تعمیر فن کویل

تعمیر فن کویل

از 1052 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعمیر فن کویل در بهار 1402 چقدر است؟

قیمت نصب و تعویض شیر فلکه فن کویل

80,000 الی 125,000 تومان

قیمت هواگیری و شستشوی سیکل آبگرم فن کویل

110,000 الی 190,000 تومان

قیمت سرویس کامل فن کویل

160,000 الی 330,000 تومان

قیمت تعمیر و تعویض قطعات داخلی فن کویل(نظیر برد، سنسور، قاب فن و ...)

125,000 الی 350,000 تومان

قیمت نصب فن کویل زمینی با شیلنگ و ترموستات

120,000 الی 230,000 تومان

قیمت نصب فن کویل سقفی با ترموستات

160,000 الی 350,000 تومان

قیمت نصب فن کویل دیواری

140,000 الی 260,000 تومان

متوسط قیمت400,000 تومانکمینه قیمت300,000 تومانبیشینه قیمت500,000 تومان

آنچه درباره تعمیر فن کویل خواهید خواند

 • تعمیر فن کویل سقفی، دیواری و زمینی
 • انواع فن کویل های موجود در بازار
 • سرویس فن کویل چگونه انجام می شود؟
 • مزایای سرویس فن کویل ها
 • نحوه سرویس فن کویل
 • عیب یابی و تعمیر فن کویل
 • تعمیرکار فن کویل را با دقت انتخاب کنید
 • چه عواملی در قیمت تعمیر فن کویل سقفی تاثیرگذارند؟
 • نصب، سرویس و تعمیر فن کویل را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

تعمیر فن کویل سقفی، دیواری و زمینی

نصب فن کویل در واقع جهتتامین سرمایش و گرمایش ساختمان می باشد. و به طور کلی اینوسیله وظیفه ی تهویه هوای مطبوع منازل مسکونی، تجاری و صنعتی را دارد.فن کویل از فن یا هواکش دمنده و کویل جهت انتقال حرارت و سرما تشکیل شده است.سرویس و تعمیر فن کویل از جمله خدماتی است که تمام دارندگان این تجهیزات بهصورت مداوم با آن سروکار دارند. جهت توضیح بهتر در ارتباط با فن کویل، می توان بهتنظیم درجه حرارت هر فضا به صورت جداگانه اشاره کرد.به این ترتیب با تعمیر فن کویل از انتقال آلودگی بین بخشهای مختلف ساختمان یا اتاق های جدا، جلوگیری می شود. تامین سرمایش و گرمایش هتلها، متل ها و ساختمان ها اداری از طریق این دستگاه انجام می گیرد. در ادامه بهمعرفی انواع فن کوئل و عوامل موثر بر قیمت تعمیر فن کویل می پردازیم.

انواع فن کویل های موجود در بازار

تعمیر فن کویلسقفی کانالی

فن کویل سقفی کانالیهم از مواردی است که نیاز به نصاب فن کویل دارد. این نوع فن کویل باید در داخل سقفکاذب قرار داده شود، لازم است هنگام راه اندازی آنها به ابعاد و اندازه سقف کاذبیکه باید دستگاه در آن نصب شود باید توجه شود.

تعمیر فن کویل سقفی

تعمیر فن کویلسقفی معمولادر ساختمانهای مسکونی و اداری بیشتر دیده می شود. محبوبیت در نصب فن کویل سقفی بهعلت صدای پایین و تنوع در دریچه های هوادهی می باشد.

فن کوئل سقفی توکار از نظر پخش هوا دارای ۳ مدل یک طرفه، دوطرفه و سه طرفه است. هر کدام از این طرح ها دارای ابعاد و مشخصات ویژه ای هستند.با توجه به مکان نصب و نحوه استفاده از دستگاه، یکی از این مدل ها انتخاب می شود.از لحاظ طریقه نصب فن کوئل در سقف نیز ۲ راه وجود دارد که اولی نصب فن کویلسقفی روکار و دومی نصب فن کویل سقفی توکار است.

فن کویل های روکارعموما بعد از ساخت بنا، نصب شده اند و از قبل کانال ها و تجهیزات جانبی نصب برایشدر نظر گرفته نشده است. در طراحی داخلی نمونه های روکار را می توان منسوخ شدهدانست. این شیوه به دلیل مشکلات زیادی که دارد و همچنین ظاهر نه چندان مطلوب، مورداستقبال واقع نشده و جز در موارد خاص، از آن استفاده نمی شود.این دستگاه از یک یونیت چهار گوش و معمولا مستطیلی تشکیل شده است. به جز پنل خروجهوا که کاملا عیان است اجزای درونی فن کول و اتصالات و تجهیزات در داخل سقف نصبشده اند. بخشی که دیده نمی شود شامل:فن اصلی، الکتروموتور، کویل حرارتی وفیلترها، سینی درین و شیر هواگیری و کلی تجهیزات ظریف و کاربردی دیگر. این نوع فنکویل ها از نظر بازدهی و ظرفیت دارای تنوع زیادی هستند.

تعمیر فن کویلزمینی

تعمیر فن کویلزمینی، در ساختمان های نسبتا قدیمی دیده می شود. امروزه به علت قدرت کمتر وسروصدای زیاد، این مدل طرفداران چندانی ندارد.

نصب و تعمیر فنکویل کاستی 4 طرفه و سه طرفه

کامل ترین نوع ازانواع فن کویل ها، تعمیر فن کویل کاستی می باشند. در تعمیرات فن کویلکاستی نیازی به دریچه هوادهی نمی باشد و حجم خروجی هوا با ریموت، کنترل می شود.

تعمیر فن کویلدیواری

شباهت بالای فن کوئلهای دیواری به کولر گازی و داکت اسپلیت خیلی ها را به اشتباهمی اندازد. تعمیر فن کویل دیواری در مکانهایی که در حال بازسازی می باشند بسیارکاربرد دارد. زیرا نیازی به لوله کشی فن کویل و کانال کشی ندارد.

سرویس فن کویل چگونه انجام می شود؟

سرویس فن کویلاقدامات پیشگیرانه ای هستند که از هزینه های اضافی برای تعمیر فن کویل وتعویض قطعات فن کوِئل جلوگیری می کند. قبل از اینکه به فکر سرویس فن کویل خودباشید باید به نحوه ی قفل گذاری و رفع آنها آشنا باشید. تا در حین انجام اقداماتدستگاه شروع به کار نکند. از مهمترین اقدامات سرویس فن کویل از بین بردن هرگونهآلودگی از روی پره ها، موتور و فن است. باید مرتب فیلتر فن کویل را در فواصل زمانیمعین تعویض کنید.

مزایای سرویس فن کویل ها

مثل هر وسیله یدیگری، اگر سرویس فن کویل یا عیب یابی و تعمیر فن کویل بهموقع انجام شود از هزینه تراشی های بعدی و بیشتر شدن ایرادات جلوگیری می کند وبازده دستگاه نیز بیشتر می شود.

 • افزایش طولعمر فن کویل
 • تنظیم دقیقفن کویل
 • نظافت فیلترهااز هرگونه گرد و خاک برای ایجاد هوایی مطلوب
 • کاهش مصرفانرژی و برق مصرفی
 • جلوگیری ازایجاد هزینه‌های تعویض قطعات با انجام سرویس به‌ موقع

نحوه سرویس فن کویل

متاسفانه خیلی ازافراد سرویس فن کویل را کار راحتی فرض می کنند. و سرویس فم کوئل آن رابه افراد غیر متخصص اختصاص می دهند. عدم تخصص در سرویس دوره ای فن کویل می تواندخسارات هزینه بر و جبران ناپذیری به همراه داشته باشد. انجام سرویس دوره ای فنکویل معمولا در صورتی که شامل تعمیر فن کویل و تعویض قطعات نباشد، هزینه چندانی دربر نخواهد داشت و نسبت به بازده نهایی دستگاه، عمل به صرفه ای می باشد زیرا مصرفبرق را تا میزان چشم گیری کاهش می دهد.

خوشبختانه نحوه سرویسفن کویل زمینی، تعمیر فن کویل سقفی توکار یا روکار، فن کویل کانالی وفن کویل کاستی تفاوت چندانی با هم ندارند و در بسیاری از موارد عملکرد و ساختارمشابهی دارند. از جمله اقداماتی که باید در سرویس فن کویل انجام شود عبارتاست از:

 • هواگیری فنکوئل
 • کنترل سیمکشی داخلی فن کوئل
 • صداگیری بادبزن‌ها
 • عیب یابی فنکویل سقفی
 • رفع علت گرمنکردن فن کویل
 • جداسازی کویلاز بدنه جهت شستشوی فین پلیت‌ها
 • سرویس الکتروموتورشامل روغن کاری و در صورت لزوم تعویض بوشن یا بلبرینگ
 • شستشوی فیلترفن کویل و شستشوی فن بلوور فن کویل
 • اسید شوییداخل فن کویل جهت رسوب زدایی فن کویل
 • تمیز کردنو باز کردن گرفتگی لوله درین فن کویل
 • و در آخر کنترلشیر، شیلنگ و سیم کشی فن کویل
 • تمامیاقدامات باید توسط سرویس کار فن کویل مجرب انجام شود

عیب یابی و تعمیر فن کویل

تعمیر فن کویل :علت کم شدن سرعت باد فن کوئل و تعمیر موتور فن کویل

چنانچه سرعت جریان هواکم شده و یا به طور کلی جریان هوا قطع شده باشد، مشکل از سیم کشی است. چنانچه سیمکشی موتور و یا اتصالات آن شل باشد هوا دهی قطع یا کند می شود. تعمیرکار فن کویلبا بررسی این مورد نظر قطعی را اعلام می کند. گاهی مشکل از مدار کنترل کننده استکه می بایست اصلاح شود. داغ شدن بیش از اندازه ترموستات و یا خطای تایمر و سوییچهای مجزا کننده این مشکل را به وجود می آورد. اگر در موقع کار کردن دستگاه به طورناگهانی، جریان هوا ضعیف شود، احتمال زیاد مشکل از همان شل شدن اتصالات موتور است.

تعمیر فن کویل :علت کم و زیاد شدن سرعت هوادهی در فن کویل

مشکل در هوادهی فنکویل دلایل مختلفی دارد کثیفی فیلترها یکی از اصلی ترین مواردی است که منجر بهبروز مشکل در هوادهی می شود. برای تعمیر فن کویل کافیست که فیلتر تعویض شودتا دستگاه به خوبی قبل کار کند. توجه داشته باشید که چرخش معکوس نیز می تواند موجبتضعیف هوادهی شود لذا بدون تجربه اقدام به تعمیر و سرویس فن کویل نکنید.اگر هوای خروجی از دریچه ها ضعیف است ابتدا دریچه ها را از نظر مسدود بودن بررسیکنید. گاهی یک مشکل ساده موجب یک دردسر بزرگ می شود. دریچه ها را خودتان هم میتوانید باز کنید.

تعمیر فن کویل :علت گرما ندادن فن کوئل

در فصول سردگرمای فن کویل بسیار مطبوع است. این گرما به صورت یکنواختدر اتاق پخش می شود. عدم گرمایش فن کویل یک مشکل بزرگ در زمستان است. اصلی ترینعلت این مشکل مربوط به خاموش بودن موتورخانه است. اگر موتورخانه غیرفعال باشد، جریانآب گرم در مدار برقرار نیست. اما گاهی به دلیل گرمای بیش از حد سیستم، کنترل کنندهدما به صورت اتوماتیک برق را قطع و یا دستگاه را خاموش کرده است. به هر حال همهاین موارد می بایست از نزدیک بررسی شود. برخی از دیگر دلایل سرد شدن فن کویل یکیاز این موارد است:

 • قطع شدنبرق ساختمان
 • تنظیمات اشتباهترموستات
 • ایراد و اشکالدر سیستم ترموستات
 • بسته بودنشیر خودکار
 • خرابی ترانسفورماتور
 • هواگیری فنکوئل
 • مشکل در قطعکننده مدار
 • خطای تایمر
 • خرابی پمپ.

تعمیرکار فن کویل را با دقت انتخاب کنید

عیب یابی فنکویل مهمترین قسمت از تعمیرات فن کویل را تشکیل می دهد. کهاین عمل نیز فقط و فقط به مهارت و تجربه ی تعمیرکار فن کویل بستگی دارد. درواقع عیب یابی فن کویل و پیدا کردن صحیح منشا ایراد تا حجم بالایی هزینه تعمیرفن کویل را کاهش می دهد. زیرا نیاز به آزمون و خطا های بیشتر و افزایش خساراتتوسط سرویسکار فن کویل نیست. تعمیرکار فن کویل هوم سرویز با تجربه و تخصصزیاد در این زمینه موجب صرفه جویی زیاد در قیمت تعمیر فن کویل مورد نظر شماخواهند شد.

چه عواملی در قیمت تعمیر فن کویل سقفی تاثیرگذارند؟

قیمت تعمیر فن کویلسقفی به عوامل مختلفی بستگی دارد. به دلیل اینکه فن کویل های سقفی خود دارایانواع مختلفی هستند روش تعمیرات آنها نیز متفاوتند.

ارتفاع و محل نصب ازدیگر موارد تاثیرگذار در قیمت تعمیر فن کویل می باشد، به این صورت که هر چقدرارتفاع محلی که می خواهیم فن کویل را در آن قرار دهیم بیشتر باشد، مدت زمان و حجمو زحمت اجرای کار هم بیشتر می شود و در این شرایط دستمزد نصاب فن کویل سقفی همبیشتر می شود.

یکی دیگر از عواملموثر در تعیین قیمت نصب فن کویل سقفی چگونگی اجرای لوله است. بدیهی است که هر چقدرطول لوله کشی بیشتر باشد به لوله و کانال های بیشتری احتیاج می باشد که همین امرسبب بالا رفتن قیمت نصب می شود.

قیمت سرویس فن کویل نیزاغلب به صورت ثابت اعلام می شود. البته تعیین قیمت تعمیر فن کویل تا مقدار بالاییحضوری اعلام می شود. زیرا قطعات کامل بررسی می شوند. در زمان تعمیرفن کوئل در صورت نیاز به تعویض قطعه، مبلغ قطعه با فاکتور توسط فن کوئل کارارایه می گردد.

نصب، سرویس و تعمیر فن کویل را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

تنها با ثبت سفارشرایگان در سامانه هوم سرویز بهترین سرویسکار فن کویل که توسط تیم حرفه ای هومسرویز گرد آوری شده اند، را در اختیار خواهید داشت. تعمیر فن کویل ال جی، سامسونگ،ساراول و ... را می توانید به راحتی به هوم سرویز بسپارید.

کافیست در قسمت ثبتسفارش روز و ساعت را تعیین نمایید تا همیاران ما درکمترین زمان در کنارتان قرارگیرند.

همیار شماییم تا پایانسرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تعمیر فن کویل و همچنین ارایه خدمات نصب فن کویل سقفی و دیواری نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات سرمایشی ارائه می دهد که شامل تعمیر کولر آبی سلولوزی، پرتابل، رومیزی و ..., نصب کولر آبی روی پشت بام، بالکن و تراس, تعمیر کولر گازی در محل, نصب کولر گازی, تعمیر کولر گازی پنجره ای, شارژ گاز کولر اسپلیت, تعمیر چیلر جذبی و تعمیر چیلر تراکمی, خدمات شستشو و نظافت کانال کولر می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های لوله کشی و تاسیسات را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تعمیر فن کویل

نصب فن کویل سقفی و دیواری

نصب فن کویل کاستی چهار طرفه و سه طرفه

سرویس فن کویل و هواگیری فن کویل

تعمیر فن کویل سقفی و تعمیر فن کویل دیواری

اسیدشویی فن کویل، شستشوی فیلترها و بادبزن ها

عیب یابی فن کویل سقفی و تعمیر و یا تعویض قطعات خراب

تعمیر فن کویل کاستی، سقفی، دیواری ...

نظرات کاربران

profile picture
محمد کثیری  

با سلام واقعا راضی هستم از هوم سرویز ایشون خیلی پیگیر بودند و کارشونو خیلی خوب انجام دادند و بسیار مودب بودند متشکرم

شرایط نصب فن کویل دیواری، سقفی و کانالی و تعمیرات فن کوئل

تهیه لوازم و قطعات یدکی درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

نصب و تعمیر فن کوئل را تنها در صورتی که خارج از دوره گارانتی باشند را به همیاران هوم سرویز بسپارید.

سرویس کامل فن کویل شامل هواگیری، شستشوی سیکل آب، شستشوی فیلترها، کنترل عمکلرد فن ها، برد، سنسور، شیر برقی و همچنین سیم کشی داخلی فن کوئل می شود.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

سرویس و تعمیر آبسردکن
سرویس و تعمیر آبسردکن
قیمت از 300,000 الی 350,000 تومان
برق کشی ساختمان
برق کشی ساختمان
قیمت از 200,000 الی 1,213,000 تومان
تعمیر و سرویس موتورخانه
تعمیر و سرویس موتورخانه
قیمت از 2,000,000 الی 2,000,000 تومان
تعمیر یخچال و فریزر
تعمیر یخچال و فریزر
قیمت از 300,000 الی 750,000 تومان