کارشناسی خودرو

کارشناسی خودرو

از 1151 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت کارشناسی خودرو در بهار 1403 چقدر است؟

قیمت کارشناسی رنگ خودرو

توافقی

قیمت کارشناسی فنی خودرو

توافقی

متوسط قیمت800,000 تومانکمینه قیمت700,000 تومانبیشینه قیمت900,000 تومان

آنچه درباره کارشناسی خودرو خواهید خواند

 • کارشناسی خودرو در محل
 • کارشناسی خودرو در محل هوم سرویز چگونه انجام می شود؟
 • کارشناسی ماشین در محل شامل چه مواردی است؟
 • مراحل کارشناسی خودرو در محل
 • کارشناسی رنگ خودرو در محل چگونه انجام می شود؟
 • کارشناسی آنلاین خودرو هوم سرویز
 • کارشناسی خودرو در محل در چه شرایطی باید انجام شود
 • استفاده از خدمات کارشناسی سیار خودرو هوم سرویز چه مزایایی دارد؟
 • قیمت کارشناسی خودرو در محل به چه مواردی وابسته است؟
 • هزینه کارشناسی خودرو در محل بر عهده چه کسی است؟
 • کارشناسی خودرو در محل را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی خودرو در محل در هنگام خرید خودروهای دسته دوم از الزامات به شمار می رود. زیرا خرید خودروی دست دوم بدون مشورت با کارشناس خودرو یک رسیک به حساب می آید و ممکن است دچار ضررهای مالی بالایی شوید. بدون کارشناسی خودرو دست دوم، وضعیت خودرو از همه جهات مشخص نمی شود. اگر قصد خرید خودرو کارکرده دارید ممکن است با یک نگاه اجمالی شیفته ظاهر زیبای خودرو شوید. اما با یک بررسی تخصصی توسط کارشناس خودرو ایرادات فنی یک به یک خود را نشان می دهند و شما تازه متوجه خواهید شد که در حال ارتکاب یک اشتباه بزرگ هستید. کارشناس خودرو سیار یک فرد متخصص در زمینه بررسی تمام قسمت های خودرو از جمله بدنه، فنی و موتوری ماشین است. متاسفانه تعدادی از افراد سودجو با دستکاری در کیلومتر کارکرد ماشین سعی در کاهش کیلومتر واقعی ماشین دارند. که خودرو راکم کارکرد و سالم تر نشان دهند. گاهی این دستکاری ها به قدری دقیق و متبهرانه انجام می شوند که فقط افراد متخصص در این زمینه می توانند به آنها پی ببرند. در ادامه به معرفی قطعات مختلف که در کارشناسی خودرو کارکرده بررسی می شود و عوامل موثر بر قیمت کارشناسی خودرو در محل می پردازیم.

کارشناسی خودرو در محل هوم سرویز چگونه انجام می شود؟

خدمات کارشناسی خودرو در محل توسط کارشناسان هوم سرویز در کمترین زمان ممکن و با قیمت کارشناسی خودرو مشخص ارائه می شود. تنها کافیست مراحل ساده زیر را طی کنید.

· ثبت درخواست رایگان جهت کارشناسی خودرو در محل

برای ثبت درخواست رایگان در سامانه هوم سرویز می توانید از طریق سایت، اپلیکیشن و تماس مستقیم اقدام کنید. در ثبت درخواست اولیه نوع خودرو و مکان خودرو مشخص می شود.

· تماس کارشناس خودرو جهت ارائه توضیحات نهایی

برای هماهنگی نهایی زمان و مکان کارشناسی، متخصصین با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را در ارتباط با زمان حضور کارشناس و قیمت کارشناسی خودرو در اختیارتان قرار خواهند گذاشت.

· اعزام کارشناس خودرو به محل مورد نظر

پس از توافقات نهایی و پرداخت هزینه کارشناسی خودرو، متخصصین در محل حاضر خواهند شد. کارشناس خودرو پس از بررسی تما قسمت های خودرو برگه گزارش کارشناسی را تحویل خواهند داد.

کارشناسی ماشین در محل شامل چه مواردی است؟

کارشناسی خودرو در محل شامل اقدامات لازم برای اطمینان از سلامت بدنه و فنی خودرو است. به طور کل کارشناسی رنگ خودرو بیشتر برای خرید ماشین دست دوم است. کارشناس خودرو، صفر تا صد خودرو را بررسی می کند. در این پروسه رنگ و بدنه خودرو، قطعات تعویضی مانند درب گلگیر و..، وضعیت ترمز و فرمان، بررسی سلامت موتور و گیربکس، تست قطعات کامپیوتری و الکترونیکی، تست درایو، کیلومتر دقیق خودرو ... مشخص شده و به این ترتیب قیمت منصفانه خودرو تخمین زده می شود. کارشناسی خودرو در محل بسیار تخصصی است و توسط افراد بدون تجربه امکان پذیر نیست. کارشناسی خودرو با دستگاه مخصوص شامل، دستگاه دیاگ و ضخامت سنج دیجیتال است.

مراحل کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی خودرو در محل به طور کل در 4 مرحله زیر خلاصه می شود :

 • بررسی کامل بدنه و سایر قطعات خودرو
 • بررسی فنی و موتوری خودرو
 • اعلام قیمت واقعی خودرو
 • ارائه برگه کارشناسی خودرو به صورت مکتوب

در بررسی قسمت های مختلف خودرو موارد قطعات زیر با جزئیات بیشتری مشخص بررسی خواهد شد.

· کارشناسی بدنه خودرو و تشخیص رنگ خودرو در محل

بررسی بدنه خودرو و تشخیص رنگ و بررسی وضعیت شاسی ماشین از مهم ترین قسمت های کارشناسی خودرو است. در این مرحله قطعات بدنه که تعویض شده اند و قسمت های رنگ شده خودرو مشخص خواهد شد. این موارد بیشترین تاثیر را بر تخمین قیمت خودرو دارند.

· کارشناسی شاسی و ستون های خودرو

شاسی خودرو مهمترین قسمت در بدنه خودرو است. این قطعات فولادی هستند و سایر قطعات مانند فنر، سیستم ترمز و سایر قسمت ها روی این شاسی ها سوار شده اند. در تصادفات شدید اگر ضربه ای به شاسی وارد بشود، شاید این ایرادات قابل تعمیر باشند اما هیچ گاه خودرو مانند روز اول نخواهد شد. از این رو با پرداخت قیمت کارشناسی خودرو از ضررهای بزرگتر جلوگیری می کنید. همین موارد در ارتباط با ستون خودرو نیز صادق است.

· کارشناسی رنگ خودرو در محل

رنگ بدنه ماشین نیز مورد مهم دیگری است که در بیشتر مواقع بدون نظر کارشناس خودرو تشخیص داده نمی شوند. زیرا بعضی از صافکارها بدون کمترین ایرادی عملیات نقاشی و صافکاری ماشین را انجام می دهند که هر کسی از پس تشخیص آن بر نمی آید. چندین روش برای تشخیص رنگ بدنه وجود دارد. از بررسی خودرو زیر نور مهتابی و محل قرار گرفتن پیچ ها گرفته تا روش های نوین مانند استفاده از دستگاه تست رنگ بدنه خودرو.

· کارشناسی قطعات تعویض شده خودرو

در صورت آسیب زیاد به بدنه خودرو تنها راه تعویض قطعه است. که این اقدامات نیز قیمت خودرو را کاهش می دهد. اما این قطعات مانن کاپوت تعویض شده، گلگیرها و ... توسط کارشناس خودرو اعلام خواهند شد.

· کارشناس فنی خودرو و کارشناسی موتور ماشین

در کارشناسی فنی ماشین تست موتور خودرو در حالت سرد و گرم انجام می شود. کارشناسی فنی خودرو نیاز به تخصص بالا در زمینه مکانیک خودرو دارد و بسیار با اهمیت است. مواردی مانند کارشناسی موتور خودرو، کارشناسی گیربکس، کارشناسی جلوبندی خودرو و تست دیاگ برای بررسی وضعیت خودرو انجام می شود. هر گونه لرزش و صدای غیر طبیعی ریشه یابی می شود. همچنین در تست موتور، روغن ریزی موتور، سیستم خنک کننده موتور، واشر سر سیلندر و سوپاپ ، کیفیت روغن های مصرفی مانند تعویض روغن موتور، هیدرولیک و روغن گیربکس اعلام می گردد. سیستم برق خودرو مانند باتری و دینام تست می گردند. در کارشناس فنی خودرو تست دیاگ در محل انجام می شود و کارکرد واقعی خودرو نشان داده می شود.

· کارشناسی جلوبندی خودرو

قسمت های مختلف جلوبندی توسط کارشناس خودرو بررسی می شود. قسمت های سیستم تعلیق، رام، کمک فنر و سیبک ها و سیستم فرمان بررسی می شود. در صورت نیاز به جلوبندی ساز سیار نیز می توانید از هوم سرویز کمک بگیرید.

· کارشناسی آپشن ها و تجهیزات جانبی در خودرو

در این مرحله به کمک دستگاه دیاگ تمام تجهیزات خودرو بررسی می شود. ایربگ خودرو، سیستم ترمز ماشین، عملکرد کمربند ایمنی و تجهیزات داخلی مانند صندلی و شیشه بالابرها و سیستم روشنایی همه تست می شوند.

· تست درایو خودرو

در کارشناسی فنی خودرو بسیاری از ایرادات خودرو فقط در زمان حرکت و به اصطلاح نشستن پشت فرمان ماشین تشخیص داده می شود. از این رو کارشناس خودرو سیار با اقدام به رانندگی و تست درایو با خودرو مواردی مانند جلوبندی خودرو، سرو صدای اتاق ماشین و موتور خودرو در حرکت را بررسی می کند و در صورت ایراد ریشه مشکلات مشخص می شوند.

· کارشناسی گیربکس خودرو

خودروها به دو صورت گیربکس دستی و اتومات دنده جابجا می کنند. برای بررسی این قطعه نیازمند به تخصص بالایی دارد. در صورت ایراد دار بودن این قطعه، خودرو با مشکلات زیادی روبه رو خواهد شد و موجب بالا رفتن هزینه های سوخت و دیگر قطعات می شود. از این رو تاکید می شود در کنار موارد دیگر، کارشناسی گیربکس نیز بررسی شود.

کارشناسی رنگ خودرو در محل چگونه انجام می شود؟

کارشناسی رنگ خودرو نیاز به تبهر و تجربه بالا دارد. از این رو پیشنهاد بر کمک گرفتن از افراد متخصص است. از روش های مختلفی می توان به رنگ داشتن بدنه خودرو پی ببرد. در ادامه به نکاتی می پردازیم که می توانید خودروی رنگ دار را از بی رنگ تشخیص دهید.

· کارشناسی رنگ خودرو در محل به صورت بصری

در پاره ای از موارد گاهی به علت ناشی بودن صافکار با کمی دقت می توان به تفاوت رنگ ها در نقاط محسوس مانند درها، سپرها، صندوق عقب پی برد. رنگ ارجینال از ترکیب رنگ ها با کدهای خاص ساخته می شود،که ساخت همان رنگ ها برای ماهرترین صافکار و نقاشها هم دشوار است. سعی کنید ماشین را در زیر نور خورشید و نور طبیعی نگاه کنید تا تفاوت رنگ را کاملا متوجه شوید.

· تشخیص رنگ خودرو با عکس گرفتن از خودرو

گاهی به راحتی نمی‌توان متوجه تفاوت رنگ در بدنه ماشین شد. مخصوصا اگر یک قطعه کامل مانند یک در یا کل سپر رنگ شدگی داشته باشد. در این حالت برای کارشناسی رنگ ماشین باید از فاصله دور به خودرو نگاه کنید تا به تفاوت رنگ پی ببرید. در این حالت از 3 متری ماشین از ماشین عکس بگیرید و با دقت به عکس نگاه کنید.

· بررسی پاشش رنگ در درزهای خودرو

کاپوت و درهای خودرو را بازکنید تمام لبه ها و گوشه های درب و درزهای خودرو را بررسی کنید. چون در کارخانه بدنه خودرو به صورت یکپارچه رنگ شده، عدم یکنواختی دیده نخواهد شد. اما زمانی در کارشناسی ماشین در محل مشاهده می کنیم روی لبه ها و درزهای داخلی خودرو رنگ پاشیده شده است که اینها همه نشان از رنگ داشتن بدنه ماشین دست دوم است.

· پوست پرتغالی بودن بدنه خودرو

گاهی ممکن است نقاش بدون مهارت و دقت کافی خودرو را رنگ زده باشد و گرد و غبار یا اشیای ریز به بدنه خودرو چسبیده باشد. در این صورت رنگ بدنه نقطه ‌نقطه یا به اصطلاح پوست پرتقالی می‌شود. روی بدنه خودرو به آرامی دست بکشید و با نوک انگشتان به نقاطی که شک دارید دست بکشید. آیا ناهمواری بر روی بدنه ماشین احساس می کنید؟ کیفیت و بافت رنگ را لمس کنید. اگر صافکار سنباده‌کاری کرده باشد شما احساس زبری و شیار شیار می کنید. اگر رنگ خودرو اورجینال کارخانه باشد، بافت آن کاملا صاف و یکنواخت خواهد بود.

کارشناسی آنلاین خودرو هوم سرویز

بعد از انتخاب خودرو می توانید با استفاده از خدمات کارشناسی آنلاین خودرو هوم سرویز از ارزش گذاری واقعی خودرو مطلع شوید. معمولا قیمت خودرو بر اساس شرایط بازار تعیین می شود اما وضعیت سلامت خودرو نیز در قیمت نهایی خودرو تاثیرگذار است. شما می توانید با استفاده از خدمات کارشناسی آنلاین و بازدید حضوری کارشناس سیار خودرو در محل به ارزش واقعی خودرو دست دوم پی ببرید.

کارشناسی خودرو در محل در چه شرایطی باید انجام شود

همانطور که می دانید برای اینکه کارشناس خودرو سیار بتواند به بهترین وجه ممکن خودرو را بررسی نماید باید شرایط محیطی کاملی فراهم شود که در ادامه توضیح می دهیم.

· نور کافی

باید کارشناسی خودرو دست دوم در روز روشن و یا در فضایی با نور کامل انجام شود. از این رو تاکید می شود برای استفاده از خدمات کارشناسی خودرو سیار حتما در ساعاتی از روز که نور کافی است اقدام کنید.

· خشک بودن فضا

بسیاری از قطعات مورد نیاز برای کارشناسی خودرو باید در فضایی خشک استفاده شوند و قسمت های مختلف خودرو بررسی و تست شوند.

· صندوق عقب باید خالی شود

برای بررسی قطعات مختلف و همچنین بررسی کابین خودرو باید صندوق عقب خالی شود.

· مسقف بودن فضا در روزهای بارانی

در زمان هایی که هوا بارانی است برای بررسی و کارشناسی فنی خودرو و کارشناسی رنگ خودرو در محل باید فضایی مسقف و با نور کافی فراهم شود.

استفاده از خدمات کارشناسی سیار خودرو هوم سرویز چه مزایایی دارد؟

خدمات کارشناسی سیار هوم سرویز از خدمات ویژه ای است که در کنار سایر خدمات مربوط به خودرو فراهم شده است. کمک گرفتن از کارشناس سیار خودرو مزایای زیادی به دنبال دارد که در ادامه به آنها می پردازیم.

· صرفه جویی در زمان و هزینه کارشناسی خودرو

با استفاده از خدمات کارشناسی خودرو سیار دیگر نیازی به جابجایی خودرو نخواهد بود. به این ترتیب اگر برای انجام معامله عجله دارید تنها کافیست در محل فروشنده، کارشناس خودرو را خبر نموده و کلیه اقدامات در محل انجام می شود و سپس برگه کارشناسی ارائه می شود.

· کیفیت بالای خدمات کارشناسی خودرو در محل

هیچ تفاوتی بین خدمات قابل ارائه در مرکز کارشناسی خودرو و انجام کارشناسی خودرو در محل نخواهد بود و تمامی موارد به همان کیفیت بررسی شده و قابل اعتماد است.

· استفاده از تجهیزات و ابزارآلات پیشرفته

کارشناس سیار خودرو با استفاده ا تجهیزات پیشرفته و موثر تمام قسمت های خودرو را بررسی نموده و ارزش واقعی خودرو را اعلام خواهند نمود.

قیمت کارشناسی خودرو در محل به چه مواردی وابسته است؟

قیمت کارشناسی خودرو به موارد متعددی وابسته است. از این رو نمی توان مبلغ ثابتی را به عنوان هزینه کارشناسی خودرو اعلام نمود. با توجه به عدم صداقت خیلی از فروشندگان خودرو دست دوم پرداخت هزینه کارشناسی خودرو در محل کاملا به نفع خریدار است. زیرا در صورت ایراد دار بودن ماشین چندیدن برابر متحمل خسارات خواهید شد. به طور کل قیمت کارشناسی خودرو در محل در محدوده ای اعلام می شود که بر اساس عوامل زیر تغییر می کند.

· نوع خودرو و سال ساخت خودرو

طبیعتا نوع خودرو و سال ساخت تولید آن بر قیمت کارشناسی خودرو در محل تاثیر دارد. طبیعتا هزینه کارشناسی خودروهای مدل بالا با هزینه کارشناسی خودرو پراید تفاوت دارد.

· محل انجام کارشناسی و تاثیر آن بر قیمت کارشناسی خودرو در محل

محلی که نیاز به انجام کارشناسی است بر هزینه کارشناسی خودرو در محل تاثیر دارد. در صورتی که خودرو در محلی دور از شهر باشد در این صورت هزینه کارشناسی خودرو بیشتر می شود.

· تعرفه کارشناسی خودرو بر اساس شرکت ارائه دهنده خدمات تغییر می کند

بسیاری از شرکت هایی که در این زمینه خدمات ارائه می دهند، نرخ کارشناسی خودرو را به صورت متفاوت اعلام می کنند. همچنین در صورت درخواست مشتری به تنظیم قرارداد مبلغی به تعرفه کارشناسی رنگ خودرو اضافه می شود.

هزینه کارشناسی خودرو در محل بر عهده چه کسی است؟

کارشناسی خودرو دسته دوم برای اطمینان از سلامت خودرو انجام می شود. قیمت کارشناسی خودرو در محل بر عهده خریدار می باشد. البته در صورتی که فروشنده در توضیح شرایط خودرو اطلاعات درستی در عهده خریدار قرار نداده باشد. بعد از مشخص شدن ایرادات توسط کارشناس سیار خودرو، قیمت کارشناسی ماشین باید توسط فروشنده پرداخت شود.

کارشناسی خودرو در محل را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

در صورتیکه مایل هستید از کارشناسان متخصص در زمینه بررسی کامل بدنه خودرو، سقف و ستون شاسی جلو و عقب و بررسی هرگونه رنگ بدنه بهره مند شوید. کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز درخواست ثبت کنید. تا کارشناس خودرو سیار ما جهت بررسی انواع ماشین ایرانی نظیر پراید پژو 206 و غیره و انواع ماشین خارجی و چینی با شما تماس بگیرند و جهت کارشناسی ماشین در محل حضور پیدا کنند.

همیار شماییم تا پایان سرویس...​

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس کارشناسی خودرو و همچنین ارایه خدمات کارشناسی خودرو در محل برای انواع اتومبیل های ایرانی و خارجی نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات سرویس دوره ای خودرو ارائه می دهد که شامل تعویض روغن موتور خودرو و موتور سیکلت در محل, شارژ گاز کولر ماشین ایرانی, تعویض آب رادیاتور پراید، پژو، ال90، سمند، کوئیک، تیبا و... , سرویس های دوره ای انواع خودرو ایرانی و خارجی در محل, شستشوی انژکتور پراید، تیبا، ساینا و سارینا, تنظیم موتور خودرو انژکتوری می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های تعمیر و سرویس خودرو را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس کارشناسی خودرو

کارشناسی خودرو در محل برای انواع اتومبیل های ایرانی و خارجی

تشخیص رنگ خودرو و کارشناسی بدنه خودرو

کارشناسی شاسی و ستون های خودرو

کارشناس فنی خودرو و بررسی موتور ماشین

کارشناسی قطعات تعویض شده خودرو مانند درب، گلگیر، کاپوت و ....

کارشناسی آپشن ها و تجهیزات جانبی خودرو در محل و...

نظرات کاربران

profile picture
مهدی ملک

آقای هادی عظیمی سرمایه ای ارزشمند هستند. کمیاب و کار درست، صبور و منصف.

profile picture
احمد جعفری

بسیار حرفه ای و تمیز کار کردن. ممنون ازشون

profile picture
محمد بابایی حقیق

به موقع اومدن و کار رو درست و با قیمت خیلی مناسبی انجام دادن. با اینکه میتونستن قطعه رو تعویض کنن که هزینه ش بیشتر میشد ولی کاربلد بودن و تعمیر کردن.

profile picture
علی افراسیابی

دستشون درد نکنه تو بارون اومدن موتور رو تعمیر کردن کارشونم عالی بود.

شرایط تشخیص رنگ و ضربه خودرو در محل

همیار می بایست خودرو را از لحاظ مکانیکی، برقی و سیستم روشنایی، سلامت بدنه و سیستم گرمایش و سرمایش و مواردی که مشتری نیاز به مشورت وی دارد به طور کامل بررسی نماید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

car-wash-polish-wax
واکس و پولیش خودرو
قیمت از 600,000 الی 1,800,000 تومان
autobody-repair
صافکاری و نقاشی خودرو
قیمت از 1,200,000 الی 3,500,000 تومان
diagnosis-car
دیاگ و عیب یابی خودرو
قیمت از 350,000 الی 450,000 تومان
carwash
کارواش در محل
قیمت از 280,000 الی 570,000 تومان