تعمیر کولر آبی

تعمیر کولر آبی

از 4375 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعمیر کولر آبی در تابستان 1402 چقدر است؟

قیمت تعویض پوشال کولر آبی

80,000 تومان

قیمت تعویض موتور کولر آبی

180,000 تومان

قیمت تعویض یاتاقان کولر آبی

160,000 تومان

قیمت تعویض برزنت کولر آبی

80,000 تومان

قیمت تعویض کف کولر ابی

300,000 الی 400,000 تومان

قیمت تعویض تسمه کولر آبی

60,000 تومان

قیمت حداقل دستمزد و کارشناسی

180,000 تومان

متوسط قیمت400,000 تومانکمینه قیمت250,000 تومانبیشینه قیمت692,000 تومان

آنچه درباره تعمیر کولر آبی خواهید خواند

 • نحوه تعمیر کولر آبی چگونه است؟
 • تعمیر کولر آبی شامل چه مواردی می باشد؟
 • تعمیر کولر آبی با تعمیرکار کولر آبی
 • عیب یابی و نحوه تعمیر کولر آبی در هنگام بروز ایرادات شایع
 • تعمیر کولر آبی هوم سرویز شامل تعمیر کدام کولرها خواهد شد؟
 • چه برندهایی توسط تعمیرکار کولر آبی هوم سرویز تعمیر می شوند؟
 • تعمیر کولر آبی شبانه روزی آیا جزو خدمات هوم سرویز است؟
 • چرا هوم سرویز را برای تعمیرات کولر آبی فوری انتخاب کنیم؟
 • قیمت تعمیر کولر آبی به چه مواردی بستگی دارد؟
 • ثبت درخواست تعمیر کولر آبی در محل هوم سرویز به چگونه است؟
 • خدمات تعمیرات کولر آبی را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

نحوه تعمیر کولر آبی چگونه است؟

کولر آبی قطعا یکی ازپر مصرف ترین وسایل سرمایشی در مناطق خشک به شمار می رود. در همین راستا خدمات تعمیرکولر آبی نیز به یکی از پر درخواست ترین سرویس ها قبل از شروع فصولگرم سال تبدیل شده است. همچنین تعمیر کولر آبی توسط تعمیرکار کولر آبی ماهربازدهی این تجهیزات تا مقدار بالایی بالا می برد. اگر از جمله افرادی هستید که بهدنبال تعمیرکار کولر آبی ماهر هستید و یا در پی یافتن عیب یابی و تعمیر کولر آبیهستید در ادامه با ما همراه باشید. زیرا در ادامه در کنار توضیح نحوه تعمیر کولرآبی در صورت نیاز به درخواست تعمیر کولر آبی شبانه روزی میتوانید روی همکاران ما حساب کنید. در ادامه به عیب یابی و تعمیر کولر آبیسیار و همچنین عوامل موثر بر قیمت تعمیر کولر آبی می پردازیم.

تعمیر کولر آبی شامل چه مواردی می باشد؟

تعمیر کولرآبی شامل پاکسازی و شستشوی نقاط قابل شستشو، .بررسی چکه کردن آب، تعویضپوشال کولر آبی، سرویس حلزونی و فولی ها، بررسی کلید و سیم کشی و تعمیرموتور کولر آبی، تعویض تسمه کولر و تعمیر دینام کولر و روغن کاری یاتاقان کولر وخاک گیری کانال کولر است. در ادامه به تفضیل به مواردی که در تعمیر کولرآبی انجام می شود می پردازیم.

· تعمیر دینامکولر آبی

داغ شدن موتور کولرآبی از ایرادات شایعی است که اگر سریعا توسط تعمیرکار کولر آبی بررسی شود در نهایتموجب سوختن دینام خواهد شد. البته تنها این مورد موجب نیاز به تعمیر دینام کولرنخواهد شد بلکه هر نوع ایراد در سیم کشی و نوسانات شدید برق هم می تواند موجب اینمشکل شود. پس در صورت مواجه شدن با این مشکل دو راه پیش روی شماست یکی که سیم پیچیموتور کولر آبی باید بررسی شود و مورد دیگر اینکه در صورتی که مشکل حل نشود تنهاراه تعویض موتور کولر آبی است.

تعمیر دینام کولر آبی از جمله کارهای بسیار تخصصی است که حتماباید توسط تعمیرکار کولرآبی ماهر انجام شود. بعد از تعمیر دینام کولر باید حتماتوجه نمود که تسمه کولر بیش از اندازه سفت نشود تا فشار مضاعفی روی دینام واردنشود.

· تعویض تسمه کولرآبی

تنظیم تسمه کولر آبیباید توسط تعمیرکار کولر آبی انجام شود زیرا همانطور که پیش تر گفته شد عدم تنظیمتسمه موجب بروز ایراد در دینام خواهد شد. البته تسمه طی مرور زمان ممکن است دچارایراد شود که تنها راه حل تعویض تسمه کولر آبی است. اگر در هنگام کار کولر صداهایعجیب و غریبی شنیده می شود احتمالا تنظیم و رگلاژ تسمه کولر آّبی بهم خورده است.این وسیله قیمت چندانی ندارد ولی در کارکرد کولر تاثیر زیادی دارد. وظیفه تسمه،انتقال نیروی چرخشی دینام به توربین است. تنظیم تسمه کولر آبی در هنگام تعمیر کولرآبی انجام می شود. این وسیله ساده یک کالای مصرفی است که خیلی زود فرسوده شده ونیاز به تعویض دارد. تسمه در جلوگیری از داغ شدن و سوختن دینام نقش مهمی دارد.تسمه ای که درست تنظیم شده، شل یا سفت نیست و موجب می شود تا کولر، بدون صدا کارکند. بی کیفیت شدن و خرابی این وسیله به ظاهر ساده، می تواند کارکرد کولر را مختلکند. اگر تسمه کولر کمی شل یا سفت باشد، ریسکسوختن موتور کولر آبی بالا می رود. لازم است تا تسمه استاندارد و کاملا با اندازهمناسب برای کولر خریداری شود تا موتور آسیب نبیند.

· تعمیر فولی کولرآبی

از اجزای مهمی کهکیفیت چرخش پروانه کولر را تحت تاثیر قرار می دهد فولی است. در هر صورت اگر کولرآبی دچار ایراد شود و سرمای خوبی ندهد در این صورت از اجزایی که توسط تعمیرکارکولر آبی بررسی و تعمیر می شود تعمیر فولی کولر آبی است. البته در زمان هایی کهصدای کولر بالاست و تشخیص داده شود که ایراد از فولی است در بیشتر مواقع فولیتعویض می شود.

· رفع پوسیدگیکولر آبی

طبعا کولر آبی به علتاستفاده از آب و بخار تولید شده در کولر موجب پوسیدگی کولر می شود. با انجام سرویسکولر آبی می توان از بروز این مشکل دردراز مدت جلوگیری نمود. در مواردی که خرابی زیاد نیست می توان پوسیدگی را رفع نموداما در موارد حاد تنها راه تعویض بدنه کولر است.

· تعمیر سیم کشیکولر آبی

راه اندازی برق کولریکی از مهمترین اقدامات در ابتدای تعمیر کولر آبی است. گاهی اوقات ممکناست بر اثر اتصالی و یا قطعی مکرر برق و یا ضرب دیدگی، سیم کشی آن دچار مشکل شود ونیاز باشد که سیم کشی مجددا انجام شده و یا تعمیر شود. البتهدر صورت محیا نبودن شرایط سیم کشی برق امکان آسیب به موتور کولرآبی وجود دارد.

· تعویض بدنه کولرآبی

با توجه به قرارگیریکولر در فضای باز و کارکرد کولر با آب امکان فرسوده و پوسیده شدن بدنه کولر وجوددارد. برای کارکرد بهتر کولر در بعضی از موارد نیاز به تعویض بدنه کولرآبی است. با سالم بودن سیم کشی و موتور کولر آبی فقط با تعویض کف کولر و یاتعویض بدنه کولر آبی کارایی و سرمایش کولر چند برابر می شود.

· تعمیر پمپ کولرآبی

همزمان با زدن کلید،پمپ شروع به کار کردن می کند. به این ترتیب آب موجود در کف کولر که قبلا توسطشناور به داخل کولر هدایت شده است را پمپ کرده و به داخل لوله هایی که روی پوشالها هستند ارسال می کند. در واقع بدون پمپآبی به کولر نمی رسد. قیمت تعمیر پمپ کولر آبی، به موارد مختلفی بستگیدارد و نمی توان قیمت ثابتی را برای آن در نظر گرفت. ممکن است گاهی اوقات قطعاتاصلی پمپ دارای خرابی باشند و هزینه زیادی برای شما داشته باشند و حتی اصلا بهصرفه نباشد که پمپ را تعمیر کنید. اما گاهی اوقات ممکن است قطعات کوچک و ارزانقیمت پمپ دارای خرابی باشند که در این حالت به راحتی و با هزینه ای کم می توانیدبه تعمیر پمپ کولر آبی بپردازید و مجددا از آن پمپ در کولر خودتاناستفاده کنید.

تعمیر کولر آبی با تعمیرکار کولر آبی

در صورت تشخیص بهایرادات فنی، تعمیر کولر آبی را باید به تعمیرکار کولر آبی سپردهشود. با توجه به نحوی کارکرد و جریان همزمان آب و جریان برق رعایت ایمنیبسیار حایز اهمیت می باشد. در صورت ماهر نبودن فرد، هنگام تعمیر کولر آبی امکانبرق گرفتگی وجود دارد. مواردی در تعمیر کولر آبی مانند تعویض موتور کولرآبی باید توسط تعمیرکار کولر آبی انجام شود.

عیب یابی و نحوه تعمیر کولر آبی در هنگام بروز ایرادات شایع

تعمیر کولر آبی شاملمراحل خیلی پیچیده ای نیست اما همه افراد از پس آن برنخواهند آمد. به طور کل کولرآبی از اجزای مکانیکی و الکترونیکی تشکیل شده است که در صورتی که قطعات ایرادداشته باشند تمام مراحل باید توسط تعمیرکار کولر آبی انجام شود.

در ادامه به ایراداتشایع در کولرهای آبی و نحوه تعمیر کولر آبی می پردازیم.

· علت روشن نشدنکولر آبی چیست؟

ابتدا باید فیوزبررسی شود که برق به کولر آبی برسد. می توان این قسمت را با فازمتر بررسی نمود. درصورتی که مشکل از برق رسانی باشد باید فیوز برق کولر تعویض شود. اگر ایراد از قسمتفیوز برق نباشد احتمالا ایراد از سیم کشی برق است و تمام سیم کشی کولر باید توسطتعمیرکار کولر آبی بررسی شود تا عیب یابی انجام شود.

· علت بادگرم کولرآبی چیست؟

بارزترین دلیل بادگرم زدن کولر آبی به کم شدن آب آن بر می گردد. اگر آب وارد تشتک کولر می شود ممکناست شناور دچار ایراد شده باشد. این موارد باید یک به یک بررسی شوند. همچنین گاهیبا کم شدن فشار آب موجب باد گرم زدن کولر می شود از این رو باید اقدام به نصب و تعمیرپمپ آب و منبع در پشت بام نمود.

همچنین ممکن استایراد در رگلاژ تسمه پروانه، برزنت کولر، کیفیت پایین پوشال ها و نیم سوز شدنموتور کولرآبی باشد که همه این مراحل یک به یک بررسی می شود تا ایراد به طور کلرفع شود.

· علت روشن نشدنفن کولر چیست؟

گاهی میبینید که بازدن دکمه آب به به کولر می رسد. مشکلی هم از بابت رسیدن برق به موتور نیست. در اینصورت متاسفانه قطعا ایراد از سمت موتور کولر آبی است یا باید سیم پیچی موتور کولر به کل تعویض شود یاباید به فکر موتور جدیدی باشید. همچنین اگر موتور کولر صدا می دهد ولی روشن نمیشود هم قطعا راه حل مشکل این است.

· موتور در دورتند یا کند کار نمی کند

موتورهای کولر از نوعموتورهای دو دور است. حال اگر تنها موتور در یک دور کار می کند اگر ایراد از قسمتکلید نباشد ایراد به سیم پیچ های دور تند یا دور کند مرتبط است که ممکن است سوختهیا نیم سوز شده باشد.

· علت صدای کولرآبی چیست؟

سر و صدای کولر آبیممکن است ناشی از موارد متعددی باشد. ایراد در فن پروانه، یاتاقان ها، ایراد درموتور، شل شدن تسمه پروانه یا از تراز خارج شدن کولر آبی همه ممکن است موجب ایجادصدا شوند. که تنها با بررسی جز به جز تعمیرکار کولر آبی تشخیص داده می شود.

· علت پرتاب آب ازکولر آبی چیست؟

یکی از مشکلاتی کهخیلی زیاد به وجود می آید و ممکن است خودتان هم آن را تجربه کرده باشید و نیاز بهتعمیر کولر آبی باشد، پرتاب آب از کولر آبی است.

گاهی اوقات ممکن استوقتی کولر را روشن می کنید، آب از آن پرتاب شود و از این موضوع تعجب کنید. در اینحالت باید سریعا لوله های آب که به روی پوشال ها ریخته می شوند را بررسی کنید، چونممکن است این لوله ها دارای سوراخ باشند و این موضوع باعث شود که آب آنها داخلپروانه ریخته شود و پروانه هم با سرعت آب را به داخل کانال منتقل کند. البته گاهی اوقات این مشکل به خاطروجود رسوب زیادی در کولر است که با رسوب گیری و تعمیر کولر آبی این مشکل حل خواهدشد.

· چگونگی افزایشباد کولر هنگام تعمیر کولر آبی

اگر در به دنبالپاسخی هستید که چگونه باد کولر را افزایش دهید باید به موارد زیادی توجه کنید ازنحوه نصب کولرآبی گرفته تا انتخاب خود کولر متناسب با ابعاد فضا ومحل قرار دادن همه و همه بر باد کولر تاثیر دارند. همچنین ممکن است محل اتصال کولربه کانال هوا دچار ایراد شده باشد. زیرا کولر به علت لرزش موتور ممکن است طی مرورزمان جابجا شود. لذا در هنگام رفع این مشکل و تعمیر کولر آبی باید این مورد بررسیشود.

تعمیر کولر آبی هوم سرویز شامل تعمیر کدام کولرها خواهد شد؟

با خیال راحت تعمیراتانواع کولر را می توانید به متخصصین هوم سرویز بسپارید انواع مدل کولر آبی که توسطمتخصصین ما پذیرفته می شوند عبارت اند از :

 • تعمیر آبی کوچک و بزرگ ثابت
 • تعمیر کولر آبی بدون تسمه
 • تعمیر کولر آبی پرتابل
 • تعمیر کولر آبی سلولوزی

چه برندهایی توسط تعمیرکار کولر آبی هوم سرویز تعمیر می شوند؟

 • تعمیراتکولر آبی آبسال
 • تعمیراتکولر آبی برفاب
 • تعمیراتکولر آبی انرژی
 • تعمیرکولر آبی آزمایش
 • تعمیراتکولر سپهر الکتریک
 • تعمیراتکولر موتوژن
 • تعمیراتکولر آبی جهان افروز، تهویه البرز، لورچ، آدمیرال، ایران شرق، تندر، کاوه و ...

تعمیر کولر آبی شبانه روزی آیا جزو خدمات هوم سرویز است؟

به طور کل تعمیر کولرآبی شبانه روزی از خدمات پر طرفدار هوم سرویز است که در تمام طول هفته انجام میشود. البته تعمیر کولر آبی شبانه روزی در ساعات روز پیشنهاد می شود. زیرا تعمیراتکولرآبی نیاز به روشنایی دارد و از این بهتر است برای دریافت این خدمات در روز ثبتدرخواست کنید تا از خدمات با کیفیت تری بهره مند شوید. همچنین در مواردی مانندتعمیر کولر آبی فوری نیز همیاران ما در ساعات دیگر نیز خدمات ارائه می دهند.

چرا هوم سرویز را برای تعمیرات کولر آبی فوری انتخاب کنیم؟

اول اینکه ما همیشهپیشنهاد می کنیم کارها را به لحظه نهاییمنتقل نکنید و برای تعمیرات کولر آبی در صورت بروز کوچک ترین ایرادات با تعمیرکارکولر آبی هوم سرویز تماس بگیرید. اما کمک گرفتن از نیروهای متخصص و آموزش دیده وماهر موجب می شود که شما یک بار برای همیشه تعمیرات کولرابی خود را با قیمت تعمیرکولر آبی مناسب به اتمام برسانید و نیازی به کارهای چندین و چندبار نیست. همچنیننیروهای هوم سرویز همگی تایید شده و دارای سابقه کاری مشخص هستند همچنین از بیننظرات می توانید برترین متخصصین با بیشترین میزان رضایت را انتخاب کنید.

قیمت تعمیر کولر آبی به چه مواردی بستگی دارد؟

قیمت تعمیر کولرآبی به موارد متعددی وابسته است. البته هزینه تعمیر کولر آبی شامل خرید پوشالو یا لوازم دیگر نمی شود. چنانچه در هنگام تعمیر کولر آبی نیاز به تعویض و تعمیرقطعات باشد، این هزینه به صورت جداگانه محاسبه می شود. در صورتی که نیاز به شستشوو رفع پوسیدگی کف کولر آبی باشد، قیمت تعمیر کولر آبی تغییر خواهد کرد. تعویضبرزنت کولر، تعویض کف، تعویض یا تعمیر موتور کولر و تعمیر یاتاقان توسط همیارانهوم سرویز انجام شده و مبلغ اضافی روی هزینه تعمیر کولر آبی محاسبه میشود. خرید قطعات تعویض شده بر عهده مشتری است و در صورت تمایل توسط تعمیرکار کولر هومسرویز انجام خواهد شد و مبالغ بر قیمت تعمیر کولر آبی اضافه می شود. مبالغ به صورتتعرفه تعمیر کولر آبی بیان شده است و می توانید از محدوده قیمت تعمیر کولر آبیمطلع شوید.

همانطور که می دانیدمهمترین قسمت در تعمیر کولر آبی موتور آن است. در واقع قیمت تعویض موتور کولرآبی به قیمت موتور کولر آبی یا قیمت تعویض تسمه کولر بستگی دارد. قیمتتعویض موتور کولر آبی بر اساس توان مصرفی کولر متفاوت است. دستمزدتعویض موتور کولر بر اساس نرخ اتحادیه باید تعیین و اعلام شود.

ثبت درخواست تعمیر کولر آبی در محل هوم سرویز به چگونه است؟

برای خبر کردنتعمیرکار کولرآبی هوم سرویز تنها کافیست دکمه ثبت درخواست را بزنید به سوال هاییکه برای سهولت در ثبت درخواست تعبیه شده است پاسخ دهید و به این ترتیب متخصصین مارا در جریان ایراد کولر قرار دهید. همچنین در صورتی که نیاز می بینید توضیحاتبیشتری هم ارائه دهید. همچنین روز و ساعت مورد نظر را انتخاب کنید. سپس ادرس وشماره تلفن خود را وارد کنید تا چندین متخصص با شما تماس گرفته و توضیحات لازم رادر اختیارتان قرار داده و در صورت رضایت به محل اعزام خواهند شد.

خدمات تعمیرات کولر آبی را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

در صورت نیاز بهدریافت خدمات تعمیر کولر آبی بدون تسمه، تعمیر کوار آبی سیار وشبانه روزی ، کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. همکارانما جهت مشاوره رایگان و اعلام قیمت تعمیر کولر آبی با شما تماس گرفته و توضیحاتلازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تعمیر کولر آبی و همچنین ارایه خدمات تعمیر کولر آبی سلولوزی، پرتابل، رومیزی و ... نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات سرمایشی ارائه می دهد که شامل نصب کولر آبی روی پشت بام، بالکن و تراس, تعمیر کولر گازی و تعمیر اسپلیت در محل, نصب کولر گازی, تعمیر کولر گازی پنجره ای, شارژ گاز کولر اسپلیت, نصب فن کویل سقفی و دیواری, تعمیر چیلر جذبی و تعمیر چیلر تراکمی, خدمات شستشو و نظافت کانال کولر, سرویس اسپیلت و شستشوی پنل خارجی اسپلیت, سرویس کولر آبی با روغنکاری قطعات کولرآبی می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های لوله کشی و تاسیسات را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تعمیر کولر آبی

تعمیر کولر آبی سلولوزی، پرتابل، رومیزی و ...

تعمیر موتور کولر آبی و تعمیر پمپ و یاتاقان کولر آبی

تعمیر فن و تعویض تسمه کولر

روغن کاری یاتاقان کولر آبی

شستشوی بدنه کولر

تعویض پوشال کولر و تنظیم شناور کولر آبی

نظرات کاربران

profile picture
زهره شیدا

خوش اخلاق بودند و تشخیصشون درست بود طبق تعرفه اعلام شده شرکت هم مبلغ رو دربافت کردند و در کل عالی بودند و باز هم از خدمات خوب هوم سرویس استفاده میکنم

profile picture
علیرضا رحیمی فر

بسیار بسیار عالی بودند موتور کولر رو در کترین زمان ممکن تعمیر کردند اون هم تو فصل گرما و این درکی که داشتند واقعا منو خوشحال کرد

profile picture
مجید جعفری

بسیار به موقع تشریف اوردند و کارشونم خیلی خوب بود و ماهر بودند

profile picture
خانم مرادی

واقعا خوب و متشخص و با حیا و از لحاظ کاری هم که در کارشون بسیار ماهر بودند انشالا در کارتون موفق باشید خیلی عالی بود ممنونم

شرایط تعمیرات کولر آبی سلولوزی

هزینه تعویض قطعات مورد استفاده در تعمیرات کولر مانند(پمپ, شناور, فولی و...) بر عهده مشتری می باشد و در صورت تهیه توسط تعمیرکار می بایست فاکتور خرید به مشتری ارایه گردد.

تعمیر کولر تنها در صورتی که خارج از دوره گارانتی باشند را به همیاران هوم سرویز بسپارید.

هزینه عیب یابی و تعمیر کولر پس از بازدید حضوری توسط همیار مشخص می گردد.

مدت زمان انجام این سرویس در شرایط معمول کمتر یک ساعت می باشد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

کانال کشی و نصب دریچه
کانال کشی و نصب دریچه
قیمت از 300,000 الی 2,500,000 تومان
نصب سایبان کولر
نصب سایبان کولر
قیمت از 19,800,000 الی 19,800,000 تومان
سمپاشی
سمپاشی
قیمت از 750,000 الی 2,000,000 تومان
توری پنجره
توری پنجره
قیمت از 1,100,000 الی 3,700,000 تومان