برقکاری ساختمان

بهترین نوع دوربین مدار بسته برای منازل مسکونی و شرکت ها کدامند؟

انتخاب دوربین مدار بسته مناسب

بهترین نوع دوربین مدار بسته برای منازل مسکونی و شرکت ها کدامند؟

با گسترش مشاغل و  شلوغ شدن محل کار و زندگی نصب دوربین مدار بسته به یکی از الزامات زندگی مدرن تبدیل شد. زیرا در همه موارد امکان نظارت مستقیم توسط نیروی انسانی امکان پذیر نیست. در نیز صورت امکان نیز هزینه بسیار بالایی را در پی دارد. در این راستا هوم سرویز در سرویس نصب و تعمیر دوربین مدار بسته با کمک بهترین متخصصن این رشته اماده ارائه خدمت هستند. قیمت نصب دوربین مدار بسته قطعا در تصمیم شما تاثیر به سزایی خواهد داشت.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

انتخاب و خرید بهترین دوربین مدار بسته خانگی و دوربین مدار بسته مناسب شرکت ها همواره یک دغدغه ذهنی برای متقاضیان آنهاست.

زیرا با توجه به مکان و نوع کسب و کار، مدل دوربین باید متناسب خریداری شود. همچنین نصب دوربین مداربسته و هوشمند سازی باید توسط متخصص نصب دوربین ماهر، طراحی و اجرا شود. شما می توانید برای گرفتن مشاوره و یا نصب و عیب یابی دوربین مدار بسته خود از طریق سامانه هوم سرویز ثبت سرویس نمایید.

ما در این پست قصد داریم توضیحات لازم و کافی را در جهت خرید بهترین دوربین مدار بسته برای منزل یا شرکت ها را ارائه کنیم، همچنین تجهیزات مورد نیاز نصب دوربین را برایتان به تفضیل شرح خواهیم داد.

دو مدل از متداول ترین دوربین های مدار بسته را با هم بررسی و مقایسه کنیم :

دوربین مدار بسته دام و بولت

 1. دوربین مدار بسته دام (dome) : نام دوربین مدار بسته دام، برگرفته از شکل گنبدی این نوع دوربین ها می باشد. دوربین مدار بسته دام میدان دید بالایی در اختیار قرار می دهد. زاویه فیلم برداری در دوربین مدار بسته دام مشخص نیست، به همین علت همواره جلوی سارقان را از ارتکاب جرم میگیرد.

 دوربین مدار بستهDOME مناسب شرکت ها است. زیرا به راحتی بر روی سقف نصب می شود و تمام جزییات را ضبط می کند.

دوربین مدار بسته دام چگونه کار میکند؟

دوربین مدار بسته دام با اشعه مادون قرمز مجهز شده اند. این فناوری موجب شده است، تا در نور بسیار کم یا حتی در تاریکی مطلق قابل به فیلم برداری و ضبط تصاویر باشند. لنز این دوربین در فضای بسته قرار دارد، به همین علت طول عمر بالاتری نسبت به دوربین مدار بسته بالت دارد. همچنین امکان خرابی و دستکاری توسط افراد متخلف نیز وجود ندارد.

۲٫ دوربین مدار بسته بالت (BULLET):

این نوع از دوربین های مداربسته معمولا به شکل استوانه یا مکعب مستطیل هستند. که به صورت دیواری و در محیطهای بیرونی قابل نصب هستند. اصطلاح بولت (Bullet) در زبان لاتین به معنای گلوله یا لوله است. دوربین های بولت نیز چون بدنه ای استوانه ای شکل و عموما فلزی دارند، این گونه نامگذاری شده اند.

بهترین دوربین مدار بسته برای مجتمع های مسکونی مخصوصا فضای خارجی دوربین مداربسته بالت است.

دوربین مدار بسته بالت برای فضاهای بیرونی و خارجی کاربرد دارند. بدنه این دوربین ها ضد آب می باشد و مناسب فضاهای مرطوب و دارای شرایط بد آب و هوایی هستند.

دوربین مدار بسته بالت معمولا دارای خصوصیت دید در شب است. قابلیت دید در شب دوربین بالت به تعداد ال ای دی تعبیه شده در داخل لنز دوربین بستگی دارد.

انواع دوربین های مدار بسته  از نظر نوع سیگنال کدامند؟

دوربین های مدار بسته وابسته به نوع سیگنالی که به گیرنده می فرستند به ۳ دسته تقسیم میشوند:

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و تعمیر دوربین هم ارائه میده؟
 1. دوربین مدار بسته آنالوگ

 2. دوربین مدار بسته تحت شبکه

 3. دوربین مدار بسته بیسیم

دوربین مدار بسته آنالوگ :                                                                                                                    

دوربین مدار بسته آنالوگ از قدیمی ترین نوع دوربین ها در ایران به شمار میرود، که در ایران نیز بسیار متداول است. در این نوع دوربین، دریافت و ارسال صدا و تصویر از طریق امواج آنالوگ صورت می گیرد. صدا و تصویر این دوربین ها هر یک توسط کابل دو رشته ای منتقل می شوند.

امواج آنالوگ همواره در معرض نویز قرار دارند. نویز های مختلف الکترومغناطیسی و نویز های ناشی از نوسانات جریان برق همواره یکی از تهدیدات جدی بر کیفیت دوربین های مداربسته آنالوگ است. به همین دلیل استفاده از کابل ها و تجهیزات با کیفیت و کمک گیری از متخصصین زبده و همیار نصب و تعمیر دوربین مدار بسته هوم سرویز ، تاثیری شگرفی بر روی کیفیت تصویر نهایی دارد.

برای قابل مشاهده شدن تصاویر، سیگنال آنالوگ باید به دیجیتال تبدیل شوند. بدین منظور از دستگاه ضبط تصاویر دیجیتال یا DVR استفاده می شود. دی وی آر ها دستگاه های مختص ضبط و کنترل تصاویر دوربین های آنالوگ به شمار می آیند. این دستگاه  همچنین امکان ارتباط دیجیتال با شبکه را نیز فراهم می کند.

دوربین های تحت شبکه :

دوربین های تحت شبکه یا   IP نسل مدرن دوربین های مداربسته هستند. امروزه بازارهای جهانی تمایل بیشتری به نصب و تعمیر دوربین مدار بسته تحت شبکه یا دیجیتال نشان داده اند. این دوربین ها امواج دیجیتال انتقال می دهند. ضمن بکارگیری از امواج دیجیتال، آنها تحت بستر شبکه LAN و WIFI کنترل و مرتبط می شوند. بهترین دوربین مدار بسته مناسب شرکت ها، دوربین تحت شبکه است.

دوربین های بیسیم:

دوربین های بیسیم به دوربین هایی گفته می شود که دارای حافظه داخلی محدود می باشند. در داخل این دوربین ها مموری کارت قرار میگیرد. که تصاویر مربوط به حداکثر ۳ روز (بستگی به میزان حافظه مموری کارت تعبیه شده در آن) را ضبط و ثبت می کند. این نوع دوربین بیشتر برای اتاق کودک استفاده می شود . نصب و تعمیر دوربین مدار بسته بیسیم، برای افرادی که صرفا نیاز به مشاهده تصاویر دارند و نه ضبط و بایگانی آنها، مناسب است.

دوربین مدار بسته مناسب شرکت ها

چگونه تعداد دوربین مدار بسته مورد نیاز را برآورد کنیم؟

در هنگام برآورد تعداد دوربین مدار بسته می بایست به موارد زیر توجه کنیم:

 • ابعاد و بزرگی مکان مورد نظر
 • نقاط کور دوربین
 • میدان دید دوربین
 • نحوه چیدمان وسایل و احیانا دکور بندی مکان مورد نظر
 • توجه به نقاط حساس و کلیدی(نظیر درب های ورود و خروج)

پیشنهاد می کنیم برای اینکه برآورد دقیق تری از تعداد دوربین مورد نیاز داشته باشید، ابتدا لی اوت(چیدمان) محل مورد نظر را روی کاغذ بکشید. سپس با در نظر گرفتن فاکتورهای بالا و البته مشاوره از نصاب ماهر دوربین مدار بسته، می توانید برآورد دقیقی از تعداد دوربین مدار بسته مورد نیاز داشته باشید.

قبل از انتخاب بهترین دوربین مدار بسته برای مجتمع های مسکونی باید انتظار خود از نواحی که جهت نظارت مد نظرمان است، را با نصاب دوربین مدار بسته مطرح کنیم. مطمئنا هر دوربین مدار بسته در زاویه هایی نقطه کور دارد. در تعیین تعداد دوربین مدار بسته، در نظر گرفتن این موضوع بسیار تاثیرگزار است.

گاهی نصب و تعمیر دوربین مدار بسته شرکت ها، فقط در قسمتی از فضا که کارمندان در حال فعالیت هستند، نیاز است. در این مواقع استفاده از دوربین مداربسته ۳ بعدی بر روی سقف با قابلیت  چرخش ۳۶۰ درجه بسیار پرکاربرد است.

مشخصات یک دوربین مدار بسته خوب چیست؟

مشخصات دوربین مدار بسته خوب ارتباط مستقیمی با شغل و محل مورد نظر برای نصب سیستم ایمنی دارد. همچنین نوقع کارفرما نیز مشخصات یک دوربین مدار بسته را تعیین می­کند. انواع مختلفی از دوربین مدار بسته مناسب شرکت ها و منازل مسکونی وجود دارد، که هرکدام مشخصات خاص خود را دارد تعدادی از مهمترین مشخصه های یک دوربین مدار بسته خوب را در ادامه معرفی میکنیم:

          ۱٫پهنای باند:

تعیین بهترین دوربین مدار بسته خانگی به پهنای باند دوربین مدار بسته وابسته است. پهنای باند برای مدیریت شبکه اهمیت زیادی دارد، چرا که با یک اشتباه کوچک امکان هنگ کردن شبکه و قطع تصاویر وجود دارد. کیفیت تصویر نهایی بسیار به این پارامتر وابسته است. لذا قبل از هر تصمیمی باید طراحی مناسب و هوشمندانه توسط نصاب دوربین مدار بسته برنامه ریزی شود.

           ۲٫کیفیت تصویر :

فرمت HD از لحاظ لغوی به معنای کیفیت بالا می باشد. دوربین های مدار بسته در انواع مختلفی تولید شده و  دارای کیفیت تصویر و یا رزولوشن متفاوتی هستند. در واقع  HD همان رزولوشن ۷۲۰*۱۲۸۰ پیکسل است. دوربینی که دارای این رزولوشن است را دوربین ۷۲۰ یا  HD می نامند. این رزولوشن به طور تقریبی برابر با ۱ مگاپیکسل است. کیفیت  HD کیفیت قابل قبول و معمولی در دوربین های مداربسته محسوب می شود. در دوربین مدار بسته HD امکان زوم کردن و مشاهده سوژه هایی که نیاز به جزییات چندانی ندارد، وجود دارد.

از مزایای دوربین HD، حجم کم  تصاویر گرفته شده است. از این رو پهنای باند و فضای ذخیره سازی به مراتب کمتری نسبت به دوربین های با رزولوشن های بالاتر FULL HD اشغال می کند. به همین دلیل استفاده از آنها مرسوم تر است.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و تعمیر دوربین هم ارائه میده؟

در صورتی که نیاز به مشاهده جزییات بیشتر با کیفیت بالاتر دارید، باید دوربین های FULL HD را انتخاب و نصب کنید.

            ۳٫قابلیت دید در شب:

اگر در پی خرید بهترین دوربین مدار بسته برای مجتمع های مسکونی و انتخاب دوربین مدار بسته مناسب شرکت ها هستید، باید حتما دوربینی با این قابلیت را انتخاب کنید. این توانایی موجب می شود که مکان مورد نظر شما در شب نیز از امنیت بالایی برخوردار باشد.

            ۴٫کیفیت تصویر ضبط شده با تصویر در حالت آنلاین یکسان باشد:

گاهی شاهد این هستیم که تصویر ضبط شده کیفیت بسیار پایین تری نسبت به تصویر پخش شده دارد. نصب و خرید DVR  یا AVR با کیفیت و از برند معتبر نقش تعیین کننده ای در تصویر ضبط شده دارد.

           ۵٫خاصیت ضد آب و ضد گرد و غبار بودن:

با توجه به نیاز نصب دوربین مدار بسته خانگی و غیره در فضای بیرون خاصیت ضد آب و ضد گرد غبار بودن آنها تا حد بالایی بر طول عمر دوربین تاثیر گذار است.

            ۶٫قیمت دوربین مدار بسته:

مهمترین پارامتر در خرید و نصب و تعمیر دوربین مدار بسته، قیمت دوربین مدار بسته است. مطمئنا هرچه توقع از کیفیت دوربین مدار بسته بالاتر باشد هزینه ای که باید اختصاص پیدا کند، نیز بالاتر می رود. همچنین در سیستم های مداربسته ای که از دوربین های ۱۰۸۰ یا FULL HD استفاده می شود، باید از NVR های قوی تری استفاده شود. که هزینه ی بالاتری تعلق می گیرد.

برای پخش تصاویر  FULL HD ضبط شده توسط NVR ها نیز باید از نمایشگر هایی استفاده شود، که رزولوشن پخش مناسبی داشته و بتوانند تصاویر دوربین ها را با همان کیفیت نشان دهند. بنابراین قیمت دوربین مدار بسته FULL HD نسبت به HD بسیار بالاتر است.

ارزان ترین دوربین مدار بسته مربوط دوربین های آنالوگ است. این نوع دوربین ها به علت قیمت پایین و سهولت نصب، بسیار در ایران طرفدار دارند. بزرگترین عیب این نوع دوربین ها کیفیت پایین تصویر است. البته یک نکته را فراموش نکنید که جدا از هزینه خود دوربین، هزینه های جانبی نظیر هزینه نصب دوربین مدار بسته و خدمات پس از فروش نیز فاکتورهای مهمی در انتخاب دوربین محسوب می شوند.

هزینه نصب و تعمیر دوربین مدار بسته

آیا امکان تعویض دوربین آنالوگ با HD وجود دارد؟

خوشبختانه این امکان وجود دارد. بنابراین اگر از نمونه های قدیمی استفاده می کنید و مایل هستید با کمترین هزینه نصب دوربین مدار بسته، به هدف خود یعنی کیفیت بالاتر برسید دیگر نیاز به کابل کشی مجدد ندارید کافیست با همیار نصب و تعمیر دوربین مدار بسته هوم سرویز تماس بگیرید.

چه تجهیزاتی برای نصب  دوربین مدار بسته نیاز هستند؟

 1. دوربین مدار بسته.
 2. اتصال اینترنت (WIFI)
 3. مانیتور
 4. DVR ، NVR و یا AVR بستگی به نوع دوربین مدار بسته مورد استفاده هرکدام خریداری می شود.
 5. کابل سیم کشی
 6. هارد دیسک

تمام لوازم فوق تجهیزات مورد استفاده یک دوربین مدار بسته است. اما برای نصب نیز به تجهیزاتی نیاز دارید که در قسمت پایین به معرفی و کاربرد آنها می پردازیم:

 1. مولتی متر:

این یک دستگاه اندازه گیری الکترونیکی است، که برای اندازه گیری جریان، ولتاژ، مقاومت و غیره استفاده می شود. در زمینه نصب دوربین مدار بسته از آن برای بررسی تداوم و ولتاژ استفاده می شود.

 1. چکش، انبردست و سیم چین :

برای انجام کابل کشی های نصب و تعمیر دوربین مدار بسته، باید این ابزار در دسترس نصاب دوربین مدار بسته قرار بگیرد.

 1. تستر شبکه

تستر LAN یک ابزار اندازه گیری اتصال ساده است که به طور خاص برای تست کابل CAT5 یا CAT6 ساخته شده است. این وسیله بررسی می کند که تمام اتصالات کابل کامل متصل هستند یا خیر.

 1. (آداپتور) منبع تغذیه جریان مستقیم ۱A

برای روشن و فعال شدن دوربین مدار بسته به جریان برق به این وسیله نیاز است.

 1. مانیتور تست:

یک مانیتور کوچک و همراه است که در لحظه نصب دوربین مدار بسته، میدان دید دوربین را کاملا بررسی و تست می شود. و در صورت رضایت مراحل نصب، نهایی می شود.

بهترین مارک دوربین مدار بسته

بهترین برند دوربین مدار بسته موجود در بازار ایران کدام اند؟

 1. هایک ویژن (HIKE VISION)

شرکت هایک ویژن یک شرکت چینی است که در سال ۲۰۰۱ تاسیس شده است و همواره تاکنون برترین تولید کننده محصولات امنیتی بوده است. هایک ویژن دارای بزرگترین و قدرتمند تربن تیم تحقیقاتی در جهان است. خط تولید منحصر به فرد آن موجب شده که پروژه ها و تولیدات بزرگی در جهان را به خود اختصاص دهد.

دوربین هایک ویژن  به دلیل کیفیت بالا و در عین حال قیمت مناسب دوربین مدار بسته، از جمله پرفروش ترین و محبوب ترین برندها در جهان و ایران محسوب می گردد. همچنین این برند دارای نمایندگی های معتبر در ایران نیز می باشد.

برای خرید ارجینال و مطمئن با همیار نصب و تعمیر دوربین مدار بسته هوم سرویز مشورت کنید.

 1. های لوک (HI LOOK)

دومین برند با کیفیت چینی که توسط شرکت های ویژن تولید شده است، دوربین مدار بسته هاک لوک است. دوربین های های لوک با ظاهری ساده و در عین حال زیبا جایگاه ویژه ای در بین طرفداران خود باز کرده است.

دوربین های لوک جزو ارزان ترین دوربین های مداربسته و در عین حال با کیفیت موجود در بازار است.

 1. داهوا (DAHUA)

شرکت داهوا نیز یک شرکت بزرگ و قدرتمند در زمینه حفاظت و امنیت می باشد. در سال ۲۰۱۴ شرکت داهوا دومین رتبه در این زمینه را بعد از هایک ویژن کسب کرد.

از مزایای ویژه دوربین مدار بسته داهوا کیفیت بالا و تکنولوژی ۴K و از معایب آنها محدودیت در پهنای باند و قیمت بسیار بالای آنها است.

 1. یونی ویو (UNIVIEW)

یکی از قدرتمند ترین و بهترین برند دوربین مدار بسته در بخش دوربین های IP می باشد.

از مزیت های دوربین مدار بسته یونی ویو تکنولوژی منحصر به فرد این دسته از دوربین ها در بخش IP  یا تحت شبکه هستند. از معایب بارز آنها نیز قیمت بسیار بالا این دوربین هاست، که البته به خاطر کیفیت بالایی است که ارائه می دهند.

قیمت نصب دوربین مدار بسته

عنوان(به روز رسانی سال 1400)قیمت از (تومان)
قیمت تا (تومان)
نصب انواع دوربین مدار بسته تا ارتفاع 3 متر
75000120000
نصب دوربین مدار بسته اسپید دام آنالوگ تا ارتفاع 3 متر
85000130000
نصب کاور و پایه به انضمام دوربین تا ارتفاع 3 متر
6500085000
نصب دوربین اسپید دام تحت شبکه تا ارتفاع 3 متر
150000
200000
نصب و راه اندازی دستگاه DVR تا 8 کانال
75000950000
نصب و راه اندازی دستگاه DVR تا 16 کانال
85000150000
نصب و راه اندازی دستگاه NVR تا 8 کانال
950000190000
نصب و راه اندازی دستگاه NVR تا 16 کانال
120000160000
اجرای هر فقره Client انتقال تصویر بر روی کامپیوتر، تلفن همراه و تبلت برای یک نفر
95000120000
اجرای هر فقره Client انتقال تصویر بر روی کامپیوتر، تلفن همراه و تبلت برای هر نفر اضافه
75000
نصب رک تا 7 یونیت تا ارتفاع 3 متر
75000150000
نصب انواع دستگاه محافظ و پشتیبان(UPS، CPS و ...)
150000250000
نصب تجهیزات جانبی( نظیر میکروفن، دستگاه اعلام ضد سرقت، تلفن کننده و ...)
60000
90000
کابل کشی دوربین آنالوگ (متر طول)
25004500
کابل کشی دوربین دیجیتال(متر طول)
28004700
داکت کشی(متر طول)
50007000
نصب براکت جهت LCD
85000165000

خدمات نصب و تعمیر دوربین مدار بسته خود را با مناسب ترین قیمت و بالاترین کیفیت به هوم سرویز بسپارید

شرکت هوم سرویز با به کارگیری بهترین و زبده ترین همیاران نصب و تعمیر دوربین مدار بسته آماده خدمات رسانی به شما مشتریان گرامی می باشد.

همیار شماییم تا پایان سرویس..

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نصب و تعمیر دوربین تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

یک دیدگاه

 1. با سلام – آیا شما دوربین وای فای برایتون هم نصب می کنید؟ قیمت های جدول بالا جدید هستن؟ نصاب شما برای حوالی کرج هم می آید؟ ممنون میشم پاسخ بدین .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا