رنگ بلکا

رنگ بلکا

از 1318 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت رنگ بلکا در بهار 1403 چقدر است؟

قیمت اجرای بلکا با مصالح(متر مربع)

35,000 الی 45,000 تومان

متوسط قیمت5,000,000 تومانکمینه قیمت5,000,000 تومانبیشینه قیمت5,000,000 تومان

آنچه درباره رنگ بلکا خواهید خواند

  • بلکا دیوار و سقف
  • انواع رنگ بلکا کدامند؟
  • تفاوت رنگ بلکا با رومالین در چیست؟
  • رنگ بلکا روی چه سطوحی انجام می شود؟
  • ترمیم بلکا آیا امکان پذیر است؟
  • قیمت بلکا به چه مواردی بستگی دارد؟
  • اجرای بلکا روی سقف و دیوار را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

بلکا دیوار و سقف

بلکا نوعی پوشش سلولوزی است که در بین عامه به نام رنگ بلکا نیز جا افتاده است. بلکا یک پوشش دیواری و سقفی محسوب می شود. مزایای زیادی در اجرای بلکا دخیل هستند که موجب می شود افراد به انتخاب این نوع دیوارپوش سلولوزی علاقمند شوند. کاملا طبیعی است که هر نوع پوشش دیواری دارای مزیت و معایت منحصر به فرد خود باشد. اجرای بلکا به علت راحتی در اجرا و نداشتن عوارض، طرفداران زیادی پیدا کرده است. در ادامه به معرفی انواع بلکا روی سقف، بلکا روی دیوار و عوامل موثر بر قیمت بلکا می پردازیم.

انواع رنگ بلکا کدامند؟

اجرای بلکا ساده

رنگ بلکا سفید یا بلکا ساده از پرطرفدارترین انواع رنگ بلکا به شمار می رود. معمولا برای اجرای بلکا روی سقف از بلکا ساده استفاده می شود. اجرای بلکا سفید ساده برای محیط های اداری، مغازه و محیط هایی مانند بیمارستان نیز استفاده می شود. از مزایای بلکا ساده سفید، قیمت بلکا مناسب است. همچنین اجرای بلکا ساده نیز از سایر موارد آسان تر است و در مدت زمان کوتاهتری اجرا می شود.

اجرای بلکا ابریشمی

رنگ بلکا انواع مختلفی دارد. اما یکی از زیباترین مدل های آن نصب و اجرای بلکا ابریشمی است. این نوع بلکا از تارهای ابریشمی تشکیل شده است و از این نوع، برای بلکا روی سقف و دیوار استفاده می شود. اجرای بلکا ابریشمی مقاومت قابل توجهی در مقابل رطوبت و حرارت دارد و همچنین عایق صوتی نیز محسوب می شوند. بلکا ابریشمی به علت ترکیب شدن با چسب و رزین از مقاومت بالاتری نسبت به اجرای بلکا ساده برخوردار است و طبعا قیمت بلکا ابریشمی نسبت به قیمت بلکا ساده بیشتر است. البته نمونه های بلکا ابریشمی هم با هم تفاوت هایی دارند. امروزه بیشتر از بلکا ابریشمی پایه کوتاه استفاده می شود که سرعت اجرای بالاتر وهمچنین بافت منسجم تری دارد.

تفاوت رنگ بلکا با رومالین در چیست؟

بلکا و رومالین در ساختار تفاوت چندانی با هم ندارند. تنها تفاوتی که برای بین آنها وجود دارد تفاوت رنگ و بافت‌هایی است که از آنها در بازار وجود دارد. خیلی از افراد به علت شباهت در ساختار آنها این نوع پوشش گیاهی را بلکا رومالین نیز می نامند. رومالین و بلکا هر دو از الیاف طبیعی ساخته شده اند. البته رومالین مقاومت بیشتری در مقابل رطوبت دارد و قابل شستشو است. قابلیت چسبندگی رومالین نسبت به اجرای رنگ بلکا بیشتر است و به همین علت برای نصب روی سقف مناسب تر است.

رنگ بلکا روی چه سطوحی انجام می شود؟

بلکا روی آهن

سطح آهن زنگ می زند از این رو برای اجرای بلکا روی آهن تاکید می شود که قبل از شروع، سطح آهن ضد زنگ و رنگ روغنی زده شود و سپس روی آن اقدام به اجرای بلکا شود. البته برای اجرای این نو پوشش سلولوزی سطح باید کاملا تمیز باشد و هیچ گونه مواد روغنی روی آن نباشد.

بلکا روی سیمان

پوشش های سلولوزی مانند بلکا روی سطوح سیمانی هم اجرا می شوند و نیازی به زیرسازی ندارند. تنها ایرادی که در اجرای بلکا روی سیمان وجود دارد این مورد است که سطح سیمانی به علت ناهمواری زیادی که دارد موجب می شود به مواد بیشتری بلکا در هر متر مربع نیاز باشد و قیمت بلکا بیشتر می شود. زیرا باید تمام ناهمواری ها با حجم بیشتری از بلکا پوشانیده شوند.

بلکا روی چوب

رنگ بلکا روی چوب خام انجام نمی شود. برای اجرای اینکار باید ابتدا سطح مورد نظر با رنگ روغن پوشش داده شود و سپس اقدام به اجرای بلکا روی چوب نمود. برای رنگ بلکا روی چوب باید از آب کمتری استفاده نمود و سطح چوب با تترونیوم رزین اغشته شود تا خشک شود و سپس به ادامه عملیات پرداخته شود. از این رو قیمت بلکا کمی بالا می رود.

اجرای بلکا روی رنگ پلاستیک

رنگ پلاستیک معمولا دارای چسبندگی چندانی به سطح زیرین خود نمی باشد. به همین علت رنگ بلکا روی رنگ پلاستیک مقاومت ندارد و پس از مدتی با هم از روی دیوار کنده خواهند شد. به همین علت قبل از اجرای بلکا روی دیوار باید سطح مورد نظر به تترونیوم رزین اغشته شود. البته بهتر است که کل رنگ از روی سطح کنده شود و سپس اقدام به اجرای رنگ بلکا نمود.

بلکا روی رنگ روغن

در صورتی که این سطوح دارای پوسیدگی نباشد به راحتی اجرای بلکا روی رنگ روغن انجام می شود. در صورتی پوشش روغنی دارای ترک باشد باید ابتدا پرایمر مخصوص روی سطح زده شود و سپس اقدام به اجرای بلکا روی رنگ روغنی نمود.

بلکا روی کاشی

اجرای بلکا روی کاشی و سطوح سنگی در صورتی که کاملا تمیز باشند و هیچ گونه آلودگی روی آنها نباشد، ایرادی ندارد. البته به علت وجود بند در بین کاشی برای ایجاد سطح صاف باید دو لایه بلکا روی سطح اجرا شود که قیمت بلکا را بالا می برد.

بلکا روی گچ

بهترین و محیا ترین سطح برای رنگ بلکا به سطوح گچی مرتبط است. البته باید سطح گچی به خوبی تراز شده باشد و تا ناهمواری برای رنگ بلکا روی گچ وجود نداشته باشد

ترمیم بلکا آیا امکان پذیر است؟

ممکن است طی مرور زمان به دلایل مختلف مانند ضربه و یا رطوبت زیاد پوشش بلکا دچار آسیب شده یا کنده شود. البته ترمیم بلکا به آسانی انجام می شود تنها قسمت آسیب دیده را کمی مرطوب کرده و جدا کرده و با نمونه جدید می توان جایگزین نمود. البته باید ترمیم و تعمیر رنگ بلکا به درستی انجام شود تا به قسمت های دیگر سرایت نکند.

قیمت بلکا به چه مواردی بستگی دارد؟

هزینه بلکا به موارد متعددی بستگی دارد. نمی توان یک رقم ثابتی را به عنوان قیمت بلکا اختصاص داد. در ابتدا باید با مراجعه به کاتالوگ بلکا دیوار و بلکا سقف نمونه مناسب انتخاب می شود. قیمت بلکا به متراژ مورد نظر بستگی دارد. مورد بعدی سطح مورد نظر است به طبع هرچه سطح محیا تر باشد قیمت بلکا کمتر خواهد شد و هر چه به زیرسازی بیشتری نیاز باشد قیمت اجرای آن نیز بالا می رود. مورد بعدی طرح مورد نظر برای رنگ بلکا است. هرچه طرح ساده تر باشد دستمزد و قیمت بلکا کمتر می شود و در صورت اجرای بلکا طرح دار میزان دستمزد اجرای بلکا افزایش پیدا خواهد کرد. به طور کل می توان قیمت بلکا را با یک فرمول برحسب متراژ دیوارها و سقف نیز به دست آورد. بدین صورت که متراژ محاسبه شده را در قیمت هر متر بلکا صرب نموده و قیمت نهایی به دست می آید.

اجرای بلکا روی سقف و دیوار را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

در صورتی که مایل به اجرای بلکا روی دیوار و سقف هستید به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید و از استادکاران ما به رایگان قیمت بگیرید. متخصصین ما جهت ارائه قیمت و مشاوره جهت انتخاب بهترین نوع رنگ بلکا برای سطوح مختلف با شما تماس خواهند گرفت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس رنگ بلکا و همچنین ارایه خدمات اجرای بلکا دیوار نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات نقاشی ارائه می دهد که شامل نقاشی نمای ساختمان, نقاشی درب حیاط, نقاشی راه پله دیوار , پتینه کاری ساختمان, خدمات نقاشی ساختمان می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های بنایی و دکوراسیون را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس رنگ بلکا

اجرای بلکا دیوار

اجرای بلکا سقف

اجرای بلکای طرحدار و ساده

ترمیم رنگ بلکا دیوار و سقف

اجرای بلکا ابریشمی و ساده روی چوب، آهن، شیشه و گچ

اجرای رنگ پوششی بلکا در منزل، اداره جات و سالن ها

نظرات کاربران

profile picture
زینب ابیان

خیلی عالی بود بی نهایت ممنونم از برنامه هوم سرویز

profile picture
حمید کباری

سرعتشون خوب بود و کیفیت کار هم بسیار بالا بود

شرایط اجرای رنگ بلکا روی چوب، دیوار، فلز و کاشی

چنانچه مشتری نیاز به همفکری و یا تهیه جنس مناسب توسط همیار باشد، همیار در صورت تهیه اجناس می بایست فاکتور نهایی خرید را به مشتری ارایه نماید.

همیار موظف می باشد پس از اتمام کار محیط را به صورت کامل تمیز نموده و به مشتری تحویل نماید.

درتعیین قیمت رنگ بلکا، نوع بلکا مورد استفاده (ساده، ابریشمی، کاهگلی و غیره) و متراژ ساختمان و نوع زیرکاری ساختمان( گچ، رنگ یا کاغذ دیواری) تاثیر دارد.

برای سهولت در انجام کار به شما پیشنهاد می کنیم قبل از شروع کار، محیط را خالی نموده و وسایل خود را بسته بندی نمایید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

خدمات مرتبط

sewing-curtains
دوخت پرده
قیمت از 6,200,000 الی 13,500,000 تومان
furniture-painting
رنگ کاری مبل
قیمت از 1,800,000 الی 3,500,000 تومان
ceramic-tile-installation
سرامیک کاری و نصب سرامیک
قیمت از 4,490,000 الی 4,490,000 تومان
3d-poster-installation
نصب پوستر سه بعدی
قیمت از 850,000 الی 850,000 تومان