لوازم خانگی

چرا صدای تلویزیون قطع شده است؟ تعمیر صدای تلویزیون

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

آیا صدای تلویزیون قطع شده است؟ همه لذت تماشای تلویزیون به پخش هم زمان صدا و تصویر است. گاهی تصویر صاف و شفاف دیده می شود ولی از دستگاه هیچ صدایی شنیده نمی شود. قطع صدای تلویزیون دلایل زیادی دارد که اصلی ترین آن مربوط به خرابی مین برد است. برای تعمیر صدای تلویزیون لازم است تا این قطعه تعمیر و یا تعویض شود. تعمیرات تخصصی تلویزیون کاری نیست که به تنهایی بتوانید انجام دهید. چنانچه دوره آموزش تعمیر تلویزیون را نگذراندید و در این مورد تجربه ای ندارید هرگز اقدام به باز کردن دستگاه نکنید. با این کار تنها مشکل را بیشتر می کنید و هزینه تعمیرات تلویزیون هم بیشتر می شود. عیب یابی و تعمیر تلویزیون یک تخصص حرفه ای است و توسط تعمیرکار با تجربه انجام می شود. قبل از تماس با تعمیرکار تلویزیون هوم سرویز موارد احتمالی را بررسی کنید

تعمیر صدای تلویزیون

عوامل زیادی دست به دست هم می دهند تا صدا و تصویر تلویزیون به خوبی پخش شود. معمولا برای روشن کردن تلویزیون از دستگاه کنترل استفاده می شود. همه دستگاه های ال سی دی و ال ای دی هم با کنترل روشن می شوند. آیا با زدن دکمه پاور روی کنترل، تصویر دارید ولی صدایی از بلندگوها شنیده نمی شود؟ قبل از هر کاری دکمه شدت صدا روی کنترل را بررسی کنید شاید صدای تلویزیون بسته است. این مشکل در اغلب موارد تنها دلیل قطع شدن صدای تلویزیون است. به خصوص وقتی فرزند کوچکی در خانه داشته باشید، احتمال دستکاری کنترل و خاموش کردن دکمه صدا هم وجود دارد. بچه ها با هر وسیله ای بازی می کند. اگر صدای دستگاه خاموش نیست موارد دیگر را بررسی کنید.

علت خاموش شدن تلویزیون چیست؟

هزینه تعمیر صدای تلویزیونهزینه تعمیر صدای تلویزیون

علت قطع شدن صدای تلویزیون

قبل از اینکه برای تعمیر صدای تلویزیون با تعمیرکار تماس بگیرید، یک مورد ساده را چک کنید. آیا به دستگاه گوشی هدفون متصل است؟ برخی از افراد به خصوص در ساعات دیر وقت شب، از هدفون برای شنیدن صدای تلویزیون استفاده می کنند. همه دستگاه های ال سی دی و ال ای دی، فیش مخصوص برای هدفون هم دارند. با اتصال هدفون به این فیش، صدای تلویزیون قطع شده و از طریق هدفون شنیده می شود. با خارج کردن هدفون از فیش جلوی تلویزیون، صدا دوباره مثل قبل شنیده می شود.

سرویس نصب و تعمیر تلویزیون

تعمیر صدای تلویزیون و بررسی کابل ها

در بسیاری از موارد شل شدن کابل صدا علت اصلی قطع شدن آن است. مثلا موقع نظافت منزل و گردگیری، کمی تلویزیون جا به جا شده و به طور اتفاقی سیم صدا از فیش خارج شده یا کمی شل شده است. همه سیم های پشت تلویزیون را یک به یک بررسی کنید. لازم است تا این سیم ها را یکبار خارج کرده و دوباره در فیش مربوط وارد کنید. به این ترتیب خیال تان بابت شل بودن سیم و کابل ها راحت می شود. مطمئن شوید که کابل HDML و صدا به درستی وصل شده است گاهی به طور غیر عمدی این سیم ها جا به جا می شوند.  فراموش نکنید موقع بررسی سیم ها احتمال برق گرفتگی را هم در نظر بگیرید و جانب احتیاط را نگهدارید. 

هزینه تعمیر لوازم خانگی در هوم سرویز چقدر است؟

آموزش تعمیر صدای تلویزیونتعمیر صدای تلویزیون

بررسی بلندگوها

تعمیر صدای تلویزیون بدون بررسی بلندگوها کمی پیچیده تر می شود. باندهای صدای ال سی دی و ال ای دی طوری کار پخش صدا را بر عهده دارند. برندهای مختلف صوتی-تصویری با تولید بلندگوها و باندهای صدای مختلف، کیفیت پخش صدا را بیشتر کرده اند. این روزها همه دستگاه های تلویزیون دارای سیستم پخش صدای حرفه ای مجهز به چهار بلندگو و ساب ووفر خانگی است. قطع شدن اتصال بلندگوها به معنی از دست دادن صدای تلویزیون است. در ضمن این بلندگوها هم در مرور زمان دچار آسیب می شوند و احتمال خرابی در بلندگو هم هست. 

بررسی تنظیمات تلویزیون

با استفاده از کنترل، وارد قسمت تنظیمات دستگاه تلویزیون شوید. تنظیمات صدا را بررسی کنید. به هم خوردن تنظیمات صدا و نوع پخش صدا منجر به قطع شدن صدای تلویزیون می شود. در این صورت برای تعمیر صدای تلویزیون کافیست تنظیمات دستگاه را روی پخش صدا از بلندگو تغییر دهید. تعمیرات تخصصی تلویزیون بسیار پیچیده است ولی تنظیمات دستگاه با استفاده از فرمان های خود دستگاه کار ساده ای است. بر روی همه دستگاه های کنترل تلویزیون، دکمه هایی برای تنظیم صدا و تصویر هم وجود دارد. از روی دفترچه راهنما می توانید نحوه ورود به بخش تنظیمات و چگونگی تنظیم صدای تلویزیون را ببینید. در همه برندهای تلویزیون با کمی اختلاف، این تنظیمات دیده می شود. استفاده از این بخش اصلا پیچیده نیست و خودتان هم می توانید انجام دهید.

تعمیر لوازم خانگی، آسان‌تر از همیشه!

تعمیر صدای تلویزیون در تهراننصب و تعمیر تلویزیون

عیب یابی  تعمیر صدای تلویزیون

به طور کلی مشکلات قطعی صدا مربوط به ۳ عامل سیم و کابل صدا، تنظیمات تلویزیون و اسپیکرهاست. اگر همه موارد ذکر شده را بررسی کردید و هنوز مشکل صدای تلویزیون برطرف نشده، احتمال خرابی مین برد وجود دارد. برای تعمیر صدای تلویزیون وقتی برد دچار مشکل شده با تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید. تعمیر اسپیکرها و برد کاملا تخصصی است و نمی توانید خودتان آن را انجام دهید. در صورتی که مشکل قطع صدا از ایراد در کابل HDML، باشد می توانید با خرید یک کابل جدید مشکل صدا را برطرف کنید. اما در مورد تعویض مین برد با همیاران تعمیرکار تلویزیون هوم سرویز تماس بگیرید.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و تعمیر تلویزیون هم ارائه میده؟

خدمات نصب و تعمیر تلویزیون هوم سرویز

تعمیرات تخصصی تلویزیون از خدمات درب منزل هوم سرویز است. این سرویس توسط تکنیسین حرفه ای و با تجربه ارائه می شود. تعمیر و تعویض برد دستگاه، تعمیرات تخصصی پاروز، اسپیکر، پنل و تنظیم تلویزیون بخشی از خدمات تخصصی هوم سرویز است که در همه مناطق تهران ارائه می شود. نصب تلویزیون روی پایه میز تلویزیون و اتصال به سایر دستگاه های صوتی تصویری قابل انجام است. هزینه سرویس های ارئه شده طبق تعرفه و منصفانه قیمت گذاری شده است. نرخ خدمات به صورت شفاف از طریق اپلیکیشن هوم سرویز اطلاع رسانی شده است. در صورت نیاز به تعویض قطعات، فاکتور اقلام خریداری شده توسط همیار به دستمزد افزوده می شود.

ثبت سفارش رایگان سرویس نصب و تعمیر تلویزیون از طریق اپلیکیشن هوم سرویز

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نصب و تعمیر تلویزیون تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا