نصب کولر آبی

نصب کولر آبی

از 1364 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت نصب کولر آبی در زمستان 1402 چقدر است؟

قیمت نصب و راه اندازی کولر آبی

280,000 الی 320,000 تومان

متوسط قیمت215,000 تومانکمینه قیمت130,000 تومانبیشینه قیمت300,000 تومان

آنچه درباره نصب کولر آبی خواهید خواند

 • نحوه نصب کولر آبی چگونه است؟
 • بهترین زمان برای نصب کولر آبی
 • کولرابی از چه اجزایی تشکیل شده است؟
 • طریقه نصب کولر آبی به چه ترتیبی است؟
 • نکات مهم در هنگام نصب کولر آبی
 • محل های مناسب برای نصب کولر ابی
 • در هنگام انتخاب برای نصب کولر ابی به چه مواردی باید دقت شود؟
 • انواع برندهای کولرآبی که توسط متخصصین هوم سرویز نصب می شوند
 • هزینه نصب کولر آبی چقدر است؟
 • قیمت نصب کولر آبی به چه مواردی بستگی دارد؟
 • آیا امکان نصب کولر آبی در بالکن وجود دارد؟
 • چرا نصاب کولر آبی هوم سرویز را انتخاب کنیم؟
 • نحوه ثبت درخواست نصاب کولر آبی هوم سرویز چگونه است؟
 • کلیه خدمات جابجایی، تعویض و نصب مجدد کولر آبی را به هوم سرویز بسپارید

نحوه نصب کولر آبی چگونه است؟

با پایان سرما و نزدیک شدن به فصل های گرم، باید به فکر نصب کولر آبی باشید. البته شما باید قبل از اینکه گرمای طاقت فرسا شروع شود دست به کار شوید. برای راه اندازی کولر آبی تازه خریداری شده، باید از کارشناس متخصص و تایید شده از سوی شرکت تولید کننده و نمایندگی کمک بگیرید. زیرا نصب کولر ابی اولیه باید طبق استانداردهای لازم و گارانتی انجام شود. زیرا همیشه شاهد این موضوع بوده ایم که هر گونه ایراد در نصب اولیه موجب بروز خسارات احتمالی در گذشت زمان خواهد شد. در مواردی نیز تنها نیاز به جابجایی کولر آبی است که می توانید روی نصاب کولر آبی هوم سرویز حساب کنید. در ادامه به راهنمای طریقه نصب کولر آبی و همچنین عوامل موثر بر هزینه نصب کولر آبی و دستمزد نصاب کولر آبی می پردازیم.

بهترین زمان برای نصب کولر آبی

تعدادی از افراد با شروع گرما به فکر تعویض کولر آبی می افتند. در صورتی که بهتر است این اقدامات را از چند هفته قبل از شروع گرما شروع نمود. زیرا نصب کولر آبی در پشت بام یا روی تراس و غیره ممکن است بنا به شرایطی مانند نصب پایه کولر آبی، نصب کلید کولر آبی و سیم کشی برق برای نصب کولر زمان بر شود و شما مجبور شوید مدت زمان بیشتری گرما را تحمل کنید...

کولرابی از چه اجزایی تشکیل شده است؟

 • موتور کولر آبی
 • پمپ کولر آبی
 • پروانه کولرآبی
 • تسمه کولر آبی
 • کلید کولر
 • تشتک کولر
 • شناور کولر

اینها مهمترین قطعات در کولرابی هستند که برای نصاب کولر آبی واجب است که به تمامی این قطعات آشنایی داشته باشد و نحوه راه اندازی کولر ابی آشنایی کامل داشته باشد.

طریقه نصب کولر آبی به چه ترتیبی است؟

اگر از جمله افرادی هستید که به دنبال فیلم نصب کولر آبی هستند تا خودشان دست به کار شوید باید با کارهای فنی آشنایی داشته باشید. البته این کار نشدنی نیست اما کلیه این خدمات باید توسط فردی انجام شود که هم به اجرای سیستم برق کولر آبی تسلط داشته باشد و هم بتواند مراحل نصب سایر تجهیزات کولر را به اتمام برساند. زیرا هر گونه اشتباه و سهل انگاری در راه اندازی کولر آبی ارتباط مستقیمی با کیفیت بازدهی آن دارد و ممکن است نیاز به تعمیرکار کولر آبی پیدا کنید. در مرحله اول باید اقدام به تراز کردن کولر، تامین آب کولر آبی و در بخش بعدی باید اقدام به سیم کشی و نصب کلید کولر آبی پرداخت.

تفاوتی ندارد در کجا اقدام به قرار دادن کولر آبی می کنید، ساخت شاسی کولر آبی مهم ترین بخش است. زیرا اصلا نمی توان بدون نصب پایه کولر را روی زمین اقدام به راه اندازی آن نمود. زیرا سرریز کولر به درستی کار نمی کند و آب تخلیه نمی شود. بعد از ساخت شاسی باید کولر روی آن قرار بگیرد. تراز بودن کامل کولر، کلید این قسمت است. بهتر است از یک تراز کمک بگیرید تا از صاف بودن کولر اطمینان به دست بیاورید. ساخت شاسی کولر بر اساس محل قرار گیری و فاصله بین کامال کولر و کولر ساخته می شود و اغلب از نمونه های آماده استفاده نمی شود.

سپس باید خروجی کولر را کاملا منطبق بر محل نصب کانال کولر قرار دهید. این مرحله باید به درستی انجام شود تا هوای خنک به راحتی در کانال جریان پیدا کند. سپس نوبت یه سیم کشی کولر آبی می رسد. برای انتقال آب به کولر از لوله کولر استفاده می شود و لوله مورد نظر باید به شناور وصل شود.

سپس نوبت به نصب موتور کولر آبی و خدمات مربوط نصب کلید کولر جدید به آن می رسد. که تنها توسط نصاب کولر آبی باید انجام شود.

حالا نوبت انتقال آب از کنتر به قسمت قرارگیری کولر آبی می رسد. البته که در ساختمان های جدید انشعاباتی برای نصب کولرآبی در نظر گرفته می شود.

در مرحله بعدی باید شیر شناور را نصب نمود. شناور کولر وظیفه کنترل حجم ورودی آب به کولر را دارد اگر کولر تراز نباشد آب سرریز می شود. شیر شناور باید کاملا صاف باشد.

در مرحله آخر باید پوشال های خریداری شده را روی دریچه شبکه مانند کولر قرار دهید. به این ترتیب مراحل نصب کولر آبی به اتمام می رسد.

نکات مهم در هنگام نصب کولر آبی

این اقدامات بر خلاف تصور خیلی از افراد کار چندان راحتی به حساب نمی آید. رعایت نکات در این پروسه موجب دریافت بالاترین میزان کارایی شده و باعث صرفه جویی چشم گیری در مصرف آب و برق می شود. از جمله نکات مهم می توان به عایق کاری کف کولر برای جلوگیری از سوراخ شدن کولر اشاره نمود.

همچنین تراز کردن کولر ابی در هنگام نصب موجب جلوگیری از جمع شدن آب و خنک سازی بیشتر هوای خروجی می شود. قرار دادن کولر آبی در ارتفاع مناسبی بر روی پایه موجب انتقال جریان بهتر هوا می شود. همچنین لوله و شیلنگ ورودی باید در سایه نصب شوند. استفاده از سایبان در هنگام نصب کولر آبی موجب هرچه خنک شدن هوای خروجی می گردد.

هنگام عایق کاری کولر در برابر نور خورشید، دریچه‌های کولر را به طور کامل نبندید، زیرا این کار از جریان هوا به داخل کولر جلوگیری می کند.

محل های مناسب برای نصب کولر ابی

کولر آبی را بر اساس شرایط موجود می توان در فضاهای مختلفی نصب کرد که در ادامه خواهیم گفت. تنها موردی که باید به آن توجه شود دور بودن از نور خورشید، تراز بودن کامل، امکان گردش هوا در اطراف کولر و فاصله دار بودن از سطح زمین می باشد. با محیا بودن این شرایط می توان در این فضاها اقدام به قرار دادن کولر آبی نمود:

 • نصب کولر آبی در پشت بام
 • نصب کولر آبی در تراس
 • نصب کولر آبی روی دیوار
 • نصب کولر آبی پشت پنجره
 • نصب کولر آبی در بالکن

در هنگام انتخاب برای نصب کولر ابی به چه مواردی باید دقت شود؟

 • در بعضی از موارد محدودیت هایی برای نصب کولر آبی در پشت بام وجود دارد . در هر صورت هر فضایی را که برای راه اندازی کولر آبی در نظر گرفته اید باید به نکاتی در این مورد توجه کنید.
 • اطراف کولر آبی باید فضای باز برای گردش هوا باشد
 • کولر در حالت کاملا تراز قرار بگیرد
 • در معرض تابش مستقیم نور خورشید نباشد در صورت اجباری بودن این شرایط باید اقدام به نصب سایبان کولر نمود.
 • قطعا برای کولر باید شاسی ساخته و نصب شود.

انواع برندهای کولرآبی که توسط متخصصین هوم سرویز نصب می شوند

 1. نصب کولر آبی آبسال
 2. نصب کولر آبی ایران شرق
 3. نصب کولر آبی جنرال
 4. نصب کولر آبی آزمایش
 5. نصب کولر آسیا الکتریک و ...

هزینه نصب کولر آبی چقدر است؟

عوامل متعددی بر قیمت نصب کولر آبی تاثیر می گذارند. قیمت نصب کولر آبی در مرحله اول به محل قرار دادن کولر بستگی دارد. اگر شرایط محیا باشد قطعا دستمزد نصاب کولر آبی خیلی زیاد نخواهد شد. اما در صورت جابجایی کولر آبی و نیاز به ساخت و نصب پایه هزینه ها متفاوت خواهد بود و قیمت نصب کولر آبی و دستمزد نصاب کولر آبی بالا می رود. هزینه نصب کولر آبی که توسط نصابان هوم سرویز ارائه می شود بر اساس تعرفه قیمت نصب کولر ابی اعلام می شود. هزینه دستمزد نصاب کولر ابی به صورت کاملا بر اساس نوع خدمات مورد نیاز مانند نصب شاسی کولر، نصب کلید کولر و سیم کشی کولر اعلام می شود. همچنین در صورت نیاز به سیم کشی مجدد و نصب کلید کولر آبی به قیمت نصب کولر آبی اصافه خواهد شد.

قیمت نصب کولر آبی به چه مواردی بستگی دارد؟

به طور کل موارد زیر بیشترین تاثیر را بر قیمت نصب کولر آبی دارد

 1. محل نصب کولر
 2. دستمزد نصاب کولر آبی
 3. سیم کشی برق کولر آبی
 4. نصب کلید کولر جدید
 5. جابجایی کولر آبی
 6. ساخت شاسی کولر و ....

آیا امکان نصب کولر آبی در بالکن وجود دارد؟

قطعا مرسوم ترین مکان نصب کولر آبی روی پشت بام است. اما سایر فضاها مانند کولر آبی روی پنجره بالکن و غیره نیز پیشنهاد می شود. البته نصب کولر آبی در بالکن نیز پیشنهاد می شود. برای نصب کولر آبی در بالکن باید اقدامات لازم برای سیم کشی برق و لوله کشی آب فراهم شود که معمولا قیمت نصب کولر آبی را بالا می برد. بسیاری از افراد برای کم کردن فاصله بین کولر و فضای داخلی و برای دریافت سرمایش بهتر این فضا را انتخاب می کنند. چون فضای بالکن اغلب سایه است و مصرف آب کمتر می شود. این فضا ایراداتی هم دارد مانند موضوع آلودگی صوتی ناشی از صدای کولر در این موضوع بیشتر خواهد شد و البته این مورد زیبایی بالکن را تحت الشعاع قرار می دهد.

چرا نصاب کولر آبی هوم سرویز را انتخاب کنیم؟

همانطور که پیش تر اعلام کردیم درصد بالایی از راندمان کولر آبی در گرو نحوه نصب کولر آبی است. از این رو باید تمام مراحل توسط افراد ماهر و با نهایت دقت انجام شود. تا مشکلی در تراز بودن و خنک سازی کولر نداشته باشد. همیاران هوم سرویز آشنایی کامل به تمام مراحل ساخت شاسی، سیم کشی و نصب کلید کولر دارند. این متخصصین دارای مهارت کافی در این زمینه هستند و می توانند تمام مراحل را به درستی با قیمت نصب کولر آبی مناسب به اتمام برسانند. این متخصصین دارای رزومه قوی در این زمینه هستند و می توانند کلیه خدمات زیر را ارائه دهند.

 • جابجایی کولر آبی به محل جدید
 • نصب کلید کولر آبی
 • نصب مجدد کولر آبی
 • انجام سیم کشی برق کولر آبی
 • نصب پمپ کولر آبی
 • ساخت شاسی کولر آبی
 • نصب موتور کولر آبی

نحوه ثبت درخواست نصاب کولر آبی هوم سرویز چگونه است؟

برای دریافت خدمات نصب و تعمیر کولر گازی و تعمیرات کولر آبی و کلیه خدمات نصب تنها کافیست به صورت رایگان از طریق سایت و اپلیکیشن هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. این پروسه کاملا رایگان است و تنها با پاسخ به چند سوال اطلاعات لازم را در اختیار متخصصین ما قرار خواهید داد. سپس با مشخص کردن آدرس و شماره تلفن تمامی متخصصین با شما تماس خواهند گرفت و اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد و پس از اعلام قیمت نصب کولر آبی در صورت توافق در محل حضور پیدا می کنند.

کلیه خدمات جابجایی، تعویض و نصب مجدد کولر آبی را به هوم سرویز بسپارید

جابجایی کولر آبی، تعویض کولر آبی و نصب مجدد کولر آبی را می توان به نصاب کولرابی هوم سرویز بسپارید. این افراد دارای مهارت کافی در زمینه نصب انواع کولر آبی پرتابل، نصب کولر آبی روی دیوار، تراس و غیره داشته و به راحتی ساخت شاسی و سایر مراحل را انجام خواهند داد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس نصب کولر آبی و همچنین ارایه خدمات نصب کولر آبی روی پشت بام، بالکن و تراس نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات سرمایشی ارائه می دهد که شامل تعمیر کولر آبی سلولوزی، پرتابل، رومیزی و ..., تعمیر کولر گازی و تعمیر اسپلیت در محل, نصب کولر گازی, تعمیر کولر گازی پنجره ای, شارژ گاز کولر اسپلیت, نصب فن کویل سقفی و دیواری, تعمیر چیلر جذبی و تعمیر چیلر تراکمی, خدمات شستشو و نظافت کانال کولر, سرویس اسپیلت و شستشوی پنل خارجی اسپلیت, سرویس کولر آبی با روغنکاری قطعات کولرآبی می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های لوله کشی و تاسیسات را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس نصب کولر آبی

نصب کولر آبی روی پشت بام، بالکن و تراس

نصب موتور کولر آبی

جابجایی کولر آبی

تعویض کولر آبی

نصب کلید کولر آبی

نصب پمپ کولر آبی

نصب انواع کولر آبی آزمایش، جنرال، ایران شرق، آسیا الکتریک، جنرال و ...

نظرات کاربران

profile picture
سارا حاجی زاده

خیلی ممنونم راضی هستم از اقای بابایی کاملا عیب هارا رفع کردند

profile picture
بهزاد راد

کیفیت کار واقعا عالی و تا جایی که بتونن تلاش کردند که سرویس با هزینه کمتری واسمون تموم شه

profile picture
راشد مدرس

کار را انجام دادند وسایل را لطف کردند تهیه کردند و مشکلی نبود ممنون

profile picture
فاطمه ازفنداک

خیلی خیلی عالی بودن و انسان شریف و محترم ، با اینکه من نیم ساعت دیر رسیدم به تکنسین ولی صبور بودند بدون هیچگونه اعتراضی کارشونو فوق العاده انجام دادند واقعا سپاسگذارم

شرایط تعویض کولر آبی و جابجایی کولر آبی

نصب کولر آبی شامل نصب برزنت، نصب کلید و سربندی، نصب تجهیزات داخلی، نصب پایه ی مناسب، سرویس حلزونی و فولی ها، نصب برق کولر می باشد.

نصب کولر خود را تنها در صورتی که خارج از دوره گارانتی باشند را به همیاران هوم سرویز بسپارید.

هزینه دقیق نصب کولر، حضوری توسط همیار مشخص می گردد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

install-air-conditioner-canopy
نصب سایبان کولر
قیمت از 130,000 الی 300,000 تومان
canalization
کانال کشی و نصب دریچه
قیمت از 700,000 الی 1,400,000 تومان
mosquito-netting-service
توری پنجره
قیمت از 2,900,000 الی 8,500,000 تومان
spraying
سمپاشی
قیمت از 800,000 الی 1,650,000 تومان