user
نصب و تعمیر فن کویل

نصب و تعمیر فن کویل

از 1052 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت نصب و تعمیر فن کویل در تابستان 1401 چقدر است؟

قیمت نصب و تعویض شیر فلکه فن کویل

80,000 الی 125,000 تومان

قیمت هواگیری و شستشوی سیکل آبگرم فن کویل

110,000 الی 190,000 تومان

قیمت سرویس کامل فن کویل

160,000 الی 330,000 تومان

قیمت تعمیر و تعویض قطعات داخلی فن کویل(نظیر برد، سنسور، قاب فن و ...)

125,000 الی 350,000 تومان

قیمت نصب فن کویل زمینی با شیلنگ و ترموستات

120,000 الی 230,000 تومان

قیمت نصب فن کویل سقفی با ترموستات

160,000 الی 350,000 تومان

قیمت نصب فن کویل دیواری

140,000 الی 260,000 تومان

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

نصب و راه اندازی انواع فن کویل دیواری و زمینی

نصب و راه اندازی فنکویل در واقع جهت تامین سرمایش و گرمایش ساختمان می باشد. وبه طور کلی این وسیله وظیفه ی تهویه هوای مطبوع منازل مسکونی، تجاری وصنعتی را دارد. فن کویل از فن یا هواکش دمنده و کویل جهت انتقال حرارت و سرماتشکیل شده است. سرویس و تعمیر فن کویل از جمله خدماتی است که تمام دارندگان اینتجهیزات به صورت مداوم با آن سروکار دارند. جهت توضیح بهتر کاربرد نصب فن کویل، میتوان به تنظیم درجه حرارت هر فضا به صورت جداگانه اشاره کرد.

به این ترتیب با نصبو تعمیر فن کویل از انتقال آلودگی بین بخش های مختلف ساختمان یا اتاق هایجدا، جلوگیری می شود. تامین سرمایش و گرمایش هتل ها، متل ها و ساختمان ها اداری ازطریق نصب فن کویل انجام می گیرد. در ادامه به معرفی انواع فن کوئل و عواملموثر بر نصب و تعمیر فن کویل می پردازیم.

فن کویل گرمایشی

گرمایش فن کویل درزمستان با جریان آب گرم توسط بویلر در موتورخانه یا دستگاه پکیج تامین می شود. باعبور در درون لوله های مسی کویل و عبور هوا از کنار کویل ها، هوای عبوری گرم میشود و به وسیله فن به بیرون رانده می شود.

فن کویل سرمایشی

در تابستان آب سرددرون کویل توسط دستگاه چیلر یا مینی چیلر تامین می شود. و هوا با عبوراز کنار لوله های سرد مسی، سرد می شوند و به وسیله فن به بیرون فرستاده می شود.

انواع فن کویل های موجود در بازار

راه اندازی فنکویل سقفی کانالی

فن کویل سقفی کانالیهم از مواردی است که نیاز به نصاب فن کویل دارد. این نوع فن کویل باید در داخل سقفکاذب قرار داده شود، لازم است هنگام راه اندازی آنها به ابعاد و اندازه سقف کاذبیکه باید دستگاه در آن نصب شود باید توجه شود.

فن کویل سقفی

نصب و تعمیر فنکویل سقفی مناسب برای انواع ساختمانهای مسکونی و اداری می باشد. محبوبیتدر نصب فن کویل سقفی به علت صدای پایین و تنوع در دریچه های هوادهی میباشد.

فن کوئل سقفی توکار از نظر پخش هوا دارای ۳ مدل یک طرفه، دوطرفه و سه طرفه است. هر کدام از این طرح ها دارای ابعاد و مشخصات ویژه ای هستند.با توجه به مکان نصب و نحوه استفاده از دستگاه، یکی از این مدل ها انتخاب می شود.از لحاظ طریقه نصب فن کوئل در سقف نیز ۲ راه وجود دارد که اولی نصب فن کویلسقفی روکار و دومی نصب فن کویل سقفی توکار است.

فن کویل های روکارعموما بعد از ساخت بنا، نصب شده اند و از قبل کانال ها و تجهیزات جانبی نصب برایشدر نظر گرفته نشده است. در طراحی داخلی روش ها نصب روکار را می توان منسوخ شدهدانست. این شیوه به دلیل مشکلات زیادی که دارد و همچنین ظاهر نه چندان مطلوب، مورداستقبال واقع نشده و جز در موارد خاص، از آن استفاده نمی شود.این دستگاه از یک یونیت چهار گوش و معمولا مستطیلی تشکیل شده است. به جز پنل خروجهوا که کاملا عیان است اجزای درونی فن کول و اتصالات و تجهیزات در داخل سقف نصبشده اند. بخشی که دیده نمی شود شامل:فن اصلی، الکتروموتور، کویل حرارتی وفیلترها، سینی درین و شیر هواگیری و کلی تجهیزات ظریف و کاربردی دیگر. این نوع فنکویل ها از نظر بازدهی و ظرفیت دارای تنوع زیادی هستند.

فن کویل زمینی

نصب و تعمیرفن کویل زمینی، برای مکانهایی پیشنهاد می شود که امکان نصب فن کویل درسقف وجود ندارد. امروزه به علت قدرت کمتر و سروصدای زیاد، این مدل طرفدارانچندانی ندارد.

نصب فن کویلکاستی 4 طرفه و سه طرفه

کامل ترین نوع ازانواع فن کویل ها، نصب و تعمیر فن کویل کاستی می باشند. در نصبفن کویل کاستی نیازی به دریچه هوادهی نمی باشد و حجم خروجی هوا با ریموت، کنترل میشود.

فن کویل دیواری

شباهت بالای فن کوئلهای دیواری به کولر گازی و داکت اسپلیت خیلی ها را به اشتباهمی اندازد. نصب و تعمیر فن کویل دیواری در مکانهایی که در حال بازسازی می باشندبسیار کاربرد دارد. زیرا نیازی به لوله کشی فن کویل و کانال کشیندارد.

نحوه نصب فن کویل

در اولین مرحله ازنصب فن کوئل باید روکار بودن یا توی کار بودن فن کوئل تعیین شود. در زمان تصمیم بهنصب فن کوئل، حتما در مورد نوع مناسب فضا و مکان مورد نظر، از نصاب فن کوئلمشاوره بگیرید. نوع نصب فن کویل معمولا در مواردی مانند سرو صدا، میزان هوای ورودیو عواملی نظیر امکان انجام کانال کشی و لوله کشی فن کویل تغییر خواهد کرد. فن کوئلسقفی معمولا به صورت توکار نصب می شود. به همین علت به نام فن کوئل سقفیتوکار نیز نامیده می شوند. در فن کوئل توکار کانال کشی انجام می گیرد واین کانال کشی موجب می شود که هوای تازه از بیرون از ساختمان به داخل کشیده شود.در فن کوئل روکار زمینی معمولا کانال کشی اجرا نمی شود.

سرویس و نگهداری فن کویل

سرویس و نگهداری فنکویل اقدامات پیشگیرانه ای هستند که از هزینه های اضافی برای تعمیرات فن کویل وتعویض قطعات فن کویل جلوگیری می کند. قبل از اینکه به فکر سرویس و نگهداری فن کویلخود باشید باید به نحوه ی قفل گذاری و رفع آنها آشنا باشید. تا در حین انجاماقدامات دستگاه شروع به کار نکند. از مهمترین اقدامات سرویس و نگهداری فن کویل ازبین بردن هرگونه آلودگی از روی پره ها، موتور و فن است. باید مرتب فیلتر فن کویلرا در فواصل زمانی معین تعویض کنید.

مزایای سرویس فن کویل ها

مثل هر وسیله هروسیله ی دیگری، اگر سرویس فن کویل یا عیب یابی و تعمیر فن کویل به موقعانجام شود از هزینه تراشی های بعدی و بیشتر شدن ایرادات جلوگیری می کند و بازدهدستگاه نیز بیشتر می شود.

 • افزایشطول عمر فن کویل
 • تنظیمدقیق فن کویل
 • نظافتفیلترها از هرگونه گرد و خاک برای ایجاد هوایی مطلوب
 • کاهش مصرفانرژی و برق مصرفی
 • جلوگیریاز ایجاد هزینه‌های تعویض قطعات با انجام سرویس به‌ موقع

نحوه سرویس فن کویل

متاسفانه خیلی ازافراد سرویس فن کویل را کار راحتی فرض می کنند. و سرویس فم کوئل آن رابه افراد غیر متخصص اختصاص می دهند. عدم تخصص در سرویس دوره ای فن کویل می تواندخسارات هزینه بر و جبران ناپذیری به همراه داشته باشد. انجام سرویس دوره ای فنکویل معمولا در صورتی که شامل تعمیر فن کویل و تعویض قطعات نباشد، هزینه چندانی دربر نخواهد داشت و نسبت به بازده نهایی دستگاه، عمل به صرفه ای می باشد زیرا مصرفبرق را تا میزان چشم گیری کاهش می دهد.

خوشبختانه نحوهسرویس فن کویل زمینی، فن کویل سقفی توکار یا روکار، فن کویلکانالی و فن کویل کاستی تفاوت چندانی با هم ندارند و در بسیاری از مواردعملکرد و ساختار مشابهی دارند. از جمله اقداماتی که باید در سرویس فن کویلانجام شود عبارت است از:

 • هواگیریفن کوئل
 • کنترل سیمکشی داخلی فن کوئل
 • صداگیریبادبزن‌ها
 • عیب یابیفن کویل سقفی
 • رفع علتگرم نکردن فن کویل
 • جداسازیکویل از بدنه جهت شستشوی فین پلیت‌ها
 • سرویسالکتروموتور شامل روغن کاری و در صورت لزوم تعویض بوشن یا بلبرینگ
 • شستشویفیلتر فن کویل و شستشوی فن بلوور فن کویل
 • اسید شوییداخل فن کویل جهت رسوب زدایی فن کویل
 • تمیز کردنو باز کردن گرفتگی لوله درین فن کویل
 • و در آخرکنترل شیر، شیلنگ و سیم کشی فن کویل

تمامی اقدامات بایدتوسط سرویس کار فن کویل مجرب انجام شود

عیب یابی و تعمیر فن کوئل

علت کم شدن سرعتباد فن کوئل و تعمیر موتور فن کویل

چنانچه سرعت جریانهوا کم شده و یا به طور کلی جریان هوا قطع شده باشد، مشکل از سیم کشی است. چنانچهسیم کشی موتور و یا اتصالات آن شل باشد هوا دهی قطع یا کند می شود. تعمیرکار فنکوئل با بررسی این مورد نظر قطعی را اعلام می کند. گاهی مشکل از مدار کنترلکننده است که می بایست اصلاح شود. داغ شدن بیش از اندازه ترموستات و یا خطای تایمرو سوییچ های مجزا کننده این مشکل را به وجود می آورد. اگر در موقع کار کردن دستگاهبه طور ناگهانی، جریان هوا ضعیف شود، احتمال زیاد مشکل از همان شل شدن اتصالاتموتور است.

علت کم و زیادشدن سرعت هوادهی در فن کویل

مشکل در هوادهی فنکویل دلایل مختلفی دارد کثیفی فن کوئل یکی از اصلی ترین مواردی است که منجر بهبروز مشکل در هوادهی می شود. برای تعمیر فن کوئل کافیست که فیلتر تعویض شود تادستگاه به خوبی قبل کار کند. توجه داشته باشید که چرخش معکوس نیز می تواند موجبتضعیف هوادهی شود لذا بدون تجربه اقدام به تعمیر و سرویس فن کویل نکنید.اگر هوای خروجی از دریچه ها ضعیف است ابتدا دریچه ها را از نظر مسدود بودن بررسیکنید. گاهی یک مشکل ساده موجب یک دردسر بزرگ می شود. دریچه ها را خودتان هم میتوانید باز کنید.

علت گرما ندادنفن کوئل

در فصول سردگرمای فن کویل بسیار مطبوع است. این گرما به صورت یکنواختدر اتاق پخش می شود. عدم گرمایش فن کویل یک مشکل بزرگ در زمستان است. اصلی ترینعلت این مشکل مربوط به خاموش بودن موتورخانه است. اگر موتورخانه غیرفعال باشد،جریان آب گرم در مدار برقرار نیست. اما گاهی به دلیل گرمای بیش از حد سیستم، کنترلکننده دما به صورت اتوماتیک برق را قطع و یا دستگاه را خاموش کرده است. به هر حالهمه این موارد می بایست از نزدیک بررسی شود. برخی از دیگر دلایل سرد شدن فن کویلیکی از این موارد است:

 • قطع شدن برقساختمان
 • تنظیماتاشتباه ترموستات
 • ایراد واشکال در سیستم ترموستات
 • بسته بودنشیر خودکار
 • خرابیترانسفورماتور
 • هواگیریفن کوئل
 • مشکل درقطع کننده مدار
 • خطایتایمر
 • خرابی پمپ.

سرویسکار فن کویل را با دقت انتخاب کنید

عیب یابی فنکویل مهمترین قسمت از تعمیرات فن کویل را تشکیل می دهد. که این عملنیز فقط و فقط به مهارت و تجربه ی تعمیرکار فن کویل بستگی دارد. در واقععیب یابی فن کویل و پیدا کردن صحیح منشا ایراد تا حجم بالایی هزینه تعمیرات فنکویل را کاهش میزدهد. زیرا نیاز به آزمون و خطا های بیشتر و افزایش خساراتتوسط سرویسکار فن کویل نیست. تعمیرکاران فن کویل هوم سرویز با تجربه و تخصص زیاددر این زمینه موجب صرفه جویی زیاد در هزینه تعمیر فن کویل های مورد نظر شماخواهند شد.

چه عواملی در تعیین هزینه نصب فن کویل سقفی تاثیرگذارند؟

قیمت نصب فن کویلسقفی به عواملمختلفی بستگی دارد. به دلیل اینکه فن کویلهای سقفی خود دارای انواع مختلفی هستند روش نصب در آنها هم تفاوت دارد.

ارتفاع و محل نصب ازدیگر موارد تاثیرگذار در قیمت نصب فن کویل می باشد، به این صورت که هر چقدرارتفاع محلی که می خواهیم فن کویل را در آن قرار دهیم بیشتر باشد، مدت زمان و حجمو زحمت اجرای کار هم بیشتر می شود و در این شرایط دستمزد نصاب فن کویل سقفی همبیشتر می شود.

یکی دیگر از عواملموثر در تعیین هزینه راه اندازی فن کویل سقفی چگونگی اجرای لولهاست. بدیهی است که هر چقدر طول لوله کشی بیشتر باشد به لوله و کانال های بیشتریاحتیاج می باشد که همین امر سبب بالا رفتن قیمت نصب می شود.

قیمت سرویس فن کوئل به صورت کاملا شفاف در سامانه قابل رویتمی باشد. البته تعیین قیمت تعمیر فن کویل تا مقدار بالایی حضوری اعلام می شود.زیرا قطعات کامل بررسی می شوند. در زمان تعمیر فن کوئل در صورت نیاز بهتعویض قطعه، مبلغ قطعه با فاکتور توسط فن کوئل کار ارایه میگردد.

چگونه سرویسکارفن کویل ماهر را کمترین زمان ممکن در اختیار داشته باشیم؟

تنها با ثبت سفارشرایگان در سامانه هوم سرویز بهترین سرویسکار فن کوئل که توسط تیم حرفه ای هومسرویز گرد آوری شده اند، را در اختیار خواهید داشت. تعمیر انواع فن کویل ال جی،سامسونگ، ساراول و ... را می توانید به راحتی به هوم سرویز بسپارید.

کافیست در قسمت ثبتسفارش روز و ساعت را تعیین نمایید تا همیاران ما درکمترین زمان در کنارتان قرارگیرند.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس نصب و تعمیر فن کویل و همچنین ارایه خدمات بررسی و تشخیص محل مناسب برای نصب فن کویل نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات سرمایشی ارائه می دهد که شامل تعمیر انواع کولر آبی سلولوزی، پرتابل، رومیزی و ..., نصب کولر آبی روی پشت بام، بالکن و تراس, تعمیر و سرویس کولر گازی در محل, نصب کولر گازی اسپلیت دیواری, شستشو و تمیز کردن و فیلترهای کولر گازی, نشت یابی کولر گازی, نصب چیلر و هواساز خانگی، آپارتمانی، ساختمانی، نصب چیلر سردخانه و مراکز اداری و تجاری, خدمات شستشو و نظافت کانال کولر می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های لوله کشی و تاسیسات را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس نصب و تعمیر فن کویل

بررسی و تشخیص محل مناسب برای نصب فن کویل

نصب فن کویل کاستی چهار طرفه و سه طرفه

نصب فن کویل سقفی و دیواری

سرویس و هواگیری فن کویل

اسیدشویی فن کویل، شستشوی فیلترها و بادبزن ها

عیب یابی فن کویل سقفی و تعمیر و یا تعویض قطعات خراب

تعمیر فن کویل کاستی، سقفی، دیواری ...

سرویس دوره ای انواع فن کویل و بررسی کلیه قطعات

نظرات کاربران

profile picture
الهام حسنی
4 هفته پیش |زهرا نقی پور

خیلی سریع کار را انجام دادند .درست به موقع امدند و خیلی خوش برخورد بودند

profile picture
نرگس نجومي
2 ماه پیش |سینا اسماعیلی

سریع کار می کردند و خوش برخورد بودند . کارشون عالی بود .

profile picture
کمیل عباسی

اگر از امتیاز 5 هم بالاتر بود برای ایشون میزاشتم عالی بینظیر با صبر و حوصله با اخلاق درکل سرویس و خدمات پشتیبانی سایت و همیار شریف پور درجه ی یک بودن

profile picture
غلامرضا تبریزی

انسان بسیار شریفی بودن همون روز هم اومدن و تعویض انجام شد بسیار سریع و با کمترین قیمت انجام شد

شرایط راه اندازی فن کویل دیواری، سقفی و کانالی

تهیه لوازم و قطعات یدکی درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

نصب و تعمیر فن کوئل را تنها در صورتی که خارج از دوره گارانتی باشند را به همیاران هوم سرویز بسپارید.

سرویس کامل فن کویل شامل هواگیری، شستشوی سیکل آب، شستشوی فیلترها، کنترل عمکلرد فن ها، برد، سنسور، شیر برقی و همچنین سیم کشی داخلی فن کوئل می شود.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

سرویس و تعمیر آبسردکن
سرویس و تعمیر آبسردکن
قیمت از 1,600,000 الی 1,600,000 تومان
برق کشی ساختمان
برق کشی ساختمان
قیمت از 300,000 الی 920,000 تومان
تعمیر و سرویس موتورخانه
تعمیر و سرویس موتورخانه
قیمت از 250,000 الی 500,000 تومان
تعمیر یخچال و فریزر
تعمیر یخچال و فریزر
قیمت از 400,000 الی 1,250,000 تومان

خدمات نصب و تعمیر فن کویل در این شهرها ارائه می شود:

نصب و تعمیر فن کویل تهران
نصب و تعمیر فن کویل کرج
نصب و تعمیر فن کویل شیراز
نصب و تعمیر فن کویل مشهد