سرویس کولر آبی

سرویس کولر آبی

از 1433 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت سرویس کولر آبی در بهار 1403 چقدر است؟

قیمت سرویس و راه اندازی کولر آبی(تعویض تسمه.تعویض پوشال.شستشو کف کولر.روغن کاری)

370,000 الی 420,000 تومان

قیمت تعویض پوشال کولر آبی

120,000 تومان

قیمت شسستشو کف کولر آبی

100,000 تومان

قیمت حداقل دستمزد و کارشناسی

250,000 تومان

متوسط قیمت600,000 تومانکمینه قیمت400,000 تومانبیشینه قیمت1,800,000 تومان

آنچه درباره سرویس کولر آبی خواهید خواند

 • سرویس کولر آبی چگونه است؟
 • آموزش سرویس کولر آبی
 • روش سرویس کولر آبی مانند سرویسکار کولر آبی
 • نکات مهمی که در هنگام انجام سرویس کولر آبی باید به خاطر داشته باشید
 • بهترین زمان سرویس کولر آبی چه موقع است؟
 • سرویس کولرآبی برای چه دستگاههایی انجام می شود؟
 • چه زمانی باید سرویسکار کولر آبی را خبر کنید؟
 • قیمت سرویس کولر آبی چقدر است؟
 • عوامل موثر بر هزینه سرویس کولر آبی
 • چرا هوم سرویز را به عنوان ارائه دهنده خدمات سرویس کولر آبی انتخاب کنیم؟
 • نحوه ثبت درخواست خدمات سرویس کولرآبی چگونه است؟

سرویس کولر آبی چگونه است؟

سرویس کولر آبی از مهم ترین کارهایی است که هر ساله قبل از راه اندازی مجدد کولر آبی باید انجام شود. به این ترتیب سرویس کولر آب موجب بالا رفتن راندمان کولر، بیشتر شدن طول عمر آن و همچنین کم شدن مصرف انرژی و آب می شود. هر ساله بسیاری از افراد خودشان بدون خبر کردن سرویسکار کولر آبی دست به کار می شوند. البته این اقدامات به آسانی که به نظر می رسند هم نیستند. زیرا سرویس کار کولر آبی تمام قطعات را بررسی و عیب یابی می کند و سپس اقدامات لازم را انجام می دهد. پیشنهاد می کنیم قبل از شروع فصل گرم اقدامات لازم برای سرویس کولر آبی برای تابستان را انجام دهید. در ادامه به آموزش سرویس کولر آبی و همچنین عوامل موثر بر قیمت سرویس کولر آبی می پردازیم.

آموزش سرویس کولر آبی

به طور کل کولرهای آبی از دو بخش گردش آب و گردش هوا تشکیل می شوند که هر کدام از این بخش ها توسط موتورهای مجزا کنترل می شوند. به ترتیبی که سیستم گردش آب توسط پمپ آب کولرهای آبی و و یخش گردش هوا نیز توسط موتور اصلی ایفای نقش می کنند. قطعات کولر آبی نیز در سه دسته الکتریکی، مکانیکی و قطعات ثابت کولر آبی دسته بندی می شوند. قطعات الکتریکی شامل دینام کولر آبی، کلید های قطع و وصل، پمپ آب کولر آبی و موتور کولرآبی تقسیم می شوند. بخش های مکانیکی نیز شمل توربین هوا، تسمه و شناور کولرآبی است و سایر قطعات ثابت نیز دریچه ها و شیر تخلیه می باشند.

روش سرویس کولر آبی مانند سرویسکار کولر آبی

· روغنکاری کولر را فراموش نکنید

مانند یک سرویسکار کولر آبی حرفه ای عمل کنید. قبل از شروع کار سلامت تمام قطعات باید بررسی شوند و سپس شروع به سرویس کولر آبی برای تابستان کنید.

در ابتدایی ترین از روش سرویس کولر آبی باید قسمت های مکانیکی مانند یاتاقان ها و گردنده های و پره ها و دینام کولر به خوبی روغن کاری شود. بیشترین ایرادی که مارا مجبور به خبر کردن تعمیرکار کولر آبی می کند سوختن موتور و یا از کار افتادن پمپ آب کولر آبی است. این ایرادات نیز ناشی از رطوبت بالا و زنگ زدن کولرهای آبی است که در نتیجه با روغنکاری یاتاقان کولرآبی و روغن کاری دینام کولر می توان از این ایرادات جلوگیری نمود.

· شستشوی کولرآبی و کانال کولر در صورت لزوم

طی گذشت چندین ماه از خاموش بودن کولرآبی ممکن است گرد و غبار در آن پر شود و نیاز به شستشوی کولرآبی و نظافت کانال کولر باشد. برای شستشو کفی و درهای کولر آبی ابتدا دربهای کولر را برداشته و پوشال را جدا کرده و سپس با استفاده از یک فرچه خاک و رسوبات را شسته و از بین برده می شوند. همچنین باید بررسی شود که برزنت کانال ها سالم بوده و نیاز به ترمیم و یا تعویض نداشته باشند.

· بررسی پمپ آب کولر آبی

واتر پمپ کولر آبی وظیفه انتقال و پمپاژ آب به بدنه کولر را بر عهده دارد. در هنگام سرویس کولر آبی باید این قسمت با حساسیت زیاد بررسی شود. مواردی مانند پایه اصلی پمپ، محل قرار گرفتن شیلنگ، کلاهک پمپ و همچنین آب بندی پمپ به طور کامل بررسی می شود.

· در هنگام سرویس کولر آبی از رگلاژ تسمه کولر آبی غافل نشوید!

پس ار بررسی سلامت تسمه کولر آبی باید اقدام به رگلاژ تسمه نمود. تنظیم فاصله تسمه باید به صورت اصولی انجام شود. به این ترتیب در هنگام تنظیم تسمه باید موتور در جایگاه خود کاملا محکم قرار بگیرد و پیچ شود. این مسئله بسیار مهم است زیرا شل بودن تسمه کولر آبی یا سفت بودن آن ممکن است نتایج بدی به دنبال داشته باشد. در نتیجه در هنگام سرویس کولر آبی اگر مهارت کافی ندارید حتما با سرویسکار کولر آبی هوم سرویز تماس بگیرید.

· تعویض پوشال‌ کولر آبی را در سرویس سالیانه کولر آبی فراموش نکنید.

تعویض پوشال کولر در سرویس کولر آبی از آن جهت با اهمیت است که پوشال ها محل مناسبی برای رشد باکتری و قارچ ها هستند و ممکن است موجب بیماری های تنفسی شوند. ممکن است باکتری ها و قارچ ها در طول مدت زمستان در بین بافت پوشال ها رشد نموده و با شروع فصل گرما و مرطوب شدن پوشال ها موجب ایجاد بوی بد شوند. خوشبختانه پوشال قیمت چندانی ندارد و پیشنهاد می کنیم در صورت کهنه شدن هر چه سریعتر آنها را تعویض کنید.

· از بین بردن رسوبات کولر آبی

با از بین بردن رسوبات کولر آبی می توان درصد خرابی کولر آبی به میزان چشم گیری کاهش داد. این اطمینان را می دهیم که بیشترین آمار خرابی در کولر آبی ناشی از رسوبات کولرآبی است. حتی در مواردی مانند خرابی یاتاقان ها، گرفتگی شلنگ و یا حتی سوختن موتور کولر آبی نیز ناشی از این مورد است. خوشبختانه اقدامات زیادی می تواند از ایجاد این رسوبات جلوگیری کند، مواردی مانند استفاده از پد سلولزی، استفاده از سختی گیر آب شهری تعدادی از این موارد هستند.

· تنظیم شناور کولر آبی

این وسیله وظیفه کنترل میزان آب ورودی به مخزن کولرآبی را بر عهده دارد. به این ترتیب که وقتی آب به حد نصاب خود رسید جلوی آب ورودی را می گیرد. در نتیجه در هنگام سرویس کولر آبی باید این قطعه تنظیم شود تا آب از تشتک به کف کولر نریزد. همچنین باید در این مرحله بررسی شود که کولرآبی کاملا تراز است یا خیر. زیرا عدم تراز بودن بدنه کولر آبی موجب می شود آب در یک قسمت جمع شود و شناور درست عمل نکند.

· تهیه سایه‌بان‌ برای کولر آبی

به علت قرارگیری کولرها روی پشت بام و قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم آفتاب بهتر است برای صرفه جویی در مصرف انرژی و بالا بردن کارایی کولرآبی اقدام به نصب سایبان کولر آبی نمود. انواع سایه بان ها در مدل های مختلفی هستند که می توانید امسال دست به کار شوید و یک نمونه از آنها را خریداری و نصب نمایید.

نکات مهمی که در هنگام انجام سرویس کولر آبی باید به خاطر داشته باشید

 1. قبل از هر کاری از خاموش بودن کامل کولر مطمئن شوید. ترجیحا فیوز کولر را کاملا قطع کنید. از شخصی در داخل منزل بخواهید کولر را روشن و خاموش کند تا مطمئن شوید در حال سرویس کولرآبی خودتان هستید نه کولر واحد دیگری!!!
 2. برای شروع سرویس کولر آبی سعی نمایید از دمپایی پلاستیکی با کفی ضخیم استفاده کنید.
 3. بررسی کنید که دریچه ها کاملا باز باشند تا در هنگام شروع به کار به موتورکولر آبی فشاری وارد نشود.
 4. روغن کاری باید در هر بار سرویس کردن کولر آبی برای تابستان و در پایان فصل انجام شود.
 5. در هنگام تعویض پوشال کولر به خاطر داشته باشید که حتما پوشال هایی هم سایز با ظرفیت کولر تهیه کنید. به طور مثال استفاده از پوشال کولر 4500 برای کولرهایی با ظرفیت 3500 چون تراکم بیشتری دارند کارایی کولر را کاهش می دهند.
 6. برای از بین بردن رسوبات کولر آبی می توانید از محلول جوهر نمک، مواد سفید کننده و اسیدی و غیره استفاده کنید. اما برای انجام اینکار حتما از دستکش استفاده کنید و اجازه ندهید این مواد به مدت طولانی روی کولر باقی بمانند.
 7. در سرویس کولر آبی سالانه به طور معمول عملیات تمیز کردن و آب‌گیری کولر انجام می‌شود. اما پیشنهاد می شود که در طول فصل چندین دفعه آب کولر را عوض کنید.

بهترین زمان سرویس کولر آبی چه موقع است؟

بهترین زمان سرویس کولرابی برای تابستان قبل از شروع فصل گرما می باشد. به این ترتیب در فصل بهار باید برای سرویس کردن کولر آبی اقدام کنید. به این ترتیب با خیال راحت می توانید به استقبال روزهای گرم بروید بدون آنکه نگرانی داشته باشید.

سرویس کولرآبی برای چه دستگاههایی انجام می شود؟

 • سرویس کولر آبی کوچک
 • سرویس کولر سلولوزی
 • سرویس کولر آبی پرتابل
 • سرویس کولر آبی صنعتی

چه زمانی باید سرویسکار کولر آبی را خبر کنید؟

تا به اینجا در مورد نحوه سرویس کولر آبی صحبت کردیم اما همه این موارد در گرو این موضوع است که آچار به دست باشید و به نکات ایمنی و مکانیکی اشراف داشته باشید. اما خوب انجام سرویس کولر آبی گاهی نشانه هایی دارد که اعلام می کند حتما با یک سرویس کار کولر آبی تماس بگیرید.

 • رسوب گرفتن پمپ آب کولر آبی
 • زنگ زدن کف کولر آبی و پوسیدگی تسمه کولرآبی
 • بوی بد از کولرآبی
 • موتور کولر به طور صحیح کار نمی کند.
 • صدا دادن کولرآبی
 • تراز نبودن کولر و سر ریز شدن آب از کولرآبی و...

قیمت سرویس کولر آبی چقدر است؟

هزینه سرویس کولر آبی به موارد متعددی وابسته است به طول کل برای انجام خدمات یکسان مبلغ ثابتی تعرفه سرویس کولر آبی دریافت می کنند. موارد زیر بر قیمت سرویس کولر آبی تاثیر دارند. زیرا ممکن است در حین انجام سرویس کولر آبی قطعه یا قطعاتی نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشند که در این صورت قیمت سرویس کولر آبی تغییر می کند.

عوامل موثر بر هزینه سرویس کولر آبی

· تعداد و نوع قطعات معیوب شناسایی شده توسط سرویس کار کولر آبی

ممکن است سرویسکار کولر آبی در حین انجام سرویس کولرآبی متوجه شود چندین قطعه معیوب هستند. نوع قطعه معیوب بر هزینه سرویس کولر تاثیر می گذارند.

· تعمیر یا تعویض قطعات بر قیمت سرویس کولر تاثیر دارند

در صورتی که قطعات معیوب شناسایی شوند دو راه پیش روی سرویس کار کولرآبی وجود دارد. تعویض قطعه یا تعمیر قطعه مورد نظر. در صورتی که قطعه قابل تعمیر باشد قطعا هزینه سرویس کولر آبی کمتر از زمانی خواهد شد که نیاز به خرید قطعه جدی می باشد.

· هزینه سیم کشی کولر آبی

در صورت نیاز به تعمیر یا تعویض سیم کشی کولرآبی نیز این خدمات به صورت مجزا با تعرقه سرویس کولر آبی تاثیر دارند.

· میزان مهارت سرویسکار کولر

افرادی که در کمترین زمان ممکن ایرادات کولر را متوجه شده و موجب اتلاف وقت و هزینه نمی شوند قطعا ارزش بالایی دارند. اما به طور کل تلاش هوم سرویز بر این است که بهترین خدمات را قیمت منصفانه ارائه دهند.

چرا هوم سرویز را به عنوان ارائه دهنده خدمات سرویس کولر آبی انتخاب کنیم؟

قطعا برای ماندن در عرصه رقابتی باید دارای خصوصیات ویژه ای باشید تا بتوانید بیشترین آمار رضایت مشتریان را کسب کنید. تیم هوم سرویز دارای ویژگی های منحصر به فردی است که در ادامه توضیح می دهیم

· کمک گیری از برترین متخصصین

افرادی در این زمینه با ما همکاری دارند که همگی دارای رزومه کاری موفق در این زمینه هستند و به تمام اصول عیب یابی مسلط هستند. در نتیجه در کمترین زمان ممکن مشکلات را رفع نموده و دستگاه قابل استفاده خواهد بود.

· ارائه خدمات در کمترین زمان ممکن

موارد این چنینی باید در کمترین زمان انجام شوند. زیرا هر گونه معطلی یعنی چندین ساعت تحمل گرما و مشقت. هوم سرویز با داشتن سرویسکار مجرب در سراسر شهر پس از ثبت درخواست نزدیکترین سرویسکار کولر آبی را به شما متصل می کند تا در کمترین زمان به هدف خود برسید.

· هزینه سرویس کولر آبی منصفانه

ارائه تعرفه خدمات منصفانه به این صورت است که در هنگام مشاوره اولیه تمام نرخ ها همراه با تعویض اجرت داده می شود و شما هیچ گاه با هزینه های نجومی و غیر قابل انتظار مواجه نخواهید شد. محدوده نرخ سرویس کولر آبی در سامانه هوم سرویز شرح داده شده است که به این ترتیب هر گونه افزایش در این محدوده با فاکتور اعلام می شود.

نحوه ثبت درخواست خدمات سرویس کولرآبی چگونه است؟

برای ثبت درخواست سرویس کولر آبی کوچک، سلولزی و غیره تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه و اپلیکیشن هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. با پاسخ به چندین سوال درخواست شما به صورت رایگان ثبت می شود و متخصصین ما با شما تماس خواهند گرفت. با اطلاع از نوع درخواست شما توضیحات لازم به شما داده شده و محدوده قیمت در صورت امکان ارائه می شود و سپس درصورت تمایل شما برترین متخصصین به محل مورد نظر اعزام خواهند شد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس سرویس کولر آبی و همچنین ارایه خدمات سرویس کولر آبی با روغنکاری قطعات کولرآبی نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات سرمایشی ارائه می دهد که شامل تعمیر کولر آبی سلولوزی، پرتابل، رومیزی و ..., نصب کولر آبی روی پشت بام، بالکن و تراس, تعمیر کولر گازی و تعمیر اسپلیت در محل, نصب کولر گازی, تعمیر کولر گازی پنجره ای, شارژ گاز کولر اسپلیت, نصب فن کویل سقفی و دیواری, تعمیر چیلر جذبی و تعمیر چیلر تراکمی, خدمات شستشو و نظافت کانال کولر, سرویس اسپیلت و شستشوی پنل خارجی اسپلیت می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های لوله کشی و تاسیسات را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس سرویس کولر آبی

سرویس کولر آبی با روغنکاری قطعات کولرآبی

شستشوی کولرآبی

اسید شویی کولر آبی و از بین بردن رسوبات کولر آبی

رگلاژ تسمه کولر آبی

بررسی پمپ آب کولر آبی

تعویض پوشال‌ کولر در صورت نیاز

تنظیم شناور کولر آبی و ...

نظرات کاربران

profile picture
محمد مهدی دهقان

خیلی کارشون خوب بود. سر وقت اومدن . سریع کار انجام دادن

profile picture
محمدامین رشیدی

بسیار ادم خوبی بودند دستمزد منصفانه تشخیص مناسب و به عنوان همیار منتخب برای سفارش های مشابه انتخاب کردم

profile picture
حسین آگاهی

جناب خصالی بسیار وقت شناس و کاربلد بودن و خیلی با وسواس کار میکردن خدا خیرشون بده واقعا از نظر قیمت هم منصفانه بودن

profile picture
شهرام کربلایی

عالی و متخصص

شرایط سرویس کولر آبی سلولوزی و سرویس کولر آبی پوشالی

هزینه تعویض قطعات در صورت نیاز نظیر پمپ, شناور, فولی و ... بر عهده مشتری می باشد و در صورت تهیه توسط سرویسکار می بایست فاکتور خرید به مشتری ارایه گردد.

سرویس کولر آبی شامل پاکسازی و شستشوی نقاط قابل شستشوی کولر، بررسی چکه کردن آب، تعویض پوشال کولر آبی، سرویس حلزونی و فولی ها، چکاپ کلید و سیم کشی، خاک گیری کانال ها می باشد.

سرویس کولر آبی تنها در صورتی که خارج از دوره گارانتی باشند را به همیاران هوم سرویز بسپارید.

مدت زمان انجام این سرویس در شرایط معمول کمتر یک ساعت می باشد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

spraying
سمپاشی
قیمت از 700,000 الی 1,300,000 تومان
surge-protector
نصب محافظ برق ساختمان
قیمت از 270,000 الی 3,200,000 تومان
pleated-lace
توری پلیسه ای
قیمت از 300,000 الی 1,760,000 تومان
install-air-conditioner-canopy
نصب سایبان کولر
قیمت از 400,000 الی 400,000 تومان