رنگ بلکا

رنگ بلکا

از 1318 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت رنگ بلکا در تابستان 1402 چقدر است؟

قیمت اجرای بلکا با مصالح(متر مربع)

35,000 الی 45,000 تومان

متوسط قیمت1,700,000 تومانکمینه قیمت400,000 تومانبیشینه قیمت3,000,000 تومان

آنچه درباره رنگ بلکا خواهید خواند

  • بلکا دیوار و سقف
  • انواع رنگ بلکا کدامند؟
  • تفاوت رنگ بلکا با رومالین در چیست؟
  • رنگ بلکا روی چه سطوحی انجام می شود؟
  • ترمیم بلکا آیا امکان پذیر است؟
  • قیمت بلکا به چه مواردی بستگی دارد؟
  • اجرای بلکا روی سقف و دیوار را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

بلکا دیوار و سقف

بلکا نوعی پوششسلولوزی است که در بین عامه به نام رنگ بلکا نیز جا افتاده است.بلکا یک پوشش دیواری و سقفی محسوب می شود. مزایای زیادی در اجرای بلکا دخیلهستند که موجب می شود افراد به انتخاب این نوع دیوارپوش سلولوزی علاقمندشوند. کاملا طبیعی است که هر نوع پوشش دیواری دارای مزیت و معایت منحصر به فرد خودباشد. اجرای بلکا به علت راحتی در اجرا و نداشتن عوارض، طرفدارانزیادی پیدا کرده است. در ادامه به معرفی انواع بلکا روی سقف، بلکاروی دیوار و عوامل موثر بر قیمت بلکا می پردازیم.

انواع رنگ بلکا کدامند؟

اجرای بلکا ساده

رنگ بلکا سفید یا بلکا ساده از پرطرفدارترینانواع رنگ بلکا به شمار می رود. معمولا برای اجرای بلکا روی سقف ازبلکا ساده استفاده می شود. اجرای بلکا سفید ساده برایمحیط های اداری، مغازه و محیط هایی مانند بیمارستان نیز استفاده می شود. از مزایایبلکا ساده سفید، قیمت بلکا مناسب است. همچنین اجرای بلکا ساده نیز ازسایر موارد آسان تر است و در مدت زمان کوتاهتری اجرا می شود.

اجرای بلکاابریشمی

رنگ بلکا انواع مختلفی دارد. اما یکی از زیباترینمدل های آن نصب و اجرای بلکا ابریشمی است. این نوع بلکا ازتارهای ابریشمی تشکیل شده است و از این نوع، برای بلکا روی سقف و دیوار استفاده میشود. اجرای بلکا ابریشمی مقاومت قابل توجهی در مقابل رطوبت و حرارت دارد وهمچنین عایق صوتی نیز محسوب می شوند. بلکا ابریشمی به علت ترکیب شدن با چسبو رزین از مقاومت بالاتری نسبت به اجرای بلکا ساده برخوردار استو طبعا قیمت بلکا ابریشمی نسبت به قیمت بلکا ساده بیشتر است. البته نمونه های بلکاابریشمی هم با هم تفاوت هایی دارند. امروزه بیشتر از بلکا ابریشمی پایه کوتاهاستفاده می شود که سرعت اجرای بالاتر وهمچنین بافت منسجم تری دارد.

تفاوت رنگ بلکا با رومالین در چیست؟

بلکاو رومالین در ساختار تفاوت چندانی با هم ندارند. تنها تفاوتی کهبرای بین آنها وجود دارد تفاوت رنگ و بافت‌هایی است که از آنها در بازار وجوددارد. خیلی از افراد به علت شباهت در ساختار آنها این نوع پوشش گیاهی را بلکارومالین نیز می نامند. رومالین و بلکا هر دو از الیافطبیعی ساخته شده اند. البته رومالین مقاومت بیشتری در مقابل رطوبت دارد وقابل شستشو است. قابلیت چسبندگی رومالین نسبت به اجرای رنگ بلکا بیشتراست و به همین علت برای نصب روی سقف مناسب تر است.

رنگ بلکا روی چه سطوحی انجام می شود؟

بلکا روی آهن

سطح آهن زنگ می زنداز این رو برای اجرای بلکا روی آهن تاکید می شود که قبل از شروع،سطح آهن ضد زنگ و رنگ روغنی زده شود و سپس روی آن اقدام به اجرای بلکا شود. البتهبرای اجرای این نو پوشش سلولوزی سطح باید کاملا تمیز باشد و هیچ گونه مواد روغنیروی آن نباشد.

بلکا روی سیمان

پوشش های سلولوزیمانند بلکا روی سطوح سیمانی هم اجرا می شوند و نیازی به زیرسازی ندارند. تنهاایرادی که در اجرای بلکا روی سیمان وجود دارد این مورد است که سطح سیمانی به علتناهمواری زیادی که دارد موجب می شود به مواد بیشتری بلکا در هر متر مربع نیاز باشدو قیمت بلکا بیشتر می شود. زیرا باید تمام ناهمواری ها با حجم بیشتری ازبلکا پوشانیده شوند.

بلکا روی چوب

رنگ بلکا روی چوب خام انجام نمی شود. برای اجرای اینکارباید ابتدا سطح مورد نظر با رنگ روغن پوشش داده شود و سپس اقدام به اجرای بلکا رویچوب نمود. برای رنگ بلکا روی چوب باید از آب کمتری استفاده نمود و سطح چوب باتترونیوم رزین اغشته شود تا خشک شود و سپس به ادامه عملیات پرداخته شود. از این روقیمت بلکا کمی بالا می رود.

اجرای بلکا رویرنگ پلاستیک

رنگ پلاستیک معمولادارای چسبندگی چندانی به سطح زیرین خود نمی باشد. به همین علت رنگ بلکا روی رنگپلاستیک مقاومت ندارد و پس از مدتی با هم از روی دیوار کنده خواهند شد. بههمین علت قبل از اجرای بلکا روی دیوار باید سطح مورد نظر به تترونیومرزین اغشته شود. البته بهتر است که کل رنگ از روی سطح کنده شود و سپس اقدامبه اجرای رنگ بلکا نمود.

بلکا روی رنگروغن

در صورتی که این سطوحدارای پوسیدگی نباشد به راحتی اجرای بلکا روی رنگ روغن انجام میشود. در صورتی پوشش روغنی دارای ترک باشد باید ابتدا پرایمر مخصوص روی سطح زده شودو سپس اقدام به اجرای بلکا روی رنگ روغنی نمود.

بلکا روی کاشی

اجرای بلکا رویکاشی و سطوح سنگی در صورتی که کاملا تمیز باشند و هیچ گونه آلودگی روی آنهانباشد، ایرادی ندارد. البته به علت وجود بند در بین کاشی برای ایجاد سطح صاف بایددو لایه بلکا روی سطح اجرا شود که قیمت بلکا را بالا می برد.

بلکا روی گچ

بهترین و محیا ترینسطح برای رنگ بلکا به سطوح گچی مرتبط است. البته باید سطح گچی به خوبی تراز شدهباشد و تا ناهمواری برای رنگ بلکا روی گچ وجود نداشته باشد

ترمیم بلکا آیا امکان پذیر است؟

ممکن است طی مرورزمان به دلایل مختلف مانند ضربه و یا رطوبت زیاد پوشش بلکا دچار آسیب شده یا کندهشود. البته ترمیم بلکا به آسانی انجام می شود تنها قسمت آسیب دیده را کمی مرطوبکرده و جدا کرده و با نمونه جدید می توان جایگزین نمود. البته باید ترمیم و تعمیررنگ بلکا به درستی انجام شود تا به قسمت های دیگر سرایت نکند.

قیمت بلکا به چه مواردی بستگی دارد؟

هزینه بلکا به موارد متعددی بستگی دارد. نمیتوان یک رقم ثابتی را به عنوان قیمت بلکا اختصاص داد. در ابتداباید با مراجعه به کاتالوگ بلکا دیوار و بلکا سقف نمونهمناسب انتخاب می شود. قیمت بلکا به متراژ مورد نظر بستگی دارد. موردبعدی سطح مورد نظر است به طبع هرچه سطح محیا تر باشد قیمت بلکا کمترخواهد شد و هر چه به زیرسازی بیشتری نیاز باشد قیمت اجرای آن نیز بالا می رود.مورد بعدی طرح مورد نظر برای رنگ بلکا است. هرچه طرح ساده تر باشد دستمزد و قیمتبلکا کمتر می شود و در صورت اجرای بلکا طرح دار میزان دستمزداجرای بلکا افزایش پیدا خواهد کرد. به طور کل می توان قیمت بلکا را با یکفرمول برحسب متراژ دیوارها و سقف نیز به دست آورد. بدین صورت که متراژ محاسبه شدهرا در قیمت هر متر بلکا صرب نموده و قیمت نهایی به دست می آید.

اجرای بلکا روی سقف و دیوار را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

در صورتی که مایل به اجرای بلکاروی دیوار و سقف هستید به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواستنمایید و از استادکاران ما به رایگان قیمت بگیرید. متخصصین ما جهت ارائه قیمت ومشاوره جهت انتخاب بهترین نوع رنگ بلکا برای سطوح مختلف با شما تماس خواهند گرفت.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس رنگ بلکا و همچنین ارایه خدمات اجرای بلکا دیوار نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات نقاشی ارائه می دهد که شامل نقاشی نمای ساختمان, نقاشی درب حیاط, نقاشی راه پله دیوار , پتینه کاری ساختمان, خدمات نقاشی ساختمان می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های بنایی و دکوراسیون را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس رنگ بلکا

اجرای بلکا دیوار

اجرای بلکا سقف

اجرای بلکای طرحدار و ساده

ترمیم رنگ بلکا دیوار و سقف

اجرای بلکا ابریشمی و ساده روی چوب، آهن، شیشه و گچ

اجرای رنگ پوششی بلکا در منزل، اداره جات و سالن ها

نظرات کاربران

profile picture
حمید کباری

سرعتشون خوب بود و کیفیت کار هم بسیار بالا بود

شرایط اجرای رنگ بلکا روی چوب، دیوار، فلز و کاشی

چنانچه مشتری نیاز به همفکری و یا تهیه جنس مناسب توسط همیار باشد، همیار در صورت تهیه اجناس می بایست فاکتور نهایی خرید را به مشتری ارایه نماید.

همیار موظف می باشد پس از اتمام کار محیط را به صورت کامل تمیز نموده و به مشتری تحویل نماید.

درتعیین قیمت رنگ بلکا، نوع بلکا مورد استفاده (ساده، ابریشمی، کاهگلی و غیره) و متراژ ساختمان و نوع زیرکاری ساختمان( گچ، رنگ یا کاغذ دیواری) تاثیر دارد.

برای سهولت در انجام کار به شما پیشنهاد می کنیم قبل از شروع کار، محیط را خالی نموده و وسایل خود را بسته بندی نمایید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

دوخت پرده
دوخت پرده
قیمت از 1,810,000 الی 5,300,000 تومان
رنگ کاری مبل
رنگ کاری مبل
قیمت از 2,000,000 الی 2,000,000 تومان
سرامیک کاری و نصب سرامیک
سرامیک کاری و نصب سرامیک
قیمت از 5,500,000 الی 10,000,000 تومان
نصب پوستر سه بعدی
نصب پوستر سه بعدی
قیمت از 400,000 الی 3,000,000 تومان