سرویس کولر آبی

سرویس کولر آبی

از 1433 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت سرویس کولر آبی در تابستان 1402 چقدر است؟

قیمت سرویس و راه اندازی کولر آبی(تعویض تسمه.تعویض پوشال.شستشو کف کولر.روغن کاری)

250,000 الی 300,000 تومان

قیمت تعویض پوشال کولر آبی

80,000 تومان

قیمت شسستشو کف کولر آبی(در صورت وجود جرم زیاد)

75,000 تومان

قیمت حداقل دستمزد و کارشناسی

150,000 تومان

متوسط قیمت300,000 تومانکمینه قیمت250,000 تومانبیشینه قیمت400,000 تومان

آنچه درباره سرویس کولر آبی خواهید خواند

 • سرویس کولر آبی چگونه است؟
 • آموزش سرویس کولر آبی
 • روش سرویس کولر آبی مانند سرویسکار کولر آبی
 • نکات مهمی که در هنگام انجام سرویس کولر آبی باید به خاطر داشتهباشید
 • بهترین زمان سرویس کولر آبی چه موقع است؟
 • سرویس کولرآبی برای چه دستگاههایی انجام می شود؟
 • چه زمانی باید سرویسکار کولر آبی را خبر کنید؟
 • قیمت سرویس کولر آبی چقدر است؟
 • عوامل موثر بر هزینه سرویس کولر آبی
 • چرا هوم سرویز را به عنوان ارائه دهنده خدمات سرویس کولر آبی انتخابکنیم؟
 • نحوه ثبت درخواست خدمات سرویس کولرآبی چگونه است؟

سرویس کولر آبی چگونه است؟

سرویس کولر آبی از مهم ترین کارهایی است که هر ساله قبلاز راه اندازی مجدد کولر آبی باید انجام شود. به این ترتیب سرویس کولر آب موجببالا رفتن راندمان کولر، بیشتر شدن طول عمر آن و همچنین کم شدن مصرف انرژی و آب میشود. هر ساله بسیاری از افراد خودشان بدون خبر کردن سرویسکار کولر آبی دست به کارمی شوند. البته این اقدامات به آسانی که به نظر می رسند هم نیستند. زیرا سرویسکار کولر آبی تمام قطعات را بررسی و عیب یابی می کند و سپس اقدامات لازم راانجام می دهد. پیشنهاد می کنیم قبل از شروع فصل گرم اقدامات لازم برای سرویسکولر آبی برای تابستان را انجام دهید. در ادامه به آموزش سرویس کولر آبی و همچنینعوامل موثر بر قیمت سرویس کولر آبی می پردازیم.

آموزش سرویس کولر آبی

به طور کل کولرهایآبی از دو بخش گردش آب و گردش هوا تشکیل می شوند که هر کدام از این بخش ها توسطموتورهای مجزا کنترل می شوند. به ترتیبی که سیستم گردش آب توسط پمپ آب کولرهای آبیو و یخش گردش هوا نیز توسط موتور اصلی ایفای نقش می کنند. قطعات کولر آبی نیز درسه دسته الکتریکی، مکانیکی و قطعات ثابت کولر آبی دسته بندی می شوند. قطعاتالکتریکی شامل دینام کولر آبی، کلید های قطع و وصل، پمپ آب کولر آبی و موتورکولرآبی تقسیم می شوند. بخش های مکانیکی نیز شمل توربین هوا، تسمه و شناور کولرآبیاست و سایر قطعات ثابت نیز دریچه ها و شیر تخلیه می باشند.

روش سرویس کولر آبی مانند سرویسکار کولر آبی

· روغنکاری کولررا فراموش نکنید

مانند یک سرویسکار کولر آبی حرفه ای عملکنید. قبل از شروع کار سلامت تمام قطعات باید بررسی شوند و سپس شروع به سرویس کولرآبی برای تابستان کنید.

در ابتدایی ترین از روشسرویس کولر آبی باید قسمت های مکانیکی مانند یاتاقان ها و گردنده های و پره هاو دینام کولر به خوبی روغن کاری شود. بیشترین ایرادی که مارا مجبور به خبر کردن تعمیرکار کولرآبی می کند سوختن موتور و یا از کار افتادن پمپ آبکولر آبی است. این ایرادات نیز ناشی از رطوبت بالا و زنگ زدن کولرهای آبی است کهدر نتیجه با روغنکاری یاتاقان کولرآبی و روغن کاری دینام کولر میتوان از این ایرادات جلوگیری نمود.

· شستشوی کولرآبیو کانال کولر در صورت لزوم

طی گذشت چندین ماه ازخاموش بودن کولرآبی ممکن است گرد و غبار در آن پر شود و نیاز به شستشوی کولرآبیو نظافتکانال کولر باشد. برای شستشو کفی و درهای کولر آبیابتدا دربهای کولر را برداشته و پوشال را جدا کرده و سپس با استفاده از یک فرچهخاک و رسوبات را شسته و از بین برده می شوند. همچنین باید بررسی شود که برزنتکانال ها سالم بوده و نیاز به ترمیم و یا تعویض نداشته باشند.

· بررسی پمپ آبکولر آبی

واتر پمپ کولر آبیوظیفه انتقال و پمپاژ آب به بدنه کولر را بر عهده دارد. در هنگام سرویس کولر آبیباید این قسمت با حساسیت زیاد بررسی شود. مواردی مانند پایه اصلی پمپ، محل قرارگرفتن شیلنگ، کلاهک پمپ و همچنین آب بندی پمپ به طور کامل بررسی می شود.

· در هنگام سرویسکولر آبی از رگلاژ تسمه کولر آبی غافل نشوید!

پس ار بررسی سلامتتسمه کولر آبی باید اقدام به رگلاژ تسمه نمود. تنظیم فاصله تسمه باید به صورتاصولی انجام شود. به این ترتیب در هنگام تنظیم تسمه باید موتور در جایگاه خودکاملا محکم قرار بگیرد و پیچ شود. این مسئله بسیار مهم است زیرا شل بودن تسمه کولرآبی یا سفت بودن آن ممکن است نتایج بدی به دنبال داشته باشد. در نتیجه در هنگامسرویس کولر آبی اگر مهارت کافی ندارید حتما با سرویسکار کولر آبی هوم سرویز تماسبگیرید.

· تعویض پوشال‌کولر آبی را در سرویس سالیانه کولر آبی فراموش نکنید.

تعویض پوشال کولر درسرویس کولر آبی از آن جهت با اهمیت است که پوشال ها محل مناسبی برای رشد باکتری وقارچ ها هستند و ممکن است موجب بیماری های تنفسی شوند. ممکن است باکتری ها و قارچها در طول مدت زمستان در بین بافت پوشال ها رشد نموده و با شروع فصل گرما و مرطوبشدن پوشال ها موجب ایجاد بوی بد شوند. خوشبختانه پوشال قیمت چندانی ندارد وپیشنهاد می کنیم در صورت کهنه شدن هر چه سریعتر آنها را تعویض کنید.

· از بین بردنرسوبات کولر آبی

با از بین بردنرسوبات کولر آبی می توان درصد خرابی کولر آبی به میزان چشم گیری کاهش داد. ایناطمینان را می دهیم که بیشترین آمار خرابی در کولر آبی ناشی از رسوبات کولرآبیاست. حتی در مواردی مانند خرابی یاتاقان ها، گرفتگی شلنگ و یا حتی سوختن موتورکولر آبی نیز ناشی از این مورد است. خوشبختانه اقدامات زیادی می تواند از ایجاداین رسوبات جلوگیری کند، مواردی مانند استفاده از پد سلولزی، استفاده از سختی گیرآب شهری تعدادی از این موارد هستند.

· تنظیم شناورکولر آبی

این وسیله وظیفهکنترل میزان آب ورودی به مخزن کولرآبی را بر عهده دارد. به این ترتیب که وقتی آببه حد نصاب خود رسید جلوی آب ورودی را می گیرد. در نتیجه در هنگام سرویس کولر آبیباید این قطعه تنظیم شود تا آب از تشتک به کف کولر نریزد. همچنین باید در اینمرحله بررسی شود که کولرآبی کاملا تراز است یا خیر. زیرا عدم تراز بودن بدنه کولرآبی موجب می شود آب در یک قسمت جمع شود و شناور درست عمل نکند.

· تهیه سایه‌بان‌برای کولر آبی

به علت قرارگیریکولرها روی پشت بام و قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم آفتاب بهتر است برای صرفهجویی در مصرف انرژی و بالا بردن کارایی کولرآبی اقدام به نصبسایبان کولر آبی نمود. انواع سایه بان ها در مدل هایمختلفی هستند که می توانید امسال دست به کار شوید و یک نمونه از آنها را خریداری ونصب نمایید.

نکات مهمی که در هنگام انجام سرویس کولر آبی باید به خاطر داشتهباشید

 1. قبل از هرکاری از خاموش بودن کامل کولر مطمئن شوید. ترجیحا فیوز کولر را کاملا قطع کنید. ازشخصی در داخل منزل بخواهید کولر را روشن و خاموش کند تا مطمئن شوید در حال سرویسکولرآبی خودتان هستید نه کولر واحد دیگری!!!
 2. برای شروعسرویس کولر آبی سعی نمایید از دمپایی پلاستیکی با کفی ضخیم استفاده کنید.
 3. بررسیکنید که دریچه ها کاملا باز باشند تا در هنگام شروع به کار به موتورکولر آبی فشاریوارد نشود.
 4. روغن کاریباید در هر بار سرویس کردن کولر آبی برای تابستان و در پایان فصل انجام شود.
 5. در هنگامتعویض پوشال کولر به خاطر داشته باشید که حتما پوشال هایی هم سایز با ظرفیت کولرتهیه کنید. به طور مثال استفاده از پوشال کولر 4500 برای کولرهایی با ظرفیت 3500چون تراکم بیشتری دارند کارایی کولر را کاهش می دهند.
 6. برای ازبین بردن رسوبات کولر آبی می توانید از محلول جوهر نمک، مواد سفید کننده و اسیدی وغیره استفاده کنید. اما برای انجام اینکار حتما از دستکش استفاده کنید و اجازهندهید این مواد به مدت طولانی روی کولر باقی بمانند.
 7. در سرویسکولر آبی سالانه به طور معمول عملیات تمیز کردن و آب‌گیری کولر انجام می‌شود. اماپیشنهاد می شود که در طول فصل چندین دفعه آب کولر را عوض کنید.

بهترین زمان سرویس کولر آبی چه موقع است؟

بهترین زمان سرویسکولرابی برای تابستان قبل از شروع فصل گرما می باشد. به این ترتیب در فصل بهارباید برای سرویس کردن کولر آبی اقدام کنید. به این ترتیب با خیال راحت می توانیدبه استقبال روزهای گرم بروید بدون آنکه نگرانی داشته باشید.

سرویس کولرآبی برای چه دستگاههایی انجام می شود؟

 • سرویسکولر آبی کوچک
 • سرویسکولر سلولوزی
 • سرویسکولر آبی پرتابل
 • سرویسکولر آبی صنعتی

چه زمانی باید سرویسکار کولر آبی را خبر کنید؟

تا به اینجا در موردنحوه سرویس کولر آبی صحبت کردیم اما همه این موارد در گرو این موضوع است که آچاربه دست باشید و به نکات ایمنی و مکانیکی اشراف داشته باشید. اما خوب انجام سرویسکولر آبی گاهی نشانه هایی دارد که اعلام می کند حتما با یک سرویس کار کولر آبیتماس بگیرید.

 • رسوبگرفتن پمپ آب کولر آبی
 • زنگ زدنکف کولر آبی و پوسیدگی تسمه کولرآبی
 • بوی بد ازکولرآبی
 • موتورکولر به طور صحیح کار نمی کند.
 • صدا دادنکولرآبی
 • ترازنبودن کولر و سر ریز شدن آب از کولرآبی و...

قیمت سرویس کولر آبی چقدر است؟

هزینه سرویس کولر آبی به موارد متعددی وابسته است به طول کلبرای انجام خدمات یکسان مبلغ ثابتی تعرفه سرویس کولر آبی دریافت می کنند.موارد زیر بر قیمت سرویس کولر آبی تاثیر دارند. زیراممکن است در حین انجام سرویس کولر آبی قطعه یا قطعاتی نیاز به تعمیر یا تعویضداشته باشند که در این صورت قیمت سرویس کولر آبی تغییر می کند.

عوامل موثر بر هزینه سرویس کولر آبی

· تعداد و نوعقطعات معیوب شناسایی شده توسط سرویس کار کولر آبی

ممکن است سرویسکارکولر آبی در حین انجام سرویس کولرآبی متوجه شود چندین قطعه معیوب هستند. نوع قطعهمعیوب بر هزینه سرویس کولر تاثیر می گذارند.

· تعمیر یا تعویضقطعات بر قیمت سرویس کولر تاثیر دارند

در صورتی که قطعاتمعیوب شناسایی شوند دو راه پیش روی سرویس کار کولرآبی وجود دارد. تعویض قطعه یاتعمیر قطعه مورد نظر. در صورتی که قطعه قابل تعمیر باشد قطعا هزینه سرویس کولر آبیکمتر از زمانی خواهد شد که نیاز به خرید قطعه جدی می باشد.

· هزینه سیم کشیکولر آبی

در صورت نیاز بهتعمیر یا تعویض سیم کشیکولرآبی نیز این خدمات به صورت مجزا با تعرقه سرویسکولر آبی تاثیر دارند.

· میزان مهارت سرویسکارکولر

افرادی که در کمترینزمان ممکن ایرادات کولر را متوجه شده و موجب اتلاف وقت و هزینه نمی شوند قطعا ارزشبالایی دارند. اما به طور کل تلاش هوم سرویز بر این است که بهترین خدمات را قیمتمنصفانه ارائه دهند.

چرا هوم سرویز را به عنوان ارائه دهنده خدمات سرویس کولر آبی انتخابکنیم؟

قطعا برای ماندن درعرصه رقابتی باید دارای خصوصیات ویژه ای باشید تا بتوانید بیشترین آمار رضایتمشتریان را کسب کنید. تیم هوم سرویز دارای ویژگی های منحصر به فردی است که درادامه توضیح می دهیم

· کمک گیری ازبرترین متخصصین

افرادی در این زمینهبا ما همکاری دارند که همگی دارای رزومه کاری موفق در این زمینه هستند و به تماماصول عیب یابی مسلط هستند. در نتیجه در کمترین زمان ممکن مشکلات را رفع نموده ودستگاه قابل استفاده خواهد بود.

· ارائه خدمات درکمترین زمان ممکن

موارد این چنینی بایددر کمترین زمان انجام شوند. زیرا هر گونه معطلی یعنی چندین ساعت تحمل گرما و مشقت.هوم سرویز با داشتن سرویسکار مجرب در سراسر شهر پس از ثبت درخواست نزدیکترینسرویسکار کولر آبی را به شما متصل می کند تا در کمترین زمان به هدف خود برسید.

· هزینه سرویسکولر آبی منصفانه

ارائه تعرفه خدماتمنصفانه به این صورت است که در هنگام مشاوره اولیه تمام نرخ ها همراه با تعویضاجرت داده می شود و شما هیچ گاه با هزینه های نجومی و غیر قابل انتظار مواجهنخواهید شد. محدوده نرخ سرویس کولر آبی در سامانه هوم سرویز شرح داده شدهاست که به این ترتیب هر گونه افزایش در این محدوده با فاکتور اعلام می شود.

نحوه ثبت درخواست خدمات سرویس کولرآبی چگونه است؟

برای ثبت درخواستسرویس کولر آبی کوچک، سلولزی و غیره تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه واپلیکیشن هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. با پاسخ به چندین سوال درخواست شما بهصورت رایگان ثبت می شود و متخصصین ما با شما تماس خواهند گرفت. با اطلاع از نوعدرخواست شما توضیحات لازم به شما داده شده و محدوده قیمت در صورت امکان ارائه میشود و سپس درصورت تمایل شما برترین متخصصین به محل مورد نظر اعزام خواهند شد.

همیار شماییم تا پایانسرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس سرویس کولر آبی و همچنین ارایه خدمات سرویس کولر آبی با روغنکاری قطعات کولرآبی نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات سرمایشی ارائه می دهد که شامل تعمیر کولر آبی سلولوزی، پرتابل، رومیزی و ..., نصب کولر آبی روی پشت بام، بالکن و تراس, تعمیر کولر گازی و تعمیر اسپلیت در محل, نصب کولر گازی, تعمیر کولر گازی پنجره ای, شارژ گاز کولر اسپلیت, نصب فن کویل سقفی و دیواری, تعمیر چیلر جذبی و تعمیر چیلر تراکمی, خدمات شستشو و نظافت کانال کولر, سرویس اسپیلت و شستشوی پنل خارجی اسپلیت می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های لوله کشی و تاسیسات را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس سرویس کولر آبی

سرویس کولر آبی با روغنکاری قطعات کولرآبی

شستشوی کولرآبی

اسید شویی کولر آبی و از بین بردن رسوبات کولر آبی

رگلاژ تسمه کولر آبی

بررسی پمپ آب کولر آبی

تعویض پوشال‌ کولر در صورت نیاز

تنظیم شناور کولر آبی و ...

نظرات کاربران

profile picture
نگار جلودارزاده

بسیار خانم خوش برخورد و کم حرفی بودند و بدون معطلی و وقت کشی و ... کار رو انجام دادن و 6 ساعت کاملا خالص کار کردند

profile picture
بابک شیرزادی

با متانت با اخلاق صبور سزبه زیر و سز به کار خیلی ممنونم از شرکت بابت معرفی ایشون

profile picture
مهناز دهقان

خیلی آقای صبور و با حوصله ایی بودن . قفل در من به مشکل برخورد کرد و چفت درب نمیشد که مقصر سازنده در بود ولی ایشون با حوصله تمام در رو درست و اصولی نصب کردند و خیلی ممنونم ازشون و خسته نباشن

profile picture
محمد موسیوند

عالی بودن و پیگیری خوبی داشتند . وقت شناسی هم موردی بود که رضایت منو بیشتر از همه جلب کرد

شرایط سرویس کولر آبی سلولوزی و سرویس کولر آبی پوشالی

هزینه تعویض قطعات در صورت نیاز نظیر پمپ, شناور, فولی و ... بر عهده مشتری می باشد و در صورت تهیه توسط سرویسکار می بایست فاکتور خرید به مشتری ارایه گردد.

سرویس کولر آبی شامل پاکسازی و شستشوی نقاط قابل شستشوی کولر، بررسی چکه کردن آب، تعویض پوشال کولر آبی، سرویس حلزونی و فولی ها، چکاپ کلید و سیم کشی، خاک گیری کانال ها می باشد.

سرویس کولر آبی تنها در صورتی که خارج از دوره گارانتی باشند را به همیاران هوم سرویز بسپارید.

مدت زمان انجام این سرویس در شرایط معمول کمتر یک ساعت می باشد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

سمپاشی
سمپاشی
قیمت از 750,000 الی 2,000,000 تومان
نصب محافظ برق ساختمان
نصب محافظ برق ساختمان
قیمت از 200,000 الی 300,000 تومان
توری پلیسه ای
توری پلیسه ای
قیمت از 400,000 الی 2,700,000 تومان
نصب سایبان کولر
نصب سایبان کولر
قیمت از 19,800,000 الی 19,800,000 تومان