کاربردی

چگونه توری پلیسه را تمیز کنیم؟

به "هوم سرویز"

خدمات فنی، نظافتی و تعمیراتی

منازل و شرکت ها

خوش آمدید!

021-91001332

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

این روزها کمتر پنجره ای را می بینید که بدون توری باشد. نصب توری پنجره سالم ترین راه برای دور ماندن از آسیب حشرات است. وقتی همه درب و پنجره های ساختمان با توری پنجره محافظت شده باشد، دیگر نگرانی بابت ورود حشرات به داخل وجود ندارد. اما پس از مدتی نگرانی دیگری به سراغ مان می آید. خیلی زود توری های پنجره کثیف می شوند و نیاز به شستشو دارند. تمیز کردن توری پلیسه شاید به نظر مشکل تر از توری فلزی باشد. اما اگر راهش را بدانید، چندان هم دشوار نیست. همه انواع توری پنجره در معرض هوای آلوده و گرد و خاک قرار دارند. گرد و غبار نمی تواند به سادگی از توری های جدید وارد ساختمان شود ولی می تواند منافذ دوری را مسدود کند. توری هر چقدر تمیزتر باشد، دید شفاف تری دارید و نهیویه هوا هم بهتر انجام می شود.

توری پلیسه ای چیست؟

پلیسه ای از انواع توری های تا شونده است. در بازار به این متریال توری آکاردئونی یا مش اکرلیک هم می گویند. این توری دارای قابلیت انعطاف زیادی است و موقع باز و بسته شدن به راحتی حرکت می کند. انواع توری پلیسه در قاب آلومینیومی یا یو پی وی سی اجرا می شوند و مناسب پنجره های دو جداره هستند. نصب آسان، کارایی فوق العاده و زیبایی خاص پلیسه ای موجب شده تا تقاضا برای ساخت آن بیشتر باشد. مهم ترین قسمت، جنس خود توری است. توری پنجره پلیسه ای از جنس پلی استایرن است که کیفیت بسیار مرغوبی دارد. این توری بسیار شفاف است و به طوری که از بیرون ساختمان اصلا دیده نمی شود. این سازه به سادگی کثیف نمی شود و آلودگی های هوا را جذب نمی کند. اما به هر حال بعد از مدتی لازم است تا توری تمیز شود. 

نصب توری پنجره و رهایی از حشرات مزاحم

تمیز کردن توری پلیسهنصب انواع توری پنجره مدرن

نحوه شستن توری پلیسه ای

این توری در مقایسه با توری های فلزی اصلا گرد و غبار را به خود جذب نمی کند. از این نظر نصب توری در شهرهای آلوده از جمله تهران یک مزیت به حساب می آید. شستشوی سالیانه توری برای حفظ کیفیت آن و شفاف ماندن خود توری پلی استایرن توصیه می شود. برای تمیز کردن و شستشوی توری پلیسه ای لازم است تا فریم آن از قاب پنجره کامل جدا شود. جدا کردن فریم مشکل ترین کاری است که باید انجام دهید. اگر در این زمینه تجربه ای ندارید نگران نشوید. خیلی راحت می توانید فریم را جدا کنید اما اول باید نوع فریم را مشخص کنید. انواع توری پنجره پلیسه ای در دو نوع تولید شده است.

  • توری پنجره پلیسه ای تک فریم
  • توری پنجره پلیسه ای دبل فریم

توری پلیسه ای چیست؟

شستشوی توری تک فریم

در توری تک فریم یا ساده،  توری به چارچوب قاب متصل شده است. به این ترتیب در اثر باز و بسته کردن مداوم، توری تغییر حالت نمی دهد و دفرمه نمی شود. اما مشکل اینجاست که نمی توان توری را از قاب جدا کرد. برای شستشوی این مدل توری لازم است تا قاب را به همراه توری از پنجره باز کنید. با کمک پیچ گوشتی و با آرامش همه پیچ هایی را که توری را به قاب پنجره متصل کرده، باز کنید. مراقب باشید برای نصب به این پیچ ها احتیاج دارید. 

قیمت توری پنجره با نرخ رقابتی!

شستن توری پلیسه ایتوری پنجره پلیسه

شستشوی توری دبل فریم

دبل فریم از انواع توری پلیسه با قابلیت جدا شدن از قاب می باشد. این ویژگی کار نظافت را ساده تر می کند. در واقع برای ساخت این متریال از دو فریم جداگانه برای چارچوب قاب استفاده شده است. اولین فریم درست شبیه نمونه قبلی به قاب پنجره پیچ می شود. تااینجا دو فریم شبیه هستند اما فریم دوم نقش اساسی در نظافت پلیسه ای دارد. فریم دوم با کمی فشار در روی فریم اول قرار گرفته است. در پروفیل های ارتفاعی همیشه ازدو فریم جدا استفاده می شود. برای شستشوی این متریال کافیست فریم دوم را از روی فریم اول خارج کنید. نیازی به باز کردن پیچ و یا کار دیگری نیست این دو فریم به هم پیچ نشده اند و بایک حرکت می توان فریم دوم را به همراه خود توری جدا کرد. نظافت توری های دبل فریم خیلی راحت تر است.

چگونه توری پنجره آلومینیومی را تمیز کنیم؟

شستن انواع توری پنجره پلیسه ای

پس از اینکه توری را از پنجره جدا کنید نوبت به شستشو و تمیز کردن آن است. ابتدا توری را روی یک سطح هموار پهن کرده و آن را کامل باز کنید. سپس بااستفاده از دستمال مرطوب گرد و غبار توری را به خوبی پاک کنید. با این کار بسیاری از آلودگی ها برطرف می شود اما لازم است تا منافذ ریز توری به خوبی تمیز شود. با استفاده از مواد شوینده ملایم و یا اسپری های چند منظوره می توانید توری را تمیز کنید. مواد شوینده را روی توری پاشیده و با فشار آب سوراخ های توری را باز کنید. از یک مسواک نرم و یا فرچه مخصوص شستشوی یقه لباس برای تمیز کردن توری استفاده کنید. هرگز سیم ظرفشویی یا اشیا زبر و برنده را روی توری نکشید. در دو حالت باز و بسته توری را شستشو دهید تا اثری از شوینده روی آن باقی نماند.

نصب توری درب و پنجره، توری درب کشویی، توری درب بالکن در تهران

شستن توری پلیسه تک فریمنصب توری پنجره پلیسه ای در تهران

نصب توری پلیسه پس از شستشو

جنس توری طوری است که خیلی راحت تمیز می شود. تقریبا با همان فشار آب ساده همه منافذ توری باز شده و تمیز می شود. برای نصب توری پلیسه دبل فریم کافیست فریم دوم را روی فریم اول سوار کنید. با کمی فشار فریم دوم در سر جای اولیه قرار می گیرد. مراقب باشید نخ توری آسیب نبیند. توری پلیسه تک فریم را هم با بستن پیچ ها می توانید در محل صحیح نصب کنید. همه پیچ ها را ببندید تا فریم کامل ثابت شود. شاید در ابتدا این کار کمی حسته کننده و دشوار باشد اما فراموش نکنید که تنها سالی یک بار این کار را انجام می دهید. حتی در فصول سرد سالمی توانید به طور کامل توری پلیسه را باز کنید تا کمتر کثیف و آلوده شود.

برای ساخت توری پلیسه ای با ما تماس بگیرید. سرویس نصب توری پنجره هوم سرویز در همه مناطق تهران فعال است.

جهت ثبت سفارش رایگان سرویس نصب توری پنجره از اپلیکیشن هوم سرویز استفاده کنید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا