تعمیرات و سرویس کولرگازی پنجره ای
هوم‌سرویز
/
قیمت خدمات
/
لوله کشی و تاسیسات
/
تعمیر و سرویس کولر گازی پنجره ای

تعمیرات و سرویس کولرگازی پنجره ای

از 1367 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعمیرات و سرویس کولرگازی پنجره ای در پاییز 1401 چقدر است؟

قیمت تعمیرات و سرویس کولرگازی پنجره ای

توافقی

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

تعمیر و سرویس کولر گازی پنجره ای

کولر گازی پنجره ای یکی از قدیمی ترین تجهیزات سرمایشی یک تکه است. به عبارت دیگر تمام قطعات کولر پنجره ای مانند فن کولر گازی و کمپرسور در داخل پنل قرار دارد. کولر گازی پشت پنجره ای ممکن است به هر دلیلی دچار ایراد شود با انجام سرویس کولر پنجره ای می توان عمر مفید این تجهیزات را افزایش داد. در ادامه به راهکارهای عیب یابی و تعمیر کولر گازی پنجره ای و عوامل موثر بر قیمت تعمیرات و هزینه سرویس کولر گازی پنجره ای می پردازیم.

سرویس کولر پنجره ای شامل چه مواردی است؟

یکی از مهم ترین عواملی که موجب خرابی و نیاز به عیب یابی کولر گازی پنجره ای می شود، عدم توجه به سرویس کولر گازی پنجره ای است. در واقع این سیستم سرمایشی برای بازدهی بیشتر باید در شروع فصل گرما سرویس شود تا ایرادات کوچک موجب بروز ایرادات شدید نشوند. سرویس کولر پنجره ای باید هر ساله انجام شود. در ادامه به مواردی که در پروسه سرویس کولر گازی انجام می شود می پردازیم.

 • شست و شوی کامل کولر
 • تمیز کردن و تعویض فیلترهای کولر گازی پنجره ای
 • تمیر کردن کویل کنداسور بیرونی
 • تکمیل شارژ گاز کولر پنجره ای
 • بررسی ترموستات و کمپرسور
 • بررسی فن کولر پنجره ای
 • تست فشار گاز کولر
 • خاک گیری و نظافت فیلترهای کولر

بهترین زمان برای سرویس کولر پنجره ای

قبل از شروع استفاده از کولر پنجره ای باید کولر را سرویس کنید. حتی اگر فکر می کنید که کولر هیچ ایرادی ندارد بدون توجه به هزینه سرویس کولر پنجره ای این کار را انجام دهید. زیرا به علت گرد و خاک زیاد در اطراف کولر ممکن است به قطعات دیگر آسیب برسد. پس بهتر است قبل از شروع فصل گرما، معمولا در اواخر اردیبهشت و اوایل خرداد اقدامات لازم را انجام دهید.

عیب یابی و تعمیرات کولر گازی پنجره ای

قطعات کولر پنچره ای ممکن است به هر دلیلی دچار ایراد شوند. این ایرادات با علائمی خود را نشان می دهند که می توان با توجه به این موارد به تعمیر کولر گازی پشت پنجره ای در منزل بپردازید. بهتر است در صورت مشاهده موارد زیر با تعمیرکار کولر پنجره ای تماس بگیرید.

کولر گازی پنجره ای روشن نمی‌شود

یکی از مشکلاتی که برای کولر گازی پنجره ای پیش می‌آید روشن نشدن کولر پنجره ای است. برای عیب یابی و رفع این ایراد باید چند قسمت بررسی شود. ابتدا باید اتصالات برق بررسی شود تا فیوز قطع نشده باشد. مورد دیگر، ایراد در برد کولر گازی است باید تمام قسمت های برد به خوبی بررسی شوند.

خنک نکردن کولر گازی پنجره ای

علت باد گرم زدن کولر گازی می تواند به چند دلیل مرتبط داشته باشد. مورد اول کثیف بودن فیلتر کولر است. ممکن است درجه کولر بالا باشد. همچنین اگر ایراد از سمت کنداسور باشد، باید به تعمیر کنداسور کولر گازی پنجره ای پرداخته شود. کم شدن گاز کولر نیز می تواند علت دیگر باشد.

علت سر و صدای کولر گازی پنجره ای

ممکن است کولر هوای خنکی بیرون بدهد، اما در حین کار کردن و روشن شدن صداهای زیادی تولید کند. اولین دلیلی که باید در پروسه تعمیر کولر گازی پنجره ای بررسی شود محل قرار داشتن کولر است که ممکن است تراز نباشد. همچنین با از بین رفتن لاستیک لرزه گیر موتور، موجب ایجاد سر و صدا در کولر می شود. ایراد در پروانه کولر عامل دیگری است که باید بررسی شوند. سپس باید پیچ و مهره های کولر به خوبی سفت شوند.

علت خاموش شدن ناگهانی کولر گازی پنجره ای

یکی از علت های اصلی خاموش شدن ناگهانی مربوط به تعمیر ترموستات کولر گازی پنجره ای است. وظیفه ترموستات، اتومات کردن کولر برای زمانی است که هوا به دمای مطلوب رسیده است. تشخیص علائم خرابی ترموستات کولر پنجره ای باید توسط سرویسکار کولر گازی پنجره ای انجام شود.

علت داغ شدن فن کولر گازی پنجره ای

علائم زیادی ممکن است موجب داغ شدن فن کولر پنجره ای شود. تعمیر فن کولر گازی پنجره ای بسیار مهم است. زیرا در صورت ادامه دار شدن این مشکل، موجب بروز خرابی در موتور کولر می شود. عواملی مانند عدم جریان هوا، ایراد در خازن کولر پنجره ای و عدم سرویس به موقع مهم ترین عاملین بروز این مشکل هستند.

علائم سوختن موتور کولر گازی پنجره ای

نشانه های سوختن موتور کولر پنجره ای، موارد متعددی هستند. که اگر توسط تعمیرکار کولر پنجره ای غیر حرفه ای بازدید شود ممکن است تشخیص اشتباهی بدهند و سوختن یا ایراد در قطعات دیگر را با سوختن موتور کولر اشتباه بگیرند. روشن نشدن کمپرسور یا داغ شدن کمپرسور و تولید باد گرم از شایع ترین علائم سوختن موتور کولر گازی پنجره ای است.

علت آب دادن کولر گازی پنجره ای

آب دادن کولر گازی پنجره ای ممکن است به علت مشکلات متعددی مانند نصب نادرست یا بی کیفیت و مصدود شدن شیلنگ خروجی آب کولر گازی اتفاق بیوفتد. به هر حال علت آب دادن کولر پنجره ای هر چه باشد باید سریعا توسط سرویس کولر گازی پنجره ای برطرف شود. زیرا ممکن است موجب آسیب جدی به سایر قطعات کولر پنجره ای شود.

علت یخ زدن کولر گازی پنجره ای

مواردی مانند کم شدن گاز، عدم اتومات کولر، خرابی اپراتور، گرفتگی لوله های کولر و ایراد در فن کولر موجب یخ زدن کولر می شود و باید توسط سرویس کار کولر گازی ماهر تمام این قسمت ها بررسی شود و قسمت معیوب تشخیص داده شوند.

هزینه تعمیر کولر گازی پنجره ای به چه مواردی بستگی دارد؟

هزینه تعمیر کولر پنجره ای به موارد متعددی بستگی دارد. با بالا رفتن قیمت کولر پنجره ای نمی توان انتظار داشت که قیمت سرویس کولر گازی پنجره ای یا قیمت تعمیرات کولر پنجره ای مبلغ ناچیزی باشد. زیرا در کنار دستمزد تعمیرکار کولر پنجره ای قیمت تعویض قطعات نیر مطرح می شود. همانطور که می دانید قیمت قطعات با کیفیت در مقابل قطعات فیک بازار که طول عمری ندارند، بیشتر است. از این رو کمک گرفتن از تعمیرکار کولر گازی پنجره ای منصف که از قطعات با کیفیت و دارای ضمانت استفاده کند مهمترین کار است. قیمت تعمیرات کولر گازی پنجره ای به نوع قطعه معیوب وابسته است. به طور مثال قیمت ترموستات کولر گازی بالاست. تعداد قطعات معیوب و نوع و مدل کولر پنجره ای نیز تغییر دهنده ی هزینه ها هستند. در شرایط معمولی سرویس که شامل شستشو و بررسی قطعات است قیمت سرویس کولر پنجره ای ثابت است. اما در صورتی که به تعمیرات نیاز باشد موارد ذکر شده تاثیرگذار هستند.

انواع برندهای کولر پنجره ای

 • تعمیر کولر گازی پنجره ای ال جی
 • تعمیر کولر گازی پنجره ای جنرال
 • تعمیر کولر پنجره ای اجنرال
 • تعمیر کولر گازی پنجره ای سامسونگ و ...

مرکز تعمیرات کولر گازی پنجره ای هوم سرویز

مرکز تعمیر کولر گازی پنجره ای هوم سرویز آماده ارائه تخصصی ترین خدمات در ارتباط با تعمیر و سرویس انواع کولر پنجره ای با استفاده قطعات با کیفیت، توسط ماهرترین سرویسکاران در محل می باشند. تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید تا متخصصین ما جهت عیب یابی کولر گازی پنجره ای، مشاوره و اعلام هزینه ها با شما تماس بگیرند.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تعمیرات و سرویس کولرگازی پنجره ای و همچنین ارایه خدمات شستشو و تمیز کردن و فیلترهای کولر گازی نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات سرمایشی ارائه می دهد که شامل تعمیر کولر آبی سلولوزی، پرتابل، رومیزی و ..., نصب کولر آبی روی پشت بام، بالکن و تراس, تعمیر کولر گازی در محل, نصب کولر گازی, نشت یابی کولر گازی, نصب فن کویل سقفی و دیواری, تعمیر چیلر جذبی و تعمیر چیلر تراکمی, خدمات شستشو و نظافت کانال کولر می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های لوله کشی و تاسیسات را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تعمیرات و سرویس کولرگازی پنجره ای

شستشو و تمیز کردن و فیلترهای کولر گازی

نشت یابی و تعمیر کولر گازی پنجره ای

تعمیر خازن و بلبرینگ کولر پنجره ای

تعمیر کمپرسور کولر گازی پنجره ای

شستشوی کامل مدار کولر پنجره ای

بررسی ترموستات و سایر قطعات کولر پنجره ای

نظرات کاربران

profile picture
مصطفی محسنی

خیلی خوب بودند وبه طور کامل و با دقت نظافت را انجام دادند

profile picture
الهام مربان

خیلی ازشون راضی بودم اسم ایشونو گذاشتم جزء منتخبینم که هربار با ایشون سرویس بگیرم ممنونم

profile picture
حسین تقی

هم از لحاظ خوش قولی هم از لحاظ کیفیت قطعه ایی که استفاده کردند عالی بود واقعا منظم و مرتب کارو انجام دادند

profile picture
اسماعیل دیبایی

ایشون بسیار خوش برخورد و عالی بودند و راضی بودم ازشون

شرایط سرویس و شستشوی کامل کولر پنجره ای

هزینه قطعات یا گاز مورد استفاده جهت شارژ کولر به طور جداگانه محاسبه و بر عهده مشتری می باشد(در صورت تهیه توسط سرویس دهنده می بایست فاکتور خرید به مشتری ارایه گردد.)

سرویس کولر گازی پنجره ای خود را تنها در صورتی که خارج از گارانتی باشند را به تیم هوم سرویز بسپارید.

سرویس کولر گازی شامل تمیز کردن فیلتر و لوله تخلیه و پنل خارجی کولر گازی، بررسی فشار گاز، تمیز کردن فیلتر، تمیز کردن چرخ های دمنده و همینطور چکه کردن آب و .. می شود.

هزینه های دقیق تعمیر کولر پس از بازدید همیار مشخص می گردد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

توری تراس
توری تراس
قیمت از 800,000 الی 3,500,000 تومان
نظافت داکت و کانال کولر
نظافت داکت و کانال کولر
قیمت از 150,000 الی 900,000 تومان
نصب سایبان کولر
نصب سایبان کولر
قیمت از 150,000 الی 900,000 تومان
سمپاشی
سمپاشی
قیمت از 450,000 الی 600,000 تومان

خدمات تعمیرات و سرویس کولرگازی پنجره ای در این شهرها ارائه می شود: