راه اندازی سرور

راه اندازی سرور

از 1445 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت راه اندازی سرور در بهار 1403 چقدر است؟

قیمت نصب و پیکربندی سرورها و تجهیزات ذخیره‌سازی

توافقی

قیمت مدیریت سیستم‌های خنک‌کننده و برق اضطراری

توافقی

قیمت طراحی و پیاده‌سازی ساختار فیزیکی شبکه دیتاسنتر

توافقی

قیمت نصب و مدیریت سرورهای مجازی (VMware، Hyper-V)

توافقی

قیمت پیکربندی و مدیریت سرویس‌های ابری (Azure، AWS)

توافقی

قیمت مهاجرت به سرویس‌های ابری و بهینه‌سازی هزینه‌ها

توافقی

متوسط قیمت0 تومانکمینه قیمت0 تومانبیشینه قیمت0 تومان

آنچه درباره راه اندازی سرور خواهید خواند

 • راه اندازی سرور و نصب تجهیزات سرور
 • خدمات راه اندازی سرور شامل چه مواردی است؟
 • مراحل راه اندازی سرور
 • انواع سرور شبکه کدامند؟
 • راه اندازی سرور خانگی چگونه است؟
 • تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی سرور خانگی
 • تبدیل سرور فیزیکی به مجازی (مجازی سازی سرور) چگونه انجام می شود؟
 • هزینه راه اندازی سرور به چه مواردی وابسته است؟
 • نحوه دریافت خدمات راه اندازی سرور در هوم سرویز چگونه است؟

راه اندازی سرور و نصب تجهیزات سرور

تمام افرادی که دارای کسب و کار هستند و نیاز به شبکه های کامپیوتری دارند در کنار این تجهیزات نیاز به راه اندازی سرور و نصب تجهیزات سرور نیز دارند. به بیان ساده تر سرورها، کامپیوترهای بزرگی هستند که سرعت، امکانات و قدرت بالایی هستند. راه اندازی سرور بستری فراهم می آورد که فرآیند انتقال داده ها، پردازش داده ها، ذخیره سازی و یا حتی بازیابی اطلاعات راحت تر انجام شوند. سرورها موجب انتقال داده در بین سیستم ها و شبکه های کامپیوتری می شوند.

متخصصین هوم سرویز پس از نصب و راه اندازی سرور، هر نوع سیستم عاملی را روی سرور نصب و راه اندازی می کنند. مراحل راه اندازی سرور در ابتدا شامل نصب سرور فیزیکی، راه اندازی و کانفیگ سرور، نصب قطعات و تجهیزات سخت افزاری مانند رم، هارد دیسک، پردازنده ها، منبع تغذیه، نصب سیستم عامل مانند ویندوز و یا سایر سیستم عامل ها است. امروزه سرورها در معرض حملات متعددی قرار دارد. به همین علت اولین قدم در پیکر بندی شبکه یعنی نصب سرور شبکه باید با دقت و وسواس فراوان انجام شود تا از مشکلات آتی جلوگیری شود.

در ادامه به معرفی کلیه خدمات راه اندازی سرور و عوامل موثر بر هزینه نصب سرور می پردازیم.

خدمات راه اندازی سرور شامل چه مواردی است؟

 • در ابتدا باید نیاز کارفرما به طور دقیق مشخص شود و خرید سخت افزار سرور متناسب با نیاز کارفرما و بودجه وی انجام شود.
 • نصب و راه اندازی سرور HP، DELL، SUPERMICR و غیره
 • در صورت امکان بهتر است سخت افزارهای موجود ارتقاء پیدا کند
 • در نهایت تجهیزات سرور باید بر اساس طراحی درست و منطقی راه اندازی شوند

مراحل راه اندازی سرور

1. بازدید از محل

قبل از هر اقدامی در راستای راه اندازی سرور باید از محل مورد نظر بازدید شود. به این ترتیب در اولین بازدید مناسب ترین قسمت را برای راه اندازی سرور خانگی و یا راه اندازی سرور شرکت انتخاب می شود. در این مرحله باید ساختار فیزیکی سرور در محلی قرار بگیرد که در مقابل لرزش مقاوم باشد. در صورتی که همچنین فضایی تایید نشود باید اقدام به آماده سازی و زیرسازی فضا نمود.

2. آماده سازی زیر ساخت اتاق سرور

وابسته به اهمیت سرور مد نظر، تمهیدات متعددی برای آماده سازی زیرساخت ها انجام می شود. به طور مثال تعبیه لوله های اطفای حریق، ایجاد مسیر مخصوص برای سیم کشی و کابل کشی شبکه و ... موجب ایمن سازی و مقاوم سازی فضا می شود. همچنین تعبیه سیستم های امنیتی و خنک کننده، راه اندازی UPS، راه اندازی ژنراتور برق، راه اندازی دوربین مدار بسته و ... همگی بر اساس نوع سرور و همچنین میزان اهمیت بر اساس نوع بودجه کارفرما برای هزینه راه اندازی سرور و همچنین صلاح دید کارشناسان ارائه می شود.

3. نصب فیزیکی اتاق سرور

برای راه اندازی سرور، ابتدا اتاق سرور از نظر ساختار فیزیکی باید طراحی شود. پس از طراحی کابل کشی ها در طراحی مشخص می شود. در این قسمت تمام آینده نگری ها و امکان ارتقاء سرور در نظر گرفته می شود و یک نقشه منطقی و کارآمد پیاده سازی می شود.

4. ثابت کردن رک ها

برای اینکه این تجهیزات سرور دچار لرزش اضافی نشوند، باید آنها را به کف متصل نمود. البته قبل از ثابت کردن مکان دقیق بر اساس نقشه تعیین می شود.

انواع سرور شبکه کدامند؟

انواع سرورها بر اساس نوع کاربرد مورد نظر و میزان اطلاعات انتخاب و خریداری می شوند. به طور کل سرورها به سه دسته زیر تقسیم بندی می شوند.

 1. راه اندازی سرور اختصاصی
 2. راه اندازی سرور اشتراکی
 3. نصب سرور مجازی

· راه اندازی سرور اختصاصی

این نوع سرورها سرعت و امکانات بیشتری نسبت به سرورهای دیگر دارد.اگر در فکر راه اندازی وب سایت حرفه ای هستید راه اندازی سرور اختصاصی بهترین انتخاب است. زیرا در این نوع سرورها تمامی منابع و کنترل تمامی مناسب در اختیار کاربر قرار دارد و سرعت بالایی دارد. در این نوع سرورها امکان راه اندازی چندین سایت همزمان وجود دارد. هزینه راه اندازی سرور نسبت به سایر موارد بیشتر است. این سرورها به دو صورت فیزیکی و راه اندازی سرور مجازی قابل استفاده هستند. در سرور اختصاصی ،راه اندازی فیزیکی سرور با استفاده از تجهیزات سرور انجام می شود.

سرور مجازی اختصاصی به این صورت است که شما یک سرور را اجاره کرده اید و روی آن نرم افزار مجازی نصب شده است. به این ترتیب که نگهداری سرور و مسئولیت آن بر عهده ارائه دهندگان این خدمات است و اما سایر منابع در اختیار کاربران قرار داده می شود.

· نصب سرور اشتراکی

در راه اندازی سرور اشتراکی چندین وب سایت به صورت مشترک از منابع سرور استفاده می کنند. هزینه راه اندازی سرور به این صورت کمتر است. به همین دلیل برای راه اندازی وبسایت های کوچک این نوع سرور گزینه ی بهتری است. در این نوع سرورها در استفاده از منابع محدویت وجود دارد و سرعت و امنیت کمتری نیز دارند.

· راه اندازی سرور مجازی

راه اندازی سرور مجازی تمام امکانات و قابلیت های یک سرویس حقیقی را ساپورت می کند. تنها تفاوت آنها دسترسی به VPS است. در سرور مجازی توسط نرم افزارها انجام می شود. به بیان دیگر سرور مجازی یک نوع سرور اختصاصی است که به چند سرور مجازی تقسیم شده و هر کدام از آنها به صورت مجازا و مستقل کار می کنند. هزینه راه اندازی سرور مجازی نسبت به سایر موارد کمتر است. امکان مدیریت از راه دور، ارتقای راحت تر منابع و سرعت بالا از ویژگی های راه اندازی سرور مجازی است.

راه اندازی سرور خانگی چگونه است؟

راه اندازی سرور خانگی مهم ترین و اساسی ترین اقدام در هنگام راه اندازی خدمات شبکه کامپیوتری است. سرورها وظیفه تامین کلاینت ها را بر عهده دارند. به این تریتب در سرورهای خانگی با استفاده از چند کامپیوتر در خانه یک شبکه محلی را تشکیل داده و از یک کامپیوتر به عنوان کامپیوتر سرور استفاده می شود که این کامپیوتر باید از نظر سخت افزار قوی باشد و دارای حافظه و رم بالا و پردازنده قوی باشد. همچنین حافظه ذخیره سازی هارد در سور خانگی بسیار اهمیت دارد. به این ترتیب با راه اندازی سرور خانگی، سایت عملکرد بهتری دارد.

همانطور که گفته شد با استفاده از لپ تاپ و یا با استفاده از سیستم های خانگی می توان یک سرور تشکیل داد. همچنین پورت پهنای اینترنتی که استفاده می شود باید خوب و قابل قبول باشد. به این ترتیب در هنگام راه اندازی سرور خانگی دچار اختلال نخواهد شد. در راه اندازی سرورهای خانگی می توانید از راه دور نیز می توانید به سرور متصل شده و پروژه های مورد نظر را انجام دهید.

تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی سرور خانگی

 • کامپیوترهای قوی و یا لپ تاپ با کانفیکت بالا
 • اینترنت با پورت بالا
 • نصب مودم و روتر
 • دارا بودن ای پی استاتیک از ارائه دهندگان اینترنت IP Static

تبدیل سرور فیزیکی به مجازی (مجازی سازی سرور) چگونه انجام می شود؟

امروزه هر روزه تعداد شرکت هایی که به مجازی سازی سرور روی می آورند افزوده می شود. با تبدیل سرور فیزیکی به مجازی موجب کاهش هزینه ها و استفاده بهتر از منابع و سخت افزارها می شود. همچنین این مجازی سازی سرور امکان قطعی و از کار افتادن سرورها به طرز چشم گیری کاهش پیدا می کند. با تبدیل سرور فیزیکی به مجازی به جای چندین سرور تنها یک سرور روی پلتفرم مجازی سازی اجرا می شود.

هزینه راه اندازی سرور به چه مواردی وابسته است؟

هزینه راه اندازی سرور از دسته مواردی است که نمی توان مبلغ ثابتی را به آن اختصاص داد. موارد زیادی محدوده قیمت نصب سرور را افزایش یا کاهش می دهند. در ادامه به معرفی مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت راه اندازی سرور می پردازیم.

· تجهیزات سرور مورد نیاز

هر نوع گروه و متخصصین برای راه اندازی سرور، قبل از خریداری تجهیزات سرور از نوع سرورهایی که مورد نیازتان است می پرسند. میزان اهمیت و حجم اطلاعات که باید ذخیره سازی شوند و هدف از راه اندازی سرور در خرید نوع تجهیزات و قیمت راه اندازی سرور تاثیر دارد.

· برند تجهیزات

برند تجهیزاتی که خریداری می شوند نیز در قیمت راه اندازی سرور تاثیر دارند. ممکن است برندهای ارزان قیمتی در بازار موجود باشند که هزینه نصب سرور را کاهش دهند. اما قطعا اگر انتظار کیفیت بالا دارید نمی توانید به این برندها اعتماد کنید.

· وسعت محل راه اندازی سرور

هر چه وسعت این فضا بیشتر باشد اجرای زیرساخت و نصب تجهیزات و مدت زمان اجرای پروژه بیشتر می شود و هزینه های مربوط به راه اندازی نیز بالاتر می شود.

· میزان مهارت و تخصص اجرا کنندگان

همانطور که بارها در متن گفته شد بخش مهمی از کیفیت نهایی به مهارت کارشناسان نصب سرور بر می گردد. از این رو هر چه این گروه مهارت بیشتری داشته باشند و پیکربندی سرور را با مهارت بیشتری انجام دهند، طبعا هزینه ای بیشتری دریافت می کنند. اما ما به شما اطمینان می دهیم که ما برترین متخصصین در این زمینه را گردآوری کرده ایم و با در نظر گرفتن هزینه ای مناسب و استفاده از تجهیزات درجه یک سعی در ارائه خدمات باکیفیت در این زمینه داریم.

نحوه دریافت خدمات راه اندازی سرور در هوم سرویز چگونه است؟

جهت دریافت خدمات مربوط به راه اندازی سرور در هوم سرویز تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. با درج شماره تماس همیاران متخصص راه اندازی سرور هوم سرویز با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد. سپس در روز و ساعت مورد نظر جهت بررسی حضوری و اعلام هزینه های نهایی در محل حاضر می شوند.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس راه اندازی سرور و همچنین ارایه خدمات راه اندازی سرور خانگی نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات خدمات شبکه و سرور ارائه می دهد که شامل نصب و راه اندازی دستگاه ups خانگی و صنعتی, بررسی و رفع علت قطعی اینترنت و خرابی مودم, کابل کشی شبکه پسیو و داکت کشی شبکه , نصب و راه اندازی شبکه بی‌سیم ( وایرلس)، کابلی و ترکیبی, خدمات شبکه کامپیوتری, خدمات پشتیبانی شبکه حضوری, تعمیرات شبکه وایرلس, تعمیر یو پی اس صنعتی, راه اندازی مرکز تلفنی VOIP, طراحی و نصب شبکه فیبر نوری, راه اندازی سیستم های نظارتی برای تامین امنیت شبکه می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های رایانه و تکنولوژی را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس راه اندازی سرور

راه اندازی سرور خانگی

راه اندازی سرور شرکت

نصب تجهیزات سرور

ارتقاء تجهیزات سرور

نصب فیزیکی اتاق سرور و اجرای زیرساخت های لازم

راه‌اندازی سرور Cloud

نظرات کاربران

profile picture
حسین نصیری

کارشون خوب بود ممنونم به خوبی راهنمایی کردند

profile picture
مجتبوی

واقعا از همه نظر عالی و تخصصی بودن ایشون

profile picture
مجید اکبری
1 سال پیش |همیار رضا شمس

خیلی خوب بود و سریع هم تعمیرات انجام شد و تحویل دادند دستشون درد نکنه

profile picture
‌شرکت پالادیوم

کارشون خوب بوده و راضی بودیم

شرایط نصب و راه اندازی سرور شبکه و نصب تجهیزات سرور

تهیه لوازم، قطعات و نرم افزارها در خصوص نصب و راه اندازی سرور پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد مشاوره لازم را به مشتری ارایه نماید و در صورت تایید مشتری نسبت به نصب و راه اندازی سرور اقدام نماید.

همیار موظف است بلافاصله پس از حضور در محل مشتری نیازهای مشتری را بررسی نماید و پس از مشورت با مشتری نسبت به راه اندازی سرور مورد درخواست مشتری اقدام نماید. به همین ترتیب مشتری نیز پس از راه اندازی سرور می بایست وضعیت را بررسی نماید. چنانچه وضعیت سرور راه اندازی شده دارای عیب یا خرابی باشد بلافاصله به همیار اطلاع رسانی نماید.

نصب و راه اندازی سرور توسط همیار شامل یک هفته گارانتی همیاران می باشد و در صورت بروز خرابی همیاران می بایست نسبت به رفع مشکل سرور اقدام نماید.

هزینه دقیق نصب و راه اندازی سرور پس از بررسی همیار متخصص به مشتریان اعلام خواهد شد، لذا همیاران بر اساس توضیحات و نیاز مشتری، برآورد اولیه هزینه را به صورت تلفنی به مشتریان ارایه داده و پس از بررسی میدانی قیمت دقیق راه اندازی سرور را به مشتریان ارائه می نمایند. همیار بدون هماهنگی با مشتری مجوز نصب و راه اندازی شبکه را نخواهد داشت.

همیاران هوم سرویز احراز هویت و صلاحیت شده و دارای مدارک فنی معتبر می باشند و همچنین تضامین و قرارداد مستقلی از ایشان نزد هوم سرویز وجود دارد، ولیکن در حین سپردن خدمات مورد نظر شما به همیاران حتما نظرات و تجربیات سایر مشتریان از خدمات اخذ شده از همیار را ملاک انتخاب و تایید همیار قرار دهید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

خدمات مرتبط

ups-repair
تعمیر یو پی اس
در حال بروزرسانی قیمت
network-maintenance
نصب و راه اندازی شبکه
قیمت از 350,000 الی 350,000 تومان
voip-setup
راه اندازی ویپ (voip)
در حال بروزرسانی قیمت
office-cleaning
نظافت شرکت و محل کار
قیمت از 2,400,000 الی 2,400,000 تومان