تخریب ساختمان

تخریب ساختمان

از 1314 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تخریب ساختمان در بهار 1403 چقدر است؟

قیمت کارشناسی و براورد هزینه اجرا

150,000 تومان

متوسط قیمت3,000,000 تومانکمینه قیمت3,000,000 تومانبیشینه قیمت3,000,000 تومان

آنچه درباره تخریب ساختمان خواهید خواند

 • تخریب ساختمان با گروه تخریب مجرب
 • روش های تخریب ساختمان فرسوده
 • مراحل تخریب ساختمان چیست؟
 • قیمت تخریب ساختمان به چه عواملی بستگی دارد؟
 • خدمات تخریب ساختمان را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

تخریب ساختمان با گروه تخریب مجرب

برای شروع ساختمان سازی و ایجاد سطح مناسب برای ساخت سازه جدید باید به تخریب سازه بتنی یا آجری قدیمی پرداخت. تخریب ساختمان طی مرور زمان دستخوش تغییرات زیادی شده است. در ابتدا تخریب ساختمان کلنگی تنها به وسیله دست و با پتک انجام به وسیله چند کارگر انجام می شد. اما امروزه عملیات تخریب و گودبرداری توسط مهندسین و پیمانکاران انجام می شود. با کمک از شرکت های تخریب، کل عملیات خراب کردن ساختمان به وسیله ماشین انجام می شود و نخاله ها نیز به خارج از منطقه انتقال داده می شوند. قیمت تخریب ساختمان به المان های زیادی بستگی دارد. در ادامه به معرفی انواع روش های تخریب و عوامل موثر بر هزینه تخریب ساختمان فرسوده می پردازیم.

روش های تخریب ساختمان فرسوده

تخریب ساختمان فرسوده به روش های مختلفی انجام می شود. عواملی نظیر شرایط ساختمان، وضعیت ساختمان های مجاور، نوع سازه، تجهیزات و لوازم مورد نیاز برای تخریب و از همه مهمتر نظر کارشناسی مهندس در انتخاب روش تخریب تاثیر دارد. در ادامه به مرسوم ترین روش ها و محدودیت های انجام هر کدام از آنها خواهیم پرداخت.

تخریب دستی ساختمان

در این روش بدون استفاده از ماشین آلات عملیات تخریب انجام می شود. این نوع خراب کردن ساختمان چون توسط کارگران ساده انجام می شود امکان وجود هر گونه اشتباه و خطا وجود دارد. خیلی از افراد به علت هزینه تخریب ساختمان کمتر این روش دستی تخریب را انتخاب می کنند. در این روش چون بسیاری از مصالح در حین تخریب قابل بازیافت هستند و برای محیط زیست مناسب تر است طرفداران زیادی دارد. اما اگر مسئله زمان برایتان اهمیت دارد، این روش به دلیل استفاده تنها از نیروی انسانی سرعت بسیار پایینی دارد.

تخریب ساختمان با بیل مکانیکی

در این روش از ماشین‌آلات تخریب مانند لودر و بیل مکانیکی برای تخریب سازه بتنی استفاده می شود. برای تخریب آپارتمان های چند طبقه باید ماشین های هیدرولیکی با بازوی کوتاه به طبقات بالا انتقال داده شود. اغلب برای انتقال از جرثقیل‌های ماشینی متحرک برای انتقال ماشین‌آلات به طبقات بالا استفاده می‌شود. در این روش باید میزان استحکام طبقات برای تحمل بار ناشی از ماشین آلات بررسی شود.

تخریب با ماشین بازو بلند هیدرولیکی

این روش مشابه با روش قبلی است. تنها تفاوت آنها در این است که با استفاده از ماشین های بازوبلند هیدرولیکی عملیات تخریب را از بیرون سازه انجام می دهند و نیازی به انتقال ماشین تخریب به طبقات ساختمان نیست. این روش سرعت بالایی دارد و هزینه عملیات تخریب در این روش نسبت به روش قبلی کمتر می باشد. از این روش برای تخریب ساختمان فرسوده و نا امن استفاده می شود.

تخریب ساختمان با گوی

تخریب با گوی یکی از قدیمی‌ترین روش‌های تخریب بنا است که امروزه تقریبا منسوخ شده است و کاربرد چندانی ندارد. تخریب ساختمان بتنی از این روش استقاده می شود. به این ترتیب که یک گوی 6 تنی که از بازوی یک جرثقیل آویزان است به دیوارهای سازه اصابت می کند. در روش های قدیمی تر این وسیله تخریب کننده گرد بوده است اما امروزه بیشتر شبیه گلابی شده است که پس از برخورد راحت تر و در دامنه گردش صحیح تری به جایگاه اولیه خود برگردد.

تخریب ساختمان با انفجار

خراب کردن ساختمان با ارتفاع زیاد اغلب با این روش انجام می شوند. تخریب با انفجار یک اقدام کاملا تخصصی است و نیاز به برنامه ریزی و محاسبات دقیق دارد. این روش به علت تولید آلودگی صوتی و گرد و خاک زیاد باید در محدوده تعیین شده و پاکسازی شده ای انجام شود.

تخریب ساختمان بتنی با استفاده از مواد غیرانفجاری

این روش هم بصورت تنها و هم در در کنار سایر روش‌ها کاربرد دارد. در روش تخریب ساختمان بتنی با مواد، سوراخ‌های بتن، سنگ و مصالح با مواد تخریبی پر می شود. این مواد غیر انفجاری با مصالح واکنش شیمیایی داده و سپس با انبساط در داخل مصالح آنها تضعیف می شوند. این روش موجب تخریب کلی ساختمان نمی شود بلکه باید با استفاده از سایر روش ها مانند تخریب ساختمان با بیل مکانیکی، این پروسه را به اتمام رساند.

مراحل تخریب ساختمان چیست؟

قبل از شروع به تخریب ساختمان کلنگی باید اقداماتی انجام شود تا ساختمان آماده تخریب گردد.

 • قطع کنتور و برق ورودی به ساختمان
 • قطع انشعابات گاز از منبع به محل مورد نظر
 • قطع آب با بستن شیر فلکه آب ورودی به محوطه
 • تمام تجهیزاتی که بر روی ساختمان هستند اعم از شیرآلات، تجهیزات مکانیکی مانند آبگرمکن، شوفاژ، پکیج، هود، کابینت، سینک، روشویی، شومینه، لامپ ها، کلید و پریزها باید قبل از شروع کار جدا شوند و سیم کشی های برق از دیوارها خارج گردند.
 • جداسازی درب و پنجره های آلومینیومی یا آهنی و همچنین خارج کردن چهارچوب فلزی یا چوبی درب های داخلی ساختمان
 • تمام پوشش روی سقف باید به صورت مجزا جدا شوند.
 • در صورتی که بنا دارای اسکلت فلزی است. ابتدا طاق ضربی، سپس دیوارها و در نهایت اسکلت فلزی ساختمان باید جدا شود.

قیمت تخریب ساختمان به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه تخریب ساختمان به موارد زیادی بستگی دارد. تعرفه تخریب ساختمان بر اساس نوع ساختمان، متراژ ساختمان و انواع مصالح به کار رفته در ساختمان تعیین می شود. هر چه متراژ زیر بنای ساختمان زیاد باشد هزینه تخریب ساختمان بیشتر می شود. تعرفه تخریب خانه در مواردی به صورت پروژه ای و در مواقعی بر اساس تعداد روزی که برای تخریب صرف می شود محاسبه می گردد. در مواردی نیز شرکت های تخریب ساختمان هزینه ای در مقابل تخریب خانه دریافت نمی کنند و در عوض ضایعات ساختمان مانند آهن و سایر مصالح قابل بازیافت را بر می دارند.

دستمزد تخریب ساختمان بر اساس نوع اسکلت ساختمان نیز تعیین می شود. هرچه ساختمان قوی تر و دارای اسکلت قوی تری باشد طبعا قیمت تخریب خانه کلنگی بالاتر می رود زیراکه عملیات طولانی تر و سخت تر خواهد شد. معمولا قیمت تخریب ساختمان کلنگی و فرسوده کمتر محاسبه می شود.

نوع وسیله تخریب مورد استفاده مورد بعدی و بسیار مهم در تعیین هزینه عملیات تخریب است. هزینه کرایه ماشین تخریب و دستمزد راننده هر دو بر قیمت تخریب خانه موثر هستند.

هزینه تخریب ساختمان بتنی و هزینه تخریب ساختمان آجری با هم یکسان نیستند زیرا نوع مصالح به کاررفته در آنها یکسان نیست. طبعا هزینه تخریب بتن بیشتر است زیرا مقاومت بیشتری دارد و پروسه سخت تر و زمانبرتری نیز به دنبال خواهد داشت.

خدمات تخریب ساختمان را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

قوانین مربوط به تخریب سازه از مواردی است که اگر به درستی انجام شود شما را از هزینه های اضافی بعدی رها می کند. اگر به دنبال شرکت های معتبر در این زمینه با مجوز هستید می توانید به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. متخصصین ما به علت شفافیت در اعلام قیمت تخریب ساختمان و مشاوره های مهندسی تخریب صحیح بهترین راهکارها را متناسب با هزینه شما پیش رویتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تا پایان سرویس..

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تخریب ساختمان و همچنین ارایه خدمات تخریب ساختمان کلنگی و فرسوده نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات بنایی ارائه می دهد که شامل سرامیک کاری کف ساختمان , سنگ کاری نمای ساختمان با کمک سنگ کار ماهر, کاشی کار ماهر برای کاشی کاری منزل, تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه, رفع نم دیوار بدون تخریب, نصب قرنیز پی وی سی با کمک نصاب قرنیز حرفه ای, دوغاب سرامیک حمام, تعویض توالت ایرانی با فرنگی به همراه اجرای تاسیسات, گچکاری ساختمان با کمک گچ کار ماهر, خدمات بنایی نازک کاری ساختمان, سیمان کاری دیوار باغ و سیمانکاری دیوار حیاط, دیوار کشی و دیوار چینی دور باغ و حیاط, خاکبرداری ساختمان با کمک شرکت گودبرداری و خاکبرداری معتبر, تخریب دیوار مشترک و تخریب دیوار حایل, حمل نخاله با نیسان و وانت, اجاره داربست فلزی و داربست بندی نمای ساختمان, آجر چینی دیوار باغ و منزل می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های بنایی و دکوراسیون را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تخریب ساختمان

تخریب ساختمان کلنگی و فرسوده

تخریب ساختمان بتنی

تخریب خانه آجری و قدیمی

تخریب ساختمان با دیوار مشترک

تخریب با لودر و بیل مکانیکی

تخریب دستی ساختمان و بازیافت نخاله های ساختمانی

نظرات کاربران

profile picture
صادق توکلی نژاد

واقعا کارشون رو حرفه ای انجام دادن

profile picture
شهروز برزگر

استاد کار با اخلاق و کاردان تبدیل توالت ایرانی به فرنگی را بسیار تمیز انجام دادند با تشکر از هوم سرویز برای معرفی آقای شهاب گل محمدی

profile picture
میلاد تحریری زنگنه

واقعا کارشون عالی بود ممنون از هوم سرویز

profile picture
محمد علی مرتضوی

کار با کیفیت عالی و رفتار حرفه ای داشتند کاملا" از ارائه کار راضی هستم

شرایط تخریب ساختمان کلنگی و تخریب ساختمان بتنی با ماشین تخریب

هوم سرویز افراد با تجربه و خوشنام را به شما معرفی می نماید و انتخاب همیار پس از برآورد دقیق زمان، هزینه و ثبت قرارداد صورت میگیرد.

برآورد تجهیزات مورد نیاز برای تخریب پس از بررسی فضا، مشاوره با مشتری و توافق طرفین انجام می شود.

قبل از انجام کار می بایست سطح ایمنی محوطه توسط متخصصین و مهندسین بررسی و پس از بررسی همه جانبه عملیات تخریب شروع شود.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

scaffolding-formwork
نصب داربست و اجرای کفراژ
قیمت از 10,000,000 الی 100,000,000 تومان
carrying-construction-waste
حمل نخاله ساختمانی
قیمت از 550,000 الی 700,000 تومان
composite-cladding-installation
نصب و اجرای نمای کامپوزیت
قیمت از 10,000,000 الی 100,000,000 تومان
excavation
خاکبرداری و گودبرداری
قیمت از 10,000,000 الی 100,000,000 تومان