تعمیرات و خدمات فنی

راهنمای عیب یابی و تعمیر آبگرمکن در منزل

تا الان از هوم سرویز خدمات گرفتید؟

از نظافت و اسباب کشی تا تعمیرات و بازسازی

مشاوره و ثبت سفارش رایگان

021-91001332 سفارش با نرم افزار

آبگرمکن وسیله ای پر کاربرد در همه فصول سال است. تقریبا در همه روزها این آبگرمکن های دیواری و ایستاده، روشن هستند و آب گرم خانه را تامین می کنند. کارکرد مداوم آبگرمکن خانگی، استهلاک قطعات و فرسودگی اجزای داخلی را به همراه دارد. بسیاری از قطعات آبگرمکن قابل تعمیر و تعویض هستند. تعمیرات آبگرمکن یک تخصص حرفه ای است و توسط تکنیسین با تجربه انجام می شود. اما برخی از مشکلات آب گرم منازل، مربوط به خرابی دستگاه نیست. گاهی یک اشتباه ساده در تنظیم حرارت می تواند دلیل سرد بودن آب لوله ها باشد. عیب یابی و تعمیر آبگرمکن را به حرفه ای ها بسپارید ولی از قبل برخی موارد را بررسی کنید. گاهی مشکل خیلی ساده تر از چیزی است که تصور می کنید. 

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

خراب شدن آبگرمکن به معنی نبودن آب گرم برای شستشوی ظروف و حمام است. این یک مشکل جدی برای خانواده است هزینه تعمیرات هم باعث شده تا گاهی افراد خودشان اقدام به تعمیر آبگرمکن کنند. عیب یابی و تعمیر آبگرمکن دیواری یک کار تخصصی است که توسط تعمیرکار حرفه ای انجام می شود ولی برخی از ایرادات جزئی آبگرمکن دیواری حتی توسط افراد مبتدی هم قابل اصلاح است. اگر علاقه به کارهای فنی و تعمیرات داشته باشید می توانید بسیاری از امورات منزل را خودتان انجام دهید. در این مطلب گام به گام عیب یابی و تعمیر آب گرمکن در نظر گرفته شده تا آچار به دست ها بتوانند تعمیرات آبگرمکن را به تنهایی و بدون کمک تعمیرکار انجام دهند.

نصب و تعمیر آبگرمکن دیواری با تخفیف استثنایی!

تعمیر آبگرمکن خانگی

عیب یابی و تعمیر آبگرمکن دیواری

قبل از هر اقدامی باید بدانید که آبگرمکن گازی است یا برقی! انواع آبگرمکن دیواری گازی در اغلب خانه ها نصب شده ولی تعداد آبگرمکن های برقی هم کم نیست. پیدا کردن ایراد و انجام کارهای تعمیراتی بستگی به نوع آبگرمکن دارد. آبگرمکن برقی، گازهای احتراقی تولید نمی کند و نیازی به دودکش ندارد. در این دستگاه ها  از ترموستات در کنار مخزن استفاده شده و کابل الکتریکی، دستگاه را به تابلو برق وصل می کند. اما آبگرمکن گازی دارای دودکش برای خروج گازهای احتراقی است. سیستم پیلوت، مشعل، ترموکوبل در دستگاه نصب شده و با برداشتن روکش بدنه دیده می شود. آبگرمکن از هر نوعی که باشد باید بتواند آب گرم ساختمان را تامین کند. برخی از رایج تریم مشکلات اینها هستند:

  • آب داغ نمی شود

آیا آب گرم حمام، سرد است؟ این مشکل می تواند مربوط به آبگرمکن و یا مسدود شدن لوله های حمام باشد. در واقع هر گونه ایرادی در این لوله ها، احتمالا عامل اصلی است. هرگز به یک شیر آب، اکتفا نکنید. چند شیر دیگر را نیز باز کرده و جریان آب گرم را بررسی کنید. در صورتی که به کلی آب گرم ساختمان قطع شده باشد به سراغ آبگرمکن بوید و موارد دیگر را بررسی کنید. اگر آبگرمکن برقی یا گازی، آب را داغ نمی کند مشکل از گاز یا برق دستگاه است. قبل از تماس برای تعمیر آبگرمکن، بررسی کنید که آیا برق دستگاه روشن است؟ آیا گاز در جریان است یا قطع شده؟ برای گرم شدن آب باید برق و گاز هر دو وصل باشد. چراغ های روشن روی آبگرمکن دیواری هم راهنمای خوبی از رسیدن سوخت به آن است.

