banner
قیمت خدمات
/
بنایی و دکوراسیون
/
طراحی و اجرای روف گاردن

طراحی و اجرای روف گاردن

از 1210 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت طراحی و اجرای انواع روف گاردن مدرن و کلاسیک

قیمت طراحی و اجرای انواع روف گاردن مدرن و کلاسیک

توافقی

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

شرایط نصب روف گاردن و ساخت باغ بام استاندارد

همیار می بایست قبل از شروع پروژه طرح اولیه روف گاردن به صورت سه بعدی طراحی و پس از تایید و توافق مشتری نسبت به اجرای روف گاردن اقدام نماید.

همیار موظف به ارایه فاکتور اقلام خریداری شده توسط وی می باشد و مدت زمان صرف شده جهت مشاوره و تامین در فاکتور خدمات وی لحاظ خواهد شد.

چنانچه مکان مورد نظر جهت ساخت روف گاردن نیاز به اخذ تاییدیه از مدیریت ساختمان یا ارگان خاصی داشته باشد، مشتری می بایست تاییدیه های لازم را اخذ نماید.

همیار ابتدا می بایست از پروژه بازدید نموده و نمونه کار روف گاردن های اجرا شده و پیشنهادات خود را به مشتری اعلام نماید. همیار و مشتری برآورد هزینه و مدت زمان انجام کار را به همراه مشخص نمودن مسئولیت تامین کالا(مشتری یا همیار) و ذکر نوع مصالح و درجه مرغوبیت اجناس و طی قراردادی مکتوب نمایند.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

توضیحات سرویس

سوالات متداول

پادکست

نمونه کارهای همیاران هوم‌سرویز

همیاران

نظرات کاربران

طراحی و اجرای روف گاردن چیست و به چه منظور ایجاد می شوند؟

طراحی روف گاردن در واقع به منظور ایجادفضای سبز روی پشت بام یا تراس انجام میشود. اجرای روف گاردن یکی از بهترین راهکارهای استفاده از فضایمحدود مسکونی در راستای ایجاد فضای سبز مفید می باشد. در محوطهسازی پشت بام یا تراس معمولا از گیاهانی استفاده می شود که مقاومت بیشتری درشرایط کم آبی، یخ زدگی، خشکی و عوامل اقلیمی متفاوت دارند. البتهتمامی این موارد و اقدامات زیربنایی و زیرسازی باید تحت نظر متخصصین و مهندسیندر شرکت طراحی و اجرای روف گاردن انجام شود تا موجب بروز ایراداتدر ساختار کلی ساختمان و استحکام بنا نشوند. در ادامه به معرفی انواع روف گاردن وعوامل موثر بر قیمت روف گاردن و همچنین معرفی بهترین شرکتطراحی و اجرای روف گاردن خواهیم پرداخت.

دلیل ساخت روف گاردن چیست؟

روف گاردن یا طراحیبام سبز در سطوح بالایی ساختمان های تجاری و مسکونی با هدف ایجاد فضایبازی، سایه، استراحتگاه، بهبود معماری و نمای ساختمان و غیره ایجاد می شود. امروزهبا حرکت به سوی صنعتی شدن و محدود شدن فضاهای باز و طبیعی، استفاده ی حداکثری ازفضای حیاط و پشت بام بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در طراحیو اجرای بام باغ المان های زیادی لحاظ می شود. از جمله آن موارد میتوان به اجرای انواع آبنما، آلاچیق، اجرای انواع چمن های مصنوعی و طبیعیوغیره اشاره نمود. در جهت نگه داری از این موارد نیز از سیستم آبیاری مکانیزه،سیستم های گرمایشی و دیگر تجهیزات مدرن استفاده می شود.

 طراحی بام سبز معمولا به دو مرحله عمرانی و لنداسکیپ محدودمی شوند. مرحله عمرانی به اجرای زیرسازی ساخت بام سبز، مانند عایق بندی،زهکشی و آبرسانی گفته می شود. مرحله لنداسکیپ به مراحل اجرای فضای سبز و ساختتجهیزاتی جانبی مانند بازبیکیو، ساخت دیوار سبز، ساخت حوضچه، چمن و سایر مواردتزیینی گفته می شود.

انواع روف گاردن

انواع روفگاردن متناسب با  فضاهایی که در دسترس مشتری است طراحی و اجرا می شوند.معمولا انواع روف گاردن یا باغ بام به چهار دسته گسترده، فشرده، ترکیبی یا نیمهفشرده و روف گاردن مدولار تقسیم بندی می شوند که در ادامه به توضیحمختصر در ارتباط با هر کدام خواهیم پرداخت.

اجرای روف گاردنگسترده

روف گاردن گسترده یکیاز پر طرفدارترین و محبوب ترین آنها به شمار می آید. اجرای بام سبزگسترده برای پشت بام هایی پیشنهاد می شود که کاملا صاف یا با شیب بسیار ملایمهستند. بهترین گونه گیاهی برای این نوع بام سبز گونه های گیاهی صحرایی و یا گیاهاندارای برگ گوشتی است که نیاز به آبیاری چندانی ندارند و ریشه عمیقی نیز نخواهندداشت. همچنین اجرای بام سبز گسترده برای طراحی روف گاردن ساده وکوچک که تحمل وزن زیاد را ندارند پیشنهاد می شود.

به خاطر داشته باشیدکه شما برای دیزاین مدل گسترده نمی توانید از تنوع گیاهان مختلف استفاده کنید. ایننوع از باغ بام ها از نظر پوشش گیاهی و ساخت و ساز ارزان تر تمام خواهند شد وبسیار مناسب برای آب و هوای مرطوب هستند.

اجرای روف گاردنفشرده

در طراحی و اجرای ایننوع روف گاردن ها با توجه به ساختار، میزان سطح و عمق خاک نسبتا زیادی که دارند،مناسب برای کاشت انواع درختان، درخچه های مختلف هستند. البته باید به خاطر داشتهباشید که به طور کل نباید از کاشت گیاهانی که ریشه مهاجم دارند و ریشه آنان به طوربی‌قاعده و نامنظم رشد می‌کنند، استفاده کرد.

اجرای باغ بام فشرده در سازه های عظیم، مقاوم و پایدارپیشنهاد می شود. به همین جهت بیش تر ساختمان های معمولی برای این گونه روف گاردنهای فشرده اصلا مناسب و کارآمد نیستند. همچنین در این نوع از زوف گاردن ها نیاراساسی به مراقبت و نگهداری، آبیاری، کنترل کیفیت به صورت مستمر می باشد. پروسهنگهداری از این نوع بام سبز کمی دشوار تراست اما در عوض فضایی رویایی را تجربهخواهید نمود.

ساختبام سبز باکس و یا ساخت روف گاردن مدولار

در اجرای روف گاردنمدولار با استفاده از کانتیرهای مخصوصی به کاشت گل و گیاهان روی پشت بامپرداخته می شود. معمولا طراحی روف گاردن  به سبک مدولار بر روی یک لایهناپیوسته از کف بام اجرا می شوند. این روش مناسب آپارتمان های مسکونی است. درروش اجرای پرتابل، بار زنده ای به ساختمان وارد نمی شود و به صورت باکس روی پشتبام گونه های گیاهی قرار داده خواهند شد. همچنین هزینه ساخت روف گاردن پشتبام  به روش مدولار بسیار به صرفه و مناسب تر از سایر روش ها است.

اجرای روف گاردننیمه فشرده یا ترکیبی

ساخت روف گاردنترکیبی در واقعترکیبی از موارد قبلی هستند. اما به طور کل ظرفیت بار بیشتری نسبت به مدل گستردهدارد. هزینه اجرای روف گاردن در این مدل به نسبت به مدل فشردهمناسب تر است و میتواند فضای زیبایی را به ارمغان بیاورد. همچنین نوع گیاهانی کهدر اجرای این طرح، قابل کاشت است متنوع هستند. لذا برای اخذ بهترین تصمیم بدونمتحمل شدن کمترین زیان، مشورت و همکاری با سازندگان و طراحان حرفه ای روفگاردن هوم سرویز پیشنهاد می شود.

طراحی روف گاردن کلاسیک

طراحی و اجرایروف گاردن کلاسیک در واقع برگرفته از معماری کلاسیک می باشد. منظوراز معماری کلاسیک شکوه و عظمت سازه است و تجمل گرایی چشم نوازی که در جای جای سازهخودنمایی می کند. در طراحی کلاسیک ستون های زیاد به همراه مجسمه های سنگی جمال وجبروت بنا را تکمیل می کنند.

بر طبق این توضیحاتمی توان افزود که نظم و تقارن از ویژگی های اصلی طرح کلاسیک است. اینتقارن موجب می شود تمام اجزا از کوچکترین بخش با پیچیده ترین قسمت در هماهنگی کاملباهم باشند، به بیان دیگر اجزا تکمیل کننده هم هستند نه در تضاد با هم!

در طراحی روفگاردن کلاسیک اقدام به ساخت تجهیزات جانبی مانند آلاچیق و پرگولا میکنند. همچنین از جمله متریالی که در این نوع به کار گرفته می شود سنگ و چوب میباشد.

طراحی روف گاردنمدرن

طراحی و اجرای روفگاردن مدرن درواقع دنباله رو هیچ نظم و قانونی نیست. درست برعکس نمونه کلاسیکخود!

انحنا، قوس و عدمتقارن در این نوع طراحی پلان می تواند گویای زیبایی، در انتهای کارباشد. ترکیب آب، آتش و نورپردازی مدرن در کنار فضای سبز تکمیل کننده هنرنمایی طراحاین سبک است. همچنین مبلمان روف گاردن در این سبک باید کاملا مدرنانتخاب شوند.

طراحی روف گاردنویلا

 علاوه بر بام مجتمع های مسکونی، اداری وتجاری می توان در ویلا ها نیز به طراحی روف گاردن ویلا پرداخت.امروزه در ویلاها اقدام به طراحی و اجرای روف گاردن مدرن میکنند. به عبارت دیگر این فضای سبز دلنشین را می توان بر روی هر بامی مانند بامویلا و یا خانه های ویلایی اجرا کرد و کافی است که عایق کاری، سیستم زهکشی وآبرسانی آن به درستی و کاملا مهندسی شده انجام شوند. همچنین برای داشتن درختان وگیاهان زیبا باید بستر مناسبی از خاک حاصلخیز تهیه شود که وابسته به شرایط آب وهوایی گونه های درختی و گیاهی مناسب در آن کاشته و به عمل بیایند.

اجرای بام سبز پشت بام از چه قسمت هایی تشکیل شده است؟

اجرای روف گاردن از 5قسمت اساسی تشکیل شده است. این 5 قسمت باید به دقت طراحی و اجرا شوند تا ازایجاد معایب اجرای روف گاردن به کل جلوگیری شود و محیط ایده آلی پدیدبیاید.

لایه پوشش گیاهی

باید گیاهانی انتخابشوند که تا حد امکان سبک باشند و قابلیت رشد در خاک کم عمق را داشته باشند. همچنیننیاز به مراقبت های شدید و مستمر نیز نداشته باشند.

محیط کشت و خاککاشت

منظور از محیط کاشتفضایی می باشد که گیاهان در آن رشد می کنند. محیط مورد نیاز برای کشت باید وزن کمیداشته باشد به همین دلیل نوع خاک روف گاردن با خاک معمولی قطعا تفاوت هایی دارد. دراین حالت باید از محیط یا باکسی برای کشت استفاده کرد که سبک باشد و نهایت وزنیحدود ۹۰۰ کیلوگرم در هر متر مکعب البته در حالت مرطوب داشته باشد.

لایه زهکش

لایه زهکشی قسمتبسیار مهمی در پروسه طراحی روف گاردن به شمار می رود. در واقع در این مرحله نکاتایمنی باید به درستی و با مهارت رعایت شوند تا عواقبی برای ساختمان به همراهنداشته باشد. لایه زهکش از جمع شدن رطوبت اضافی در ریشه ها و گندیدن گیاهانجلوگیری می کند. همچنین صفحه زهکش مانع نفوذ ریشه و آسیب زدن به لایه عایق شده پشتبام نیز می شود.

لایه محافظ روفگاردن

این لایه بر روی سقفقرار می گیرد که از نشت احتمالی آب از سیستم زهکشی بر روی سقف جلوگیری می کند.البته با توجه به نوع طراحی روف گاردن کوچک یا بزرگ و نوع پوشش گیاهیاین لایه می تواند ترکیب بتن، ورقه ضخیم پلاستیکی، ورقه های فلزی و غیره باشند.

لایه عایق پشتبام

این لایه نیز همانپوشش قوی و عایق پشت بام است که از نفوذ آب و نشت کردن آب به ساختمان جلوگیری میکند.

هزینه طراحی و اجرای روف گاردن به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت ساخت روف گاردن و کارهای این قبیل به صورت پروژه ایتعیین می شود. هزینه ساخت روف گاردن به موارد زیادی بستگی دارد واغلب  نمی توان به صورت ثابت مبلغی را عنوان نمود. اولین عامل مهم و تاثیرگذار بر هزینه طراحی و اجرای روف گاردن میزان مساحت پشت بام است. موردبعدی نوع پوشش گیاهی مد نظر است طبعا هرچه پوشش گیاهی متراکم تر باشد هزینهاجرای بام سبز نیز بیشتر خواهد شد. نوع زیرسازی و کف سازی هم عامل مهمدیگر در تخمین هزینه طراحی و اجرای روف گاردن می باشد. تجهیزات جانبی ونوع آبیاری مورد نظر نیز بر هزینه ساخت روف گاردن تاثیر می گذارند. بهطور کل می توان اینگونه بیان نمود که بر اساس نوع نظر مشتری، فضا و زیرسازی معمولا هزینهطراحی و اجرای روف گاردن اعلام می شود.

شرکت طراحی و اجرای روف گاردن هوم سرویز

طراحی روف گاردنکوچک یا بزرگ تفاوتی با هم ندارند. در هر دو این موارد نیاز به افراد متخصص وواجد شرایط می باشد. باید قبل از ساخت روف گاردن کوچک هم درمورد زیرساخت های ساختمان اطلاعات کافی به دست بیاورید و با متخصصینمشاوره لازم را داشته باشید. زیرا بعضی از ساختمانها تحمل بار اضافی را ندارند واصلا برای اجرای این طرح مناسب نیستند یا باید در آن ها از گیاهان بسیارمحدود و سبک استفاده نمود.

هیچ گاهبرای اجرای این طرح هزینه اجرای روف گاردن را مد نظر قرار ندهید.زیرا کار ارزان قیمت، یعنی استفاده از متریال ارزان قیمت و بی کیفیت در بازار.

جهت اطلاع دقیق ازهزینه ها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. همکارانما جهت مشاوره و اعلام هزینه های نهایی راهنمایی های لازم را ارائه خواهند کرد.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

این سرویس شامل خدمات زیر است

طراحی و اجرای انواع روف گاردن و اجرای باغ بام
ایجاد فضای سبز روی تراس و پشت بام
محوطه سازی پشت بام و تراس با زیرسازی استاندارد و استفاده از متریال و گیاهان استاندارد
طراحی روف گاردن ویلا، روف گاردن آپارتمان و مجتمع های مسکونی
خدمات زیرساری، کفسازی، چمن کاری و ایجاد فضای سبز در پشت بام و تراس
اجرای انواع سیستم آبیاری اتوماتیک و نورپردازی متناسب با محوطه سازی پشت بام

 نظرات کاربران

profile picture
محمودرضا کریمی
2 روز پیش |نیما کریمی

کارشونو خوب انجام دادن و انسان بسیار با اخلاق و خوبی و کاربلدی بودن

profile picture
الهام صدر
3 روز پیش |میثم تونی

خیلی خوب و تمیز کار میکردن حواسشون به تمام ریزه کاری ها بود

profile picture
موسی علیزاده
3 روز پیش |سینا مرادی

همیشه نیروهایی که میفرستین با اخلاق و کاربلدن خیلی از شرکتتون راضی ام

profile picture
خانم مقدم
3 روز پیش |محمدرضا قنبری

خیلی سرویس خوبی بود کارشون خوب بود وسایل آسیبی ندید به موقع اومدن تاخیر نداشتن و از همه نظر عالی

خدمات مرتبط

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی
قیمت از 10,000,000 الی 90,000,000 تومان
بازسازی و دکوراسیون
بازسازی و دکوراسیون
قیمت از 10,000,000 الی 90,000,000 تومان
طراحی و ساخت آبنما
طراحی و ساخت آبنما
قیمت از 10,000,000 الی 90,000,000 تومان
محوطه سازی و طراحی باغچه
محوطه سازی و طراحی باغچه
قیمت از 10,000,000 الی 90,000,000 تومان