آجر چینی

آجر چینی

از 1310 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت آجر چینی در تابستان 1402 چقدر است؟

قیمت آجر چینی

توافقی

متوسط قیمت0 تومانکمینه قیمت0 تومانبیشینه قیمت0 تومان

آنچه درباره آجر چینی خواهید خواند

 • آجر چینی نما، دیوار و ستون
 • انواع آجر چینی در معماری اسلامی کهن
 • بهترین نوعچیدمان آجر کدام است؟
 • چیدمان آجر برای چه فضاهایی پیشنهاد می شود؟
 • قیمت اجرای آجر نما به چه مواردی بستگی دارد؟
 • اجرای انواع نما آجری و اجرای کف آجری و... توسط متخصصین هوم سرویز

آجر چینی نما، دیوار و ستون

آجرچینی و آجرکاری یکی از کهن ترین هنرهای مورد استفاده در معماری است که طی مرور زمان رنگو لعاب جدیدی به خود گرفته و به صورت آجر چینی مدرن در سازه هایمختلف مانند آجرکاری شومینه و آجر کاری باربیکیو و آجر کاری نما به کار برده ودیده می شوند. چیدمان آجر به روش های مختلفی امکان پذیر است که هر کدام از این طرحها به تنهایی زیبا هستند. آجر علاوه بر زیبایی، دارای استحکام بالایی نیز می باشد.آجر به جز در ساخت دیوار و ستون و .. امروزه در آجر چینی نما نیزبه کار برده می شود. در ادامه به انواع آجرچینی نما و عوامل موثربر قیمت آجر چینی خواهیم پرداخت.

انواع آجر چینی در معماری اسلامی کهن

آجر چینی سنتی در بسیاری از اماکن به جا مانده ازکهن دیده می شود و در انواع آجر چینی در معماری اسلامی از این هنر دیده می شود. درادامه در ارتباط با انواع آجرچینی نما توضیحاتی ارائه می دهیم.

آجر چینی مشبکجناغی

در آجرکاری بهروش مشبک جناغی آجرها در کنار هم زاویه 90 درجه دارند و پشت سر هم قرار می گیرند وبه صورت جناغی به صورت عمودی بر روی دیوار چیده می شوند. از این نوع چیدمان آجربرای آجرکاری نما و آجر چینی کف استفاده میشود.

آجر چینیساختمان به روش رگ چینی

یکی از ساده ترین ومعمول ترین روش های آجر چینی ساختمان، رگ چینی است. رگ چینی با استفادهاز آجرهایی یک رنگ و یک اندازه در طرح ها و نقش متنوع انجام می شوند. که بهصورت مدل های زیر انجام می شود.

 • رگ چینیراسته
 • رگ چینیلابند مرتب
 • رگ چینیکله
 • رگ چینیلاریز
 • رگ چینیخواب نما (آجر چینی کف)
 • رگ چینینیما نیم

آجرچینی بادبزنی

آجرچینی بادبزنی به این شکل است که طرح آجرها به صورت مربع هایی است که بهصورت عمودی و افقی در کنار هم قرار می گیرند. در چیدمان آجر یا آجر کاری به روش بادبزنیبرای آجرکاری شومینه، آجرکاری باربیکیو و ...استفاده می شود. البته بنا به درخواست افراد سبک های متفاوتی را می توانبرای آجرکشی شومینه استفاده نمود.

آجرچینی نما بهصورت آبشاری

اجر کاری به روش هاینامنظم و غیر معمول هندسی به اصطلاح آبشاری نامیده می شوند. درمیان آثار آجر چینی سنتی هم، از این نوع چیدمان برای ایجاد طراحیهای خاص و متفاوت در نما استفاده می شد. امروزه در آجر چینی مدرن نیزدر نماها اقدام به طراحی های خاص می کنند. عدم قرار گیری متوازن و متقارن آجرها درکنار هم و با زاویه های غیر یکسان و منحنی ظاهر زیبایی ایجاد می کند. که موارد زیراز نمونه روش های آجر کاری مدرن هستند.

آجرکاری سنتیروش گل اندازی

در این روش آجر کاری، آجرها بهشکل لوزی و گل قرار می گیرند.

آجرچینی مدرن(فخر و مدین)

آجر کاری بهروش فخرومدین نوعی چینش آجر به صورت مشبک است و دارای حفره های خالی و روزنهمی باشد. از این سبک چیدمان آجر برای دیوارهایی که به عنوان جدا کننده هستند و یادر تراس مورد استفاده قرار می گیرند.

آجر چینی حصیری

آجر نما به صورتحصیری بسیار جذاب است و شکل نهایی به صورت حصیر در می آید. این نمای آجر کاری در کنارزیبایی، دارای مقاومت بالایی نیز می باشد.

آجرچینی به روشهشت و گیر

در روش هشت و گیر،طرح های متنوعی طراحی و اجرا می شوند. در این روش سایه روشن های زیبا و هنرمندانهای ایجاد می شوند. نام این نوع چیدمان نیز که هشت و گیر است، به معنایبرجسته و فرورفته است.

آجرکاری به روش معقلی (مخلوطکاشی و آجر)

این روش معقلی ترکیبکاشی و آجر لعابدار است. این ترکیب یا کاشی های شفاف و رنگی موجب زیبایی و گیراییزیادی می شود. طرح هایی به صورت گلهای مختلف هفت رگی ، پنج رگی و … ایجاد می شوند. این طرح ها هم به صورت کاملا صافو هم به صورت برجسته کار می شوند.

بهترین نوعچیدمان آجر کدام است؟

تمام انواع آجرچینی بهنوبه خود زیبایی دارند و تنها بنا به محل مورد نظر و کاربری فضا این طرح ها تغییرمی کنند. به طور مثال برای آجرکاری شومینه نمونه های خاصی مناسبتر است. از این رو روش های متنوعی بنا به محل مورد نظر مانند اجرای آجر کاری نما وغیره پیشنهاد و اجرا می شوند. به طور کل با توجه به انداره های آجر نماهای متنوعی را می توان طراحی نمود.همچنین آجرها در رنگ های مختلفی تولید می شوند که همه این موارد زیبایی زیادی بههمراه خود دارد.

چیدمان آجر برای چه فضاهایی پیشنهاد می شود؟

 • آجرچینی دور باغچه
 • آجرچینی دیوار
 • آجرچینی نما
 • آجرچینی کف
 • آجرکاری باربیکیو
 • آجرچینی شومینه و...

قیمت اجرای آجر نما به چه مواردی بستگی دارد؟

اجرت آجرچینی نما بهموارد متعددی بستگی دارد. مورد اول به تهیه متریال و نوع آجر مورد نیاز بستگیدارد. مورد بعدی به دستمزد آجرچینی نما مرتبط است. قیمت آجر چینینما به طرح مورد نظر و مساحت کار مربوط است. طبعا هرچه طرح موردنظر پیچیده تر باشد. زمان بیشتری به اجرای این کار نیاز است و دستمزد استادکار وهزینه آجر چینی نیز بالاتر می رود. دستمزد نما کاری با آجر بیشتراز قیمت آجر کاری دیوار و شومینه است. زیرا کار در ارتفاع، هزینهبیشتری در پی دارد . قیمت آجر کاری دیوار را بالا می برد. همچنین در مواردی نیزکه به مهارت بالاتری نیاز دارد مانند شومینه، قیمت آجر چینی شومینه بیشتر می شود.

اجرای انواع نما آجری و اجرای کف آجری و... توسط متخصصین هوم سرویز

در صورتی که در فکراجرای این هنر بی نظیر هستید می توانید با متخصصین آجر کاری و آجر چینی هوم سرویز مشورت کنید. همانطورکه می دانید این هنر باید به دست افرادی ماهر و با تجربه انجام شود تا نتیجه ایدلخواه حاصل شود. با ثبت درخواست رایگان متخصصین ما جهت مشاوره رایگان و اعلامهزینه ها با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس آجر چینی و همچنین ارایه خدمات آجر چینی دیوار باغ و منزل نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات بنایی ارائه می دهد که شامل سرامیک کاری کف ساختمان , سنگ کاری نمای ساختمان با کمک سنگ کار ماهر, کاشی کار ماهر برای کاشی کاری منزل, تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه, رفع نم دیوار بدون تخریب, نصب قرنیز پی وی سی با کمک نصاب قرنیز حرفه ای, دوغاب سرامیک حمام, تعویض توالت ایرانی با فرنگی به همراه اجرای تاسیسات, گچکاری ساختمان با کمک گچ کار ماهر, خدمات بنایی نازک کاری ساختمان, سیمان کاری دیوار باغ و سیمانکاری دیوار حیاط, دیوار کشی و دیوار چینی دور باغ و حیاط, خاکبرداری ساختمان با کمک شرکت گودبرداری و خاکبرداری معتبر, تخریب دیوار مشترک و تخریب دیوار حایل, تخریب ساختمان کلنگی و فرسوده, حمل نخاله با نیسان و وانت, اجاره داربست فلزی و داربست بندی نمای ساختمان می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های بنایی و دکوراسیون را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس آجر چینی

آجر چینی دیوار باغ و منزل

آجر کاری نما ساختمان به صورت مدرن و سنتی

آجر چینی کف ساختمان

آجرکاری باربیکیو، دیوار باغ و...

ساخت انواع نما آجری ساختمان

ساخت نما آجری به روش های مختلف

نظرات کاربران

profile picture
محمد موسیوند

عالی بودن و پیگیری خوبی داشتند . وقت شناسی هم موردی بود که رضایت منو بیشتر از همه جلب کرد

profile picture
امیر مهرپویا

نیرو پیگیری بودند کار رو دنبال میکردند و از بهترین قطعات استفاده کردند ازشون صمییمانه تشکر میکنم

profile picture
مهدی دوده

واقعا بی عیب و نقص واقعا سریع واقعا عالی و به صرفه هرچی بگم راجب تیم خوب هوم سرویز کم گفتم 2 تا شیشه سکوریت داشتم که لق شده بود و هر آن امکان داشت بشکنه نیرو خودشون رو سریع رسوندن و دمشون گرم

profile picture
اسدالله بنی ادم

کارشون حرف نداشت وسایل آسیب ندید و با نظم و دقت کار رو انجام دادن و به اصطلاح سمبل کاری نمیکردند و این خودش نقطه قوت هست

شرایط آجرکاری نما، آچر چینی ستون و شومینه توسط استادکار ماهر

هوم سرویز افراد با تجربه و خوشنام را به شما معرفی می نماید و انتخاب همیار پس از مشاهده نمونه کارها و برآورد دقیق زمان و هزینه و ثبت قرارداد توسط شما صورت می گیرد.

چنانچه نیاز به طراحی به صورت سه بعدی داشته باشید هزینه طراحی به صورت مجزا محاسبه می گردد.

در صورت نیاز به تهیه مصالح همیار موظف به ارایه فاکتور اقلام خریداری شده به مشتری می باشد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

سیمان کاری دیوار
سیمان کاری دیوار
قیمت از 150,000 الی 84,580,000 تومان
حمل نخاله ساختمانی
حمل نخاله ساختمانی
قیمت از 500,000 الی 800,000 تومان
کاشیکاری و نصب کاشی
کاشیکاری و نصب کاشی
قیمت از 2,000,000 الی 6,000,000 تومان
گچکاری و گچبری
گچکاری و گچبری
قیمت از 500,000 الی 2,000,000 تومان