سنگ کاری

سنگ کاری

از 1112 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت سنگ کاری در تابستان 1403 چقدر است؟

عنوانقیمت

قیمت سنگ کاری کف(متر مربع)

250,000 الی 300,000 تومان

قیمت سنگ کاری پله(متر مربع)

توافقی

قیمت سنگ کاری بدنه داخل ساختمان(متر مربع)

300,000 الی 400,000 تومان

قیمت سنگ کاری بدنه پاسیو(متر مربع)

300,000 الی 400,000 تومان

قیمت سنگ کاری نما ساده(متر مربع)

توافقی

قیمت سنگ کاری نما رومی(متر مربع)

توافقی

قیمت سنگ کاری جزئی- کمتر از 10 متر

1,800,000 الی 2,800,000 تومان

قیمت ساب زنی و پولیش سنگ کف

توافقی

متوسط قیمت1,200,000 تومانکمینه قیمت1,200,000 تومانبیشینه قیمت1,200,000 تومان

آنچه درباره سنگ کاری خواهید خواند

 • سنگ کاری ساختمان
 • انواع سنگ کاری ساختمان
 • نحوه اجرای سنگ کاری ساختمان
 • اصول مهم اجرای سنگ که باید توسط سنگ کار ساختمان رعایت شود
 • قیمت سنگ کاری ساختمان در هوم سرویز چقدر است؟
 • خدمات سنگ کاری ستون و پله، دیوار، کف را به سنگ کار ماهر هوم سرویز بسپارید

سنگ کاری ساختمان

سنگ کاری ساختمان از زمانهای قدیمی تا به امروزه با ما همراه بوده است. این مصالح به علت طول عمر زیاد، قابلیت حکاکی و قابلیت شستشو بودن انتخاب بسیار مناسبی برای فضاهای مختلف می باشد. البته در سنگ کاری ستون و دیوار نسبت به سایر موارد مانند کاشی و سرامیک، هزینه سنگ کاری ساختمان بیشتر خواهد شد. این گرانی به علت گران بودن خود مصالح و همچنین دستمزد سنگ کار ساختمان است. انواع روش نصب سنگ بر اساس محل مورد نظر متفاوت است. در ادامه به معرفی روش های سنگ کاری دیوار و کف و عوامل موثر بر قیمت دستمزد سنگ کاری ساختمان می پردازیم.

انواع سنگ کاری ساختمان

سنگ ساختمان به دو دسته داخلی و خارجی تقسیم می‌شوند. سنگ کاری داخل ساختمان شامل اجرای سنگ به عنوان سنگ کاری دیوار، سنگ کاری راه پله، سنگ کاری پله، سنگ کف خانه و ... می‌شود. مورد دیگر نیز شامل سنگ کاری نما، سنگ کاری جلوی خانه و سنگ کاری کف حیاط و پارکینگ و دیوارهای بیرونی ساختمان می باشد.

سنگ کاری ستون

سنگ کاری ستون عظمت و زیبایی خاصی به نمای بیرونی یا داخلی خانه می بخشد. سنگ زدن ستون در پروژه هایی مانند ترمیم و بازسازی خانه های قدیمی و مراکز اداری و تجاری کاربرد دارد. برای تزیین و زیباسازی انواع ستون های داخلی و خارجی خانه مانند سنگ کاری ستون دروازه استفاده می شود. سنگ ستون با استفاده از انواع سنگ های مصنوعی و طبیعی انجام می شود. بر اساس دیزاین کلی ساختمان و همچنین خواسته کارفرما هم می توان از سنگ های صخره ای و ناصاف و هم می توان از سنگ های گرانیت و مرمر صاف و صیقلی استفاده نمود. قیمت سنگ کاری ستون به نوع سنگ مورد استفاده، شکل ستون، حجم و اندازه ستون بستگی دارد.

نصب سنگ داخل ساختمان

سنگ کاری اپن آشپزخانه و سنگ کاری پله از نمونه های اجرای سنگ در فضای داخلی ساختمان هستند. همچنین سنگ کاری دیوار راه پله و سنگ کاری کف پارکینگ نیز در این گروه قرار می گیرند. محبوب ترین سنگ های مورد استفاده در این فضاها، مرمر، گرانیت و کوارتزیت هستند.

سنگ کاری نمای ساختمان

از دیرباز برای تزئین نمای ساختمان از سنگ استفاده می شود. به طور کل سه نوع سنگ برای سنگ کاری نمای ساختمان کاربرد دارد. سنگهای دگرگون مانند سنگ مرمر، سنگ رسوبی مانند تراولین و سنگ های آذرین مانند گرانیت، بازالت و گابرو از سنگ هایی هستند که در سنگ کاری نمای ساختمان ساده به کار برده می شوند. با توجه به شرایط جوی، وزش باد و زلزله، آیین نامه هایی برای سنگ کاری در نمای ساختمان به تصویب رسیده است که باید حتما به علت مسائل امنیتی کامل رعایت شوند. سنگ استفاده شده در سنگ کاری نمای رومی و سنگ کاری ساده ساختمان علاوه بر زیبایی ظاهری باید از مقاومت و کیفیت بالایی در مقابل شرایط جوی نیز برخوردار باشد. امروزه مناسب ترین سنگ نمای ساختمان سنگ تراولین و گرانیت هستند.

سنگ کاری دیوار حیاط

برای انتخاب سنگ برای فضای بیرون و سنگ کاری جلوی ساختمان مانند سنگ حیاط به علت مجاورت مستقیم با آب و هوا و مشکلات اکسید شدن و رطوبت هوا باید ویژگی های خاصی را مد نظر قرار داد. انتخاب نامناسب سنگ موجب می شود که رنگ سنگ طی مرور زمان تغییر پیدا کند و یا ممکن است به مرور خورد و از دیوار جدا شوند. به همین دلیل سنگ تراولین و گرانیت انتخاب های مناسب تری هستند. البته این بدان معنی نیست که اصلا از سنگ های مرمریت یا مرمر نمی شود استفاده کرد. به طور مثال سنگ مرمریت با ضخامت بالای دو سانت و سطح بدون ساب که از طول عمر بالایی برخوردارند نیز قابلیت استفاده برای نصب سنگ دیوار حیاط را دارند.

سنگ کاری نما رومی

طرح و نقشه نمای سنگی ساختمان باید توسط آرشیتکت طراحی شود. گزینه های زیادی در طراحی و سنگ کاری نمای رومی دخیل هستند. به عنوان مثال نوع کاربری ساختمان، منطقه مکانی که ساختمان در آن واقع است، مصالحی که مناسب آن منطقه مکانی هستند و البته مسائل اقتصادی همه و همه در انتخاب نوع سنگ نما رومی ساختمان موثر هستند. سنگ کاری نما رومی یکی از گران ترین والبته زیبا ترین طراحی نمای ساختمان محسوب می شود که امروزه بسیار مورد توجه ساختمان سازان قرار گرفته شده است. اجرای نما رومی و قرار دادن مجسمه های زیبا در بتن کار موجب زیبایی بیشتر این نوع نماسازی می شود.

اسکوب سنگ کاری نمای رومی

برای اینکه ماندگاری و چسبندگی سنگ روی مصالح ساختمانی بیشتر باشد از اسکوب استفاده می شود. اسکوب نوعی شیارزنی سنگ است حتی سنگ تراورتن نیز می بایست تحت اسکوب قرار بگیرند در غیر این صورت احتمال افتادن سنگ در آینده نزدیک وجود دارد. سنگ کار با ایجاد شیارهایی در پشت سنگ، نمای رومی را به زیبایی اجرا می کند. از فرز برای شیار زنی استفاده می شود. پس از شیارزنی، دوغاب و سنگ سطح تماس بیشتری دارند و چسبندگی سنگ افزایش پیدا می کند.

سنگ کاری کف راه پله و پاسیو

از انواع سنگ برای سنگ کاری کف منزل استفاده می شود. برای نمونه می توان از سنگ مرمر استفاده نمود که از درخشندگی بسیار بالایی برخوردار هستند. البته معایبی مانند خراش پذیری و لکه پذیری هم دارند. با این وجود باز هم از پر طرفدار ترین سنگ های کف سالن خانه محسوب می شوند. البته برای سنگ کف منزل و پاسیو و مکان های پر رفت و آمد ترجیح به استفاده از سنگ گرانیت است که از استقامت بسیار بالایی برخوردارند. سنگ تراولین به علت نقش و نگارهای شکیل بیشتر برای سبک های سنتی و باستانی مورد استفاده قرار می گیرند.

نصب سنگ راه پله ساختمان

بعد از نصب چارچوب درب و تاسیسات برقی نوبت به سنگ کاری راه پله ها و پاگردها می رسد. چون که پله ها در پروسه ساخت محل رفت آمد و جابجایی مصالح ساختمانی هستند، به همین علت نصب سنگ راه پله را به آخرین مرحله موکول می کنند که کمترین آسیبی به راه پله ها وارد نشود و دچار فرسودگی نشوند. مناسب ترین سنگ برای راه پله سنگ گرانیت است. اگر مسئله قیمت سنگ راه پله برایتان اهمیت دارد، می توانید از انواع سنگ مرمر و مرمریت نیز در سنگ کاری راه پله استفاده کنید.

نحوه اجرای سنگ کاری ساختمان

نحوه اجرای سنگ بر اساس نوع سنگ و محل قرار گیری سنگ متفاوت است. به طور مثال در سنگ کاری نمای ساختمان ساده باید نهایت دقت عمل و ریزه کاری را برای محکم کردن سنگ و جلوگیری از لغزیدن سنگ ها مانند اسلوب کردن و دوغاب ریزی حرفه ای را انجام داد. البته این موضوع به این معنی نیست که نصب سنگ کف به دقت عمل کمتر سنگ کار ساختمان نیاز دارد. در واقع عواملی که بر کیفیت اجرای سنگ موثرند علاوه بر نوع سنگ، میزان مهارت سنگ کار ساختمان نیز می باشد که بتواند نصب سنگ را درست و اصولی انجام دهد.

اصول مهم اجرای سنگ که باید توسط سنگ کار ساختمان رعایت شود

 • از دوغاب شسته در پشت سنگ باید استفاده شود.
 • هیچگاه برای پر کردن پشت سنگ از نخاله استفاده نشود و حتما با سیمان پر شود.
 • هیچ گاه در هوای سرد اقدام اجرا و نصب سنگ نکنند.
 • در هنگام اجرای سنگ مرمریت و گرانیت در نما باید اسکوپ گزاری انجام شود. در هنگام نصب سنگ تراولین نیز باید در قسمت های که بین سنگ باز است از اسکوپ استفاده شود.
 • برای محکم شدن دوغاب سیمان و محکم کاری بیشتر حداقل 2 الی 3 روز آب پاشی صورت بگیرد.
 • از گروه حرفه ای سنگ کار ساختمان برای سنگ نمای ساختمان استفاده کنید تا کارتان به نحو احسنت انجام شود.

قیمت سنگ کاری ساختمان در هوم سرویز چقدر است؟

قیمت سنگاری ساختمان بر اساس متر مربع محاسبه می شود. دستمزد سنگ کار ساختمان به موارد متعددی وابسته است. به طور مثال مکان مد نظر در هزینه سنگ کاری ساختمان تاثیر گزار است. محل مورد نظر نیز بر اجرت سنگ کار ساختمان تاثیر دارد. بدیهی است که قیمت سنگ کاری نمای ساختمان از هزینه سنگ کاری کف سالن بیشتر خواهد بود. مورد بعدی مدل نصب سنگ است، در مواردی که نیاز به اجرای نقش و نگارهای خاص باشد، قیمت دستمزد سنگ کار ساختمان به صورت پروژه ای است و از حالت متری خارج می شود.

در صورتی که به مکان مورد نظر نیاز به زیرسازی داشته هزینه جداگانه ای به دستمزد سنگ کاری ساختمان اضافه می شود. مورد بعدی جنس سنگ است. بعضی از سنگ ها نیاز به اسکوپ کشی دارند که دستمزد سنگ کار ساختمان را افزایش می دهد. همجنین برای نصب سنگ های با ابعاد بزرگتر به قدرت بدنی بیشتری نیاز است و قیمت سنگ کاری دیوار و ستون را بالا می برد.

خدمات سنگ کاری ستون و پله، دیوار، کف را به سنگ کار ماهر هوم سرویز بسپارید

در صورت تمایل به مشورت و اطلاع از قیمت سنگ کاری ستون می توانید از طریق سایت یا اپلیکیشن هوم سرویز به صورت رایگان ثبت درخواست نمایید. تا همیاران سنگ کار هم سرویز جهت بررسی پروژه و ارائه اطلاعات دقیق تر با شما تماس بگیرند.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس سنگ کاری و همچنین ارایه خدمات سنگ کاری نمای ساختمان با کمک سنگ کار ماهر نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات بنایی ارائه می دهد که شامل سرامیک کاری کف ساختمان , کاشی کار ماهر برای کاشی کاری منزل, تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه, رفع نم دیوار بدون تخریب, نصب قرنیز پی وی سی با کمک نصاب قرنیز حرفه ای, دوغاب سرامیک حمام, تعویض توالت ایرانی با فرنگی به همراه اجرای تاسیسات, گچکاری ساختمان با کمک گچ کار ماهر, خدمات بنایی نازک کاری ساختمان, سیمان کاری دیوار باغ و سیمانکاری دیوار حیاط, دیوار کشی و دیوار چینی دور باغ و حیاط, خاکبرداری ساختمان با کمک شرکت گودبرداری و خاکبرداری معتبر, تخریب دیوار مشترک و تخریب دیوار حایل, تخریب ساختمان کلنگی و فرسوده, حمل نخاله با نیسان و وانت, اجاره داربست فلزی و داربست بندی نمای ساختمان, آجر چینی دیوار باغ و منزل می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های بنایی و دکوراسیون را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس سنگ کاری

سنگ کاری نمای ساختمان با کمک سنگ کار ماهر

سنگ کاری دیوار

سنگ کاری ستون

سنگ کاری دیوار حیاط و کف حیاط

سنگ کاری دیوار راه پله

تعویض سنگ پله و نصب سنگ پله جدید

اجرای سنگ اسلب و سنگ های یک تکه

اجرای نمای رومی، ساده و سنگ کاری مدرن

نظرات کاربران

profile picture
محمد احمدی

دقیقا در موعد مقرر مراجعه و کار را با دقت و ظرافت انجام دادند .

profile picture
سهیلا جاویدانی

راضی بودم از کارشون

profile picture
وحید قلی زارع

مشکلی نبود و کار را درست انجام دادند

profile picture
مریم بهبهانی

چون نظر دیگران خیلی کمکم کرد اینجا مینویسم توافق اولیه مون کمتر از مبلغی بود که ایشون در اخر از ما گرفتن اما کارشون درست و تمیز بود ولی شاگردی که باخودشون اورده بودن خیلی بی تجربه بود خود اقای گلمحمدی خوب بودن

شرایط سنگ کاری نما، سنگ کاری ستون و نصب سنگ پله

همیار می بایست ابتدا سرویس را بررسی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به انجام کار نماید.

تهیه اقلام و مصالح درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

همیار معرفی شده از نظر احراز هویت و عدم سوء پیشینه مورد تایید سامانه هوم سرویز بوده و هوم سرویز مسئولیتی در قبال نحوه انجام کار همیار نخواهد داشت لذا پیشنهاد می کنیم حتما نسبت به عقد قرارداد با همیار پس از توافق نهایی توجه فرمایید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

خدمات مرتبط

masonry
بنایی ساختمان
قیمت از 3,000,000 الی 6,000,000 تومان
painting
نقاشی ساختمان
قیمت از 1,700,000 الی 10,000,000 تومان
plastering
گچکاری و گچبری
قیمت از 1,000,000 الی 5,200,000 تومان
floor-polishing
کفسابی
قیمت از 1,000,000 الی 3,000,000 تومان