شیر گاز را بررسی کنید گاهی یکی از افراد خانواده شیر گاز را برای احتیاط بسته و این موضوع را فراموش کرده است.

علت گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری چیست؟

عیب یابی و تعمیر آبگرمکنچرا آبگرمکن آب را گرم نمی کند؟
  • آب داغ نمی ماند

آیا در حین حمام کردن آب سرد می شود؟  گاهی آبگرمکن روشن و آب هم گرم است ولی بعد از چند دقیقه، آب سرد می شود. اگر آبگرمکن بتواند آب را به اندازه کافی داغ کند نباید در هنگام مصرف، آب سرد شود. برای عیب یابی آبگرمکن اول تنظیم درجه حرارت را بررسی کنید. شاید دمای آب از حد معمول کمتر بوده یا به طور کلی برای استفاده در زمستان دما کم باشد.  پیچ تنظیم درجه حرارت را کمی بیشتر کرده و چند لحظه صبر کنید. با باز کردن شیر آب دما و داغی را بررسی کنید. اگر آب گرم در لوله جریان دارد، پس مشکل از همین قسمت بوده ولی اگر با تنظیم درجه حرارت نیز با کمبود اب داغ مواجه شدید، شاید وقت آن رسیده که یک آبگرمکن بزرگتر تهیه کنید. هزینه تعمیر آبگرمکن را صرفه جویی کرده و یک دستگاه با توان بیشتر تهیه کنید.

نکته: اگر آب گرمکن به تازگی با این مشکل مواجه شده و قبلا به خوبی آب را به اندازه کافی گرم می کرد، مشکل از جای دیگری است و باید تعمیر آبگرمکن را با بررسی بخش های دیگر ادامه دهید. شاید منبع آب جرم گرفته باشد.

آبگرم کن ها بخش مهمی از زندگی روزمره ما هستند، که ممکنه گاهی دچار مشکل بشن. ما در هوم سرویز خدمات استاندارد در زمینه تعمیرات آبگرم کن رو با حرفه ای ترین متخصصین شهر به شما ارائه میدیم. هوم سرویز علاوه بر معرفی همیاران معتمد و قیمت های مشخص خدمات خود را گارانتی می کنه و در صورت بروز هر گونه مشکل در شیوه ارائه خدمات می تونید با تیم پشتیبانی هوم سرویز تماس بگیرید.

  • آب بیش از حد داغ است

عیب یابی و تعمیر آبگرمگن را با بررسی تنظیم دما شروع کنید. اگر تنظیمات فعلی دستگاه زیاد است با کم کردن دما مشکل برطرف می شود ولی اگر دما با کم کردن حرارت نیز همچنان زیاد باشد، باید سریع دستگاه را خاموش کنید. برای تعمیر آبگرمکن و مشاوره با یک حرفه ای تماس بگیرد. داغ شدن آب بیش از حد می تواند خطراتی را ایجاد کند. گاهی حتی با تنظیم دما، صدای آب جوش از درون دستگاه شنیده می شود و دمای آب بسیار بالاتر از حد تنظیم شده است. در این صورت امکان خرابی شیر تنظیم وجود دارد. تعمیر آبگرمکن دیواری که قادر به تنظیم دمای آب نیست یک کار تخصصی است که نیاز به تعویض قسمت معیوب دارد. در این مورد هرگز بدون تجربه قبلی نباید روکش بدنه دستگاه را باز کنید. تنها کار درست خاموش کردن دستگاه برای کاهش دمای آب و تماس با تعمیرکار است.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و تعمیر آبگرمکن هم ارائه میده؟
  • آب داغ رنگ گرفته است

یکی دیگر از مشکلات رایج در انواع آبگرمکن های خانگی اینست که آب داغ خارج شده از لوله ها، شفاف نیست. رنگ گرفتن آب داغ ناشی از وجود اکسیدهای فلزی در لوله ها و آب است. اگر رنگ آب داغ تازگی ها زرد، قرمز، قهوه ای، سبز یا شیری شده حتما به دنبال منشا آن باشید. اکسید فلزی کیفیت آب را خراب می کند. این آب به ظاهر بیماری زا نیست ولی به مرور می تواند مشکلاتی را به همراه دشاته باشد. برای مثال وجود سرب در آب آشامیدنی خطرات جدی به همراه دارد. با نصب فیلتر می توان تا حدودی جلوی اکسیدهای فلزی را گرفت ولی راه حل نهایی تعمیر آبگرمکن و عوض کردن لوله های فرسوده مسی است. در آبگرمکن های برقی این امر ناشی از رسوب کلسیم و منیزیم روی المنت است. در این مورد با تمیز کردن المنت، مشکل به طور کلی برطرف می شود.

عیب یابی آب گرمکن دیواریسرویس نصب و تعمیر آبگرمکن
  • آب گرم فشار ندارد

کم فشار بودن آب گرم چندین علت دارد. گاهی آبگرمکن مقصر نیست و لوله کشی آب ساختمان ضعیف است. کم فشار بودن آب منطقه نیز در این موضوع دخیل است. اما در صورتی که تا حال با فشار آب مشکلی نداشتید و تازگی ها این مشکل ایجاد شده، نیاز به بررسی دارد. قبل از تماس با تعمیرکار ابتدا ورودی آب به آبگرمکن را نگاه کنید شاید شیر فلکه آبگرمکن تا انتها باز نشده باشد. گاهی به دلیل مسافرت شیرهای آب و گاز بسته می شود و بعد از بازگشت فراموش می کنید شیرها را باز کنید یا مثلا آب نیمه باز شده. در این موارد مشکل خاصی پیش نیامده و خیلی ساده با باز کردن شیر آب ورودی به آبگرمکن فشار آب نیز مثل قبل خواهد شد. اما مشکل اصلی وقتی است که محفظه آب گرم، جرم گرفته باشد.

  • آب داغ بوی ناخوشایند دارد

تغییر رنگ و بوی آب نشان دهنده یک مشکل جدی در آبگرمکن است. آیا تنها آب گرم بو می دهد یا آب سرد هم بوی نامطبوعی دارد؟ گاهی نیازی به تعمیر آبگرمکن نیست و تنها با نصب یک فیلتر آب خانگی در ورودی دستگاه می توان مقدار زیادی از سختی آب را گرفت. وجود آهن، مس و سایر معدنی می تواند تغییر رنگ و بوی آب را به همراه داشته باشد که در این صورت آب سرد هم دچار این مشکل می شود.

آیا آب داغ بوی تخم مرغ می دهد؟

اما اگر آب گرم بوی بدی دارد مشکل از غلظت بالای سولفات در لوله است! بوی نامطبوع شبیه تخم مرغ از آب داغ نشانه جرم در لوله ها و مخزن دستگاه است. برای تعمیر آبگرمکن دیواری و شستشوی مخزن با همیاران هوم سرویز تماس بگیرید. این بو اصلا طبیعی نیست و باید مخزن دستگاه تمیز شود.

آیا آب داغ بوی تند سیر می دهد؟

اگر بوی سیر به مشام می رسد، مشکل از شیر گاز است. بوی گاز قوی شباهت زیادی به بوی سیر دارد که بسیار خطرناک است. شیر اصلی گاز ورودی دستگاه را بسته و آبگرمکن را خاموش کنید.اگر آبگرمکن درکنار کابینت آشپزخانه قرار دارد، با باز کردن پنجره ، هوا را تهویه کنید سپس از خدمات لوله کشی برای تعمیر آبگرمکن و عیب یابی آبگرمکن کمک بگیرید.

راهنمای کامل تعمیر و سرویس پکیج

تعمیرات پکیجتعمیرات آبگرمکن دیواری در تهران
  • تعمیر آبگرمکن صدا دار

اگر به هنگام کار کردن صدای زیادی از آبگرمکن شنیده می شود، ممکن است مشکل از شکستگی و یا آسیب یکی از قطعات فلزی داخل دستگاه باشد. در سرویس دوره ای آبگرمکن معمولا این موارد به سادگی تشخیص داده می شود. اگر مدت زیادی است که از خدمات سرویس دوره ای استفاده نکرده اید حتما محفظه آب گرم با جرم و رسوبات اشغال شده که همین موضوع هم می تواند مشکل ایجاد کند. وقتی دستگاه روشن است و آب گرم هم تولید می شود اما در حین کارکرد، سر و صدای دستگاه زیاد است با ما تماس بگیرید. برای عیب یابی و تعمیر آبگرمکن نیاز به بررسی دقیق تر است. به خصوص وقتی از داخل دستگاه صدای جوشیدن آب شنیده می شود موضوع جدی تر است. 

هزینه تعمیر آبگرمکن چقدر است؟

برای تعیین قیمت تعمیرات لازم است تا آبگرمکن از نزدیک بررسی شود. هرگز برای کاهش هزینه ها اقدام به باز کردن آبگرمکن نکنید. اگر در این زمینه تجربه ای ندارید هر اقدامی می تواند خسارت بیشتری به همراه داشته باشد و هزینه بیشتری روی دست تان بگذارد. به همراه تعمیرات معمولا جرم گیری و رسوب زدایی آبگرمکن هم انجام می شود. اگر مرتب از سرویس دوره ای آبگرمکن استفاده کرده اید دیگر نیازی به رسوب زدایی و اسید شویی محفظه آبگرمکن نیست. قطعاتی که باید تعویض شوند هم با توجه به قیمت قطعات، تعیین قیمت می شود. دستمزد تعمیر آبگرمکن به عوامل زیادی ارتباط دارد همیار هوم سرویز قبل از شروع به کار، مبلغ نهایی را اعلام می کند در صورتی که مشتری بخواهد همیار قطعه جایگزین را خریداری کرده و به همراه فاکتور روی قیمت دستمزد محاسبه می کند.

چرا شمعک آبگرمکن خاموش می شود؟ روشن نماندن شمعک آبگرمکن

خدمات تعمیر لوازم خانگی

تعرفه خدمات آبگرمکن دیواری و ایستاده در هوم سرویز

عنوان( به روز رسانی سال 1400 )از قیمت(تومان)تا قیمت(تومان)
نصب آبگرمکن دیواری80000120000
نصب آبگرمکن ایستاده80000140000
نصب شیرآلات(هر عدد)3000035000
رسوب زدایی کامل80000120000
سرویس کامل100000140000
تعویض مبدل5000060000

خدمات نصب، تعمیر و سرویس آبگرمکن در تهران

اگر برای نصب و یا تعمیر آبگرمکن خانه تان نیاز به نیروی متخصص فنی دارید ، اپلیکیشن هوم سرویز را نصب کنید. قیمت سرویس نصب و تعمیر آبگرمکن همانند سایر خدمات فنی مثل نصب و تعمیر پکیج و شوفاژ در اپلیکیشن هوم سرویز شفاف و دقیق اعلام شده است. هزینه سرویس نصب و تعمیر آبگرمکن هوم سرویز در سراسر تهران ثابت است و تمامی همیاران با اشراف به قیمت های استاندارد سامانه نسبت به دریافت هزینه تعمیرات آبگرمکن اقدام می کنند. جدول به روز شده خدمات نصب و سرویس آبگرمکن را در جدول مشاهده می کنید. اگر برای تعمیرات فنی منزلتان دنبال خوش نام ترین متخصصین شهر می گردید ما همه متخصصان را در هوم سرویز گردهم آورده ایم. همیاران تعمیرکار هوم سرویز در همه روزهای هفته آماده انجام سفارش های ثبت شده در اپ این سامانه هستند. همه سفارش ها شامل گارانتی خدمات می باشد.

برای ثبت سفارش رایگان سرویس نصب و تعمیر آبگرمکن از اپلیکیشن هوم سرویز استفاده کنید

  021-91001332

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نصب و تعمیر آبگرمکن تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا