تعمیر دوربین عکاسی

تعمیر دوربین عکاسی

از 1458 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعمیر دوربین عکاسی در تابستان 1402 چقدر است؟

قیمت تعمیر دوربین عکاسی

توافقی

متوسط قیمت0 تومانکمینه قیمت0 تومانبیشینه قیمت0 تومان

آنچه درباره تعمیر دوربین عکاسی خواهید خواند

  • تعمیر دوربین عکاسی دیجیتال و تعمیر دوربین فیلمبرداری
  • نمایندگی تعمیرات دوربین
  • تعمیرات دوربین فیلمبرداری
  • دوربین عکاسی از چه قطعاتی تشکیل شده است؟
  • مشکلات شایع دوربین های عکاسی
  • تعمیر انواع برندهای دوربین عکاسی
  • هزینه تعمیر دوربین عکاسی به چه مواردی وابسته است؟
  • خدمات تعمیرات تخصصی دوربین عکاسی را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

تعمیر دوربین عکاسی دیجیتال و تعمیر دوربین فیلمبرداری

تعمیر دوربین عکاسی جزو خدمات بسیار تخصصی و حساس می باشد کهانجام آنها در گرو مهارت بالای تعمیرکار دوربین عکاسی، تجربه وی والبتهتجهیزات در تعمیرگاه دوربین عکاسی است. ممکن است طی مرور زمان و استفاده نامناسباین دستگاه ها با ایراداتی روبه رو شوند. در بیشتر مواقع ایرادات مربوط به دوربینها با سرویس دوربین عکاسی و تمیز کردن قطعات رفع می شود. اما در پاره ای از مواردمانند تعمیر لنز دوربین باید به تعمیرگاه دوربین مراجعه نمود و این ایراداتتوسط تعمیرکارهای ماهر بررسی و عیب یابی شوند.

تعمیر دوربین عکاسیبر اثر اتفاقاتی مانند ضربه به دستگاه، آب خوردن دوربین و یا نفوذ گرد و غبار وآلودگی به دستگاه اتفاق می افتد. مهم ترین موردی که باید در نظر بگیرید این است کهباید در موارد این چنینی به مرکز تخصصی تعمیر دوربین عکاسی دیجیتال مراجعه کنید.در ادامه به توضیح در ارتباط با ایرادات شایع در دوربین های عکاسی و عوامل موثر برهزینه تعمیر دوربین عکاسی دیجیتال می پردازیم.

نمایندگی تعمیرات دوربین

در نمایندگیتعمیرات دوربین عکاسی گروهی از افراد متخصص در تعمیرات انواع دوربین عکاسیکانن، سونی، نیکون و ... دور هم جمع شده و دارای تجهیزات ویژه در تعمیرات دوربینعکاسی و فیلمبرداری هستند. زیرا که در ساختار دوربین های عکاسی و فیلمبرداری قطعاتحساس و ویژه ای کارگذاشته اند که تعمیر دوربین عکاسی دیجیتال را بسیار تخصصی کردهاست.

تعمیر دوربین عکاسیدر مراکز و نمایندگی تعمیر دوربین عکاسی بر اساس استانداردهای روز دنیا و بر اساسمتدهای جدید انجام می شود.

تعمیرات دوربین فیلمبرداری

تعمیرات دوربینفیلمبرداری نیز به اندازه دوربین های عکاسی تخصصی است. تعمیرات دوربین فیلم برداریشامل تعمیر قطعات، تعویض قطعات اسمبل کردن قطعات دوربین فیلم برداری است که بهمهارت بالایی در این زمینه نیاز است.

دوربین عکاسی از چه قطعاتی تشکیل شده است؟

دوربین های عکاسیهمانطور که پیش تر اعلام شد از قطعات زیادی تشکیل شده است. اجزای اصلی دوربینعکاسی دیجیتال شامل لنز، دیافراگم، شاتر، سنسور، بدنه، حافظه دیجیتال و ... است کهدر ادامه توضیحات مختصری در ارتباط با هر کدام از آنها ارائه می کنیم.

· بدنه دوربینعکاسی

هر آن چیزی که شما ازیک دوربین عکاسی دیجیتال می بینید بدنه آن است. به عبارت دیگر بدنه، چهارچوبی استکه همه قطعات حساس در آن گرد آوری شده است که در هر نوع دوربین بر اساس طراحی هایمختلف این بدنه ها با هم تفاوت دارند. به طور مثال در تعدادی از دوربین ها امکانتعویض لنز دوربین فراهم شده است و در مواردی به واسطه طراحی بدنه همچین امکاناتیفراهم نشده است.

· تعمیر لنزدوربین عکاسی

لنز دوربین عکاسیموجب واضح شدن تصویر می شود. در دوربین های عکاسی دیجیتال عدسی های متعددی به کارگرفته شده اند که به واسطه آنها خطا و ایرادات نوری کم می شود. انواع لنز دوربینمتغیر، لنز ماکرو، لنز فیکس و ... موجود هستند. یکی از قطعات پر درخواست در زمینهتعمیر دوربین عکاسی مربوط به تعمیر لنز دوربین عکاسی یا تعویض لنزدوربین عکاسی است که بر اساس نوع ایراد دوربین و تشخیص تعمیرکار انجام می شود.

· تعمیر دیافراگمدوربین عکاسی

دیافراگم قطعه است کهدر داخل لنز قرار گرفته و نور ورودی به لنز را کنترل و تنظیم می کند. دیافراگمشبیه به روزنه ای است که نور ورودی را کم و زیاد می کند.

· تعمیر سنسوردوربین عکاسی

حسگر یا سنسور دوربیناز تعداد زیادی فوتوسل یا پیکسل تشکیل شده است که نور ورودی را دریافت کرده و سپسنور ورودی را به شکل تصویر الکترونیکی ثبت می کند. تعداد فتوسل های بیشتر و سنسوربزرگتر موجب بالا رفتن کیفیت تصویر می شود.

· تعمیر برددوربین عکاسی

اگر دوربین یکبارهخاموش شده و روشن نمی شود قطعا به برد دوربین عکاسی مربوط است. تعمیر برددوربین به مهارت بالایی در این زمینه نیاز دارد. برد نقش تعیین کننده ای جهتبرقراری ارتباط بین تمام قطعات دوربین را بر عهده دارد. به طور معمول این قطعه براثر ضربه خوردن و آبخوردگی دچار ایراد می شود.

· تعمیر ال سی دیدوربین عکاسی

با خرابی ال سی دیدوربین عکاسی این دستگاه قابل استفاده نیست. تصور کنید در صورت خرابی ال سی دیدوربین عکاسی امکان تنظیمات دوربین عکاسی دیجیتال وجود ندارد. تعمیر ال سی دیدوربین عکاسی نیز بر اساس نوع ایراد باید بررسی شود. به طور مثال بر اثر ضربه،آبخوردن و یا ورود گرد و غبار به دوربین عکاسی این قطعه ممکن است آسیب ببیند. درابتدا باید بررسی شود که کار نکردن صفحه نمایش در اثر فشردن دکمه های دوربین نیست.در غیر این صورت احتمالا ایراد به قسمت فلت دوربین مربوط می شود و تعویض فلتدوربین عکاسی باید در نمایندگی تعمیرات دوربین عکاسی انجام شود.

مشکلات شایع دوربین های عکاسی

تعمیرات دوربینعکاسی که دارای ساختار نرم افزاری و سخت افزاری پیچیده ای هستند در انواع برندها وسری ها با هم متفاوتند. در مرکز تخصصی دوربین عکاسی تمام اجزای دوربینعکاسی با قطعات اورجینال جایگزین می شود. تعمیرات دوربین عکاسی در مراکز غیر معتبرتوسط تعمیرکاران مبتدی نه تنها ایرادات دوربین را از بین نخواهند برد بلکه مشکلاتجدیدتری نیز ایجاد می کنند. در ادامه به ایرادات شایع در دوربین عکاسی و راهکارهایعیب یابی آنها می پردازیم.

· علت روشن نشدندوربین عکاسی چیست؟

یکی از ایراداتی کهکاربران این تجهیزات ممکن است با آن مواجه شوند مربوط به روشن نشدن دوربین عکاسیاست. مواردی مانند شارژ نشدن دوربین ممکن است عامل بروز این ایراد شود. قبل ازمراجعه به مرکز تخصصی دوربین عکاسی باید باتری و پایانه های باتری بررسی شوند.کثیف بودن این قسمت ها ممکن است موجب شارژ نشدن باتری و در نهایت روشن نشدن دوربینشود. اگر این موارد را بررسی کردید و مشکل حل نشد باید در فکر تعمیرات دوربینعکاسی در مراکز معتبر و نمایندگی تعمیرات دوربین عکاسی باشید.

· شطرنجی شدنتصویر در دوربین عکاسی

اگر در بین تصاویرمتوجه شدید که تصاویر شطرنجی شده اند احتمالا ایراد از قسمت هد دوربین عکاسی است.در سرویس دوربین عکاسی این قسمت تمیز می شود. اگر ایراد مرتفع نشد باید تعمیرات رابه متخصص تعمیر دوربین عکاسی بسپارید.

· علت قطع شدنتصویر در LCD دوربین چیست؟

مواردی مانند قطع شدنکابل های آسیب دیده در دوربین موجب بروز این ایراد می شود و با تعویض آنها LCD دوربین به حالت قبل بر می گردد. در مواردیهم ایرادات مربوط به صفحه نمایش دوربین عکاسی دیجیتال به برد دوربین مربوط است وتنها راه تعویض برد دوربین عکاسی است.

· علت پخش نشدنتصویر در دوربین عکاسی چیست؟

به طور معمول پخشنشدن تصویر در دوربینهای عکاسی به هد دستگاه مربوط است. از این رو متخصصین درتعمیرات دوربین عکاسی تاکید می کنند که گردگیری و تمیزکاری مربوط به دوربین را بهطور مرتب انجام دهند. به این ترتیب از هزینه تراشی های بعدی و بزرگتر جلوگیری میشود.

· علت کار نکردنلنز دوربین عکاسی چیست؟

از کار افتادن لنزموجب می شود کلیه عملیات عکاسی با مشکل مواجه شود. قرار دادن دوربین در فضاهایمرطوب و یا قرار گرفتن دوربین در دمای بالا، نوسانات برق و ضربه وارد شدن بهدوربین موجب بروز این ایرادات می شوند. تعمیر لنز دوربین عکاسی باید توسط متخصصینانجام شود.

· خرابی فلاشدوربین

یکی از مشکلات مربوطبه دوربین های عکاسی که اثر منفی مستقیمی روی تصاویر می گذارد مربوط به فلاشدوربین است. خرابی فلاش دوربین روی روند عکاسی و نورپردازی اثر بسیار بدی می گذرد.تعویض فلاش دوربین کاملا تخصصی بوده و باید به صورت تخصصی در مرکز تعمیر دوربینعکاسی دیجیتال انجام شود.

تعمیر انواع برندهای دوربین عکاسی

همانطور که پیش ترگفته شد انواع دوربین های عکاسی طی مرور زمان در سری های متعددی وارد بازار شدهاست. در هر دوره و سری آپشن های ویژه ای به آنها افزوده شد. درادامه به معرفیتعدادی از برندهای معروف دوربین عکاسی خواهی پرداخت.

· تعمیرات دوربینعکاسی کانن

یکی از برندهای معروفو پرطرفدار دوربین های دیجیتال کانن است. کمپانی کانن را می توان قدیمی ترین شرکتتولید کننده دوربین و لنز دوربین به شمار آورد. تعمیر دوربین عکاسی کاننباید توسط متخصصین و در مراکز معتبر انجام شود. هزینه تعمیرات دوربین کانن به نوعآسیب دیدگی و قطعات آسیب دیده بستگی دارد. در مواردی که ایرادات جزئی هستند ونیازیبه تعویض قطعات نیست هزینه تعمیر دوربین کانن مبلغ چندانی نخواهد شد.

· تعمیر دوربیننیکون

یکی دیگر از برندهایمطرح دوربین عکاسی نیکون است. انواع مختلفی از دوربین های عکاسی رده های کامپکت،میرولس و ... را به بازار ارائه کرده است. تعمیر دوربین عکاسی نیکون نیزمانند سایر برندها باید توسط متخصصین و با استفاده از تجهیزات مدرن و بروز انجامشود.

· تعمیر دوربین سونی

افرادی که در زمینهعکاسی، حرفه ای هستند قطعا می دانند که دوربین عکاسی سونی دارای بالاترین ردهکیفیت در استفاده از فناوری روز به شمار می رود. تعمیر دوربین سونی با توجهبه نوع تکنولوژی مورد استفاده باید در تعمیرگاه دوربین عکاسی مجهز و توسط برترینتعمیرکاران انجام شود.

هزینه تعمیر دوربین عکاسی به چه مواردی وابسته است؟

همانطور که می دانیدنمی توان مبلغ ثابتی را به عنوان هزینه تعمیرات دوربین عکاسی اعلام کرد.المان های زیادی در برآورد قیمت تعمیر دوربین عکاسی موثر هستند که در ادامهبیشتر توضیح خواهیم داد.

· برند و مدلدوربین

طبیعتا دوربین هایجدید نسبت به دوربین های قدیمی تر از قطعات و فناوری های پیشرفته تری برخوردارند.بر اساس همین موضوع هزینه تعمیر دوربین عکاسی قدیمی با هزینه تعمیردوربین کانن یا هزینه تعمیر دوربین سونی سری های جدید یکسان نخواهدبود.

· میزان آسیبدوربین بر هزینه تعمیر دوربین عکاسی تاثیر دارد

باید ابتدا بررسی شودکه دوربین چقدر آسیب دیده؟ نوع آسیب دیدگی و نوع قطعه معیوب بر هزینه تعمیر دوربینعکاسی تاثیر دارد.

· تعمیر یا تعویضقطعه و تاثیر مستقیم آن بر هزینه تعمیرات دوربین عکاسی

امکان تعمیر و یاتعویض قطعه مورد دیگری است که هزینه تعمیرات دوربین عکاسی را دستخوش تغییرات قرارمی دهد. طبیعتا تعویض قطعات هزینه ی بالاتری نسبت به تعمیر قطعات دارد. از طرفدیگر در کنار هزینه مناسب تر راهکاری است تا قطعات اورجینال دوربین نیز حفظ شود.

خدمات تعمیرات تخصصی دوربین عکاسی را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

متخصصین تعمیر دوربین عکاسی هوم سرویزآماده ارائه خدمات تخصصی در زمینه تعمیرات دوربین عکاسی قدیمی، تعمیر دوربین کانن،سونی، نیکون، سامسونگ و ... هستند. با ثبت درخواست رایگان و درج شماره تماس متخصصین تعمیرکار دوربین عکاسی هوم سرویز با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را مبتنی بر علام خرابی دوربین عکاسی و همینطور برآوردی از هزینه تعمیر دوربین عکاسی در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تعمیر دوربین عکاسی و همچنین ارایه خدمات تعمیر دوربین عکاسی دیجیتال نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات لوازم دیجیتال ارائه می دهد که شامل تعمیر ساعت هوشمند, عیب یابی و تعمیر انواع کنسول بازی سونی، ایکس باکس و..., تعمیر تاچ اپل واچ, تعمیر انواع سری پلی استیشن PS1, PS2, PS3, PS4, PS5, تعمیر ایکس باکس 360, تعمیر دسته پلی استیشن, تعمیر ایرپاد شکسته, تعمیر ویدئو پروژکتور خانگی, تعمیر مانیتور LED, تعمیر اسپیکر خانگی می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های رایانه و تکنولوژی را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تعمیر دوربین عکاسی

تعمیر دوربین عکاسی دیجیتال

تعمیر دوربین فیلمبرداری

تعمیر لنز دوربین

تعمیر سنسور دوربین عکاسی

تعمیر برد دوربین عکاسی

تعمیر ال سی دی دوربین عکاسی

تعمیر ccd دوربین

تعمیر مشکل آبخوردگی دوربین

رفع هنگ کردن دوربین عکاسی

رفع اشکالات تصویر و شطرنجی و فریز شده آن

رفع اشکال گیر کردن لنز دوربین و اشکال در باز و بسته شدن آن

نظرات کاربران

profile picture
نگار جلودارزاده

بسیار خانم خوش برخورد و کم حرفی بودند و بدون معطلی و وقت کشی و ... کار رو انجام دادن و 6 ساعت کاملا خالص کار کردند

profile picture
بابک شیرزادی

با متانت با اخلاق صبور سزبه زیر و سز به کار خیلی ممنونم از شرکت بابت معرفی ایشون

profile picture
مهناز دهقان

خیلی آقای صبور و با حوصله ایی بودن . قفل در من به مشکل برخورد کرد و چفت درب نمیشد که مقصر سازنده در بود ولی ایشون با حوصله تمام در رو درست و اصولی نصب کردند و خیلی ممنونم ازشون و خسته نباشن

profile picture
محمد موسیوند

عالی بودن و پیگیری خوبی داشتند . وقت شناسی هم موردی بود که رضایت منو بیشتر از همه جلب کرد

شرایط تعمیرات دوربین عکاسی دیجیتال

تهیه لوازم، قطعات و نرم افزارها در خصوص تعمیر دوربین عکاسی پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد مشاوره لازم را به مشتری ارایه نماید و در صورت تایید مشتری تعمیرات دوربین عکاسی را انجام دهد.

همیار موظف است بلافاصله پس از تحویل دوربین عکاسی وضعیت سلامت دستگاه مشتری را بررسی نماید و پس از مشورت با مشتری نسبت به رفع خرابی دوربین عکاسی اقدام نماید. به همین ترتیب مشتری نیز پس از انجام تعمیرات می بایست وضعیت دستگاه را بررسی نماید. چنانچه دوربین عکاسی دارای عیب یا خرابی باشد بلافاصله به همیار اطلاع رسانی نماید.

تعمیرات دوربین عکاسی انجام شده توسط همیار شامل یک هفته گارانتی همیاران می باشد و در صورت بروز خرابی همیاران می بایست نسبت به رفع مشکل اقدام نماید.

هزینه دقیق تعمیرات و رفع خرابی دوربین عکاسی پس از بررسی همیار متخصص به مشتریان اعلام خواهد شد، لذا همیاران بر اساس توضیحات مشتری، برآورد اولیه هزینه را به صورت تلفنی به مشتریان ارایه داده و پس از بررسی فیزیکی دستگاه قیمت دقیق تعمیر دوربین عکاسی خدمت مشتریان ارائه می شود. همیار بدون هماهنگی با مشتری مجوز تعمیرات دوربین عکاسی را نخواهد داشت.

همیاران هوم سرویز احراز هویت و صلاحیت شده و دارای مدارک فنی معتبر می باشند و همچنین تضامین و قرارداد مستقلی از ایشان نزد هوم سرویز وجود دارد، ولیکن در حین سپردن خدمات مورد نظر شما به همیاران حتما نظرات و تجربیات سایر مشتریان از خدمات اخذ شده از همیار را ملاک انتخاب و تایید همیار قرار دهید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

تعویض باتری گوشی
تعویض باتری گوشی
قیمت از 790,000 الی 790,000 تومان
تعمیر دسته پلی استیشن
تعمیر دسته پلی استیشن
قیمت از 100,000 الی 100,000 تومان
تعمیر اسپیکر خانگی
تعمیر اسپیکر خانگی
قیمت از 4,240,000 الی 4,240,000 تومان
عکاسی و فیلمبرداری مراسم و مجالس
عکاسی و فیلمبرداری مراسم و مجالس
در حال بروزرسانی قیمت