اجرای روف گاردن
هوم‌سرویز
/
قیمت خدمات
/
بنایی و دکوراسیون
/
طراحی و اجرای روف گاردن

اجرای روف گاردن

از 1210 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت اجرای روف گاردن در پاییز 1401 چقدر است؟

قیمت طراحی و اجرای پوشش گیاهی روف گاردن

توافقی

قیمت طراحی و ساخت آلاچیق در فضای روف گاردن

توافقی

قیمت نصب چمن منصوعی روف گاردن

توافقی

قیمت ساخت و نصب مهپاش در روف گاردن

توافقی

متوسط قیمت50,000,000 تومانکمینه قیمت10,000,000 تومانبیشینه قیمت90,000,000 تومان

اجرای روف گاردن

طراحی و اجرای روف گاردن درواقع به منظور ایجاد فضای سبز رویپشت بام یا تراس انجام می شود. اجرای روف گاردن یکی ازبهترین راهکارهای استفاده از فضای محدود مسکونی در راستای ایجاد فضایسبز مفید می باشد. در ساخت روف گاردن پشت بام یا تراس معمولا ازگیاهانی استفاده می شود که مقاومت بیشتری در شرایط کم آبی، یخ زدگی، خشکی و عواملاقلیمی متفاوت دارند. البته تمامی این موارد و اقداماتزیربنایی و زیرسازی باید تحت نظر متخصصین و مهندسین در شرکت طراحی و اجرایروف گاردن انجام شود تا موجب بروز ایرادات در ساختار کلیساختمان و استحکام بنا نشوند. در ادامه به معرفی انواع روف گاردن و عوامل موثربر قیمتروف گاردن و همچنین معرفی بهترین شرکت طراحی واجرای روف گاردن خواهیم پرداخت.

مزایای ساخت روف گاردن

روف گاردن یا طراحی بام سبز در سطوح بالایی ساختمان های تجاریو مسکونی با هدف ایجاد فضای بازی، سایه، استراحتگاه، بهبود معماری و نمای ساختمانو غیره ایجاد می شود. امروزه با حرکت به سوی صنعتی شدن و محدود شدن فضاهای باز وطبیعی، استفاده ی حداکثری از فضای حیاط و پشت بام بسیار مورد توجه قرارگرفته است. در طراحی و اجرای بام باغ المان های زیادی لحاظ می شود. ازجمله آن موارد می توان به اجرای انواع آبنما، آلاچیق، اجرای انواع چمنهای مصنوعی و طبیعی وغیره اشاره نمود. در جهت نگه داری از این موارد نیز از سیستمآبیاری مکانیزه، سیستم های گرمایشی و دیگر تجهیزات مدرن استفاده می شود.

انواع روف گاردن

انواع روف گاردن متناسب با فضاهایی که در دسترس مشتری استطراحی و اجرا می شوند. معمولا اجرای روف گاردن یا طراحی باغ بام به چهار دستهگسترده، فشرده، ترکیبی یا نیمه فشرده و روف گاردن مدولار تقسیمبندی می شوند که در ادامه به توضیح مختصر در ارتباط با هر کدام خواهیم پرداخت.

اجرای روف گاردنگسترده

روف گاردن گسترده یکی از پر طرفدارترین و محبوب ترین آنها به شمار میآید. اجرای روف گاردن گسترده برای پشت بام هایی پیشنهاد می شود که کاملا صافیا با شیب بسیار ملایم هستند. بهترین گونه گیاهی برای این نوع بام ها گونه هایگیاهی صحرایی و یا گیاهان دارای برگ گوشتی است که نیاز به آبیاری چندانی ندارند وریشه عمیقی نیز نخواهند داشت. همچنین اجرای روف گاردن گسترده برای طراحی روف گاردنساده و کوچک که تحمل وزن زیاد را ندارند پیشنهاد می شود.

به خاطر داشته باشید که شما برای دیزاین مدل گسترده نمی توانید ازتنوع گیاهان مختلف استفاده کنید. این نوع از باغ بام ها از نظر پوشش گیاهی و ساختو سازها به عنوان روف گاردن ارزان شناخته می شوند و بسیار مناسب برای آب و هوایمرطوب هستند.

اجرای روف گاردنفشرده

در طراحی و اجرای این نوع روف گاردن ها با توجه به ساختار، میزان سطحو عمق خاک نسبتا زیادی که دارند، مناسب برای کاشت انواع درختان، درخچه های مختلفهستند. البته باید به خاطر داشته باشید که به طور کل نباید از کاشت گیاهانی کهریشه مهاجم دارند و ریشه آنان به طور بی‌قاعده و نامنظم رشد می‌کنند، استفاده کرد.

اجرای باغ بام فشرده درسازه های عظیم، مقاوم و پایدار پیشنهاد می شود. به همین جهت بیش تر ساختمان هایمعمولی برای این گونه روف گاردن های فشرده اصلا مناسب و کارآمد نیستند. همچنین دراین نوع از روف گاردن ها نیار اساسی به مراقبت و نگهداری، آبیاری، کنترل کیفیت بهصورت مستمر می باشد. پروسه نگهداری از این نوع روف گاردن کمی دشوار تراست اما درعوض فضایی رویایی را تجربه خواهید نمود.

ساخت روفگاردن مدولار

در اجرای روف گاردن مدولار با استفاده از کانتیرهایمخصوصی به کاشت گل و گیاهان روی پشت بام پرداخته می شود. معمولا طراحی روفگاردن به سبک مدولار بر روی یک لایه ناپیوسته از کف بام اجرا میشوند. این روش مناسب آپارتمان های مسکونی است. در روش اجرای پرتابل، بار زنده ایبه ساختمان وارد نمی شود و به صورت باکس روی پشت بام گونه های گیاهی قرار دادهخواهند شد. همچنین قیمت روف گاردن پشت بام به روش مدولاربسیار به صرفه و مناسب تر از سایر روش ها است.

اجرای روف گاردننیمه فشرده یا ترکیبی

ساخت روف گاردن ترکیبی درواقع ترکیبی از موارد قبلی هستند. اما به طور کل ظرفیت بار بیشتری نسبت به مدلگسترده دارد. هزینه اجرای روف گاردن در این مدل به نسبت بهمدل فشرده مناسب تر است و میتواند فضای زیبایی را به ارمغان بیاورد. همچنین نوعگیاهانی که در اجرای این طرح، قابل کاشت است متنوع هستند. لذا برای اخذ بهترینتصمیم بدون متحمل شدن کمترین زیان، مشورت و همکاری با سازندگان و طراحان حرفهای روف گاردن هوم سرویز پیشنهاد می شود.

طراحی روف گاردن کلاسیک

طراحی و اجرای روف گاردن کلاسیک در واقع برگرفتهاز معماری کلاسیک می باشد. منظور از معماری کلاسیک شکوه و عظمت سازه استو تجمل گرایی چشم نوازی که در جای جای سازه خودنمایی می کند. در طراحی کلاسیک ستونهای زیاد به همراه مجسمه های سنگی جمال و جبروت بنا را تکمیل می کنند. بر طبق این توضیحات می توان افزود که نظم و تقارن از ویژگی هایاصلی طرح کلاسیک است. این تقارن موجب می شود تمام اجزا از کوچکترین بخشبا پیچیده ترین قسمت در هماهنگی کامل باهم باشند، به بیان دیگر اجزا تکمیل کنندههم هستند نه در تضاد با هم!

در طراحی روف گاردن کلاسیک اقدام به ساخت تجهیزاتجانبی مانند آلاچیق و پرگولا می کنند. همچنین از جمله متریالی که در این نوع بهکار گرفته می شود سنگ و چوب می باشد.

طراحی روف گاردن مدرن

طراحی و اجرای روف گاردن مدرن درواقع دنباله رو هیچ نظمو قانونی نیست. درست برعکس نمونه کلاسیک خود! انحنا، قوس و عدم تقارن در این نوع طراحی پلان می تواندگویای زیبایی، در انتهای کار باشد. ترکیب آب، آتش و نورپردازی مدرن در کنار فضایسبز تکمیل کننده هنرنمایی طراح این سبک است. همچنین مبلمان روف گاردن دراین سبک باید کاملا مدرن انتخاب شوند.

طراحی روف گاردن ویلا

علاوهبر بام مجتمع های مسکونی، اداری و تجاری می توان در ویلا ها نیز به طراحی روف گاردنویلا پرداخت. امروزه در ویلاها اقدام به طراحی و اجرای روف گاردنمدرن می کنند. به عبارت دیگر این فضای سبز دلنشین را می توانبر روی هر بامی مانند بام ویلا و یا خانه های ویلایی اجرا کرد و کافی است که عایقکاری، سیستم زهکشی و آبرسانی آن به درستی و کاملا مهندسی شده انجام شوند. همچنینبرای داشتن درختان و گیاهان زیبا باید بستر مناسبی از خاک حاصلخیز تهیه شود کهوابسته به شرایط آب و هوایی گونه های درختی و گیاهی مناسب در آن کاشته و به عملبیایند.

اجرای روف گاردن از چه قسمت هایی تشکیل می شود؟

اجرای روف گاردن از 5 قسمت اساسی تشکیل شده است. این 5 قسمت باید بهدقت طراحی و اجرا شوند تا از ایجاد معایب اجرای روف گاردن به کل جلوگیریشود و محیط ایده آلی پدید بیاید.

لایه پوشش گیاهی

باید گیاهانی انتخاب شوند که تا حد امکان سبک باشند و قابلیت رشد درخاک کم عمق را داشته باشند. همچنین نیاز به مراقبت های شدید و مستمر نیز نداشتهباشند.

محیط کشت و خاککاشت

منظور از محیط کاشت فضایی می باشد که گیاهان در آن رشد می کنند. محیطمورد نیاز برای کشت باید وزن کمی داشته باشد به همین دلیل نوع خاک روف گاردن باخاک معمولی قطعا تفاوت هایی دارد. در این حالت باید از محیط یا باکسی برای کشتاستفاده کرد که سبک باشد و نهایت وزنی حدود ۹۰۰ کیلوگرم در هر متر مکعب البته در حالت مرطوب داشته باشد.

لایه زهکش

لایه زهکشی قسمت بسیار مهمی در پروسه طراحی روف گاردن به شمارمی رود. در واقع در این مرحله نکات ایمنی باید به درستی و با مهارت رعایت شوند تاعواقبی برای ساختمان به همراه نداشته باشد. لایه زهکش از جمع شدن رطوبت اضافی درریشه ها و گندیدن گیاهان جلوگیری می کند. همچنین صفحه زهکش مانع نفوذ ریشه و آسیبزدن به لایه عایق شده پشت بام نیز می شود.

لایه محافظ روفگاردن

این لایه بر روی سقف قرار می گیرد که از نشت احتمالی آب از سیستمزهکشی بر روی سقف جلوگیری می کند. البته با توجه به نوع طراحی روف گاردنکوچک یا بزرگ و نوع پوشش گیاهی این لایه می تواند ترکیب بتن، ورقه ضخیمپلاستیکی، ورقه های فلزی و غیره باشند.

لایه عایق پشتبام

این لایه نیز همان پوشش قوی و عایق پشت بام است که از نفوذ آب و نشتکردن آب به ساختمان جلوگیری می کند.

هزینه طراحی و اجرای روف گاردن به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت روف گاردن وکارهای این قبیل به صورت پروژه ای تعیین می شود. هزینه ساخت روفگاردن به موارد زیادی بستگی دارد و اغلب نمی توان بهصورت ثابت مبلغی را عنوان نمود. اولین عامل مهم و تاثیر گذار بر هزینه طراحی روفگاردن و قیمت اجرای روف گاردن میزان مساحت پشت بام است. مورد بعدی نوع پوششگیاهی مد نظر است طبعا هرچه پوشش گیاهی متراکم تر باشد قیمت اجرای روفگاردن نیز بیشتر خواهد شد. نوع زیرسازی و کف سازی هم عاملمهم دیگر در تخمین هزینه طراحی روف گاردن و اجرای روف گاردن می باشد.تجهیزات جانبی و نوع آبیاری مورد نظر نیز بر هزینه ساخت روف گاردن تاثیرمی گذارند. به طور کل می توان اینگونه بیان نمود که بر اساس نوع نظر مشتری، فضا وزیرسازی معمولا قیمت طراحی روف گاردن و اجرای روف گاردن اعلام میشود.

شرکت طراحی و اجرای روف گاردن هوم سرویز

طراحی روف گاردن کوچک یابزرگ تفاوتی با هم ندارند. در هر دو این موارد نیاز به افراد متخصص و واجد شرایطمی باشد. باید قبل از ساخت روف گاردن کوچک هم درمورد زیرساخت های ساختمان اطلاعات کافی به دست بیاورید و با متخصصینمشاوره لازم را داشته باشید. زیرا بعضی از ساختمانها تحمل بار اضافی را ندارند واصلا برای اجرای این طرح مناسب نیستند یا باید در آن ها از گیاهان بسیارمحدود و سبک استفاده نمود. هیچ گاه برای اجرایاین طرح هزینهاجرای روف گاردن را مد نظر قرار ندهید. زیرا کار ارزان قیمت،یعنی استفاده از متریال ارزان قیمت و بی کیفیت در بازار.

جهت اطلاع دقیق از هزینه ها کافیست به صورت رایگان در سامانه هومسرویز ثبت درخواست نمایید. همکاران ما جهت مشاوره و اعلام هزینه های نهاییراهنمایی های لازم را ارائه خواهند کرد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس اجرای روف گاردن و همچنین ارایه خدمات طراحی و اجرای روف گاردن نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات دکوراسیون ارائه می دهد که شامل نصب پرده جدید توسط نصاب پرده حرفه ای, دوخت پرده ساده و شیک, نصب کاغد دیواری قابل شستشو , نصب پوستر کاغذ دیواری, نصب دیوار پوش پی وی سی , بازسازی خانه ویلایی و آپارتمانی, بازسازی آشپزخانه قدیمی, طراحی دکوراسیون داخلی, طراحی دکوراسیون مغازه, نصب موکت راه پله, ساخت آبنما در حیاط منزل, محوطه سازی باغ و ویلا, ساخت آلاچیق ساده فلزی, ساخت آلاچیق چوبی و پرگولا, اجرای نمای کامپوزیت ساختمان, غرفه سازی نمایشگاه می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های بنایی و دکوراسیون را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس اجرای روف گاردن

طراحی و اجرای روف گاردن

ساخت روف گاردن پشت بام

طراحی روف گاردن ویلا

اجرای بام سبز و روف گاردن آپارتمان

خدمات زیرساری، کفسازی، چمن کاری و ایجاد فضای سبز در پشت بام و تراس

اجرای انواع سیستم های آبیاری و نورپردازی اتوماتیک و ...

نظرات کاربران

profile picture
محمد اسماعیلی

خیلی اقای خوبی بودند کارشون حرف نداشت دفعه بعدی هم با ایشون میخواهیم سرویسمون انجام شود با تشکر

profile picture
محمدحسن میرزامحمدی

خوب بودند دفعات بعدی هم با ایشون سرویس میخواهیم انجام شود ممنونم

profile picture
مهدی امام‌جمعه

خیلی عالی و تمیز شدند فرش ها و هیچ گونه اسیبی هم ندیدند

profile picture
محسن صادقیان

انسان موجه و مودب و خیلی خوبی بودند قیمتشون هم نسبت به سایر جاهایی که صحبت کردم کمتر و منصفانه تر بود تشکر

شرایط طراحی روف گاردن و ساخت باغ بام استاندارد

همیار می بایست قبل از شروع پروژه طرح اولیه روف گاردن به صورت سه بعدی طراحی و پس از تایید و توافق مشتری نسبت به اجرای روف گاردن اقدام نماید.

همیار موظف به ارایه فاکتور اقلام خریداری شده توسط وی می باشد و مدت زمان صرف شده جهت مشاوره و تامین در فاکتور خدمات وی لحاظ خواهد شد.

چنانچه مکان مورد نظر جهت ساخت روف گاردن نیاز به اخذ تاییدیه از مدیریت ساختمان یا ارگان خاصی داشته باشد، مشتری می بایست تاییدیه های لازم را اخذ نماید.

همیار ابتدا می بایست از پروژه بازدید نموده و نمونه کار روف گاردن های اجرا شده و پیشنهادات خود را به مشتری اعلام نماید. همیار و مشتری برآورد هزینه و مدت زمان انجام کار را به همراه مشخص نمودن مسئولیت تامین کالا(مشتری یا همیار) و ذکر نوع مصالح و درجه مرغوبیت اجناس و طی قراردادی مکتوب نمایند.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی
قیمت از 10,000,000 الی 90,000,000 تومان
بازسازی و دکوراسیون
بازسازی و دکوراسیون
قیمت از 10,000,000 الی 90,000,000 تومان
طراحی و ساخت آبنما
طراحی و ساخت آبنما
قیمت از 10,000,000 الی 90,000,000 تومان
محوطه سازی و طراحی باغچه
محوطه سازی و طراحی باغچه
قیمت از 150,000 الی 500,000 تومان