banner
قیمت خدمات
/
لوله کشی و تاسیسات
/
سرویس و تعمیر کولر آبی

سرویس و تعمیر کولر آبی

از 3409 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت سرویس و راه اندازی انواع کولر آبی

قیمت سرویس و راه اندازی کولر آبی

160,000 الی 200,000 تومان

قیمت هزینه پوشال(هزینه جنس)

60,000 الی 80,000 تومان

قیمت تعویض موتور

80,000 الی 130,000 تومان

قیمت تعویض یاتاقان

80,000 الی 125,000 تومان

قیمت تعویض برزنت

65,000 الی 90,000 تومان

قیمت تعویض کف کولر

90,000 الی 120,000 تومان

قیمت شسستشو کف کولر(در صورت وجود جرم زیاد)

75,000 تومان

قیمت نصب سایه بان

120,000 الی 180,000 تومان

قیمت تعویض تسمه کولر

40,000 الی 65,000 تومان

قیمت تعمیر پوسیدگی کف کولر

80,000 الی 110,000 تومان

قیمت نصب و راه اندازی کولر آبی

200,000 الی 300,000 تومان

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

شرایط تعمیرات و سرویس کولر آبی

هزینه تعویض قطعات مورد استفاده کولر مانند(پمپ,شناور,فولی و...) بر عهده مشتری می باشد و در صورت تهیه توسط سرویس دهنده می بایست فاکتور خرید به مشتری ارایه گردد.

سرویس کولر آبی:شامل پاکسازی و شستشوی نقاط قابل شستشوی کولر، بررسی چکه کردن آب، تعویض پوشال کولر آبی، سرویس حلزونی و فولی ها، چکاپ کلید و سیم کشی، خاک گیری کانال ها

سرویس کولر تنها در صورتی که خارج از دوره گارانتی باشند را به همیاران هوم سرویز بسپارید.

هزینه عیب یابی و تعمیر کولر پس از بازدید حضوری توسط همیار مشخص می گردد.

مدت زمان انجام این سرویس در شرایط معمول کمتر یک ساعت می باشد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

توضیحات سرویس

سوالات متداول

پادکست

نمونه کارهای همیاران هوم‌سرویز

همیاران

نظرات کاربران

تعمیرات تخصصی انواع کولر آبی با سرویسکار کولر آبی حرفه ای

یکی از پر مصرف ترینوسایل سرمایشی در مناطق خشک، کولر آبی است. از این رو تعمیر کولر آبیو سرویس کولر آبی یکی از پر درخواست ترین سرویس ها قبل از شروع فصل گرم سالاست. همچنین سرویس دوره ای کولر آبی بازده این تجهیزات تا مقداربالایی بالا می برد. همچنین در بعضی از موارد افراد با توجه به شرایط درخواستتعمیر کولر آبی شبانه روزی دارند که باید توسط سرویس کار کولر آبیانجام شود. در ادامه به عیب یابی و تعمیر کولر آبی سیار و عوامل موثر بر قیمتتعمیر کولر آبی سیار می پردازیم.

بهترین زمان سرویس کولر آبی

معمولا در آخرینروزهای استفاده از کولر آبی سرویس انجام می شود. اما اقدامات لازم در جهت پاکسازیمعمولا سال آینده صورت می گیرد. به علت ساختار کلی کولر آبی، امکان انباشته شدن آبدر کولر وجود دارد. آب انباشته شده محل مناسبی برای رشد انواع باکتری و قارچ ها میباشد و موجب پوسیده شدن بدنه کولر می شود.

تعمیر کولر آبی و سرویس کولر آبی شامل چه مواردی می باشد؟

تعمیرات کولر آبی شامل پاکسازی و شستشوی نقاط قابل شستشو،.بررسی چکه کردن آب، تعویض پوشال کولر آبی، سرویس حلزونی و فولی ها،بررسی کلید و سیم کشی و تعمیر موتور کولر آبی، تعویض تسمه کولر و تعمیردینام کولر و روغن کاری یاتاقان کولر و خاک گیری کانال کولر است. در ادامه بهمواردی که در سرویس کولر آبی انجام می شود می پردازیم.

تعویض پوشالکولر

تعویض پوشالکولر آب یکی از ابتدایی ترین کارها برای آماده سازی کولر آبی است. به علتآلودگی هوا و وجود املاح آب باید حداقل، سالی یکبار پوشال کولر آبی تعویض شود. نحوهتعویض پوشال کولر آبی کار سختی نیست و اگر نیاز به تعمیر کولر نباشد میتوان به راحتی تعویض را انجام داد. مواردی که زمان تعویضپوشال کولر آبی را اعلام می کنند عبارت اند از:

 • کم شدنکیفیت باد کولر
 • رسوب زدگیپوشال ها
 • حشراتموذی در پوشال
 • خشک شدنپوشال ها
 • بوی بدهوایی که از کولر وارد می شود

تعویض تسمه کولرآبی

اگر در هنگام کارکولر صداهای عجیب و غریبی شنیده می شود احتمالا تنظیم تسمه کولر بهم خوردهاست. این وسیله قیمت چندانی ندارد ولی در کارکرد کولر تاثیر زیادی دارد. وظیفهتسمه، انتقال نیروی چرخشی دینام به توربین است. تنظیم تسمه کولر آبی در هنگامسرویس کولر آبی انجام می شود. این وسیله ساده یک کالای مصرفی است که خیلی زودفرسوده شده و نیاز به تعویض دارد. تسمه در جلوگیری از داغ شدن و سوختن دینام نقشمهمی دارد. تسمه ای که درست تنظیم شده، شل یا سفت نیست و موجب می شود تا کولر،بدون صدا کار کند. بی کیفیت شدن و خرابی این وسیله به ظاهر ساده، می تواند کارکردکولر آبی را مختل کنداگر تسمه کولر کمی شل یا سفت باشد، ریسکسوختن موتور کولر بالا می رود. لازم است تا تسمه استاندارد و کاملا با اندازهمناسب برای کولر خریداری شود تا موتور آسیب نبیند.

رفع شوره کولرآبی

آب دارای املاح زیادیاست. در سیستم های خنک کننده نظیر کولرهای آبی به دلیل گرمای خورشید و عدم تعویضآب، رسوب املاح روی بدنه کولر ایجاد می شود. این املاح به شکل شوره های سفید بهوضوح قابل مشاهده است. برای رفع شوره کولر راه های ساده ای وجود دارد باانجام سرویس کولر آبی می توان از تشکیل شوره در بدنه و قسمت هایموتوری کولر پیشگیری کرد

شستشوی کولر آبی و رسوب گیری کولر آبی راه حل است. همین شوره های به ظاهر ساده وقتی روی بدنه وقطعات داخلی کولر می نشینند به وضوح عملکرد دستگاه را کم می کنند. قبل از هر چیزیجریان هوای تمیز و تهویه ساختمان دچار مشکل می شود زیرا رسوب روی دریچه های کولررا مسدود کرده است. این شوره های آهکی وقتی روی قطعات داخلی موتوری کولر تشکیل میشوند امکان سوختن موتور هم بیشتر می شود. بنابراین حتما باید از تشکیل شوره درکولر جلوگیری کرد.

تعمیر سیم کشیکولر آبی توسط تعمیرکار کولر آبی

راه اندازی برق کولرآبی یکی از مهمترین اقدامات در ابتدای تعمیر کولر آبی است. گاهی اوقات ممکناست بر اثر اتصالی و یا قطعی مکرر برق و یا ضرب دیدگی، سیم کشی کولر آبیدچار مشکل شود و نیاز باشد که سیم کشی مجددا انجام شده و یا تعمیر شود. البته در صورت محیا نبودن شرایط سیم کشی برقبا راه اندازی کولر آبی امکان آسیب به موتور کولر آبی وجود دارد. کولر آبی شمابرای شروع کار، قبل از هر چیزی نیاز به سیم‌کشی مناسب دارد.

روغن کاری کولرآبی

قطعات کولر آبی فلزیهستند و برخورد آنها با یکدیگر، نیاز به روغن کافی دارد تا دچار اصطکاک  نشوند و یا سر و صدای زیادی ایجاد نکنند. بههمین خاطر است که روغن کاری پروانه، یاتاقان و موتور کولر آبی، یکیاز مهمترین کارهایی است که باید انجام شود تا کولر آبی بتواند درست کار کند.

تعویض بدنه کولرآبی

با توجه به قرارگیریکولر آبی در فضای باز و کارکرد کولر با آب امکان فرسوده و پوسیده شدن بدنه کولروجود دارد. برای کارکرد بهتر کولر در بعضی از موارد نیاز به تعویض بدنه کولرآبی است. با سالم بودن سیم کشی و موتور کولر آبی فقط با تعویض کف کولر و یاتعویض بدنه کولر آبی کارایی و سرمایش کولر چند برابر می شود.

تعمیر پمپ کولر آبی

همزمان با زدن کلید،پمپ کولر آبی شروع به کار کردن می کند. به این ترتیب آب موجود در کف کولر آبی کهقبلا توسط شناور به داخل کولر هدایت شده است را پمپ کرده و به داخل لوله هایی کهروی پوشال ها هستند ارسال می کند. در واقع بدون پمپ آبی بهکولر نمی رسد. قیمت تعمیر پمپ کولر آبی، به موارد مختلفی بستگی دارد و نمیتوان قیمت ثابتی را برای آن در نظر گرفت. ممکن است گاهی اوقات قطعات اصلی پمپدارای خرابی باشند و هزینه زیادی برای شما داشته باشند و حتی اصلا به صرفه نباشدکه پمپ را تعمیر کنید. اما گاهی اوقات ممکن است قطعات کوچک و ارزان قیمت پمپ دارایخرابی باشند که در این حالت به راحتی و با هزینه ای کم می توانید به تعمیر پمپکولر آبی بپردازید و مجددا از آن پمپ در کولر خودتان استفاده کنید.

نشانه های نیاز به تعمیر پمپ کولر آبی

 • نشنیدنصدای پمپ با زدن کلید
 • خروج بادگرم از کولر آبی
 • خیس نشدنپوشال ها
 • نریختن آبروی پوشال ها
 • تعمیرکولر آبی با تعمیرکار کولر آبی

در صورت تشخیص بهایرادات فنی، تعمیر کولر آبی را باید به سرویسکار کولر آبی سپردهشود. با توجه به نحوی کارکرد کولر آبی و جریان همزمان  آب و جریان برق رعایتایمنی بسیار حایز اهمیت می باشد. در صورت ماهر نبودن فرد، هنگام تعمیر کولر آبیامکان برق گرفتگی وجود دارد. تعمیر تخصصی کولر آبی مانند تعویض موتور کولر آبیباید توسط سرویسکار کولر آبی انجام شود.

علت پرتاب آب از کولر آبی چیست؟

یکی از مشکلاتی کهخیلی زیاد به وجود می آید و ممکن است خودتان هم آن را تجربه کرده باشید، پرتاب آباز کولر آبی است.

گاهی اوقات ممکن استوقتی کولر را روشن می کنید، آب از آن پرتاب شود و از این موضوع تعجب کنید. در اینحالت باید سریعا لوله های آب که به روی پوشال ها ریخته می شوند را بررسی کنید، چونممکن است این لوله ها دارای سوراخ باشند و این موضوع باعث شود که آب آنها داخلپروانه ریخته شود و پروانه هم با سرعت آب را به داخل کانال منتقل کند. البته گاهی اوقات این مشکل به خاطر وجودرسوب زیادی در کولر است که با رسوب گیری کولر آبی این مشکل حل خواهد شد

راهنمای سرویس دوره ای کولر آبی

راهنمای سرویس کولرآبی شامل تعویض به موقع پوشال کولر می باشد. همچنین در صورتی که کولرآبی سلولزی باشد، پاکسازی لایه سلولزی و همچنین چک کردن موتور کولر شامل راهنمایسرویس کولر آبی می باشد. راهنمای سرویس کولر آبیبرای مطلع شدن از زمان آخرین تعویض و یا تعمیر قطعات بسیار حایز اهمیت می باشد.چنانچه تبحر لازم در زمینه تعمیر کولر مانند تعمیر یاتاقان کولر ویا تعمیر دینام کولر آبی ندارید با سرویس کار کولر آبی مجرب تماسبگیرید.

پیشنهاد می کنیم زمانسرویس را در بازه زمانی قبل از شروع فصل گرما یعنی اواخر فروردین ماه و یا اوایلاردیبهشت ماه انجام دهید و به روزهای گرم سال موکول نکنید.

چگونگی سرویس کولر آبی کوچک

 • قطعاتمکانیکی کنترل و محل اتصال محور توربین هوا به بولبرینگ را روغن کاری کنید.
 • تسمهگرداننده موتور را تنظیم کنید شاید تسمه نیاز به تعویض داشته باشد.
 • واتر پمپرا از رسوبات پاک کرده و روغن کاری کنید.
 • تشتکتحتانی را تمیز کرده و از سالم بودن مسیر آب مطمئن شوید.
 • لقی موتوررا با یک واشر تنظیم کنید.
 • یاتاقان کولررا از نظر کارایی و روغن کاری چک کنید

قیمت تعمیر و سرویس کولر آبی به چه مواردی بستگی دارد؟

قیمت سرویس کولر آبیکه به صورت مبلغ ثابتی است تنها برای آماده سازی کولر انجام می شود. از این رو قیمتسرویس کولر آبی به صورت ثابت است. اما در صورتی  البته هزینه سرویس کولر آبی شامل خریدپوشال و یا لوازم دیگر نمی شود. چنانچه در هنگام سرویس  نیاز به تعویض وتعمیر قطعات باشد، این هزینه به صورت جداگانه محاسبه می شود. در صورتی که نیاز بهشستشو و رفع پوسیدگی کف کولر باشد، قیمت سرویس کولر آبی تغییر خواهد کرد.تعویض برزنت کولر، تعویض کف، تعویض یا تعمیر موتور و تعمیر یاتاقان توسط همیارانهوم سرویز انجام شده و مبلغ اضافی روی هزینه سرویس کولر آبی محاسبه می شود.خرید قطعات تعویض شده بر عهده مشتری است و در صورت تمایل توسط سرویس‌کار کولرانجام خواهد شد. همه سرویس دهنده ها موظف هستند در قبال خرید قطعات اضافی، فاکتورمعتبر ارائه دهند.

همانطور که می دانیدمهمترین قسمت در کولر آبی موتور کولر آبی است. در واقع قیمت تعویضموتور کولر آبی به قیمت موتور کولر آبی یا قیمت تعویض تسمهکولر بستگی دارد. قیمت تعویض موتور کولر بر اساس توان مصرفی کولرمتفاوت است. دستمزد تعویض موتور کولر بر اساس نرخ اتحادیه بایدتعیین و اعلام شود.

خدمات تعمیر و سرویس کولر آبی هوم سرویز

در صورت نیاز بهدریافت خدمات سرویس کولر آبی بدون تسمه، تعمیر کوار آبی سیار و شبانه روزی، کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. همکاران ما جهتمشاوره رایگان و اعلام تعرفه سرویس کولر آبی با شما تماس گرفته و توضیحاتلازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

این سرویس شامل خدمات زیر است

تنظیم شناور کولر آبی، جهت کنترل آب ورودی به کفی کولر
کنترل پمپ آب کولر و بررسی انتقال آب به پوشال‌ها
بررسی فن و تعویض تسمه کولر
روغن کاری یاتاقان کولر آبی
بررسی و روغن کاری دینام کولر
شستشوی بدنه کولر
تعویض پوشال کولر
تعمیر موتور کولر آبی و تعمیر پمپ و یاتاقان کولر آبی و ...

همیاران سرویس سرویس و تعمیر کولر آبی

 نظرات کاربران

profile picture
سید محمدرضا هدایتی
3 هفته پیش |منصور فلاح

خیلی عالی بود زحمت کشیدن

profile picture
شاهین پناه

کارشون عالیه عالی بود بسیار کاربلد و منصف بودن

profile picture
ندا نیک اقبال
1 ماه پیش |منصور فلاح

بسیار عالی بود و تمیز کار میکردن خیلی زحمت کشیدن برای من

profile picture
میلاد خانی
9 ماه پیش |احمد اکملی

عالی بود به موقع اومدن و کار انجام شد

خدمات مرتبط

کانال کشی و نصب دریچه
کانال کشی و نصب دریچه
قیمت از 900,000 الی 3,800,000 تومان
نصب سایبان کولر
نصب سایبان کولر
در حال بروزرسانی قیمت
سمپاشی
سمپاشی
قیمت از 300,000 الی 750,000 تومان
توری پنجره
توری پنجره
قیمت از 1,050,000 الی 2,250,000 تومان