امنیت شبکه

امنیت شبکه

از 1444 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت امنیت شبکه در زمستان 1402 چقدر است؟

قیمت تست نفوذ شبکه

توافقی

قیمت Hardningسازی شبکه

5,000,000 الی 20,000,000 تومان

متوسط قیمت0 تومانکمینه قیمت0 تومانبیشینه قیمت0 تومان

آنچه درباره امنیت شبکه خواهید خواند

 • امنیت شبکه چیست؟
 • امنیت شبکه چطور کار می کند؟
 • خدمات امنیت شبکه چه اهمیتی دارد؟
 • لایه‌های امنیت شبکه
 • انواع روش های اجرای امنیت شبکه
 • امنیت شبکه های کامپیوتری برای محافظت از چه خطرات احتمالی انجام می شود؟
 • پیشگیری از دست رفتن داده ها
 • انواع فناوری‌های مورد استفاده در امنیت شبکه کدامند؟
 • کارشناس امنیت شبکه چه ویژگی هایی دارد؟
 • هزینه خدمات امنیت شبکه به چه مواردی وابسته است؟
 • اجرای انواع خدمات امنیت شبکه را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

امنیت شبکه چیست؟

با همه گیر شدن استفاده از خدمات وب و شبکه های کامپیوتری، سازمان ها در معرض انواع خطرات و تهدیدات قرار دارند. خدمات امنیت شبکه شامل مجموعه روش های نرم افزاری و سخت افزاری است که برای نظارت و جلوگیری از دسترسی غیر مجاز افراد، حملات سایبری و خطرات بدافزارها انجام می شود. روش ها و رویکردهای مختلفی برای امنیت شبکه کامپیوتری وایرلس بنا بر موارد مختلفی تعیین و اجرا می شود. اما چیزی که واضح و مستلزم است ایجاد امنیت شبکه برای شبکه های ساده و کسب و کارهای بزرگ لازم است. به بین دیگر امنیت شبکه یعنی کنترل بر تمام اجزا و حفظ و حراست اطلاعات در سیستم ها. در ادامه به معرفی انواع امنیت شبکه و هزینه امنیت شبکه می پردازیم.

امنیت شبکه چطور کار می کند؟

امنیت شبکه از چند لایه دفاعی تشکیل شده است. هر کدام از این لایه ها سیاست ها و کنترل های خاصی را شامل می شوند. در یک سیستم ایمن کاربران بدون هیچ مشکلی به منابع دسترسی دارند و البته هیچ گونه عامل مخربی مانند بدافزارها و افراد غیر مجاز اجازه دسترسی به اطلاعات محرمانه را نخواهند داشت. به این ترتیب خدمات امنیت شبکه هم به معنای کنترل دسترسی و هم به معنای کنترل تهدیدات می باشد. که در ادامه توضیح مختصری درباره این دو موضوع بیان خواهیم کرد.

· کنترل دسترسی کاربران شبکه

هر سطحی از کاربران شبکه به به سطح مشخصی از داده ها دسترسی دارند. به این ترتیب افراد غیر مجاز اجازه دسترسی به شبکه و یا حمله به شبکه را نخواهد داشت.

· کنترل تهدیدات شبکه

امکان بروز هر گونه تهدید در سازمان ها توسط هکرها جلوگیری می شود.

خدمات امنیت شبکه چه اهمیتی دارد؟

 • حفاظت از کل شبکه و ترافیک شبکه در مقابل حملات سایبری
 • از داده ها و اطلاعات و به طور کل منابع فناوری در برار ورود و دسترسی افراد غیر مجاز جلوگیری می کند.
 • سطح دسترسی افراد به منابع، برنامه ها و اطلاعات تعیین می شود.
 • از نابودی اطلاعات ناگهانی شرکت جلوگیری می شود.
 • مدیریت شبکه به صورت کاملا انحصاری و متمرکز انجام می شود.

