تعمیر کولر آبی

تعمیر کولر آبی

از 3714 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعمیر کولر آبی در بهار 1402 چقدر است؟

قیمت سرویس و راه اندازی کولر آبی

160,000 الی 200,000 تومان

قیمت تعویض پوشال کولر آبی(هزینه جنس)

60,000 الی 80,000 تومان

قیمت تعویض موتور کولر آبی

80,000 الی 130,000 تومان

قیمت تعویض یاتاقان کولر آبی

80,000 الی 125,000 تومان

قیمت تعویض برزنت کولر آبی

65,000 الی 90,000 تومان

قیمت تعویض کف کولر ابی

90,000 الی 120,000 تومان

قیمت شسستشو کف کول آبی(در صورت وجود جرم زیاد)

75,000 تومان

قیمت نصب سایه بان کولر آبی

120,000 الی 180,000 تومان

قیمت تعویض تسمه کولر آبی

40,000 الی 65,000 تومان

قیمت تعمیر پوسیدگی کف کولر آبی

80,000 الی 110,000 تومان

قیمت نصب و راه اندازی کولر آبی

200,000 الی 300,000 تومان

متوسط قیمت6,000,000 تومانکمینه قیمت6,000,000 تومانبیشینه قیمت6,000,000 تومان

آنچه درباره تعمیر کولر آبی خواهید خواند

 • تعمیر کولر آبی با سرویسکار کولر آبی حرفه ای
 • بهترین زمان سرویس کولر آبی
 • تعمیر کولر آبی شامل چه مواردی می باشد؟
 • تعویض بدنه کولر آبی
 • تعمیر پمپ کولر آبی
 • تعمیر کولر آبی با تعمیرکار کولر آبی
 • علت پرتاب آب از کولر آبی چیست؟
 • راهنمای سرویس کولر آبی
 • چگونگی سرویس کولر آبی کوچک
 • قیمت تعمیر کولر آبی به چه مواردی بستگی دارد؟
 • خدمات تعمیر و سرویس کولر آبی را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

تعمیر کولر آبی با سرویسکار کولر آبی حرفه ای

یکی از پر مصرف ترینوسایل سرمایشی در مناطق خشک، کولر آبی است. از این رو تعمیر کولر آبی و سرویسکولر آبی یکی از پر درخواست ترین سرویس ها قبل از شروع فصل گرم سال است.همچنین سرویس کولر آبی بازدهی این تجهیزات تا مقدار بالایی بالا می برد. اگر دربعضی از موارد افراد با توجه به شرایط درخواست تعمیر کولر آبی شبانه روزی دارندکه باید توسط سرویس کار کولر آبی انجام شود. در ادامه به عیب یابی و تعمیرکولر آبی سیار و عوامل موثر بر قیمت تعمیر کولر آبی می پردازیم.

بهترین زمان سرویس کولر آبی

معمولا در آخرینروزهای استفاده از کولر آبی، سرویس انجام می شود. اما اقدامات لازم در جهت پاکسازیمعمولا سال آینده صورت می گیرد. به علت ساختار کلی کولر آبی، امکان انباشته شدن آبدر کولر وجود دارد. آب انباشته شده محل مناسبی برای رشد انواع باکتری و قارچ ها میباشد و موجب پوسیده شدن بدنه کولر می شود. البته در مواردی نیز قبل از شروع به کارباید سرویس کولر آبی انجام شود و اگر قطعاتی نیاز به تعمیر یا تعویض دارند، انجامشوند.

تعمیر کولر آبی شامل چه مواردی می باشد؟

تعمیر کولر آبی شامل پاکسازی و شستشوی نقاط قابل شستشو،.بررسی چکه کردن آب، تعویض پوشال کولر آبی، سرویس حلزونی و فولی ها،بررسی کلید و سیم کشی و تعمیر موتور کولر آبی، تعویض تسمه کولر و تعمیردینام کولر و روغن کاری یاتاقان کولر و خاک گیری کانال کولر است. در ادامه بهمواردی که در تعمیر کولر آبی انجام می شود می پردازیم.

تعمیر کولر آبی:تعویض پوشال کولر

تعویض پوشالکولر آبی یکی از ابتدایی ترین کارها برای آماده سازی آن است. به علت آلودگیهوا و وجود املاح آب باید حداقل، سالی یکبار پوشال کولر آبی تعویض شود. نحوهتعویض پوشال کولر آبی کار سختی نیست و اگر نیاز به تعمیر کولر آبینباشد می توان به راحتی تعویض را انجام داد.مواردی که زمان تعویض پوشال کولر آبی را اعلام می کنند عبارت اند از:

 • کم شدن کیفیتباد کولر
 • رسوب زدگیپوشال ها
 • حشرات موذیدر پوشال
 • خشک شدن پوشالها
 • بوی بد هواییکه از کولر وارد می شود

تعمیرات کولرآبی :تعویض تسمه کولر آبی

اگر در هنگام کارکولر صداهای عجیب و غریبی شنیده می شود احتمالا تنظیم تسمه کولر بهم خورده است.این وسیله قیمت چندانی ندارد ولی در کارکرد کولر تاثیر زیادی دارد. وظیفه تسمه،انتقال نیروی چرخشی دینام به توربین است. تنظیم تسمه کولر آبی در هنگام تعمیر کولرآبی انجام می شود. این وسیله ساده یک کالای مصرفی است که خیلی زود فرسوده شده ونیاز به تعویض دارد. تسمه در جلوگیری از داغ شدن و سوختن دینام نقش مهمی دارد.تسمه ای که درست تنظیم شده، شل یا سفت نیست و موجب می شود تا کولر، بدون صدا کارکند. بی کیفیت شدن و خرابی این وسیله به ظاهر ساده، می تواند کارکرد کولر را مختلکند. اگر تسمه کولر کمی شل یا سفت باشد، ریسکسوختن موتور کولر بالا می رود. لازم است تا تسمه استاندارد و کاملا با اندازهمناسب برای کولر خریداری شود تا موتور آسیب نبیند.

تعمیر کولر آبی:رفع شوره کولر آبی

آب دارای املاح زیادیاست. در سیستم های خنک کننده نظیر کولرهای آبی به دلیل گرمای خورشید و عدم تعویضآب، رسوب املاح روی بدنه کولر ایجاد می شود. این املاح به شکل شوره های سفید بهوضوح قابل مشاهده است. برای رفع شوره کولر راه های ساده ای وجود دارد باانجام سرویس کولر آبی می توان از تشکیل شوره در بدنه و قسمت هایموتوری کولر پیشگیری کرد.

شستشو و رسوب گیریکولر آبی راه حل است. همین شوره های به ظاهرساده وقتی روی بدنه و قطعات داخلی کولر می نشینند به وضوح عملکرد دستگاه را کم میکنند. قبل از هر چیزی جریان هوای تمیز و تهویه ساختمان دچار مشکل می شود زیرا رسوبروی دریچه های کولر را مسدود کرده است. این شوره های آهکی وقتی روی قطعات داخلیموتوری کولر تشکیل می شوند امکان سوختن موتور هم بیشتر می شود. بنابراین حتما بایداز تشکیل شوره در کولر جلوگیری کرد.

تعمیر سیم کشیکولر آبی توسط تعمیرکار کولر آبی

راه اندازی برق کولر یکیاز مهمترین اقدامات در ابتدای تعمیر کولر آبی است. گاهی اوقات ممکن است براثر اتصالی و یا قطعی مکرر برق و یا ضرب دیدگی، سیم کشی آن دچار مشکل شود و نیازباشد که سیم کشی مجددا انجام شده و یا تعمیر شود.البته در صورت محیا نبودن شرایط سیم کشی برق امکان آسیب به موتور کولر آبیوجود دارد.

روغن کاری کولرآبی

قطعات کولر آبی فلزیهستند و برخورد آنها با یکدیگر، نیاز به روغن کافی دارد تا دچار اصطکاک نشوند و یاسر و صدای زیادی ایجاد نکنند. به همین خاطر است که روغن کاری پروانه، یاتاقان و موتورکولر آبی، یکی از مهمترین کارهایی است که باید در تعمیر کولر آبی انجام شودتا این وسیله بتواند درست کار کند.

تعویض بدنه کولر آبی

با توجه به قرارگیری کولردر فضای باز و کارکرد کولر با آب امکان فرسوده و پوسیده شدن بدنه کولر وجود دارد.برای کارکرد بهتر کولر در بعضی از موارد نیاز به تعویض بدنه کولر آبی است.با سالم بودن سیم کشی و موتور کولر آبی فقط با تعویض کف کولر و یا تعویض بدنه کولرآبی کارایی و سرمایش کولر چند برابر می شود.

تعمیر پمپ کولر آبی

همزمان با زدن کلید،پمپ شروع به کار کردن می کند. به این ترتیب آب موجود در کف کولر که قبلا توسطشناور به داخل کولر هدایت شده است را پمپ کرده و به داخل لوله هایی که روی پوشالها هستند ارسال می کند. در واقع بدون پمپ آبی بهکولر نمی رسد. قیمت تعمیر پمپ کولر آبی، به موارد مختلفی بستگی دارد و نمیتوان قیمت ثابتی را برای آن در نظر گرفت. ممکن است گاهی اوقات قطعات اصلی پمپدارای خرابی باشند و هزینه زیادی برای شما داشته باشند و حتی اصلا به صرفه نباشدکه پمپ را تعمیر کنید. اما گاهی اوقات ممکن است قطعات کوچک و ارزان قیمت پمپ دارایخرابی باشند که در این حالت به راحتی و با هزینه ای کم می توانید به تعمیر پمپکولر آبی بپردازید و مجددا از آن پمپ در کولر خودتان استفاده کنید.

تعمیر کولر آبی با تعمیرکار کولر آبی

در صورت تشخیص بهایرادات فنی، تعمیر کولر آبی را باید به سرویسکار کولر آبی سپردهشود. با توجه به نحوی کارکرد و جریان همزمان آب و جریان برق رعایت ایمنیبسیار حایز اهمیت می باشد. در صورت ماهر نبودن فرد، هنگام تعمیر کولر آبی امکانبرق گرفتگی وجود دارد. مواردی در تعمیر کولر آبی مانند تعویض موتور کولر آبیباید توسط سرویسکار کولر آبی انجام شود.

علت پرتاب آب از کولر آبی چیست؟

یکی از مشکلاتی کهخیلی زیاد به وجود می آید و ممکن است خودتان هم آن را تجربه کرده باشید و نیاز بهتعمیر کولر آبی باشد، پرتاب آب از کولر آبی است.

گاهی اوقات ممکن استوقتی کولر را روشن می کنید، آب از آن پرتاب شود و از این موضوع تعجب کنید. در اینحالت باید سریعا لوله های آب که به روی پوشال ها ریخته می شوند را بررسی کنید، چونممکن است این لوله ها دارای سوراخ باشند و این موضوع باعث شود که آب آنها داخلپروانه ریخته شود و پروانه هم با سرعت آب را به داخل کانال منتقل کند. البته گاهی اوقات این مشکل به خاطر وجودرسوب زیادی در کولر است که با رسوب گیری و تعمیر کولر آبی این مشکل حل خواهد شد.

راهنمای سرویس کولر آبی

راهنمای سرویس کولرآبی شامل تعویض به موقع پوشال کولر می باشد. همچنین در صورتی که کولرآبی سلولزی باشد، پاکسازی لایه سلولزی و همچنین چک کردن موتور کولر شاملراهنمای سرویس کولر آبی می باشد. راهنمای سرویس کولر آبیبرای مطلع شدن از زمان آخرین تعویض و یا تعمیر قطعات بسیار حایز اهمیت می باشد.چنانچه تبحر لازم در زمینه تعمیر کولر آبی مانند تعمیر یاتاقان کولر ویا تعمیر دینام کولر آبی ندارید با تعمیرکار کولر آبی مجرب تماسبگیرید.

پیشنهاد می کنیم زمانسرویس را در بازه زمانی قبل از شروع فصل گرما یعنی اواخر فروردین ماه و یا اوایلاردیبهشت ماه انجام دهید و به روزهای گرم سال موکول نکنید.

چگونگی سرویس کولر آبی کوچک

قطعات مکانیکی کنترلو محل اتصال محور توربین هوا به بولبرینگ را روغن کاری کنید.

تسمه گرداننده موتوررا تنظیم کنید شاید تسمه نیاز به تعویض داشته باشد.

واتر پمپ را ازرسوبات پاک کرده و روغن کاری کنید.

تشتک تحتانی را تمیزکرده و از سالم بودن مسیر آب مطمئن شوید.

لقی موتور را با یکواشر تنظیم کنید.

یاتاقان کولر را ازنظر کارایی و روغن کاری چک کنید

قیمت تعمیر کولر آبی به چه مواردی بستگی دارد؟

قیمت تعمیر کولر آبی به موارد متعددی وابسته است. اما قیمتسرویس کولر آبی که به صورت مبلغ ثابتی است تنها برای آماده سازی کولر انجام میشود. البته هزینه تعمیر کولر آبی شامل خرید پوشال و یا لوازم دیگر نمی شود. چنانچهدر هنگام تعمیر کولر آبی نیاز به تعویض و تعمیر قطعات باشد، این هزینه به صورتجداگانه محاسبه می شود. در صورتی که نیاز به شستشو و رفع پوسیدگی کف کولر باشد، قیمتتعمیر کولر آبی تغییر خواهد کرد. تعویض برزنت کولر، تعویض کف، تعویض یا تعمیرموتور و تعمیر یاتاقان توسط همیاران هوم سرویز انجام شده و مبلغ اضافی روی هزینهسرویس کولر آبی محاسبه می شود. خرید قطعات تعویض شده بر عهده مشتری است و درصورت تمایل توسط سرویس‌کار کولر انجام خواهد شد و مبلالغ بر قیمت تعمیر کولر آبیاضافه می شود.

همانطور که می دانیدمهمترین قسمت در تعمیر کولر آبی موتور آن است. در واقع قیمت تعویض موتور کولرآبی به قیمت موتور کولر آبی یا قیمت تعویض تسمه کولر بستگی دارد. قیمتتعویض موتور کولر بر اساس توان مصرفی کولر متفاوت است. دستمزد تعویض موتورکولر بر اساس نرخ اتحادیه باید تعیین و اعلام شود.

خدمات تعمیر و سرویس کولر آبی را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

در صورت نیاز بهدریافت خدمات تعمیر کولر آبی بدون تسمه، تعمیر کوار آبی سیار و شبانه روزی، کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. همکاران ما جهتمشاوره رایگان و اعلام تعرفه سرویس کولر آبی با شما تماس گرفته و توضیحات لازم رادر اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تعمیر کولر آبی و همچنین ارایه خدمات تعمیر کولر آبی سلولوزی، پرتابل، رومیزی و ... نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات سرمایشی ارائه می دهد که شامل نصب کولر آبی روی پشت بام، بالکن و تراس, تعمیر کولر گازی در محل, نصب کولر گازی, تعمیر کولر گازی پنجره ای, شارژ گاز کولر اسپلیت, نصب فن کویل سقفی و دیواری, تعمیر چیلر جذبی و تعمیر چیلر تراکمی, خدمات شستشو و نظافت کانال کولر می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های لوله کشی و تاسیسات را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تعمیر کولر آبی

تعمیر کولر آبی سلولوزی، پرتابل، رومیزی و ...

تعمیر موتور کولر آبی و تعمیر پمپ و یاتاقان کولر آبی

تعمیر فن و تعویض تسمه کولر

روغن کاری یاتاقان کولر آبی

شستشوی بدنه کولر

تعویض پوشال کولر

سرویس کولر آبی و تنظیم شناور کولر آبی

نظرات کاربران

profile picture
شیرین فرخی

خیلی اقای با شخصیتی بودند و به طور کامل راهنمایی کردند و با راهنمایی کارم انجام شد هزینه ایی هم دریافت نکردند ممنون

profile picture
محمد محرابی

ایشون خیلی خوب کارو انجام دادند بسیار منصف و درستکار

profile picture
علیرضا ابراهیمی

خیلی سریع کار را انجام دادند و راضی بودم و قیمتشون هم مناسب بود

profile picture
سید محمدرضا هدایتی

خیلی عالی بود زحمت کشیدن

شرایط تعمیرات کولر آبی و سرویس کولر آبی

هزینه تعویض قطعات مورد استفاده کولر مانند(پمپ,شناور,فولی و...) بر عهده مشتری می باشد و در صورت تهیه توسط سرویس دهنده می بایست فاکتور خرید به مشتری ارایه گردد.

سرویس کولر آبی:شامل پاکسازی و شستشوی نقاط قابل شستشوی کولر، بررسی چکه کردن آب، تعویض پوشال کولر آبی، سرویس حلزونی و فولی ها، چکاپ کلید و سیم کشی، خاک گیری کانال ها

سرویس کولر تنها در صورتی که خارج از دوره گارانتی باشند را به همیاران هوم سرویز بسپارید.

هزینه عیب یابی و تعمیر کولر پس از بازدید حضوری توسط همیار مشخص می گردد.

مدت زمان انجام این سرویس در شرایط معمول کمتر یک ساعت می باشد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

کانال کشی و نصب دریچه
کانال کشی و نصب دریچه
قیمت از 700,000 الی 23,000,000 تومان
نصب سایبان کولر
نصب سایبان کولر
در حال بروزرسانی قیمت
سمپاشی
سمپاشی
قیمت از 550,000 الی 800,000 تومان
توری پنجره
توری پنجره
قیمت از 1,000,000 الی 3,000,000 تومان