راه اندازی سرور

راه اندازی سرور

از 1445 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت راه اندازی سرور در پاییز 1402 چقدر است؟

قیمت راه اندازی سرور

توافقی

متوسط قیمت0 تومانکمینه قیمت0 تومانبیشینه قیمت0 تومان

آنچه درباره راه اندازی سرور خواهید خواند

 • راه اندازی سرور و نصب تجهیزات سرور
 • خدمات راه اندازی سرور شامل چه مواردی است؟
 • مراحل راه اندازی سرور
 • انواع سرور شبکه کدامند؟
 • راه اندازی سرور خانگی چگونه است؟
 • تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی سرور خانگی
 • تبدیل سرور فیزیکی به مجازی (مجازی سازی سرور) چگونه انجام می شود؟
 • هزینه راه اندازی سرور به چه مواردی وابسته است؟
 • نحوه دریافت خدمات راه اندازی سرور در هوم سرویز چگونه است؟

راه اندازی سرور و نصب تجهیزات سرور

تمام افرادی که دارایکسب و کار هستند و نیاز به شبکه های کامپیوتری دارند در کنار این تجهیزات نیاز بهراه اندازی سرور و نصب تجهیزات سرور نیز دارند. به بیان ساده تر سرورها،کامپیوترهای بزرگی هستند که سرعت، امکانات و قدرت بالایی هستند. راه اندازی سرور بستریفراهم می آورد که فرآیند انتقال داده ها، پردازش داده ها، ذخیره سازی و یا حتیبازیابی اطلاعات راحت تر انجام شوند. سرورها موجب انتقال داده در بین سیستم ها وشبکه های کامپیوتری می شوند.

متخصصین هوم سرویز پس از نصبو راه اندازی سرور، هر نوع سیستم عاملی را روی سرور نصب و راه اندازی می کنند.مراحل راه اندازی سرور در ابتدا شامل نصب سرور فیزیکی، راه اندازی و کانفیگ سرور،نصب قطعات و تجهیزات سخت افزاری مانند رم، هارد دیسک، پردازنده ها، منبع تغذیه،نصب سیستم عامل مانند ویندوز و یا سایر سیستم عامل ها است. امروزه سرورها در معرضحملات متعددی قرار دارد. به همین علت اولین قدم در پیکر بندی شبکه یعنی نصب سرور شبکهباید با دقت و وسواس فراوان انجام شود تا از مشکلات آتی جلوگیری شود.

در ادامه به معرفیکلیه خدمات راه اندازی سرور و عوامل موثر بر هزینه نصب سرور می پردازیم.

خدمات راه اندازی سرور شامل چه مواردی است؟

 • در ابتداباید نیاز کارفرما به طور دقیق مشخص شود و خرید سخت افزار سرور متناسب با نیازکارفرما و بودجه وی انجام شود.
 • نصب و راهاندازی سرور HP، DELL، SUPERMICRو غیره
 • در صورتامکان بهتر است سخت افزارهای موجود ارتقاء پیدا کند
 • در نهایت تجهیزاتسرور باید بر اساس طراحی درست و منطقی راه اندازی شوند

مراحل راه اندازی سرور

1. بازدید از محل

قبل از هر اقدامی درراستای راه اندازی سرور باید از محل مورد نظر بازدید شود. به این ترتیب در اولینبازدید مناسب ترین قسمت را برای راه اندازی سرور خانگی و یا راه اندازیسرور شرکت انتخاب می شود. در این مرحله باید ساختار فیزیکی سرور در محلی قراربگیرد که در مقابل لرزش مقاوم باشد. در صورتی که همچنین فضایی تایید نشود بایداقدام به آماده سازی و زیرسازی فضا نمود.

2. آماده سازی زیر ساخت اتاق سرور

وابسته به اهمیت سرورمد نظر، تمهیدات متعددی برای آماده سازی زیرساخت ها انجام می شود. به طور مثالتعبیه لوله های اطفای حریق، ایجاد مسیر مخصوص برای سیم کشی و کابل کشی شبکه و ... موجبایمن سازی و مقاوم سازی فضا می شود. همچنین تعبیه سیستم های امنیتی و خنک کننده، راه اندازی UPS، راهاندازی ژنراتور برق، راه اندازی دوربین مدار بسته و ... همگیبر اساس نوع سرور و همچنین میزان اهمیت بر اساس نوع بودجه کارفرما برای هزینه راهاندازی سرور و همچنین صلاح دید کارشناسان ارائه می شود.

3. نصب فیزیکی اتاق سرور

برای راه اندازی سرور،ابتدا اتاق سرور از نظر ساختار فیزیکی باید طراحی شود. پس از طراحی کابل کشی ها درطراحی مشخص می شود. در این قسمت تمام آینده نگری ها و امکان ارتقاء سرور در نظرگرفته می شود و یک نقشه منطقی و کارآمد پیاده سازی می شود.

4. ثابت کردن رک ها

برای اینکه اینتجهیزات سرور دچار لرزش اضافی نشوند، باید آنها را به کف متصل نمود. البته قبل ازثابت کردن مکان دقیق بر اساس نقشه تعیین می شود.

انواع سرور شبکه کدامند؟

انواع سرورها بر اساسنوع کاربرد مورد نظر و میزان اطلاعات انتخاب و خریداری می شوند. به طور کل سرورهابه سه دسته زیر تقسیم بندی می شوند.

 1. راهاندازی سرور اختصاصی
 2. راهاندازی سرور اشتراکی
 3. نصب سرورمجازی

· راه اندازی سروراختصاصی

این نوع سرورها سرعتو امکانات بیشتری نسبت به سرورهای دیگر دارد.اگر در فکر راه اندازی وب سایت حرفهای هستید راه اندازی سرور اختصاصی بهترین انتخاب است. زیرا در این نوع سرورهاتمامی منابع و کنترل تمامی مناسب در اختیار کاربر قرار دارد و سرعت بالایی دارد.در این نوع سرورها امکان راه اندازی چندین سایت همزمان وجود دارد. هزینه راهاندازی سرور نسبت به سایر موارد بیشتر است. این سرورها به دو صورت فیزیکی و راهاندازی سرور مجازی قابل استفاده هستند. در سرور اختصاصی ،راه اندازی فیزیکی سروربا استفاده از تجهیزات سرور انجام می شود.

سرور مجازی اختصاصیبه این صورت است که شما یک سرور را اجاره کرده اید و روی آن نرم افزار مجازی نصبشده است. به این ترتیب که نگهداری سرور و مسئولیت آن بر عهده ارائه دهندگان این خدماتاست و اما سایر منابع در اختیار کاربران قرار داده می شود.

· نصب سروراشتراکی

در راه اندازی سروراشتراکی چندین وب سایت به صورت مشترک از منابع سرور استفاده می کنند. هزینه راهاندازی سرور به این صورت کمتر است. به همین دلیل برای راه اندازی وبسایت هایکوچک این نوع سرور گزینه ی بهتری است. در این نوع سرورها در استفاده از منابعمحدویت وجود دارد و سرعت و امنیت کمتری نیز دارند.

· راه اندازی سرورمجازی

راه اندازی سرورمجازی تمام امکانات و قابلیت های یک سرویس حقیقی را ساپورت می کند. تنها تفاوتآنها دسترسی به VPS است. در سرور مجازی توسطنرم افزارها انجام می شود. به بیان دیگر سرور مجازی یک نوع سرور اختصاصی است که بهچند سرور مجازی تقسیم شده و هر کدام از آنها به صورت مجازا و مستقل کار می کنند. هزینهراه اندازی سرور مجازی نسبت به سایر موارد کمتر است. امکان مدیریت از راه دور،ارتقای راحت تر منابع و سرعت بالا از ویژگی های راه اندازی سرور مجازی است.

راه اندازی سرور خانگی چگونه است؟

راه اندازی سرورخانگی مهم ترین و اساسی ترین اقدام در هنگام راه اندازی خدمات شبکه کامپیوتریاست. سرورها وظیفه تامین کلاینت ها را بر عهده دارند. به این تریتب در سرورهایخانگی با استفاده از چند کامپیوتر در خانه یک شبکه محلی را تشکیل داده و از یککامپیوتر به عنوان کامپیوتر سرور استفاده می شود که این کامپیوتر باید از نظر سختافزار قوی باشد و دارای حافظه و رم بالا و پردازنده قوی باشد. همچنین حافظه ذخیرهسازی هارد در سور خانگی بسیار اهمیت دارد. به این ترتیب با راه اندازی سرور خانگی،سایت عملکرد بهتری دارد.

همانطور که گفته شدبا استفاده از لپ تاپ و یا با استفاده از سیستم های خانگی می توان یک سرور تشکیلداد. همچنین پورت پهنای اینترنتی که استفاده می شود باید خوب و قابل قبول باشد. بهاین ترتیب در هنگام راه اندازی سرور خانگی دچار اختلال نخواهد شد. در راه اندازیسرورهای خانگی می توانید از راه دور نیز می توانید به سرور متصل شده و پروژه هایمورد نظر را انجام دهید.

تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی سرور خانگی

 • کامپیوترهایقوی و یا لپ تاپ با کانفیکت بالا
 • اینترنتبا پورت بالا
 • نصب مودمو روتر
 • دارا بودنای پی استاتیک از ارائه دهندگان اینترنت IP Static

تبدیل سرور فیزیکی به مجازی (مجازی سازی سرور) چگونه انجام می شود؟

امروزه هر روزه تعدادشرکت هایی که به مجازی سازی سرور روی می آورند افزوده می شود. با تبدیلسرور فیزیکی به مجازی موجب کاهش هزینه ها و استفاده بهتر از منابع و سخت افزارهامی شود. همچنین این مجازی سازی سرور امکان قطعی و از کار افتادن سرورها به طرز چشمگیری کاهش پیدا می کند. با تبدیل سرور فیزیکی به مجازی به جای چندین سرور تنها یکسرور روی پلتفرم مجازی سازی اجرا می شود.

هزینه راه اندازی سرور به چه مواردی وابسته است؟

هزینه راه اندازیسرور از دستهمواردی است که نمی توان مبلغ ثابتی را به آن اختصاص داد. موارد زیادی محدوده قیمتنصب سرور را افزایش یا کاهش می دهند. در ادامه به معرفی مهم ترین عوامل تاثیر گذاربر قیمت راه اندازی سرور می پردازیم.

· تجهیزات سرورمورد نیاز

هر نوع گروه ومتخصصین برای راه اندازی سرور، قبل از خریداری تجهیزات سرور از نوع سرورهایی کهمورد نیازتان است می پرسند. میزان اهمیت و حجم اطلاعات که باید ذخیره سازی شوند وهدف از راه اندازی سرور در خرید نوع تجهیزات و قیمت راه اندازی سرور تاثیر دارد.

· برند تجهیزات

برند تجهیزاتی کهخریداری می شوند نیز در قیمت راه اندازی سرور تاثیر دارند. ممکن است برندهای ارزانقیمتی در بازار موجود باشند که هزینه نصب سرور را کاهش دهند. اما قطعا اگر انتظارکیفیت بالا دارید نمی توانید به این برندها اعتماد کنید.

· وسعت محل راهاندازی سرور

هر چه وسعت این فضابیشتر باشد اجرای زیرساخت و نصب تجهیزات و مدت زمان اجرای پروژه بیشتر می شود وهزینه های مربوط به راه اندازی نیز بالاتر می شود.

· میزان مهارت وتخصص اجرا کنندگان

همانطور کهبارها در متن گفته شد بخش مهمی از کیفیتنهایی به مهارت کارشناسان نصب سرور بر می گردد. از این رو هر چه این گروه مهارتبیشتری داشته باشند و پیکربندی سرور را با مهارت بیشتری انجام دهند، طبعا هزینه ایبیشتری دریافت می کنند. اما ما به شما اطمینان می دهیم که ما برترین متخصصین دراین زمینه را گردآوری کرده ایم و با در نظر گرفتن هزینه ای مناسب و استفاده ازتجهیزات درجه یک سعی در ارائه خدمات باکیفیت در این زمینه داریم.

نحوه دریافت خدمات راه اندازی سرور در هوم سرویز چگونه است؟

جهت دریافت خدماتمربوط به راه اندازی سرور در هوم سرویز تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هومسرویز ثبت درخواست نمایید. با درج شماره تماس همیاران متخصص راه اندازی سرور هوم سرویز با شما تماس گرفتهو توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد. سپس در روز و ساعت مورد نظر جهتبررسی حضوری و اعلام هزینه های نهایی در محل حاضر می شوند.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس راه اندازی سرور و همچنین ارایه خدمات راه اندازی سرور خانگی نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات خدمات شبکه و سرور ارائه می دهد که شامل نصب و راه اندازی دستگاه ups خانگی و صنعتی, بررسی و رفع علت قطعی اینترنت و خرابی مودم, کابل کشی شبکه پسیو و داکت کشی شبکه , نصب و راه اندازی شبکه بی‌سیم ( وایرلس)، کابلی و ترکیبی, خدمات شبکه کامپیوتری, خدمات پشتیبانی شبکه حضوری, تعمیرات شبکه وایرلس, تعمیر یو پی اس صنعتی, راه اندازی مرکز تلفنی VOIP, طراحی و نصب شبکه فیبر نوری, راه اندازی سیستم های نظارتی برای تامین امنیت شبکه می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های رایانه و تکنولوژی را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس راه اندازی سرور

راه اندازی سرور خانگی

راه اندازی سرور شرکت

نصب تجهیزات سرور

ارتقاء تجهیزات سرور

نصب فیزیکی اتاق سرور و اجرای زیرساخت های لازم

راه‌اندازی سرور Cloud

نظرات کاربران

profile picture
نگار جلودارزاده

بسیار خانم خوش برخورد و کم حرفی بودند و بدون معطلی و وقت کشی و ... کار رو انجام دادن و 6 ساعت کاملا خالص کار کردند

profile picture
بابک شیرزادی

با متانت با اخلاق صبور سزبه زیر و سز به کار خیلی ممنونم از شرکت بابت معرفی ایشون

profile picture
مهناز دهقان

خیلی آقای صبور و با حوصله ایی بودن . قفل در من به مشکل برخورد کرد و چفت درب نمیشد که مقصر سازنده در بود ولی ایشون با حوصله تمام در رو درست و اصولی نصب کردند و خیلی ممنونم ازشون و خسته نباشن

profile picture
محمد موسیوند

عالی بودن و پیگیری خوبی داشتند . وقت شناسی هم موردی بود که رضایت منو بیشتر از همه جلب کرد

شرایط نصب و راه اندازی سرور شبکه و نصب تجهیزات سرور

تهیه لوازم، قطعات و نرم افزارها در خصوص نصب و راه اندازی سرور پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد مشاوره لازم را به مشتری ارایه نماید و در صورت تایید مشتری نسبت به نصب و راه اندازی سرور اقدام نماید.

همیار موظف است بلافاصله پس از حضور در محل مشتری نیازهای مشتری را بررسی نماید و پس از مشورت با مشتری نسبت به راه اندازی سرور مورد درخواست مشتری اقدام نماید. به همین ترتیب مشتری نیز پس از راه اندازی سرور می بایست وضعیت را بررسی نماید. چنانچه وضعیت سرور راه اندازی شده دارای عیب یا خرابی باشد بلافاصله به همیار اطلاع رسانی نماید.

نصب و راه اندازی سرور توسط همیار شامل یک هفته گارانتی همیاران می باشد و در صورت بروز خرابی همیاران می بایست نسبت به رفع مشکل سرور اقدام نماید.

هزینه دقیق نصب و راه اندازی سرور پس از بررسی همیار متخصص به مشتریان اعلام خواهد شد، لذا همیاران بر اساس توضیحات و نیاز مشتری، برآورد اولیه هزینه را به صورت تلفنی به مشتریان ارایه داده و پس از بررسی میدانی قیمت دقیق راه اندازی سرور را به مشتریان ارائه می نمایند. همیار بدون هماهنگی با مشتری مجوز نصب و راه اندازی شبکه را نخواهد داشت.

همیاران هوم سرویز احراز هویت و صلاحیت شده و دارای مدارک فنی معتبر می باشند و همچنین تضامین و قرارداد مستقلی از ایشان نزد هوم سرویز وجود دارد، ولیکن در حین سپردن خدمات مورد نظر شما به همیاران حتما نظرات و تجربیات سایر مشتریان از خدمات اخذ شده از همیار را ملاک انتخاب و تایید همیار قرار دهید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

تعمیر یو پی اس
تعمیر یو پی اس
در حال بروزرسانی قیمت
نصب و راه اندازی شبکه
نصب و راه اندازی شبکه
قیمت از 500,000 الی 1,000,000 تومان
راه اندازی ویپ (voip)
راه اندازی ویپ (voip)
در حال بروزرسانی قیمت
نظافت شرکت و محل کار
نظافت شرکت و محل کار
قیمت از 340,000 الی 470,000 تومان