خاکبرداری

خاکبرداری

از 1311 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت خاکبرداری در بهار 1403 چقدر است؟

قیمت کارشناسی و براورد هزینه اجرا

150,000 تومان

متوسط قیمت30,000,000 تومانکمینه قیمت10,000,000 تومانبیشینه قیمت50,000,000 تومان

آنچه درباره خاکبرداری خواهید خواند

  • خاکبرداری و گودبرداری ساختمان
  • قوانین خاکبرداری ساختمان
  • پایدارسازی گودبرداری ساختمان به چند صورت انجام می شود؟
  • گودبرداری اصولی را با کمک شرکت گودبرداری معتبر انجام دهید.
  • انواع ماشین آلات خاکبرداری
  • قیمت خاکبرداری به چه عواملی بستگی دارد؟
  • خدمات خاکبرداری و گودبرداری ساختمان را به شرکت معتبر خاکبرداری هوم سرویز بسپرید

خاکبرداری و گودبرداری ساختمان

خاکبرداری یا گودبرداری ساختمان یکی از مهم ترین مراحل ساختمان سازی است. گود برداری به اقدامات و عملیات اولیه جهت کندن زمین در پروژه های ساختمانی و خاکبرداری ساختمان به اقدامات بعدی جهت جمع آوری خاک به جای مانده و انتقال نخاله ها به جایی خارج از محدوده گودبرداری گفته می شود. عدم رعایت اصول ساختمان سازی در این مرحله ممکن است نتایج بسیار بدی به دنبال داشته باشد. در خاکبرداری با هدف ایجاد سطحی صاف اقدام به برداشت مصالح، شن، ماسه و غیره از سطح مورد نظر می کنند. گودبرداری اصولی موجب می شود که حفاری اضافی انجام نشود و مصالح کف و جداره های زمین از بین نروند. چگونگی به کارگیری و استفاده از ماشین آلات مناسب در کیفیت نهایی خاک برداری و گودبرداری ساختمان تاثیر می گذارد. در ادامه به روش های خاکبرداری ساختمان و عوامل موثر بر هزینه گودبرداری و هزینه خاکبرداری ساختمان می پردازیم. شما با همکاری شرکت گودبرداری معتبر و با مجوز رسمی می توانید از خدمات خاکبرداری اصولی ساختمان و با هزینه منصفانه بهره مند شوید.

قوانین خاکبرداری ساختمان

سطح خاکبرداری با توجه به موارد مختلفی تعیین می شود. مواردی مانند نوع خاک، وجود آب در زمین، وضعیت زمین، امکان ارتعاشات و میزان حساسیت های ساختمان های مجاور به صورت خاکبرداری معمولی، خطر پایین و بسیار خطرناک دسته بندی می شوند. بر اساس قوانین خاکبرداری و پی سازی تمام این موارد به طور کامل بررسی می شود.

میزان امنیت، استحکام، جنس خاک و میزان استحکام ساختمان های مجاور باید در این پروسه کاملا بررسی شوند. در پروسه گود برداری باید به وجود کانال های فاضلاب، لوله کشی آب، گاز و کابل های برق نیز دقت شود.

اگر محل خاکبرداری در کنار مراکز عمومی مانند اورژانس یا آتش نشانی ها است و امکان دارد عملیات خاکبرداری مانع تردد خودروهای این مراکز شود باید قبل از شروع عملیات هماهنگی های لازم با این مراکز صورت بگیرد.

تمام ضایعات ساختمانی و درختان که در محل هستند و مانع از انجام عملیات خاکبرداری می شوند باید از محل مورد نظر خارج شوند.

هیچ گونه از اقدامات مربوط به خاکبرداری مانند میخ کوبی و جاگذاری میل مهار نباید به زمین های مجاور و یا معابر عمومی وارد شوند.

پایدارسازی گودبرداری ساختمان به چند صورت انجام می شود؟

اجرای شمع در گودبرداری

در این روش از گودبرداری به حفر چندین چاه به عمق 80 الی 100 سانتی متر در فواصل 3 الی 5 متر می کنند. سپس با استفاده از آرماتور طولی و خاموت های دور چاه ها را مسلح و بتن ریزی می کنند. این روش به علت سرعت بالا و کم بودن هزینه گود برداری بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد.

روش مهار متقابل در خاکبرداری

این روش نیز مراحل اجرایی مشابه با گودبرداری به روش شمع دارد به این ترتیب که در داخل چاهک های حفر شده به جای میله گرد از پروفیل های فولادی H شکل استفاده می شود. برای اطمینان از مهارکامل پروفیل ها عمق یک متر را کاملا بتن ریزی و مسلح می کنند. این روش نیز مانند روش قبلی کم هزینه می باشد و در زمان کم انجام می شود.

روش سپرکوبی در خاکبرداری زمین

این روش گودبرداری در زمین هایی که خاک سست دارند استفاده می شوند. در صورتی که اطراف زمین دارای فضای کافی برای استفاده از دستگاه سپرکوب یا چکش است، کاربرد دارد.

روش خرپا

مرسوم ترین نحوه گودبرداری خرپا است که در مناطق شهری کاربرد دارد. در این روش نیز مانند اجرای شمع چاه های دستی حفر می شوند. ابتدا انتهای چاه به طول کافی مناسب کاملا آرماتوربندی می شود و سپس بتن ریزی می شود.

خاکبرداری به روش پلکانی

ابتدا وسط نقشه بصورت شیبدار گودبرداری می شود، سپس محل پلکان ها را با توجه به نقشه فونداسیون ساختمان در فاصله نهایت 6 متر و به عرض کافی بر اساس نظر مهندس اجرا، خاک برداری می کنیم. سپس پلکان ها را با استفاده از لاشه سنگ، ملات خاک و گل بصورت پلکان در محل قرار می گیرد.

خاکبرداری به روش جزء به جزء

اگر عمق گودبرداری کم است و در ساختمان های همسایه امکان ریزش و نشست وجود دارد از گودبرداری و خاکبرداری استفاده می شود این عملیات به صورت یکباره انجام نمی شود. لایه های خاک به صورت لایه لایه به همراه روش پایدارسازی شمع کوبی یا سنگ کوبی زیر ستون های ساختمان های مجاور انجام می شود.

گودبرداری اصولی را با کمک شرکت گودبرداری معتبر انجام دهید.

موضوعات مربوط به گودبرداری غیر اصولی را بارها در رساناهای اجتماعی شنیده ایم، که این اتفاقات به دلیل رعایت نکردن قوانین استاندارد در گودبرداری اتفاق افتاده است. در پروسه اجرای گودبرداری افراد زیادی مسئول هستند. نقشه گودبرداری بعد از بررسی وضعیت زمین و مشخصات ملک های اطراف تعیین می شود. بعد از طراحی باید گودبرداری و خاکبرداری اصولی توسط شرکت گودبرداری معتبر و دارای مجوز خاکبرداری انجام شود زیراکه گودبرداری غیر اصولی موجب خسارات بعدی می شود.

انواع ماشین آلات خاکبرداری

خاکبرداری با بکهو لودر

بکهولودر همانطور که از نام آن مشخص است. تلفیق بیل مکانیکی و لودر می باشد. از این وسیله بکهولودر برای گودبرداری از فاصله های دور استفاده می شود. به این ترتیب نیازی نیست که ماشین به داخل گود وارد شود.

خاکبرداری با بیل مکانیکی

در اکثر عملیات های ساختمانی به وسیله خاک برداری با بیل مکانیکی استفاده می شود. بیل مکانیکی نیز جزء ماشین های سنگین می باشد. این وسیله دارای بازوی مفصلی، باکت و کابین چرخان است که روی چرخ های لاستیکی و چرخ های زنجیری قرار گرفته اند.

خاکبرداری با لودر و کامیون

برای گودبرداری پروژه های کوچک از لودر استفاده می شود. پروژه های بزرگتر به وسیله بولدوزر و چرثقیل های متحرک انجام می شود. پروسه انتقال خاک به وسیله لودر انجام می شود.

قیمت خاکبرداری به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت خاکبرداری ساختمان به عوامل مختلفی بستگی دارد و موارد متعددی در محاسبه هزینه خاکبرداری و قیمت گود برداری تاثیر دارند. مواردی مانند سختی زمین و محل قرار گیری زمین بر قیمت گودبرداری تاثیر مستقیم دارند. به طور مثال اگر زمین در یک کوچه باریک قرار گرفته است و یا محل انتقال ضایعات تا تخلیه پسماند زیاد است مطمئنا این موارد نیز بر هزینه گودبرداری ساختمان تاثیر می گذارند.

تجهیزات مورد استفاده در این پروسه و همچنین روش گود برداری نیز عوامل موثر بر هزینه خاکبرداری ساختمان می باشند.

خدمات خاکبرداری و گودبرداری ساختمان را به شرکت معتبر خاکبرداری هوم سرویز بسپرید

در صورت نیاز به عملیات خاکبرداری ساختمان می توانید به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید متخصصین ما جهت مشاوره و اعلام هزینه خاک برداری با شما تماس خواهند گرفت. با اطمینان می توانید با شرکت گودبرداری و خاکبرداری و دارای مجوز خاکبرداری ارتباط برقرار کنید و از روند اجرای عملیات توسط متخصصین هوم سرویز آگاه شوید.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس خاکبرداری و همچنین ارایه خدمات خاکبرداری ساختمان با کمک شرکت گودبرداری و خاکبرداری معتبر نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات بنایی ارائه می دهد که شامل سرامیک کاری کف ساختمان , سنگ کاری نمای ساختمان با کمک سنگ کار ماهر, کاشی کار ماهر برای کاشی کاری منزل, تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه, رفع نم دیوار بدون تخریب, نصب قرنیز پی وی سی با کمک نصاب قرنیز حرفه ای, دوغاب سرامیک حمام, تعویض توالت ایرانی با فرنگی به همراه اجرای تاسیسات, گچکاری ساختمان با کمک گچ کار ماهر, خدمات بنایی نازک کاری ساختمان, سیمان کاری دیوار باغ و سیمانکاری دیوار حیاط, دیوار کشی و دیوار چینی دور باغ و حیاط, تخریب دیوار مشترک و تخریب دیوار حایل, تخریب ساختمان کلنگی و فرسوده, حمل نخاله با نیسان و وانت, اجاره داربست فلزی و داربست بندی نمای ساختمان, آجر چینی دیوار باغ و منزل می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های بنایی و دکوراسیون را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس خاکبرداری

خاکبرداری ساختمان با کمک شرکت گودبرداری و خاکبرداری معتبر

گودبرداری و خاکبرداری ساختمان ویلایی و چند طبقه

خاکبرداری، تخریب و گودبرداری و پیکوزنی

خاکبرداری با بکهو لودر

خاکبرداری با بیل مکانیکی

خاکبرداری با لودر و کامیون

نظرات کاربران

profile picture
احمد تاجیک

خوش اخلاق و حرفه ای👍 کارشونو خیلی تمیز و مرتب انجام دادن. ما کوچکترین کاری هم در منزل داشته باشیم از هوم سرویز نیرو میگیریم چون واقعا نیروهای کاربلد و مطمئن اعزام میکنن. ممنونم از پیگیری و پشتیبانی قوی‌تون. 🌷🌷

profile picture
سودابه شمس

تعمیر در خیلی آن تایم و دقیق انجام شد👌 از هوم سرویز خیلی ممنونم🙏

profile picture
سحر سوفی

واقعا حرفه ای بودن. سرعت کاریشون بالا بود و دقیقا در زمان مد نظرم کار رو تحویل دادن . عالی و درجه یک👍😍

profile picture
علی جوادی

با سلام و احترام، من برای اولین بار از خدمات اپلیکیشن هوم سرویس استفاده کردم و بابت کار مورد نظر آقای قاسم گل‌محمدی کار را پذیرفتند و با هم به توافق رسیدیم انجام بدهند، اصلا فکر نمیکردم که به این سرعت کار صبح تا عصر رو البته با حوصله و دقت کار، تو ۴ ساعت تموم کنه. ممنونم از آقای گل‌محمدی و بطور خاص از هوم سرویس من دوباره و حتما از هوم سرویس استفاده می‌کنم.

شرایط گودبرداری و خاکبرداری با بیل مکانیکی و لودر

هوم سرویز افراد با تجربه و خوشنام را به شما معرفی می نماید و انتخاب همیار پس از برآورد دقیق زمان و هزینه و ثبت قرارداد صورت میگیرد.

برآورد تجهیزات مورد نیاز پس از بررسی فضا، مشاوره با مشتری و توافق طرفین انجام می شود.

در صورت نیاز به تخریب بنا در زمین، هزینه به صورت جداگانه از هزینه گودبرداری محاسبه و اعلام می شود.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

خدمات مرتبط

demolish-building
تخریب ساختمان
قیمت از 3,000,000 الی 3,000,000 تومان
carrying-construction-waste
حمل نخاله ساختمانی
قیمت از 800,000 الی 1,400,000 تومان
scaffolding-formwork
نصب داربست و اجرای کفراژ
قیمت از 10,000,000 الی 50,000,000 تومان
plastering
گچکاری و گچبری
قیمت از 900,000 الی 2,700,000 تومان