تعمیرات و خدمات فنی

علت گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری چیست؟

به "هوم سرویز"

خدمات فنی، نظافتی و تعمیراتی

منازل و شرکت ها

خوش آمدید!

021-91001332

گرم نشدن آب آبگرمکن یکی از رایج ترین مشکلات در سیستم گرمایشی ساختمان است. همه دستگاه های گرمایشی بعد از مدتی، دچار مشکل می شوند و لازم است تا عیب یابی و تعمیر شوند. علت گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری چند مورد مشخص است. تعمیرکار متخصص به سادگی مشکل را پیدا می کند. اگر آب حمام و دستشویی سرد است ابتدا از روشن بودن آبگرمکن مطمئن شوید. در صورتی که پیلوت روشن و دمای آب هم به درستی تنظیم شده ولی همچنان آب سرد است با سرویس نصب و تعمیر آبگرمکن هوم سرویز تماس بگیرید. در کوتاه ترین زمان تکنیسین با تجربه به محل اعزام و مشکل را برطرف می کند.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

علت گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری چیست؟

انواع آبگرمکن دیواری و زمینی وظیفه تامین آب گرم ساختمان را به عهده دارند. وقتی سیستم گرمایشی به هر علتی دچار مشکل می شود، باید به سرعت ایراد کار را پیدا کرد. بدون تردید نمی توانید چندین روز بدون آبگرم حمام و ... سپری کنید. عدم دسترسی به آبگرم برای خانواده هایی که فرزند کوچک دارندف یک فاجعه است. اگر آبگرمکن آب را گرم نمی کند ابتدا دمای آب را بررسی کنید. گاهی سهوا و اتفاقی، دما از تنظیم خارج شده که با افزایش دما مشکل حل می شود. مورد بعدی اینکه سر دوش حمام را از نظر جرم آب و گرفتگی بررسی کنید گاهی رسوب لوله های آب موجب می شود تا انتقال آب گرم با مشکل روبرو شود.اگر مشکل از این موارد نیست یقینا  علت گرم نشدن آب آبگرمکن یکی از مواردی است که در ادامه به آن پرداخته می شود.

رسوب گرفتن مبدل حرارتی

به جرات می توان گفت اصلی ترین دلیل سرد بودن آب، رسوب مبدل است. آب لوله کشی حاوی مواد معدنی زیادی است که به مرور در لوله ها رسوب می دهند. این رسوب در آبگرمکن و مخزن آب نیز تشکیل می شود. با توجه به کارکرد مداوم آبگرمکن و همچنین دمای زیاد، رسوب مبدل به سرعت تشکیل می شود. رسوب گرفتن آبگرمکن بسیار طبیعی است و در همه مناطق دیده می شود. رسوب آب در ته مخزن جمع می شود و قادر به خروج از آب گرمکن نیست. معمولا فشار آب گرم هم کم می شود و رسوب آب همه سر دوش ها و شیرآلات را هم می گیرد. برای رفع این مشکل لازم است تا عملیات رسوب زدایی آبگرمکن انجام شود. برای از بین بردن رسوبات آبگرمکن، محفظه آب به طور کامل شستشو داده می شود. این کار نیاز به تجربه و مهارت دارد.

قیمت گذاری خدمات خانگی تعرفه قیمت نصب و تعمیر پکیج و آبگرمکن

علت گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری چیست؟

روشن نشدن پیلوت

با زدن کلید روشن آبگرمکن، شمعک روشن می شود. هر گون مشکلی در سیستم شعله اعم از خاموش شدن یا سوخت ناقص مربوط به پیلوت است. گرفتکی، کثیفی و خرابی پیلوت موجب می شود تا شعله خاموش شده و آبگرمکن نتواند آب را گرم کند. همین مشکل ساده باعث قطع شدن آب گرم ساختمان می شود و مشکلات زیادی را به وجود می آورد. اگر با تمیز کردن پیلوت مشکل هنوز حل نشده باشد پس علت گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری یکی از این موارد است:

چگونه رسوب گیری آبگرمکن دیواری را انجام دهیم؟

  • اشکال در ترموکوبل

ترموکوبل وسیله ای مهم در لوازم گرمایشی است که کارش تنظیم دما است. برای اینکه مشعل شعله ور شود لازم است تا ترموکوبل آبگرمکن به درستی کار کند. خرابی این وسیله موجب قطع ارتباط پیلوت شده و شعله روشن نمی ماند. با تعمیر و یا تعویض این قطعه مشکل گرم شدن آب آبگرمکن هم برطرف می شود. گاهی مشکل از شل بون مهره ترموکوبل است که تنظیم آن مشکل برطرف می شود.

  • فشار گاز کم علت گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری

متداول ترین علت گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری در اغلب موارد، اُفت فشار گاز است. اگر در اطراف آبگرمکن بوی تند سیر مانند به مشام می رسد فورا دستگاه را خاموش کرده و با سرویس تعمیر آبگرمکن هوم سرویز تماس بگیرید. دلیل افت فشار گاز می تواند نشتی در لوله های گاز باشد که باید توسط تکنیسین بررسی شود.

راهنمای عیب یابی و تعمیر آبگرمکن در منزل

گرم نشدن آب آبگرمکن دیواریعلت گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری

مشکلات لوله کشی ساختمان

لوله کشی های نامناسب و غیر اصولی کارکرد آبگرمکن را مختل می کند. برای مثال وجود پیچ و خم های زیاد، استفاده از لوله های با قطر کم، انشعابات فرعی همگی مشکل ساز است. در این صورت به محض نصب آبگرمکن دیواری، آب خروجی به اندازه کافی گرم و دائمی نیست و یا به فاصله کوتاهی این مشکل ایجاد می شود. علت گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری هر چه باشد تنها یک متخصص با تجربه می تواند مشکل را برطرف کند.

چرا شمعک آبگرمکن خاموش می شود؟ روشن نماندن شمعک آبگرمکن

علت گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری : دودکش

این مشکل گاهی نادیده گرفته می شود اما نقش مهمی در کیفیت کارکرد آبگرمکن دارد. دودکش های غیر استاندارد بلای جان آبگرمکن و پکیج هستند و می توانند خطرات جدی برای خانواده ها ایجاد کنند. دودکش استاندارد می تواند گازها را خارج کند و به این ترتیب سوخت بگرمکن بهتر انجام می شود. علت سرد بودن به می تواند ناشی از خاموش شدن بگرمکن باشد که به دلیل عدم کارکرد صحیح دودکش ها رخ داده است.

water-heater

بیشتر بخوانید  تعمیر آبگرمکن بوتان در تهران

نصب و تعمیر آبگرمکن دیواری با تخفیف استثنایی!

علت سرد بودن آب آبگرمکنعلت گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری
عنوان(سال 99)از قیمت(تومان)تا قیمت(تومان)
نصب آبگرمکن دیواری80000120000
نصب آبگرمکن ایستاده80000140000
نصب شیرآلات(هر عدد)3000035000
رسوب زدایی کامل80000120000
سرویس کامل100000140000
تعویض مبدل5000060000

خدمات نصب و تعمیر آبگرمکن در تهران

آبگرمکن دچار مشکل شده ؟ با ما تماس بگیرید. سرویس نصب و تعمیر آبگرمکن هوم سرویز در همه روزهای هفته فعال است. در هر کجای تهران که زندگی می کنید سرویس کامل آبگرمکن را به حرفه ای ها بسپارید. رسوب زدایی کامل، تعویض مبدل، نصب شیرآلات، تعمیر آبگرمکن قدیمی و ... در محل توسط تعمیرکار متخصص. هزینه تعمیرات پس از بازدید و عیب یابی اعلام می شود. لیست خدمات و قیمت های سرویس آبگرمکن را در همین مطلب مشاهده کنید. ثبت سفارش از طریق اپلیکیشن هوم سرویز رایگان بوده و شامل پرداخت حق اشتراک و غیره نیست. همه سفارش های ثبت شده در این سامانه دارای تضمین کیفیت خدمات هستند. 

برای ثبت سفارش رایگان سرویس نصب و تعمیر آبگرمکن از اپلیکیشن هوم سرویز استفاده کنید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

‫۲ نظرها

  1. با سلام. آبگرمکن دیواری ما در داخل آشپزخانه نصب است و آب گرم و فشار در ظرفشویی هم مناسب است، اما با باز کردن شیر آب گرم در حمام آبگرمکن روشن نمی شود. دلیل آن چیست؟

    1. سلام رایگان سفارش ثبت بفرمایید تا همکاران ما برای مشاوره دقیق باهاتون تماس بگیرند و در صورت تایید خدمتتون برسند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا