user
نصب کولر گازی و اسپیلت
هوم سرویز
/
قیمت خدمات
/
لوله کشی و تاسیسات
/
نصب کولر گازی و اسپیلت

نصب کولر گازی و اسپیلت

از 1366 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت نصب کولر گازی و اسپیلت در تابستان 1401 چقدر است؟

قیمت نصب پایه دیواری یونیت خارجی

120,000 الی 185,000 تومان

قیمت نصب پایه زمینی

90,000 الی 150,000 تومان

قیمت نصب پنل کولرگازی (اواپراتور و کندانسور)

180,000 الی 250,000 تومان

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

نصب کولر گازی و اسپلیت

یکی از مهم ترینموارد موثر در بازده کولر، طریقه نصب کولر گازی است. بعضی از افراد بهدنبال آموزش نصب کولر گازی و نحوه نصب کولر اسپلیت هستند تا خودشاندست به کار شوند. نصب اسپیلت مربوط به داکت کشی اسپلیت، کابل کشی و لولهکشی کولر گازی است. در ادامه به معرفی روش نصب کولر گازی اسپیلت و عواملموثر بر قیمت نصب کولر گازی توسط نصاب کولر گازی می پردازیم. همچنیندر صورتی که نیاز به جابجایی کولر گازی دارید می توانید از همیارانی کمکبگیرید که نمایندگی نصب کولر گازی را دارند.

آموزش نصب کولر گازی ( راهنمای نصب کولر اسپلیت)

اگر به تازگی یکدستگاه کولر گازی خریداری کرده اید و یا می خواهید کولر گازی خود را جابجا کنید بهگارانتی آن توجه کنید . اگر خودتان دست به آچار هستید باید حالا به سراغ آموزشنصب کولر گازی رفته و طریقه نصب کولر گازی را گام به گام بررسی کنید.هر دستگاه کولر گازی یا اسپلیت شامل دو یونیت داخلی و خارجی است که یکی در داخلاتاق و دیگری در بیرون از ساختمان نصب می شود.

آموزش نحوه نصبکولر گازی :نصب یونیت خارجی

کندانسور یا پنلخارجی باید در جایی مناسب نصب شود. این دستگاه موقع روشن شدن و کار کردن، صداایجاد می کند بنابراین نصاب کولر گازی باید محلی را برای نصب در نظر بگیردکه مزاحمتی برای واحدهای دیگر و همسایه ها نداشته باشد. در ضمن فراموش نکنید کهمحل نصب باید در هوای آزاد باشد تا کندانسور به خوبی کار کند. عدم هوایکافی در اطراف پنل خارجی موجب اورلود شدن کمپرسور می شود.

محل نصب پنل کولرگازی

قبل از هر چیزی محلمناسبی را برای نصب دستگاه انتخاب کنید. دقت داشته باشید که محل نصب کولر گازیدر بالکن نباید نزدیک لوازم قابل اشتعال، لوله کشی گاز، دود کش و دیگر مناطقآلوده باشد. از طرفی وزن دستگاه زیاد است بنابراین محل نصب باید دارای استحکامکافی باشد. قرار گرفتن کندانسور و یونیت خارجی کولر گازی در آفتاب هم پیشنهاد نمیشود. تابش مستقیم خورشید روی سرمایش دستگاه تاثیر منفی دارد.

نصب کولر گازیدر بالکن

طریقه نصب کولراسپیلت در بالکن با استفاده از اتصال پیچ و مهره در اسکلت نگهداشته انجام می شود. اگرکولر گازی را در لبه پنجره و یا بالکن نصب می کنید حتما از لرزه گیر برای کاهشارتعاشات کمپرسور استفاده کنید در غیر این صورت موقع روشن شدن، دستگاه با لرزش وصدای شدیدی مواجه می شوید.

طریقه نصب کولرگازی روی دیوار

بهترین مکان برای نصباسپلیت روی دیوار به دور از بخاری، گاز و سایر وسایل رطوبت زا است. اگر محلنصب یونیت داخلی تراز نیست حتما از پایه مناسب برای تراز بودن یونیت استفاده کنید.لوله های کولر گازی اسپلیت را به خوبی روی دیوار محکم کنید و در صورت لزوم بایدلوله ها عایق بندی شوند.

مراحل جابجایی و نصب اسپلیت

نصب اسپیلت با نصبکولر گازی پنجره ای تفاوت دارد. در هر صورت برای نصب کولر اسپلیتبهترین راهکار کمک گرفتن از یک نصاب حرفه ای است. زیرا ابتدا باید بر اساس تجربهنصاب اسپلیت بهترین فضا برای نصب کولر دوتیکه انتخاب شود تا شاهد بالاترینراندمان از کولر باشید. برای نصب پنل داخلی باید حداقل از سطح زمین 2.5 متر، ازسقف 20 سانت و از طرفین حدود 15 سانتی متر آزاد باشد. برای نصب پنل اسپلیت باید از تمامتجهیراتی مانند آنتن تلویزیون، رادیو و آیفون حداقل 1 متر فاصله داشته باشد تانویز این تجهیزات بر روی برد دستگاه ایرادی ایجاد نکنند. برای رد کردن لوله هایکولر گازی و اتصال به کندانسور دستگاه باید سوراخی در دیوار ایجاد کنید. این لولهباید دارای شیب باشد تا سیستم تخلیه به درستی انجام شود.

برای جا به جایی اسپیلت بایداتصالات الکترونیکی دستگاه کاملا بررسی شود. پس از باز کردن و چک کردن سیم هایداخلی پنل باید لوله ها را در هنگام نصب اسپلیت به دیوار کاملا صاف و بدونخمیدگی باشند. برای نصب کولر گازی در بالکن دقت کنید که زیر تابش مستقیمنور خورشید نباشد.

نمایندگی نصبکولر گازی

تا به اینجای کار مهمترین مواردی که باید در هنگام نصب کولر اسپیلت باید رعایت شود را توضیحداده ایم. اما باز هم تاکید می کنیم در صورتی که کولرتان دارای گارانتی است. تمامیاین خدمات باید توسط نمایندگی نصب کولرگازی انجام شود تا کولر اسپیلت شمااز دوره ضمانت خارج نشود.

هزینه نصب کولر گازی به چهمواردی بستگی دارد؟

قیمت نصب اسپیلت به موارد متعددی بستگی دارد. کولر گازینیاز به کابل کشی دارد و همین مورد بر تعرفه نصب کولر اسپلیت تاثیر دارد.اگر کولر خود را به تازگی خریداری کرده باشید، هزینه‌ی نصب و کابل کشی کولر شما،جزوی از خدمات پس از فروش و گارانتی کولر‌محسوب می‌شود‌ در این شرایط، اگر خدماتگارانتی شما فعال شده باشد، نیازی نیست تا هزینه‌ای پرداخت کنید. با این حالدر مواقعی مانند اسباب کشی، این داستان فرق‌ می‌کند. شما برای جا به جایی کولر،حتما نیازمند پرداخت مبلغی به نصاب اسپلیت هستید. به این موضوع توجه‌ کنیداین است که هزینه‌ی نصب اسپیلت به طور کلی با اجرت کابل کشی کولر دو مقوله‌یمجزا هستند. حتی هزینه‌ی نصب کمپرسور و بخش بیرونی کولر گازی با بخش درونی کولر‌گازیبا یکدیگر یکسان نیستند.

عوامل متعددی بر اجرتنصب کولر گازی و تعرفه نصب کولر اسپلیت تاثیر می‌گذارد. به‌عنوان مثالاینکه پنل خارجی کولر در کجا قرار بگیرد، می‌تواند بر نرخ نهایی تاثیر بگذارد. هرچه محل قرارگیری پنل خارجی نزدیک‌تر بوده و در محل راحت‌تری نصب شده باشد، با کاهشقیمت روبرو خواهد شد. هرچه محل قرارگیری پنل خارجی سخت‌تر باشد، زمان بیشترینیاز است تا نصب شود. از طرفی کار بیشتری و سخت‌تری را می‌طلبد. این عوامل باعثبالا رفتن اجرت نهایی خواهد شد. با این حال اتحادیه نرخ مصوبی را قرار داده است کهاین نرخ می‌تواند مبنای پایه‌ی قیمت نصب کولر گازی قرار بگیرد. تجهیزاتمورد نیاز کابل فرمان و کابل برق، لوله‌های رفت و برگشت، نوار پرایمر و مواردی ازاین قبیل نیز می‌توانند نرخ نهایی شما را جابجا کنند. به طور کل موارد زیر هزینه نصباسپلیت را تغییر می دهد.

 • برند کولرگازی
 • مدل کولرگازی به طور مثال قیمت نصب کولر گازی ایستاده نسبت به کولر گازی دیواری کمتر است.
 • متراژ ونوع لوله
 • هزینهسوراخکاری و غیره

انواع برند های کولر گازی

 • نصب کولرگازی جنرال
 • نصب کولرگازی گری
 • نصب کولرگازی ایران رادیاتور
 • نصب کولرگازی جنرال گلد
 • نصب کولراسپیلت بدون وکیوم
 • نصب کولرگازی ایوولی
 • طریقه نصبکولر اسپلیت ایستاده
 • کولر گازیال جی
 • کولر گازیسامسونگ
 • نصب کولرگازی ایستاده، پرتابل و پنجره ای

نصب انواع اسپیلت و کولر گازی پنجره ای توسط نصاب کولر اسپیلت هومسرویز

در صورتی که میخواهیم اقدام به نصب کولر اسپیلت خود کنید تنها کافیست به صورت رایگان درسامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. متخصصین ما جهت تعیین بهترین محل برای نصب پنلکولر گازی و تجهیزات مورد نیاز با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را دراختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس نصب کولر گازی و اسپیلت و همچنین ارایه خدمات نصب کولر گازی اسپلیت دیواری نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات سرمایشی ارائه می دهد که شامل تعمیر انواع کولر آبی سلولوزی، پرتابل، رومیزی و ..., نصب کولر آبی روی پشت بام، بالکن و تراس, تعمیر و سرویس کولر گازی در محل, شستشو و تمیز کردن و فیلترهای کولر گازی, بررسی و تشخیص محل مناسب برای نصب فن کویل, نشت یابی کولر گازی, نصب چیلر و هواساز خانگی، آپارتمانی، ساختمانی، نصب چیلر سردخانه و مراکز اداری و تجاری, خدمات شستشو و نظافت کانال کولر می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های لوله کشی و تاسیسات را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس نصب کولر گازی و اسپیلت

نصب کولر گازی اسپلیت دیواری

نصب کولر گازی ایستاده

نصب پنل داخلی کولر و نصب کندانسور در بالکن، فضای باز و دیوار

نصب پنل خارجی کولر گازی در بالکن، پشت بام و نصب کولر گاری پرتابل

نصب پنل کولر گازی در ارتفاع

نظرات کاربران

profile picture
اشرف شاهنده
2 ماه پیش |زهرا نقی پور

حتما حتما عالی ترین بودن هم سرعت عمل داشتن هم نظافت و خیلی خوب انجام دادن

profile picture
مهدی نوری مقدم

کاملا راضی هستم خیلی سریع و به موقع با رفع مشکل تحویلمون دادن

profile picture
علی میناوند
2 ماه پیش |مرتضی جوزانی

بینهایت کارشون عالی و تمیز بود بسیار با شخصیت و عالی بودن ممنونم ازشون

profile picture
مهدی عباس زاده
2 ماه پیش |رضا گودرزی

عالی و فوق العاده بود کارشون تمیز و به موقع کارو تحویل دادن

شرایط نصب پنل داخلی و خارجی اسپلیت

در سرویس نصب کولر گازی، همیاران هوم سرویز به شما در خصوص محل نصب نظر کارشناسی و مشاوره ای داده و محل نصب می بایست توسط مشتری انتخاب شود.

نصب کولر گازی خود را تنها در صورتی که خارج از گارانتی باشند را به تیم هوم سرویز بسپارید.

هزینه های دقیق نصب کولر پس از بازدید همیار مشخص می گردد

مدت زمان انجام این سرویس در شرایط معمول کمتر از 1.5 ساعت می باشد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات نصب کولر گازی و اسپیلت در این شهرها ارائه می شود:

نصب کولر گازی و اسپیلت تهران
نصب کولر گازی و اسپیلت کرج
نصب کولر گازی و اسپیلت شیراز
نصب کولر گازی و اسپیلت مشهد