اجرای روف گاردن
هوم‌سرویز
/
قیمت خدمات
/
بنایی و دکوراسیون
/
طراحی و اجرای روف گاردن

اجرای روف گاردن

از 1210 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت اجرای روف گاردن در تابستان 1402 چقدر است؟

قیمت طراحی و اجرای پوشش گیاهی روف گاردن

توافقی

قیمت طراحی و ساخت آلاچیق در فضای روف گاردن

توافقی

قیمت نصب چمن منصوعی روف گاردن

توافقی

قیمت ساخت و نصب مهپاش در روف گاردن

توافقی

متوسط قیمت50,000,000 تومانکمینه قیمت10,000,000 تومانبیشینه قیمت90,000,000 تومان

آنچه درباره اجرای روف گاردن خواهید خواند

  • روف گاردن چیست؟ چه فضاهایی مناسب اجرای روف گاردن است؟
  • مزایای ساخت روف گاردن
  • انواع روف گاردن
  • طراحی روف گاردن ویلا
  • اجرای روف گاردن از چه قسمت هایی تشکیل می شود؟
  • هزینه طراحی و اجرای روف گاردن به چه عواملی بستگی دارد؟
  • شرکت طراحی و اجرای روف گاردن هوم سرویز

روف گاردن چیست؟ چه فضاهایی مناسب اجرای روف گاردن است؟

طراحی و اجرای روف گاردن در واقعبه منظور ایجاد فضای سبز روی پشت بام یا تراس انجام میشود. اجرای روف گاردن یکی از بهترین راهکارهای استفاده از فضایمحدود مسکونی در راستای ایجاد فضای سبز مفید می باشد. در ساختروف گاردن پشت بام یا تراس معمولا از گیاهانی استفاده می شود کهمقاومت بیشتری در شرایط کم آبی، یخ زدگی، خشکی و عوامل اقلیمی متفاوت دارند. البته تمامی این موارد و اقداماتزیربنایی و زیرسازی باید تحت نظر متخصصین و مهندسین در شرکت طراحی واجرای روف گاردن انجام شود تا موجب بروز ایرادات در ساختار کلی ساختمان واستحکام بنا نشوند. در ادامه به معرفی انواع روف گاردن و عوامل موثر بر قیمتروف گاردن و همچنین معرفی بهترین شرکت طراحی و اجرای روفگاردن خواهیم پرداخت.

مزایای ساخت روف گاردن

روف گاردن یا طراحیبام سبز در سطوح بالایی ساختمان های تجاری و مسکونی با هدف ایجاد فضای بازی،سایه، استراحتگاه، بهبود معماری و نمای ساختمان و غیره ایجاد می شود. امروزه باحرکت به سوی صنعتی شدن و محدود شدن فضاهای باز و طبیعی، استفاده ی حداکثری ازفضای حیاط و پشت بام بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در طراحیو اجرای بام باغ المان های زیادی لحاظ می شود. از جمله آن مواردمی توان به اجرای انواع آبنما، آلاچیق، اجرای انواع چمن های مصنوعی وطبیعی وغیره اشاره نمود. در جهت نگه داری از این موارد نیز از سیستم آبیاریمکانیزه، سیستم های گرمایشی و دیگر تجهیزات مدرن استفاده می شود.

انواع روف گاردن

انواع روفگاردن متناسب با فضاهایی که در دسترس مشتری است طراحی و اجرا می شوند.معمولا اجرای روف گاردن یا طراحی باغ بام به چهار دسته گسترده، فشرده، ترکیبی یانیمه فشرده و روف گاردن مدولار تقسیم بندی می شوند که درادامه به توضیح مختصر در ارتباط با هر کدام خواهیم پرداخت.

اجرای روف گاردنگسترده

روف گاردن گسترده یکیاز پر طرفدارترین و محبوب ترین آنها به شمار می آید. اجرای روف گاردنگسترده برای پشت بام هایی پیشنهاد می شود که کاملا صاف یا با شیب بسیار ملایمهستند. بهترین گونه گیاهی برای این نوع بام ها گونه های گیاهی صحرایی و یا گیاهاندارای برگ گوشتی است که نیاز به آبیاری چندانی ندارند و ریشه عمیقی نیز نخواهندداشت. همچنین اجرای روف گاردن گسترده برای طراحی روف گاردنساده و کوچک که تحمل وزن زیاد را ندارند پیشنهاد می شود.

به خاطر داشته باشیدکه شما برای دیزاین مدل گسترده نمی توانید از تنوع گیاهان مختلف استفاده کنید. ایننوع از باغ بام ها از نظر پوشش گیاهی و ساخت و سازها به عنوان روف گاردن ارزانشناخته می شوند و بسیار مناسب برای آب و هوای مرطوب هستند.

اجرای روف گاردنفشرده

در طراحی و اجرای ایننوع روف گاردن ها با توجه به ساختار، میزان سطح و عمق خاک نسبتا زیادی که دارند،مناسب برای کاشت انواع درختان، درخچه های مختلف هستند. البته باید به خاطر داشتهباشید که به طور کل نباید از کاشت گیاهانی که ریشه مهاجم دارند و ریشه آنان به طوربی‌قاعده و نامنظم رشد می‌کنند، استفاده کرد.

اجرای باغ بام فشرده در سازه های عظیم، مقاوم و پایدارپیشنهاد می شود. به همین جهت بیش تر ساختمان های معمولی برای این گونه روف گاردنهای فشرده اصلا مناسب و کارآمد نیستند. همچنین در این نوع از روف گاردن ها نیاراساسی به مراقبت و نگهداری، آبیاری، کنترل کیفیت به صورت مستمر می باشد. پروسهنگهداری از این نوع روف گاردن کمی دشوار تراست اما در عوض فضایی رویایی را تجربهخواهید نمود.

ساخت روفگاردن مدولار

در اجرای روفگاردن مدولار با استفاده از کانتیرهای مخصوصی به کاشت گل و گیاهان روی پشت بامپرداخته می شود. معمولا طراحی روف گاردن به سبک مدولار بر روی یک لایهناپیوسته از کف بام اجرا می شوند. این روش مناسب آپارتمان های مسکونی است. درروش اجرای پرتابل، بار زنده ای به ساختمان وارد نمی شود و به صورت باکس روی پشتبام گونه های گیاهی قرار داده خواهند شد. همچنین قیمت روف گاردن پشت بام بهروش مدولار بسیار به صرفه و مناسب تر از سایر روش ها است.

اجرای روف گاردننیمه فشرده یا ترکیبی

ساخت روف گاردنترکیبی درواقع ترکیبی از موارد قبلی هستند. اما به طور کل ظرفیت بار بیشتری نسبت به مدلگسترده دارد. هزینه اجرای روف گاردن در این مدل به نسبت به مدل فشردهمناسب تر است و میتواند فضای زیبایی را به ارمغان بیاورد. همچنین نوع گیاهانی کهدر اجرای این طرح، قابل کاشت است متنوع هستند. لذا برای اخذ بهترین تصمیم بدونمتحمل شدن کمترین زیان، مشورت و همکاری با سازندگان و طراحان حرفه ای روفگاردن هوم سرویز پیشنهاد می شود.

طراحی روف گاردنکلاسیک

طراحی و اجرایروف گاردن کلاسیک در واقع برگرفته از معماری کلاسیک می باشد. منظوراز معماری کلاسیک شکوه و عظمت سازه است و تجمل گرایی چشم نوازی که در جای جای سازهخودنمایی می کند. در طراحی کلاسیک ستون های زیاد به همراه مجسمه های سنگی جمال وجبروت بنا را تکمیل می کنند. بر طبق این توضیحاتمی توان افزود که نظم و تقارن از ویژگی های اصلی طرح کلاسیک است. اینتقارن موجب می شود تمام اجزا از کوچکترین بخش با پیچیده ترین قسمت در هماهنگی کاملباهم باشند، به بیان دیگر اجزا تکمیل کننده هم هستند نه در تضاد با هم!

در طراحی روفگاردن کلاسیک اقدام به ساخت تجهیزات جانبی مانند آلاچیق و پرگولا میکنند. همچنین از جمله متریالی که در این نوع به کار گرفته می شود سنگ و چوب میباشد.

طراحی روف گاردنمدرن

طراحی و اجرایروف گاردن مدرن درواقع دنباله رو هیچ نظم و قانونی نیست. درست برعکسنمونه کلاسیک خود! انحنا، قوس و عدمتقارن در این نوع طراحی پلان می تواند گویای زیبایی، در انتهای کارباشد. ترکیب آب، آتش و نورپردازی مدرن در کنار فضای سبز تکمیل کننده هنرنمایی طراحاین سبک است. همچنین مبلمان روف گاردن در این سبک باید کاملا مدرن انتخابشوند.

طراحی روف گاردن ویلا

علاوه بر بام مجتمع های مسکونی، اداری وتجاری می توان در ویلا ها نیز به طراحی روف گاردن ویلا پرداخت.امروزه در ویلاها اقدام به طراحی و اجرای روف گاردن مدرن می کنند.به عبارت دیگر این فضای سبز دلنشین را می توان بر روی هر بامی مانند بام ویلا و یاخانه های ویلایی اجرا کرد و کافی است که عایق کاری، سیستم زهکشی و آبرسانی آن بهدرستی و کاملا مهندسی شده انجام شوند. همچنین برای داشتن درختان و گیاهان زیباباید بستر مناسبی از خاک حاصلخیز تهیه شود که وابسته به شرایط آب و هوایی گونه هایدرختی و گیاهی مناسب در آن کاشته و به عمل بیایند.

اجرای روف گاردن از چه قسمت هایی تشکیل می شود؟

اجرای روف گاردن از 5قسمت اساسی تشکیل شده است. این 5 قسمت باید به دقت طراحی و اجرا شوند تا ازایجاد معایب اجرای روف گاردن به کل جلوگیری شود و محیط ایده آلی پدیدبیاید.

لایه پوشش گیاهی

باید گیاهانی انتخابشوند که تا حد امکان سبک باشند و قابلیت رشد در خاک کم عمق را داشته باشند. همچنیننیاز به مراقبت های شدید و مستمر نیز نداشته باشند.

محیط کشت و خاک کاشت

منظور از محیط کاشتفضایی می باشد که گیاهان در آن رشد می کنند. محیط مورد نیاز برای کشت باید وزن کمیداشته باشد به همین دلیل نوع خاک روف گاردن با خاک معمولی قطعا تفاوت هایی دارد.در این حالت باید از محیط یا باکسی برای کشت استفاده کرد که سبک باشد و نهایت وزنیحدود ۹۰۰ کیلوگرم در هر متر مکعب البته در حالت مرطوب داشته باشد.

لایه زهکش

لایه زهکشی قسمتبسیار مهمی در پروسه طراحی روف گاردن به شمار می رود. در واقع در اینمرحله نکات ایمنی باید به درستی و با مهارت رعایت شوند تا عواقبی برای ساختمان بههمراه نداشته باشد. لایه زهکش از جمع شدن رطوبت اضافی در ریشه ها و گندیدن گیاهانجلوگیری می کند. همچنین صفحه زهکش مانع نفوذ ریشه و آسیب زدن به لایه عایق شده پشتبام نیز می شود.

لایه محافظ روفگاردن

این لایه بر روی سقفقرار می گیرد که از نشت احتمالی آب از سیستم زهکشی بر روی سقف جلوگیری می کند.البته با توجه به نوع طراحی روف گاردن کوچک یا بزرگ و نوع پوششگیاهی این لایه می تواند ترکیب بتن، ورقه ضخیم پلاستیکی، ورقه های فلزی و غیرهباشند.

لایه عایق پشتبام

این لایه نیز همانپوشش قوی و عایق پشت بام است که از نفوذ آب و نشت کردن آب به ساختمان جلوگیری میکند.

هزینه طراحی و اجرای روف گاردن به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت روف گاردن و کارهای این قبیل به صورت پروژه ایتعیین می شود. هزینه ساخت روف گاردن به موارد زیادی بستگی دارد واغلب نمی توان به صورت ثابت مبلغی را عنوان نمود. اولین عامل مهم و تاثیرگذار بر هزینه طراحی روف گاردن و قیمت اجرای روف گاردن میزانمساحت پشت بام است. مورد بعدی نوع پوشش گیاهی مد نظر است طبعا هرچه پوشش گیاهیمتراکم تر باشد قیمت اجرای روف گاردن نیز بیشتر خواهد شد. نوعزیرسازی و کف سازی هم عامل مهم دیگر در تخمین هزینه طراحی روف گاردن واجرای روف گاردن می باشد. تجهیزات جانبی و نوع آبیاری مورد نظر نیز بر هزینهساخت روف گاردن تاثیر می گذارند. به طور کل می توان اینگونه بیان نمود که بر اساسنوع نظر مشتری، فضا و زیرسازی معمولا قیمت طراحی روف گاردن و اجرای روفگاردن اعلام می شود.

شرکت طراحی و اجرای روف گاردن هوم سرویز

طراحی روف گاردن کوچک یا بزرگ تفاوتی با هم ندارند. در هردو این موارد نیاز به افراد متخصص و واجد شرایط می باشد. باید قبل از ساختروف گاردن کوچک هم در مورد زیرساخت های ساختمان اطلاعات کافیبه دست بیاورید و با متخصصین مشاوره لازم را داشته باشید. زیرا بعضی از ساختمانهاتحمل بار اضافی را ندارند و اصلا برای اجرای این طرح مناسب نیستند یاباید در آن ها از گیاهان بسیار محدود و سبک استفاده نمود. هیچگاه برای اجرای این طرح هزینه اجرای روف گاردن را مد نظر قرارندهید. زیرا کار ارزان قیمت، یعنی استفاده از متریال ارزان قیمت و بی کیفیت دربازار.

جهت اطلاع دقیق ازهزینه ها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. همکارانما جهت مشاوره و اعلام هزینه های نهایی راهنمایی های لازم را ارائه خواهند کرد.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس اجرای روف گاردن و همچنین ارایه خدمات طراحی و اجرای روف گاردن نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات دکوراسیون ارائه می دهد که شامل نصب پرده جدید توسط نصاب پرده حرفه ای, دوخت پرده ساده و شیک, نصب کاغد دیواری قابل شستشو , نصب پوستر کاغذ دیواری, نصب دیوار پوش پی وی سی , بازسازی خانه ویلایی و آپارتمانی, بازسازی آشپزخانه قدیمی, طراحی دکوراسیون داخلی, طراحی دکوراسیون مغازه, نصب موکت راه پله, ساخت آبنما در حیاط منزل, محوطه سازی باغ و ویلا, ساخت آلاچیق ساده فلزی, ساخت آلاچیق چوبی و پرگولا, اجرای نمای کامپوزیت ساختمان, غرفه سازی نمایشگاه می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های بنایی و دکوراسیون را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس اجرای روف گاردن

طراحی و اجرای روف گاردن

ساخت روف گاردن پشت بام

طراحی روف گاردن ویلا

اجرای بام سبز و روف گاردن آپارتمان

خدمات زیرساری، کفسازی، چمن کاری و ایجاد فضای سبز در پشت بام و تراس

اجرای انواع سیستم های آبیاری و نورپردازی اتوماتیک و ...

نظرات کاربران

profile picture
نگار جلودارزاده

بسیار خانم خوش برخورد و کم حرفی بودند و بدون معطلی و وقت کشی و ... کار رو انجام دادن و 6 ساعت کاملا خالص کار کردند

profile picture
بابک شیرزادی

با متانت با اخلاق صبور سزبه زیر و سز به کار خیلی ممنونم از شرکت بابت معرفی ایشون

profile picture
مهناز دهقان

خیلی آقای صبور و با حوصله ایی بودن . قفل در من به مشکل برخورد کرد و چفت درب نمیشد که مقصر سازنده در بود ولی ایشون با حوصله تمام در رو درست و اصولی نصب کردند و خیلی ممنونم ازشون و خسته نباشن

profile picture
محمد موسیوند

عالی بودن و پیگیری خوبی داشتند . وقت شناسی هم موردی بود که رضایت منو بیشتر از همه جلب کرد

شرایط طراحی روف گاردن و ساخت باغ بام استاندارد

همیار می بایست قبل از شروع پروژه طرح اولیه روف گاردن به صورت سه بعدی طراحی و پس از تایید و توافق مشتری نسبت به اجرای روف گاردن اقدام نماید.

همیار موظف به ارایه فاکتور اقلام خریداری شده توسط وی می باشد و مدت زمان صرف شده جهت مشاوره و تامین در فاکتور خدمات وی لحاظ خواهد شد.

چنانچه مکان مورد نظر جهت ساخت روف گاردن نیاز به اخذ تاییدیه از مدیریت ساختمان یا ارگان خاصی داشته باشد، مشتری می بایست تاییدیه های لازم را اخذ نماید.

همیار ابتدا می بایست از پروژه بازدید نموده و نمونه کار روف گاردن های اجرا شده و پیشنهادات خود را به مشتری اعلام نماید. همیار و مشتری برآورد هزینه و مدت زمان انجام کار را به همراه مشخص نمودن مسئولیت تامین کالا(مشتری یا همیار) و ذکر نوع مصالح و درجه مرغوبیت اجناس و طی قراردادی مکتوب نمایند.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی
قیمت از 10,000,000 الی 90,000,000 تومان
بازسازی و دکوراسیون
بازسازی و دکوراسیون
قیمت از 10,000,000 الی 90,000,000 تومان
طراحی و ساخت آبنما
طراحی و ساخت آبنما
قیمت از 10,000,000 الی 90,000,000 تومان
محوطه سازی و طراحی باغچه
محوطه سازی و طراحی باغچه
قیمت از 78,500,000 الی 78,500,000 تومان