تعمیر کولر ماشین

تعمیر کولر ماشین

از 1511 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعمیر کولر ماشین در تابستان 1403 چقدر است؟

عنوانقیمت

قیمت عیب یابی و نشت یابی کولر خودرو

200,000 الی 300,000 تومان

قیمت تعویض اورینگ کولر خودرو

200,000 الی 300,000 تومان

قیمت شارژ گاز کولر خودرو به ازای هر100سی سی

160,000 الی 190,000 تومان

متوسط قیمت1,000,000 تومانکمینه قیمت800,000 تومانبیشینه قیمت1,500,000 تومان

آنچه درباره تعمیر کولر ماشین خواهید خواند

 • تعمیر کولر ماشین در محل
 • نحوه تعمیرات کولر خودرو در محل هوم سرویز چگونه است؟
 • نشانه های خرابی کولر خودرو
 • سرویس کولر خودرو را پشت گوش نیاندازید
 • شستشوی کولر خودرو چه زمانی انجام می شود؟
 • در تعمیر کولر ماشین چه قطعات بررسی، تعمیر یا تعویض می شوند؟
 • توصیه های مهم برای جلوگیری از خراب شدن کولر خودرو
 • هزینه تعمیرات کولر خودرو به چه مواردی وابسته است؟
 • هزینه سرویس کولر خودرو در محل آیا مناسب تر از مراجعه به تعمیرگاه ها است؟
 • تعمیرات کولر خودرو در محل را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

تعمیر کولر ماشین در محل

تعمیر کولر ماشین در روزهای گرم تابستان از مواردی است که نمی توان پشت گوش انداخت. تصور اینکه با بازکردن دریچه کولر باد گرم به صورتتان می خورد قطعا فاجعه آمیز است. از این رو همیشه تاکید می شود تا قبل از اینکه دیر شود خدمات مربوط به سرویس کولر خودرو را انجام دهید. تعمیر کولر ماشین شامل بررسی قسمت های متعددی می شود و جزو خدمات تخصصی است که باید توسط افرادی ماهر و با تجربه انجام شود. هر گونه سهل انگاری و کمک از افراد ناوارد موجب می شود که هزینه تعمیر کولر خودرو چندین برابر شود.

در ادامه به بررسی و عیب یابی کولر خودرو، روش های تعمیرات کولر خودرو و عوامل موثر بر هزینه تعمیر کولر ماشین در محل می پردازیم.

نحوه تعمیرات کولر خودرو در محل هوم سرویز چگونه است؟

در صورتی که به صورت ناگهانی با خرابی کولر خودرو مواجه شده اید. هوم سوریز این مژده را به شما می دهد که بدون نیاز مراجعه به مراکز تعمیر کولر ماشین می توانید از برترین متخصصین تعمیر کولر ماشین در محل کمک بگیرید. تنها کافیست مراحل ساده زیر را طی کنید.

· ثبت درخواست رایگان جهت تعمیرات کولر خودرو در محل

در ابتدا تنها کافیست به صورت رایگان از طریق سایت، اپلیکیشن هوم سرویز و یا تماس مستقیم درخواست خودتان را ثبت کنید. در ثبت درخواست اولیه نوع و مدل خودرو و همچنین زمان و مکان مورد نیاز برای تعمیر کولر ماشین را مشخص خواهید نمود.

· تماس تعمیرکار کولر ماشین جهت ارائه توضیحات نهایی

پس از ثبت درخواست، تعمیرکار کولر ماشین جهت اطلاع از وضعیت خودرو و همچنین اعلام محدوده هزینه تعمیر کولر ماشین و هزینه شارژ کولر ماشین در محل تماس خواهند گرفت.

· اعزام متخصصین به محل

پس از توافقات نهایی در ارتباط با نحوه تعمیر کولر ماشین و همچنین هزینه تعمیر کولر ماشین در محل، متخصصین در محل حاضر شده و خدمات را در محل ارائه می دهند.

نشانه های خرابی کولر خودرو

خرابی کولر خودرو در درجه اول با روشن نشدن کولر مشخص می شود. اما نشانه های زیر هم علائم خرابی کولر خودرو هستند که باید به آن توجه نمود.

· باد گرم کولر خودرو

گاهی آب به داخل سیستم کولر ماشین نفوذ کرده و با مبرد ترکیب شده و موجب تشکیل اسید قوی می شود. این اسید قطعات کولر ماشین را خورده و موجب نشت گاز شده و این مسئله موجب تولید باد گرم می شود که باید سریعا اقدام به تعمیر کولر ماشین نمود.

· انتشار بوی نامطبوع از کولر ماشین

اگر بعد از روشن کردن کولر خودرو بوی بدی به مشامتان می رسد. احتمالا در داخل سیستم خودرو کپگ یا آب وجود دارد. فیلتر هوا مسدود شده است. در بیشتر مواقع این مشکل با شستشوی کولر خودرو رفع می شود.

· کم شدن شدت پرتاب باد کولر خودرو

اگر با روشن کردن کولر خودرو یک نسیم بسیار ضعیف را احساس می کنید قطعا باید به فکر تعمیر کولر خودرو خود باشید. نفوذ رطوبت در اواپراتور موجب ایجاد کپک و سایر آلودگی ها می گردد. این آلودگی ها جریان هوا با داخل کابین خودرو را مسدود می کند. در این مواقع برای تعمیرات کولر خودرو باید هسته اواپراتور بررسی شود و یا اقدام به تعمیر فن کولر ماشین نمود.

· سر و صدای کولر خودرو

به طور معمول کولر خودرو صدای اضافی ندارد. علت صدای کولر خودرو به کمپرسور آن مربوط است. کمپرسور کولر خودرو وظیفه فشردن و جابجایی گاز کولر را بر عهده دارد. سر و صدای کولر نشان دهنده ی خرابی کمپرسور کولر خودرو است که باید اقدامات لازم در ارتباط با تعمیر کمپرسور کولر ماشین را سریعا انجام دهید.

سرویس کولر خودرو را پشت گوش نیاندازید

با گرم تر شدن هوا، در بیشتر ماههای سال (حدودا 6 ماه) تقریبا از اواخر فروردین تا اواسط مهر از کولر ماشین استفاده می شود. این موضوع در استان های جنوبی جدی تر هم می شود. از این رو پیشنهاد می شود که سرویس کولر خودرو را به لحظه آخر و خرابی این قطعه منتقل نکنید. بهتر است حتی در فصول سرد سال حداقل هر ماه برای چندین دقیقه کولر خودرو را روشن کنید تا از رسوب گرفتن و نشتی کولر خودرو جلوگیری کنید.

همچنین پیشنهاد می شود که قبل از گرم شدن خودرو سرویس کولر ماشین را به صورت دقیق انجام دهید تا از خرابی ها و هزنیه تراشی های بیشتر جلوگیری کنید. سرویس کولر خودرو شامل بررسی و تعمیر کل قسمت های تهویه خودرو است. این خدمات موجب عملکرد بهتر کولر ماشین و همچنین کاهش مصرف سوخت خواهد شد. در طی سرویس کولر ماشین، فیلترها هم بررسی می شود. همچنین روغن کولر، کمپرسور کولر ماشین، فن و سنسور و کنترلرها و ... بررسی می شوند تا هر گونه نشتی و خرابی شناسایی و رفع شود.

شستشوی کولر خودرو چه زمانی انجام می شود؟

ممکن است عدم کارکرد خودرو تنها مرتبط به کثیف شدن کمپرسور، کثیف بودن پره های کندانسور و فن کمپرسور کولر خودرو مربوط باشد. از این رو تنها راه تعمیر کولر ماشین، شستشوی مدار کولر خودرو است که این مشکلات رفع شود. کثیف بودن کمپرسور کولر خودرو موجب می شود ذرات گرد و غبار در داخل آن جمع شود و کمپرسور گیرپاچ کند. از این رو با شستشوی کولر خودرو تمام این آلودگی ها از بین برد.

شسشتوی کولر ماشین با موادی به نام کلینر (تمیز کننده) انجام می شود که موادی حلال هستند. جهت شستشوی کولر خودرو باید کل قطعات باز شده و سپس عملیات شستشو شروع شود. پس از شستشوی کولر خودرو از ازت برای شستشوی نهایی استفاده می شود. این اقدامات نه تنها موجب تمیز شدن هوای خروجی می گردد، بلکه سرمای کولر ماشین را چندین برابر می کند. البته در پروسه شستشوی کولر ماشین، رادیاتور کولر ماشین قابلیت شستشو ندارند. پروسه تعمیر رادیاتور کولر خودرو به صورت مجزا انجام می شود و این خدمات جدا است.

در تعمیر کولر ماشین چه قطعات بررسی، تعمیر یا تعویض می شوند؟

همانطور که گفته شد کولر خودرو از قطعات متعددی تشکیل شده است که در پروسه تعمیرات بیشتر این قطعات باید بررسی و عیب یابی شوند. در ادامه به معرفی تعدادی از مهم ترین قطعات می پردازیم.

· تعمیر کندانسور کولر خودرو

کندانسور کولر یا رادیاتور کولر ماشین قسمتی است که در آن گاز مبرد با هوای بیرون تبادل گرما کرده و دوباره خنک می شود. کثیفی و خرابی پره های رادیاتور خودرو موجب عدم تبادل گرمایی و خرابی این قطعه می شود. تعمیر کندانسور یا تعمیر رادیاتور کولر خودرو موجب عدم عملکرد سیستم تهویه خودرو خواهد شد. البته عیب یابی دقیق نقش موثری در تعمیر رادیاتور خودرو دارد. زیرا در بیشتر مواقع موضوع به کثیف بودن پره های کندانسور مرتبط است. همچنین در صورت خرابی فن کندانسور هم کولر خودرو باد گرم می زند.

· تعمیر کمپرسور کولر ماشین

کمپرسور کولر خودرو موجب حرکت گاز مبرد در کولر می شود. می توان این قطعه را مهم ترین قسمت در خنک سازی کولر دانست. خدمات تعمیر کمپرسور کولر خودرو جزو موارد مهم و تخصصی است که شامل ایراد در بوبین، نشتی گاز، ایراد پیستون ها و ... می شود. عیب یابی و تعمیر کمپرسور کولر ماشین باید توسط فرد ماهر انجام شود.

· تعمیر ترموستات کولر خودرو

خرابی ترموستات کولر خودرو موجب فشار مضاعف روی کمپرسور خودرو می شود. این اتفاق موجب یخ زدن اواپراتور و یا حتی خرابی کمپرسور می شود. در زمان تعمیر ترموستات کولر ماشین باید باتری خودرو و سایر قسمت های برق خودرو بررسی شود.

· تعمیر اواپراتور کولر ماشین

اواپراتور کولر خودرو موجب کاهش دمای کابین می شود و همچنین رطوبت هوا را جذب می کند. به طور کل مکانیزم تعمیر کولر ماشین شبیه به تعمیر کولر گازی است. با کثیف شدن اواپراتور لایه ای روی آن را می گیرد که موجب بالا رفتن گرمای کابین و پخش شدن بوی بدی در فضا می شود.

· بررسی دریچه کولر ماشین

خرابی این قطعه نیز تاثیر مستقیمی روی جریان هوای خنک کولر دارد و ممکن است مانع از ورود هوای خنک به کابین شود.

· سنسور فشار گاز

در مواقعی که فشار گاز کولر بیشتر یا کمتر از حالت استاندارد شود کمپرسور آسیب می بیند. این قطعه مسئولیت قطع کلاچ کمپرسور در صورت خارج شدن از حالت استاندارد را بر عهده دارد.

توصیه های مهم برای جلوگیری از خراب شدن کولر خودرو

با رعایت چند نکته می توانید شرایطی فراهم بیاورید که کمتر به تعمیرات کولر خودرو و صرف هزینه های گزاف مجبور شوید که به صورت موردی به آنها اشاره می کنیم.

 • هر ماه برای چند دقیقه هم کولر خودرو را روشن کنید تا گاز و روغن مخلوط شود و از خرابی واشرها، لوله ها و سایر قسمت ها جلوگیری می شود.
 • شستشوی کولر خودرو را جدی بگیرید. این کار از آلودگی قطعات را از بین می برد و از خرابی های وسیع جلوگیری می کند.
 • از روشن کردن کولر در سربالایی ها که فشار مضاعفی به موتور وارد می شود خودداری کنید.
 • سرویس کولر خودرو را هر ساله انجام دهید تا همیشه از شرمادهی خوبی در طول سال بهره ببرید.

هزینه تعمیرات کولر خودرو به چه مواردی وابسته است؟

هزینه تعمیر کولر ماشین و هزینه سرویس کولر خودرو به موارد متعددی وابسته است که در ادامه بیشتر توضیح می دهیم.

· مدل خودرو بر هزینه تعمیر کولر ماشین تاثیر دارد

طبیعتا هر نوع خودرو در برندهای مختلف کولرهایی با آپشن های متنوع دارند. در نتیجه مراحل عیب یابی و تعمیر کولر ماشین تغییر می کند. در نتیجه به تخصص و مهارت بیشتری نیاز است و موجب افزایش هزینه تعمیر کولر خودرو می گردد.

· ایراد خودرو

اگر مشکل با شستشوی کولر خودرو و یا سرویس کولر ماشین رفع شود هزینه چندانی در پی ندارد. اما در مواقعی که کمپرسور کولر خودرو مشکل پیدا کرده است و نیاز به تعویض قطعات است هزینه تعمیرات کولر خودرو بیشتر می شود.

· تعمیر یا تعویض قطعه بر هزینه تعمیرات کولر خودرو تاثیر دارد

نوع قطعه معیوب و همچنین تعمیر یا تعویض قطعه بر هزینه تعمیرات کولر خودرو تاثیر دارد. طبیعتا هزینه تعمیر کمپرسور کولر ماشین با هزینه تعمیر رادیاتور کولر خودرو تفاوت دارد.

· قیمت سرویس کولر ماشین

وابسته به این موضوع که چه خدماتی در طی سرویس کولر خودرو انجام می شود، قیمت سرویس کولر ماشین در محل تغییر می کند. در مواردی که نیاز به باز و بسته کردن رادیاتور کولر خودرو، روغن کاری، و ... است، هزینه سرویس کولر ماشین بیشتر می شود.

هزینه سرویس کولر خودرو در محل آیا مناسب تر از مراجعه به تعمیرگاه ها است؟

خدمات تعمیر کولر خودرو در محل مخصوص افرادی است که ترجیح می دهند به جای معطلی در ترافیک و یا منتظر ماندن در تعمیرگاه ها کلیه خدمات در محل سکونتشان در کمترین زمان ممکن ارائه می شود. در واقعیت هزینه سرویس کولر خودرو در محل تفاوت چندانی با انجام این خدمات در مراکز ندارد. حتی در پاره ای از موارد چون افراد به صورت سیار خدمات ارائه می دهند سایر هزینه های مربوط به اجاره مکان و ... را روی هزینه ها سرشکن نکرده و در نتیجه هزینه تعمیر کولر ماشین مناسب تری اعلام می کنند.

تعمیرات کولر خودرو در محل را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

در صورت نیاز به خدمات سرویس و تعمیرات کولر خودرو در محل تنها کافیست در هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. تعمیرات کولر انواع خودروهای ایرانی و خارجی توسط همیاران هوم سرویز در کمترین زمان ممکن با هزنیه مناسب ارائه می شود.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تعمیر کولر ماشین و همچنین ارایه خدمات تعمیر کولر ماشین در محل نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات تعمیر خودرو ارائه می دهد که شامل تعویض چراغ هالوژنی، زنون، لیزری، led و نئونی خودرو در محل, تعویض باتری خودرو در محل, تعویض وایر شمع انواع خودروهای ایرانی , تست دیاگ خودرو و عیب یابی سریع خودرو در محل, خدمات صافکاری و نقاشی انواع ماشین لوکس و ایرانی , تعمیرات تخصصی انواع خودروهای بنزینی، گازوئیلی و هیبریدی, سپر سازی و تعویض انواع سپر خودرو ایرانی, تعمیر جلوبندی و تعمیر سیستم تعلیق انواع خودرو ایرانی و خارجی, تعویض لنت ترمز انواع خودرو ایرانی, لوازم یدکی خودرو ایرانی, رادیاتور سازی سیار , کلیه خدمات برق خودرو در محل, تعمیر دیفرانسیل پراید, تعمیر گیربکس دنده ای, تعمیر بخاری خودرو, تعمیر دینام خودرو در محل می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های تعمیر و سرویس خودرو را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تعمیر کولر ماشین

تعمیر کولر ماشین در محل

سرویس کولر خودرو

تعمیر کمپرسور کولر ماشین

تعمیر رادیاتور کولر خودرو

تعمیر ترموستات کولر ماشین

نظرات کاربران

profile picture
جواد فروغ

بسیار آدم کاربلد و دلسوز و با حسن انجام کار

profile picture
مازیار برهانی

همه چیز عالی و کاربلد

profile picture
امینی نژاد

عالی عالی عالی بسیار انسان شریف و منصفی بودند.

profile picture
آرین پناهی

فردی متشخص و وقت شناس.

شرایط تعمیر و شستشوی کولر خودرو در محل

با توجه به امکان وجود برخی محدودیت‌های فنی و دسترسی بهتر به تجهیزات ممکن است جهت انجام هر چه بهتر سرویس تعمیر کولر تکمیلی نیاز به اعزام خودرو به محل همیار باشد.

سرویس تعمیرات کولر ماشین شامل رفع نشتی گاز، شستشوی کولر خودرو و تعمیرات اساسی کولر خودرو می باشد.

حضور مشتری محترم در محل ماشین الزامی نیست ولی لطفا قبل از شروع به کار همیار مطمئن شوید اشیاء و اجسام با ارزش از خودرو خارج شده باشد.

جهت ارایه سرویس بهتر از سمت سامانه هوم سرویز ترجیحا از روزهای قبل سرویس تعمیر کولر خودرو را رزرو نمایید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

خدمات مرتبط

car-air-conditioner
شارژ گاز کولر خودرو
قیمت از 800,000 الی 1,200,000 تومان
auto-electrical-services
خدمات برق خودرو
قیمت از 550,000 الی 5,000,000 تومان
car-alternator-repair
تعمیر دینام خودرو
قیمت از 1,850,000 الی 3,500,000 تومان
car-battery-replacement
تعویض باتری خودرو
قیمت از 300,000 الی 3,100,000 تومان