تعمیر اتو مو و سشوار
هوم‌سرویز
/
قیمت خدمات
/
لوازم خانگی
/
تعمیر سشوار و اتوی مو

تعمیر اتو مو و سشوار

از 1172 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعمیر اتو مو و سشوار در پاییز 1401 چقدر است؟

قیمت تعمیر و تعویض موتور سشوار و اتوی مو

400,000 الی 500,000 تومان

قیمت تعویض شاستی روشن خاموش کن سشوار و اتوی مو

300,000 الی 350,000 تومان

قیمت تعویض سیم برق سشوار و اتوی مو

150,000 الی 200,000 تومان

قیمت تعویض المنت سشوار و اتوی مو

200,000 الی 400,000 تومان

قیمت تعویض پروانه سشوار

100,000 الی 150,000 تومان

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

تعمیر اتوی مو و سشوار را به متخصصین بسپارید

سشوار و اتوی مو از لوازم های برقی پر مصرف و کاربردی در منازل و آرایشگاهها هستند. سشوار و اتو را می توان تقریبا در هر خانه ای پیدا کرد. مجموعه ای از قطعات درکنار هم موجب عملکرد صحیح این وسایل می شوند. در طی مرور زمان و استفاده نا صحیح ممکن است هر کدام از قطعات این دستگاه ها دچار ایراد شوند و بر روی کارایی کلی سشوار و اتو تاثیر بگذارند. ازین رو باید به تعمیر اتوی مو و تعمیر سشوار پرداخته شود. قبل از عیب یابی و شروع به تعمیرات سشوار و تعمیرات اتوی مو باید با قطعات سشوار و نحوه عملکرد هر کدام از آنها آشنا شوید. در ادامه به عیب یابی و عوامل موثر بر قیمت تعمیر سشوار و قیمت تعمیر اتوی مو می پردازیم.

قطعات شسوار

بدنه سشوار

بدنه سشوار معمولا از جنس پلاستیک یا استیل می باشد. نوع جنس و مرغوبیت جنس بدنه سشوار و اتو در برندهای مختلف متفاوت است.

تعمیر موتور سشوار

موتور سشوار در واقع تعیین کننده قدرت سشوار است. معمولا موتور سشوار به دو صورت ac و dc تولید می شوند. موتورهای ac در سشوارهای آرایشگاهی و حرفه ای و موتورهای dc در سشوارهای خانگی استفاده شده اند.

تعمیر دیود سشوار

در تولید سشوار از دو نوع دیود کم آمپر و پر آمپر استفاده می شود. هر سشوار از5 دیود تشکیل شده است که معمولا 4 مورد از آنها کم آمپر یکی از آنها پر آمپر است.

تعمیر المنت سشوار

المنت سشوار وظیفه ایجا گرما در مسیر باد تولید شده توسط موتور سشوار را دارد. المنت در واقع از جنس سیم های نیکلی یا آلومنیومی است که به دور مقوای نسوز پیچیده شده اند.

تعمیر ترموستات سشوار

ترموستات در واقع یک کلید اتومات حرارتی در سشوار است. هر زمانی حرارت داخلی سشوار از حد مجاز خارج شود. مدار الکترونیکی توسط این کلید، برای مدتی قطع می شود. سپس بعد از خنک شدن دستگاه ، مجددا ترموستات مدار الکتریکی سشوار را وصل می کند.

تعمیر فن سشوار

پروانه سبک بر روی محور موتور موجب تولید باد فراوان می شود. تا بدین ترتیب گرمای المنت را به خارج از لوله سشوار هدایت کند. در صورت هرزگرد شدن پروانه، حرارت المنت به خارج از سشوار راه پیدا نمی کند و ترموستات دستگاه فعال می شود و سشوار خاموش خواهد شد. معیوب شدن هرکدام از قطعات فوق و یا سایر اتصالات در سشوار ممکن است به صورت یک عیب مجزا خودشان را نشان دهند. در ادامه به ایرادات شایع سشوار و راهکارهای تعمیرات سشوار در منزل می پردازیم.

آموزش تعمیر سشوار

تعمیر سشوار سوخته : علت روشن نشدن سشوار چیست؟

در موارد این چنینی که به دنبال جوابی برای این سوال هستیم که چرا سشوار روشن نمی شود؟ باید از ابتدا همه موارد را بررسی کنیم. زیرا ممکن است یک سهل انگاری دلیل روشن نشدن سشوار باشد و ما از آن غافل شده باشیم . پس برای عیب یابی از ابتدا یعنی از منبع انرژی شروع کنید. ممکن است ایراد از پریز باشد. پریز را با یک وسیله برقی دیگر چک کنید. مورد بعدی قطعی در سیم برق یا دو شاخه سشوار است. با آومتر باید سیم کشی ورودی به دستگاه را تست کنید. در صورتی که عقربه های آومتر منحرف نشدند. یعنی ایراد از این قطعه است و باید دوشاخه سشوار و سیم همه باهم تعویض شوند. زیرا تمام سشوارها دارای دوشاخه پرسی هستند و در صورت تعویض سیم، آنها نیز بلااستفاده می شوند. اگر این موارد را بررسی کرده اید و به جایی نرسیده اید باید بگوییم که باید کمی تخصصی تر به تعمیر سشوار در منزل بپردازید.

گاهی برق به داخل دستگاه وارد می شود اما از آن جا عملاً به مدار الکتریکی سشوار نمی رسد. در این مواقع امکان دارد موتور سشوار سوخته باشد. تعمیر سشوار سوخته باید توسط تعمیرکار سشوار بررسی شود. در بیشتر این مواقع با تعویض موتور سشوار و تعمیر ترموستات سشوار مشکل رفع می شود.

تعمیر سشوار مسافرتی : علت داغ شدن بدنه سشوار چیست؟

طبیعی است که سشوار به علت تولید گرما اندکی گرم شود. اما زمانی بدنه دستگاه به طرز نگران کننده ای داغ می شود. دراین صورت قاعدتا باید ترموستات همانطور که پیش تر بیان کردیم وارد عمل شود و مدار را خاموش کند. اما گاهی در اثر رطوبت و حرارت زیاد کنتاکت های ترموستات فرسوده می شوند و پایداری و مقاومت خود را از دست می دهند. در این صورت اصطلاحا می گویند که کنتاکت ها به هم جوش خورده اند. باید سشوار باز شود و کنتاکت ها را از هم باز کنید و سمباده بکشید. البته به گفته تعمیرکار سشوار اینکار چندان طول عمری ندارد و دوباره به حالت قبل باز می گردند. از این رو پیشنهاد می شود که در این زمان ترموستات را یکسره کنید. زیرا ترموستات سشوار قابل تعویض نیست. مگر اینکه قطعه المنت ارجینال با ترموستاتی که به همراه دارد با هم تعویض شوند.

تعمیر المنت سشوار: گرم شدن بیش از اندازه سشوار

یکی از مشکلات شایع در سشوار داغ شدن زیاد باد سشوار است که در مواقعی حتی موجب آسیب به بدنه سشوار و مو می شود. این مشکل به ترموستات سشوار مرتبط است. زیرا ترموستات کنترل کننده میزان حرارت سشوار است. با بالارفتن دمای هیتر، کنتاکت های ترموستات آسیب می بینند. برای تعمیرات سشوار باید اقدام به تعویض ترموستات سشوار و تعویض المنت سشوار نمود.

تعمیرات سشوار: چرا سشوار باد گرم نمی زند؟

گاهی پیش می آید که موتور سشوار کار می کند اما باد گرم خارج نمی شود. خوب می دانیم که باد گرم به وسیله فن های تعبیه شده در سشوار خارج می شود. معیوب شدن فن سشوار یا به عبارت دیگر هرزگرد شدن پروانه فن عامل این ایراد است. پروانه های فن جهت پایین آوردن وزن کلی دستگاه از جنس پلاستیک سبک ساخته می شوند. طی مرور زمان این قطعه تغییر شکل می دهد وکارایی خود را ازدست می دهد. ازین رو جهت تعمیرات سشوار باید این قطعه و المنت سشوار به خوبی بررسی شود و در صورت نیاز تعویض شوند.

تعمیر سشوار برقی: علت صدای زیاد سشوار چیست؟

هر سر و صدای اضافه قطعا دلیلی به همراه خود دارد. درگیر شدن سیم های داخل سشوار با پروانه فن می تواند علت صدای سشوار باشد. باید بدنه سشوار را باز کنید که اگر سیمی به علت ضربه جابجا شده است را در جای خود قرار دهید. باز هم ممکن است در اثر ضربه یا حرکت ناگهانی، موتور سشوار جابجا شود و فن با بدنه با هم درگیر شوند. باید سشوار را باز کنید تمام اتصالات را بررسی کنید و در صورت شل یا هرز شدن پیچ ها آن موارد را رفع کنید.

صدای شدید شسوار می تواند به علت کوتاه شدن زغال سشوار نیز باشد. زیرا این اتفاق موجب می شود که جرقه زنی موتور سشوار بیشتر شود و در اثر برخورد زغال با کلکتور صدای خشنی شنیده شود. در نهایت علت بعدی می تواند به یاتاقان وسیله مرتبط شود. پیشنهاد می کنیم تعویض یاتاقان سشوار را به تعمیرکار سشوار بسپارید.

تعمیرات سشوار قدیمی : باد سشوار بوی سوختگی دارد

اغلب بر اثر استفاده غیر صحیح از سشوار گرد و غبار به داخل سشوار وارد می شود. این گرد و خاک در فن سشوار اختلال ایجاد می کند. برای رفع این مشکل باید سشوار باز شود و فیلتر فن تمیز شود. در کنار این موارد مشکلاتی مانند لرزش سشوار، جرقه زدن سشوار، باد سرد سشوار، تعویض سیم سشوار، قرمز شدن المنت سشوار و ... نیز ممکن است اتفاق بیوفتد که برای حل این مشکلات پیشنهاد می کنیم با تعمیرکار سشوار در این باره مشورت کنید و تعمیرات تخصصی را به افراد ماهر بسپارید.

تعمیر اتو مو و تعمیر بابلیس

اتو مو نیز مانند سشوار در مدل‌ها و برند‌های مختلفی تولید و در بازار عرضه شده اند. به گونه ای که اگر قصد خرید اتومو داشته باشید با انواع متفاوتی از مدل ها با برندهای اتوی مو پرومکس، اتوی مو مک استایلر، اتو مو رمینگتون، اتوی مو پرنسلی ، اتو مو بابلیس و اتو مو فیلیپس و سایر برندها مواجه خواهید شد.

قطعات و اجزای اتو مو بسیار ظریف هستند و در صورت استفاده نا صحیح عمر مفید دستگاه کاهش پیدا می کند. ممکن است ایراداتی مانند روشن نشدن اتو مو و داغ نشدن اتو مو و یا حتی خاموش شدن اتو مو در حین کار پیش بیاید. در موارد این چنینی با توجه به قیمت بالای دستگاه اتومو و البته میزان اهمیت این دستگاه، تعمیر اتومو باید توسط نمایندگی مجاز تعمیرات اتو مو و توسط بهترین تعمیرکاران انجام شود. با کمک هوم سرویز نگرانی از بابت کیفیت قطعات و مهارت تعمیرکار نخواهید داشت. زیرا تمام انوع اتو مو ها نظیر تعمیر اتو موی سرامیکی، تعمیر اتوی مو تیتانیومی، تعمیر اتوی مو کراتینه و غیره توسط متخصصین انجام می شود.

آموزش تعمیر اتو مو در منزل

تعمیر اتو مو : چرا اتوی مو روشن نمی شود؟

جالب است بدانید که بیشتر توضیحات درباره آموزش تعمیرات اتو حول محور سیم برق یا کابل آنها است. این وسایل بنا بر نوع کارایی خود آمپر زیادی مصرف می کنند و طبیعی است که طی مرور زمان سیم برق دیگر خاصیت اولیه خود را نداشته باشد و نتواند آمپر مورد نیاز المنت اتو مو را تامین کند. تمام این وسایل مانند سشوار و اتوی مو سیم برق شان زود می سوزند یا خاصیت اولیه خود را از دست می دهند. به همین دلیل نمی توانند شدت جریان مورد نیاز این وسایل را تامین کنند. ازاین رو یا اتو مو روشن نمی شود یا به خوبی گرم نمی شود.

تعمیر اتوی مو: علت داغ نشدن اتومو چیست؟

علاوه بر دلیل بالا که می تواند موجب داغ نشدن اتوی مو شود. قطعه دیگری که باید جهت تعمیر اتو بررسی شود المنت حرارتی دستگاه است. از کار افتادن کلی المنت اتو و یا قطع شدن سنسور حرارتی المنت اتو میتواند عامل بروز این ایراد باشد.

تعمیرات اتو مو: علت کار نکردن صفحه نمایش دیجیتال اتو چیست؟

اگر دستگاه روشن می شود و داغ می شود اما صفحه نمایش روشن نمی شود. قطعا ایراد در مدار الکترونیکی اتو مو است. همانطور که پیشتر گفتیم این وسایل بسیار حساس و ظریف هستند و هرگونه ایراد ممکن است بر روی برد اتو مو و مدار الکترونیکی اتو تاثیر بگذارند. ازطرفی تعمیر برد اتو مو و یا هر نوع دستکاری در مدارالکترونیکی دستگاه باید توسط متخصص در این رشته انجام شود.

با توجه به میزان محبوبیت و حجم بالای تقاضا برای این محصولات انواع متفاوت و با سیستم های پیشرفته به بازارها راه پیدا کرده اند. به همین ترتیب تعمیرات اتو مو و تعمیرات سشوار به یک رشته تخصصی تبدیل شده است. به ترتیبی که افرادی که در این رشته مشغول به کار هستند باید دانش خود را در ارتباط با قطعات این وسایل و نوع مهندسی آن ها به روز کنند. تا بتوانند از پس تعمیرات تخصصی آنها بر بیایند.

هزینه تعمیر سشوار و هزینه تعمیر اتوی مو به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت تعمیر سشوار و قیمت تعمیر اتوی مو به موارد متعددی بستگی دارد. در درجه اول مدل سشوار و اتو بر قیمت تعمیر اتو تاثیر دارد. طبعا قیمت تعمیر اتوی مو دیجیتال با قیمت تعمیر اتو مو ساده یکسان نیست. همچنین نوع ایراد و قطعه معیوب مورد دیگری است که بر هزینه تعمیرات اتوی مو و هزینه تعمیر سشوار موثر است. به طور مثال قیمت تعمیر المنت سشوار با قیمت تعمیر موتور سشوار یکسان نیست. هم قیمت قطعه و هم تعویض تا تعمیر قطعه بر اجرت تعمیرکار اتوی مو موثر است.

تعمیرات تخصصی انواع لوازم برقی آرایشی سشوار، بابلیس و اتو

جهت تعمیر سشوار، تعمیر بابلیس و اتوی مو در برندهای مختلف تعمیر اتوی مو پرنسلی، تعمیر اتوی مو رمینگتون، تعمیر اتو مو پرومکس می توانید از هوم سرویز کمک بخواهید. کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. در هوم سرویز با استفاده از تجهیزات پیشرفته، هدف اصلی تعمیرات قطعات دستگاه به جای تعویض کلی آنها می باشد. تا بدین وسیله هم در هزینه تعمیرات سشوار، هزینه تعمیر اتوی مو، برس حرارتی صرفه جویی شود و هم قطعه فابریک دستگاه حفظ شود. متخصصین ما جهت مشاوره رایگان و اعلام قیمت با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تعمیر اتو مو و سشوار و همچنین ارایه خدمات تعمیر انواع سشوار حرفه ای آرایشگاهی و سشوارهای خانگی نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات لوازم شخصی ارائه می دهد که شامل سرویس ریش تراش و تیز کردن تیغه ریش تراش می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های لوازم خانگی را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تعمیر اتو مو و سشوار

تعمیر انواع سشوار حرفه ای آرایشگاهی و سشوارهای خانگی

تعمیر اتو مو ساده و تعمیر اتو مو کراتین

تعمیر سشوار مسافرتی

تعمیر ترموستات، المنت، موتور، فن و سایر قطعات سشوار

تعمیر انواع فر کننده و بابلیس مو

تعمیر صفحه دیحیتال اتوی مو

تعویض سیم اتو مو و تعویض سیم سشوار

نظرات کاربران

profile picture
خانم کیان

بسیار انسان با شخصیتی بودن و توی کارشون خیلی مهارت داشتن

profile picture
مازیار شالچی

خیلی کارشون عالی بود به موقع اومدن انجام کار دادن و خیلی برخورد محترمانه و خوبی داشتن صد در صد راضیم از کارشون

شرایط تعمیر سشوار آرایشگاهی و خانگی

همیار می بایست ابتدا عیب یابی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به تعمیر سشوار و اتوی مو نماید.

همیار موظف به ارایه فاکتور اقلام خریداری شده توسط وی می باشد و مدت زمان صرف شده جهت مشاوره و تامین در فاکتور خدمات وی لحاظ خواهد شد.

همیار می بایست حتی المکان از قطعات دارای گارانتی برای سرویس و تعمیر سشوار و اتوی مو استفاده نماید و برگه گارانتی را به مشتری ارایه نماید.

تعمیر سشوار و اتوی مو را تنها در صورتی که خارج از دوره گارانتی باشند را به همیاران هوم سرویز بسپارید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

تعمیر چای ساز
تعمیر چای ساز
قیمت از 400,000 الی 550,000 تومان
تعمیر ریش تراش
تعمیر ریش تراش
قیمت از 400,000 الی 650,000 تومان
تعمیر اتو
تعمیر اتو
قیمت از 450,000 الی 650,000 تومان
خشکشویی و اتوی لباس
خشکشویی و اتوی لباس
قیمت از 150,000 الی 270,000 تومان

خدمات تعمیر اتو مو و سشوار در این شهرها ارائه می شود: