banner
قیمت خدمات
/
لوازم خانگی
/
تعمیر سشوار و اتوی مو

تعمیر اتو مو و سشوار

از 1172 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعمیر اتوی مو و سشوار حرفه ای در محل

قیمت تعمیر اتوی مو و سشوار حرفه ای در محل

توافقی

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

شرایط تعمیر سشوار آرایشگاهی و خانگی

همیار می بایست ابتدا عیب یابی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به تعمیر سشوار و اتوی مو نماید.

همیار موظف به ارایه فاکتور اقلام خریداری شده توسط وی می باشد و مدت زمان صرف شده جهت مشاوره و تامین در فاکتور خدمات وی لحاظ خواهد شد.

همیار می بایست حتی المکان از قطعات دارای گارانتی برای سرویس و تعمیر سشوار و اتوی مو استفاده نماید و برگه گارانتی را به مشتری ارایه نماید.

تعمیر سشوار و اتوی مو را تنها در صورتی که خارج از دوره گارانتی باشند را به همیاران هوم سرویز بسپارید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

توضیحات سرویس

سوالات متداول

پادکست

نمونه کارهای همیاران هوم‌سرویز

همیاران

نظرات کاربران

تعمیر اتوی مو و سشوار را به متخصصین بسپارید

سشوار و اتوی مو ازلوازم های برقی پر مصرف و کاربردی در منازل و آرایشگاهها هستند. سشوار و اتو را میتوان تقریبا در هر خانه ای پیدا کرد. مجموعه ای از قطعات درکنار هم موجب عملکردصحیح این وسایل می شوند. در طیمرور زمان و استفاده نا صحیح ممکن است هر کدام از قطعات این دستگاه ها دچار ایرادشوند و بر روی کارایی کلی سشوار و اتو تاثیر بگذارند. ازین رو باید به تعمیراتوی مو و تعمیر سشوار پرداخته شود. قبل از عیب یابی و شروع به تعمیراتسشوار و تعمیرات اتوی مو باید با قطعات سشوار و نحوه عملکرد هر کدام ازآنها آشنا شوید. در ادامه به عیب یابی وعوامل موثر بر قیمت تعمیر سشوار و قیمت تعمیر اتوی مو می پردازیم.

قطعات شسوار

بدنه سشوار

 بدنه سشوار معمولا از جنس پلاستیک یا استیلمی باشد. نوع جنس و مرغوبیت جنس بدنه سشوار و اتو در برندهای مختلف متفاوت است.

تعمیر موتورسشوار

 موتور سشوار در واقع تعیین کننده قدرتسشوار است. معمولا موتور سشوار به دو صورت ac و dc تولید می شوند. موتورهای ac در سشوارهای آرایشگاهی و حرفه ای وموتورهایdc  درسشوارهای خانگی استفاده شده اند.

تعمیر دیود سشوار

در تولید سشوار از دونوع دیود کم آمپر و پر آمپر استفاده می شود. هر سشوار از5 دیود تشکیل شده است کهمعمولا 4 مورد از آنها کم آمپر یکی از آنها پر آمپر است.

تعمیر المنتسشوار

المنت سشوار وظیفهایجا گرما در مسیر باد تولید شده توسط موتور سشوار را دارد. المنت در واقع از جنسسیم های نیکلی یا آلومنیومی است که به دور مقوای نسوز پیچیده شده اند.

تعمیر ترموستاتسشوار

ترموستات در واقعیک کلید اتومات حرارتی در سشوار است. هر زمانی حرارت داخلی سشوار از حدمجاز خارج شود. مدار الکترونیکی توسط این کلید، برای مدتی قطع می شود. سپس بعد ازخنک شدن دستگاه ، مجددا ترموستات مدار الکتریکی سشوار را وصل می کند

تعمیر فن سشوار

پروانه سبک بر رویمحور موتور موجب تولید باد فراوان می شود. تا بدین ترتیب گرمای المنت را به خارجاز لوله سشوار هدایت کند. در صورت هرزگرد شدن پروانه، حرارت المنت به خارج ازسشوار راه پیدا نمی کند و ترموستات دستگاه فعال می شود و سشوار خاموش خواهد شد.معیوب شدن هرکدام از قطعات فوق و یا سایر اتصالات در سشوار ممکن است به صورت یکعیب مجزا خودشان را نشان دهند. در ادامه به ایرادات شایع سشوار و راهکارهای تعمیراتسشوار در منزل می پردازیم.

آموزش تعمیر سشوار

تعمیر سشوارسوخته :علت روشن نشدن سشوار چیست؟

در موارد این چنینیکه به دنبال جوابی برای این سوال هستیم که چرا سشوار روشن نمی شود؟ بایداز ابتدا همه موارد را بررسی کنیم. زیرا ممکن است یک سهل انگاری دلیل روشننشدن سشوار باشد و ما از آن غافل شده باشیم . پس برای عیب یابی از ابتدا یعنیاز منبع انرژی شروع کنید. ممکن است ایراد از پریز باشد. پریز را با یک وسیله برقیدیگر چک کنید. موردبعدی قطعی در سیم برق یا دو شاخه سشوار است. با آومتر باید سیمکشی ورودی به دستگاه را تست کنید. در صورتی که عقربه های آومتر منحرف نشدند.یعنی ایراد از این قطعه است و باید دوشاخه سشوار و سیم همه باهم تعویض شوند. زیراتمام سشوارها دارای دوشاخه پرسی هستند و در صورت تعویض سیم، آنها نیز بلااستفادهمی شوند. اگر این موارد را بررسی کرده اید و به جایی نرسیده اید باید بگوییم کهباید کمی تخصصی تر به تعمیر سشوار در منزل بپردازید.

گاهی برق به داخلدستگاه وارد می شود اما از آن جا عملاً به مدار الکتریکی سشوار نمی رسد.در این مواقع امکان دارد موتور سشوار سوخته باشد. تعمیر سشوار سوختهباید توسط تعمیرکار سشوار بررسی شود. در بیشتر این مواقع با تعویض موتورسشوار و تعمیر ترموستات سشوار مشکل رفع می شود.

تعمیر سشوارمسافرتی :علت داغ شدن بدنه سشوار چیست؟

طبیعی است که سشواربه علت تولید گرما اندکی گرم شود. اما زمانی بدنه دستگاه به طرز نگران کننده ایداغ می شود. دراین صورت قاعدتا باید ترموستات همانطور که پیش تر بیان کردیم واردعمل شود و مدار را خاموش کند. اما گاهی در اثر رطوبت و حرارت زیاد کنتاکت هایترموستات فرسوده می شوند و پایداری و مقاومت خود را از دست می دهند. در این صورتاصطلاحا می گویند که کنتاکت ها به هم جوش خورده اند. باید سشوار باز شود و کنتاکتها را از هم باز کنید و سمباده بکشید. البتهبه گفته تعمیرکار سشوار اینکار چندان طول عمری ندارد و دوباره بهحالت قبل باز می گردند. از این رو پیشنهاد می شود که در این زمان ترموستات رایکسره کنید. زیرا ترموستات سشوار قابل تعویض نیست. مگر اینکه قطعه المنت ارجینالبا ترموستاتی که به همراه دارد با هم تعویض شوند.

تعمیر المنتسشوار:گرم شدن بیش از اندازه سشوار

یکی از مشکلات شایعدر سشوار داغ  شدن زیاد باد سشوار است کهدر مواقعی حتی موجب آسیب به بدنه سشوار و مو می شود. این مشکل به ترموستات سشوارمرتبط است. زیرا ترموستات کنترل کننده میزان حرارت سشوار است. با بالارفتن دمایهیتر، کنتاکت های ترموستات آسیب می بینند. برای تعمیرات سشوار باید اقدام به تعویضترموستات سشوار و تعویض المنت سشوار نمود.

تعمیرات سشوار:چراسشوار باد گرم نمی زند؟

گاهی پیش می آید کهموتور سشوار کار می کند اما باد گرم خارج نمی شود. خوب می دانیم که باد گرم بهوسیله فن های تعبیه شده در سشوار خارج می شود. معیوب شدن فن سشوار یا به عبارتدیگر هرزگرد شدن پروانه فن عامل این ایراد است. پروانه های فن جهت پایین آوردن وزنکلی دستگاه از جنس پلاستیک سبک ساخته می شوند. طی مرور زمان این قطعه تغییر شکل میدهد وکارایی خود را ازدست می دهد. ازین رو جهت تعمیرات سشوار باید این قطعه والمنت سشوار به خوبی بررسی شود و در صورت نیاز تعویض شوند.

تعمیر سشواربرقی:علت صدای زیاد سشوار چیست؟

هر سر و صدای اضافهقطعا دلیلی به همراه خود دارد. درگیر شدن سیم های داخل سشوار با پروانه فن میتواند علت صدای سشوار باشد. باید بدنه سشوار را باز کنید که اگر سیمی به علت ضربهجابجا شده است را در جای خود قرار دهید. باز هم ممکن است در اثر ضربه یا حرکتناگهانی، موتور سشوار جابجا شود و فن با بدنه با هم درگیر شوند. باید سشوار را بازکنید تمام اتصالات را بررسی کنید و در صورت شل یا هرز شدن پیچ ها آن موارد را رفعکنید.

صدای شدید شسوار می تواندبه علت کوتاه شدن زغال سشوار نیز باشد. زیرا این اتفاق موجب می شود که جرقه زنیموتور سشوار بیشتر شود و در اثر برخورد زغال با کلکتور صدای خشنی شنیده شود.در نهایت علت بعدی می تواند به یاتاقان وسیله مرتبط شود. پیشنهاد می کنیم تعویضیاتاقان سشوار را به تعمیرکار سشوار بسپارید.

تعمیرات سشوارقدیمی :باد سشوار بوی سوختگی دارد

اغلب بر اثر استفادهغیر صحیح از سشوار گرد و غبار به داخل سشوار وارد می شود. این گرد و خاک در فنسشوار اختلال ایجاد می کند. برای رفع این مشکل باید سشوار باز شود و فیلتر فن تمیزشود. در کنار این موارد مشکلاتی مانند لرزش سشوار، جرقه زدن سشوار، بادسرد سشوار، تعویض سیم سشوار، قرمز شدن المنت سشوار و ... نیزممکن است اتفاق بیوفتد که برای حل این مشکلات پیشنهاد می کنیم با تعمیرکارسشوار در این باره مشورت کنید و تعمیرات تخصصی را به افراد ماهر بسپارید.

تعمیر اتو مو و تعمیر بابلیس

اتو مو نیز مانندسشوار در مدل‌ها و برند‌های مختلفی تولید و در بازار عرضه شده اند. به گونه ای کهاگر قصد خرید اتومو داشته باشید با انواع متفاوتی از مدل ها با برندهای اتویمو پرومکس، اتوی مو مک استایلر، اتو مو رمینگتون، اتوی موپرنسلی ، اتو مو بابلیس و اتو مو فیلیپس و سایر برندها مواجهخواهید شد.

قطعات و اجزای اتو موبسیار ظریف هستند و در صورت استفاده نا صحیح عمر مفید دستگاه کاهش پیدا می کند.ممکن است ایراداتی مانند روشن نشدن اتو مو و داغ نشدن اتومو و یا حتی خاموش شدن اتو مو در حین کار پیش بیاید. در موارد اینچنینی با توجه به قیمت بالای دستگاه اتومو و البته میزان اهمیت این دستگاه، تعمیراتومو باید توسط نمایندگی مجاز تعمیرات اتو مو و توسط بهترینتعمیرکاران انجام شود. با کمک هوم سرویز نگرانی از بابت کیفیت قطعات و مهارتتعمیرکار نخواهید داشت. زیرا تمام انوع اتو مو ها نظیر تعمیر اتو مویسرامیکی، تعمیر اتوی مو تیتانیومی، تعمیر اتوی مو کراتینه وغیره توسط متخصصین انجام می شود.

آموزش تعمیر اتو مو در منزل

تعمیر اتو مو :چرااتوی مو روشن نمی شود؟

جالب است بدانید کهبیشتر توضیحات درباره آموزش تعمیرات اتو حول محور سیم برق یا کابل آنهااست. این وسایل بنا بر نوع کارایی خود آمپر زیادی مصرف می کنند و طبیعی است که طیمرور زمان سیم برق دیگر خاصیت اولیه خود را نداشته باشد و نتواند آمپر مورد نیازالمنت اتو مو را تامین کند. تمام این وسایل مانند سشوار و اتوی مو سیم برق شان زودمی سوزند یا خاصیت اولیه خود را از دست می دهند. به همین دلیل نمی توانند شدتجریان مورد نیاز این وسایل را تامین کنند. ازاین رو یا اتو مو روشن نمی شود یا بهخوبی گرم نمی شود.

تعمیر اتوی مو:علتداغ نشدن اتومو چیست؟

علاوه بر دلیل بالاکه می تواند موجب داغ نشدن اتوی مو شود. قطعه دیگری که باید جهت تعمیر اتو بررسیشود المنت حرارتی دستگاه است. از کار افتادن کلی المنت اتو و یا قطع شدن سنسورحرارتی المنت اتو میتواند عامل بروز این ایراد باشد.

تعمیرات اتو مو:علت کار نکردن صفحه نمایش دیجیتال اتو چیست؟

اگر دستگاه روشن می شودو داغ می شود اما صفحه نمایش روشن نمی شود. قطعا ایراد در مدار الکترونیکیاتو مو است. همانطور که پیشتر گفتیم این وسایل بسیار حساس و ظریف هستند وهرگونه ایراد ممکن است بر روی برد اتو مو و مدار الکترونیکی اتو تاثیربگذارند. ازطرفی تعمیر برد اتو مو و یا هر نوع دستکاری درمدارالکترونیکی دستگاه باید توسط متخصص در این رشته انجام شود.

با توجه به میزانمحبوبیت و حجم بالای تقاضا برای این محصولات انواع متفاوت و با سیستم های پیشرفتهبه بازارها راه پیدا کرده اند. به همین ترتیب تعمیرات اتو مو و تعمیراتسشوار به یک رشته تخصصی تبدیل شده است. به ترتیبی که افرادی که در این رشتهمشغول به کار هستند باید دانش خود را در ارتباط با قطعات این وسایل و نوع مهندسیآن ها به روز کنند. تا بتوانند از پس تعمیرات تخصصی آنها بر بیایند.

هزینه تعمیر سشوار و هزینه تعمیر اتوی مو به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت تعمیر سشوار و قیمت تعمیر اتوی مو به مواردمتعددی بستگی دارد. در درجه اول مدل سشوار و اتو بر قیمت تعمیر اتو تاثیردارد. طبعا قیمت تعمیر اتوی مو دیجیتال با قیمت تعمیر اتو مو سادهیکسان نیست. همچنین نوع ایراد و قطعه معیوب مورد دیگری است که بر هزینه تعمیراتاتوی مو و هزینه تعمیر سشوار موثر است. به طور مثال قیمت تعمیر المنتسشوار با قیمت تعمیر موتور سشوار یکسان نیست. هم قیمت قطعه و هم تعویض تا تعمیرقطعه بر اجرت تعمیرکار اتوی مو موثر است.

تعمیرات تخصصی انواع لوازم برقی آرایشی سشوار، بابلیس و اتو

جهت تعمیر سشوار،تعمیر بابلیس و اتوی مو در برندهای مختلف تعمیر اتوی مو پرنسلی، تعمیراتوی مو رمینگتون، تعمیر اتو مو پرومکس می توانید از هوم سرویز کمکبخواهید. کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. در هومسرویز با استفاده از تجهیزات پیشرفته، هدف اصلی تعمیرات قطعات دستگاه به جای تعویضکلی آنها می باشد. تا بدین وسیله هم در هزینه تعمیرات سشوار، هزینهتعمیر اتوی مو، برس حرارتی صرفه جویی شود و هم قطعه فابریک دستگاه حفظ شود. متخصصین ما جهت مشاوره رایگان و اعلام قیمتبا شما تماس گرفته و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

این سرویس شامل خدمات زیر است

تعمیر انواع سشوار حرفه ای آرایشگاهی و سشوارهای خانگی
تعمیر اتو مو ساده و تعمیر اتو مو کراتین
تعمیر سشوار مسافرتی
تعمیر ترموستات، المنت، موتور، فن و سایر قطعات سشوار
تعمیر انواع فر کننده و بابلیس مو
تعمیر صفحه دیحیتال اتوی مو
تعویض سیم اتو و تعویض سیم سشوار و....

همیاران سرویس تعمیر اتو مو و سشوار

 نظرات کاربران

profile picture
مازیار شالچی
4 هفته پیش |کیومرث شریف پور

خیلی کارشون عالی بود به موقع اومدن انجام کار دادن و خیلی برخورد محترمانه و خوبی داشتن صد در صد راضیم از کارشون

خدمات مرتبط

تعمیر چای ساز
تعمیر چای ساز
قیمت از 350,000 الی 400,000 تومان
تعمیر ریش تراش
تعمیر ریش تراش
قیمت از 250,000 الی 400,000 تومان
تعمیر اتو
تعمیر اتو
در حال بروزرسانی قیمت
خشکشویی و اتوی لباس
خشکشویی و اتوی لباس
قیمت از 200,000 الی 230,000 تومان