میزان مصرف و همچنین کنترل میزان سرعت اینترنت انجام می شود. همچنین خدمات اینترنتی شبکه موجب اتصال شبکه محلی به اینترنت می شود. با استفاده از خدمات شبکه اینترنتی می توان اقدام به تنظیمات روتر، محدود کردن دانلود، برقراری امنیت و مانیتورینگ کردن مصرف انرژی نمود.

· پشتیبان گیری اطلاعات

خدمات بکاپ گیری از سرور و شبکه یکی از مهم ترین اقدامات در زمینه خدمات شبکه است. به دلایل متعدد ممکن است سیستم های سازمان دچار ایراد شوند. به این ترتیب با بک آپگیری از سرور و شبکه، امینیت اطلاعات خود را حفظ می کنید و نگران اطلاعات خود نخواهید بود. در زمینه نگهداری شبکه کلیه خرابی های کوچک شناسایی و عیب یابی می شوند و از بروز ایرادات بزرگتر جلوگیری می شود. به طور مثال یک ایراد کوچک در پاور ممکن است موجب سوختن هارد و از بین رفتن اطلاعات شود. با استفاده از این دسته از خدمات شبکه اطلاعات بازیابی می شوند.

· مجازی سازی

مجازی سازی موجب می شود که انواع سیستم عامل های مختلف روی یک سخت افزار نصب شوند و هر کدام این سیستم عامل ها به صورت مجزا از دیگری عمل کنند. به طوری که چندین سرویس مجازی می توانند از یک منبع سخت افزاری استفاده کنند. به این ترییب میزان استفاده از سخت افزارها و تجهیزات فیزیکی کاهش پیدا می کند. به این ترتیب علاوه بر کاهش هزینه های اولیه هزینه های بعدی نگهداری نیز کاهش پیدا می کنند.

· جابجایی شبکه کامپیوتری به فضای جدید

ممکن است به هر دلیلی نیاز به جابجایی تجهیزات شبکه به شهرهای دیگر یا فضای جدیدی باشد. به این ترتیب بهترین راه برای صرفه جویی در هزینه خدمات شبکه این است که همین تجهیزات توسط افرادی ماهر جابجا و منتقل شوند تا از هزینه تراشی های بعدی جلوگیری شود. به این ترتیب تمام تجهیزات که قابل جابجایی هستند برداشته و در فضای جدید دوباره اسمبل می شوند.

خدمات شبکه چه مزایایی دارند؟

تا به اینجای کار از خدماتی که در این زمینه قابل ارائه هستند، صحبت نمودیم. به این نتیجه رسیده ایم که خدمات شبکه از اساسی ترین نیازهای هر شرکتی است. نمی توان از اهمیت شبکه کامپیوتری چشم پوشی کرد. قبل از هر چیز بهتر است بدانید که یک شبکه کامپیوتری تنها مربوط به کسب و کارهای وسیع نیست. بلکه خدمات شبکه برای کسب و کارهای کوچک و حتی برای چند کامپیوتر قابل اجرا است. به طور کل ایجاد ارتباط بین دیوایس ها و جلوگیری از قطع ارتباط بین آنها و بالابردن میزان امینت آنها از مهم ترین مزایای خدمات شبکه محسوب می شوند. در این راستا استفاده خدمات شبکه ایمن و مناسب از بروز هر ایرادی جلوگیری می کند. موارد زیر نیز مهم ترین مزایای استفاده از خدمات شبکه کامپیوتری است.

 • بررسی هر گونه ایراد در این زمینه
 • ارتقا شبکه با ارائه خدمات با کیفیت
 • رفع همه جانبه نیاز سازمان و شرکت ها به خدمات شبکه محلی مانند پشتیبانی، تعمیرات و ارتقا
 • ارائه مشاوره دقیق به مدیران و ...

چه تفاوتی بین خدمات شبکه و خدمات آی تی شبکه وجود دارد؟

بسیاری از افراد خدمات شبکه را با خدمات آی تی یکسان می دانند در صورتی که قطعا تفاوت هایی بین دو است. خدمات IT سطح دسترسی به اطلاعات و فرآیندهای تجاری را مدیریت می کند. خدمات آی تی از دو قسمت خدمات نرم افزار آی تی و خدمات سخت افزاری تشکیل شده است. خدمات نرم افزاری شامل تهیه بهترین نرم افزارها برای اهداف مختلف شرکت است. خدمات سخت افزاری هم مربوط به دستگاه ها و دیوایس های مختلف است که به درستی وظایف خود را انجام دهند.

می توان این گونه هم توصیف کرد که خدمات زیر ساخت شبکه در حیطه خدمات آی تی گنجانده می شود. مواردی مانند نصب و مدیریت فایروالها و خدمت امنیت شبکه و خدمات شبکه اینترنتی نیز در این گروه هستند.

بهترین شرکت خدمات شبکه چه ویژگی هایی دارد؟

با فراگیر شدن استفاده از سیستم های کامپیوتری در دنیای مدرن امروزی تقریبا همه کسب و کارها، شرکت های کوچک و سازمان های بزرگ برای مدیریت بهتر داده ها، نیاز به استفاده از خدمات شبکه دارند. برای استفاده بهتر و رها شدن از دغدغه امنیت اطلاعات بهتر است این خدمات را به شرکت خدمات شبکه معتبر و متخصص در این زمینه سپرده شود.

امروزه شرکت های زیادی خدمات شبکه ارائه می دهند. اما لقت بهترین شرکت خدمات شبکه تنها شرکت هایی دریافت می کنند که خدمات با کیفیت با پشتیبانی قوی ارائه کنند. عدم همکاری با شرکت خدمات شبکه معتبر در این زمینه ممکن است مشکلات زیادی به دنبال داشته باشد که یکی از آنها خرابی متداول شبکه کامپیوتری است. در ادامه به معرفی ویژگی های شرکت خدمات شبکه می پردازیم.

· ارائه خدمات در کمترین زمان ممکن

ارائه خدمات شبکه در بیشتر موارد وابسته به زمان است. به بیان دیگر هر گونه تعلل در این زمینه ممکن است کسب و کارها را برای چند ساعت یا حتی چندین روز مختل بسازند. در نتیجه تعهد کاری و ارائه این خدمات در کمتزین زمان ممکن از مواردی است که باید شرکت خدمات شبکه بتواند ارائه کند.

· ارائه طراحی شبکه کامپیوتری خلاقانه

قسمت بالایی از کیفیت خدمات در گروه نوع طراحی اولیه و اجرای زیرساخت ها است. طراحی صحیح می تواند در مواردی هزینه خدمات شبکه را در به مرور زمان و حتی در ابتدای کار کاهش دهد و این اقدامات تنها از افرادی می توانند ارائه دهند که دارای تجربه کافی و دانش فنی در این زمینه باشند.

· دارا بودن سابقه کاری مشخص در زمینه خدمات شبکه

سابقه کاری مشخص و حرفه ای در موارد مربوط به خدمات شبکه کامپیوتری حرف اول و آخر را می زند. پشتیبانی قوی در این زمینه و استفاده از تجهیزات با کیفیت عاملی مهمی در تمایز بین شرکت ها است. به طوری که افراد شروع خدمات را آغاز تعهد دانسته و بالاترین کیفیت را بر اساس خواسته و شرایط کارفرما در اختیار کاربران خود قرار دهد.

· متخصصین کاربلد و باتجربه

همانطور که می دانید این خدمات تنها در گرو مهارت متخصصین مشغول در این شرکت ها است. به عبارت دیگر متخصصین کارآزموده و آموزش دیده در هنگام نصب و راه اندازی شبکه بهترین راهکارها از طراحی تا اجرا را در نظر می گیرند و امکان هر گونه ایراد و اشتباه را به طور کامل از بین خواهند بود. به این ترتیب کمترین میزان قطعی و ایراد در بین سیستم ها پیش نخواهد آمد.

· عقد قرارداد رسمی خدمات شبکه

بهترین راه برای شروع یک کار مطمئن و پیشبرد صحیح و عقد قرارداد صحیح در این زمینه است. به این ترتیب میزان تعهد طرفین از خدمات قابل ارائه مشخص شده و تمام موارد ذکر شده در این قراداد باید به طور کامل انجام شوند.

· پشتیبانی قوی و بدون وقفه

خدمات شبکه مجموعه خدماتی هستند که قبل از راه اندازی شروع می شود و تا زمانی که شبکه کامپیوتری برقرار است نیاز به این خدمات می باشد. مواردی مانند نظارت بر کارکرد درست تجهیزات شبکه، ارائه گزارش منظم به کارفرما، بروزرسانی سیستم و حفظ امنیت شبکه های کامپیوتری از مواردی هستند که باید توسط شرکت خدمات شبکه ارائه شود.

· آینده نگری در هنگام راه اندازی و طراحی شبکه کامپیوتری

در نهایت مورد آخر مربوط به آینده نگری طراحان و مجریان این خدمات بر می گردد. زیرا این خدمات هر روزه در حال به روزرسانی و بهتر شدن هستند. باید زیرساخت های لازم در نظر گرفته شوند تا در صورت نیاز به ارتقا شرایط لازم فراهم باشد و هزینه تراشی های بعدی ایجاد نشود.

هزینه خدمات شبکه به چه مواردی وابسته است؟

هزینه خدمات شبکه به موارد متعددی وابسته است و نمی توان مبلغ ثابتی را به عنوان هزینه شبکه کردن کامپیوتر اعلام کرد. در ادامه به معرفی مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت خدمات شبکه می پردازیم.

· نوع شبکه

هزینه خدمات شبکه در ابتدا بر اساس نوع شبکه تغییر می کند. به طور مثال شبکه Wi-Fi در مقایسه با یک شبکه کامپیوتری کابل کشی شده، هزینه کمتری دارد. زیرا نوع تجهیزات مورد استفاده در خدمات پسیو شبکه متفاوت بوده و هزینه ها را تغییر می دهد.

· ابعاد فضا

گستردگی شبکه بر اساس تعداد نودها و ابعاد فضا تغییر می کند. زیرا به تجهیزات بیشتر و سیم کشی های بیشتری برای نصب زیر ساخت ها نیاز است که به این ترتیب، هزینه خدمات شبکه در هنگام اجرای اولیه و خدمات پشتیبانی نیز بیشتر می شوند.

· تعداد تجهیزات برای ایجاد شبکه های کامیپوتری

طبعا هر چه تعداد دیوایس ها برای شبکه کردن بیشتر باشند به هزینه های بیشتری برای نصب تجهیزات و خرید تجهیزات مورد نیاز بیشتر می شود و هزینه ها نیز بالاتر می روند.

نحوه ثبت درخواست در خدمات شبکه هوم سرویز چگونه است؟

در صورت نیاز به هر دسته از موارد مربوط به خدمات شبکه تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. با پاسخ به چند سوال و درج شماره تماس و آدرس متخصصین ما جهت مشاوره رایگان و بررسی نوع درخواستان با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد و در صورت توافق نهایی جهت بررسی فضا و عقد قرارداد خدمات شبکه در محل حاضر می شوند.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس خدمات شبکه و همچنین ارایه خدمات خدمات شبکه کامپیوتری نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات خدمات شبکه و سرور ارائه می دهد که شامل نصب و راه اندازی دستگاه ups خانگی و صنعتی, بررسی و رفع علت قطعی اینترنت و خرابی مودم, کابل کشی شبکه پسیو و داکت کشی شبکه , نصب و راه اندازی شبکه بی‌سیم ( وایرلس)، کابلی و ترکیبی, خدمات پشتیبانی شبکه حضوری, تعمیرات شبکه وایرلس, راه اندازی سرور خانگی, تعمیر یو پی اس صنعتی, راه اندازی مرکز تلفنی VOIP, طراحی و نصب شبکه فیبر نوری, راه اندازی سیستم های نظارتی برای تامین امنیت شبکه می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های رایانه و تکنولوژی را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس خدمات شبکه

خدمات شبکه کامپیوتری

خدمات پسیو شبکه

خدمات اکتیو شبکه

طراحی شبکه های کامپیوتری

ارتقاء شبکه

جابجایی شبکه

نظرات کاربران

profile picture
حسین نصیری

کارشون خوب بود ممنونم به خوبی راهنمایی کردند

profile picture
مجتبوی

واقعا از همه نظر عالی و تخصصی بودن ایشون

profile picture
مجید اکبری
1 سال پیش |همیار رضا شمس

خیلی خوب بود و سریع هم تعمیرات انجام شد و تحویل دادند دستشون درد نکنه

profile picture
‌شرکت پالادیوم

کارشون خوب بوده و راضی بودیم

شرایط خدمات شبکه و جابجایی شبکه های کامپیوتری

تهیه لوازم، قطعات و نرم افزارها در خصوص خدمات شبکه پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد توضیحات لازم را به مشتری ارایه نماید.

همیار موظف است خدمات مورد درخواست مشتری را بررسی نماید و پس از مشورت با مشتری نسبت به انجام خدمات شبکه اقدام نماید. به همین ترتیب مشتری نیز پس از انجام خدمات شبکه می بایست خدمات را بررسی نماید. چنانچه دارای عیب یا خرابی باشد بلافاصله به همیار اطلاع رسانی نماید.

خدمات شبکه انجام شده توسط همیار شامل یک هفته گارانتی همیاران می باشد و در صورت بروز خرابی همیاران می بایست نسبت به رفع مشکل شبکه اقدام نمایند.

هزینه دقیق خدمات شبکه پس از بررسی همیار متخصص شبکه به مشتریان اعلام خواهد شد، لذا همیاران بر اساس توضیحات مشتری، برآورد اولیه هزینه را به صورت تلفنی به مشتریان ارایه داده و پس از بررسی میدانی و شرح خدمات شبکه مورد نیاز مشتری قیمت دقیق خدمت مشتریان ارائه می شود. همیار بدون هماهنگی با مشتری مجوز اجرای خدمات را نخواهد داشت.

همیاران متخصص شبکه هوم سرویز احراز هویت و صلاحیت شده و دارای مدارک فنی معتبر می باشند و همچنین تضامین و قرارداد مستقلی از ایشان نزد هوم سرویز وجود دارد، ولیکن در حین سپردن خدمات مورد نظر شما به همیاران حتما نظرات و تجربیات سایر مشتریان از خدمات اخذ شده از همیار را ملاک انتخاب و تایید همیار قرار دهید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

خدمات مرتبط

server-installation
نصب و راه اندازی سرور
قیمت از 300,000 الی 300,000 تومان
voip-setup
راه اندازی ویپ (voip)
قیمت از 300,000 الی 300,000 تومان
charging-cartridges
شارژ و تعویض کارتریج
قیمت از 650,000 الی 1,520,000 تومان
ups-installation-and-maintenance
نصب و راه اندازی UPS
قیمت از 300,000 الی 300,000 تومان