شارژ گاز کولر ماشین

شارژ گاز کولر ماشین

از 1180 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت شارژ گاز کولر ماشین در پاییز 1401 چقدر است؟

قیمت شارژ گاز کولر خودرو ایرانی(به ازای هر 100سی سی بر اساس نوع گاز)

120,000 الی 150,000 تومان

قیمت شارژ گاز کولر خودرو خارجی(به ازای هر 100سی سی بر اساس نوع گاز)

140,000 الی 180,000 تومان

قیمت رفع نشتی گاز

110,000 الی 300,000 تومان

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

شارژ گار کولر ماشین در محل

با عبور از هوای مطبوع بهاری و نزدیک شدن به فصل تابستان تقریبا استفاده از وسایل نقلیه ی بدون کولر، امری نشدنی و غیر قابل تصور است. به همین علت تعمیر کولر خودرو یا شارژ گاز کولر ماشین بیشتر درخواست می شود. کم شدن سرمای خودرو اولین نشانه ای است که به ما اعلام می کند باید به بررسی و شارژ گاز کولر ماشین یا تعمیر کولر ماشین بپردازید. البته علت کم شدن سرمای کولر می تواند دلایل متعددی داشته باشد. اما مطمئننا قوی ترین دلیل، نشتی گاز کولر ماشین است. در ادامه به راهکاری تشخیص کم شدن گاز کولر، نحوه شارژ گاز کولر خودرو و عوامل موثر بر قیمت شارژ گاز کولر ماشین می پردازیم.

تشخیص کم شدن گاز کولر ماشین

برای تشخیص کم شدن گاز کولر دو روش وجود دارد. اولین راه کم شدن سرمای باد کولر است. دومین راه، تشخیص فنی کم شدن گاز خودرو است. در این روش گیج فشار را به ماشین می بندند و میزان گاز موجود در کولر خودرو را اندازه گیری می کنند. اگر میزان گازی که در گیج نشان داده می شود از میزان مطلوب کمتر باشد. باید به شارژ گاز کولر خودرو در محل پرداخته شود. پس از تشخیص کمبود شارژ گاز کولر ماشین با دستگاه دو حالت اتفاق می افتد.

یکی اینکه شارژ کولر کاملا خالی شده باشد. در این صورت باید سیستم سرمایش خودرو کاملا از رطوبت و هوا تخلیه شود و سپس گازگیری کولر خودرو دوباره انجام شود. نحوه شارژ گاز ماشین در هر دو این موارد به یک صورت انجام نمی شود و مراحل شارژ گاز کولر ماشین با هم تفاوت دارند.

نشتی گاز کولر خودرو

نشتی گاز مبرد خودرو به دلایل مختلفی انجام می شود. جهت نشت یابی کولر ماشین و تعمیر کولر ماشین موارد متعددی باید بررسی شوند. خرابی کمپرسور کولر ماشین می تواند دلیل محکمی بر خالی شدن گاز و کاهش بازدهی کولر باشد. اما به طور کل موارد زیر نیز می توانند بیشترین تاثیر را در خالی شدن گاز کولر خودرو بگذارند. که نیاز به شارژ گاز کولر ماشین را بسیار بالا می برد.

تعمیر کولر خودرو : مدت زمان استفاده از کولر ماشین

هر قطعه ای طی استفاده و مرور زمان مستهلک می شود. کولر ماشین نیز از این قضیه جدا نمی باشد. استفاده طولانی مدت موجب ایجاد اصطحکاک بین اجزای کولر و ساییده شدن بست، لاستیک و حتی ترک برداشتن شیلنگ کولر خودرو خواهد شد. همچنین خاصیت بعضی از گازها در هنگام شارژ به شکلی است که خاصیت فراریت بالایی دارند. بدین ترتیب پس از مدتی خود به خود بدون دلیل خاصی، کم می شوند.

تعمیر کولر ماشین : خرده شدن اجزای کولر خودرو

کولر ماشین مانند کولر گازی منزل در یک فضای مجزا در محفظه ای کاملا جدا تعبیه نشده است. اجزای کولر خودرو در قسمتهای مختلفی از سیستم موتوری خودرو قرار گرفته اند. این پراکندگی اجزا موجب می شود که در برخورد با سایر عوامل بیرونی دچار ساییدگی و خورندگی شوند و گاز درون آنها به بیرون نشت پیدا کند.

شارژ گاز کولر ماشین : نفوذ رطوبت به داخل سیستم کولر خودرو

نفوذ رطوبت به داخل محفظه گاز خودرو موجب تشکیل یک اسید بسیار قوی می شود. این اسید مخرب موجب سوراخ شدن کولر خودرو و نشتی گار کولر ماشین به بیرون خواهد شد. به همین علت قبل از شارژ گاز کولر خودرو در محل پیشنهاد می شود حتما علت نشتی کولر ماشین شناسایی شود تا موجب دوباره کاری در آینده نشود.

مراحل شارژ گاز کولر ماشین در محل

قبل از شروع حتما باید پیش زمینه فنی مناسب در این زمینه را داشته باشید زیرا ممکن است اگر مهارت نداشته باشید، موجب خسارات بیشتر به خودرو شوید.

  • در ابتدا باید لوله کولر و شیر کولر خودرو را پیدا کنید.
  • درپوش آن را بازکرده و شیر کولر ماشین را فشار دهید. اگر گاز با فشار زیاد بیرون زد یعنی گاز مبرد تنها کم شده است و باید شارژ شود. اگر با فشار شیر گازی بیرون نزد باید به طور کل اقدام به تعویض گاز کولر ماشین نمود.
  • سپس شیلنگ گیج را به شیر کولر ماشین وصل کنید و با باز کردن پیچ شیلنگ هوای داخل شیلنگ را خارج کنید. در واقع باید مطمئن شوید تنها چیزی که وارد سیستم می کنید گاز است نه چیز دیگری مانند هوا یا رطوبت .
  • پس از هواگیری شیلنگ، شیر را باز کرده و اجازه دهید مقداری گاز وارد کولر خودرو شود. سپس شیر گبچ را ببندید و ماشین را روشن کرده و فن کولر را در اخرین درجه قرار دهید. گیج فشار را برررسی کنید در صورتی که عددی بین 35 تا 40 PSI را نشان می دهد عملیات شارژ گاز کولر ماشین به اتمام رسیده است.

تعمیرات کولر خودرو و شارژ کولر خودرو در محل

با توجه به تمام توضیحاتی که ارائه داده ایم عدم سرمادهی خودرو نمی تواند صرفا یک دلیل خاص داشته باشد. عوامل زیادی می توانند بر آن تاثیر بگذارند. گاهی زمان کافی جهت مراجعه به تعمیرگاه نیست. همچنین پیدا کردن یک مرکز تعمیر کولر خودرو که بتواند با مهارت به عیب یابی و تعمیر کولر ماشین در محل بپردازد هم کار راحتی نخواهد بود. در نهایت انتقال ماشین در گرما بدون کولر و انتظار برای تعمیر کولر یا شارژ کولر ماشین در محل می تواند واقعا خسته کننده و حوصله سر بر باشد. خدمات شارژ گاز کولر خودرو در محل 2 مزیت دارد. مورد اول صرفه جویی در مان و مورد دیگر هزینه شارژ گاز کولر خودرو منصفانه است.

تعمیرات کولر ماشین در محل هوم سرویز آماده ارائه خدمات شارژ کولر خودرو در محل می باشد. البته در موارد خاصی که علت تمام شدن گاز کولر، نشتی و خرابی اجزای اساسی خودرو باشد. به صاحبان پیشنهاد می شود که برای تعمیر کولر خودرو ماشین را به محل همیار مورد نظر انتقال دهند.

قیمت شارژ گاز کولر ماشین در محل به چه مواردی وابسته است؟

هزینه شارژ گاز کولر ماشین اگر صرفا فقط نیاز به اضافه کردن مایع مبرد باشد و تنها به قیمت گاز کولر ماشین وابسته است، مبلغ ثابتی است. اما در واقعیت قیمت شارژ گاز کولر ماشین در محل تنها به نوع گاز کولر خودرو و میزان آن مرتبط نیست. بلکه خرابی سیستم، عیب یابی و رفع نشتی نیز همه و همه بر هزینه شارژ کولر ماشین در محل تاثیرگذار هستند.

اگر خرابی در سیستم برودت خودرو نباشد و کم شدن سرمای کولر خودرو صرفا به علت کاهش طبیعی گاز خودرو در طی مرور زمان باشد. قاعده کلی در زمینه تخمین هزینه برقرار است. که قدرت کولر یا وات کولر ارتباط مستقیمی با هزینه شارژ گاز کولر خودرو دارد. کولر قوی، مخزن گازی حجیم تری دارند و قیمت شارژ گاز کولر ماشین نیز طبیعتا بالاتر می رود و بالعکس... مورد دیگر قیمت گاز کولر ماشین است که در خودروهای مختلف متفاوت است.

شارژ گاز کولر خودرو در محل را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

با توجه به گرما، شلوغی و ترافیک خدمات تعمیر کولر خودرو و شارژ کولر خودرو در محل هوم سرویز به یک سرویس بسیار پردرخواست تبدیل شده است. در واقع استفاده از این خدمات موجب صرفه جویی در وقت و هزینه کاربران خواهد شد. به گونه ای که در کنار رسیدگی به سایر امور روزمره خود می توانند از بهترین خدمات در جهت رسیدگی به خودروی خود درب منزل بهره مند شوند.

تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. همکاران ما سریعا جهت ارائه توضیحات لازم و مشاوره و اعلام هزینه با شما تماس خواهند گرفت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس شارژ گاز کولر ماشین و همچنین ارایه خدمات شارژ گاز کولر ماشین ایرانی نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات سرویس دوره ای خودرو ارائه می دهد که شامل تعویض روغن موتور خودرو و موتور سیکلت در محل, کارشناسی خودرو در محل برای انواع اتومبیل های ایرانی و خارجی, سرویس های دوره ای انواع خودرو ایرانی و خارجی در محل, تعویض آب رادیاتور پراید، پژو، ال90، سمند، کوئیک، تیبا و... می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های تعمیر و سرویس خودرو را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس شارژ گاز کولر ماشین

شارژ گاز کولر ماشین ایرانی

شارژ گاز کولر چینی

شارژ گاز کولر خودروهای لوکس وارداتی

نشت یابی و رفع نشتی کولر خودرو

تعمیرات کولر ماشین در محل

استفاده از بهترین گاز کولر خودرو و شارژ با دستگاه مخصوص

نظرات کاربران

profile picture
مریم تورانی

خیلی سریع و فرز کار کردند تو 4 ساعت همه جارو برق انداختن دستشون درد نکنه هردفعه با ایشون سرویس میخواهم

profile picture
مصطفی محسنی

خیلی خوب بودند وبه طور کامل و با دقت نظافت را انجام دادند

profile picture
الهام مربان

خیلی ازشون راضی بودم اسم ایشونو گذاشتم جزء منتخبینم که هربار با ایشون سرویس بگیرم ممنونم

profile picture
حسین تقی

هم از لحاظ خوش قولی هم از لحاظ کیفیت قطعه ایی که استفاده کردند عالی بود واقعا منظم و مرتب کارو انجام دادند

شرایط شارژ گاز کولر خودرو با دستگاه در محل

با توجه به امکان وجود برخی محدودیت‌های فنی و دسترسی بهتر به تجهیزات ممکن است جهت انجام هر چه بهتر سرویس شارژ گاز کولر و همچنین جهت انجام خدمات تکمیلی نیاز به اعزام خودرو به محل همیار باشد.

سرویس شارژ گاز کولر خودرو شامل شارژ گاز کولر و همچنین رفع نشتی گاز و یا تعمیرات اساسی کولر خودرو می باشد.

مدت زمان انجام کار بسته به نوع و حجم کار مشتری حدود یک تا دو ساعت طول خواهد کشید.

حضور مشتری محترم در محل ماشین الزامی نیست ولی لطفا قبل از شروع به کار همیار مطمئن شوید اشیاء و اجسام با ارزش از خودرو خارج شده باشد.

جهت ارایه سرویس بهتر از سمت سامانه هوم سرویز ترجیحا از روزهای قبل سرویس شارژ گاز کولر خودرو را رزرو نمایید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

کارواش در محل
کارواش در محل
قیمت از 200,000 الی 1,000,000 تومان
تعمیر خودرو
تعمیر خودرو
قیمت از 350,000 الی 880,000 تومان
سرویس دوره ای خودرو
سرویس دوره ای خودرو
در حال بروزرسانی قیمت
دیاگ و عیب یابی خودرو
دیاگ و عیب یابی خودرو
قیمت از 100,000 الی 300,000 تومان

خدمات شارژ گاز کولر ماشین در این شهرها ارائه می شود: