banner
قیمت خدمات
/
لوله کشی و تاسیسات
/
نصب کولر گازی و اسپیلت

نصب کولر گازی و اسپیلت

از 1366 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت نصب کولر گازی و هزینه نصب کولر گازی

قیمت نصب پایه دیواری یونیت خارجی

120,000 الی 185,000 تومان

قیمت نصب پایه زمینی

90,000 الی 150,000 تومان

قیمت نصب پنل کولرگازی (اواپراتور و کندانسور)

180,000 الی 250,000 تومان

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

شرایط نصب پنل داخلی و خارجی اسپلیت

در سرویس نصب کولر گازی، همیاران هوم سرویز به شما در خصوص محل نصب نظر کارشناسی و مشاوره ای داده و محل نصب می بایست توسط مشتری انتخاب شود.

نصب کولر گازی خود را تنها در صورتی که خارج از گارانتی باشند را به تیم هوم سرویز بسپارید.

هزینه های دقیق نصب کولر پس از بازدید همیار مشخص می گردد

مدت زمان انجام این سرویس در شرایط معمول کمتر از 1.5 ساعت می باشد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

توضیحات سرویس

سوالات متداول

پادکست

نمونه کارهای همیاران هوم‌سرویز

همیاران

نظرات کاربران

نصب کولر گازی و اسپلیت

یکی از مهم ترین موارد موثر در بازده کولر، طریقه نصب کولر گازی است. بعضی از افراد به دنبال آموزش نصب کولر گازی و نحوه نصب کولر اسپلیت هستند تا خودشان دست به کار شوند. نصب اسپیلت مربوط به داکت کشی اسپلیت، کابل کشی و لوله کشی کولر گازی است. در ادامه به معرفی روش نصب کولر گازی اسپیلت و عوامل موثر بر قیمت نصب کولر گازی توسط نصاب کولر گازی می پردازیم. همچنین در صورتی که نیاز به جابجایی کولر گازی دارید می توانید از همیارانی کمک بگیرید که نمایندگی نصب کولر گازی را دارند.

آموزش نصب کولر گازی ( راهنمای نصب کولر اسپلیت)

اگر به تازگی یک دستگاه کولر گازی خریداری کرده اید و یا می خواهید کولر گازی خود را جابجا کنید به گارانتی آن توجه کنید . اگر خودتان دست به آچار هستید باید حالا به سراغ آموزش نصب کولر گازی رفته و طریقه نصب کولر گازی را گام به گام بررسی کنید. هر دستگاه کولر گازی یا اسپلیت شامل دو یونیت داخلی و خارجی است که یکی در داخل اتاق و دیگری در بیرون از ساختمان نصب می شود.

آموزش نحوه نصب کولر گازی : نصب یونیت خارجی

کندانسور یا پنل خارجی باید در جایی مناسب نصب شود. این دستگاه موقع روشن شدن و کار کردن، صدا ایجاد می کند بنابراین نصاب کولر گازی باید محلی را برای نصب در نظر بگیرد که مزاحمتی برای واحدهای دیگر و همسایه ها نداشته باشد. در ضمن فراموش نکنید که محل نصب باید در هوای آزاد باشد تا کندانسور به خوبی کار کند. عدم هوای کافی در اطراف پنل خارجی موجب اورلود شدن کمپرسور می شود.

محل نصب پنل کولر گازی

قبل از هر چیزی محل مناسبی را برای نصب دستگاه انتخاب کنید. دقت داشته باشید که محل نصب کولر گازی در بالکن نباید نزدیک لوازم قابل اشتعال، لوله کشی گاز، دود کش و دیگر مناطق آلوده باشد. از طرفی وزن دستگاه زیاد است بنابراین محل نصب باید دارای استحکام کافی باشد. قرار گرفتن کندانسور و یونیت خارجی کولر گازی در آفتاب هم پیشنهاد نمی شود. تابش مستقیم خورشید روی سرمایش دستگاه تاثیر منفی دارد.

نصب کولر گازی در بالکن

طریقه نصب کولر اسپیلت در بالکن با استفاده از اتصال پیچ و مهره در اسکلت نگهداشته انجام می شود. اگر کولر گازی را در لبه پنجره و یا بالکن نصب می کنید حتما از لرزه گیر برای کاهش ارتعاشات کمپرسور استفاده کنید در غیر این صورت موقع روشن شدن، دستگاه با لرزش و صدای شدیدی مواجه می شوید.

طریقه نصب کولر گازی روی دیوار

بهترین مکان برای نصب اسپلیت روی دیوار به دور از بخاری، گاز و سایر وسایل رطوبت زا است. اگر محل نصب یونیت داخلی تراز نیست حتما از پایه مناسب برای تراز بودن یونیت استفاده کنید. لوله های کولر گازی اسپلیت را به خوبی روی دیوار محکم کنید و در صورت لزوم باید لوله ها عایق بندی شوند.

مراحل جابجایی و نصب اسپلیت

نصب اسپیلت با نصب کولر گازی پنجره ای تفاوت دارد. در هر صورت برای نصب کولر اسپلیت بهترین راهکار کمک گرفتن از یک نصاب حرفه ای است. زیرا ابتدا باید بر اساس تجربه نصاب اسپلیت بهترین فضا برای نصب کولر دوتیکه انتخاب شود تا شاهد بالاترین راندمان از کولر باشید. برای نصب پنل داخلی باید حداقل از سطح زمین 2.5 متر، از سقف 20 سانت و از طرفین حدود 15 سانتی متر آزاد باشد. برای نصب پنل اسپلیت باید از تمام تجهیراتی مانند آنتن تلویزیون، رادیو و آیفون حداقل 1 متر فاصله داشته باشد تا نویز این تجهیزات بر روی برد دستگاه ایرادی ایجاد نکنند. برای رد کردن لوله های کولر گازی و اتصال به کندانسور دستگاه باید سوراخی در دیوار ایجاد کنید. این لوله باید دارای شیب باشد تا سیستم تخلیه به درستی انجام شود.

 برای جا به جایی اسپیلت باید اتصالات الکترونیکی دستگاه کاملا بررسی شود. پس از باز کردن و چک کردن سیم های داخلی پنل باید لوله ها را در هنگام نصب اسپلیت به دیوار کاملا صاف و بدون خمیدگی باشند. برای نصب کولر گازی در بالکن دقت کنید که زیر تابش مستقیم نور خورشید نباشد.

 نمایندگی نصب کولر گازی

تا به اینجای کار مهم ترین مواردی که باید در هنگام نصب کولر اسپیلت باید رعایت شود را توضیح داده ایم. اما باز هم تاکید می کنیم در صورتی که کولرتان دارای گارانتی است. تمامی این خدمات باید توسط نمایندگی نصب کولرگازی انجام شود تا کولر اسپیلت شما از دوره ضمانت خارج نشود.

هزینه نصب کولر گازی به چه مواردی بستگی دارد؟

قیمت نصب اسپیلت به موارد متعددی بستگی دارد. کولر گازی نیاز به کابل کشی دارد و همین مورد بر تعرفه نصب کولر اسپلیت تاثیر دارد. اگر کولر خود را به تازگی خریداری کرده باشید، هزینه‌ی نصب و کابل کشی کولر شما، جزوی از خدمات پس از فروش و گارانتی کولر‌محسوب می‌شود‌ در این شرایط، اگر خدمات گارانتی شما فعال شده باشد، نیازی نیست تا هزینه‌ای پرداخت کنید.  با این حال در مواقعی مانند اسباب کشی، این داستان فرق‌ می‌کند. شما برای جا به جایی کولر، حتما نیازمند پرداخت مبلغی به نصاب اسپلیت هستید. به این موضوع توجه‌ کنید این است که هزینه‌ی نصب اسپیلت به طور کلی با اجرت کابل کشی کولر دو مقوله‌ی مجزا هستند. حتی هزینه‌ی نصب کمپرسور و بخش بیرونی کولر گازی با بخش درونی کولر‌گازی با یکدیگر یکسان نیستند. 

عوامل متعددی بر اجرت نصب کولر گازی و تعرفه نصب کولر اسپلیت تاثیر می‌گذارد. به‌عنوان مثال اینکه پنل خارجی کولر در کجا قرار بگیرد، می‌تواند بر نرخ نهایی تاثیر بگذارد. هر چه محل قرارگیری پنل خارجی نزدیک‌تر بوده و در محل راحت‌تری نصب شده باشد، با کاهش قیمت روبرو خواهد شد. هرچه محل قرارگیری پنل خارجی سخت‌تر باشد، زمان بیشتری نیاز است تا نصب شود. از طرفی کار بیشتری و سخت‌تری را می‌طلبد. این عوامل باعث بالا رفتن اجرت نهایی خواهد شد. با این حال اتحادیه نرخ مصوبی را قرار داده است که این نرخ می‌تواند مبنای پایه‌ی قیمت نصب کولر گازی قرار بگیرد. تجهیزات مورد نیاز کابل فرمان و کابل برق، لوله‌های رفت و برگشت، نوار پرایمر و مواردی از این قبیل نیز می‌توانند نرخ نهایی شما را جابجا کنند. به طور کل موارد زیر هزینه نصب اسپلیت را تغییر می دهد.

 • برند کولر گازی
 • مدل کولر گازی به طور مثال قیمت نصب کولر گازی ایستاده نسبت به کولر گازی دیواری کمتر است.
 • متراژ و نوع لوله
 • هزینه سوراخکاری و غیره

انواع برند های کولر گازی

 • نصب کولر گازی جنرال
 • نصب کولر گازی گری
 • نصب کولر گازی ایران رادیاتور
 • نصب کولر گازی جنرال گلد
 • نصب کولر اسپیلت بدون وکیوم
 • نصب کولر گازی ایوولی
 • طریقه نصب کولر اسپلیت ایستاده
 • کولر گازی ال جی
 • کولر گازی سامسونگ
 • نصب کولر گازی ایستاده، پرتابل و پنجره ای

نصب انواع اسپیلت و کولر گازی پنجره ای توسط نصاب کولر اسپیلت هوم سرویز

در صورتی که می خواهیم اقدام به نصب کولر اسپیلت خود کنید تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. متخصصین ما جهت تعیین بهترین محل برای نصب پنل کولر گازی و تجهیزات مورد نیاز با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

 

این سرویس شامل خدمات زیر است

نصب کولر گازی اسپلیت دیواری و ایستاده
نصب پنل داخلی و نصب پنل بیرونی کندانسور در بالکن، فضای باز و دیوار
نصب پنل خارجی کولر گازی در بالکن، پشت بام و نصب کولر گاری پرتابل
نصب پنل کولر گازی در ارتفاع

همیاران سرویس نصب کولر گازی و اسپیلت

 نظرات کاربران

profile picture
احمد رستم پور
3 روز پیش |محمد امانی

کارشون بینظیره عالی بودن تو کارشون اخلاقا حرفه ای کار عالی بود

profile picture
طیبه صفایی
4 روز پیش |مهدی میرامانی

من خیلی راضی بودم هم کار خوب تحویل دادن لوازمو قیمت مناسب آوردن و اجرت کارشونم خیلی مناسب بود عالی از همه نظر

profile picture
مهدی اقاکثیری
4 روز پیش |مهدی گلوی

واقعا عالی از شما هم ممنونم خیلی کار تمیز و با اخلاق بودن

profile picture
سعید سلیمانی

عالی بود کارشون و بسیار انسان شریف و دوست داشتنی ای بودن در کارشون بسیار مهارت داشتن