banner
قیمت خدمات
/
تعمیر و سرویس خودرو
/
دیاگ و عیب یابی خودرو

دیاگ زدن خودرو

از 1143 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت انواع دیاگ خودرو در محل

قیمت انواع دیاگ خودرو در محل

توافقی

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

شرایط دیاگ زدن خودرو

همیار می بایست ابتدا عیب یابی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به سرویس و تعمیرخودرو نماید.

همیار موظف به ارایه فاکتور اقلام خریداری شده توسط وی می باشد.

همیار می بایست حتی المکان از قطعات دارای گارانتی برای تعمیر لوازم خودرو استفاده نماید و برگه گارانتی را به مشتری ارایه نماید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

توضیحات سرویس

سوالات متداول

پادکست

نمونه کارهای همیاران هوم‌سرویز

همیاران

نظرات کاربران

دیاگ خودرو چیست؟

‌ دیاگ یا دستگاه عیب یاب وسیله ای برای یافتن مشکلات و ایرادات خودرو و موتور سیکلت ها میباشد. برای عیب یابی خودرو باید دستگاه دیاگ به درگاهی به نام او بی دی obd متصل شوند. درگاه obd در جاهای مختلفی نظیر زیر کاپوت و زیر داشبورد ماشین قرار دارد. دستگاه‌های دیاگ پس از اتصال به پورت او بی دی شروع به خواندن کدهای کامپیوتر خودرو می‌کنند و این کدها واطلاعات را با استفاده از وای فای یا بلوتوث به کامپیوتر یا موبایل فرستاده می شود. برای اینکه کد‌ها قابل خواندن شوند باید نرم افزارهای مخصوص به آن را روی گوشی موبایل و یا تبلت نصب کرد.

دیاگ خودرو شامل چه قسمت هایی است؟

کامپیوتر دستگاه دیاگ

این دستگاه پیشرفته مجهز به یک کامپیوتر داخلی است که اطلاعات دریافتی از یونیت خودرو را پردازش می کند. کامپیوتر اصلی ترین بخش دیاگ است که می توان آن را به مغز دستگاه تشبیه کرد.

سخت افزار یا اینترفیس

برای دریافت اطلاعات یونیت و کامپیوتر دستگاه دیاگ، لازم است تا یک رابط به عنوان مترجم وجود داشته باشد. اینترفیس در شناسایی مشکلات احتمالی خودرو  نقش مهمی دارد.

کابل‌های رابط و کانکتورها

برای اینکه دیاگ خودرو به کامپیوتر اتومبیل متصل شود. از کانکتورها به عنوان کابل های رابط استفاده می شود. این کابل ها برای اتصال دیاگ به کامپیوتر و لپ تاپ هم مورد استفاده قرار می گیرند.

نرم افزار دیاگ خودرو

برای هر مدل خودرو از نرم افزار ویژه ای استفاده می شود. برای اینکه دستگاه بتواند عملکرد خودرو را طبق استانداردهای موجود مربوط به همان خودرو، آنالیز کند نیاز به نرم افزار و برنامه دیاگ خودرو میباشد.

طریقه دیاگ زدن خودرو

همانطور که می دانید فقط در خودرو های دارای کامپیوتر مرکزی یا  ECUفرآیند دیاگ زدن کاربرد دارد. ایسیو خودرو به وسیله سنسورهای مخصوص خود که در قسمت های مختلف خودرو نصب هستند ، وضعیت خودرو را ضبط میکند. زمانی که اطلاعات داده شده با استانداردهای خودرو یکسان نباشد نشان میدهد که ایراد از کدام قسمت خودرو میباشد. برای یادگیری نحوه ی دیاگ زدن خودرو باید نرم افزار مربوط به خودروی خود و همچنین کابل مربوطه و اینترفیس لازم را تهیه کنید. سپس می توان با اتصال دستگاه دیاگ به کامپیوتر خودرو از طریق سوکت OBD خودرو اقدام به دیاگ زدن خودرو نمود. طریقه دیاگ زدن خودرو به این ترتیب میباشد که سوئیچ خودرو را باز کنید و سپس برنامه را از کامپیوتر یا تبلت اجرا نمایید. سپس سیستم شروع به عیب یابی اتومبیل میکند. پس از اتمام مراحل عیب یابی دیاگ لیستی از کد خطا ها بر روی تبلت به نمایش د می آید. که هر کدام از این کدها بیانگر یک وضعیت متفاوت می باشند. لازم به ذکر است که هر مدل خودرو یک سری کد مختص به خود را دارد که باید تعمیرکار اتومبیل به کد خوانی کاملا آشنا باشد.

عملکرد دستگاه دیاگ خودرو چگونه است؟

 به طور کلی انتقال اطلاعات دستگاه دیاگ به دو صورت است:

اسکنر دیاگ

1.         برخی از دستگاه ها مجهز به اسکنر بسیار حرفه ای و پیشرفته ای هستند. این اسکنر برای کارشناسی فنی خودروهای لوکس و مدل بالا به کار گرفته می شود. استفاده از این دستگاه دیاگ خودرو برای مکانیک های حرفه ای توصیه می شود. قابلیت های زیادی روی این اسکنرها وجود دارد که کار عیب یابی دیاگ خودرو را راحت کرده است.

دیاگ زدن خودرو با موبایل

2.         نوع دیگری از دستگاه دیاگ نیز وجود دارد که اطلاعات را به موبایل یا کامپیوترارسال می کند. این دستگاه ارزان تر است و با استفاده از وای فای یا بلوتوث قادر به انتقال اطلاعات و دیاگ زدن خودرو با موبایل است. حتی با نصب اپلیکیشن اندرویدی می توانید اطلاعات خودرو را روی گوشی موبایل نیز به صورت هم زمان دریافت کنید. در این صورت همه اطلاعات فنی را در اختیار دارید و می توانید روی هزینه ها مدیریت داشته باشید.

انواع دیاگ خودرو

دیاگ های به دو دسته دیاگ های شرکتی و دیاگ های مولتی برند تقسیم می شوند.  دیاگ شرکتی، دیاگهایی هستند که کمپانی سازنده خودرو آنها را تولید میکنند و مختص همان شرکت سازنده خودرو است. اما دسته دوم دستگاه های دیاگ مولتی برند هستند که قابلیت کد خوانی و عیب یابی و برنامه ریزی ecu چندین برند متفاوت خودرو را پشتیبانی میکند .

تفاوت دیاگ پرتابل با دیاگ تبلتی

 دیاگ پرتابل دارای صفحه نمایش کوچک و قابل حمل هستند که با اتصال به باتری خودرو شارژ می شوند و جابجایی بسیار راحتی دارند. از نقاط ضعف این دستگاه دیاگ پرتابل عدم آپدیت دستگاه میباشد و برای اینکار باید به شرکت ارسال شود. همچنین پارامترها در دیاگ پرتابل به صورت تک تک بررسی می شود.

خودرو چه زمانی به دیاگ زدن احتیاج دارد؟

دستگاه دیاگ میتواند هر نوع ایراد در سیستم برق خودرو، سنسور اکسیژن ، گیربکس ، دریچه گاز و در کل انژکتور ماشین را بررسی کند. در کل زمانی که ماشین ایرادی داشته باشد که نشود محل دقیق را عیب یابی کرد. از دیاگ استفاده می شود. همچنین دیاگ زدن زمانی که مایل هستید خودرو دست دوم بخرید نیز کاربرد دارد. زیرا هرگونه دستکاری در کیلومتر طی شده به وسیله دیاگ زدن مشخص می شود. مواردی مانند سرعت خودرو، دور موتور، گشتاور موتور، سرعت فن موتور و ایرادات مربوط به باتری ماشین توسط دیاگ بررسی و عیب یابی می شود.

بهترین دستگاه دیاگ خودرو

بهترین دستگاه دیاگ خودرو، که درصد خطای بسیار پایینی دارد دیاگ شرکتی میباشد. زیرا این نوع دیاگ ، مختص مدل ماشین مد نظر طراحی شده است. اگر برای ماشین خارجی و لوکس به دنبال بهتری دستگاه دیاگ هستید به تعمیرگاه و مراکز معتبر که به صورت تخصصی تعمیر ماشین های خارجی را قبول میکنند مراجعه کنید یا با همکاران هوم سرویز تماس بگیرید. تعمیرکار ماشین خارجی هوم سرویز جهت عیب یابی ماشین خارجی و جلوگیری از کمترین آسیب به ماشین از دستگاه دیاگ حرفه ای استفاده میکنند.

.

دیاگ خودرو در محل

 دیاگ زدن خودرو در محل از جمله  خدماتی است که توسط هوم سرویز ارائه می شود. عیب یابی و تعمیر اتومبیل های ایرانی و خارجی، تست قطعات موتوری و الکترونیکی خودرو با دستگاه، تعویض قطعات فرسوده و معیوب، کارشناسی خودرو و امداد خودرو بخشی از خدمات هوم سرویز در تهران است. دیاگ خودرو در محل در تمام مناطق تهران توسط مکانیک های ماهر انجام می شود.

قیمت دیاگ خودرو در هوم سرویز چقدر است؟

در واقع نرخ واحدی به قیمت دیاگ خودرو اختصاص پیدا نمیکند. هزینه دیاگ خودرو به نوع خودرو، نوع دستگاه دیاگ و میزان پیشرفته بودن کامپیوتر هر خودرو و البته میزان خرابی و عیب یابی خودرو بستگی دارد. بعضی از تعمیرکاران هزینه دیاگ زدن خودرو را رایگان اعلام میکنند و تا درهنگام شناسایی ایراد فقط اجرت تعمیر ماشین را دریافت کنند.

دیاگ وعیب یابی خودرو های ایرانی و خارجی با هوم سرویز

دیاگ و عیب یابی ماشین های ایرانی نظیر پراید، پژو 405 و 206، سمند و غیره و همچنین دیاگ و عیب یابی تخصصی تمام ماشین های خارجی و چینی نظیر لیفان و غیره توسط بهترین و کارآزموده ترین تعمیرکاران و مکانیک های سیار هوم سرویز در محل انجام می شود. برای دریافت خدمات دیاگ و عیب یابی هوم سرویز و همچنین تعمیر و سرویس خودرو کافیست به صورت رایگان در هوم سرویز درخواست خودتان را ثبت کنید. تا متخصصین ما جهت مشاوره و اعلام قیمت دیاگ زدن خودرو با شما تماس بگیرند.

همیار شماییم تا پایان سرویس...​

همیاران سرویس دیاگ زدن خودرو

 نظرات کاربران

profile picture
اقای گوهری

حرف نداشت کارشون و اخلاقشون

profile picture
محمدرضا سلطانی

بسیار با اخلاق بودن و بسیار خوش قول

خدمات مرتبط

کارواش در محل
کارواش در محل
قیمت از 150,000 الی 400,000 تومان
تامین قطعات خودرو
تامین قطعات خودرو
در حال بروزرسانی قیمت
تعویض روغن و فیلترها
تعویض روغن و فیلترها
قیمت از 150,000 الی 150,000 تومان
تعمیر خودرو
تعمیر خودرو
قیمت از 200,000 الی 600,000 تومان