بنایی و دکوراسیون

ایده‌های جالب و کاربردی برای استفاده از نظم دهنده‌ها در کمد دیواری

نظم بیشتر در کمد منزل شما

اگر در هنگام طراحی از جنبه‌های مهم کاربردی کمد دیواری غافل شویم، می‌تواند به سرعت به کابوس هر صاحب خانه‌ای تبدیل شود. همواره این احتمال وجود دارد که کمدهای مستقل و از پیش ساخته شده، برای اتاق شما مناسب نباشند یا فضای آن‌ها خیلی سریع پر شود. اینجاست که برای نظم دادن به فضای داخل کمد می‌توان از نظم دهنده‌های کمد دیواری استفاده کرد تا کمدی مرتب‌تر داشته باشیم و بتوانیم وسایل خود را به ترتیب در آن قرار دهیم. در این نوشته از هوم سرویز با نظم دهنده‌ کمد دیواری و مزایای آنها آشنا خواهید شد و از شما دعوت می‌کنیم تا انتهای این نوشته با ما همراه باشید.


ساخت کمد دیواری با هوم‌سرویز

خدمات عالی با قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

فهرست مطالب

کمد دیواری چیست؟

کمد دیواری، که نسبت به کمدهای عادی و سنتی فضای بسیار کمتری از فضای اتاق را اشغال می‌کند، به طور معمول بر روی یکی از دیوارهای اتاق یا بین دو ستون یا مکان‌هایی که نمی‌توان از آنجا استفاده‌ دیگری کرد، ساخته می‌شود. در برخی موارد هم مکانی مخصوص برای کمد دیواری در زمان ساخت خانه ایجاد می‌کنند. بنابراین با اینکه فضای زیادی از اتاق را نمی‌گیرد ولی کاربرد زیادی دارد و در کیفیت خانه شما بسیار تاثیرگذار است. این مدل کمدها مخصوصا برای اتاق‌هایی با متراژ کم یا برای خانواده‌هایی که لوازم بسیار زیادی دارند، می‌توانند یک گزینه نجات‌بخش باشند. به همین خاطر است که هنگام خرید خانه یا بازسازی منزل، توجه کردن به وجود و یا طراحی کمد و کیفیت ساخت کمد دیواری می‌تواند امری بسیار مهم تلقی شود.

کمد دیواری
مزایای کمد دیواری

مزایا و معایب کمد‌های دیواری

مزیت‌های کمد دیواری

۱ ) فضای داخلی سفارشی: می‌توانید فضای داخلی یک کمد را مطابق با نیازهای خود سفارشی کنید. از اقداماتی که می‌توانید انجام دهید می‌توان به اضافه کردن فضای بیشتر، نصب دو میله آویز به جای تک میله، تقسیم فضا با جداکننده‌ها و غیره اشاره کرد. این مسئله به شما کمک می‌کند تا کمد خود را با توجه به نیاز خود شخصی‌سازی کنید. با انتخاب طرح‌های کمد دیواری می‌توانید چیدمان داخلی را مطابق با نیازهای خود سفارشی کنید تا مجبور نباشید سازمان‌دهنده‌ها و صندوق‌های اضافی بخرید.

۲ ) نمای سفارشی: در اغلب موارد در مورد ظاهر کمدهای آماده هیچ انتخابی ندارید و مجبور هستید بین پالت‌های رنگی از قبل موجود یکی را انتخاب کنید و به اجبار آن را در طراحی داخلی خود قرار دهید. با طرح‌های کمد می‌توانید رنگ، جنس و روکش بیرونی کمد را مطابق با نیازهای طراحی یا پالت رنگ فعلی خود انتخاب کنید.

معایب طرح‌های کمد دیواری

۱ ) در جای خود ثابت شده است: طرح‌های کمد دیواری در مکانی ثابت می‌شوند، به این معنی که نمی‌توانید هنگام تغییر چیدمان اتاقتان آن را به هم بزنید. این ویژگی ممکن است برای کسانی که به طور مرتب دوست دارند همه چیز را عوض کنند، یک عیب بزرگ باشد.

۲ ) دائمی هستند: کمدهای دیواری کم و بیش دائمی هستند. از آنجایی که آنها غیرقابل حرکت هستند و یک فضای واحد را اشغال می‌کنند، نمی‌توانید بعد از یک سال آن را کنار بگذارید، مگر اینکه تصمیم بگیرید کاملاً آن را خراب کنید. با این وجود، تغییر ظاهر بیرونی آن به راحتی ممکن است و می‌توانید رنگ و طرح بیرونی کمد را هر بار با دکوراسیون منزل تغییر دهید.

ویژگی‌های یک کمد دیواری ایده‌آل

طرح کمد دیواری را بر اساس نیاز خود سفارشی کنید تا بتوانید بهترین استفاده را از آن ببرید.

کمد دیواری
ویژگی‌های یک کمد ایده‌آل

فضای آویزان

اگر بیشترین استفاده را از کمد دیواری برای نگهداری لباس‌ها دارید، بهتر است فضای آویزا‌ن بیشتری را در داخل کمد در نظر بگیرید. این ویژگی سبب می‌شود تا به راحتی بتوانید لباس‌های ظریف و نرم و همچنین لباس‌های تازه شسته‌ شده خود را نگهداری کنید. یکی دیگر از مزایای این کار این است که لباس‌های شما همیشه در معرض دید قرار می‌گیرند و می‌توانید بر اساس نیازتان در هر فصل سریع‌تر به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

کشوها

کشوها برای نگهداری ظروف، جوراب‌ها، لباس‌ زیر، لوازم جانبی یا اقلامی هستند که به سادگی نمی‌توانید آن‌ها را آویزان کنید. اگر دوست دارید اسناد مهم یا جواهرات گرانبها را در کمد خود نگه دارید، کشو‌های قفل‌دار بسیار مفید هستند.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات ساخت کمد دیواری هم ارائه میده؟

قفسه‌ها

قفسه‌ها برای بافتنی، شلوار جین، لباس‌های راحتی، تی‌شرت یا هر نوع لباس دیگری که به راحتی جمع می‌شوند و شل و ول و ظریف نیستند، به خوبی کار می‌کنند. اگر در پایین کمد خود قفسه دارید، برای کفش‌های فصلی ایده آل هستند.

درب کمد دیواری

انواع درب‌های کمد دیواری، از قبیل درهای کشویی یا لولایی نیز بر طراحی مناسب کمد تاثیر می‌گذارند. در درهای کشویی، قفسه‌ها و کشوها به صورت کشویی باز می‌شوند و همین موضوع دسترسی را آسان‌تر می‌کند، در حالی که درهای لولایی از لولا باز می‌شوند و فضای بیشتری را اشغال می‌کنند.

اما اگر اهل ماجراجویی هستید، می‌توانید از طرح کمدهای دیواری بدون درب استفاده کنید. این کار انگیزه بیشتری برای حفظ نظم و تمیزی کمد لباس شما ایجاد می‌کند و لباس‌های شما را به راحتی در دسترس و در معرض دید قرار می‌دهد. با این حال، اگر خانه شما زیاد گرد و غبار می‌گیرد اما دوست دارید فضای کمد شما نمایان باشد، می‌توانید درهای شفاف را برای جلوگیری از ورود گرد و غبار در نظر بگیرید. 

استفاده از روشنایی در کمد دیواری

در کمد دیواری برای سهولت استفاده، بسته به اینکه کمد لباس شما چقدر عمیق است و اتاق چقدر روشن است، ممکن است نیاز به لامپ در کمد داشته باشید. نور محیط را بزرگ‌تر نشان می‌دهد و موجب می‌شود دسترسی به لباس‌ها آسان‌تر امکان‌پذیر شود. اما اطمینان حاصل کنید که وسایل روشنایی که انتخاب می‌کنید تمام کمد لباس را روشن می‌کنند و گرما تولید نکنند. ال ای دی‌ها بهترین گزینه برای شما هستند، زیرا به صورت نواری و مستطیلی نیز موجود هستند که به راحتی روی سقف کمد قرار می‌گیرند.

 

 نظم دهنده‌ها در کمد دیواری

نظم دهنده‌ها در کمد دیواری
نظم دهنده‌ها در کمد دیواری

برای داشتن یک کمد منظم، نکات زیاد و در عین حال ساده‌ای را باید رعایت کرد که در بالا به برخی از آن‌ها اشاره کردیم. بخش بزرگی از منظم بودن کمد، به طراحی اولیه آن بر می‌گردد و بخش دیگر آن به نظافت و مراقبت صاحبخانه. با این حال گاهی لازم است برای استفاده حداکثری از فضای کمد، تعدادی نظم دهنده در بخش‌های مختلف کمد قرار دهیم. در ادامه به معرفی و بررسی کاربرد برخی از این نظم دهنده‌ها می‌پردازیم.

نظم دهنده کمد دیواری: در کمد از میخ و قلاب استفاده کنید

بیشترین فضای داخل کمد را به آویزان کردن کیف دستی، روسری، کراوات و کلاه با میخ و قلاب اختصاص دهید. میخ‌ها و قلاب‌ها در دیوار فرو می‌روند یا به کمک پدهای محکم می‌چسبند. میخ‌ها و قلاب‌ها همچنین می‌توانند به پشت در کمد وصل شوند تا از فضاهای مرده بیشترین استفاده شود. تا جایی که ممکن است وسایل را در کمد لباسی‌ در معرض دید قرار دهید تا مطمئن شوید همه چیز استفاده می‌شود و در نقاط کور قرار نمی گیرند!

روسری‌های زیبا و کراوات‌های شیک خود را در ته کمد پنهان نکنید. آنها را به کمک میخ یا قلاب‌های چسبان روی دیوار یا در کمد به نمایش بگذارید، با این کار یک جلوه رنگارنگ به اتاق می‌دهید.

نظم دهنده کمد دیواری: استفاده از ارگانایزر آویزان

اگر می‌توانید قفسه‌هایی در پایین کمد برای جا دادن مجموعه کفش‌ و کیف‌ها تعبیه کنید. اگر نصب قفسه دردسر زیادی دارد و متناسب با طراحی کمد نیست، به جای آن از جا کفشی‌هایی استفاده کنید که سبک و مقاوم‌اند. یک جا کفشی شیب‌دار راه حلی بسیار خوب برای صرفه‌جویی در فضا است. همچنین می‌توان از ارگانایزهای آویزان برای کفش و کیف استفاده کرد.

ارگانایزر آویزان
ارگانایزر آویزان

نظم دهنده کمد دیواری: کاربرد جعبه‌ها و سبدها را معلوم کنید

جعبه‌ها و سبدها برای نگهداری لوازم کم کاربردتر و فصلی مانند کلاه و دستکش بسیار مناسب هستند. اما حتما آنها را برچسب بزنید. این کار باعث صرفه‌جویی در زمان و نظم بیشتر می‌شود. تلاش کنید که محتویات هر قسمت را متناسب با برچسب آن قرار دهید. جعبه‌هایی با دیواره‌ شفاف بسیار کاربردی هستند. دیواره‌های شفاف به شما کمک خواهند کرد بدون جستجو درون جعبه، وسایل مورد نیازتان را پیدا کنید.

نظم دهنده کمد دیواری: دیوایدر قابل تنظیم برای داخل کشوها

ممکن است بخواهید وسایل بسیار کوچکی را درون کشو‌ها قرار دهید. برای این که ریز بودن وسایل باعث به هم ریختگی کشو‌های شما نشوند، حتما از دیوایدر‌هایی با سایز مناسب استفاده کنید.

سخن آخر

در تنوعی که در انتخاب طرح‌های کمد دیواری است، شکی وجود ندارد. از طراحی و اندازه گرفته تا جنس و غیره، همه انتخاب‌ها در دستان شماست، پس کمد مناسب را انتخاب کنید تا بتوانید استفاده لذت‌بخش و شیرینی از آن داشته باشید. ضمنا نظم دهنده ها در استفاده بهینه از فضای کمد دیواری نقش کلیدی ایفا می کنند، پس حتما به طراحی و جانمایی نظم دهنده ها دقت کنید.

هوم سرویز خدمات طراحی، ساخت کمد و تعمیر کمدهای دیواری را با مناسب‌ترین قیمت برای شما انجام می‌دهد. شما می‌توانید با مشورت با کارشناسان ما، به طرح ایده‌آل خود دست بیابید. ما شما را تا پایان مراحل ساخت یاری می‌کنیم و هر وقت به تعمیر کمد یا بازسازی آن نیاز داشتید، روی ما حساب باز کنید. برای سفارش ساخت انواع کمد، روی دکمه های زیر کلیک کنید:


میدونستی که هوم سرویز، خدمات ساخت کمد دیواری هم ارائه میده؟

ساخت کمد دیواری با هوم‌سرویز

خدمات عالی با قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا