سرامیک کاری
هوم‌سرویز
/
قیمت خدمات
/
بنایی و دکوراسیون
/
سرامیک کاری و نصب سرامیک

سرامیک کاری

از 1398 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت سرامیک کاری در پاییز 1402 چقدر است؟

قیمت سرامیک کاری در اندازه های 30*30 و 60*60 و 60*30 (متراژ بالای 20 متر هر متر مربع)چسبی

65,000 الی 90,000 تومان

قیمت سرامیک کاری کف 80*80 و 100*100 (بالای 20 متر هر متر مربع)- چسبی

80,000 الی 105,000 تومان

قیمت سرامیک کاری در اندازه های 30*30 و 60*60 و 60*30 (متراژ بالای 20 متر هر متر مربع)- با زیر سازی و پودر خشک ملاتی

120,000 الی 195,000 تومان

قیمت سرامیک کاری کف 80*80 و 100*100 (متراژ بالای 20 متر هر متر مربع)- با زیر سازی و پودر خشک ملاتی

135,000 الی 210,000 تومان

متوسط قیمت7,000,000 تومانکمینه قیمت5,500,000 تومانبیشینه قیمت10,000,000 تومان

آنچه درباره سرامیک کاری خواهید خواند

 • سرامیک کاری ساختمان
 • نصب سرامیک دیوار و کف چه مزایایی دارد؟
 • انواع روش های سرامیک کاری ساختمان
 • انواع روش های چیدمان و نصب سرامیک کف
 • انواع سرامیک های موجود در بازار
 • نصب سرامیک در چه محل هایی بالاترین کارایی را دارد؟
 • قیمت سرامیک کاری به چه عواملی بستگی دارد؟
 • خدمات نصب سرامیک دیوار و کف توسط سرامیک کار حرفه ای هوم سرویز

سرامیک کاری ساختمان

یکی از آشناترین ومرسوم ترین راهکارها برای زیباسازی کف و دیوار نصب سرامیک است. استفاده ازاین متریال تنها برای نصب سرامیک کف کاربرد ندارد بلکه نصبسرامیک نما، نصب سرامیک دیوار و همچنین برای سایرفضاهای خارجی و داخلی خانه کاربرد دارد. در کل سرامیک کاری ساختمان رابه عنوان مرحله نهایی برای پوشاندن کف و دیوارها در نظر می گیرند که سایر کفپوش ودیوار پوش ها مانند پارکت به راحتی روی آن نصب می شوند.

در عین حال که ایناقدامات بسیار مرسوم هستند اما هر شخصی را نمی توان سرامیک کار حرفه ای نامید.این اقدامات باید کاملا حرفه ای انجام شوند تا کفپوش نهایت زیبایی را به دنبالداشته باشد. مورد دیگر که در سرامیک کاری اهمیتدارد هزینه نصب سرامیک کف است، عوامل زیادی بر هزینهسرامیک کاری ساختمان تاثیر دارند که در ادامه به انواع روش های سرامیککاری و عوامل موثر بر قیمت سرامیک کاری ساختمان خواهیم پرداخت.

نصب سرامیک دیوار و کف چه مزایایی دارد؟

 • تنوع طرحو رنگ
 • ابعاد واندازه های متنوع
 • مقاومتبالا در برابر آب و رطوبت
 • مقاوم دربرابر حرارت و آتش سوزی
 • رنگ ثابتدر برابر نور خورشید
 • قابلیتشستشو و نظافت آسان دارای
 • مقاومتبالا در برابر ساییدگی، فشار و ضربه
 • ماندگاریو طول عمر بالا
 • بدونایجاد حساسیت و آلرژی
 • سازگار بامحیط زیست
 • کاهش مصرفانرژی در هوای گرم
 • هزینهارزان نصب و نگهداری
 • قابلیتترمیم و نوسازی

انواع روش های سرامیک کاری ساختمان

با توجه یه فضا وشرایط سرامیک کاری به دو روش نصب سرامیک چسبی و نصبسرامیک کف با سیمان انجام می شود که در ادامه به معرفی این دو روش ومزایا و معایب آنها خواهیم پرداخت.

سرامیک کاری کفبا ملات

اغلب برای سرامیککاری کف از ملات که ترکیبی از سیمان، ماسه و آب است استفاده می شود. اینروش قدیمی به علت کیفیت و ماندگاری بالا بیشتر توصیه می شود. اگر کف تخریب باشدبرای نصب باید از ملات سیمان استفاده کرد. البته این روش چون بار اضافی ساختمان راافزایش می دهد در نظر خیلی از افراد روش خوبی نیست. اما اگر بخواهیم واقع گراباشیم برای سرامیک کاری در محیط های مرطوب مانند سرامیک کاری در سرویسبهداشتی و حمام، بهترین روش استفاده از ملات سیمان است.

سرامیک کاری باچسب

نصب سرامیککف چسبی امروز طرفداران زیادی پیدا کرده است. به علت سرعت بالا و همچنینکثیف کاری کمتر در هنگام نصب سرامیک با چسب روی سرامیک این روشبیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. البته سرامیک کاری با چسب در همهشرایط نیز قابل اجرا نیست. به طور مثال سرامیک چسبی در سرویس بهداشتی وحمام پیشنهاد نمی شود. زیرا امکان نفوذ آب در زیر کار و از بین رفتن استحکامزیرسازی سرامیک وجود دارد. همچنین اگر سطح زیر کار کاملا صاف و یکدست نیست و یاتعدادی از سرامیک ها شکسته هستند بهتر است از این روش استفاده نشود. مورد دیگراینکه شاید در مواردی این روش موجب افزایش ارتفاع کف سرویس یا آشپزخانه می شود.این اختلاف سطح ممکن است در باز و بسته شدن درب ها و کابینت ها مشکل ایجاد کند.

انواع روش های چیدمان و نصب سرامیک کف

سرامیک ها به روش هایمختلفی قابل چیدمان هستند. انتخاب روش چیدمان به موارد مختلفی بستگی دارد در ادامهبه معرفی انواع چیدمان سرامیک کف ساختمان و سرامیک کاری نمایساختمان خواهیم پرداخت.

سرامیک کاریساده و مربعی

این روش مرسوم ترینروش چیدمان سرامیک است و مناسب برای فضاهای مانند پذیرایی و اتاق خواب است. اغلببرای سرامیک طرحدار از این روش استفاده می شود.

سرامیک کاریلوزی

اگر زیبایی برای شمابیشتر از قیمت سرامیک کاری اهمیت دارد، چیدمان به روشلوزی را پیشنهاد می کنیم. البته زمان اجرای سرامیک در روش لوزی بیشتر خواهدشد. به همین علت اجرت سرامیک کار نیز افزایش پیدا می کند.

سرامیک کاریآجری

چیدمان کاشی در اینروش دقیقا همانند چیدمان آجر در دیوار است. در این روش به علت خطای دید ایجاد شدهخطاهای احتمالی کاشیکار دیده نمی شود و اغلب برای اجرای کاشی های با کیفیت پایینتر این روش استفاده می شود.

سرامیک کاریبدون بند یا سرامیک رکتیفای

روش نصب سرامیکبدون بند برای افرادی مناسب است که به سطوحی صاف و بدون درز علاقه دارند.برای سرامیک کاری بدون بند باید لبه های و گوشه های سرامیک کاملا برشداده شوند. زیرا در مراحل ساخت تمام این مصالح، لعاب از کناره های سرامیک سر میخورد و بر آمدگی در گوشه ها ایجاد می شود. به این ترتیب بدون برش نمی توان سرامیکرا به روش بدون بند کنار هم قرار داد. نصب سرامیک رکتیفای یاسرامیک کالیبره به مواردی گفته می شود که بصورت دقیق و با دقت بالا برشخورده است و سایز بندی شده اند.

در فرایندسرامیک کاری کالیبره یک مرحله به برشکاری اختصاص داده شده است. در روش رکتیفای یااصطلاحا برش رکتی دقت بالایی صرف کاهش خطا در سایز و کاملا گونیا بودن لبه هایسرامیک می شود. سرامیک کاری بدون درز یا کالیبره دارای مزایای زیادیاست. در این روش این تایل ها کاملا به هم می چسبند و سطح یک دستی ایجاد می کنند.البته در این روش باید کاملا برش سرامیک ها به یک اندازه باشد و با دقت برش دادهشوند. طریقه نصب سرامیک بدون درز برای سرامیک های طرحدار مناسب است.

انواع سرامیک های موجود در بازار

سرامیک پرسلان

نصب سرامیک کف پرسلان جدیدترین محصول ازخانواده های سرامیک است که برای سرامیک کاری کف و سرامیک کاری نمایساختمان استفاده می شود. به سرامیک هایی که در دمای بالا پخته میشوند، سرامیک پرسلان نامیده می شود. این نوع سرامیک ها از مقاومت بالاییبرخوردارند که به علت همین خصوصیت به آنها سنگ مصنوعی هم گفته می شود. هر چه اینمصالح تحت دمای بیشتری پخته شوند، سطحی شیشه‌ای و براق‌تری پیدا خواهند کرد. ازینرو سطح سرامیک پرسلانی کاملا براق و صیقلی است. اگر در ساختمان خود مشکلنم و رطوبت دارید، سرامیک کاری پرسلانی بهترین انتخاب است. چرا که اینمحصول کم‌ترین میزان جذب آب را دارد و ضخامت آن نیز نسبت به سایر سرامیک‌ها مقداریبیش‌تر است.

سرامیک گرانیتی

سرامیک گرانیتی کهکمتر از بیست سال است به بازار عرضه شده است. جایگاه ویژه ای در بین افراد پیداکرده است. در هنگام ساخت و پخت سرامیک گرانیتی رنگ دانه اضافه می شود و موجب میشود تنوع بالایی در طرح و رنگ داشته باشند. سطح آنها مات می باشد و معمولا برایجلای بیشتر آن ساب زده می شود. معمولا طرح آنها ابر رو بادی می باشد و مناسبفضاهای کوچک هستند.

سرامیک اسلب

نصب سرامیک اسلب نیاربه مهارت بالایی دارد. سرامیک اسلب به سرامیک ها با ابعاد بزرگ گفته میشود. از این رو در صورت عدم مهارت سرامیک کار در هنگام نصبسرامیک اسلب روی دیوار و کف ممکن است آنها دچار شکستگی شوند. سرامیککاری کف ساختمان با استفاده از سرامیک های اسلب باید توسط افراد حرفه ایانجام شود زیرا عدم قراگیری صحیح و زیرسازی غیر اصولی ممکن است نتیجه بدی را بهدنبال داشته باشد.

سرامیک کف طرحپارکت

سرامیک های طرح پارکتبسیار مورد توجه قرار گرفته است. این کفپوش ها ظاهری چوب مانند دارند و درست شبیهپارکت لمینت های جدید هستند. البته این فقط ظاهر قضیه است سرامیک کف اصلااز جنس چوب نیست و با مواد معدنی تهیه می شود. سرامیکطرح چوب زیبایی فوق العاده ای دارد و اتاق پذیرایی را شیک و جذاب تر نشان می دهد.انواع سرامیک های سه بعدی طرح پارکت نیز وجود دارد که ظاهر متفاوت تری دارند.

سرامیک تایلتراورتن

کاشی تراورتن مانندسنگ آهک زیبایی طبیعی و منحصر به فردی دارد اما این سرامیک ها در برابر آب، لک میشوند و نباید در مکان های مرطوب استفاده شوند. از سنگ، کاشی و سرامیک تراورتن بهدلیل زیبایی خاصی که دارد در کف سازی ساختمان استفاده می شود. تنها نکته مهم دورنگهداشتن این سرامیک ها از آب و رطوبت است. شاید بهتر باشد ریسک نکنید و تراورتنرا به جای کف، روی دیوار نصب کنید. به هر حال دیوار کمتر کثیف می شود وسرامیک ها بیشتر عمر می کنند.

نصب سرامیک در چه محل هایی بالاترین کارایی را دارد؟

 • سرامیککاری ستون
 • سرامیککاری دیوار
 • سرامیککاری دیوار راه پله
 • سرامیککاری نمای ساختمان
 • سرامیککاری کف ساختمان

قیمت سرامیک کاری به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت سرامیک درمقایسه با سنگ بیشتر است. سرامیک کار حرفه ای می تواند سرامیکدیوار را در زمان بسیار کوتاهی نصب کرد. هزینه نصب سرامیک شاملقیمت خرید مصالح و دستمزد نصاب است. لذا نوع سرامیک سرویس بهداشتی تصمیم مهمی استکه بهتر است با مشورت انجام شود. هر نوع سرامیک را نمی توان در این فضا نصب کرد.معمولا سرامیک کارها توصیه می کنند که اندازه ابعاد سرامیک را متناسب با فضاانتخاب کنید تا کمترین پرتی را داشته باشید.

اگر تصمیم به سرامیککاری قسمتی از خانه خود را دارید قطعا مهمترین موضوع در نظر شما هزینه سرامیک کاریاست. قیمت نصب سرامیک کف به موارد مختلفی بستگی دارد. خوب اولین ومهمترین عامل در تعیین قیمت دستمزد سرامیک کاری کف، متراژ فضا است.همچنین در صورتی که نوع چیدمان سرامیک از حالت ساده خارج شود قطعا دستمزدسرامیک کار نیز بیشتر خواهد شد.

دستمزد سرامیک کار بهصورت متر مربع تعیین می شود ولی برخی از موارد قیمت نصب سرامیک دیوار راافزایش می دهد. چنانچه محل نصب دسترسی مناسبی نداشته باشد، سرامیک کاری به سختی ودر زمان طولانی تری انجام می شود. هر موردی که موجب افزایش زمان پروژه شود درنهایت قیمت سرامیک کاری حمام، سرویس بهداشتی و غیره را افزایش می دهد.

دستمزد نصب سرامیک هایدرجه یک از برندهای معروف اندکی متفاوت است. مهم تر از بحث قیمت، مهارت نصاب است.سرامیک کارهای حرفه ای مهارت زیادی دارند و با کمترین میزان هدر دهی، کار را اجرامی کنند. این امر صرفه جویی زیادی در مصالح را به همراه دارد.

قیمت سرامیک کاری بهشیوه اجرای سرامیک نیز بستگی دارد. به طور مثال قیمت نصب سرامیک چسبی از هزینهنصب سرامیک با ملات کمتر است. زیرا در این روش مصالح کمتری موردنیاز است و همچنین سختی کار کمتری در پی دارد به همین علت دستمزد سرامیک کاریکف کمتری توسط سرامیک کار دریافت خواهد شد. همچنین مواردی مانندزیرسازی سطح و محل نصب نیز بر قیمت نصب سرامیک دیوار موثر هستند. سرامیککاری نمای ساختمان هزینه ای برابر با هزینه کف ساختمان نخواهد داشت.

خدمات نصب سرامیک دیوار و کف توسط سرامیک کار حرفه ای هوم سرویز

در صورت نیاز بهخدمات سرامیک کاری دیوار و کف کافیست به صورت رایگان در سامانه هومسرویز ثبت درخواست کنید. در صورتی که جهت خرید سرامیک به مشاوره نیاز دارید میتوانید از سرامیک کار حرفه ای هوم سرویز کمک بخواهید و به صورت آنلایناز هزینه نصب هر متر سرامیک توسط همیاران ما مطلع شوید.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس سرامیک کاری و همچنین ارایه خدمات سرامیک کاری کف ساختمان نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات بنایی ارائه می دهد که شامل سنگ کاری نمای ساختمان با کمک سنگ کار ماهر, کاشی کار ماهر برای کاشی کاری منزل, تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه, رفع نم دیوار بدون تخریب, نصب قرنیز پی وی سی با کمک نصاب قرنیز حرفه ای, دوغاب سرامیک حمام, تعویض توالت ایرانی با فرنگی به همراه اجرای تاسیسات, گچکاری ساختمان با کمک گچ کار ماهر, خدمات بنایی نازک کاری ساختمان, سیمان کاری دیوار باغ و سیمانکاری دیوار حیاط, دیوار کشی و دیوار چینی دور باغ و حیاط, خاکبرداری ساختمان با کمک شرکت گودبرداری و خاکبرداری معتبر, تخریب دیوار مشترک و تخریب دیوار حایل, تخریب ساختمان کلنگی و فرسوده, حمل نخاله با نیسان و وانت, اجاره داربست فلزی و داربست بندی نمای ساختمان, آجر چینی دیوار باغ و منزل می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های بنایی و دکوراسیون را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس سرامیک کاری

سرامیک کاری کف ساختمان

سرامیک کاری نمای ساختمان

نصب سرامیک چسبی

نصب سرامیک با سیمان و ملات

نصب سرامیک بدون درز

نصب سرامیک روی دیوار

نصب سرامیک اسلب

نصب سرامیک پرسلان

نظرات کاربران

profile picture
حسن نبئی

خواستم تشکر کرده باشم از اقای گل محمدی هم کارشون خوب بود هم اخلاق خوبی و قیمت مناسبی هم گرفتن.

شرایط سرامیک کاری کف و نصب سرامیک توسط سرامیک کار ماهر

کلیه قیمت های اعلام شده توسط سامانه بر حسب اجرت کار بوده و هزینه جنس را شامل نمی شود.

همیار می بایست ابتدا سرویس را بررسی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به انجام کار نماید.

تهیه اقلام و مصالح درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

هزینه قرنیز کاری به همراه هزینه کاشی کاری محاسبه می گردد و هزینه مازاد برای مشتری نخواهد داشت، تنها در صورتی که سرویس قرنیز کاری مورد نظر مشتری باشد هزینه آن به صورت مجزا لحاظ خواهد شد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان
قیمت از 3,000,000 الی 7,000,000 تومان
نصب کاغذ دیواری
نصب کاغذ دیواری
قیمت از 800,000 الی 5,500,000 تومان
کناف کاری
کناف کاری
قیمت از 1,200,000 الی 2,200,000 تومان
ساخت کمد دیواری
ساخت کمد دیواری
قیمت از 4,500,000 الی 67,000,000 تومان