لوازم خانگی

مهمترین علت گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری چیست؟ ✔️ تعمیر فوری آبگرمکن

گرم نشدن آب آبگرمکن یکی از رایج ترین مشکلات در سیستم گرمایشی ساختمان است. همه دستگاه های گرمایشی بعد از مدتی، دچار مشکل می شوند و لازم است تا عیب یابی و تعمیر شوند. علت گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری چند مورد مشخص است. تعمیرکار متخصص به سادگی مشکل را پیدا می کند. اگر آب حمام و دستشویی سرد است ابتدا از روشن بودن آبگرمکن مطمئن شوید. در صورتی که پیلوت روشن و دمای آب هم به درستی تنظیم شده ولی همچنان آب سرد است با سرویس نصب و تعمیر آبگرمکن هوم سرویز تماس بگیرید. در کوتاه ترین زمان تکنیسین با تجربه به محل اعزام و مشکل را برطرف می کند.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

علت گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری چیست؟

انواع آبگرمکن دیواری و زمینی وظیفه تامین آب گرم ساختمان را به عهده دارند. وقتی سیستم گرمایشی به هر علتی دچار مشکل می شود، باید به سرعت ایراد کار را پیدا کرد. بدون تردید نمی توانید چندین روز بدون آبگرم حمام و … سپری کنید. طبیعتا با نصب دستگاه تصفیه آب نمی توانید از آبگرمکن بگذرید. این دو وسیله کاربرد متفاوتی دارند دستگاه تصفیه تنها آب را از لحاظ آلودگی ها، مناسب شرب می کند اما آبگرمکن برای گرم کردن دمای آب به کار می رود. عدم دسترسی به آبگرم برای خانواده هایی که فرزند کوچک دارند، یک فاجعه است. به خصوص در فصول سرد سال که کاربرد آبگرمکن بیشتر هم می شود.

اگر آبگرمکن آب را گرم نمی کند ابتدا درجه تنظیم دمای آب را بررسی کنید. گاهی سهوا و اتفاقی، دما از تنظیم خارج شده که با افزایش دما مشکل حل می شود. مورد بعدی اینکه سر دوش حمام را از نظر جرم آب و گرفتگی بررسی کنید گاهی رسوب لوله های آب موجب می شود تا انتقال آب گرم با مشکل روبرو شود. در این صورت با تمیز کردن سر دوش یا تعویض آن، مشکل به کلی برطرف خواهد شد. چنانچه مشکل از جرم سردوش باشد، بقیه شیرهای آب گرم، سالم هستند و می توانید با باز کردن شیر آب گرم آشپزخانه، از کارکرد آبگرمکن مطمئ شوید. اگر مشکل از این موارد نیست یقینا  علت گرم نشدن آبگرمکن دیواری مربوط به خود دستگاه است.

سرویس آبگرمکن دیواری

چرا ابگرمکن دیواری اب را داغ نمیکند

علت گرم نکردن آبگرمکن دیواری و علت گرم نشدن ابگرمکن ایستاده از نظر فنی مشابه است. تنها تفاوت در طراحی آبگرمکن است که یکی برای محیط های کوچک و دیگری برای فضای بیرون از منزل، مورد استفاده قرار می گیرد.  آب آب به طور کلی داغ نمی شود ولی گاهی دمای آب نوسان دارد و سرد و گرم می شود. علت سرد و گرم شدن آب آبگرمکن دیواری بوتان و برندهای داخلی و خارجی یا قطع آب گرم یکی از این موارد است:

رسوب گرفتن مبدل حرارتی

به جرات می توان گفت اصلی ترین دلیل سرد بودن آب، رسوب مبدل است. آب لوله کشی حاوی مواد معدنی زیادی است که به مرور در لوله ها رسوب می دهند. این رسوب در آبگرمکن و مخزن آب نیز تشکیل می شود. با توجه به کارکرد مداوم آبگرمکن و همچنین دمای زیاد، رسوب مبدل به سرعت تشکیل می شود. رسوب گرفتن آبگرمکن بسیار طبیعی است و در همه مناطق دیده می شود. رسوب آب در ته مخزن جمع می شود و قادر به خروج از آب گرمکن نیست. معمولا فشار آب گرم هم کم می شود و رسوب آب همه سر دوش ها و شیرآلات را هم می گیرد. برای رفع این مشکل لازم است تا عملیات رسوب زدایی آبگرمکن انجام شود. برای از بین بردن رسوبات آبگرمکن، محفظه آب به طور کامل شستشو داده می شود. این کار نیاز به تجربه و مهارت دارد.

راهنمای نصب آبگرمکن دیواری در فضای بسته

علت گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری چیست؟

روشن نشدن پیلوت علت سرد و گرم شدن آب آبگرمکن دیواری

با زدن کلید روشن آبگرمکن، شمعک روشن می شود. هر گون مشکلی در سیستم شعله اعم از خاموش شدن یا سوخت ناقص مربوط به پیلوت است. گرفتکی، کثیفی و خرابی پیلوت موجب می شود تا شعله خاموش شده و آبگرمکن نتواند آب را گرم کند. همین مشکل ساده باعث قطع شدن آب گرم ساختمان می شود و مشکلات زیادی را به وجود می آورد. اگر با تمیز کردن پیلوت مشکل هنوز حل نشده باشد پس علت گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری یکی از این موارد است:

چگونه رسوب گیری آبگرمکن دیواری را انجام دهیم؟

 • اشکال در ترموکوبل

ترموکوبل وسیله ای مهم در لوازم گرمایشی است که کارش تنظیم دما است. برای اینکه مشعل شعله ور شود لازم است تا ترموکوبل آبگرمکن به درستی کار کند. خرابی این وسیله موجب قطع ارتباط پیلوت شده و شعله روشن نمی ماند. با تعمیر و یا تعویض این قطعه مشکل گرم شدن آب آبگرمکن هم برطرف می شود. گاهی مشکل از شل بون مهره ترموکوبل است که تنظیم آن مشکل برطرف می شود. علت سرد شدن آب آبگرمکن دیواری بوتان معمولا از همین قسمت است که به راحتی و با کمترین هزینه قابل تعمیر است. معمولا این قطعه تعمیر نمی شود و به طور کامل با یک قطعه سالم، تعویض می شود. 

 • فشار گاز کم علت گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری

متداول ترین علت گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری در اغلب موارد، اُفت فشار گاز است. افت فشار دو عامل دارد اولی مربوط به لوله کشی گاز منطقه است و خارج از اختیارات صاحبین املاک است. در این مورد کار زیادی نمی توانید انجام دهید و کل محل با این مشکل روبرو است. اما مهم ترین دلیل افت فشار گاز، احتمال نشتی در لوله کشی گاز ساختمان است که باید به سرعت، تعمیر شود. اگر در اطراف آبگرمکن بوی تند سیر مانند به مشام می رسد فورا دستگاه را خاموش کرده و با سرویس تعمیر آبگرمکن هوم سرویز تماس بگیرید. دلیل افت فشار گاز می تواند نشتی در لوله های گاز باشد که باید توسط تکنیسین بررسی شود. سهل انگاری در این قضیه می تواند پیامدهای ناگواری به دنبال داشته باشد.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و تعمیر آبگرمکن هم ارائه میده؟

نصب و تعمیر آبگرمکن دیواری با تخفیف استثنایی!

گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری

علت گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری

مشکلات لوله کشی ساختمان علت گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری

علت قطع اب گرم ابگرمکن می تواند از لوله کشی های نامناسب باشد. کارکرد آبگرمکن ارتباط مستقیم با نحوه لوله کشی آب سرد و گرم ورودی و خروجی دارد. برای مثال وجود پیچ و خم های زیاد، استفاده از لوله های با قطر کم، انشعابات فرعی همگی مشکل ساز است. در این صورت به محض نصب آبگرمکن دیواری، آب خروجی به اندازه کافی گرم و دائمی نیست و یا به فاصله کوتاهی این مشکل ایجاد می شود. علت گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری هر چه باشد تنها یک متخصص با تجربه می تواند مشکل را برطرف کند.

چرا شمعک آبگرمکن خاموش می شود؟ روشن نماندن شمعک آبگرمکن

علت گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری : دودکش

این مشکل گاهی نادیده گرفته می شود اما نقش مهمی در کیفیت کارکرد آبگرمکن دارد. دودکش های غیر استاندارد بلای جان آبگرمکن و پکیج هستند و می توانند خطرات جدی برای خانواده ها ایجاد کنند. دودکش استاندارد می تواند گازها را خارج کند و به این ترتیب سوخت بگرمکن بهتر انجام می شود. علت سرد بودن به می تواند ناشی از خاموش شدن بگرمکن باشد که به دلیل عدم کارکرد صحیح دودکش ها رخ داده است.

water-heater

علت روشن نشدن آبگرمکن دیواری به همراه راه حل آن

علت سرد بودن آب آبگرمکن

علت گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری بوتان b3115

تعرفه خدمات آبگرمکن دیواری و ایستاده در هوم سرویز

عنوان( به روز رسانی سال 1400 )از قیمت(تومان)تا قیمت(تومان)
نصب آبگرمکن دیواری120000165000
نصب آبگرمکن ایستاده90000160000
نصب شیرآلات(هر عدد)3500055000
رسوب زدایی کامل105000175000
سرویس کامل120000190000
تعویض مبدل7000095000

خدمات نصب، تعمیر و سرویس آبگرمکن در تهران

آبگرمکن دچار مشکل شده ؟ با ما تماس بگیرید. سرویس نصب و تعمیر آبگرمکن هوم سرویز در همه روزهای هفته فعال است. در هر کجای تهران که زندگی می کنید سرویس کامل آبگرمکن را به حرفه ای ها بسپارید. رسوب زدایی کامل، تعویض مبدل، نصب شیرآلات، تعمیر آبگرمکن قدیمی و … در محل توسط تعمیرکار متخصص. هزینه تعمیرات پس از بازدید و عیب یابی اعلام می شود. لیست خدمات و قیمت های سرویس آبگرمکن را در همین مطلب مشاهده کنید. سرویس دور ای و تعمیرات انواع آبگرمکن های ایرانی و خارجی نیز پذیرفته می شود.

هزینه خرید قطعات بر عهده مشتری است. در صورتی که تکنیسین قطعه را خریداری کند، مبلغ خرید طبق فاکتور به قیمت نهایی افزوده خواهد شد. با توجه به وضعیت بازار و اجناس فیک و غیر اصل، حتی الامکان سعی می شود از قطعه اصل گارانتی دار برای تعمیرات لوازم گازی استفاده شود. ثبت سفارش از طریق اپلیکیشن هوم سرویز رایگان بوده و شامل پرداخت حق اشتراک و غیره نیست. همه سفارش های ثبت شده در این سامانه دارای تضمین کیفیت خدمات هستند. قبل از تماس با ما از وصل بودن گاز شهری مطمئن شوید.

برای ثبت سفارش رایگان سرویس نصب و تعمیر آبگرمکن از اپلیکیشن هوم سرویز استفاده کنید

  021-91001332

‫۸ دیدگاه ها

 1. با سلام. آبگرمکن دیواری ما در داخل آشپزخانه نصب است و آب گرم و فشار در ظرفشویی هم مناسب است، اما با باز کردن شیر آب گرم در حمام آبگرمکن روشن نمی شود. دلیل آن چیست؟

  1. سلام رایگان سفارش ثبت بفرمایید تا همکاران ما برای مشاوره دقیق باهاتون تماس بگیرند و در صورت تایید خدمتتون برسند

 2. سلام آبگرم کن قبل از اینه خوب آب را داغ کند اتومات میکند و خاموش میشود
  آبگرم کن منبعی ایران کارتونی مدل دیواری

 3. سلام آبگرمن کن دیواری ما روشن میشودوشعله دارد ولی آب نیم گرم در حمام وتازگی ها در دستشویی وتوالت آب گرم نیست طبقه ۴ هستیم

 4. سلام وقت بخیر
  آبگرمکن دیواری ماوقتی آب گرم رو به تنهایی باز میکنین خوب آب گرم میکنه ولی به محض اینکه یه کم آب سرد باز میکنیم تا آب ولرم بشه شعله خاموش میشه وآب سرد میشه .این مورد توی تمام شیر ها اتفاق میفته .
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا