سنگ کاری

سنگ کاری

از 1112 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت سنگ کاری در تابستان 1402 چقدر است؟

قیمت سنگ کاری کف(متر مربع)

100,000 الی 160,000 تومان

قیمت سنگ کاری پله(متر مربع)

120,000 الی 190,000 تومان

قیمت سنگ کاری بدنه داخل ساختمان(متر مربع)

130,000 الی 210,000 تومان

قیمت سنگ کاری بدنه پاسیو(متر مربع)

150,000 الی 240,000 تومان

قیمت سنگ کاری بدنه راه پله(متر مربع)

130,000 الی 240,000 تومان

قیمت سنگ کاری نما ساده(متر مربع)

240,000 الی 480,000 تومان

قیمت سنگ کاری نما رومی(متر مربع)

350,000 الی 900,000 تومان

قیمت سنگ کاری جزئی- کمتر از 10 متر(متر مربع)

500,000 الی 900,000 تومان

قیمت ساب زنی و پولیش سنگ کف

توافقی

متوسط قیمت750,000 تومانکمینه قیمت50,000 تومانبیشینه قیمت2,000,000 تومان

آنچه درباره سنگ کاری خواهید خواند

 • سنگ کاری ساختمان
 • انواع سنگ کاری ساختمان
 • نحوه اجرای سنگ کاری ساختمان
 • اصول مهم اجرای سنگ که باید توسط سنگ کار ساختمان رعایت شود
 • قیمت سنگ کاری ساختمان در هوم سرویز چقدر است؟
 • خدمات سنگ کاری ستون و پله، دیوار، کف را به سنگ کار ماهر هوم سرویزبسپارید

سنگ کاری ساختمان

سنگ کاری ساختمان از زمانهای قدیمی تا به امروزه با ماهمراه بوده است. این مصالح به علت طول عمر زیاد، قابلیت حکاکی و قابلیت شستشو بودنانتخاب بسیار مناسبی برای فضاهای مختلف می باشد. البته در سنگ کاری ستون ودیوار نسبت به سایر موارد مانند کاشی و سرامیک، هزینه سنگ کاریساختمان بیشتر خواهد شد. این گرانی به علت گران بودن خود مصالح وهمچنین دستمزد سنگ کار ساختمان است. انواع روش نصب سنگ بر اساسمحل مورد نظر متفاوت است. در ادامه به معرفی روش های سنگ کاری دیوار و کف وعوامل موثر بر قیمت دستمزد سنگ کاری ساختمان می پردازیم.

انواع سنگ کاری ساختمان

سنگ ساختمان به دودسته داخلی و خارجی تقسیم می‌شوند. سنگ کاری داخل ساختمان شاملاجرای سنگ به عنوان سنگ کاری دیوار، سنگ کاری راه پله، سنگکاری پله، سنگ کف خانه و ... می‌شود. مورد دیگر نیز شامل سنگ کارینما، سنگ کاری جلوی خانه و سنگ کاری کف حیاط وپارکینگ و دیوارهای بیرونی ساختمان می باشد.

سنگ کاری ستون

سنگ کاری ستون عظمت و زیبایی خاصی به نمای بیرونی یاداخلی خانه می بخشد. سنگ زدن ستون در پروژه هایی مانند ترمیم و بازسازی خانه هایقدیمی و مراکز اداری و تجاری کاربرد دارد. برای تزیین و زیباسازی انواع ستون هایداخلی و خارجی خانه مانند سنگ کاری ستون دروازه استفاده می شود.سنگ ستون با استفاده از انواع سنگ های مصنوعی و طبیعی انجام می شود. بر اساسدیزاین کلی ساختمان و همچنین خواسته کارفرما هم می توان از سنگ های صخره ای وناصاف و هم می توان از سنگ های گرانیت و مرمر صاف و صیقلی استفاده نمود. قیمت سنگ کاری ستون به نوع سنگ مورد استفاده، شکل ستون، حجم واندازه ستون بستگی دارد.

نصب سنگ داخلساختمان

سنگ کاری اپنآشپزخانه و سنگ کاری پله از نمونه های اجرای سنگ در فضای داخلیساختمان هستند. همچنین سنگ کاری دیوار راه پله و سنگ کاری کفپارکینگ نیز در این گروه قرار می گیرند. محبوب ترین سنگ های مورد استفاده دراین فضاها، مرمر، گرانیت و کوارتزیت هستند.

سنگ کاری نمایساختمان

از دیرباز برای تزئیننمای ساختمان از سنگ استفاده می شود. به طور کل سه نوع سنگ برای سنگ کارینمای ساختمان کاربرد دارد. سنگهای دگرگون مانند سنگ مرمر، سنگ رسوبی مانندتراولین و سنگ های آذرین مانند گرانیت، بازالت و گابرو از سنگ هایی هستند کهدر سنگ کاری نمای ساختمان ساده به کار برده می شوند. با توجه بهشرایط جوی، وزش باد و زلزله، آیین نامه هایی برای سنگ کاری در نمای ساختمان بهتصویب رسیده است که باید حتما به علت مسائل امنیتی کامل رعایت شوند. سنگ استفادهشده در سنگ کاری نمای رومی و سنگ کاری ساده ساختمان علاوهبر زیبایی ظاهری باید از مقاومت و کیفیت بالایی در مقابل شرایط جوی نیز برخوردارباشد. امروزه مناسب ترین سنگ نمای ساختمان سنگ تراولین وگرانیت هستند.

سنگ کاری دیوارحیاط

برای انتخاب سنگ برایفضای بیرون و سنگ کاری جلوی ساختمان مانند سنگ حیاط به علتمجاورت مستقیم با آب و هوا و مشکلات اکسید شدن و رطوبت هوا باید ویژگی های خاصی رامد نظر قرار داد. انتخاب نامناسب سنگ موجب می شود که رنگ سنگ طی مرور زمان تغییر پیداکند و یا ممکن است به مرور خورد و از دیوار جدا شوند. به همین دلیل سنگ تراولین وگرانیت انتخاب های مناسب تری هستند. البته این بدان معنی نیست که اصلا از سنگ هایمرمریت یا مرمر نمی شود استفاده کرد. به طور مثال سنگ مرمریت با ضخامت بالای دوسانت و سطح بدون ساب که از طول عمر بالایی برخوردارند نیز قابلیت استفادهبرای نصب سنگ دیوار حیاط را دارند.

سنگ کاری نمارومی

طرح و نقشه نمایسنگی ساختمان باید توسط آرشیتکت طراحی شود. گزینه های زیادی در طراحی و سنگکاری نمای رومی دخیل هستند. به عنوان مثال نوع کاربری ساختمان، منطقه مکانیکه ساختمان در آن واقع است، مصالحی که مناسب آن منطقه مکانی هستند و البته مسائلاقتصادی همه و همه در انتخاب نوع سنگ نما رومی ساختمان موثر هستند. سنگکاری نما رومی یکی از گران ترین والبته زیبا ترین طراحی نمایساختمان محسوب می شود که امروزه بسیار مورد توجه ساختمان سازان قرار گرفته شدهاست. اجرای نما رومی و قرار دادن مجسمه های زیبا در بتن کار موجب زیبایی بیشتر ایننوع نماسازی می شود.

اسکوب سنگ کارینمای رومی

برای اینکه ماندگاریو چسبندگی سنگ روی مصالح ساختمانی بیشتر باشد از اسکوب استفاده می شود. اسکوب نوعیشیارزنی سنگ است حتی سنگ تراورتن نیز می بایست تحت اسکوب قرار بگیرند در غیر اینصورت احتمال افتادن سنگ در آینده نزدیک وجود دارد. سنگ کار با ایجاد شیارهایی در پشتسنگ، نمای رومی را به زیبایی اجرا می کند. از فرز برای شیار زنی استفاده می شود.پس از شیارزنی، دوغاب و سنگ سطح تماس بیشتری دارند و چسبندگی سنگ افزایش پیدا میکند.

سنگ کاری کف راهپله و پاسیو

از انواع سنگبرای سنگ کاری کف منزل استفاده می شود. برای نمونه می تواناز سنگ مرمر استفاده نمود که از درخشندگی بسیار بالایی برخوردار هستند.البته معایبی مانند خراش پذیری و لکه پذیری هم دارند. با این وجود باز هم از پرطرفدار ترین سنگ های کف سالن خانه محسوب می شوند. البته برای سنگ کف منزل وپاسیو و مکان های پر رفت و آمد ترجیح به استفاده از سنگ گرانیت است که از استقامتبسیار بالایی برخوردارند. سنگ تراولین به علت نقش و نگارهای شکیل بیشتر برایسبک های سنتی و باستانی مورد استفاده قرار می گیرند.

نصب سنگ راه پلهساختمان

بعد از نصب چارچوبدرب و تاسیسات برقی نوبت به سنگ کاری راه پله ها و پاگردها می رسد. چونکه پله ها در پروسه ساخت محل رفت آمد و جابجایی مصالح ساختمانی هستند، به همینعلت نصب سنگ راه پله را به آخرین مرحله موکول می کنند که کمترینآسیبی به راه پله ها وارد نشود و دچار فرسودگی نشوند. مناسب ترین سنگ برای راه پله سنگگرانیت است. اگر مسئله قیمت سنگ راه پله برایتان اهمیت دارد، می توانیداز انواع سنگ مرمر و مرمریت نیز در سنگ کاری راه پله استفاده کنید.

نحوه اجرای سنگ کاری ساختمان

نحوه اجرای سنگ براساس نوع سنگ و محل قرار گیری سنگ متفاوت است. به طور مثال در سنگ کاری نمایساختمان ساده باید نهایت دقت عمل و ریزه کاری را برای محکم کردن سنگ وجلوگیری از لغزیدن سنگ ها مانند اسلوب کردن و دوغاب ریزی حرفه ای را انجام داد.البته این موضوع به این معنی نیست که نصب سنگ کف به دقت عمل کمتر سنگ کارساختمان نیاز دارد. در واقع عواملی که بر کیفیت اجرای سنگ موثرند علاوهبر نوع سنگ، میزان مهارت سنگ کار ساختمان نیز می باشد که بتواند نصب سنگرا درست و اصولی انجام دهد.

اصول مهم اجرای سنگ که باید توسط سنگ کار ساختمان رعایت شود

 • از دوغابشسته در پشت سنگ باید استفاده شود.
 • هیچگاهبرای پر کردن پشت سنگ از نخاله استفاده نشود و حتما با سیمان پر شود.
 • هیچ گاهدر هوای سرد اقدام اجرا و نصب سنگ نکنند.
 • در هنگاماجرای سنگ مرمریت و گرانیت در نما باید اسکوپ گزاری انجام شود. در هنگام نصب سنگتراولین نیز باید در قسمت های که بین سنگ باز است از اسکوپ استفاده شود.
 • برای محکمشدن دوغاب سیمان و محکم کاری بیشتر حداقل 2 الی 3 روز آب پاشی صورت بگیرد.
 • از گروهحرفه ای سنگ کار ساختمان برای سنگ نمای ساختمان استفاده کنیدتا کارتان به نحو احسنت انجام شود.

قیمت سنگ کاری ساختمان در هوم سرویز چقدر است؟

قیمت سنگاری ساختمان بر اساس متر مربع محاسبه می شود. دستمزدسنگ کار ساختمان به موارد متعددی وابسته است. به طور مثال مکان مد نظر در هزینهسنگ کاری ساختمان تاثیر گزار است. محل مورد نظر نیز بر اجرت سنگ کارساختمان تاثیر دارد. بدیهی است که قیمت سنگ کاری نمای ساختمان از هزینهسنگ کاری کف سالن بیشتر خواهد بود. مورد بعدی مدل نصب سنگ است، درمواردی که نیاز به اجرای نقش و نگارهای خاص باشد، قیمت دستمزد سنگ کارساختمان به صورت پروژه ای است و از حالت متری خارج می شود.

در صورتی که به مکانمورد نظر نیاز به زیرسازی داشته هزینه جداگانه ای به دستمزد سنگ کاری ساختماناضافه می شود. مورد بعدی جنس سنگ است. بعضی از سنگ ها نیاز به اسکوپ کشی دارند کهدستمزد سنگ کار ساختمان را افزایش می دهد. همجنین برای نصب سنگ های با ابعادبزرگتر به قدرت بدنی بیشتری نیاز است و قیمت سنگ کاری دیوار و ستون را بالامی برد.

خدمات سنگ کاری ستون و پله، دیوار، کف را به سنگ کار ماهر هوم سرویزبسپارید

در صورت تمایل به مشورت و اطلاع از قیمت سنگکاری ستون می توانید از طریق سایت یا اپلیکیشن هوم سرویز به صورت رایگان ثبتدرخواست نمایید. تا همیاران سنگ کار هم سرویز جهت بررسی پروژه و ارائهاطلاعات دقیق تر با شما تماس بگیرند.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس سنگ کاری و همچنین ارایه خدمات سنگ کاری نمای ساختمان با کمک سنگ کار ماهر نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات بنایی ارائه می دهد که شامل سرامیک کاری کف ساختمان , کاشی کار ماهر برای کاشی کاری منزل, تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه, رفع نم دیوار بدون تخریب, نصب قرنیز پی وی سی با کمک نصاب قرنیز حرفه ای, دوغاب سرامیک حمام, تعویض توالت ایرانی با فرنگی به همراه اجرای تاسیسات, گچکاری ساختمان با کمک گچ کار ماهر, خدمات بنایی نازک کاری ساختمان, سیمان کاری دیوار باغ و سیمانکاری دیوار حیاط, دیوار کشی و دیوار چینی دور باغ و حیاط, خاکبرداری ساختمان با کمک شرکت گودبرداری و خاکبرداری معتبر, تخریب دیوار مشترک و تخریب دیوار حایل, تخریب ساختمان کلنگی و فرسوده, حمل نخاله با نیسان و وانت, اجاره داربست فلزی و داربست بندی نمای ساختمان, آجر چینی دیوار باغ و منزل می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های بنایی و دکوراسیون را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس سنگ کاری

سنگ کاری نمای ساختمان با کمک سنگ کار ماهر

سنگ کاری دیوار

سنگ کاری ستون

سنگ کاری دیوار حیاط و کف حیاط

سنگ کاری دیوار راه پله

تعویض سنگ پله و نصب سنگ پله جدید

اجرای سنگ اسلب و سنگ های یک تکه

اجرای نمای رومی، ساده و سنگ کاری مدرن

نظرات کاربران

profile picture
وحید قلی زارع

مشکلی نبود و کار را درست انجام دادند

شرایط سنگ کاری نما، سنگ کاری ستون و نصب سنگ پله

همیار می بایست ابتدا سرویس را بررسی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به انجام کار نماید.

تهیه اقلام و مصالح درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

همیار معرفی شده از نظر احراز هویت و عدم سوء پیشینه مورد تایید سامانه هوم سرویز بوده و هوم سرویز مسئولیتی در قبال نحوه انجام کار همیار نخواهد داشت لذا پیشنهاد می کنیم حتما نسبت به عقد قرارداد با همیار پس از توافق نهایی توجه فرمایید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

بنایی ساختمان
بنایی ساختمان
قیمت از 1,300,000 الی 4,000,000 تومان
نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان
قیمت از 2,000,000 الی 8,000,000 تومان
گچکاری و گچبری
گچکاری و گچبری
قیمت از 550,000 الی 2,000,000 تومان
کفسابی
کفسابی
قیمت از 300,000 الی 3,000,000 تومان