تعمیر کولر گازی پنجره ای
هوم‌سرویز
/
قیمت خدمات
/
لوله کشی و تاسیسات
/
تعمیر و سرویس کولر گازی پنجره ای

تعمیر کولر گازی پنجره ای

از 1367 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعمیر کولر گازی پنجره ای در بهار 1403 چقدر است؟

قیمت تعمیر موتور فن کولر گازی پنجره ای

230,000 الی 350,000 تومان

قیمت تعمیر و رفع نشتی رادیاتور کولر گازی پنجره ای

500,000 الی 850,000 تومان

قیمت شارژ گاژ کولر گازی پنجره ای

800,000 الی 1,300,000 تومان

قیمت سرویس به همراه اسیدشویی

300,000 الی 400,000 تومان

متوسط قیمت3,900,000 تومانکمینه قیمت3,900,000 تومانبیشینه قیمت3,900,000 تومان

آنچه درباره تعمیر کولر گازی پنجره ای خواهید خواند

 • تعمیر کولر گازی پنجره ای
 • سرویس کولر گازی پنجره ای شامل چه مواردی است؟
 • بهترین زمان سرویس کولر گازی پنجره ای چه وقت است؟
 • آموزش تعمیر کولر گازی پنجره ای
 • عیب یابی و تعمیر کولر گازی پنجره ای
 • هزینه تعمیر کولر گازی پنجره ای به چه مواردی بستگی دارد؟
 • انواع برندهای کولرگازی پنجره ای که در هوم سرویز تعمیر می شوند
 • روند ثبت درخواست تعمیرات کولر گازی پنجره ای در هوم سرویز چگونه است؟

تعمیر کولر گازی پنجره ای

کولر گازی پنجره ای یکی از قدیمی ترین تجهیزات سرمایشی یک تکه است. تمام قطعات کولر پنجره ای مانند فن کولر گازی پنجره ای و کمپرسور در داخل پنل قرار دارد. کولر گازی پنجره ای با توجه به نامش پشت پنجره نصب می شود که نیمه آن به سمت داخل محیط و نیمه دیگر آن در بیرون پنجره قرار می گیرد و مناسب برای فضاهای کوچک است. کولر گازی پنجره ای ممکن است به هر دلیلی دچار ایراد شود که با انجام سرویس کولر گازی پنجره ای می توان عمر مفید این تجهیزات را افزایش داد. در نتیجه نیازی به تعمیر کولر گازی پنجره ای نخواهد بود. برای خدمات تعمیر کولرگازی پنجره ای می توانید از تعمیرکار کولر گازی پنجره ای هوم سرویز کمک بگیرید.

در ادامه به راهکارهای عیب یابی و تعمیر کولر گازی پنجره ای و عوامل موثر بر قیمت تعمیر کولر گازی پنجره ای و هزینه سرویس کولر گازی پنجره ای می پردازیم.

سرویس کولر گازی پنجره ای شامل چه مواردی است؟

یکی از مهم ترین عواملی که موجب خرابی و نیاز به تعمیر کولر گازی پنجره ای می شود، عدم توجه به سرویس کولر گازی پنجره ای است. در واقع این سیستم سرمایشی برای بازدهی بیشتر باید در شروع فصل گرما سرویس شود تا ایرادات کوچک موجب بروز ایرادات شدید نشوند. سرویس کولر گازی پنجره ای باید هر ساله انجام شود. در ادامه به مواردی که در پروسه سرویس کولر گازی پنجره ای انجام می شود می پردازیم.

 • شست و شوی کامل کولر
 • تمیز کردن و تعویض فیلترهای کولر گازی پنجره ای
 • تمیر کردن کویل کنداسور بیرونی
 • تکمیل شارژ گاز کولر پنجره ای
 • بررسی ترموستات و تعمیر کمپرسور کولر گازی پنجره ای
 • بررسی فن کولر پنجره ای
 • تست فشار گاز کولر
 • خاک گیری و نظافت فیلترهای کولر

بهترین زمان سرویس کولر گازی پنجره ای چه وقت است؟

قبل از شروع استفاده از کولر پنجره ای باید کولر را سرویس کنید. حتی اگر فکر می کنید که کولر هیچ ایرادی ندارد بدون توجه به هزینه سرویس کولر گازی پنجره ای این کار را انجام دهید. زیرا به علت گرد و خاک زیاد در اطراف کولر ممکن است به قطعات دیگر آسیب برسد. پس بهتر است قبل از شروع فصل گرما، معمولا در اواخر اردیبهشت و اوایل خرداد اقدامات لازم را در جهت سرویس کولر گازی پنجره ای انجام دهید.

آموزش تعمیر کولر گازی پنجره ای

اگر برای تعمیرات کولر گازی به دنبال آموزش هستید باید بگوییم که باید ابتدا دانش فنی در این زمینه داشته باشید. آموزش کولر گازی پنجره ای باید به صورت تخصصی گذرانده شود تا فرد بتواند از پس تعمیرات بر بیاید. اما در هنگام انجام سرویس کولر گازی پنجره ای می توانید از پس اقدامات اولیه بر بیایید. اما اقدامات تخصصی را به متخصصین بسپارید. در ادامه به صورت موردی به عیب یابی و نکات تعمیر کولر گازی پنجره ای می پردازیم.

عیب یابی و تعمیر کولر گازی پنجره ای

قطعات کولر پنچره ای ممکن است به هر دلیلی دچار ایراد شوند. این ایرادات با علائمی خود را نشان می دهند که می توان با توجه به این موارد به تعمیر کولر گازی پنجره ای در منزل بپردازید. بهتر است در صورت مشاهده موارد زیر با تعمیرکار کولر گازی پنجره ای تماس بگیرید.

· کولر گازی پنجره ای روشن نمی‌شود

یکی از مشکلاتی که برای کولر گازی پنجره ای پیش می‌آید روشن نشدن کولر پنجره ای است. برای عیب یابی و رفع این ایراد باید چند قسمت بررسی شود. ابتدا باید اتصالات برق بررسی شود تا فیوز قطع نشده باشد. مورد دیگر، ایراد در برد کولر گازی پنجره ای است باید تمام قسمت های برد به خوبی بررسی شوند.

· خنک نکردن کولر گازی پنجره ای

علت باد گرم زدن کولر گازی پنجره ای می تواند به چند دلیل مرتبط داشته باشد. مورد اول کثیف بودن فیلتر کولر است. ممکن است درجه کولر بالا باشد. همچنین اگر ایراد از سمت کنداسور باشد، باید به تعمیر کندانسور کولر گازی پنجره ای پرداخته شود. کم شدن گاز کولر نیز می تواند علت دیگر باشد.

· علت سر و صدای کولر گازی پنجره ای

ممکن است کولر هوای خنکی بیرون بدهد، اما در حین کار کردن و روشن شدن صداهای زیادی تولید کند. اولین دلیلی که باید در پروسه تعمیر کولر گازی پنجره ای بررسی شود محل قرار داشتن کولر است که ممکن است تراز نباشد. همچنین با از بین رفتن لاستیک لرزه گیر موتور، موجب ایجاد سر و صدا در کولر می شود. ایراد در پروانه کولر عامل دیگری است که باید بررسی شوند. سپس باید پیچ و مهره های کولر به خوبی سفت شوند. صدای بلبرینگ کولر گازی پنجره ای مشکل بعدی است که باید بررسی شوند. تعمیرو تعویض بلبرینگ کولر گازی پنجره ای باید توسط تعمیرکار کولرگازی پنجره ای انجام شود.

· علت خاموش شدن کولر گازی پنجره ای

یکی از علت های اصلی خاموش شدن ناگهانی مربوط به تعمیر ترموستات کولر گازی پنجره ای است. وظیفه ترموستات، اتومات کردن کولر برای زمانی است که هوا به دمای مطلوب رسیده است. تشخیص علائم خرابی ترموستات کولر پنجره ای باید توسط سرویسکار کولر گازی پنجره ای انجام شود. با سرویس کولر پنجره ای می توان از وقوع ناگهانی این ایراد و نیاز به تعمیر ترموستات کولر گازی پنجره ای جلوگیری نمود.

· علت داغ شدن فن کولر گازی پنجره ای (تعمیر فن کولر گازی پنجره ای)

علائم زیادی ممکن است موجب داغ شدن فن کولر پنجره ای شود. تعمیر فن کولر گازی پنجره ای بسیار مهم است. زیرا در صورت ادامه دار شدن این مشکل، موجب بروز خرابی در موتور کولر گازی پنجره ای می شود. عواملی مانند عدم جریان هوا، ایراد در خازن کولر پنجره ای و عدم سرویس به موقع مهم ترین عاملین بروز خرابی فن کولر گازی پنجره ای هستند.

· علائم سوختن موتور کولر گازی پنجره ای (تعمیر موتور کولر گازی پنجره ای)

نشانه های سوختن موتور کولر پنجره ای، موارد متعددی هستند. که اگر توسط تعمیرکار کولر پنجره ای غیر حرفه ای بازدید شود ممکن است تشخیص اشتباهی بدهند و سوختن یا ایراد در قطعات دیگر را با سوختن موتور کولر اشتباه بگیرند. روشن نشدن کمپرسور یا داغ شدن کمپرسور و تولید باد گرم از شایع ترین علائم سوختن موتور کولر گازی پنجره ای است. تعمیر موتور کولر گازی پنجره ای و تعمیر کمپرسور کولر گازی پنجره ای از مواردی است که باید به تعمیرکار حرفه ای سپرده شود.

· علت آب دادن کولر گازی پنجره ای

آب دادن کولر گازی پنجره ای ممکن است به علت مشکلات متعددی مانند نصب نادرست یا بی کیفیت و مصدود شدن شیلنگ خروجی آب کولر گازی اتفاق بیوفتد. به هر حال علت آب دادن کولر پنجره ای هر چه باشد باید سریعا توسط سرویس کولر گازی پنجره ای برطرف شود. زیرا ممکن است موجب آسیب جدی به سایر قطعات کولر پنجره ای شود.

· علت یخ زدن کولر گازی پنجره ای

مواردی مانند کم شدن گاز، عدم اتومات کولر، خرابی اپراتور، گرفتگی لوله های کولر و ایراد در فن کولر موجب یخ زدن کولر می شود و باید توسط سرویس کار کولر گازی پنجره ای ماهر تمام این قسمت ها بررسی شود و قسمت معیوب تشخیص داده شوند.

· علت زیاد روی فن رفتن کولر گازی پنجره ای

اولین موردی که دلیل روی فن رفتن کولرگازی پنجره ای است یخ زدن کندانسور کولرگازی پنجره ای است. گاهی نیز نیاز به تعمیر کمپرسور کولر گازی پنجره ای است. در مواردی نیز تنها با سرویس کولر گازی پنجره ای و تمیز کردن سیستم کلی مشکل رفع خواهد شد. البته مورد بعدی که نیز زیاد رایج نیز خراب شدن ترموستات کولر است که با تعمیر ترموستات کولر گازی توسط تعمیرکار کولر گازی پنجره ای مشکل رفع خواهد شد.

هزینه تعمیر کولر گازی پنجره ای به چه مواردی بستگی دارد؟

هزینه تعمیر کولر گازی پنجره ای به موارد متعددی بستگی دارد. با بالا رفتن قیمت کولر پنجره ای نمی توان انتظار داشت که قیمت سرویس کولر گازی پنجره ای یا قیمت تعمیر کولر پنجره ای مبلغ ناچیزی باشد. زیرا در کنار دستمزد تعمیرکار کولر پنجره ای قیمت تعویض قطعات نیر مطرح می شود. همانطور که می دانید قیمت قطعات با کیفیت در مقابل قطعات فیک بازار که طول عمری ندارند، بیشتر است. از این رو کمک گرفتن از تعمیرکار کولر گازی پنجره ای منصف که از قطعات با کیفیت و دارای ضمانت استفاده کند مهمترین کار است. هزینه تعمیر کولر گازی پنجره ای به نوع قطعه معیوب وابسته است. به طور مثال قیمت ترموستات کولر گازی بالاست. تعداد قطعات معیوب و نوع و مدل کولر پنجره ای نیز تغییر دهنده ی هزینه ها هستند. در شرایط معمولی سرویس که شامل شستشو و بررسی قطعات است قیمت سرویس کولر پنجره ای ثابت است. اما در صورتی که به تعمیرات و یا تعویض قطعات نیاز باشد موارد ذکر شده بر هزینه تعمیر کولر گازی پنجره ای تاثیر دارند.

خدمات تعمیر کولر گازی پنجره ای را به تعمیرکار هوم سرویز بسپارید؟

· قیمت تعمیر کولر گازی پنجره ای شفاف و منصفانه

اولین موردی که شاید در کنار مهارت تعمیرکار مولر گازی پنجره ای مهم باشد دستمزد وی و هزینه تعمیر کولرگازی پنجره ای است که وی اعلام می کند. تعمیرکاران ما با ارائه قیمت های شفاف در ارتباط با انواع خدمات محدوده قیمت را مشخص کرده ایم. تا در انتهای کار با هزینه های نجومی و دور از انتظار مواجه نشوید. همچنین در مشاوره حضوری تمام قطعات بررسی شده و فاکتور ارائه می شود.

· حضور متخصصین در کمترین زمان ممکن

ایراد در کولر به ویژه در فصول گرم سال بسیار طاقت فرساست. با کمک هوم سرویز پس از ثبت درخواست نزدیکترین متخصص با شما تماس می گیرد و در کمترین زمان ممکن جهت ارائه خدمات در محل حاضر می شوند.

· تعمیر قطعات به جای تعویض قطعات

همانطور که می دانید امروزه قطعات فابریک و اورجینال به ندرت پیدا می شوند. از این رو بهترین راه برای تعمیرات کولر گازی پنجره ای تعمیر قطعات به جای تعویض آنها است. تعمیرکار کولر گازی پنجره ای با تاکید بر تعمیر قطعات به جای تعویض آنها هم در هزینه تعمیر کولر گازی پنجره ای صرفه جویی نموده و هم قطعات اورجینال دستگاه حفظ می شود.

انواع برندهای کولرگازی پنجره ای که در هوم سرویز تعمیر می شوند

 • تعمیر کولر گازی پنجره ای ال جی
 • تعمیر کولر گازی پنجره ای جنرال
 • تعمیر کولر پنجره ای اجنرال
 • تعمیر کولر گازی پنجره ای سامسونگ و ...

روند ثبت درخواست تعمیرات کولر گازی پنجره ای در هوم سرویز چگونه است؟

مرکز تعمیر کولر گازی پنجره ای هوم سرویز آماده ارائه تخصصی ترین خدمات در ارتباط با تعمیر و سرویس کولر گازی پنجره ای با استفاده قطعات با کیفیت، توسط ماهرترین سرویسکاران در محل می باشند. تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. با پاسخ به چند سوال و درج آدرس و شماره تلفن متخصصین ما با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را در ارتباط با محدوده قیمت اعلام می کنند. سپس پس از اعلام رضایت شما متخصصین ما جهت عیب یابی کولر گازی پنجره ای و تعمیرات کولرگازی پنجره ای در محل حضور پیدا خواهند کرد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تعمیر کولر گازی پنجره ای و همچنین ارایه خدمات تعمیر کولر گازی پنجره ای نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات سرمایشی ارائه می دهد که شامل تعمیر کولر آبی سلولوزی، پرتابل، رومیزی و ..., نصب کولر آبی روی پشت بام، بالکن و تراس, تعمیر کولر گازی و تعمیر اسپلیت در محل, نصب کولر گازی, شارژ گاز کولر اسپلیت, نصب فن کویل سقفی و دیواری, تعمیر چیلر جذبی , خدمات شستشو و نظافت کانال کولر, سرویس اسپیلت در محل, سرویس کولر آبی با روغنکاری قطعات کولرآبی می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های لوله کشی و تاسیسات را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تعمیر کولر گازی پنجره ای

تعمیر کولر گازی پنجره ای

سرویس کولر گازی پنجره ای

تعمیر کمپرسور کولر گازی پنجره ای

شستشوی کامل مدار کولر پنجره ای

نشت یابی و تعمیر کولر گازی پنجره ای

بررسی ترموستات و سایر قطعات کولر پنجره ای

شستشو و تمیز کردن و فیلترهای کولر گازی و....

نظرات کاربران

profile picture
امیر بابایی

بسیار کار تمیز انجام شد و ایشون متعهدانه کارشون رو انجام دادند و بنده هم سر ذوق آوردند و بهمین دلیل من هم باهاشون کمک کردم.(چون خیلی از فنی کارها انگار زورشون میاد کارکنند و با اکراه و بی رغبتی از نردبون بالا میرند و ...) بابت حدودا دوساعت کار شستشو و سرویس هزینه منصفانه ای گرفتند.

profile picture
ر جزایری

بسیار کار بلد و با شخصیت بودن و تمیز کارشون و انجام دادن بعد از باز کردن کولرها همه ی لوله هاو کابل ها بسیار منظم جمع کردن بسیار ممنونم از آقای قاسملو و هوم سرویز

شرایط سرویس کولر گازی پنجره ای

هزینه قطعات یا گاز مورد استفاده جهت شارژ کولر به طور جداگانه محاسبه و بر عهده مشتری می باشد(در صورت تهیه توسط سرویس دهنده می بایست فاکتور خرید به مشتری ارایه گردد.)

سرویس کولر گازی پنجره ای خود را تنها در صورتی که خارج از گارانتی باشند را به تیم هوم سرویز بسپارید.

سرویس کولر گازی شامل تمیز کردن فیلتر و لوله تخلیه و پنل خارجی کولر گازی، بررسی فشار گاز، تمیز کردن فیلتر، تمیز کردن چرخ های دمنده و همینطور چکه کردن آب و .. می شود.

هزینه های دقیق تعمیر کولر پس از بازدید همیار مشخص می گردد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

خدمات مرتبط

terrace-net
توری تراس
قیمت از 1,200,600 الی 4,200,000 تومان
cooler-duct-cleaning
نظافت داکت و کانال کولر
قیمت از 1,000,000 الی 1,000,000 تومان
install-air-conditioner-canopy
نصب سایبان کولر
قیمت از 1,100,000 الی 1,100,000 تومان
spraying
سمپاشی
قیمت از 600,000 الی 1,200,000 تومان