تعمیرات و خدمات فنی

از بین بردن رسوبات کولر آبی در سه سوت!

تا الان از هوم سرویز خدمات گرفتید؟

از نظافت و اسباب کشی تا تعمیرات و بازسازی

مشاوره و ثبت سفارش رایگان

021-91001332 سفارش با نرم افزار

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

رسوب گیری کولر آبی از آن کارهایی است که همیشه به همراه سرویس کولر آبی انجام می شود. اصولا همه کولرهای آبی پس از مدتی کارکردن، ضوره می زندد و در کف و دیواره های کولر رسوب جمع می شود. در اغلب موارد وقتی تعمیرکار برای عیب یابی موتور کولر آبی و یا تعمیر پمپ کولر آبی مراجعه می کند، علت اصلی مشکل را در همین رسوبات تشخیص می دهد. در واقع وجود رسوبات بیش از حد منجر به آسیب به سایر قسمت های کولر می شود. راه های زیادی برای از بین بردن رسوبات کولر آبی وجود دارد که باعث می شود رسوب کولر کم و یا اصلا حذف شود. برای اینکه هوای خنک به فضای داخل ساختمان وزیده شود لازم است تا جرم و رسوب کولر هم به طور کامل تمیز شود.

راهنمای سرویس کولر آبی

روش های از بین بردن رسوبات کولر آبیاز بین بردن رسوبات کولر آبی

علت رسوب گیری کولر آبی چیست؟

مکانیسم عملکرد سیستم خنک کننده کولرهای آبی با کمک آب کار می کند. آب شهری دارای املاح و عناصر زیادی است. در بخری از مناطق این املاح بیشتر هم هست ولی کم یا زیادش تفاوتی ندارد به هر حال آب شرب شهری همیشه املاح زیادی دارد. تبخیر آب به مرر زمان موجب تشکیل رسوبات نمک و آهک در کولر آبی می شود. حتی گاهی روی پوشال ها هم با رسوب انباشته می شود و لازم است تا تعویض پوشال کولر زودتر انجام شود. از بین بردن رسوبات کولر آبی موجب افزایش قدرت خنک کنندگی کولر می شود. ریزش آب روی پوشال ها موجب خیس شدن آن شده و هوا به محض برخورد با پوشال خیس، گرمای خود را از دست می دهد. پوشال هایی پر از رسوب نمی توانند آب را به خوبی جذب کنند.

چگونه رسوب کولر آبی را از بین ببریم؟

مشکل املاح و رسوبات وقتی جدی می شود که رسوب بدنه کولر را هم می گیرد. رسوبات آب تنها روی پوشال نمی نشینند بلکه در همه قسمت های کولر آبی امکان تشکیل رسوب آب هست. سیستم لوله کشی آب کولر، واتر پمپ ، کف و بدنه کولر هم در معرض رسوب قرار دارند. املاح رو رسوب هایی که در کولر آبی تشکیل می شد علت اصلی حساسیت و آلرژی باد کولر هستند و خیلی از افراد نسبت به آن واکنش نشان می دهند. برای اینکه املاح آب کمتری روی کولرهای آبی تشکیل شود راه های زیادی وجود دارد. به طور معمول استفاده از روش های به کار گرفته شده در این مطلب، رایج تر است.

چگونه پوشال کولر آبی را عوض کنیم؟

طریقه از بین بردن رسوبات کولر آبیاز بین بردن رسوبات کولر آبی
  • استفاده از پدهای سلولزی به جای پوشال

پدهای سلولزی عملکردی شبیه به پوشال کولر دارند ولی ساختار منظم شبکه ای پد سلولزی به گونه ای است که رسوبات آب بر روی آن تشکیل نمی شود. در مقایسه با پوشال کولر، پدهای سلولزی تقریبا اصلا رسوب گیر نیستند ولی تنها در کولرهای آبی سلولزی می توان از پد سلولزی استفاده کرد. با وجود تکنولوژی های پیشرفته تر هنوز هم کولرهای آبی قدیمی در تهران یکی از کارامدترین وسایل سرمایشی هستند که هوای خانه ها را خنک می کنند. در حقیقت اگر سرویس کولر های آبی را جدی بگیرید کارامدی این کولرها بیشتر هم خواهد شد. تعمیر و نگهداری از کولر آبی و رسوب زدایی آن، سرمایش کولر آبی را افزایش می دهد.

تعمیر و تعویض کولر آبی

  • از بین بردن رسوبات کولر آبی با رسوب گیر

رسوب گیر کولر آبی در همه فروشگاه های لوازم کولر فروخته می شود. سیستم رسوب گیری این وسیله خیلی شده است رسوب گیر دارای فیلتر رزینی و یک محفظه برای ورود آب و اتصالات فیتینگ است. یک تکنولوژِ ساده ولی کاربردی در رسوب گیرها وجود دارد که با جذب املاح آب، مانع از تشکیل رسوب در پوشال یا بدنه کولر می شود. در این دستگاه ساده اغلب دو نوع فیلتر رزینی آنیونی و کاتیونی با هم استفاده می شود. به این ترتیب تقریبا همه عناصر آب با بار مثبت و منفی جذب رسوب گیر می شود. در نتیجه سختی آب کاهش پیدا می کند و خبری از تشکیل رسوب سخت در کولر آبی نیست. در این صورت شاهد عملکرد بهتر کولر و بازدهی عالی آن خواهید بود. هر چه میزان خنک کنندگی کولر ابی بیشتر باشد، در مصرف انرژی و همچنین مبلغ پرداختی فیش ها صرفه جویی می شود.

آموزش سرویس کولر آبی 

از بین بردن رسوبات کولر آبی با فیلتر آباز بین بردن رسوبات کولر آبی
  • راه اندازی کولر آبی با فیلتر های تصفیه آب

برای از بین بردن رسوبات کولر ابی از فیلترهای تصفیه آب کولر استفاده کنید. این فیلترها با رسوب گیرهای ساده تفاوت دارند. اساسا فیلترها سختی آب را می گیرند و این به معنی کاهش رسوبات کولر است. فیلتر تصفیه آب در مسیر آب ورودی به کولر و روی شلنگ آب کولر وصل می شود و آب وارد شده به سیستم خنک کننده کولر، بدون املاح و کاملا سبک می شود. هزینه نصب فیلترهای تصفیه و قیمت خرید آن چندان زیاد نیست ولی کارایی آن فوق العاده است. برای اینکه هزینه تعمیر پمپ کولر آبی را نپردازید برای از بین بردن رسوبات کولر آبی حتما کاری انجام دهید. فیلترهای تصفیه آب وسیله ای کوچک، ساده و کم قیمت هستند که مشکل املاح و رسوبات کولر را برای همیشه حل می کنند. این وسیله را خودتان هم می توانید به سادگی در مسیر آب ورودی کولر نصب کنید.

سرویس کولر آبی قبل از روشن کردن آن در فصل گرما الزامی است. راه اندازی کولر آبی بدون سرویس اصلا پیشنهاد نمی شود. موقع سرویس دوره ای می توانید متوجه خرابی احتمالی قطعات شده، روغن کاری های لازم را انجام دهید و همه رسوبات را نیز پاک کنید. تعویض پوشال، از بین بردن رسوبات کولر آبی ، تعمیر پمپ کولر آبی، بررسی سیم کشی کولر آبی و … در سرویس کولر آبی هوم سرویز انجام می شود. بدون تردید سرویس دوره ای یک راه ساده ولی کارامد در بررسی نحوه کارکرد کولر و پیشگیری از تجمع رسوبات و املاح در بدنه کولر است.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و سرویس کولر آبی هم ارائه میده؟

سفارش رایگان سرویس کولر آبی را از طریق اپلیکیشن هوم سرویز ثبت کنید.

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نصب و سرویس کولر آبی تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا