لوازم خانگی

چگونه در اسباب کشی یخچال را بسته بندی کنیم تا آسیبی نبیند؟

نکات مهم برای حمل یخچال در اسباب کشی را در هوم سرویز بخوانید

اسباب کشی یکی از کارهایی است که ممکن است برای هرکسی نیاز شود. ممکن است بخواهید خانه خودتان را عوض کنید و به یک خانه جدید بروید و یا بخواهید به شهر دیگری نقل مکان کنید و در هر صورت به اسباب کشی نیاز خواهید داشت. یکی از بیشترین زمان هایی که افراد نیاز به تعمیر یخچال پیدا می کنند، زمانی است که در هنگام اسباب کشی یخچال ضربه می خورد و دچار آسیب می شود.

به همین خاطر نیاز است که بدانید چطور یک یخچال را به صورت اصولی بسته بندی کنید تا مشکلی در حین جابجایی برایش ایجاد نشود و نیاز به تعمیر یخچال پیدا نکنید.

در این مقاله می خواهیم در مورد اصول بسته بندی یخچال برای اسباب کشی صحبت کنیم و بگوییم که برای این کار، باید چه نکاتی را رعایت کنید و چه چیزهایی را در نظر بگیرید تا مشکلی برای یخچال شما ایجاد نشود. اگر می خواهید به زودی اسباب کشی کنید و نیاز به این موضوع دارید که بدانید چطور می توانید یک یخچال را به بهترین شکل ممکن بسته بندی کنید، حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

چرا بسته بندی یخچال هنگام جابجایی مهم است؟

خیلی از افراد ممکن است بگویند که چرا انقدر اهمیت دارد که یخچال را چگونه بسته بندی می کنیم؟ باید بدانید که یخچال یکی از بزرگترین وسایل خانه است که برای جابجایی آن، نیاز است احتیاط لازم را انجام دهید. مخصوصا اگر خانه شما در طبقه چندم باشد و یخچال سایدبای ساید داشته باشید، قطعا نمی توانید برای جابجایی یخچال از آسانسور استفاده کنید و باید آن را از طریق پله جابجا کنید. به همین خاطر نیاز است که بدانید چطور یخچال را بسته بندی کنید که هم هنگام جابجایی آن از طریق پله ها به جایی برخورد نکند و آسیب نبیند و هم در حین جابجایی با ماشین، مشکلی برای یخچال شما ایجاد نشود.

در ادامه می خواهیم اصولی را به شما بگوییم که کمک می کنند جابجایی یخچال را راحت تر انجام دهید و از ضربه خوردن آن و نیاز داشتن به تعمیر یخچال، جلوگیری کنید.

یخچال
بسته بندی یخچال برای اسباب کشی

اصول مهم در بسته بندی یخچال برای اسباب کشی

1- تخلیه یخچال:

یخچال ها معمولا محل نگهداری مواد غذایی ما هستند و تقریبا تا آخرین روز اسباب کشی به آن نیاز خواهیم داشت. اما برای جابجایی یخچال بدون هیچ مشکلی، نیاز است که حتما آن را به صورت کامل تخلیه کنید تا یخچال بتواند برای جابجایی آماده شود.

برای این کار می توانید مواد غذایی به اندازه نیاز خودتان را در خانه نگهداری کنید و بقیه مواد را در یخچال آشنایان یا همسایه ها بگذارید تا مشکلی برایشان ایجاد نشود. حواستان باشد که هرگز یخچال را با مواد غذایی داخل آن جابجا نکنید، چون ممکن است خراب شوند و بوی بدی در یخچال ایجاد شود.

2- عدم وجود برفک:

اگر می خواهید یخچال شما به خدمات تعمیر یخچال نیاز پیدا نکند و مشکلی برایش ایجاد نشود، قبل از جابجایی حواستان باشد که برفک و یا یخ در آن وجود نداشته باشد. چون در صورتی برفک یا یخ در یخچال باشد، ممکن است در زمان جابجایی آب شود و به موتور و قسمت های دیگر یخچال نفوذ کند و باعث سوختن یخچال شود. پس نیاز است که کاملا مطمئن شوید یخچال شما برفک و یخ ندارد و به راحتی می توانید آن را جابجا کنید و مشکلی برایش ایجاد نشود.

3- خاموش کردن یخچال برای جابجایی:

بعد از تخلیه کردن کامل یخچال از مواد غذایی و برفک و یخ، نیاز است که حدودا یک و نیم روز قبل از اسباب کشی، یخچال خودتان را از برق بکشید و خاموش کنید تا بتواند استراحت کند و برای جابجایی آماده شود.

هرگز در آخرین لحظه یخچال را خاموش نکنید، چون این موضوع می تواند به یخچال آسیب برساند و جابجایی آن را سخت کند و ممکن است بعد از جابجایی هم به تعمیر یخچال نیاز پیدا کنید.

4- روشن کردن یخچال بعد از جابجایی:

زمانی که جابجایی را انجام دادید، به دلیل تکان خوردن زیاد یخچال بهتر است همان لحظه آن را روشن نکنید و حداقل 3، 4 ساعت صبر کنید تا یخچال کمی استراحت کند و سپس آن را به برق بزنید و روشنش کنید تا وسایل خودتان را در آن قرار دهید.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات بسته بندی اسباب و اثاثیه منزل هم ارائه میده؟

بعد از اسباب کشی شما به دلیل کارهایی زیادی که وجود دارد، نمی توانید یخچال را تمیز کنید، به همین خاطر توصیه می کنیم به موارد قبلی عمل کنید و قبل از جابجا کردن یخچال، حتما آن را به صورت کامل تمیز کنید که در خانه جدیدتان نیازی به این کار نداشته باشید.

جابجایی یخچال
نکات مهم در جابجایی یخچال

5- محکم کردن کشوها:

در یخچال کشوها و بخش هایی وجود دارد که در هنگام جابجایی، ممکن است آنها آسیب ببینند و یا به خود یخچال آسیب برسانند.

قبل از شروع جابجایی یخچال، توصیه می کنیم حتما بخش هایی که قابلیت جابجا شدن دارند را با استفاده از چسب پهن، کاملا محکم کنید تا از جای خودشان تکان نخورند و به یخچال آسیبی نزنند. اگر هم قفسه های شیشه ای در یخچال وجود دارند که احتمال می دهید از جای خودشان در بیایند و آسیب ببینند، توصیه می کنیم آنها را به صورت جداگانه جابجا کنید و در یخچال قرار ندهید تا مشکلی برای آنها و یخچال ایجاد نشود.

همیشه احتمال شکستگی کشوهای یخچال به خاطر جابجا شدن وسایل وجود دارد و به همین دلیل شاید نیاز باشد به تعمیر یخچال نیاز پیدا کنید. شما می توانید تعمیر یخچال و فریزر خود را به تیم هوم سرویز بسپارید.

6- محکم کردن کابل در پشت یخچال:

کابل یخچال یکی از بخش های مهمی است که اگر آویزان بماند، ممکن است قطع شود و نیاز به تعمیر یخچال داشته باشد. به همین خاطر توصیه می کنیم قبل از جابجا کردن یخچال، حتما کابل را در پشت یخچال جمع کرده و با چسب پهن، آن را کاملا محکم کنید تا در زمان جابجایی آویزان نماند و آسیبی به آن وارد نشود.

همچنین آویزان بودن کابل یخچال، ممکن است علاوه بر مشکلاتی که برای خودش به وجود می آید، به کسانی که یخچال را جابجا می کنند آسیب برساند یا به پای آنها گیر کند و باعث شود از پله سقوط کنند. پس نیاز است که این نکته را حتما جدی بگیرید.

7- محکم کردن درب یخچال:

درب یخچال هم قسمتی است که متحرک است و ممکن است در حین جابجایی باز شود. به همین خاطر نیاز است که حتما قبل از جابجایی، درب یخچال را با استفاده از چسب پهن کاملا محکم کنید که تکان نخورد. چون باز شدن درب یخچال در حین جابجایی ممکن است بسیار خطرساز باشد و هم به جابجا کنندگان و هم به خود یخچال آسیب وارد کند. دقت کنید که در تعمیر یخچال، تعمیر درب آن هزینه زیادی برایتان خواهد داشت، پس به خوبی از این قسمت مراقبت کنید.

8- پیچیدن یخچال با فوم ضربه گیر:

اگر تا به اینجا مراحل مختلف را انجام داده باشید، احتمالا یخچال شما تا حد زیادی از ایمنی لازم برای جابجایی برخوردار است، حالا زمان آن است که دور یخچال را با استفاده از فوم ضربه گیر بپیچید تا از آسیب دیدن آن در هنگام ضربه های احتمالی، جلوگیری کنید.

قطعا ممکن است یخچال در حین جابجایی و گردش در پاگردها، به دیوار برخورد کند یا از دست کسی رها شود، در صورتی که به خوبی آن را بسته بندی نکرده باشید و فوم ضد ضربه دور آن پیچیده نباشد، ممکن است رنگ آن خراب شود و یا آسیب های جدی تر ببیند و نیاز به تعمیر یخچال داشته باشد. پس حتما دور تا دور یخچال را با فوم ضد ضربه بپیچید و به صورت کامل آن را چسبکاری کنید تا از آسیب یخچال جلوگیری شود.

9- استفاده از کارتن مناسب یخچال:

یکی دیگر از کارهایی که می توانید برای محافظت بیشتر از یخچال خودتان استفاده کنید، استفاده از کارتن مناسب یخچال است.

شما می توانید کارتن های مخصوص اسباب کشی برای یخچال خودتان تهیه کنید که یخچال را در آن قرار دهید و در حین جابجایی، مشکلی برای یخچال ایجاد نشود.

وجود کارتن می تواند باعث شود ضربه های یخچال آسیبی به آن وارد نکنند و نتوانند آن را خراب کنند. به همین خاطر توصیه می کنیم این مورد را حتما جدی بگیرید و از کارتن مناسب استفاده کنید.

چرخ حمل بار
استفاده از چرخ حمل بار

10- استفاده از چرخ حمل بار:

برای جابجایی راحت تر یخچال خودتان، به جای اینکه آن را هنگام قرار دادن در ماشین، روی زمین بکشید و به این طرف و آن طرف ببرید، می توانید از چرخ حمل بار استفاده کنید تا جابجایی آن بسیار راحت تر باشد و آسیبی هم به کف یخچال وارد نشود.

کف یخچال محل قرارگیری موتور و قسمت های مهم دیگر است و اگر آسیب ببیند، ممکن است به تعمیر یخچال نیاز پیدا کنید. به همین خاطر به این نکته هم توجه کامل داشته باشید.

11- قرار دادن یخچال در ماشین:

اگر یخچال خودتان را با وانت جابجا می کنید، توصیه می کنیم که درب یخچال را به سمت نرده ها قرار ندهید، چون در صورتی که یخچال کمی خم شود یا تکان شدید بخورد و روی نرده ها بیفتد، درب آن خراب شده و آسیب می بیند، اما اگر پشت یخچال به نرده ها باشد، آسیب کمتری به آن وارد خواهد شد.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات بسته بندی اسباب و اثاثیه منزل هم ارائه میده؟
یخچال
تعمیر یخچال

چکیده مطلب

در این مقاله به شما توضیح دادیم که چه اصولی را باید در جابجایی یخچال رعایت کنید تا نیازی به تعمیر یخچال نداشته باشید. همچنین در بخش بعدی 11 کاری را به شما گفتیم که رعایت آنها کمک می کند تا راحت تر و ایمن تر یخچال خودتان را جابجا کنید و بتوانید از یخچال به خوبی محافظت کنید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشید که بتوانید با اصول جابجایی یخچال در اسباب کشی آشنا شوید و بتوانید به بهترین شکل ممکن، یخچال خودتان را در اسباب کشی ها جابجا کنید و آسیبی به آن وارد نکنید.

هوم سرویز
راه اندازی یخچال شما با هوم سرویز

حمل و جابجایی یخچال شما با هوم سرویز

برای اینکه یخچال شما به درستی در اسباب کشی جابجا شود و بدون مشکل به مکان جدید منتقل شود، این کار را به تیم هوم سرویز بسپارید و از سرویس جابجایی و اسباب کشی هوم سرویز برای جابجایی یخچال و دیگر وسایل خانه خود کمک بگیرید.

همچنین اگر یخچال شما به تعمیر نیاز داشت، می توانید از خدمات تعمیر یخچال و فریزر هوم سرویز استفاده کنید.

قیمت تعمیر یخچال و فریزر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا