user
تعمیر آبسردکن
هوم سرویز
/
قیمت خدمات
/
لوازم خانگی
/
سرویس و تعمیر آبسردکن

تعمیر آبسردکن

از 1170 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعمیر آبسردکن در تابستان 1401 چقدر است؟

قیمت تعویض فیلتر

80,000 الی 120,000 تومان

قیمت تعمیر و تعویض موتور

250,000 الی 550,000 تومان

قیمت تعمیر و تعویض ترموستات

100,000 الی 150,000 تومان

قیمت تعمیر و تعویض درایر و لوله مویی(به همراه شارژ گاز)

600,000 الی 800,000 تومان

قیمت تعویر و تعمیر کمپرسور

200,000 الی 490,000 تومان

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

تعمیر و سرویس آب سردکن را به سرویسکار ماهر بسپارید

در روزهای گرم هیچچیز جای یک لیوان آب خنک را نمی گیرد. بدن انسان روزانه به 8 لیوان آب گوارا نیازدارد. این موارد اهمیت استفاده از آبسردکن را بیان می کند. از آب سردکنها بیشتر در موسسات، ادارات و مطب ها استفاده می شود، تا نیاز کارمندان و مراجعهکنندگان را به این مایع حیاتی برطرف کند. سرویس آبسردکن در محل و تعمیرآبسردکن در فصل گرما یکی از مهم ترین کارهایی است که باید به صورت مرتب انجامشود. البته صرفا آب سردکن ها مصارف اداری ندارند بلکه انواعی از آنها جهت مصارفخانگی تولید و عرضه شده اند. آبسردکن رومیزی خانگی نیز یکی از نمونههای پرکاربرد در منزل است. جهت افزایش طول عمر و حفظکیفیت آب در آب سرد کن ها باید تعمیر و سرویس آبسردکن ها به صورتمرتب توسط سرویسکار آبسردکن انجام شود.

در ادامه بهراهکارهای عیب یابی و تعمیر آبسرد کن و همچنین عوامل موثر بر قیمت تعمیرآبسردکن در محل می پردازیم.

تعمیرات انواع آبسردکن ها

تعمیرات آبسردکنمخزن دار مجهز به شناور

تعمیر آب سردکن مخزندار کمیپیچیده تر از نمونه های دیگر است. مخزن آبسرد کن ها دارای شناور هستند که موجب میشود همیشه پر از آب باقی بمانند و آب اضافی به فاضلاب ریخته می شود. این آب سرد کنها دارای پمپ حرارتی و لوله هاس اواپراتور بوده و با استفاده از جریان برق اقدامبه خنک کردن آب می کند.

تعمیر آبسردکنهای آنی (بدون مخزن)

تعمیر آب سردکن آنی و تعمیر آبسردکن استیل نسبت بهنمونه های دیگر راحت تر است. آبسردکن آنی در مقایسه با سایر آبسردکن ها، سرعتسرمایشی بیشتری دارند و در مدت زمان بسیار کوتاه آب را سرد می کنند. زیراکه موتورآبسردکن استیل و کندانسور به کار رفته در آن، قوی تر از سایر آبسردکن ها است.سیستم خنک کننده آنها به صورت پمپ حرارتی یا سیکل یخچال است و منبعی برای ذخیره آبآشامیدنی در آن تعبیه نشده است.

این محصول به دلیل خنک کردن آب در مدت زمانکوتاه به عنوان یک محصول پرکاربرد در محیط های پر رفت و آمد مورد استفاده قرار میگیرد.

تعمیر آبسردکنهای دو منظوره

یکی از پرکاربرد تریندستگاه های آب سرد کن در دفاتر کار، مطب ها و بانک ها این مدل است. این تجهیزاتقابلیت تولید آب گرم و ولرم را نیز دارند. تعمیر آبسردکن دو منظوره باید بهدست تعمیرکار آبسردکن ماهر انجام شود. این آبسرد کن های مدل های متنوعیمانند تعمیر آبسردکن ایستاده، تعمیر آبسردکن ایستاده یخچال دار و تعمیرآبسردکن رومیزی دیجیتال دارند.

تعمیر آبسردکن در محل

سرویس و تعمیرآبسرد کن در محل یکی از اقدامات تخصصی در دسته تعمیر لوازم خانگی است.خوشبختانه امروزه بیشترین خدمات مربوط به تعمیرات آبسردکن توسط تعمیرکارآبسردکن در محل انجام می شود.

ازاین رو بدون دانشفنی و مهارت تنها با استناد بر اموزش تعمیر ابسردکن یا آموزشتعمیر آبسردکن اداری اقدام به هیچ کاری نکنید. در بیشتر مواقع تعمیرآبسردکن استیل، تعمیر آبسردکن گوسونیک، تعمیرآبسردکن صنعتی در محل یا خانه انجام می شود. اما در مواردی مانند تعمیربرد آبسردکن و یا تعویض قطعات بسیار تخصصی که نیاز به تجهیزات خاصی است باید سرویسدستگاه آبسردکن در تعمیرگاه های مجاز انجام شود.

عیب یابی و آموزش تعمیر آبسردکن

آبسردکن ها نیز مانندهر وسیله ی برقی دیگری طی مرور زمان و استفاده ناصحیح ممکن است دچارایراداتی شوند. در مواردی این ایرادات را با آموزش های ابتدایی در زمینه سرویسو تعمیر آبسردکن ها می توان رفع نمود. در ادامه به ایرادات شایع در آبسردکن ها و آموزش تعمیر آبسردکن می پردازیم.

خارج نشدن آب ازشیر آبسردکن

موارد زیادی باید در سرویسآبسردکن توسط تعمیرکار آبسردکن بررسی شود. ابتدا باید مخزن بررسی شود تا خالینشده باشد. مورد دیگر ایراد در شیر آبسردکن است که در صورت نیاز اقدام به تعمیرشیر آبسردکن نمود. اگر شیر آبسرد کن رسوب گرفته باید تمیز شود و یا باید اقدامبه تعویض شیر آبسردکن نمود.

علت طعم بدآبسردکن چیست؟

این مشکل نشانه ایاست که دستگاه به سرویس آبسردکن نیاز دارد. داخل مخزن باید کاملا شستشو شدهو کاملا خشک شود. سپس فیلتر آبسرد کن باید به خوبی رسوب زدایی شود و در صورت نیازتعویض شود.

علت خنک نکردنآبسردکن چیست؟

در صورت مواجهه باایراد خنک نکردن آب سردکن ها باید موارد زیادی را در جهت تعمیر آبسردکنبررسی کنید. در اولین قدم بررسی کنید که دستگاه به برق وصل است و قطعی در پریز برقوجود نداشته باشد. در قدمبعدی جهت عیب یابی و تعمیرات آبسردکن باید کلید پاور یا سوییچ پشت دستگاهرا چک کنید که روشن باشد.

اگر آبسرد کن شما بهخوبی قبل خنک نمی کند ممکن است ایراد از سمت کوئل های آب سردکن باشد. کوئل هایآبسردکن باید مرتب تمیز شوند. گاهی در طی استفاده نا صحیح و عدم رعایت نکاتبهداشتی جرم ها و کپک ها در بخش های مختلف آبسرد کنها رشد می کنند و عامل بروزمشکل خنک نکردن آب سرد کن می شوند.

علت دیگر خنکنکردن آبسردکن ممکن است به علت ایراد در اجزای فنی دستگاه باشد. ایراد درموتور آب سردکن، خراب شدن کندانسور دستگاه، ترموستات آبسردکن، خرابی در رله واورلود دستگاه همه می توانند عواملی برای عملکرد ضعیف دستگاه و خنک نشدن آب درآبسردکن شوند.

علت نشتی آب ازآبسردکن چیست؟

اولین موردی که بایدجهت تعمیر و سرویس دستگاه آبسردکن برای رفع نشتی آب انجام دهید این است که مخزنآبسردکن را بررسی کنید. مخزن آبسردکن ممکن از جنس استیل با دوام یا پلاستیکباشد. گاهی ضربه دیدن و خم شدگی مخزن موجب ایجاد سوراخ و ترک روی آن و در نهایتنشت آب می شود. همچنین شل شدن اتصالات داخلی در ناحیه پمپ نیز ممکن است عامل ایناتفاق باشد.

اگر شیر آب سرد یاگرم کن چکه می کند با تعویض شیر آبسردکن یا اتصالات آن معمولا این مشکل رفعمی شود. گاهی علت چکه کردن آب سرد کن، سینی تخلیه آبسردکن است. گرفتگی سینی موجبعدم تخلیه صحیح آب می شود.

علت صدایآبسردکن چیست؟

اگر آبسردکن به صورتاستاندارد کار می کند و کیفیت آب خروجی مطلوب است و فقط ایراد کار در سروصدایآبسردکن است، باید چک شود که آیا محل قرارگیری آب سردکن تراز است یا خیر. اگراینمورد اشکال ندارد جهت شروع تعمیرات آبسردکن باید پیچ های موتور و کندانسور را چککنید که شل نشده باشند. در نهایت ممکن است ایراد از سمت پروانه فن باشد. گاهیپروانه های فن شل می شوند و تولید صدای ناهنجار می کنند که تمام این موارد تنها باکمک سرویسکار آبسردکن باید بررسی شوند.

علت فشار کم آبدر آب سرد کن چیست؟

اگر فشار آب شیرآبسردکن مطلوب نیست و برای پرکردن یک لیوان آب باید مدت زمان زیادی را جلوی دستگاهسپری کنید. جهت عیب یابی و تعمیر آبسرد کن باید حجم آب مخزن یا فشار آب شهری بررسیشود. گاهی کم شدن آب مخزن یا قطعی آب شهری بازدهی دستگاه را کاهش می دهد.

هواگیری آبسردکن دلیل دیگر کاهش فشار آب شیر دستگاهاست. همزمان هر دو پمپ شیر آب را با هم فشار دهید تا هوا به صورت کامل خارج شود.اگر مشکل حل نشد گاهی کم شدن توان دستگاه نیز موجب بروز این ایراد می شود. دستگاهرا از برق بکشید چند دقیقه صبر کنید دوباره به پریز وصل کنید. با راه اندازی مجددممکن است ایراد رفع شود.

چرا آبسردکن آبرا گرم نمی کند؟

اگر آبسردکن شمادارای شیر آب گرم است .ممکن است گاهی در تولید آب گرم مشکل دار شود. ایراد درسیستم برق رسانی آبسردکن موجب می شود که دستگاه آب گرم تولید نکند. یک دور دستگاهرا از برق بکشید و سپس راه اندازی کنید با فعال شدن کندانسور دستگاه، احتمالاایراد رفع خواهد شد.

در پشت آبسرد کن برایاستفاده از آب گرم سوییچی تعبیه شده است. گاهی این سوییچ خاموش می شود. با فعالکردن این کلید معمولا چراغ آب گرم روشن خواهد شد.

چرا آبسردکنروشن نمی شود؟

موارد زیادی ممکن استموجب این ایراد شوند. از جمله مهم ترین مواردی که موجی روشن نشدن آبسردکن می شودعبارت اند از قطعی اتصالات برق رسانی و ایراد در سیم های رابط، خرابی سوئیچ ، خرابشدن ترموستات آبسردکن اشاره کرد.

تعمیر آبسردکن استیل

آبسردکن استیل از مدلهایی است که در اداره ها و مراکز دولتی و پر رفت و آمد بیشتر استفاده می شود.ظرفیت و دوام این آبسردکن بیشتر از نمونه های دیگر است و دیرتر خراب می شوند.بیشترین ایرادات در آبسردکن استیل به نشتی آبسردکن و نیاز به تعمیر شیر آبسردکنو نیاز به تعمیر موتور آبسردکن می باشد.

شارژ گاز آبسردکن

شارژ گاز آبسردکن نیزاز مواردی است که در هر بار سرویس آب سرد کن بررسی می شود. ساختار کلیآبسردکن ها مانند یخچال فریز می باشد. به این ترتیب در هنگام سرویس و تعمیرآبسرد کن باید گاز فریون دستگاه بررسی شود و معمولا هر 6 ماه یکبار باید گازآبسردکن شارژ شود.

اجزای آب سرد کن که در هر بار سرویس آبسردکن بررسی می شوند

  • سرویس وتعمیر کمپرسور آبسردکن
  • بررسیلوله‌های آب
  • تعمیر وسرویس کندانسور آب سرد کن
  • تعویضفیلترهای تصفیه آب در آبسرد کن ها
  • تعمیر یاتعویض مخزن آبسردکن
  • تعمیرترموستات آبسرد کن
  • تعمیر شیرآبسرد کن
  • شارژ گازآبسرد کن

قیمت تعمیر و سرویس آبسردکن به چه مواردی بستگی دارد؟

قیمت تعمیر آبسرد کنبه موارد متعددی بستگی دارد. به طور کل قیمت سرویس آبسردکن اگر نیازی به تعویضقطعه ای نباشد به صورت ثابت است. اما هزینه تعمیر آبسردکن بر اساس مدل آبسردکن،برند آب سرد کن و نوع ایراد و قطعه معیوب تغییر خواهد کرد. همچنین نیاز به تعمیربا تعویض قطعه نیز بر قیمت تعمیرات آبسرد کن ها تاثیر دارد. در بهترین حالت برایاطلاع از هزینه ها بهتر است سرویسکار دستگاه آبسردکن را بررسی کرده و نرخ نهایی رااعلام کند.

تعمیرات تخصصی انواع آب سرد کن توسط متخصصین هوم سرویز در محل انجاممی شود

جهت دریافت خدماتکافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. متخصصین ما جهتمشاوره رایگان و اعلام محدوده هزینه ها با شما تماس خواهند گرفت. تاکید متخصصین مابر تعمیر قطعات می باشد نه تعویض آنها. بدین ترتیب در هزینه های شما صرفه جویی می شودو قطعه فابریک دستگاه نیز حفظ می شود.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تعمیر آبسردکن و همچنین ارایه خدمات سرویس آبسردکن در محل نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات لوازم آشپزخانه ارائه می دهد که شامل تعمیر یخچال قدیمی، ساده و معمولی, تعمیر انواع چرخ گوشت صنعتی و خانگی, تعمیر انواع قهوه ساز خانگی و صنعتی, تعمیر انواع چای ساز و کتری برقی لمسی و کلید دار در محل, نصب انواع هود آشپرخانه توکار، لمسی، شومینه ای، مورب، آسانسوری و ..., نصب انواع ماکروفر، ماکروویو و سولاردام توکار, تعمیرات تخصصی لوازم برقی پخت و پز , تعمیرات انواع آبمیوه گیری ایرانی و خارجی, تعمیر انواع قابلمه می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های لوازم خانگی را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تعمیر آبسردکن

سرویس آبسردکن در محل

تعمیر آبسردکن مخزن دار مجهز به شناور، دو منظوره و تعمیر آبسردکن های آنی

تعمیر آبسرد کن رومیزی، معمولی، یخچال دار و دیجیتال

سرویس و تعمیر آبسردکن صنعتی و اداری

تعویض شیر آبسردکن

شارژ یا تعویض گاز آبسردکن در محل

نظرات کاربران

profile picture
الهام حسنی
4 هفته پیش |زهرا نقی پور

خیلی سریع کار را انجام دادند .درست به موقع امدند و خیلی خوش برخورد بودند

profile picture
نرگس نجومي
2 ماه پیش |سینا اسماعیلی

سریع کار می کردند و خوش برخورد بودند . کارشون عالی بود .

profile picture
کمیل عباسی

اگر از امتیاز 5 هم بالاتر بود برای ایشون میزاشتم عالی بینظیر با صبر و حوصله با اخلاق درکل سرویس و خدمات پشتیبانی سایت و همیار شریف پور درجه ی یک بودن

profile picture
غلامرضا تبریزی

انسان بسیار شریفی بودن همون روز هم اومدن و تعویض انجام شد بسیار سریع و با کمترین قیمت انجام شد

شرایط سرویس آبسردکن در محل

همیار می بایست ابتدا عیب یابی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به سرویس و تعمیر آبسردکن نماید.

همیار موظف به ارایه فاکتور اقلام خریداری شده توسط وی می باشد و مدت زمان صرف شده جهت مشاوره و تامین در فاکتور خدمات وی لحاظ خواهد شد.

همیار می بایست حتی المکان از قطعات دارای گارانتی برای سرویس و تعمیر آبسردکن استفاده نماید و برگه گارانتی را به مشتری ارایه نماید.

سرویس و تعمیر آبسردکن را تنها در صورتی که خارج از دوره گارانتی باشند را به همیاران هوم سرویز بسپارید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

دریل کاری
دریل کاری
قیمت از 200,000 الی 350,000 تومان
تعمیر چای ساز
تعمیر چای ساز
قیمت از 650,000 الی 650,000 تومان
کابل کشی شبکه
کابل کشی شبکه
قیمت از 150,000 الی 1,500,000 تومان
توری پنجره
توری پنجره
قیمت از 900,000 الی 2,500,000 تومان

خدمات تعمیر آبسردکن در این شهرها ارائه می شود:

تعمیر آبسردکن تهران
تعمیر آبسردکن کرج
تعمیر آبسردکن شیراز
تعمیر آبسردکن مشهد