لایه‌های امنیت شبکه

امنیت شبکه بر اساس نوع سازمان دارای انواع چارچوب است که لایه های امنیت در واقع برای پیکربندی این چهارچوب ها می باشد. به این ترتیب انواع دارایی های شبکه های کامپیوتری در این لایه های امنیتی محافظت می شوند.

لایه اول : حفاظت از داده های حیاتی مربوط به کسب و کار و ماموریت کلی سازمان است.

لایه دوم : کنترل کامل به ذخیره سازی داده ها و از روش انتقال داده ها محافظت می کند.

لایه سوم : به امنیت برنامه ها و دسترسی به برنامه ها و همچنین ارتباط بین برنامه ها و داده ها حفاظت می کند و به طور کل این نوع از امینت شبکه به امنیت داخلی شبکه معروف است.

لایه چهارم : امنیت شبکه از دسترسی های غیرمجاز و خارج از سازمان جلوگیری می کند.

لایه پنجم : کنترل داخلی و روش های امنیتی فیزیکی که از تجهیزات و یا به طور کل از کسب و کار محافظت می کند.

لایه ششم : محاظت از شبکه در مقابل تهدیدات انسانی خارج از سازمان و یا حتی کاربران مخرب در این دسته از خدمات امنیت شبکه گنجانده می شود.

انواع روش های اجرای امنیت شبکه

امنیت شبکه به سه صورت فیزیکی، فنی و مدیریتی تامین می شود. هر کدام از این روش ها با هدف های مختلف اجرا می شود که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

· امنیت شبکه فیزیکی :

این روش از قدیمی ترین روش های مرسوم برای حفاظت از کسب و کارها محسوب می شود. این نوع حفاظت تنها جهت حفاظت از محیط انجام می شود. مواردی مانند نصب دوربین مداربسته، ساخت حصار و غیر قابل دسترس کردن محیط و یا استخدام نیروی انسانی مانند استخدام نگهبان است.

· امنیت شبکه فنی

این نوع امنیت شبکه بر پایه نظارت بر شبکه بنا شده و هر نوع فعالیت غیر مجاز را شناسایی می کند. به این ترتیب حفاظت از داده و دارایی ها با استفاده از تکنیک های رمزگذاری، فایروال ها، سیستم های تشخیص نفوذ و شبکه های خصوصی مجازی vpn استفاده می شود.

· امنیت مدیریتی شبکه

امنیت شبکه مدیریتی از دسترسی و هر گونه اختلالی شبکه را ایمن می کند. به این ترتیب تنها افرادی که دارای حساب های کاربری و گذرواژه های سطح مدیریتی هستند می توانند به سطح خاصی از داده ها و برنامه ها دسترسی داشته باشند. به این ترتیب در این نوع از ایمن سازی شبکه تمرکز روی رویه ها و فرآیندها است.

امنیت شبکه های کامپیوتری برای محافظت از چه خطرات احتمالی انجام می شود؟

· جلوگیری از دسترسی غیر مجاز

اگر هر کاربری بتواند به کل اطلاعات شبکه دسترسی داشته باشد، می تواند اطلاعات محرمانه و حیاتی که درز کردن آن اطلاعات به بیرون به ضرر سازمان و یا شرکت است را افشا کند. به این ترتیب با استفاده از خدمات امنیت شبکه از دسترسی غیر مجاز هر شخص در بیرون و داخل شرکت و سازمان محدود می شود.

· جلوگیری از حملات DDoS

این حملات ترافیک زیادی به شبکه وارد کرده و موجب کندی و در نهایت از دسترس خارج شدن شبکه برای کاربران می شود جلوگیری می کند.

· محافظت از نقاط ضعف و آسیب پذیر

ممکن است قسمت های آسیب پذیری در پرتال ورود و یا سخت افزار ها وجود داشته باشد. با ورود مهاجمان به این قسمت ها می توانند حملات مخربی به شبکه های کامپیوتری وارد کنند. در خدمات امنیت شبکه تمام این قسمت ها شناسایی می شود و نقاط ضعف رفع می شوند.

· جلوگیری از آلودگی به بدافزارها

انواع بدافزارها مانند کرم ها، باج افزارها و غیره هستند که سریعا در شبکه تکثیر می شوند و دسترسی کاربران را مختل کرده و موجب از بین رفتن اطلاعات و داده ها می شوند. این بدافزارها به واسطه وب سایت ها آلوده، دستگاه های آلوده اشخاص و ... وارد شبکه می شوند. با استفاده از انواع امنیت شبکه می توان از حملات این نوع بدافزارها جلوگیری نمود.

· امنیت برنامه

استفاده از هر نوع نرم افزاری برای کسب و کار باید محافظت شده باشد. زیرا که ممکن است هر نرم افزاری دارای آسیب پذیری های خاصی باشد که مهاجمان به وسیله این قسمت ها به شبکه نفوذ کنند. از این رو امنیت برنامه به واسطه سخت افزار ها و نرم افزارهای خاص باید تامین شود.

پیشگیری از دست رفتن داده ها

شاید برایتان جالب باشد بدانید که بزرگترین ضعف هر شبکه مربوط به کاربران انسانی شبکه بر می گردد که ممکن است به صورت عمدی یا سهوی موجب نشت اطلاعات شوند. انواع فایروال ها و حفاظت DDoS موجب جلوگیری از حملات خارجی می شوند. در امنیت شبکه تدابیری در نظر گرفته می شود که از نشت و انتقال داده به بیرون از شبکه جلوگیری شود.

انواع فناوری‌های مورد استفاده در امنیت شبکه کدامند؟

همانطور که پیش تر هم گفته شده امنیت شبکه حوزه بسیار گسترده ای است که بر اساس اندازه شبکه و البته میزان حساسیت شبکه پیکربندی و اجرا می شود. در ادامه به معرفی تعدادی از انواع فناوری های مورد استفاده در این حوزه می پردازیم..

· فایروال

انواع فایروال ها جهت جلوگیری از حملات بدافزارها، سو استفاده از نقاط آسیب پذیر شبکه و حملات ربات ها به کار گرفته می شوند. به این ترتیب این نرم افزارها ترافیک ورودی و خروجی را کنترل می کنند. با استفاده از فایروال ها تعیین می شود که کدام دیتا حق ورود و یا حتی خروج از شبکه را دارد. در واقع مانند فیلتری است که بین شبکه داخلی و اینترنت عمومی قرار دارد. امروزه انواع فایروال به صورت نرم افزاری و در فضای ابری اجرا می شوند و اغلب نیازی به سخت افزار و نصب دستگاه فایروال در محیط نیست.

· کنترل دسترسی

استفاده از نرم افزارها و داده ها در این بخش محدود می شود. این اقدامات در امنیت شبکه با هدف جلوگیری از دستکاری های عمدی و غیر عمدی توسط کارکنان انجام می شود.

· تایید هویت کاربر

یک جز مهم در تعیین کنترل دسترسی کاربران تایید هویت کابر است. این روش به جای استفاده از رمزهای عبور ساده گام مهمی در راستای ایمن سازی شبکه های کامپیوتری است.

· تقسیم‌بندی شبکه امنیت شبکه

با اینکار ترافیک شبکه را بر اساس طبقه بندی های مختلف در شبکه پخش می شود و سیاست های امنیتی را راحت تر اجرا می کنند. به این ترتیب اگر یک بخش از شبکه دچار مشکل امنیتی شود کل شبکه تحت تاثیر قرار نمی گیرد. همچنین سطوح دسترسی بر اساس مواردی مانند مکان تعیین می شود تا دستگاه های مشکوک نتوانند به شبکه متصل شوند.

· نصب انتی ویروس یا نصب آنتی بدافزارها

بد افزارها شامل ویروس ها، کرم ها ، تروجان ها، جاسوس افزارها و غیره هستند. به این ترتیب که اگر شبکه به هر کدام از این ها آلوده شود ممکن است کل شبکه را مختل کنند. با استفاده از این نرم افزارها، هر نوع فایل قبل از ورود به شبکه اسکن شده و ناهنجاری ها شناسایی شده و از بین می روند.

· تجزیه‌ وتحلیل شبکه

ابزارهای تحلیل رفتاری شبکه هر نوع رفتار غیرعادی مانند استفاده بیش از حد از منابع و یا حجم غیر عادی انتقال داده را شناسایی می کند. به این ترتیب بار اضافی رو شبکه شناسایی می شود و مشکلات احتمالی رفع می شود.

· جداسازی مرورگر

هر نوع مرورگر به علت وجود سرور وب سایت های آلوده ممکن است موجب بروز خطر برای شبکه شوند. با جداسازی مرورگر تمامی این خطرات با استفاده از اجرای کد روی یک سرور ابری خارج از شبکه از بین می رود.

کارشناس امنیت شبکه چه ویژگی هایی دارد؟

با توجه به اهمیت این دسته از خدمات شبکه برای تامین امنیت شبکه های وایرلس باید از یک کارشناس امنیت شبکه بی سیم در این زمینه کمک بگیرید. به این ترتیب کارشناسان با استفاده از روش های متعددی این خدمات را ارائه می دهند. کارشناس امنیت شبکه های بیسیم با بررسی کلیات شبکه تمام نقص ها و باگ های شبکه را بررسی نموده و قبل از هر گونه حمله و بروز ایراداتی این نقص ها را رفع می کند. اعمال سیاست های لازم برای محدود کردن دسترسی های افراد غیر مجاز و همچنین آموزش به تمام کاربران است که در هنگام مواجهه با بدافزارها بهترین و موثرترین اقدامات را انجام دهند.

هزینه خدمات امنیت شبکه به چه مواردی وابسته است؟

قیمت امنیت شبکه به عوامل مختلفی وابسته است. نمی توان هزینه ثابتی را به عنوان هزینه خدمات شبکه وایرلس اعلام کرد. در ادامه به معرفی مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت خدمات امنیت شبکه می پردازیم.

· هزینه خدمات امنیت شبکه بر اساس نوع شبکه

امنیت شبکه وایرلس با هزینه خدمات امنیت شبکه های کابل کشی شده یکسان نیست. زیرا نوع این شبکه ها نیاز به استراتژی های مختلفی برای ایمن سازی نیاز دارد.

· پیچیدگی شبکه

طبعا هر چه شبکه پیچیده تر باشد و از اهمیت بیشتری برخوردار باشد اقدامات بیشتری باید امنیت شبکه های کامپیوتری انجام داد و این دسته از خدمات هزینه خدمات امنیت شبکه را بالا می برد.

· نوع اقدامات و استراتژی ها برای اجرای خدمات امنیت شبکه

نوع استراتژی ای که به کار گرفته می شود تا نقص های سیستم که از بین برود بر هزینه خدمات امنیت شبکه تاثیر دارد. همانطور که گفته شد انواع امنیت شبکه متعددند و اجرای هر کدام از آنها قیمت متفاوتی برای پیاده سازی دارند.

اجرای انواع خدمات امنیت شبکه را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

در صورت نیاز به ایمن سازی شبکه های کامپیوتری تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. با ثبت درخواست رایگان و پاسخ به چند سوال متخصصین امنیت شبکه هوم سرویز جهت بررسی و مشاوره رایگان با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد. سپس جهت بررسی شبکه ها و معرفی بهترین روش امنیت شبکه های وایرلس و برآورد هزینه امنیت شبکه در محل حاضر خواهند شد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس امنیت شبکه و همچنین ارایه خدمات راه اندازی سیستم های نظارتی برای تامین امنیت شبکه نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات خدمات شبکه و سرور ارائه می دهد که شامل نصب و راه اندازی دستگاه ups خانگی و صنعتی, بررسی و رفع علت قطعی اینترنت و خرابی مودم, کابل کشی شبکه پسیو و داکت کشی شبکه , نصب و راه اندازی شبکه بی‌سیم ( وایرلس)، کابلی و ترکیبی, خدمات شبکه کامپیوتری, خدمات پشتیبانی شبکه حضوری, تعمیرات شبکه وایرلس, راه اندازی سرور خانگی, تعمیر یو پی اس صنعتی, راه اندازی مرکز تلفنی VOIP, طراحی و نصب شبکه فیبر نوری می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های رایانه و تکنولوژی را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس امنیت شبکه

راه اندازی سیستم های نظارتی برای تامین امنیت شبکه

طراحی و بهینه سازی معماری امنیتی تجهیزات داخل شبکه

نصب و راه اندازی تجهیزات امنیتی شبکه مانند Firewall ،UTM و IPS

مدیریت دیوایس های سخت افزاری امنیت شبکه

نظارت و آنالیز ترافیک شبکه برای دریافت پالس های امنیتی

نظارت دقیق و ارائه خط و مشی های امنیتی در شبکه

مدیریت دسترسی افراد و نرم افزارها به اطلاعات داخل شبکه

بررسی تنظیمات تجهیزات امنیتی شامل Firewall ،IPS/IDS و UTM

شرایط تامین امنیت شبکه های وایرلس و بی سیم

تهیه لوازم، قطعات و نرم افزارها در خصوص امنیت شبکه پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد مشاوره لازم را به مشتری ارایه نماید و در صورت تایید مشتری خدمات امنیت شبکه را ارائه نماید.

همیار موظف است بلافاصله پس از حضور در محل مشتری وضعیت امنیت شبکه را بررسی نماید و پس از مشورت با مشتری نسبت به اجرای پروتکل های امنیتی شبکه اقدام نماید. به همین ترتیب مشتری نیز پس از اجرای خدمات امنیت شبکه می بایست وضعیت را بررسی نماید. چنانچه از لحاظ امنیتی ایرادی مواجه شد بلافاصله به همیار اطلاع رسانی نماید.

امنیت شبکه ارائه شده توسط همیار شامل یک هفته گارانتی همیاران می باشد و در صورت بروز خرابی همیاران می بایست نسبت به رفع مشکل اقدام نماید.

هزینه دقیق خدمات امنیت شبکه پس از بررسی همیار متخصص شبکه به مشتریان اعلام خواهد شد، لذا همیاران بر اساس توضیحات مشتری، برآورد اولیه هزینه را به صورت تلفنی به مشتریان ارایه داده و پس از بررسی میدانی و تعرفه های خدمات امنیت شبکه، قیمت دقیق را به مشتری ارائه می نمایند. همیار بدون هماهنگی با مشتری مجوز ارایه خدمات امنیت شبکه را نخواهد داشت.

همیاران هوم سرویز احراز هویت و صلاحیت شده و دارای مدارک فنی معتبر می باشند و همچنین تضامین و قرارداد مستقلی از ایشان نزد هوم سرویز وجود دارد، ولیکن در حین سپردن خدمات مورد نظر شما به همیاران حتما نظرات و تجربیات سایر مشتریان از خدمات اخذ شده از همیار را ملاک انتخاب و تایید همیار قرار دهید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

data-recovery
بازیابی اطلاعات
در حال بروزرسانی قیمت
server-installation
نصب و راه اندازی سرور
در حال بروزرسانی قیمت
ups-installation-and-maintenance
نصب و راه اندازی UPS
در حال بروزرسانی قیمت
home-security-guard
نصب و تعمیر دزدگیر منزل و شرکت
قیمت از 599,000 الی 1,200,000 تومان