دیاگ خودرو

دیاگ خودرو

از 1143 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت دیاگ خودرو در پاییز 1401 چقدر است؟

قیمت تست دیاگ خودرو

90,000 الی 120,000 تومان

قیمت تعمیر BSI

70,000 الی 90,000 تومان

قیمت ریست BSI

95,000 الی 120,000 تومان

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

دیاگ خودرو چیست؟

دستگاه دیاگ خودرو و دیاگ زدن ماشین با هدف خطایابی ماشین انجام می شود. به این ترتیب خطاهایی که توسط دستگاه نشان داده می شوند، نوع قطعه یا قطعات معیوب را شناسایی می کنند. به عبارت دیگر دستگاه دیاگ یک کدخوان محسوب می شود و کدهایی که در کامپیوتر خودرو ثبت می شود را می خواند. در ادامه به معرفی انواع دستگاه دیاگ و عوامل موثر بر قیمت دیاگ خودرو در محل خواهیم پرداخت.

منظور از دیاگ زدن خودرو چیست؟

در دیاگ زدن خودرو با استفاده از اطلاعاتی که کامپیوتر خودرو در اختیار متخصص قرار می دهد اشکالات ماشین شناسایی می شود. هر خودروسازی سیستم عیب یابی مختص به خود را دارد و از این رو نمی توان هر خودرویی را دیاگ زد. دیاگ خودرو وسیله ای برای یافتن مشکلات و ایرادات خودرو و موتور سیکلت ها می باشد. برای عیب یابی خودرو باید دستگاه دیاگ به درگاهی به نام او بی دی obd متصل شود. درگاه obd در جاهای مختلفی نظیر زیر کاپوت یا زیر داشبورد ماشین قرار دارد. دستگاه‌های دیاگ پس از اتصال به پورت او بی دی شروع به خواندن کدهای کامپیوتر خودرو می‌کنند و این کدها و اطلاعات را با استفاده از وای فای یا بلوتوث به کامپیوتر یا موبایل فرستاده می شود. برای اینکه کد‌ها قابل خواندن شوند باید نرم افزارهای مخصوص به آن را روی گوشی موبایل و یا تبلت نصب کرد.

دستگاه دیاگ ماشین چه مزایایی دارد؟

مزایای استفاده از دستگاه دیاگ خودرو را کسانی درک می کنند که روزها در تعمیرگاه گذرانده اند و نتوانسته اند ایراد ماشین را پیدا کنند. بدون دیاگ خودرو در محل باید سیستم و قطعات جدا شده و بررسی شوند تا به قطعه معیوب برسند. اما با استفاده از دستگاه دیاگ زنی ماشین و خدمات دیاگ خودرو در محل دیگر نیازی به صرف وقت زیاد نیست، ایراد را شناسایی و به صورت مستقیم مشکل رفع شود.

انواع دیاگ خودرو

دیاگ های به دو دسته دیاگ های شرکتی و دیاگ های مولتی برند تقسیم می شوند. دیاگ شرکتی، از مواردی هستند که کمپانی سازنده خودرو آنها را تولید می کنند و مختص همان شرکت سازنده خودرو است. اما دسته دوم دستگاه های دیاگ مولتی برند هستند که قابلیت کد خوانی و عیب یابی و برنامه ریزی ecu چندین برند متفاوت خودرو را پشتیبانی می کند .

تفاوت دیاگ پرتابل با دیاگ تبلتی

دیاگ پرتابل دارای صفحه نمایش کوچک و قابل حمل هستند که با اتصال به باتری خودرو شارژ می شوند و جابجایی بسیار راحتی دارند. از نقاط ضعف این دستگاه دیاگ پرتابل عدم آپدیت دستگاه می باشد و برای اینکار باید به شرکت ارسال شود. همچنین پارامترها در دیاگ پرتابل به صورت تک تک بررسی می شود.

