تعمیر آبسردکن
هوم‌سرویز
/
قیمت خدمات
/
لوازم خانگی
/
سرویس و تعمیر آبسردکن

تعمیر آبسردکن

از 1170 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعمیر آبسردکن در تابستان 1403 چقدر است؟

عنوانقیمت

قیمت تعویض فیلتر آبسردکن

350,000 الی 450,000 تومان

قیمت تعمیر و تعویض موتور آبسردکن

750,000 الی 1,200,000 تومان

قیمت تعمیر و تعویض ترموستات

350,000 الی 500,000 تومان

قیمت تعمیر و تعویض درایر و لوله مویی(به همراه شارژ گاز)

1,200,000 الی 1,800,000 تومان

قیمت تعویض و تعمیر کمپرسور

750,000 الی 1,200,000 تومان

قیمت حداقل دستمزد و کارشناسی

250,000 تومان

متوسط قیمت1,600,000 تومانکمینه قیمت1,300,000 تومانبیشینه قیمت3,250,000 تومان

آنچه درباره تعمیر آبسردکن خواهید خواند

 • تعمیر آبسردکن و سرویس آبسردکن
 • تعمیرات آبسردکن در محل
 • سرویس آبسردکن در محل
 • عیب یابی و آموزش تعمیر آبسردکن
 • تعمیر آبسردکن استیل
 • شارژ گاز آبسردکن
 • اجزای آب سرد کن که در هر بار سرویس آبسردکن بررسی می شوند
 • قیمت تعمیر آبسردکن به چه مواردی بستگی دارد؟
 • تعمیرات آبسردکن را به تعمیرکار آبسردکن هوم سرویز بسپارید

تعمیر آبسردکن و سرویس آبسردکن

تعمیر آبسردکن در روزهای گرم از مهم ترین مواردی است که نباید پشت گوش گذاشته انداخته شود. بدن انسان روزانه به 8 لیوان آب گوارا نیاز دارد. این موارد اهمیت تعمیرات آبسردکن را بیان می کند. از آب سردکن ها بیشتر در موسسات، ادارات و مطب ها استفاده می شود، تا نیاز کارمندان و مراجعه کنندگان را به این مایع حیاتی برطرف کند. سرویس آبسردکن در انجام می شود. البته صرفا آب سردکن ها مصارف اداری ندارند بلکه انواعی از آنها جهت مصارف خانگی تولید و عرضه شده اند. تعمیر آبسردکن رومیزی خانگی نیز یکی از نمونه های پرکاربرد در منزل است. جهت افزایش طول عمر و حفظ کیفیت آب در آبسرد کن ها باید تعمیر و سرویس آبسردکن ها به صورت مرتب توسط سرویسکار آبسردکن انجام شود. در ادامه به راهکارهای عیب یابی و تعمیر آبسرد کن و همچنین عوامل موثر بر قیمت تعمیر آبسردکن در محل می پردازیم.

تعمیرات آبسردکن در محل

· تعمیر آبسردکن مخزن دار مجهز به شناور

تعمیر آبسردکن مخزن دار کمی پیچیده تر از نمونه های دیگر است. مخزن آبسرد کن ها دارای شناور هستند که موجب می شود همیشه پر از آب باقی بمانند و آب اضافی به فاضلاب ریخته می شود. این آب سرد کن ها دارای پمپ حرارتی و لوله های اواپراتور بوده و با استفاده از جریان برق اقدام به خنک کردن آب می کند.

· تعمیر آبسردکن آنی (بدون مخزن)

تعمیر آب سردکن آنی و تعمیر آبسردکن استیل نسبت به نمونه های دیگر راحت تر است. آبسردکن آنی در مقایسه با سایر آبسردکن ها، سرعت سرمایشی بیشتری دارند و در مدت زمان بسیار کوتاه آب را سرد می کنند. زیراکه موتور آبسردکن استیل و کندانسور به کار رفته در آن، قوی تر از سایر موارد است. سیستم خنک کننده آنها به صورت پمپ حرارتی یا سیکل یخچال است و منبعی برای ذخیره آب آشامیدنی در آن تعبیه نشده است. این محصول به دلیل خنک کردن آب در مدت زمان کوتاه به عنوان یک محصول پرکاربرد در محیط های پر رفت و آمد مورد استفاده قرار می گیرد.

· تعمیر آبسردکن اداری دو منظوره

یکی از پرکاربرد ترین دستگاه های آب سرد کن در دفاتر کار، مطب ها و بانک ها این مدل است. این تجهیزات قابلیت تولید آب گرم و ولرم را نیز دارند. تعمیر آبسردکن اداری دو منظوره باید به دست تعمیرکار آبسردکن ماهر انجام شود. این آبسرد کن های مدل های متنوعی مانند تعمیر آبسردکن ایستاده، تعمیر آبسردکن ایستاده یخچال دار و تعمیر آبسردکن رومیزی دیجیتال دارند.

سرویس آبسردکن در محل

سرویس آبسردکن در محل یکی از اقدامات تخصصی در دسته تعمیر لوازم خانگی است. خوشبختانه امروزه بیشترین خدمات مربوط به تعمیر آبسردکن توسط تعمیرکار آبسردکن در محل انجام می شود.

ازاین رو بدون دانش فنی و مهارت تنها با استناد بر آموزش تعمیر آبسردکن اداری اقدام به هیچ کاری نکنید. در بیشتر مواقع تعمیر آبسردکن استیل، تعمیر آبسردکن گوسونیک، تعمیر آبسردکن صنعتی در محل یا خانه انجام می شود. اما در مواردی مانند تعمیر برد آبسردکن و یا تعویض قطعات بسیار تخصصی که نیاز به تجهیزات خاصی است باید سرویس دستگاه آبسردکن در تعمیرگاه های مجاز انجام شود.

عیب یابی و آموزش تعمیر آبسردکن

آبسردکن ها نیز مانند هر وسیله ی برقی دیگری طی مرور زمان و استفاده ناصحیح ممکن است دچار ایراداتی شوند. در مواردی این ایرادات را با آموزش های ابتدایی در زمینه سرویس و تعمیر آبسردکن می توان رفع نمود. در ادامه به ایرادات شایع در آبسردکن ها و آموزش تعمیر آبسردکن می پردازیم.

· تعمیر آب سرد کن : خارج نشدن آب از شیر آبسردکن

موارد زیادی باید در سرویس آبسردکن توسط تعمیرکار آبسردکن بررسی شود. ابتدا باید مخزن بررسی شود تا خالی نشده باشد. مورد دیگر ایراد در شیر آبسردکن است که در صورت نیاز اقدام به تعمیر شیر آبسردکن نمود. اگر شیر آبسرد کن رسوب گرفته باید تمیز شود و یا باید اقدام به تعویض شیر آبسردکن نمود.

· تعمیر آبسردکن : علت طعم بد آبسردکن چیست؟

این مشکل نشانه ای است که دستگاه به سرویس آبسردکن نیاز دارد. داخل مخزن باید کاملا شستشو شده و کاملا خشک شود. سپس فیلتر آبسرد کن باید به خوبی رسوب زدایی شود و در صورت نیاز تعویض شود.

· تعمیر آبسردکن اداری : علت خنک نکردن آبسردکن چیست؟

در صورت مواجهه با ایراد خنک نکردن آب سردکن ها باید موارد زیادی را در جهت تعمیر آبسردکن بررسی کنید. در اولین قدم بررسی کنید که دستگاه به برق وصل است و قطعی در پریز برق وجود نداشته باشد. در قدم بعدی جهت عیب یابی و تعمیرات آبسردکن باید کلید پاور یا سوییچ پشت دستگاه را چک کنید که روشن باشد.

اگر آبسرد کن شما به خوبی قبل خنک نمی کند ممکن است ایراد از سمت کوئل های آب سردکن باشد. کوئل های آبسردکن باید مرتب تمیز شوند. گاهی در طی استفاده نا صحیح و عدم رعایت نکات بهداشتی جرم ها و کپک ها در بخش های مختلف آبسرد کنها رشد می کنند و عامل بروز مشکل خنک نکردن آب سرد کن می شوند.

علت دیگر خنک نکردن آبسردکن ممکن است به علت ایراد در اجزای فنی دستگاه باشد. ایراد در موتور آب سردکن، خراب شدن کندانسور دستگاه، ترموستات آبسردکن، خرابی در رله و اورلود دستگاه همه می توانند عواملی برای عملکرد ضعیف دستگاه و خنک نشدن آب در آبسردکن شوند.

· سرویس آبسردکن : علت نشتی آب از آبسردکن چیست؟

اولین موردی که باید جهت تعمیر و سرویس دستگاه آبسردکن برای رفع نشتی آب انجام دهید این است که مخزن آبسردکن را بررسی کنید. مخزن آبسردکن ممکن از جنس استیل با دوام یا پلاستیک باشد. گاهی ضربه دیدن و خم شدگی مخزن موجب ایجاد سوراخ و ترک روی آن و در نهایت نشت آب می شود. همچنین شل شدن اتصالات داخلی در ناحیه پمپ نیز ممکن است عامل این اتفاق باشد.

اگر شیر آب سرد یا گرم کن چکه می کند با تعویض شیر آبسردکن یا اتصالات آن معمولا این مشکل رفع می شود. گاهی علت چکه کردن آب سرد کن، سینی تخلیه آبسردکن است. گرفتگی سینی موجب عدم تخلیه صحیح آب می شود.

· تعمیر آبسرد کن : علت صدای آبسردکن چیست؟

اگر آبسردکن به صورت استاندارد کار می کند و کیفیت آب خروجی مطلوب است و فقط ایراد کار در سروصدای آبسردکن است، باید چک شود که آیا محل قرارگیری آب سردکن تراز است یا خیر. اگراین مورد اشکال ندارد جهت شروع تعمیرات آبسردکن باید پیچ های موتور و کندانسور را چک کنید که شل نشده باشند. در نهایت ممکن است ایراد از سمت پروانه فن باشد. گاهی پروانه های فن شل می شوند و تولید صدای ناهنجار می کنند که تمام این موارد تنها با کمک سرویسکار آبسردکن باید بررسی شوند.

· تعمیر آبسردکن استیل : علت فشار کم آب در آب سرد کن چیست؟

اگر فشار آب شیر آبسردکن مطلوب نیست و برای پرکردن یک لیوان آب باید مدت زمان زیادی را جلوی دستگاه سپری کنید. جهت عیب یابی و تعمیر آبسرد کن باید حجم آب مخزن یا فشار آب شهری بررسی شود. گاهی کم شدن آب مخزن یا قطعی آب شهری بازدهی دستگاه را کاهش می دهد.

هواگیری آبسردکن دلیل دیگر کاهش فشار آب شیر دستگاه است. همزمان هر دو پمپ شیر آب را با هم فشار دهید تا هوا به صورت کامل خارج شود. اگر مشکل حل نشد گاهی کم شدن توان دستگاه نیز موجب بروز این ایراد می شود. دستگاه را از برق بکشید چند دقیقه صبر کنید دوباره به پریز وصل کنید. با راه اندازی مجدد ممکن است ایراد رفع شود.

· هواگیری آبسردکن : چرا آبسردکن آب را گرم نمی کند؟

اگر آبسردکن شما دارای شیر آب گرم است .ممکن است گاهی در تولید آب گرم مشکل دار شود. ایراد در سیستم برق رسانی آبسردکن موجب می شود که دستگاه آب گرم تولید نکند. یک دور دستگاه را از برق بکشید و سپس راه اندازی کنید با فعال شدن کندانسور دستگاه، احتمالا ایراد رفع خواهد شد.

در پشت آبسرد کن برای استفاده از آب گرم سوییچی تعبیه شده است. گاهی این سوییچ خاموش می شود. با فعال کردن این کلید معمولا چراغ آب گرم روشن خواهد شد.

· چرا آبسردکن روشن نمی شود؟

موارد زیادی ممکن است موجب این ایراد شوند. از جمله مهم ترین مواردی که موجی روشن نشدن آبسردکن می شود عبارت اند از قطعی اتصالات برق رسانی و ایراد در سیم های رابط، خرابی سوئیچ ، خراب شدن ترموستات آبسردکن اشاره کرد.

تعمیر آبسردکن استیل

آبسردکن استیل از مدل هایی است که در اداره ها و مراکز دولتی و پر رفت و آمد بیشتر استفاده می شود. ظرفیت و دوام این آبسردکن بیشتر از نمونه های دیگر است و دیرتر خراب می شوند. بیشترین ایرادات در آبسردکن استیل به نشتی آبسردکن و نیاز به تعمیر شیر آبسردکن و نیاز به تعمیر موتور آبسردکن می باشد.

شارژ گاز آبسردکن

شارژ گاز آبسردکن نیز از مواردی است که در هر بار سرویس آب سرد کن بررسی می شود. ساختار کلی آبسردکن ها مانند یخچال فریز می باشد. به این ترتیب در هنگام سرویس و تعمیر آبسردکن باید گاز فریون دستگاه بررسی شود و معمولا هر 6 ماه یکبار باید گاز آبسردکن شارژ شود.

اجزای آب سرد کن که در هر بار سرویس آبسردکن بررسی می شوند

 • سرویس و تعمیر کمپرسور آبسردکن
 • بررسی لوله‌های آب
 • تعمیر و سرویس کندانسور آب سرد کن
 • تعویض فیلترهای تصفیه آب در آبسرد کن ها
 • تعمیر یا تعویض مخزن آبسردکن
 • تعمیر ترموستات آبسرد کن
 • تعمیر شیر آبسردکن
 • شارژ گاز آبسردکن

قیمت تعمیر آبسردکن به چه مواردی بستگی دارد؟

قیمت تعمیر آبسردکن به موارد متعددی بستگی دارد. به طور کل قیمت سرویس آبسردکن اگر نیازی به تعویض قطعه ای نباشد به صورت ثابت است. اما هزینه تعمیر آبسردکن بر اساس مدل آبسردکن، برند آب سرد کن و نوع ایراد و قطعه معیوب تغییر خواهد کرد. همچنین نیاز به تعمیر با تعویض قطعه نیز بر هزینه تعمیرات آبسردکن ها تاثیر دارد. در بهترین حالت برای اطلاع از هزینه تعمیر آّسردکن بهتر است سرویسکار آبسردکن را بررسی کرده و نرخ نهایی را اعلام کند.

تعمیرات آبسردکن را به تعمیرکار آبسردکن هوم سرویز بسپارید

جهت دریافت خدمات تعمیر آبسردکن در محل کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. متخصصین ما جهت مشاوره رایگان و اعلام محدوده هزینه ها با شما تماس خواهند گرفت. تاکید متخصصین ما بر تعمیر قطعات می باشد نه تعویض آنها. بدین ترتیب در هزینه های شما صرفه جویی می شود و قطعه فابریک دستگاه نیز حفظ می شود.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تعمیر آبسردکن و همچنین ارایه خدمات سرویس آبسردکن در محل نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات لوازم آشپزخانه ارائه می دهد که شامل تعمیر یخچال قدیمی، ساده و معمولی, تعمیر چرخ گوشت صنعتی و خانگی, تعمیر قهوه ساز خانگی و صنعتی, تعمیر چای ساز و تعمیر کتری برقی لمسی و کلید دار , نصب هود آشپرخانه توکار، نصب هود لمسی، شومینه ای، مورب، آسانسوری و ..., تعمیر ماکروفر، تعمیر ماکروویو و سولاردام توکار, تعمیر زودپز برقی, تعمیرات آبمیوه گیری ایرانی و خارجی, بازسازی ظروف تفلون می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های لوازم خانگی را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تعمیر آبسردکن

سرویس آبسردکن در محل

تعمیر آبسردکن مخزن دار مجهز به شناور، دو منظوره و تعمیر آبسردکن آنی

تعمیر آبسرد کن رومیزی، معمولی، یخچال دار و دیجیتال

سرویس آبسردکن صنعتی و اداری

تعویض شیر آبسردکن

تعمیر آبسردکن استیل

شارژ گاز آبسردکن در محل

نظرات کاربران

profile picture
منصور شجاع

با اینکه آخر هفته بود ولی زحمت کشیدن خیلی به موقع اومدن و مشکلی که آبسرد کن داشت رو خیلی خوب تشخیص دادن و حل کردن. بنده خیلی رضایت داشتم ازشون و از مجموعه هوم سرویز هم ممنونم.

profile picture
مهدي اميدي

کارشون خیلی خوب بود و فرد محترمی بودند

profile picture
حامد مردان پور

بسیار کار بلد و خوش برخورد بودن . حتی روز بعد که مشکلی برای آبسردکن پیش اومده بود، ظرف نیم ساعت خودشون رو رسوندن . خدا خیرتون بده

profile picture
علی شکری

دستشون درد نکنه ایشون خیلی راهنمایی درست و اصولی کردند و قیمت بسیار منصفانه ایی دریافت کردند خدا خیرشون بده

شرایط سرویس آبسردکن اداری و خانگی با تعمیرکار آبسردکن ماهر

همیار می بایست ابتدا عیب یابی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به سرویس و تعمیر آبسردکن نماید.

همیار موظف به ارایه فاکتور اقلام خریداری شده توسط وی می باشد و مدت زمان صرف شده جهت مشاوره و تامین در فاکتور خدمات وی لحاظ خواهد شد.

همیار می بایست حتی المکان از قطعات دارای گارانتی برای سرویس و تعمیر آبسردکن استفاده نماید و برگه گارانتی را به مشتری ارایه نماید.

سرویس و تعمیر آبسردکن را تنها در صورتی که خارج از دوره گارانتی باشند را به همیاران هوم سرویز بسپارید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

خدمات مرتبط

air-conditioner
سرویس کولر گازی
قیمت از 800,000 الی 3,600,000 تومان
tea-maker
تعمیر چای ساز
قیمت از 800,000 الی 1,500,000 تومان
network-cabling
کابل کشی شبکه
قیمت از 1,200,000 الی 3,900,000 تومان
mosquito-netting-service
توری پنجره
قیمت از 1,700,000 الی 5,000,000 تومان