تخریب ساختمان

تخریب ساختمان

از 1314 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تخریب ساختمان در تابستان 1402 چقدر است؟

قیمت کارشناسی و براورد هزینه اجرا

150,000 تومان

متوسط قیمت55,000,000 تومانکمینه قیمت10,000,000 تومانبیشینه قیمت100,000,000 تومان

آنچه درباره تخریب ساختمان خواهید خواند

 • تخریب ساختمان با گروه تخریب مجرب
 • روش های تخریب ساختمان فرسوده
 • مراحل تخریب ساختمان چیست؟
 • قیمت تخریب ساختمان به چه عواملی بستگی دارد؟
 • خدمات تخریبساختمان را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

تخریب ساختمان با گروه تخریب مجرب

برای شروع ساختمانسازی و ایجاد سطح مناسب برای ساخت سازه جدید باید به تخریب سازه بتنی یا آجریقدیمی پرداخت. تخریب ساختمان طی مرور زمان دستخوش تغییرات زیادی شده است.در ابتدا تخریب ساختمان کلنگی تنها به وسیله دست و با پتک انجامبه وسیله چند کارگر انجام می شد. اما امروزه عملیات تخریب و گودبرداری توسطمهندسین و پیمانکاران انجام می شود. با کمک از شرکت های تخریب، کل عملیات خرابکردن ساختمان به وسیله ماشین انجام می شود و نخاله ها نیز به خارج از منطقه انتقالداده می شوند. قیمت تخریب ساختمان به المان های زیادی بستگیدارد. در ادامه به معرفی انواع روش های تخریب و عوامل موثر بر هزینه تخریبساختمان فرسوده می پردازیم.

روش های تخریب ساختمان فرسوده

تخریب ساختمان فرسوده به روش های مختلفی انجام می شود.عواملی نظیر شرایط ساختمان، وضعیت ساختمان های مجاور، نوع سازه، تجهیزات و لوازممورد نیاز برای تخریب و از همه مهمتر نظر کارشناسی مهندس در انتخاب روش تخریبتاثیر دارد. در ادامه به مرسوم ترین روش ها و محدودیت های انجام هر کدام از آنهاخواهیم پرداخت.

تخریب دستیساختمان

در این روش بدوناستفاده از ماشین آلات عملیات تخریب انجام می شود. این نوع خراب کردن ساختمانچون توسط کارگران ساده انجام می شود امکان وجود هر گونه اشتباه و خطا وجود دارد.خیلی از افراد به علت هزینه تخریب ساختمان کمتر این روش دستیتخریب را انتخاب می کنند. در این روش چون بسیاری از مصالح در حین تخریب قابلبازیافت هستند و برای محیط زیست مناسب تر است طرفداران زیادی دارد. اما اگر مسئلهزمان برایتان اهمیت دارد، این روش به دلیل استفاده تنها از نیروی انسانی سرعتبسیار پایینی دارد.

تخریب ساختمانبا بیل مکانیکی

در این روش از ماشین‌آلاتتخریب مانند لودر و بیل مکانیکی برای تخریب سازه بتنی استفاده میشود. برای تخریب آپارتمان های چند طبقه باید ماشین های هیدرولیکیبا بازوی کوتاه به طبقات بالا انتقال داده شود. اغلب برای انتقال از جرثقیل‌هایماشینی متحرک برای انتقال ماشین‌آلات به طبقات بالا استفاده می‌شود. در این روشباید میزان استحکام طبقات برای تحمل بار ناشی از ماشین آلات بررسی شود.

تخریب با ماشینبازو بلند هیدرولیکی

این روش مشابه با روشقبلی است. تنها تفاوت آنها در این است که با استفاده از ماشین های بازوبلندهیدرولیکی عملیات تخریب را از بیرون سازه انجام می دهند و نیازی بهانتقال ماشین تخریب به طبقات ساختمان نیست. این روش سرعت بالایی داردو هزینه عملیات تخریب در این روش نسبت به روش قبلی کمتر می باشد. از اینروش برای تخریب ساختمان فرسوده و نا امن استفاده می شود.

تخریب ساختمانبا گوی

تخریب با گوی یکیاز قدیمی‌ترین روش‌های تخریب بنا است که امروزه تقریبا منسوخ شده است وکاربرد چندانی ندارد. تخریب ساختمان بتنی از این روش استقاده میشود. به این ترتیب که یک گوی 6 تنی که از بازوی یک جرثقیل آویزان است به دیوارهایسازه اصابت می کند. در روش های قدیمی تر این وسیله تخریب کننده گرد بوده است اماامروزه بیشتر شبیه گلابی شده است که پس از برخورد راحت تر و در دامنه گردش صحیحتری به جایگاه اولیه خود برگردد.

تخریب ساختمانبا انفجار

خراب کردن ساختمان باارتفاع زیاد اغلب با این روش انجام می شوند. تخریب با انفجار یک اقدامکاملا تخصصی است و نیاز به برنامه ریزی و محاسبات دقیق دارد. این روش به علت تولیدآلودگی صوتی و گرد و خاک زیاد باید در محدوده تعیین شده و پاکسازی شده ای انجامشود.

تخریب ساختمانبتنی با استفاده از مواد غیرانفجاری

این روش همبصورت تنها و هم در در کنار سایر روش‌ها کاربرد دارد. در روش تخریبساختمان بتنی با مواد، سوراخ‌های بتن، سنگ و مصالح با مواد تخریبی پرمی شود. این مواد غیر انفجاری با مصالح واکنش شیمیایی داده و سپس با انبساط درداخل مصالح آنها تضعیف می شوند. این روش موجب تخریب کلی ساختمان نمی شودبلکه باید با استفاده از سایر روش ها مانند تخریب ساختمان با بیل مکانیکی،این پروسه را به اتمام رساند.

مراحل تخریب ساختمان چیست؟

قبل از شروع به تخریبساختمان کلنگی باید اقداماتی انجام شود تا ساختمان آماده تخریب گردد.

 • قطع کنتورو برق ورودی به ساختمان
 • قطعانشعابات گاز از منبع به محل مورد نظر
 • قطع آب بابستن شیر فلکه آب ورودی به محوطه
 • تمامتجهیزاتی که بر روی ساختمان هستند اعم از شیرآلات، تجهیزات مکانیکی مانند آبگرمکن،شوفاژ، پکیج، هود، کابینت، سینک، روشویی، شومینه، لامپ ها، کلید و پریزها باید قبلاز شروع کار جدا شوند و سیم کشی های برق از دیوارها خارج گردند.
 • جداسازیدرب و پنجره های آلومینیومی یا آهنی و همچنین خارج کردن چهارچوب فلزی یا چوبی دربهای داخلی ساختمان
 • تمام پوششروی سقف باید به صورت مجزا جدا شوند.
 • در صورتیکه بنا دارای اسکلت فلزی است. ابتدا طاق ضربی، سپس دیوارها و در نهایت اسکلت فلزیساختمان باید جدا شود.

قیمت تخریب ساختمان به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه تخریب ساختمان به موارد زیادی بستگی دارد. تعرفهتخریب ساختمان بر اساس نوع ساختمان، متراژ ساختمان و انواع مصالح به کاررفته در ساختمان تعیین می شود. هر چه متراژ زیر بنای ساختمان زیاد باشد هزینهتخریب ساختمان بیشتر می شود. تعرفه تخریب خانه در مواردی به صورتپروژه ای و در مواقعی بر اساس تعداد روزی که برای تخریب صرف می شود محاسبه میگردد. در مواردی نیز شرکت های تخریب ساختمان هزینه ای در مقابل تخریب خانهدریافت نمی کنند و در عوض ضایعات ساختمان مانند آهن و سایر مصالح قابلبازیافت را بر می دارند.

دستمزد تخریب ساختمان بر اساس نوع اسکلت ساختمان نیز تعیینمی شود. هرچه ساختمان قوی تر و دارای اسکلت قوی تری باشد طبعا قیمت تخریب خانهکلنگی بالاتر می رود زیراکه عملیات طولانی تر و سخت تر خواهد شد.معمولا قیمت تخریب ساختمان کلنگی و فرسوده کمتر محاسبه می شود.

نوع وسیله تخریب مورداستفاده مورد بعدی و بسیار مهم در تعیین هزینه عملیات تخریب است.هزینه کرایه ماشین تخریب و دستمزد راننده هر دو بر قیمت تخریب خانه موثرهستند.

هزینه تخریب ساختمانبتنی و هزینهتخریب ساختمان آجری با هم یکسان نیستند زیرا نوع مصالح به کاررفته درآنها یکسان نیست. طبعا هزینه تخریب بتن بیشتر است زیرا مقاومتبیشتری دارد و پروسه سخت تر و زمانبرتری نیز به دنبال خواهد داشت.

خدمات تخریبساختمان را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

قوانین مربوط به تخریبسازه از مواردی است که اگر به درستی انجام شود شما را از هزینه های اضافیبعدی رها می کند. اگر به دنبال شرکت های معتبر در این زمینه با مجوز هستید میتوانید به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. متخصصین ما به علتشفافیت در اعلام قیمت تخریب ساختمان و مشاوره های مهندسی تخریب صحیحبهترین راهکارها را متناسب با هزینه شما پیش رویتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تاپایان سرویس..

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تخریب ساختمان و همچنین ارایه خدمات تخریب ساختمان کلنگی و فرسوده نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات بنایی ارائه می دهد که شامل سرامیک کاری کف ساختمان , سنگ کاری نمای ساختمان با کمک سنگ کار ماهر, کاشی کار ماهر برای کاشی کاری منزل, تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه, رفع نم دیوار بدون تخریب, نصب قرنیز پی وی سی با کمک نصاب قرنیز حرفه ای, دوغاب سرامیک حمام, تعویض توالت ایرانی با فرنگی به همراه اجرای تاسیسات, گچکاری ساختمان با کمک گچ کار ماهر, خدمات بنایی نازک کاری ساختمان, سیمان کاری دیوار باغ و سیمانکاری دیوار حیاط, دیوار کشی و دیوار چینی دور باغ و حیاط, خاکبرداری ساختمان با کمک شرکت گودبرداری و خاکبرداری معتبر, تخریب دیوار مشترک و تخریب دیوار حایل, حمل نخاله با نیسان و وانت, اجاره داربست فلزی و داربست بندی نمای ساختمان, آجر چینی دیوار باغ و منزل می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های بنایی و دکوراسیون را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تخریب ساختمان

تخریب ساختمان کلنگی و فرسوده

تخریب ساختمان بتنی

تخریب خانه آجری و قدیمی

تخریب ساختمان با دیوار مشترک

تخریب با لودر و بیل مکانیکی

تخریب دستی ساختمان و بازیافت نخاله های ساختمانی

نظرات کاربران

profile picture
امیر مهرپویا

نیرو پیگیری بودند کار رو دنبال میکردند و از بهترین قطعات استفاده کردند ازشون صمییمانه تشکر میکنم

profile picture
مهدی دوده

واقعا بی عیب و نقص واقعا سریع واقعا عالی و به صرفه هرچی بگم راجب تیم خوب هوم سرویز کم گفتم 2 تا شیشه سکوریت داشتم که لق شده بود و هر آن امکان داشت بشکنه نیرو خودشون رو سریع رسوندن و دمشون گرم

profile picture
اسدالله بنی ادم

کارشون حرف نداشت وسایل آسیب ندید و با نظم و دقت کار رو انجام دادن و به اصطلاح سمبل کاری نمیکردند و این خودش نقطه قوت هست

profile picture
نازیلا عمادی

کاربلد بودن خودشون زمانبندی خوبی برای کارها داشتند و با مهمان ها رفتار خوبی داشتند

شرایط تخریب ساختمان کلنگی و تخریب ساختمان بتنی با ماشین تخریب

هوم سرویز افراد با تجربه و خوشنام را به شما معرفی می نماید و انتخاب همیار پس از برآورد دقیق زمان، هزینه و ثبت قرارداد صورت میگیرد.

برآورد تجهیزات مورد نیاز برای تخریب پس از بررسی فضا، مشاوره با مشتری و توافق طرفین انجام می شود.

قبل از انجام کار می بایست سطح ایمنی محوطه توسط متخصصین و مهندسین بررسی و پس از بررسی همه جانبه عملیات تخریب شروع شود.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

نصب داربست و اجرای کفراژ
نصب داربست و اجرای کفراژ
قیمت از 10,000,000 الی 100,000,000 تومان
حمل نخاله ساختمانی
حمل نخاله ساختمانی
قیمت از 500,000 الی 800,000 تومان
نصب و اجرای نمای کامپوزیت
نصب و اجرای نمای کامپوزیت
قیمت از 10,000,000 الی 100,000,000 تومان
خاکبرداری و گودبرداری
خاکبرداری و گودبرداری
قیمت از 10,000,000 الی 100,000,000 تومان