banner
قیمت خدمات
/
بنایی و دکوراسیون
/
سنگ کاری ساختمان

سنگ کاری ساختمان

از 1112 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت اجرای سنگ کاری نما و کف ساختمان

قیمت سنگ کاری کف(متر مربع)

60,000 الی 120,000 تومان

قیمت سنگ کاری پله(متر مربع)

70,000 الی 140,000 تومان

قیمت سنگ کاری بدنه داخل ساختمان(متر مربع)

80,000 الی 160,000 تومان

قیمت سنگ کاری بدنه پاسیو(متر مربع)

90,000 الی 180,000 تومان

قیمت سنگ کاری بدنه راه پله(متر مربع)

95,000 الی 190,000 تومان

قیمت سنگ کاری نما ساده(متر مربع)

145,000 الی 390,000 تومان

قیمت سنگ کاری نما رومی(متر مربع)

270,000 الی 550,000 تومان

قیمت سنگ کاری جزئی- کمتر از 10 متر(متر مربع)

270,000 الی 600,000 تومان

قیمت نصب قرنیز(متر طول)

26,000 الی 37,000 تومان

قیمت اسید شویی(متر مربع)

12,000 الی 22,000 تومان

قیمت پیچ و رول پلاک سنگ نما

16,000 الی 26,000 تومان

قیمت ساب زنی و پولیش سنگ کف

توافقی

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

شرایط سنگ کاری کف ساختمان و نصب سنگ نما

همیار می بایست ابتدا سرویس را بررسی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به انجام کار نماید.

تهیه اقلام و مصالح درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

همیار معرفی شده از نظر احراز هویت و عدم سوء پیشینه مورد تایید سامانه هوم سرویز بوده و هوم سرویز مسئولیتی در قبال نحوه انجام کار همیار نخواهد داشت لذا پیشنهاد می کنیم حتما نسبت به عقد قرارداد با همیار پس از توافق نهایی توجه فرمایید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

توضیحات سرویس

سوالات متداول

پادکست

نمونه کارهای همیاران هوم‌سرویز

همیاران

نظرات کاربران

سنگ کاری دیوار حیاط، کف و نمای ساختمان

اجرای سنگ کاریساختمان از زمانهای قدیمی تا به امروزه با ما همراه بوده است. این مصالح بهعلت طول عمر زیاد، قابلیت حکاکی و قابلیت شستشو بودن انتخاب بسیار مناسبی برایفضاهای مختلف می باشد. البته در اجرای سنگ ستون و دیوار نسبت به سایر مواردمانند کاشی و سرامیک،  هزینه سنگ کاری ساختمان بیشترخواهد شد. این گرانی به علت گران بودن خود مصالح و همچنین دستمزد سنگ کارساختمان است. انواع روش اجرای سنگ بر اساس محل مورد نظر متفاوت است. در ادامهبه عوامل موثر بر هزینه دستمزد سنگ کاری ساختمان می پردازیم.

انواع سنگ کاری ساختمان

اجرای سنگ ساختمان بهدو دسته داخلی و خارجی تقسیم می‌شوند. سنگ کاری داخل ساختمان شاملاجرای سنگ به عنوان سنگ کاری دیوار، سنگ کاری راه پله، سنگ کاری پله، سنگکف خانه و ... می‌شود. مورد دیگر نیز شامل به سنگ کاری نما، سنگکاری جلوی خانه و سنگ کاری کف حیاط و پارکینگ و دیوارهایبیرونی ساختمان می باشد.

سنگ ستون

اجرای سنگ ستون عظمتو زیبایی خاصی به نمای بیرونی یا داخلی خانه می بخشد. سنگ زدن ستون در پروژه هاییمانند ترمیم و بازسازی خانه های قدیمی و مراکز اداری و تجاری کاربرد دارد. برایتزیین و زیباسازی انواع ستون های داخلی و خارجی خانه مانند سنگ کاری ستوندروازه استفاده می شود. سنگ ستون با استفاده از انواع سنگ های مصنوعی وطبیعی انجام می شود. بر اساس دیزاین کلی ساختمان و همچنین خواسته کارفرما هم می تواناز سنگ های صخره ای و ناصاف و هم می توان از سنگ های گرانیت و مرمر صاف و صیقلیاستفاده نمود. قیمت سنگ کاری ستون به نوع سنگ مورد استفاده، شکل ستون و حجم واندازه ستون بستگی دارد.

نصب سنگ داخل ساختمان

انواع سنگ های مختلفدر فضاهای مختلفی در فضای داخلی خانه مورد استفاده قرار می گیرد. سنگ کاریاپن آشپزخانه و سنگ کاری پله از نمونه های اجرای سنگ درفضای داخلی ساختمان هستند. همچنین سنگ کاری دیوار راه پله و سنگکاری کف پارکینگ نیز در این گروه قرار می گیرند. محبوب ترین سنگ های مورداستفاده در این فضاها، مرمر، گرانیت و کوارتزیت هستند.

سنگ کاری نما ساختمان

از دیرباز برای تزئیننمای ساختمان از سنگ استفاده می شود. به طورکل سه نوع سنگ برای اجرای سنگنمای ساختمان کاربرد دارد. سنگهای دگرگون مانند سنگ مرمر، سنگ رسوبی مانند تراولینو سنگ های آذرین مانند گرانیت، بازالت و گابرو از سنگ هایی هستند که در سنگکاری نمای ساختمان ساده به کار برده می شوند. با توجه به شرایط جوی، وزشباد و زلزله آیین نامه هایی برای اجرای سنگ در نمای ساختمان به تصویب رسیده است کهباید حتما به علت مسائل امنیتی کامل رعایت شوند.

سنگ نما استفاده شدهدر سنگ کاری نمای رومی و سنگ کاری ساده ساختمان علاوه بر زیباییظاهری باید از مقاومت و کیفیت بالایی در مقابل شرایط جوی نیز برخوردار باشد. امروزهمناسب ترین سنگ نمای ساختمان سنگ تراولین و گرانیت هستند.

سنگ کاری دیوارحیاط

برای انتخاب سنگ برایفضای بیرون و سنگ کاری جلوی ساختمان مانند سنگ حیاط به علتمجاورت مستقیم با آب و هوا و مشکلات اکسید شدن و رطوبت هوا باید ویژگی های خاصی رامد نظر قرار داد. انتخاب نامناسب سنگ موجب می شود که رنگ سنگ طی مرور زمان تغییرپیدا کند و یا ممکن است به مرور خورد و از دیوار جدا شوند. به همین دلیل سنگتراولین و گرانیت انتخاب های مناسب تری هستند. البته این بدان معنی نیست که اصلااز سنگ های مرمریت یا مرمر نمی شود استفاده کرد. به طور مثال سنگ مرمریت با ضخامتبالای دو سانت و سطح بدون ساب که از طول عمر بالایی برخوردارند نیز قابلیت استفادهبرای نصب سنگ دیوار حیاط را دارند.

سنگ کاری نمارومی

طرح و نقشه نمایسنگی ساختمان باید توسط آرشیتکت طراحی شود. گزینه های زیادی در طراحی واجرای سنگ کاری نمای رومی دخیل هستند. به عنوان مثال نوع کاربریساختمان، منطقه مکانی که ساختمان در آن واقع است، مصالحی که مناسب آن منطقه مکانیهستند و البته مسائل اقتصادی همه و همه در انتخاب نوع سنگ نما رومیساختمان موثر هستند. اجرای سنگ نمای رومی یکی از گرانترین والبته زیبا ترین طراحی نمای ساختمان محسوب می شود که امروزه بسیار مورد توجهساختمان سازان قرار گرفته شده است. اجرای نما رومی و قرار دادن مجسمه های زیبا دربتن کار موجب زیبایی بیشتر این نوع نماسازی می شود.

اسکوب سنگ کاری نمای رومی

برای اینکه ماندگاری و چسبندگی سنگ روی مصالح ساختمانی بیشتر باشد ازاسکوب استفاده می شود. اسکوب نوعی شیارزنی سنگ است حتی سنگ تراورتن نیز می بایستتحت اسکوب قرار بگیرند در غیر این صورت احتمال افتادن سنگ در آینده نزدیک وجوددارد. سنگ کار با ایجاد شیارهایی در پشت سنگ، نمای رومی را به زیبایی اجرا می کند.از فرز برای شیار زنی استفاده می شود. پس از شیارزنی، دوغاب و سنگ سطح تماس بیشتریدارند و چسبندگی سنگ افزایش پیدا می کند.

مشخصات سنگ نمای با کیفیت

همانطور که پیشترگفتیم بهترین سنگ برای نمای ساختمان، تراولین و سنگ گرانیت هستند. اینسنگ ها تنوع بسیار زیادی دارند. از مشخصات سنگ نما ساختمان این گزینهاست،  که باید دارای کمترین رزین کاری و رگه باشند. به عبارت دیگر بایدخلل کمتری داشته باشند و به خوبی ساب خورده باشند. در صورت استفاده از سنگتراولین، باید نمونه های روشن را انتخاب نمود، که کیفیت بالاتری دارند.

سنگ کاری کف راهپله و پاسیو

از انواع سنگبرای سنگ کاری کف منزل استفاده می شود. برای نمونه می تواناز سنگ مرمر استفاده نمود که از درخشندگی بسیار بالایی برخوردار هستند.البته معایبی مانند خراش پذیری و لکه پذیری هم دارند. با این وجود باز هم از پرطرفدار ترین سنگ های کف سالن خانه محسوب می شوند. البته برای اجرای سنگ کف منزلو پاسیو و مکان های پر رفت و آمد ترجیح به استفاده از سنگ گرانیت است. که ازاستقامت بسیار بالایی برخوردارند. سنگ تراولین به علت نقش و نگارهای شکیلبیشتر برای سبک های سنتی و باستانی مورد استفاده قرار می گیرند.

اجرای سنگ راهپله ساختمان

بعد از نصب چارچوبدرب و تاسیسات برقی نوبت به سنگ کاری راه پله ها و پاگردها می رسد. چونکه پله ها در پروسه ساخت محل رفت آمد و جابجایی مصالح ساختمانی هستند، به همینعلت نصب سنگ راه پله را به آخرین مرحله موکول می کنند کهکمترین آسیبی به راه پله ها وارد نشود و دچار فرسودگی نشوند.  مناسب ترین سنگ برای راه پله سنگگرانیت است. اگر مسئله قیمت سنگ راه پله برایتان اهمیت دارد، می توانیداز انواع سنگ مرمر و مرمریت نیز در سنگ کاری راه پله استفاده کنید.

نحوه اجرای سنگ کاری ساختمان

نحوه اجرای سنگ بر اساسنوع سنگ و محل قرار گیری سنگ متفاوت است. به طور مثال در اجرای سنگکاری نمایساختمان ساده باید نهایت دقت عمل و ریزه کاری را برای محکم کردن سنگ وجلوگیری از لغزیدن سنگ ها مانند اسلوب کردن و دوغاب ریزی حرفه ای را انجام داد.البته این موضوع به این معنی نیست که نصب سنگ کف به دقت عمل کمتر سنگ کارساختمان نیاز دارد. در واقع عواملی که بر کیفیت اجرای سنگ موثرند علاوهبر نوع سنگ، میزان مهارت سنگ کار ساختمان نیز می باشد که بتواندنصب سنگ را درست و اصولی انجام دهد.

اصول مهم اجرایسنگ که باید توسط سنگ کار ساختمان رعایت شود

  • از دوغابشسته در پشت سنگ باید استفاده شود.
  • هیچگاهبرای پر کردن پشت سنگ از نخاله استفاده نشود و حتما با سیمان پر شود.
  • هیچ گاهدر هوای سرد اقدام اجرا و نصب سنگ نکنند.
  • در هنگاماجرای سنگ مرمریت و گرانیت در نما باید اسکوپ گزاری انجام شود. در هنگام نصب سنگتراولین نیز باید در قسمت های که بین سنگ باز است از اسکوپ استفاده شود.
  • برای محکمشدن دوغاب سیمان و محکم کاری بیشتر حداقل 2 الی 3 روز آب پاشی صورت بگیرد.
  • از گروهحرفه ای سنگ کار ساختمان برای سنگ نمای ساختمان استفاده کنید تاکارتان به نحو احسنت انجام شود.

قیمت سنگ کاری ساختمان در هوم سرویز چقدر است؟

قیمت سنگاری ساختمان بر اساس متر مربع محاسبه می شود.همچنین مکان مد نظر نیز در هزینه سنگ کاری ساختمان تاثیر گزاراست. محل مورد نظر نیز بر اجرت سنگ کار ساختمان تاثیر دارد.بدیهی است که هزینه سنگ کاری نمای ساختمان از هزینه سنگکاری کف سالن بیشتر خواهد بود. مورد بعدی مدل نصب سنگ است، در مواردی کهنیاز به اجرای نقش و نگارهای خاص باشد، قیمت دستمزد سنگ کار ساختمان بهصورت پروژه ای است و از حالت متری خارج می شود. در صورت تمایل به مشورت و اطلاع ازقیمت دقیق می توانید از طریق سایت یا اپلیکیشن هوم سرویز به صورت رایگان ثبتدرخواست نمایید. تا همیاران سنگ کار هم سرویز جهت بررسی پروژه و ارائهاطلاعات دقیق تر با شما تماس بگیرند.

همیار شماییم تا پایانسرویس...

این سرویس شامل خدمات زیر است

سنگ کاری نمای ساختمان
سنگ کاری دیوارهای داخلی ساختمان
سنگ کاری ستون
سنگ کاری دیوار حیاط و کف حیاط
سنگ کاری دیوار راه پله
تعویض سنگ پله
اجرای سنگ اسلب و سنگ های یک تکه
اجرای نمای رومی، ساده و سنگ کاری مدرن

همیاران سرویس سنگ کاری ساختمان

 نظرات کاربران

profile picture
محمودرضا کریمی
2 روز پیش |نیما کریمی

کارشونو خوب انجام دادن و انسان بسیار با اخلاق و خوبی و کاربلدی بودن

profile picture
الهام صدر
3 روز پیش |میثم تونی

خیلی خوب و تمیز کار میکردن حواسشون به تمام ریزه کاری ها بود

profile picture
موسی علیزاده
3 روز پیش |سینا مرادی

همیشه نیروهایی که میفرستین با اخلاق و کاربلدن خیلی از شرکتتون راضی ام

profile picture
خانم مقدم
3 روز پیش |محمدرضا قنبری

خیلی سرویس خوبی بود کارشون خوب بود وسایل آسیبی ندید به موقع اومدن تاخیر نداشتن و از همه نظر عالی

خدمات مرتبط

بنایی ساختمان
بنایی ساختمان
قیمت از 500,000 الی 14,000,000 تومان
نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان
قیمت از 1,000,000 الی 6,000,000 تومان
گچکاری و گچبری
گچکاری و گچبری
قیمت از 400,000 الی 800,000 تومان
کفسابی
کفسابی
قیمت از 5,000,000 الی 7,280,000 تومان