بهترین دستگاه دیاگ خودرو

بهترین دستگاه دیاگ خودرو، که درصد خطای بسیار پایینی دارد دیاگ شرکتی می باشد. زیرا این نوع دیاگ ، مختص مدل ماشین مد نظر طراحی شده است. اگر برای ماشین خارجی و لوکس به دنبال بهتری دستگاه دیاگ هستید به تعمیرگاه و مراکز معتبر که به صورت تخصصی تعمیر ماشین های خارجی را قبول می کنند مراجعه کنید یا با همکاران هوم سرویز تماس بگیرید. تعمیرکار ماشین خارجی هوم سرویز جهت عیب یابی ماشین خارجی و جلوگیری از کمترین آسیب به ماشین از دستگاه دیاگ حرفه ای استفاده می کنند.

دیاگ خودرو شامل چه قسمت هایی است؟

کامپیوتر دستگاه دیاگ

این دستگاه پیشرفته مجهز به یک کامپیوتر داخلی است که اطلاعات دریافتی از یونیت خودرو را پردازش می کند. کامپیوتر اصلی ترین بخش آن است که می توان آن را به مغز دستگاه تشبیه کرد.

سخت افزار یا اینترفیس

برای دریافت اطلاعات یونیت و کامپیوتر دستگاه، لازم است تا یک رابط به عنوان مترجم وجود داشته باشد. اینترفیس در شناسایی مشکلات احتمالی خودرو نقش مهمی دارد.

کابل‌های رابط و کانکتورها

برای اینکه دیاگ خودرو به کامپیوتر اتومبیل متصل شود، از کانکتورها به عنوان کابل های رابط استفاده می شود. این کابل ها برای اتصال دیاگ به کامپیوتر و لپ تاپ هم مورد استفاده قرار می گیرند.

نرم افزار دیاگ خودرو

برای هر مدل خودرو از نرم افزار ویژه ای استفاده می شود. برای اینکه دستگاه بتواند عملکرد خودرو را طبق استانداردهای موجود مربوط به همان خودرو، آنالیز کند نیاز به نرم افزار و برنامه دیاگ خودرو می باشد.

طریقه دیاگ زدن خودرو

همانطور که می دانید فقط در خودروهای دارای کامپیوتر مرکزی یا ECUفرآیند دیاگ زدن ماشین کاربرد دارد. ایسیو خودرو به وسیله سنسورهای مخصوص خود که در قسمت های مختلف خودرو نصب هستند ، وضعیت خودرو را ضبط می کند. زمانی که اطلاعات داده شده با استانداردهای خودرو یکسان نباشد نشان می دهد که ایراد از کدام قسمت خودرو می باشد. برای یادگیری نحوه دیاگ زدن ماشین باید نرم افزار مربوط به خودروی خود و همچنین کابل مربوطه و اینترفیس لازم را تهیه کنید. سپس می توان با اتصال دستگاه به کامپیوتر خودرو از طریق سوکت OBD خودرو اقدام به دیاگ زدن ماشین در محل نمود. طریقه دیاگ خودرو به این ترتیب می باشد که سوئیچ خودرو را باز کنید و سپس برنامه را از کامپیوتر یا تبلت اجرا نمایید. سپس سیستم شروع به عیب یابی اتومبیل می کند. پس از اتمام مراحل عیب یابی، لیستی از کد خطا ها بر روی تبلت به نمایش در می آید. که هر کدام از این کدها بیانگر یک وضعیت متفاوت می باشند. لازم به ذکر است که هر مدل خودرو یک سری کد مختص به خود را دارد که باید تعمیرکار اتومبیل به کد خوانی کاملا آشنا باشد.

عملکرد دستگاه دیاگ خودرو چگونه است؟

به طور کلی انتقال اطلاعات دستگاه دیاگ به دو صورت است:

اسکنر دیاگ

برخی از دستگاه ها مجهز به اسکنر بسیار حرفه ای و پیشرفته ای هستند. این اسکنر برای کارشناسی فنی خودروهای لوکس و مدل بالا به کار گرفته می شود. استفاده از این دستگاه دیاگ خودرو برای مکانیک های حرفه ای توصیه می شود. قابلیت های زیادی روی این اسکنرها وجود دارد که کار عیب یابی دیاگ خودرو را راحت کرده است.

دیاگ زدن خودرو با موبایل

نوع دیگری از دستگاه نیز وجود دارد که اطلاعات را به موبایل یا کامپیوترارسال می کند. این دستگاه ارزان تر است و با استفاده از وای فای یا بلوتوث قادر به انتقال اطلاعات و دیاگ خودرو با موبایل است. حتی با نصب اپلیکیشن اندرویدی می توانید اطلاعات خودرو را روی گوشی موبایل نیز به صورت هم زمان دریافت کنید. در این صورت همه اطلاعات فنی را در اختیار دارید و می توانید روی هزینه ها مدیریت داشته باشید.

چه زمانی به دیاگ زدن خودرو نیاز است؟

دیاگ می تواند هر نوع ایراد در سیستم برق خودرو، سنسور اکسیژن، گیربکس، دریچه گاز و در کل انژکتور ماشین را بررسی کند. در کل زمانی که ماشین ایرادی داشته باشد که نشود محل دقیق را عیب یابی کرد از این دستگاه استفاده می شود. همچنین دیاگ زدن زمانی که مایل هستید خودرو دست دوم بخرید نیز کاربرد دارد. زیرا هرگونه دستکاری در کیلومتر طی شده به وسیله دیاگ زدن ماشین مشخص می شود. مواردی مانند سرعت خودرو، دور موتور، گشتاور موتور، سرعت فن موتور و ایرادات مربوط به باتری ماشین توسط دیاگ بررسی و عیب یابی می شود.

دیاگ خودرو در محل

دیاگ زدن خودرو در محل از جمله خدماتی است که توسط هوم سرویز ارائه می شود. عیب یابی و تعمیر اتومبیل های ایرانی و خارجی، تست قطعات موتوری و الکترونیکی خودرو با دستگاه، تعویض قطعات فرسوده و معیوب، کارشناسی خودرو و امداد خودرو بخشی از خدمات هوم سرویز در تهران است. دیاگ خودرو در محل در تمام مناطق تهران توسط مکانیک های ماهر انجام می شود.

دیاگ خودرو در محل چه مواردی را تست می کند؟

همانطور که پیش تر توضیح دادیم دستگاه دیاگ خودرو با اتصال به خودرو اطلاعات را به رایانه انتقال می دهد. این اطلاعات به صورت کدهای ویژه ای هستند که تکنسین های حرفه ای از آن برای تشخیص و عیب یابی کمک می گیرند. یک باور اشتباه در مورد این دستگاه وجود دارد که برخی از افراد تصور می کنند دیاگ تنها برای بخش های موتوری است. در واقع دیاگ زنی خودرو برای همه قسمت های موتوری و غیر موتوری ماشین را با دقت بالا مورد بررسی قرار می دهد. همه اجزای اصلی از جمله: موتور خودرو، گیربکس ، سیستم اگزوز ، ترمزها و … با دیاگ زنی خودرو تست می شود. مشکلات عملکرد موتور و انژکتور سوخت، جریان هوا و خنک کننده ، کویل های احتراق و گاز و هر ایرادای با این روش به سادگی مشخص خواهد شد.

دیاگ سیار خودرو در کجا انجام می شود؟

سرویس دیاگ خودرو هوم سرویز در همه مکان ها انجام می شود. برای استفاده از دستگاه دیاگ نیاز به فضای خاصی نیست و در هر جایی می توان دیاگ را به کار برد. در پارکینگ منازل، درب خانه یا محل کار و به طور کلی همه فضاهای سر پوشیده و بدون سقف مکانی هستند که تعمیرکار می تواند از دیاگ برای عیب یابی خودرو استفاده کند. با توجه به اینکه تفاوتی بین پارکینگ یا کنار خیابان در ارائه این خدمات وجود ندارد، سرویس دیاگ سیار خودرو در هر کجایی که باشید قابل ارائه است. اصولا این سرویس برای تشخیص و پیدا کردن ایراد قسمت های الکتریکی و موتوری است از نظر مکانی محدودیتی در دیاگ زنی وجود ندارد. دستگاه دیاگ خودرو وسیله ای کم حجم و سبک است که به گوشی های اندرویدی و لپ تاپ هم متصل می شود.

قیمت دیاگ خودرو در هوم سرویز چقدر است؟

در واقع نرخ واحدی به قیمت دیاگ خودرو اختصاص پیدا نمی کند. هزینه دیاگ زدن خودرو به نوع خودرو، نوع دستگاه دیاگ و میزان پیشرفته بودن کامپیوتر هر خودرو و البته میزان خرابی و عیب یابی خودرو بستگی دارد. بعضی از تعمیرکاران هزینه دیاگ زدن خودرو را رایگان اعلام می کنند و تا درهنگام شناسایی ایراد فقط اجرت تعمیر ماشین را دریافت کنند.

دیاگ زنی و عیب یابی خودرو های ایرانی و خارجی در محل توسط متخصصین هوم سرویز

دیاگ و عیب یابی ماشین های ایرانی نظیر پراید، پژو 405 و 206، سمند و غیره و همچنین دیاگ زنی و عیب یابی تخصصی تمام ماشین های خارجی و چینی نظیر لیفان و غیره توسط بهترین و کارآزموده ترین تعمیرکاران و مکانیک های سیار هوم سرویز در محل انجام می شود. برای دریافت خدمات دیاگ و عیب یابی هوم سرویز و همچنین تعمیر و سرویس خودرو کافیست به صورت رایگان در هوم سرویز درخواست خودتان را ثبت کنید. تا متخصصین ما جهت مشاوره و اعلام قیمت دیاگ زدن خودرو با شما تماس بگیرند.

همیار شماییم تا پایان سرویس...​

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس دیاگ خودرو و همچنین ارایه خدمات تست دیاگ خودرو و عیب یابی سریع خودرو در محل نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات تعمیر خودرو ارائه می دهد که شامل تعویض انواع چراغ هالوژنی، زنون، لیزری، led و نئونی خودرو در محل, تعویض باتری خودرو در محل, خدمات صافکاری و نقاشی انواع ماشین لوکس و ایرانی , تعمیرات تخصصی انواع خودروهای بنزینی، گازوئیلی و هیبریدی, سپر سازی و تعویض انواع سپر خودرو ایرانی, تعویض وایر شمع انواع خودروهای ایرانی , تهیه قطعات و لوازم خودرو های ایرانی, تعمیر جلوبندی و تعمیر سیستم تعلیق انواع خودرو ایرانی و خارجی, تعویض لنت ترمز انواع خودرو ایرانی می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های تعمیر و سرویس خودرو را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس دیاگ خودرو

تست دیاگ خودرو و عیب یابی سریع خودرو در محل

دیاگ انواع خودرو ایرانی خودروهای ایران خودرو

دیاگ خودروهای سایپا

عیب یابی و دیاگ زنی خودرو های چینی و وارداتی در محل

دیاگ کیلومتر خودرو در محل

دیاگ خودرو با دستگاه پیشرفته با کمترین میزان خطا و تشخیص انواع ایراد خودرو در محل

نظرات کاربران

profile picture
اقای گوهری

حرف نداشت کارشون و اخلاقشون

profile picture
محمدرضا سلطانی

بسیار با اخلاق بودن و بسیار خوش قول

شرایط تست دیاگ خودرو در محل با بهترین دستگاه دیاگ

همیار می بایست ابتدا عیب یابی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به سرویس و تعمیرخودرو نماید.

همیار موظف به ارایه فاکتور اقلام خریداری شده توسط وی می باشد.

همیار می بایست حتی المکان از قطعات دارای گارانتی برای تعمیر لوازم خودرو استفاده نماید و برگه گارانتی را به مشتری ارایه نماید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

کارواش در محل
کارواش در محل
قیمت از 200,000 الی 1,000,000 تومان
تامین قطعات خودرو
تامین قطعات خودرو
در حال بروزرسانی قیمت
تعویض روغن و فیلترها
تعویض روغن و فیلترها
در حال بروزرسانی قیمت
تعمیر خودرو
تعمیر خودرو
قیمت از 350,000 الی 880,000 تومان

خدمات دیاگ خودرو در این شهرها ارائه می شود: