تعمیر کولر آبی

تعمیر کولر آبی

از 4402 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعمیر کولر آبی در زمستان 1402 چقدر است؟

قیمت تعویض پوشال کولر آبی

80,000 تومان

قیمت تعویض موتور کولر آبی

180,000 تومان

قیمت تعویض یاتاقان کولر آبی

160,000 تومان

قیمت تعویض برزنت کولر آبی

80,000 تومان

قیمت تعویض کف کولر ابی

300,000 الی 400,000 تومان

قیمت تعویض تسمه کولر آبی

60,000 تومان

قیمت حداقل دستمزد و کارشناسی

180,000 تومان

متوسط قیمت300,000 تومانکمینه قیمت200,000 تومانبیشینه قیمت400,000 تومان

آنچه درباره تعمیر کولر آبی خواهید خواند

 • نحوه تعمیر کولر آبی چگونه است؟
 • تعمیر کولر آبی شامل چه مواردی می باشد؟
 • تعمیر کولر آبی با تعمیرکار کولر آبی
 • عیب یابی و نحوه تعمیر کولر آبی در هنگام بروز ایرادات شایع
 • تعمیر کولر آبی هوم سرویز شامل تعمیر کدام کولرها خواهد شد؟
 • چه برندهایی توسط تعمیرکار کولر آبی هوم سرویز تعمیر می شوند؟
 • تعمیر کولر آبی شبانه روزی آیا جزو خدمات هوم سرویز است؟
 • چرا هوم سرویز را برای تعمیرات کولر آبی فوری انتخاب کنیم؟
 • قیمت تعمیر کولر آبی به چه مواردی بستگی دارد؟
 • ثبت درخواست تعمیر کولر آبی در محل هوم سرویز به چگونه است؟
 • خدمات تعمیرات کولر آبی را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

نحوه تعمیر کولر آبی چگونه است؟

کولر آبی قطعا یکی از پر مصرف ترین وسایل سرمایشی در مناطق خشک به شمار می رود. در همین راستا خدمات تعمیر کولر آبی نیز به یکی از پر درخواست ترین سرویس ها قبل از شروع فصول گرم سال تبدیل شده است. همچنین تعمیر کولر آبی توسط تعمیرکار کولر آبی ماهر بازدهی این تجهیزات تا مقدار بالایی بالا می برد. اگر از جمله افرادی هستید که به دنبال تعمیرکار کولر آبی ماهر هستید و یا در پی یافتن عیب یابی و تعمیر کولر آبی هستید در ادامه با ما همراه باشید. زیرا در ادامه در کنار توضیح نحوه تعمیر کولر آبی در صورت نیاز به درخواست تعمیر کولر آبی شبانه روزی می توانید روی همکاران ما حساب کنید. در ادامه به عیب یابی و تعمیر کولر آبی سیار و همچنین عوامل موثر بر قیمت تعمیر کولر آبی می پردازیم.

تعمیر کولر آبی شامل چه مواردی می باشد؟

تعمیر کولر آبی شامل پاکسازی و شستشوی نقاط قابل شستشو، .بررسی چکه کردن آب، تعویض پوشال کولر آبی، سرویس حلزونی و فولی ها، بررسی کلید و سیم کشی و تعمیر موتور کولر آبی، تعویض تسمه کولر و تعمیر دینام کولر و روغن کاری یاتاقان کولر و خاک گیری کانال کولر است. در ادامه به تفضیل به مواردی که در تعمیر کولر آبی انجام می شود می پردازیم.

· تعمیر دینام کولر آبی

داغ شدن موتور کولر آبی از ایرادات شایعی است که اگر سریعا توسط تعمیرکار کولر آبی بررسی شود در نهایت موجب سوختن دینام خواهد شد. البته تنها این مورد موجب نیاز به تعمیر دینام کولر نخواهد شد بلکه هر نوع ایراد در سیم کشی و نوسانات شدید برق هم می تواند موجب این مشکل شود. پس در صورت مواجه شدن با این مشکل دو راه پیش روی شماست یکی که سیم پیچی موتور کولر آبی باید بررسی شود و مورد دیگر اینکه در صورتی که مشکل حل نشود تنها راه تعویض موتور کولر آبی است.

تعمیر دینام کولر آبی از جمله کارهای بسیار تخصصی است که حتما باید توسط تعمیرکار کولرآبی ماهر انجام شود. بعد از تعمیر دینام کولر باید حتما توجه نمود که تسمه کولر بیش از اندازه سفت نشود تا فشار مضاعفی روی دینام وارد نشود.

· تعویض تسمه کولر آبی

تنظیم تسمه کولر آبی باید توسط تعمیرکار کولر آبی انجام شود زیرا همانطور که پیش تر گفته شد عدم تنظیم تسمه موجب بروز ایراد در دینام خواهد شد. البته تسمه طی مرور زمان ممکن است دچار ایراد شود که تنها راه حل تعویض تسمه کولر آبی است. اگر در هنگام کار کولر صداهای عجیب و غریبی شنیده می شود احتمالا تنظیم و رگلاژ تسمه کولر آّبی بهم خورده است. این وسیله قیمت چندانی ندارد ولی در کارکرد کولر تاثیر زیادی دارد. وظیفه تسمه، انتقال نیروی چرخشی دینام به توربین است. تنظیم تسمه کولر آبی در هنگام تعمیر کولر آبی انجام می شود. این وسیله ساده یک کالای مصرفی است که خیلی زود فرسوده شده و نیاز به تعویض دارد. تسمه در جلوگیری از داغ شدن و سوختن دینام نقش مهمی دارد. تسمه ای که درست تنظیم شده، شل یا سفت نیست و موجب می شود تا کولر، بدون صدا کار کند. بی کیفیت شدن و خرابی این وسیله به ظاهر ساده، می تواند کارکرد کولر را مختل کند. اگر تسمه کولر کمی شل یا سفت باشد، ریسک سوختن موتور کولر آبی بالا می رود. لازم است تا تسمه استاندارد و کاملا با اندازه مناسب برای کولر خریداری شود تا موتور آسیب نبیند.

· تعمیر فولی کولر آبی

از اجزای مهمی که کیفیت چرخش پروانه کولر را تحت تاثیر قرار می دهد فولی است. در هر صورت اگر کولر آبی دچار ایراد شود و سرمای خوبی ندهد در این صورت از اجزایی که توسط تعمیرکار کولر آبی بررسی و تعمیر می شود تعمیر فولی کولر آبی است. البته در زمان هایی که صدای کولر بالاست و تشخیص داده شود که ایراد از فولی است در بیشتر مواقع فولی تعویض می شود.

· رفع پوسیدگی کولر آبی

طبعا کولر آبی به علت استفاده از آب و بخار تولید شده در کولر موجب پوسیدگی کولر می شود. با انجام سرویس کولر آبی می توان از بروز این مشکل در دراز مدت جلوگیری نمود. در مواردی که خرابی زیاد نیست می توان پوسیدگی را رفع نمود اما در موارد حاد تنها راه تعویض بدنه کولر است.

· تعمیر سیم کشی کولر آبی

راه اندازی برق کولر یکی از مهمترین اقدامات در ابتدای تعمیر کولر آبی است. گاهی اوقات ممکن است بر اثر اتصالی و یا قطعی مکرر برق و یا ضرب دیدگی، سیم کشی آن دچار مشکل شود و نیاز باشد که سیم کشی مجددا انجام شده و یا تعمیر شود. البته در صورت محیا نبودن شرایط سیم کشی برق امکان آسیب به موتور کولر آبی وجود دارد.

· تعویض بدنه کولر آبی

با توجه به قرارگیری کولر در فضای باز و کارکرد کولر با آب امکان فرسوده و پوسیده شدن بدنه کولر وجود دارد. برای کارکرد بهتر کولر در بعضی از موارد نیاز به تعویض بدنه کولر آبی است. با سالم بودن سیم کشی و موتور کولر آبی فقط با تعویض کف کولر و یا تعویض بدنه کولر آبی کارایی و سرمایش کولر چند برابر می شود.

· تعمیر پمپ کولر آبی

همزمان با زدن کلید، پمپ شروع به کار کردن می کند. به این ترتیب آب موجود در کف کولر که قبلا توسط شناور به داخل کولر هدایت شده است را پمپ کرده و به داخل لوله هایی که روی پوشال ها هستند ارسال می کند. در واقع بدون پمپ آبی به کولر نمی رسد. قیمت تعمیر پمپ کولر آبی، به موارد مختلفی بستگی دارد و نمی توان قیمت ثابتی را برای آن در نظر گرفت. ممکن است گاهی اوقات قطعات اصلی پمپ دارای خرابی باشند و هزینه زیادی برای شما داشته باشند و حتی اصلا به صرفه نباشد که پمپ را تعمیر کنید. اما گاهی اوقات ممکن است قطعات کوچک و ارزان قیمت پمپ دارای خرابی باشند که در این حالت به راحتی و با هزینه ای کم می توانید به تعمیر پمپ کولر آبی بپردازید و مجددا از آن پمپ در کولر خودتان استفاده کنید.

تعمیر کولر آبی با تعمیرکار کولر آبی

در صورت تشخیص به ایرادات فنی، تعمیر کولر آبی را باید به تعمیرکار کولر آبی سپرده شود. با توجه به نحوی کارکرد و جریان همزمان آب و جریان برق رعایت ایمنی بسیار حایز اهمیت می باشد. در صورت ماهر نبودن فرد، هنگام تعمیر کولر آبی امکان برق گرفتگی وجود دارد. مواردی در تعمیر کولر آبی مانند تعویض موتور کولر آبی باید توسط تعمیرکار کولر آبی انجام شود.

عیب یابی و نحوه تعمیر کولر آبی در هنگام بروز ایرادات شایع

تعمیر کولر آبی شامل مراحل خیلی پیچیده ای نیست اما همه افراد از پس آن برنخواهند آمد. به طور کل کولر آبی از اجزای مکانیکی و الکترونیکی تشکیل شده است که در صورتی که قطعات ایراد داشته باشند تمام مراحل باید توسط تعمیرکار کولر آبی انجام شود.

در ادامه به ایرادات شایع در کولرهای آبی و نحوه تعمیر کولر آبی می پردازیم.

· علت روشن نشدن کولر آبی چیست؟

ابتدا باید فیوز بررسی شود که برق به کولر آبی برسد. می توان این قسمت را با فازمتر بررسی نمود. در صورتی که مشکل از برق رسانی باشد باید فیوز برق کولر تعویض شود. اگر ایراد از قسمت فیوز برق نباشد احتمالا ایراد از سیم کشی برق است و تمام سیم کشی کولر باید توسط تعمیرکار کولر آبی بررسی شود تا عیب یابی انجام شود.

· علت بادگرم کولر آبی چیست؟

بارزترین دلیل باد گرم زدن کولر آبی به کم شدن آب آن بر می گردد. اگر آب وارد تشتک کولر می شود ممکن است شناور دچار ایراد شده باشد. این موارد باید یک به یک بررسی شوند. همچنین گاهی با کم شدن فشار آب موجب باد گرم زدن کولر می شود از این رو باید اقدام به نصب و تعمیر پمپ آب و منبع در پشت بام نمود.

همچنین ممکن است ایراد در رگلاژ تسمه پروانه، برزنت کولر، کیفیت پایین پوشال ها و نیم سوز شدن موتور کولرآبی باشد که همه این مراحل یک به یک بررسی می شود تا ایراد به طور کل رفع شود.

· علت روشن نشدن فن کولر چیست؟

گاهی میبینید که با زدن دکمه آب به به کولر می رسد. مشکلی هم از بابت رسیدن برق به موتور نیست. در این صورت متاسفانه قطعا ایراد از سمت موتور کولر آبی است یا باید سیم پیچی موتور کولر به کل تعویض شود یا باید به فکر موتور جدیدی باشید. همچنین اگر موتور کولر صدا می دهد ولی روشن نمی شود هم قطعا راه حل مشکل این است.

· موتور در دور تند یا کند کار نمی کند

موتورهای کولر از نوع موتورهای دو دور است. حال اگر تنها موتور در یک دور کار می کند اگر ایراد از قسمت کلید نباشد ایراد به سیم پیچ های دور تند یا دور کند مرتبط است که ممکن است سوخته یا نیم سوز شده باشد.

· علت صدای کولر آبی چیست؟

سر و صدای کولر آبی ممکن است ناشی از موارد متعددی باشد. ایراد در فن پروانه، یاتاقان ها، ایراد در موتور، شل شدن تسمه پروانه یا از تراز خارج شدن کولر آبی همه ممکن است موجب ایجاد صدا شوند. که تنها با بررسی جز به جز تعمیرکار کولر آبی تشخیص داده می شود.

· علت پرتاب آب از کولر آبی چیست؟

یکی از مشکلاتی که خیلی زیاد به وجود می آید و ممکن است خودتان هم آن را تجربه کرده باشید و نیاز به تعمیر کولر آبی باشد، پرتاب آب از کولر آبی است.

گاهی اوقات ممکن است وقتی کولر را روشن می کنید، آب از آن پرتاب شود و از این موضوع تعجب کنید. در این حالت باید سریعا لوله های آب که به روی پوشال ها ریخته می شوند را بررسی کنید، چون ممکن است این لوله ها دارای سوراخ باشند و این موضوع باعث شود که آب آنها داخل پروانه ریخته شود و پروانه هم با سرعت آب را به داخل کانال منتقل کند. البته گاهی اوقات این مشکل به خاطر وجود رسوب زیادی در کولر است که با رسوب گیری و تعمیر کولر آبی این مشکل حل خواهد شد.

· چگونگی افزایش باد کولر هنگام تعمیر کولر آبی

اگر در به دنبال پاسخی هستید که چگونه باد کولر را افزایش دهید باید به موارد زیادی توجه کنید از نحوه نصب کولر آبی گرفته تا انتخاب خود کولر متناسب با ابعاد فضا و محل قرار دادن همه و همه بر باد کولر تاثیر دارند. همچنین ممکن است محل اتصال کولر به کانال هوا دچار ایراد شده باشد. زیرا کولر به علت لرزش موتور ممکن است طی مرور زمان جابجا شود. لذا در هنگام رفع این مشکل و تعمیر کولر آبی باید این مورد بررسی شود.

تعمیر کولر آبی هوم سرویز شامل تعمیر کدام کولرها خواهد شد؟

با خیال راحت تعمیرات انواع کولر را می توانید به متخصصین هوم سرویز بسپارید انواع مدل کولر آبی که توسط متخصصین ما پذیرفته می شوند عبارت اند از :

 • تعمیر آبی کوچک و بزرگ ثابت
 • تعمیر کولر آبی بدون تسمه
 • تعمیر کولر آبی پرتابل
 • تعمیر کولر آبی سلولوزی

چه برندهایی توسط تعمیرکار کولر آبی هوم سرویز تعمیر می شوند؟

 • تعمیرات کولر آبی آبسال
 • تعمیرات کولر آبی برفاب
 • تعمیرات کولر آبی انرژی
 • تعمیر کولر آبی آزمایش
 • تعمیرات کولر سپهر الکتریک
 • تعمیرات کولر موتوژن
 • تعمیرات کولر آبی جهان افروز، تهویه البرز، لورچ، آدمیرال، ایران شرق، تندر، کاوه و ...

تعمیر کولر آبی شبانه روزی آیا جزو خدمات هوم سرویز است؟

به طور کل تعمیر کولر آبی شبانه روزی از خدمات پر طرفدار هوم سرویز است که در تمام طول هفته انجام می شود. البته تعمیر کولر آبی شبانه روزی در ساعات روز پیشنهاد می شود. زیرا تعمیرات کولرآبی نیاز به روشنایی دارد و از این بهتر است برای دریافت این خدمات در روز ثبت درخواست کنید تا از خدمات با کیفیت تری بهره مند شوید. همچنین در مواردی مانند تعمیر کولر آبی فوری نیز همیاران ما در ساعات دیگر نیز خدمات ارائه می دهند.

چرا هوم سرویز را برای تعمیرات کولر آبی فوری انتخاب کنیم؟

اول اینکه ما همیشه پیشنهاد می کنیم کارها را به لحظه نهایی منتقل نکنید و برای تعمیرات کولر آبی در صورت بروز کوچک ترین ایرادات با تعمیرکار کولر آبی هوم سرویز تماس بگیرید. اما کمک گرفتن از نیروهای متخصص و آموزش دیده و ماهر موجب می شود که شما یک بار برای همیشه تعمیرات کولرابی خود را با قیمت تعمیر کولر آبی مناسب به اتمام برسانید و نیازی به کارهای چندین و چندبار نیست. همچنین نیروهای هوم سرویز همگی تایید شده و دارای سابقه کاری مشخص هستند همچنین از بین نظرات می توانید برترین متخصصین با بیشترین میزان رضایت را انتخاب کنید.

قیمت تعمیر کولر آبی به چه مواردی بستگی دارد؟

قیمت تعمیر کولر آبی به موارد متعددی وابسته است. البته هزینه تعمیر کولر آبی شامل خرید پوشال و یا لوازم دیگر نمی شود. چنانچه در هنگام تعمیر کولر آبی نیاز به تعویض و تعمیر قطعات باشد، این هزینه به صورت جداگانه محاسبه می شود. در صورتی که نیاز به شستشو و رفع پوسیدگی کف کولر آبی باشد، قیمت تعمیر کولر آبی تغییر خواهد کرد. تعویض برزنت کولر، تعویض کف، تعویض یا تعمیر موتور کولر و تعمیر یاتاقان توسط همیاران هوم سرویز انجام شده و مبلغ اضافی روی هزینه تعمیر کولر آبی محاسبه می شود. خرید قطعات تعویض شده بر عهده مشتری است و در صورت تمایل توسط تعمیرکار کولر هوم سرویز انجام خواهد شد و مبالغ بر قیمت تعمیر کولر آبی اضافه می شود. مبالغ به صورت تعرفه تعمیر کولر آبی بیان شده است و می توانید از محدوده قیمت تعمیر کولر آبی مطلع شوید.

همانطور که می دانید مهمترین قسمت در تعمیر کولر آبی موتور آن است. در واقع قیمت تعویض موتور کولر آبی به قیمت موتور کولر آبی یا قیمت تعویض تسمه کولر بستگی دارد. قیمت تعویض موتور کولر آبی بر اساس توان مصرفی کولر متفاوت است. دستمزد تعویض موتور کولر بر اساس نرخ اتحادیه باید تعیین و اعلام شود.

ثبت درخواست تعمیر کولر آبی در محل هوم سرویز به چگونه است؟

برای خبر کردن تعمیرکار کولرآبی هوم سرویز تنها کافیست دکمه ثبت درخواست را بزنید به سوال هایی که برای سهولت در ثبت درخواست تعبیه شده است پاسخ دهید و به این ترتیب متخصصین ما را در جریان ایراد کولر قرار دهید. همچنین در صورتی که نیاز می بینید توضیحات بیشتری هم ارائه دهید. همچنین روز و ساعت مورد نظر را انتخاب کنید. سپس ادرس و شماره تلفن خود را وارد کنید تا چندین متخصص با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار داده و در صورت رضایت به محل اعزام خواهند شد.

خدمات تعمیرات کولر آبی را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

در صورت نیاز به دریافت خدمات تعمیر کولر آبی بدون تسمه، تعمیر کوار آبی سیار و شبانه روزی ، کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. همکاران ما جهت مشاوره رایگان و اعلام قیمت تعمیر کولر آبی با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تعمیر کولر آبی و همچنین ارایه خدمات تعمیر کولر آبی سلولوزی، پرتابل، رومیزی و ... نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات سرمایشی ارائه می دهد که شامل نصب کولر آبی روی پشت بام، بالکن و تراس, تعمیر کولر گازی و تعمیر اسپلیت در محل, نصب کولر گازی, تعمیر کولر گازی پنجره ای, شارژ گاز کولر اسپلیت, نصب فن کویل سقفی و دیواری, تعمیر چیلر جذبی و تعمیر چیلر تراکمی, خدمات شستشو و نظافت کانال کولر, سرویس اسپیلت و شستشوی پنل خارجی اسپلیت, سرویس کولر آبی با روغنکاری قطعات کولرآبی می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های لوله کشی و تاسیسات را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تعمیر کولر آبی

تعمیر کولر آبی سلولوزی، پرتابل، رومیزی و ...

تعمیر موتور کولر آبی و تعمیر پمپ و یاتاقان کولر آبی

تعمیر فن و تعویض تسمه کولر

روغن کاری یاتاقان کولر آبی

شستشوی بدنه کولر

تعویض پوشال کولر و تنظیم شناور کولر آبی

نظرات کاربران

profile picture
زهره شیدا

خوش اخلاق بودند و تشخیصشون درست بود طبق تعرفه اعلام شده شرکت هم مبلغ رو دربافت کردند و در کل عالی بودند و باز هم از خدمات خوب هوم سرویس استفاده میکنم

profile picture
علیرضا رحیمی فر

بسیار بسیار عالی بودند موتور کولر رو در کترین زمان ممکن تعمیر کردند اون هم تو فصل گرما و این درکی که داشتند واقعا منو خوشحال کرد

profile picture
مجید جعفری

بسیار به موقع تشریف اوردند و کارشونم خیلی خوب بود و ماهر بودند

profile picture
خانم مرادی

واقعا خوب و متشخص و با حیا و از لحاظ کاری هم که در کارشون بسیار ماهر بودند انشالا در کارتون موفق باشید خیلی عالی بود ممنونم

شرایط تعمیرات کولر آبی سلولوزی

هزینه تعویض قطعات مورد استفاده در تعمیرات کولر مانند(پمپ, شناور, فولی و...) بر عهده مشتری می باشد و در صورت تهیه توسط تعمیرکار می بایست فاکتور خرید به مشتری ارایه گردد.

تعمیر کولر تنها در صورتی که خارج از دوره گارانتی باشند را به همیاران هوم سرویز بسپارید.

هزینه عیب یابی و تعمیر کولر پس از بازدید حضوری توسط همیار مشخص می گردد.

مدت زمان انجام این سرویس در شرایط معمول کمتر یک ساعت می باشد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

canalization
کانال کشی و نصب دریچه
قیمت از 700,000 الی 1,400,000 تومان
install-air-conditioner-canopy
نصب سایبان کولر
قیمت از 200,000 الی 400,000 تومان
spraying
سمپاشی
قیمت از 900,000 الی 1,700,000 تومان
mosquito-netting-service
توری پنجره
قیمت از 2,900,000 الی 8,500,000 تومان