نصب کولر آبی

نصب کولر آبی

از 1364 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت نصب کولر آبی در تابستان 1402 چقدر است؟

قیمت نصب و راه اندازی کولر آبی

280,000 الی 320,000 تومان

متوسط قیمت600,000 تومانکمینه قیمت600,000 تومانبیشینه قیمت1,800,000 تومان

آنچه درباره نصب کولر آبی خواهید خواند

 • نحوه نصب کولر آبی چگونه است؟
 • بهترین زمان برای نصب کولر آبی
 • کولرابی از چه اجزایی تشکیل شده است؟
 • طریقه نصب کولر آبی به چه ترتیبی است؟
 • نکات مهم در هنگام نصب کولر آبی
 • محل های مناسب برای نصب کولر ابی
 • در هنگام انتخاب برای نصب کولر ابی به چه مواردی باید دقت شود؟
 • انواع برندهای کولرآبی که توسط متخصصین هوم سرویز نصب می شوند
 • هزینه نصب کولر آبی چقدر است؟
 • قیمت نصب کولر آبی به چه مواردی بستگی دارد؟
 • آیا امکان نصب کولر آبی در بالکن وجود دارد؟
 • چرا نصاب کولر آبی هوم سرویز را انتخاب کنیم؟
 • نحوه ثبت درخواست نصاب کولر آبی هوم سرویز چگونه است؟
 • کلیه خدمات جابجایی، تعویض و نصب مجدد کولر آبی را به هوم سرویزبسپارید

نحوه نصب کولر آبی چگونه است؟

با پایان سرما ونزدیک شدن به فصل های گرم، باید به فکر نصب کولر آبی باشید.البته شما باید قبل از اینکه گرمای طاقت فرسا شروع شود دست به کار شوید. برای راهاندازی کولر آبی تازه خریداری شده، باید از کارشناس متخصص و تایید شده از سویشرکت تولید کننده و نمایندگی کمک بگیرید. زیرا نصب کولر ابی اولیه باید طبقاستانداردهای لازم و گارانتی انجام شود. زیرا همیشه شاهد این موضوع بوده ایم که هرگونه ایراد در نصب اولیه موجب بروز خسارات احتمالی در گذشت زمان خواهد شد. درمواردی نیز تنها نیاز به جابجایی کولر آبی است که می توانیدروی نصاب کولر آبی هوم سرویز حساب کنید. در ادامهبه راهنمای طریقه نصب کولر آبی و همچنین عوامل موثر بر هزینهنصب کولر آبی و دستمزد نصاب کولر آبی می پردازیم.

بهترین زمان برای نصب کولر آبی

تعدادی از افراد با شروع گرما به فکر تعویضکولر آبی می افتند. در صورتی که بهتر است این اقدامات را از چند هفته قبلاز شروع گرما شروع نمود. زیرا نصب کولر آبی در پشت بام یا روی تراس وغیره ممکن است بنا به شرایطی مانند نصب پایه کولر آبی، نصب کلید کولر آبی و سیمکشی برق برای نصب کولر زمان بر شود و شما مجبور شوید مدت زمان بیشتری گرما را تحملکنید...

کولرابی از چه اجزایی تشکیل شده است؟

 • موتورکولر آبی
 • پمپ کولرآبی
 • پروانهکولرآبی
 • تسمه کولرآبی
 • کلید کولر
 • تشتک کولر
 • شناورکولر

اینها مهمترین قطعاتدر کولرابی هستند که برای نصاب کولر آبی واجب است که به تمامی این قطعات آشناییداشته باشد و نحوه راه اندازی کولر ابی آشنایی کامل داشته باشد.

طریقه نصب کولر آبی به چه ترتیبی است؟

اگر از جمله افرادیهستید که به دنبال فیلم نصب کولر آبی هستند تا خودشان دست به کارشوید باید با کارهای فنی آشنایی داشته باشید. البته این کار نشدنی نیست اما کلیهاین خدمات باید توسط فردی انجام شود که هم به اجرای سیستم برق کولر آبی تسلط داشتهباشد و هم بتواند مراحل نصب سایر تجهیزات کولر را به اتمام برساند. زیرا هر گونهاشتباه و سهل انگاری در راه اندازی کولر آبی ارتباط مستقیمی با کیفیت بازدهی آندارد و ممکن است نیاز به تعمیرکار کولر آبی پیدا کنید. در مرحله اول باید اقدام بهتراز کردن کولر، تامین آب کولر آبی و در بخش بعدی باید اقدام به سیم کشی و نصبکلید کولر آبی پرداخت.

تفاوتی ندارد در کجااقدام به قرار دادن کولر آبی می کنید، ساخت شاسی کولر آبی مهمترین بخش است. زیرا اصلا نمی توان بدون نصب پایه کولر را روی زمین اقدام به راهاندازی آن نمود. زیرا سرریز کولر به درستی کار نمی کند و آب تخلیه نمی شود. بعد ازساخت شاسی باید کولر روی آن قرار بگیرد. تراز بودن کامل کولر، کلید این قسمت است.بهتر است از یک تراز کمک بگیرید تا از صاف بودن کولر اطمینان به دست بیاورید. ساختشاسی کولر بر اساس محل قرار گیری و فاصله بین کامال کولر و کولر ساخته می شود و اغلباز نمونه های آماده استفاده نمی شود.

سپس باید خروجی کولررا کاملا منطبق بر محل نصب کانال کولر قرار دهید. این مرحلهباید به درستی انجام شود تا هوای خنک به راحتی در کانال جریان پیدا کند. سپس نوبتیه سیم کشی کولر آبی می رسد. برای انتقال آب به کولر از لوله کولر استفادهمی شود و لوله مورد نظر باید به شناور وصل شود.

سپس نوبت به نصبموتور کولر آبی و خدمات مربوط نصبکلید کولر جدید به آن می رسد. که تنها توسط نصاب کولر آبی باید انجام شود.

حالا نوبت انتقال آباز کنتر به قسمت قرارگیری کولر آبی می رسد. البته که در ساختمان های جدیدانشعاباتی برای نصب کولرآبی در نظر گرفته می شود.

در مرحله بعدی بایدشیر شناور را نصب نمود. شناور کولر وظیفه کنترل حجم ورودی آب به کولر را دارد اگرکولر تراز نباشد آب سرریز می شود. شیر شناور باید کاملا صاف باشد.

در مرحله آخر باید پوشال های خریداری شدهرا روی دریچه شبکه مانند کولر قرار دهید. به این ترتیب مراحل نصب کولر آبی بهاتمام می رسد.

نکات مهم در هنگام نصب کولر آبی

این اقدامات بر خلافتصور خیلی از افراد کار چندان راحتی به حساب نمی آید. رعایت نکات در این پروسهموجب دریافت بالاترین میزان کارایی شده و باعث صرفه جویی چشم گیری در مصرف آب وبرق می شود. از جمله نکات مهم می توان به عایق کاری کف کولر برای جلوگیری از سوراخشدن کولر اشاره نمود.

همچنین تراز کردنکولر ابی در هنگام نصب موجب جلوگیری از جمع شدن آب و خنک سازی بیشتر هوای خروجی میشود. قرار دادن کولر آبی در ارتفاع مناسبی بر روی پایه موجب انتقال جریان بهتر هوامی شود. همچنین لوله و شیلنگ ورودی باید در سایه نصب شوند. استفاده از سایبان درهنگام نصب کولر آبی موجب هرچه خنک شدن هوای خروجی می گردد.

هنگام عایق کاری کولردر برابر نور خورشید، دریچه‌های کولر را به طور کامل نبندید، زیرا این کار ازجریان هوا به داخل کولر جلوگیری می کند.

محل های مناسب برای نصب کولر ابی

کولر آبی را بر اساسشرایط موجود می توان در فضاهای مختلفی نصب کرد که در ادامه خواهیم گفت. تنها موردیکه باید به آن توجه شود دور بودن از نور خورشید، تراز بودن کامل، امکان گردش هوادر اطراف کولر و فاصله دار بودن از سطح زمین می باشد. با محیا بودن این شرایط میتوان در این فضاها اقدام به قرار دادن کولر آبی نمود:

 • نصب کولرآبی در پشت بام
 • نصب کولرآبی در تراس
 • نصب کولرآبی روی دیوار
 • نصب کولرآبی پشت پنجره
 • نصب کولرآبی در بالکن

در هنگام انتخاب برای نصب کولر ابی به چه مواردی باید دقت شود؟

 • در بعضیاز موارد محدودیت هایی برای نصب کولر آبی در پشت بام وجود دارد . در هرصورت هر فضایی را که برای راه اندازی کولر آبی در نظر گرفته اید باید به نکاتی دراین مورد توجه کنید.
 • اطرافکولر آبی باید فضای باز برای گردش هوا باشد
 • کولر درحالت کاملا تراز قرار بگیرد
 • در معرضتابش مستقیم نور خورشید نباشد در صورت اجباری بودن این شرایط باید اقدام به نصبسایبان کولر نمود.
 • قطعا برایکولر باید شاسی ساخته و نصب شود.

انواع برندهای کولرآبی که توسط متخصصین هوم سرویز نصب می شوند

 1. نصب کولرآبی آبسال
 2. نصب کولرآبی ایران شرق
 3. نصب کولرآبی جنرال
 4. نصب کولرآبی آزمایش
 5. نصب کولرآسیا الکتریک و ...

هزینه نصب کولر آبی چقدر است؟

عوامل متعددیبر قیمت نصب کولر آبی تاثیر می گذارند. قیمت نصب کولر آبی درمرحله اول به محل قرار دادن کولر بستگی دارد. اگر شرایط محیا باشدقطعا دستمزد نصاب کولر آبی خیلی زیاد نخواهد شد. اما در صورت جابجاییکولر آبی و نیاز به ساخت و نصب پایه هزینه ها متفاوت خواهد بود و قیمت نصب کولرآبی و دستمزد نصاب کولر آبی بالا می رود. هزینه نصب کولر آبی که توسط نصابان هومسرویز ارائه می شود بر اساس تعرفه قیمت نصب کولر ابی اعلام می شود. هزینه دستمزدنصاب کولر ابی به صورت کاملا بر اساس نوع خدمات مورد نیاز مانند نصب شاسی کولر،نصب کلید کولر و سیم کشی کولر اعلام می شود. همچنین در صورت نیاز به سیم کشی مجددو نصب کلید کولر آبی به قیمت نصب کولر آبی اصافه خواهد شد.

قیمت نصب کولر آبی به چه مواردی بستگی دارد؟

به طور کل موارد زیربیشترین تاثیر را بر قیمت نصب کولر آبی دارد

 1. محل نصبکولر
 2. دستمزدنصاب کولر آبی
 3. سیم کشیبرق کولر آبی
 4. نصب کلیدکولر جدید
 5. جابجاییکولر آبی
 6. ساخت شاسیکولر و ....

آیا امکان نصب کولر آبی در بالکن وجود دارد؟

قطعا مرسوم ترین مکاننصب کولر آبی روی پشت بام است. اما سایر فضاها مانند کولر آبی روی پنجره بالکن وغیره نیز پیشنهاد می شود. البته نصب کولر آبی در بالکن نیز پیشنهاد می شود. براینصب کولر آبی در بالکن باید اقدامات لازم برای سیم کشی برق و لوله کشی آب فراهمشود که معمولا قیمت نصب کولر آبی را بالا می برد. بسیاری از افراد برای کم کردنفاصله بین کولر و فضای داخلی و برای دریافت سرمایش بهتر این فضا را انتخاب می کنند.چون فضای بالکن اغلب سایه است و مصرف آب کمتر می شود. این فضا ایراداتی هم داردمانند موضوع آلودگی صوتی ناشی از صدای کولر در این موضوع بیشتر خواهد شد و البتهاین مورد زیبایی بالکن را تحت الشعاع قرار می دهد.

چرا نصاب کولر آبی هوم سرویز را انتخاب کنیم؟

همانطور که پیش تراعلام کردیم درصد بالایی از راندمان کولر آبی در گرو نحوه نصب کولر آبی است. ازاین رو باید تمام مراحل توسط افراد ماهر و با نهایت دقت انجام شود. تا مشکلی درتراز بودن و خنک سازی کولر نداشته باشد. همیاران هوم سرویز آشنایی کامل به تماممراحل ساخت شاسی، سیم کشی و نصب کلید کولر دارند. این متخصصین دارای مهارت کافی دراین زمینه هستند و می توانند تمام مراحل را به درستی با قیمت نصب کولر آبی مناسببه اتمام برسانند. این متخصصین دارای رزومه قوی در این زمینه هستند و می توانندکلیه خدمات زیر را ارائه دهند.

 • جابجاییکولر آبی به محل جدید
 • نصب کلیدکولر آبی
 • نصب مجددکولر آبی
 • انجام سیمکشی برق کولر آبی
 • نصب پمپکولر آبی
 • ساخت شاسیکولر آبی
 • نصب موتورکولر آبی

نحوه ثبت درخواست نصاب کولر آبی هوم سرویز چگونه است؟

برای دریافت خدماتنصب و تعمیر کولر گازی و تعمیرات کولر آبی و کلیه خدمات نصب تنهاکافیست به صورت رایگان از طریق سایت و اپلیکیشن هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. اینپروسه کاملا رایگان است و تنها با پاسخ به چند سوال اطلاعات لازم را در اختیارمتخصصین ما قرار خواهید داد. سپس با مشخص کردن آدرس و شماره تلفن تمامی متخصصین باشما تماس خواهند گرفت و اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد و پس ازاعلام قیمت نصب کولر آبی در صورت توافق در محل حضور پیدا می کنند.

کلیه خدمات جابجایی، تعویض و نصب مجدد کولر آبی را به هوم سرویزبسپارید

جابجایی کولر آبی،تعویض کولر آبی و نصب مجدد کولر آبی را می توان به نصاب کولرابی هوم سرویزبسپارید. این افراد دارای مهارت کافی در زمینه نصب انواع کولر آبی پرتابل، نصبکولر آبی روی دیوار، تراس و غیره داشته و به راحتی ساخت شاسی و سایر مراحل راانجام خواهند داد.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس نصب کولر آبی و همچنین ارایه خدمات نصب کولر آبی روی پشت بام، بالکن و تراس نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات سرمایشی ارائه می دهد که شامل تعمیر کولر آبی سلولوزی، پرتابل، رومیزی و ..., تعمیر کولر گازی و تعمیر اسپلیت در محل, نصب کولر گازی, تعمیر کولر گازی پنجره ای, شارژ گاز کولر اسپلیت, نصب فن کویل سقفی و دیواری, تعمیر چیلر جذبی و تعمیر چیلر تراکمی, خدمات شستشو و نظافت کانال کولر, سرویس اسپیلت و شستشوی پنل خارجی اسپلیت, سرویس کولر آبی با روغنکاری قطعات کولرآبی می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های لوله کشی و تاسیسات را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس نصب کولر آبی

نصب کولر آبی روی پشت بام، بالکن و تراس

نصب موتور کولر آبی

جابجایی کولر آبی

تعویض کولر آبی

نصب کلید کولر آبی

نصب پمپ کولر آبی

نصب انواع کولر آبی آزمایش، جنرال، ایران شرق، آسیا الکتریک، جنرال و ...

نظرات کاربران

profile picture
نگار جلودارزاده

بسیار خانم خوش برخورد و کم حرفی بودند و بدون معطلی و وقت کشی و ... کار رو انجام دادن و 6 ساعت کاملا خالص کار کردند

profile picture
بابک شیرزادی

با متانت با اخلاق صبور سزبه زیر و سز به کار خیلی ممنونم از شرکت بابت معرفی ایشون

profile picture
مهناز دهقان

خیلی آقای صبور و با حوصله ایی بودن . قفل در من به مشکل برخورد کرد و چفت درب نمیشد که مقصر سازنده در بود ولی ایشون با حوصله تمام در رو درست و اصولی نصب کردند و خیلی ممنونم ازشون و خسته نباشن

profile picture
محمد موسیوند

عالی بودن و پیگیری خوبی داشتند . وقت شناسی هم موردی بود که رضایت منو بیشتر از همه جلب کرد

شرایط تعویض کولر آبی و جابجایی کولر آبی

نصب کولر آبی شامل نصب برزنت، نصب کلید و سربندی، نصب تجهیزات داخلی، نصب پایه ی مناسب، سرویس حلزونی و فولی ها، نصب برق کولر می باشد.

نصب کولر خود را تنها در صورتی که خارج از دوره گارانتی باشند را به همیاران هوم سرویز بسپارید.

هزینه دقیق نصب کولر، حضوری توسط همیار مشخص می گردد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

نصب سایبان کولر
نصب سایبان کولر
قیمت از 19,800,000 الی 19,800,000 تومان
کانال کشی و نصب دریچه
کانال کشی و نصب دریچه
قیمت از 300,000 الی 2,500,000 تومان
توری پنجره
توری پنجره
قیمت از 1,100,000 الی 3,700,000 تومان
سمپاشی
سمپاشی
قیمت از 750,000 الی 2,000,000 تومان