تعمیر دوربین عکاسی

تعمیر دوربین عکاسی

از 1458 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعمیر دوربین عکاسی در بهار 1403 چقدر است؟

قیمت تعمیر دوربین عکاسی

توافقی

متوسط قیمت0 تومانکمینه قیمت0 تومانبیشینه قیمت0 تومان

آنچه درباره تعمیر دوربین عکاسی خواهید خواند

  • تعمیر دوربین عکاسی دیجیتال و تعمیر دوربین فیلمبرداری
  • نمایندگی تعمیرات دوربین
  • تعمیرات دوربین فیلمبرداری
  • دوربین عکاسی از چه قطعاتی تشکیل شده است؟
  • مشکلات شایع دوربین های عکاسی
  • تعمیر انواع برندهای دوربین عکاسی
  • هزینه تعمیر دوربین عکاسی به چه مواردی وابسته است؟
  • خدمات تعمیرات تخصصی دوربین عکاسی را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

تعمیر دوربین عکاسی دیجیتال و تعمیر دوربین فیلمبرداری

تعمیر دوربین عکاسی جزو خدمات بسیار تخصصی و حساس می باشد که انجام آنها در گرو مهارت بالای تعمیرکار دوربین عکاسی، تجربه وی والبته تجهیزات در تعمیرگاه دوربین عکاسی است. ممکن است طی مرور زمان و استفاده نامناسب این دستگاه ها با ایراداتی روبه رو شوند. در بیشتر مواقع ایرادات مربوط به دوربین ها با سرویس دوربین عکاسی و تمیز کردن قطعات رفع می شود. اما در پاره ای از موارد مانند تعمیر لنز دوربین باید به تعمیرگاه دوربین مراجعه نمود و این ایرادات توسط تعمیرکارهای ماهر بررسی و عیب یابی شوند.

تعمیر دوربین عکاسی بر اثر اتفاقاتی مانند ضربه به دستگاه، آب خوردن دوربین و یا نفوذ گرد و غبار و آلودگی به دستگاه اتفاق می افتد. مهم ترین موردی که باید در نظر بگیرید این است که باید در موارد این چنینی به مرکز تخصصی تعمیر دوربین عکاسی دیجیتال مراجعه کنید. در ادامه به توضیح در ارتباط با ایرادات شایع در دوربین های عکاسی و عوامل موثر بر هزینه تعمیر دوربین عکاسی دیجیتال می پردازیم.

نمایندگی تعمیرات دوربین

در نمایندگی تعمیرات دوربین عکاسی گروهی از افراد متخصص در تعمیرات انواع دوربین عکاسی کانن، سونی، نیکون و ... دور هم جمع شده و دارای تجهیزات ویژه در تعمیرات دوربین عکاسی و فیلمبرداری هستند. زیرا که در ساختار دوربین های عکاسی و فیلمبرداری قطعات حساس و ویژه ای کارگذاشته اند که تعمیر دوربین عکاسی دیجیتال را بسیار تخصصی کرده است.

تعمیر دوربین عکاسی در مراکز و نمایندگی تعمیر دوربین عکاسی بر اساس استانداردهای روز دنیا و بر اساس متدهای جدید انجام می شود.

تعمیرات دوربین فیلمبرداری

تعمیرات دوربین فیلمبرداری نیز به اندازه دوربین های عکاسی تخصصی است. تعمیرات دوربین فیلم برداری شامل تعمیر قطعات، تعویض قطعات اسمبل کردن قطعات دوربین فیلم برداری است که به مهارت بالایی در این زمینه نیاز است.

دوربین عکاسی از چه قطعاتی تشکیل شده است؟

دوربین های عکاسی همانطور که پیش تر اعلام شد از قطعات زیادی تشکیل شده است. اجزای اصلی دوربین عکاسی دیجیتال شامل لنز، دیافراگم، شاتر، سنسور، بدنه، حافظه دیجیتال و ... است که در ادامه توضیحات مختصری در ارتباط با هر کدام از آنها ارائه می کنیم.

· بدنه دوربین عکاسی

هر آن چیزی که شما از یک دوربین عکاسی دیجیتال می بینید بدنه آن است. به عبارت دیگر بدنه، چهارچوبی است که همه قطعات حساس در آن گرد آوری شده است که در هر نوع دوربین بر اساس طراحی های مختلف این بدنه ها با هم تفاوت دارند. به طور مثال در تعدادی از دوربین ها امکان تعویض لنز دوربین فراهم شده است و در مواردی به واسطه طراحی بدنه همچین امکاناتی فراهم نشده است.

· تعمیر لنز دوربین عکاسی

لنز دوربین عکاسی موجب واضح شدن تصویر می شود. در دوربین های عکاسی دیجیتال عدسی های متعددی به کار گرفته شده اند که به واسطه آنها خطا و ایرادات نوری کم می شود. انواع لنز دوربین متغیر، لنز ماکرو، لنز فیکس و ... موجود هستند. یکی از قطعات پر درخواست در زمینه تعمیر دوربین عکاسی مربوط به تعمیر لنز دوربین عکاسی یا تعویض لنز دوربین عکاسی است که بر اساس نوع ایراد دوربین و تشخیص تعمیرکار انجام می شود.

· تعمیر دیافراگم دوربین عکاسی

دیافراگم قطعه است که در داخل لنز قرار گرفته و نور ورودی به لنز را کنترل و تنظیم می کند. دیافراگم شبیه به روزنه ای است که نور ورودی را کم و زیاد می کند.

· تعمیر سنسور دوربین عکاسی

حسگر یا سنسور دوربین از تعداد زیادی فوتوسل یا پیکسل تشکیل شده است که نور ورودی را دریافت کرده و سپس نور ورودی را به شکل تصویر الکترونیکی ثبت می کند. تعداد فتوسل های بیشتر و سنسور بزرگتر موجب بالا رفتن کیفیت تصویر می شود.

· تعمیر برد دوربین عکاسی

اگر دوربین یکباره خاموش شده و روشن نمی شود قطعا به برد دوربین عکاسی مربوط است. تعمیر برد دوربین به مهارت بالایی در این زمینه نیاز دارد. برد نقش تعیین کننده ای جهت برقراری ارتباط بین تمام قطعات دوربین را بر عهده دارد. به طور معمول این قطعه بر اثر ضربه خوردن و آبخوردگی دچار ایراد می شود.

· تعمیر ال سی دی دوربین عکاسی

با خرابی ال سی دی دوربین عکاسی این دستگاه قابل استفاده نیست. تصور کنید در صورت خرابی ال سی دی دوربین عکاسی امکان تنظیمات دوربین عکاسی دیجیتال وجود ندارد. تعمیر ال سی دی دوربین عکاسی نیز بر اساس نوع ایراد باید بررسی شود. به طور مثال بر اثر ضربه، آبخوردن و یا ورود گرد و غبار به دوربین عکاسی این قطعه ممکن است آسیب ببیند. در ابتدا باید بررسی شود که کار نکردن صفحه نمایش در اثر فشردن دکمه های دوربین نیست. در غیر این صورت احتمالا ایراد به قسمت فلت دوربین مربوط می شود و تعویض فلت دوربین عکاسی باید در نمایندگی تعمیرات دوربین عکاسی انجام شود.

مشکلات شایع دوربین های عکاسی

تعمیرات دوربین عکاسی که دارای ساختار نرم افزاری و سخت افزاری پیچیده ای هستند در انواع برندها و سری ها با هم متفاوتند. در مرکز تخصصی دوربین عکاسی تمام اجزای دوربین عکاسی با قطعات اورجینال جایگزین می شود. تعمیرات دوربین عکاسی در مراکز غیر معتبر توسط تعمیرکاران مبتدی نه تنها ایرادات دوربین را از بین نخواهند برد بلکه مشکلات جدیدتری نیز ایجاد می کنند. در ادامه به ایرادات شایع در دوربین عکاسی و راهکارهای عیب یابی آنها می پردازیم.

· علت روشن نشدن دوربین عکاسی چیست؟

یکی از ایراداتی که کاربران این تجهیزات ممکن است با آن مواجه شوند مربوط به روشن نشدن دوربین عکاسی است. مواردی مانند شارژ نشدن دوربین ممکن است عامل بروز این ایراد شود. قبل از مراجعه به مرکز تخصصی دوربین عکاسی باید باتری و پایانه های باتری بررسی شوند. کثیف بودن این قسمت ها ممکن است موجب شارژ نشدن باتری و در نهایت روشن نشدن دوربین شود. اگر این موارد را بررسی کردید و مشکل حل نشد باید در فکر تعمیرات دوربین عکاسی در مراکز معتبر و نمایندگی تعمیرات دوربین عکاسی باشید.

· شطرنجی شدن تصویر در دوربین عکاسی

اگر در بین تصاویر متوجه شدید که تصاویر شطرنجی شده اند احتمالا ایراد از قسمت هد دوربین عکاسی است. در سرویس دوربین عکاسی این قسمت تمیز می شود. اگر ایراد مرتفع نشد باید تعمیرات را به متخصص تعمیر دوربین عکاسی بسپارید.

· علت قطع شدن تصویر در LCD دوربین چیست؟

مواردی مانند قطع شدن کابل های آسیب دیده در دوربین موجب بروز این ایراد می شود و با تعویض آنها LCD دوربین به حالت قبل بر می گردد. در مواردی هم ایرادات مربوط به صفحه نمایش دوربین عکاسی دیجیتال به برد دوربین مربوط است و تنها راه تعویض برد دوربین عکاسی است.

· علت پخش نشدن تصویر در دوربین عکاسی چیست؟

به طور معمول پخش نشدن تصویر در دوربینهای عکاسی به هد دستگاه مربوط است. از این رو متخصصین در تعمیرات دوربین عکاسی تاکید می کنند که گردگیری و تمیزکاری مربوط به دوربین را به طور مرتب انجام دهند. به این ترتیب از هزینه تراشی های بعدی و بزرگتر جلوگیری می شود.

· علت کار نکردن لنز دوربین عکاسی چیست؟

از کار افتادن لنز موجب می شود کلیه عملیات عکاسی با مشکل مواجه شود. قرار دادن دوربین در فضاهای مرطوب و یا قرار گرفتن دوربین در دمای بالا، نوسانات برق و ضربه وارد شدن به دوربین موجب بروز این ایرادات می شوند. تعمیر لنز دوربین عکاسی باید توسط متخصصین انجام شود.

· خرابی فلاش دوربین

یکی از مشکلات مربوط به دوربین های عکاسی که اثر منفی مستقیمی روی تصاویر می گذارد مربوط به فلاش دوربین است. خرابی فلاش دوربین روی روند عکاسی و نورپردازی اثر بسیار بدی می گذرد. تعویض فلاش دوربین کاملا تخصصی بوده و باید به صورت تخصصی در مرکز تعمیر دوربین عکاسی دیجیتال انجام شود.

تعمیر انواع برندهای دوربین عکاسی

همانطور که پیش تر گفته شد انواع دوربین های عکاسی طی مرور زمان در سری های متعددی وارد بازار شده است. در هر دوره و سری آپشن های ویژه ای به آنها افزوده شد. درادامه به معرفی تعدادی از برندهای معروف دوربین عکاسی خواهی پرداخت.

· تعمیرات دوربین عکاسی کانن

یکی از برندهای معروف و پرطرفدار دوربین های دیجیتال کانن است. کمپانی کانن را می توان قدیمی ترین شرکت تولید کننده دوربین و لنز دوربین به شمار آورد. تعمیر دوربین عکاسی کانن باید توسط متخصصین و در مراکز معتبر انجام شود. هزینه تعمیرات دوربین کانن به نوع آسیب دیدگی و قطعات آسیب دیده بستگی دارد. در مواردی که ایرادات جزئی هستند ونیازی به تعویض قطعات نیست هزینه تعمیر دوربین کانن مبلغ چندانی نخواهد شد.

· تعمیر دوربین نیکون

یکی دیگر از برندهای مطرح دوربین عکاسی نیکون است. انواع مختلفی از دوربین های عکاسی رده های کامپکت، میرولس و ... را به بازار ارائه کرده است. تعمیر دوربین عکاسی نیکون نیز مانند سایر برندها باید توسط متخصصین و با استفاده از تجهیزات مدرن و بروز انجام شود.

· تعمیر دوربین سونی

افرادی که در زمینه عکاسی، حرفه ای هستند قطعا می دانند که دوربین عکاسی سونی دارای بالاترین رده کیفیت در استفاده از فناوری روز به شمار می رود. تعمیر دوربین سونی با توجه به نوع تکنولوژی مورد استفاده باید در تعمیرگاه دوربین عکاسی مجهز و توسط برترین تعمیرکاران انجام شود.

هزینه تعمیر دوربین عکاسی به چه مواردی وابسته است؟

همانطور که می دانید نمی توان مبلغ ثابتی را به عنوان هزینه تعمیرات دوربین عکاسی اعلام کرد. المان های زیادی در برآورد قیمت تعمیر دوربین عکاسی موثر هستند که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

· برند و مدل دوربین

طبیعتا دوربین های جدید نسبت به دوربین های قدیمی تر از قطعات و فناوری های پیشرفته تری برخوردارند. بر اساس همین موضوع هزینه تعمیر دوربین عکاسی قدیمی با هزینه تعمیر دوربین کانن یا هزینه تعمیر دوربین سونی سری های جدید یکسان نخواهد بود.

· میزان آسیب دوربین بر هزینه تعمیر دوربین عکاسی تاثیر دارد

باید ابتدا بررسی شود که دوربین چقدر آسیب دیده؟ نوع آسیب دیدگی و نوع قطعه معیوب بر هزینه تعمیر دوربین عکاسی تاثیر دارد.

· تعمیر یا تعویض قطعه و تاثیر مستقیم آن بر هزینه تعمیرات دوربین عکاسی

امکان تعمیر و یا تعویض قطعه مورد دیگری است که هزینه تعمیرات دوربین عکاسی را دستخوش تغییرات قرار می دهد. طبیعتا تعویض قطعات هزینه ی بالاتری نسبت به تعمیر قطعات دارد. از طرف دیگر در کنار هزینه مناسب تر راهکاری است تا قطعات اورجینال دوربین نیز حفظ شود.

خدمات تعمیرات تخصصی دوربین عکاسی را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

متخصصین تعمیر دوربین عکاسی هوم سرویز آماده ارائه خدمات تخصصی در زمینه تعمیرات دوربین عکاسی قدیمی، تعمیر دوربین کانن، سونی، نیکون، سامسونگ و ... هستند. با ثبت درخواست رایگان و درج شماره تماس متخصصین تعمیرکار دوربین عکاسی هوم سرویز با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را مبتنی بر علام خرابی دوربین عکاسی و همینطور برآوردی از هزینه تعمیر دوربین عکاسی در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تعمیر دوربین عکاسی و همچنین ارایه خدمات تعمیر دوربین عکاسی دیجیتال نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات لوازم دیجیتال ارائه می دهد که شامل تعمیر ساعت هوشمند, عیب یابی و تعمیر انواع کنسول بازی سونی، ایکس باکس و..., تعمیر تاچ اپل واچ, تعمیر انواع سری پلی استیشن PS1, PS2, PS3, PS4, PS5, تعمیر ایکس باکس 360, تعمیر دسته پلی استیشن, تعمیر ایرپاد شکسته, تعمیر ویدئو پروژکتور خانگی, تعمیر مانیتور LED, تعمیر اسپیکر خانگی می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های رایانه و تکنولوژی را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تعمیر دوربین عکاسی

تعمیر دوربین عکاسی دیجیتال

تعمیر دوربین فیلمبرداری

تعمیر لنز دوربین

تعمیر سنسور دوربین عکاسی

تعمیر برد دوربین عکاسی

تعمیر ال سی دی دوربین عکاسی

تعمیر ccd دوربین

تعمیر مشکل آبخوردگی دوربین

رفع هنگ کردن دوربین عکاسی

رفع اشکالات تصویر و شطرنجی و فریز شده آن

رفع اشکال گیر کردن لنز دوربین و اشکال در باز و بسته شدن آن

نظرات کاربران

profile picture
هانیه مصطفایی

ما مودم رو پیش 3 نفر بردیم ولی اصلا نتونستن تشخیص بدن مشکل چیه ولی ایشون هم تشخیص و هم تعمیرشون درجه 1 بود و حتی تا دیر وقت داشتند مودم رو چک میکردند که کامل درست شده باشه

profile picture
حسین نصیری

کارشون خوب بود ممنونم به خوبی راهنمایی کردند

profile picture
مجتبوی

واقعا از همه نظر عالی و تخصصی بودن ایشون

profile picture
مجید اکبری
1 سال پیش |همیار رضا شمس

خیلی خوب بود و سریع هم تعمیرات انجام شد و تحویل دادند دستشون درد نکنه

شرایط تعمیرات دوربین عکاسی دیجیتال

تهیه لوازم، قطعات و نرم افزارها در خصوص تعمیر دوربین عکاسی پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد مشاوره لازم را به مشتری ارایه نماید و در صورت تایید مشتری تعمیرات دوربین عکاسی را انجام دهد.

همیار موظف است بلافاصله پس از تحویل دوربین عکاسی وضعیت سلامت دستگاه مشتری را بررسی نماید و پس از مشورت با مشتری نسبت به رفع خرابی دوربین عکاسی اقدام نماید. به همین ترتیب مشتری نیز پس از انجام تعمیرات می بایست وضعیت دستگاه را بررسی نماید. چنانچه دوربین عکاسی دارای عیب یا خرابی باشد بلافاصله به همیار اطلاع رسانی نماید.

تعمیرات دوربین عکاسی انجام شده توسط همیار شامل یک هفته گارانتی همیاران می باشد و در صورت بروز خرابی همیاران می بایست نسبت به رفع مشکل اقدام نماید.

هزینه دقیق تعمیرات و رفع خرابی دوربین عکاسی پس از بررسی همیار متخصص به مشتریان اعلام خواهد شد، لذا همیاران بر اساس توضیحات مشتری، برآورد اولیه هزینه را به صورت تلفنی به مشتریان ارایه داده و پس از بررسی فیزیکی دستگاه قیمت دقیق تعمیر دوربین عکاسی خدمت مشتریان ارائه می شود. همیار بدون هماهنگی با مشتری مجوز تعمیرات دوربین عکاسی را نخواهد داشت.

همیاران هوم سرویز احراز هویت و صلاحیت شده و دارای مدارک فنی معتبر می باشند و همچنین تضامین و قرارداد مستقلی از ایشان نزد هوم سرویز وجود دارد، ولیکن در حین سپردن خدمات مورد نظر شما به همیاران حتما نظرات و تجربیات سایر مشتریان از خدمات اخذ شده از همیار را ملاک انتخاب و تایید همیار قرار دهید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

replace-phone-battery
تعویض باتری گوشی
قیمت از 200,000 الی 200,000 تومان
playstation-controller-repair
تعمیر دسته پلی استیشن
قیمت از 600,000 الی 1,000,000 تومان
speaker-repair
تعمیر اسپیکر خانگی
قیمت از 1,600,000 الی 2,400,000 تومان
party-photography
عکاسی و فیلمبرداری مراسم و مجالس
قیمت از 7,300,000 الی 7,300,000 تومان