لوله کشی و تاسیسات

آموزش نصب رادیاتور شوفاژ و حوله خشک کن

رادیاتورها از وسایل گرمایشی پر کاربرد در ساختمان هستند. با نصب رادیاتور شوفاژ همیشه هوایی متعادل و مطبوع در ساختمان جریان دارد. در اغلب مجنمع های مسکونی یا اداری-تجاری، رادیاتورها به سیستم موتورخانه مرکزی متصل هستند و حرارت لازم را از شوفاژخانه دریافت می کنند. سرویس شوفاژ و رادیاتور قبل از فرا رسیدن فصل زمستان موجب می شود تا در طول سرما، گرمایش ساختمان دچار مشکل نشود.

در ساختمان هایی که فاقد موتورخانه مرکزی هستند با نصب پکیج دیواری در هر واحد می توان منبع آبگرم رادیاتور شوفاژ را تامین کرد. نحوه نصب رادیاتورها در هر دو مورد مشابه است اما از لحاظ سیستم لوله کشی ساختمان، تفاوت هایی وجود دارد. 

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

مزایای نصب رادیاتور شوفاژ در ساختمان

با وجود انواع و اقسام وسایل گرمایشی، بسیاری از مالکین تمایل دارند از سیستم شوفاژ و رادیاتور استفاده کنند. نکته مهم اینست که نصب و نگهداری از رادیاتور هزینه زیادی ندارد و این یک امتیاز بزرگ به حساب می آید. به خصوص در ساختمان های اداری که ده ها رادیاتور نصب شده است، بحث نگهداری و هزینه ها اهمیت بیشتری دارد. اما موضوع ایمنی برای خانواده ها دارای اهمیت بیشتری است. برخلاف وسایل گرمایشی گازی یا نفتی، رادیاتورها خطر گاز گرفتگی یا آتش سوزی به همراه ندارند. در اغلب ساختمان های نوساز و حتی قدیمی از انواع رادیاتور و حوله خشک کن به عنوان تنها منبع گرمایشی در ساختمان استفاده می شود. ضریب ایمنی رادیاتورها بسیار بالاست و نیاز به سیستم دودکش برای خروج سوخت، ندارند. 

نصب و تعمیر شوفاژ در کوتاه ترین زمان

آموزش نصب رادیاتور شوفاژ

مراحل نصب رادیاتور شوفاژ

برای صرفه جویی در هزینه های سوخت باید اندازه رادیاتورها و تعداد آن را متناسب با ابعاد فضای داخل انتخاب کرد. رادیاتورهای جدید دارای برچسب انرژی هستند که کار انتخاب را راحت تر کرده است. همه رادیاتورها دارای دو مجرا برای ورود و خروج آب هستند. آب گرم از طریق لوله ها به مجرای ورودی رادیاتور منتقل شده و پس از چرخش در همه پره ها از طریق خروجی به منبع اصلی بر می گردد.  نصاب خروجی و ورودی رادیاتورها را به لوله های رفت و برگشت ساختمان متصل می کند. 

لوله کشی برای رادیاتورها

 پیش از نصب رادیاتور باید تجهیزات لوله کشی و لوله ها را نصب کرد. لوله کشی ها در زمان ساخت بنا و یا بازسازی ساختمان انجام می شود. استفاده از لوله های ۵ لایه  پلیمری برای جلوگیری از پوسیدگی لوله های فلزی، پیشنهاد می شود. در اغلب ساختمان های قدیمی سیستم لوله کشی شوفاژ دچار نشتی و ایراد است که به دلیل فرسودگی لوله های فلزی اتفاق افتاده است.

تعمیر رادیاتور شوفاژ در تهران

مراحل نصب رادیاتور شوفاژ

مراحل نصب رادیاتور شوفاژ

نصاب رادیاتور یک لوله کش ماهر است که صفر تا صد اجرای لوله گذاری و نصب رادیاتورها را انجام می دهد. برای این کار نیاز به ابزار آلات و تجهیزات مناسبی است. کیفیت تجیهزات نصب، روی روند کار تاثیر دارد و لوله کش باید از ابزارهای اختصاصی برای نصب استفاده کند. اگر رادیاتورهای قدیمی را با مدل جدیدتر تعویض کرده اید نیازی به لوله کشی مجدد نیست و می توان از همان لوله های قبلی برای ورودی و خروجی آب به رادیاتور استفاده کرد. مراحل نصب رادیاتور شوفاژ به طور خلاصه به این ترتیب است:

ابتدا محل پایه های دیواری روی دیوار، نشانه گذاری می شود. سپس محل علامت گذاری شده توسط درل و رولپلاک برای نصب، آکاده می شود. محل سوراخ دیوار نباید در نزدیکی سیمکشی برق باشد. پایه های دیواری بزرگ برای نگهداری رادیاتور در بالا نصب می شوند و پایه های کوچکتر در پایین قرار می گیرند. تعداد پایه ها با توجه به عرض رادیاتور گاهی بیشتر است.

برای اتصال رادیاتور به لوله کشی آب گرم و خروجی، لازم است تا همه مغزی ها و اتصالات با نوار تفلون، پوشیده شود. مهم ترین بخش کار مربوط به طریقه صحیح اتصال لوله های رادیاتور است. پس از اتصال لوله ها، رادیاتور از حلقه پشت به پایه های دیواری، نصب می شوند. این کار نیاز به دقت زیادی دارد.

چه موقع تعویض لوله کشی شوفاژ ضروری است؟

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و سرویس شوفاژ هم ارائه میده؟

هزینه نصب رادیاتورهای شوفاژ

قبل از هر چیز باید بدانید که رادیاتورها توسط لوله کش ماهر نصب می شوند. اگر قبلا تجربه ای در این زمینه ندارید هرگز اقدام به نصب رایداتورها نکنید. یک اشتباه ساده می تواند موجب شکستگی یا ترک در پره های شوفاژ شود. در این صورت رادیاتور سوراخ شده و چکه می کند و ناچارید هزینه تعمیرات رادیاتور را هم بپردازید. برای نصب شوفاژ با خدمات هوم سرویز هماهنگ کنید در زمان کوتاهی نصاب حرفه ای به محل مراجعه می کند و کارها طبق برنامه انجام می شود. هزینه های دریافتی به ازای هر رادیاتور به طور جداگانه محاسبه می شود. به این ترتیب هرچه تعداد رادیاتورهای شوفاژ بیشتر باشد، مبلغ پرداختی هم بیشتر خواهد شد. 

قبل از بارش برف و باران نسبت به سرویس و تعمیرات شوفاژ اقدام کنید، تقاضا در روزهای سرد سال بسیار بیشتر است و از طرفی پیدا کردن تعمیرکار هم در اوج سرما، چندان کار ساده ای نیست. این سرویس شامل نصب، سرویس و تعمیرات رادیاتور شوفاژ نیز هست. 

هزینه تعمیر شوفاژ چقدر است؟

هزینه نصب رادیاتور شوفاژ

تعرفه خدمات نصب و تعمیر شوفاژ هوم سرویز

عنوان( به روز رسانی سال 1400 )از قیمت(تومان)تا قیمت(تومان)
هواگیری هر رادیاتور2500035000
آب بندی بین پره ها6500080000
تعویض شیر شوفاژ4500075000
سرویس کامل(هر رادیاتور)80000110000
نصب هر رادیاتور7500095000
باز کردن رادیاتور3500045000
نصب ترموستات اتاقی هر عدد5500070000
نصب ترموستات اتاقی با کنترل دور فن هر عدد4500080000
نصب ترموستات بیرونی هر عدد
150000350000

خدمات نصب و تعمیر رادیاتور شوفاژ در تهران

نصب انواع شوفاژ و رادیاتورهای جدید توسط نصاب حرفه ای انجام می شود. خدمات نصب و تعمیرات شوفاژ و حوله خشک کن، سریع و ارزان تر از همه جا. سفارش خود را از طریق اپ هوم سرویز به رایگان ثبت کنید. پس از اعزام همیار به محل و در صورت توافق، کارهای تعمیرات رادیاتور و هواگیری و … شروع می شود. ما یک تیم حرفه ای و با تجربه از بهترین تعمیرکاران تهران را  در اختیار داریم. جهت صرفه جویی در زمان و هزینه ها،نزدیکترین تکنیسین به محل اعزام می شود. نگران هزینه های بالا نباشید. در کلیه سفارش ها هزینه دریافتی طبق نرخ مصوب اتحادیه دریافت می شود. شرکت های همکار همگی عضو اتحادیه هستند و هزینه های معقول دریافت می کنند. جهت رضایت مشتری این سرویس به صورت تضمینی ارائه می شود. امکان رزرو سرویس مورد نظر از قبل وجود دارد.

ثبت سفارش رایگان سرویس نصب و تعمیر شوفاژ از طریق اپلیکیشن هوم سرویز

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نصب و سرویس شوفاژ تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا