banner

تخریب ساختمان بتنی و آجری

از 1314 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تخریب ساختمان، آپارتمان و ویلا با لودر و بیل مکانیکی

قیمت کارشناسی و براورد هزینه اجرا

150,000 تومان

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

شرایط تخریب ساختمان با انواع ماشین آلات و بازیافت نخاله های ساختمانی

هوم سرویز افراد با تجربه و خوشنام را به شما معرفی می نماید و انتخاب همیار پس از برآورد دقیق زمان، هزینه و ثبت قرارداد صورت میگیرد.

برآورد تجهیزات مورد نیاز برای تخریب پس از بررسی فضا، مشاوره با مشتری و توافق طرفین انجام می شود.

قبل از انجام کار می بایست سطح ایمنی محوطه توسط متخصصین و مهندسین بررسی و پس از بررسی همه جانبه عملیات تخریب شروع شود.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

توضیحات سرویس

سوالات متداول

پادکست

نمونه کارهای همیاران هوم‌سرویز

همیاران

نظرات کاربران

تخریب ساختمان

برای شروع ساختمان سازی و ایجاد سطح مناسب برای ساخت سازهجدید باید به تخریب ساختمان و سازه بتنی با آجری قدیمی پرداخت. تخریب ساختمان طیمرور زمان دستخوش تغییرات زیادی شده است. در ابتدا تخریب ساختمان کلنگیتنها به وسیله دست و با پتک انجام به وسیله چند کارگر انجام می شد. اما امروزه عملیاتتخریب ساختمان و گودبرداری توسط مهندسین و پیمانکاران تخریب ساختمانانجام می شود. با کمک از شرکت های تخریب کل عملیات تخریب ساختمان به وسیله ماشینانجام می شود و نخاله ها نیز به خارج از منطقه انتقال داده می شوند. قیمت تخریبساختمان به المان های زیادی بستگی دارد. در ادامه به معرفی انواع روش هایتخریب ساختمان و عوامل موثر بر هزینه تخریب ساختمان می پردازیم.

روشهای تخریب ساختمان  

تخریب ساختمان فرسوده به روش های مختلفی انجام می شود. عواملی نظیر شرایط ساختمان، وضعیت ساختمانهای مجاور، نوع سازه، تجهیزات و لوازم مورد نیاز برای تخریب و از همه مهمتر نظرکارشناسی مهندس در انتخاب روش تخریب تاثیر دارد. در ادامه به مرسوم ترین روش هایتخریب ساختمان و محدودیت های انجام هر کدام از آنها خواهیم پرداخت.

تخریب دستی ساختمان

در این روش بدون استفاده از ماشین آلات عملیات تخریب ساختمانانجام می شود. این نوع خراب کردن ساختمان چون توسط کارگران ساده انجام می شودامکان وجود هر گونه اشتباه و خطا وجود دارد. خیلی از افراد به علت هزینه تخریبساختمان کمتر این روش دستی تخریب را انتخاب می کنند. در این روش چون بسیاری ازمصالح در حین تخریب قابل بازیافت هستند و برای محیط زیست مناسب تر است طرفدارانزیادی دارد. اما اگر مسئله زمان برایتان اهمیت دارد، این روش به دلیل استفاده تنهااز نیروی انسانی سرعت بسیار پایینی دارد.

تخریب ساختمان با بیل مکانیکی

در این روش از ماشین‌آلات تخریب مانند لودر و بیل مکانیکی برای تخریب سازهبتنی استفادهمی شود. برای تخریب آپارتمان های چند طبقه باید ماشین های هیدرولیکی بابازوی کوتاه به طبقات بالا انتقال داده شود. اغلب برای انتقال از جرثقیل‌هایماشینی متحرک برای انتقال ماشین‌آلات به طبقات بالا استفاده می‌شود. در این روشباید میزان استحکام طبقات برای تحمل بار ناشیاز ماشین آلات بررسی شود.

تخریب با ماشین بازوبلند هیدرولیکی

این روش مشابه با روش قبلی است. تنها تفاوت آنها در این است که بااستفاده از ماشین های بازوبلند هیدرولیکی عملیات تخریب ساختمان را از بیرونسازه انجام می دهند و نیازی به انتقال ماشین آلات تخریب به طبقات ساختمان نیست. اینروش سرعت بالایی دارد و هزینه عملیات تخریب در این روش نسبت به روش قبلیکمتر می باشد. از این روش برای تخریب ساختمان فرسوده و نا امن استفاده میشود.

تخریب ساختمان با گوی

تخریب ساختمان با گوی یکی از قدیمی‌ترین روش‌های تخریب بنا است که امروزه تقریبا منسوخشده است و کاربرد چندانی ندارد. تخریب ساختمان بتنی از این روش استقاده میشود. به این ترتیب که یک گوی 6 تنی که از بازوی یک جرثقیل آویزان است به دیوارهایسازه اصابت می کند. در روش های قدیمی تر این وسیله تخریب کننده گرد بوده است اماامروزه بیشتر شبیه گلابی شده است که پس از برخورد راحت تر و در دامنه گردش صحیحتری به جایگاه اولیه خود برگردد.

تخریب ساختمان با انفجار

تخریب ساختمان های بسیار وسیع و با ارتفاع زیاد اغلب با این روشتخریب می شوند. تخریب ساختمان با انفجار یک اقدام کاملا تخصصی است و نیازبه برنامه ریزی و محاسبات دقیق دارد. این روش به علت تولید آلودگی صوتی و گرد وخاک زیاد باید در محدوده تعیین شده و پاکسازی شده ای انجام شود.

تخریب ساختمان بتنی با استفاده ازمواد غیرانفجاری

این روشتخریب ساختمان هم بصورت تنها و هم در در کنار سایر روش‌ها کاربرد دارد. در روش تخریبساختمان بتنی با مواد، سوراخ‌های بتن، سنگ و مصالح با مواد تخریبی پر می شود. این مواد غیرانفجاری با مصالح واکنش شیمیایی داده و سپس با انبساط در داخل مصالح آنها تضعیف میشوند. این روش موجب تخریب کلی ساختمان نمی شود بلکه باید با استفاده از سایر روشها مانند تخریب ساختمان با بیل مکانیکی، این پروسه را به اتمام رساند.

مراحلتخریب ساختمان چیست؟

قبل از شروع به تخریب ساختمان کلنگی باید اقداماتی انجام شودتا ساختمان آماده تخریب گردد.

  • قطع کنتور و برق ورودی به ساختمان
  • قطع انشعابات گاز از منبع به محل مورد نظر
  • قطع آب با بستن شیر فلکه آب ورودی به محوطه
  • تمام تجهیزاتی که بر روی ساختمان هستند اعم از شیرآلات،تجهیزات مکانیکی مانند آبگرمکن، شوفاژ، پکیج، هود، کابینت، سینک، روشویی، شومینه،لامپ ها، کلید و پریزها باید قبل از شروع کار جدا شوند و سیم کشی های برق ازدیوارها خارج گردند.
  • جداسازی درب و پنجره های آلومینیومی یا آهنی و همچنین خارجکردن چهارچوب فلزی یا چوبی درب های داخلی ساختمان
  • تمام پوشش روی سقف باید به صورت مجزا جدا شوند.
  • در صورتی که بنا دارای اسکلت فلزی است. ابتدا طاق ضربی،سپس دیوارها و در نهایت اسکلت فلزی ساختمان باید جدا شود.

قیمتتخریب ساختمان به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه تخریب ساختمان به موارد زیادی بستگی دارد. تعرفهتخریب ساختمان بر اساس نوع ساختمان، متراژ ساختمان و انواع مصالح به کار رفتهدر ساختمان تعیین می شود. هر چه متراژ زیر بنای ساختمان زیاد باشد هزینه تخریبساختمان بیشتر می شود. تعرفه تخریب ساختمان در مواردی به صورت پروژه ایو در مواقعی بر اساس تعداد روزی که برای تخریب صرف می شود محاسبه می گردد. درمواردی نیز شرکت های تخریب ساختمان هزینه ای در مقابل تخریب ساختمان دریافت نمیکنند و در عوض ضایعات ساختمان مانند آهن و سایر مصالح قابل بازیافت رابرداشت می کنند.

دستمزدتخریب ساختمان بر اساس نوع اسکلت ساختمان نیز تعیین می شود. هرچهساختمان قوی تر و دارای اسکلت قوی تری باشد طبعا هزینه تخریب ساختمانبالاتر می رود زیراکه عملیات تخریب و خاکبرداری آن طولانی تر و سخت ترخواهد شد. معمولا هزینه تخریب ساختمان کلنگی و فرسوده بسیار کمتر محاسبه میشود.

نوع وسیله تخریب مورد استفاده مورد بعدی و بسیار مهم در تعیین هزینهعملیات تخریب است. هزینه کرایه ماشین تخریب و دستمزد راننده هر دو بر قیمتتخریب ساختمان موثر هستند.

هزینه تخریب ساختمان بتنی و هزینهتخریب ساختمان آجری با هم یکسان نیستند زیرا نوع مصالح به کاررفته در آنهایکسان نیست. طبعا هزینه تخریب بتن بیشتر است زیرا مقاومت بیشتری دارد وپروسه سخت تر و زمانبرتری نیز به دنبال خواهد داشت. 

 خدماتتخریب ساختمان با هوم سرویز

قوانین تخریب ساختمان از مواردی است که اگر به درستیانجام شود شما را از هزینه های اضافی بعدی رها می کند. اگر به دنبال شرکت هایمعتبر در زمینه تخریب ساختمان با مجوز هستید می توانید به صورت رایگان درسامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. متخصصین ما به علت شفافیت در اعلام هزینهتخریب ساختمان و مشاوره های مهندسی تخریب صحیح بهترین راهکارها را متناسببا هزینه شما پیش رویتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

این سرویس شامل خدمات زیر است

تخریب ساختمان کلنگی و فرسوده
تخریب ساختمان بتنی
تخریب خانه های آجری و قدیمی
تخریب ساختمان با دیوار مشترک
تخریب با لودر و بیل مکانیکی
تخریب دستی ساختمان و بازیافت نخاله های ساختمانی

همیاران سرویس تخریب ساختمان بتنی و آجری

 نظرات کاربران

profile picture
محمودرضا کریمی
2 روز پیش |نیما کریمی

کارشونو خوب انجام دادن و انسان بسیار با اخلاق و خوبی و کاربلدی بودن

profile picture
الهام صدر
3 روز پیش |میثم تونی

خیلی خوب و تمیز کار میکردن حواسشون به تمام ریزه کاری ها بود

profile picture
موسی علیزاده
3 روز پیش |سینا مرادی

همیشه نیروهایی که میفرستین با اخلاق و کاربلدن خیلی از شرکتتون راضی ام

profile picture
خانم مقدم
3 روز پیش |محمدرضا قنبری

خیلی سرویس خوبی بود کارشون خوب بود وسایل آسیبی ندید به موقع اومدن تاخیر نداشتن و از همه نظر عالی

خدمات مرتبط

نصب داربست و اجرای کفراژ
نصب داربست و اجرای کفراژ
قیمت از 10,000,000 الی 100,000,000 تومان
حمل نخاله ساختمانی
حمل نخاله ساختمانی
قیمت از 250,000 الی 300,000 تومان
نصب و اجرای نمای کامپوزیت
نصب و اجرای نمای کامپوزیت
قیمت از 10,000,000 الی 100,000,000 تومان
خاکبرداری و گودبرداری
خاکبرداری و گودبرداری
قیمت از 10,000,000 الی 100,000,000 تومان