دیاگ خودرو

دیاگ خودرو

از 1143 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت دیاگ خودرو در زمستان 1401 چقدر است؟

قیمت تست دیاگ خودرو

90,000 الی 120,000 تومان

قیمت تعمیر BSI

70,000 الی 90,000 تومان

قیمت ریست BSI

95,000 الی 120,000 تومان

متوسط قیمت250,000 تومانکمینه قیمت120,000 تومانبیشینه قیمت400,000 تومان

آنچه درباره دیاگ خودرو خواهید خواند

 • دیاگ خودرو چیست؟
 • منظور از دیاگ زدن خودرو چیست؟
 • دستگاه دیاگ ماشین چه مزایایی دارد؟
 • انواع دیاگ خودرو
 • تفاوت دیاگ پرتابل با دیاگ تبلتی
 • بهترین دستگاه دیاگ خودرو
 • دیاگ خودرو شامل چه قسمت هایی است؟
 • طریقه دیاگ زدن خودرو
 • عملکرد دستگاه دیاگ خودرو چگونه است؟
 • چه زمانی به دیاگ زدن خودرو نیاز است؟
 • دیاگ خودرو در محل
 • دیاگ خودرو در محل چه مواردی را تست می کند؟
 • دیاگ سیار خودرو در کجا انجام می شود؟
 • قیمت دیاگ خودرو در هوم سرویز چقدر است؟
 • دیاگ زنی و عیب یابی خودرو های ایرانی و خارجی در محل توسطمتخصصین هوم سرویز

دیاگ خودرو چیست؟

دستگاه دیاگ خودرو و دیاگ زدن ماشین با هدف خطایابیماشین انجام می شود. به این ترتیب خطاهایی که توسط دستگاه نشان داده می شوند، نوعقطعه یا قطعات معیوب را شناسایی می کنند. به عبارت دیگر دستگاه دیاگ یک کدخوانمحسوب می شود و کدهایی که در کامپیوتر خودرو ثبت می شود را می خواند. در ادامه بهمعرفی انواع دستگاه دیاگ و عوامل موثر بر قیمت دیاگ خودرو در محل خواهیمپرداخت.

منظور از دیاگ زدن خودرو چیست؟

در دیاگ زدن خودرو بااستفاده از اطلاعاتی که کامپیوتر خودرو در اختیار متخصص قرار می دهد اشکالات ماشینشناسایی می شود. هر خودروسازی سیستم عیب یابی مختص به خود را دارد و از این رو نمیتوان هر خودرویی را دیاگ زد. دیاگ خودرو وسیله ای برای یافتن مشکلات و ایراداتخودرو و موتور سیکلت ها می باشد. برای عیب یابی خودرو باید دستگاه دیاگ به درگاهیبه نام او بی دیobd متصل شود. درگاه obd در جاهای مختلفی نظیر زیر کاپوت یا زیر داشبورد ماشین قرار دارد. دستگاه‌هایدیاگ پس از اتصال به پورت او بی دی شروع به خواندن کدهای کامپیوتر خودرو می‌کنند واین کدها و اطلاعات را با استفاده از وای فای یا بلوتوث به کامپیوتر یا موبایل فرستادهمی شود. برای اینکه کد‌ها قابل خواندن شوند باید نرم افزارهای مخصوص به آن را رویگوشی موبایل و یا تبلت نصب کرد.

دستگاه دیاگ ماشین چه مزایایی دارد؟

مزایای استفاده ازدستگاه دیاگ خودرو را کسانی درک می کنند که روزها در تعمیرگاه گذرانده اند ونتوانسته اند ایراد ماشین را پیدا کنند. بدون دیاگ خودرو در محل باید سیستمو قطعات جدا شده و بررسی شوند تا به قطعه معیوب برسند. اما با استفاده از دستگاهدیاگ زنی ماشین و خدمات دیاگ خودرو در محل دیگر نیازی به صرف وقت زیادنیست، ایراد را شناسایی و به صورت مستقیم مشکل رفع شود.

انواع دیاگ خودرو

دیاگ های به دو دستهدیاگ های شرکتی و دیاگ های مولتی برند تقسیم می شوند. دیاگ شرکتی، از مواردیهستند که کمپانی سازنده خودرو آنها را تولید می کنند و مختص همان شرکت سازندهخودرو است. اما دسته دوم دستگاه های دیاگ مولتی برند هستند که قابلیت کد خوانی وعیب یابی و برنامه ریزیecu چندینبرند متفاوت خودرو را پشتیبانی می کند.

تفاوت دیاگ پرتابل با دیاگ تبلتی

دیاگ پرتابل دارای صفحه نمایش کوچک و قابلحمل هستند که با اتصال به باتری خودرو شارژ می شوند و جابجایی بسیار راحتی دارند.از نقاط ضعف این دستگاه دیاگ پرتابل عدم آپدیت دستگاه می باشد و برایاینکار باید به شرکت ارسال شود. همچنین پارامترها در دیاگ پرتابل بهصورت تک تک بررسی می شود.

بهترین دستگاه دیاگ خودرو

بهترین دستگاه دیاگخودرو، که درصد خطای بسیار پایینی دارد دیاگ شرکتی می باشد. زیرا این نوع دیاگ ،مختص مدل ماشین مد نظر طراحی شده است. اگر برای ماشین خارجی و لوکس بهدنبال بهتری دستگاه دیاگ هستید به تعمیرگاه و مراکز معتبر کهبه صورت تخصصی تعمیر ماشین های خارجی را قبول می کنند مراجعه کنید یا با همکارانهوم سرویز تماس بگیرید. تعمیرکار ماشین خارجی هوم سرویز جهت عیب یابی ماشین خارجیو جلوگیری از کمترین آسیب به ماشین از دستگاه دیاگ حرفه ای استفاده می کنند.

دیاگ خودرو شامل چه قسمت هایی است؟

کامپیوتر دستگاهدیاگ

این دستگاه پیشرفتهمجهز به یک کامپیوتر داخلی است که اطلاعات دریافتی از یونیت خودرو را پردازش میکند. کامپیوتر اصلی ترین بخش آن است که می توان آن را به مغز دستگاه تشبیه کرد.

سخت افزار یااینترفیس

برای دریافت اطلاعاتیونیت و کامپیوتر دستگاه، لازم است تا یک رابط به عنوان مترجم وجود داشته باشد.اینترفیس در شناسایی مشکلات احتمالی خودرو نقش مهمی دارد.

کابل‌های رابط وکانکتورها

برای اینکه دیاگ خودروبه کامپیوتر اتومبیل متصل شود، از کانکتورها به عنوان کابل های رابطاستفاده می شود. این کابل ها برای اتصال دیاگ به کامپیوتر و لپ تاپ هم مورداستفاده قرار می گیرند.

نرم افزار دیاگخودرو

برای هر مدل خودرو ازنرم افزار ویژه ای استفاده می شود. برای اینکه دستگاه بتواند عملکرد خودرو را طبقاستانداردهای موجود مربوط به همان خودرو، آنالیز کند نیاز به نرم افزار و برنامهدیاگ خودرو می باشد.

طریقه دیاگ زدن خودرو

همانطور که می دانیدفقط در خودروهای دارای کامپیوتر مرکزی یا ECUفرآیند دیاگ زدن ماشین کاربرد دارد.ایسیو خودرو به وسیله سنسورهای مخصوص خود که در قسمت های مختلف خودرو نصب هستند ،وضعیت خودرو را ضبط می کند. زمانی که اطلاعات داده شده با استانداردهای خودرویکسان نباشد نشان می دهد که ایراد از کدام قسمت خودرو می باشد. برای یادگیری نحوهدیاگ زدن ماشین باید نرم افزار مربوط به خودروی خود و همچنین کابلمربوطه و اینترفیس لازم را تهیه کنید. سپس می توان با اتصال دستگاه به کامپیوترخودرو از طریق سوکت OBD خودرو اقدام به دیاگ زدن ماشین در محل نمود. طریقه دیاگخودرو به این ترتیب می باشد که سوئیچ خودرو را باز کنید و سپس برنامه را ازکامپیوتر یا تبلت اجرا نمایید. سپس سیستم شروع به عیب یابی اتومبیل می کند. پس ازاتمام مراحل عیب یابی، لیستی از کد خطا ها بر روی تبلت به نمایش در می آید. که هرکدام از این کدها بیانگر یک وضعیت متفاوت می باشند. لازم به ذکر است که هر مدلخودرو یک سری کد مختص به خود را دارد که باید تعمیرکار اتومبیل به کد خوانی کاملاآشنا باشد.

عملکرد دستگاه دیاگ خودرو چگونه است؟

به طور کلی انتقال اطلاعات دستگاه دیاگ بهدو صورت است:

اسکنر دیاگ

برخی از دستگاه هامجهز به اسکنر بسیار حرفه ای و پیشرفته ای هستند. این اسکنر برای کارشناسی فنیخودروهای لوکس و مدل بالا به کار گرفته می شود. استفاده از این دستگاه دیاگخودرو برای مکانیک های حرفه ای توصیه می شود. قابلیت های زیادی روی ایناسکنرها وجود دارد که کار عیب یابی دیاگ خودرو را راحت کرده است.

دیاگ زدن خودروبا موبایل

نوع دیگری از دستگاهنیز وجود دارد که اطلاعات را به موبایل یا کامپیوترارسال می کند. این دستگاه ارزانتر است و با استفاده از وای فای یا بلوتوث قادر به انتقال اطلاعات و دیاگ خودرو باموبایل است. حتی با نصب اپلیکیشن اندرویدی می توانید اطلاعات خودرو را روی گوشیموبایل نیز به صورت هم زمان دریافت کنید. در این صورت همه اطلاعات فنی را دراختیار دارید و می توانید روی هزینه ها مدیریت داشته باشید.

چه زمانی به دیاگ زدن خودرو نیاز است؟

دیاگ می تواند هر نوعایراد در سیستم برق خودرو، سنسور اکسیژن، گیربکس، دریچه گاز و درکل انژکتور ماشین را بررسی کند. در کل زمانی که ماشین ایرادی داشته باشدکه نشود محل دقیق را عیب یابی کرد از این دستگاه استفاده می شود. همچنین دیاگ زدنزمانی که مایل هستید خودرو دست دوم بخرید نیز کاربرد دارد. زیرا هرگونه دستکاری درکیلومتر طی شده به وسیله دیاگ زدن ماشین مشخص می شود. مواردی مانند سرعتخودرو، دور موتور، گشتاور موتور، سرعت فن موتور و ایرادات مربوط به باتری ماشینتوسط دیاگ بررسی و عیب یابی می شود.

دیاگ خودرو در محل

دیاگ زدن خودرو در محل ازجمله خدماتی است که توسط هوم سرویز ارائه می شود. عیب یابی و تعمیر اتومبیلهای ایرانی و خارجی، تست قطعات موتوری و الکترونیکی خودرو با دستگاه، تعویض قطعاتفرسوده و معیوب، کارشناسی خودرو و امداد خودرو بخشی از خدمات هوم سرویز در تهراناست. دیاگ خودرو در محل در تمام مناطق تهران توسط مکانیک های ماهر انجام می شود.

دیاگ خودرو در محل چه مواردی را تست می کند؟

همانطور که پیش ترتوضیح دادیم دستگاه دیاگ خودرو با اتصال به خودرو اطلاعات را به رایانه انتقال میدهد. این اطلاعات به صورت کدهای ویژه ای هستند که تکنسین های حرفه ای از آن برایتشخیص و عیب یابی کمک می گیرند. یک باور اشتباه در مورد این دستگاه وجود دارد کهبرخی از افراد تصور می کنند دیاگ تنها برای بخش های موتوری است. در واقع دیاگزنی خودرو برای همه قسمت های موتوری و غیر موتوری ماشین را با دقت بالا موردبررسی قرار می دهد. همه اجزای اصلی از جمله:موتور خودرو، گیربکس ، سیستم اگزوز ، ترمزها و … با دیاگ زنیخودرو تست می شود. مشکلات عملکرد موتور و انژکتور سوخت، جریان هوا و خنککننده ، کویل های احتراق و گاز و هر ایرادای با این روش به سادگی مشخص خواهد شد.

دیاگ سیار خودرو در کجا انجام می شود؟

سرویس دیاگ خودرو هومسرویز در همه مکان ها انجام می شود. برای استفاده از دستگاه دیاگ نیاز به فضایخاصی نیست و در هر جایی می توان دیاگ را به کار برد. در پارکینگ منازل، درب خانهیا محل کار و به طور کلی همه فضاهای سر پوشیده و بدون سقف مکانی هستند که تعمیرکارمی تواند از دیاگ برای عیب یابی خودرو استفاده کند. با توجه به اینکه تفاوتی بینپارکینگ یا کنار خیابان در ارائه این خدمات وجود ندارد، سرویس دیاگ سیار خودرو درهر کجایی که باشید قابل ارائه است. اصولا این سرویس برای تشخیص و پیدا کردن ایرادقسمت های الکتریکی و موتوری است از نظر مکانی محدودیتی در دیاگ زنی وجود ندارد.دستگاه دیاگ خودرو وسیله ای کم حجم و سبک است که به گوشی های اندرویدی و لپ تاپ هممتصل می شود.

قیمت دیاگ خودرو در هوم سرویز چقدر است؟

در واقع نرخ واحدیبه قیمت دیاگ خودرو اختصاص پیدا نمی کند. هزینه دیاگ زدن خودرو به نوع خودرو، نوع دستگاه دیاگ ومیزان پیشرفته بودن کامپیوتر هر خودرو و البته میزان خرابی و عیب یابی خودرو بستگیدارد. بعضی از تعمیرکاران هزینه دیاگ زدن خودرو را رایگان اعلام می کنند وتا درهنگام شناسایی ایراد فقط اجرت تعمیر ماشین را دریافت کنند.

دیاگ زنی و عیب یابی خودرو های ایرانی و خارجی در محل توسطمتخصصین هوم سرویز

دیاگ و عیب یابیماشین های ایرانی نظیر پراید، پژو 405 و 206، سمند و غیره و همچنین دیاگ زنی وعیب یابی تخصصی تمام ماشین های خارجی و چینی نظیر لیفان و غیره توسطبهترین و کارآزموده ترین تعمیرکاران و مکانیک های سیار هوم سرویز در محل انجام میشود. برای دریافت خدمات دیاگ و عیب یابی هوم سرویز وهمچنین تعمیر و سرویس خودرو کافیست به صورت رایگان در هومسرویز درخواست خودتان را ثبت کنید. تا متخصصین ما جهت مشاوره و اعلام قیمتدیاگ زدن خودرو با شما تماس بگیرند.

همیار شماییم تاپایان سرویس...​

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس دیاگ خودرو و همچنین ارایه خدمات تست دیاگ خودرو و عیب یابی سریع خودرو در محل نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات تعمیر خودرو ارائه می دهد که شامل تعویض انواع چراغ هالوژنی، زنون، لیزری، led و نئونی خودرو در محل, تعویض باتری خودرو در محل, خدمات صافکاری و نقاشی انواع ماشین لوکس و ایرانی , تعمیرات تخصصی انواع خودروهای بنزینی، گازوئیلی و هیبریدی, سپر سازی و تعویض انواع سپر خودرو ایرانی, تعویض وایر شمع انواع خودروهای ایرانی , تهیه قطعات و لوازم خودرو های ایرانی, تعمیر جلوبندی و تعمیر سیستم تعلیق انواع خودرو ایرانی و خارجی, تعویض لنت ترمز انواع خودرو ایرانی می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های تعمیر و سرویس خودرو را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس دیاگ خودرو

تست دیاگ خودرو و عیب یابی سریع خودرو در محل

دیاگ انواع خودرو ایرانی خودروهای ایران خودرو

دیاگ خودروهای سایپا

عیب یابی و دیاگ زنی خودرو های چینی و وارداتی در محل

دیاگ کیلومتر خودرو در محل

دیاگ خودرو با دستگاه پیشرفته با کمترین میزان خطا و تشخیص انواع ایراد خودرو در محل

نظرات کاربران

profile picture
زهرا اسدی

اقای بسیار خوش اخلاق هم از لحاظ کاری و هم رفتاری عالی بودند ممنونم

profile picture
اقای گوهری

حرف نداشت کارشون و اخلاقشون

profile picture
محمدرضا سلطانی

بسیار با اخلاق بودن و بسیار خوش قول

شرایط تست دیاگ خودرو در محل با بهترین دستگاه دیاگ

همیار می بایست ابتدا عیب یابی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به سرویس و تعمیرخودرو نماید.

همیار موظف به ارایه فاکتور اقلام خریداری شده توسط وی می باشد.

همیار می بایست حتی المکان از قطعات دارای گارانتی برای تعمیر لوازم خودرو استفاده نماید و برگه گارانتی را به مشتری ارایه نماید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

کارواش در محل
کارواش در محل
قیمت از 200,000 الی 308,000 تومان
تامین قطعات خودرو
تامین قطعات خودرو
در حال بروزرسانی قیمت
تعویض روغن و فیلترها
تعویض روغن و فیلترها
قیمت از 250,000 الی 1,300,000 تومان
تعمیر خودرو
تعمیر خودرو
قیمت از 200,000 الی 500,000 تومان