کارشناسی خودرو

کارشناسی خودرو

از 1151 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت کارشناسی خودرو در تابستان 1402 چقدر است؟

قیمت کارشناسی رنگ خودرو

توافقی

قیمت کارشناسی فنی خودرو

توافقی

متوسط قیمت710,000 تومانکمینه قیمت710,000 تومانبیشینه قیمت710,000 تومان

آنچه درباره کارشناسی خودرو خواهید خواند

 • کارشناسی خودرو در محل
 • کارشناسی ماشین در محل شامل چه مواردی است؟
 • مراحل کارشناسی خودرو
 • کارشناسی رنگ خودرو در محل
 • کارشناسی آنلاین خودرو هوم سرویز
 • هزینه کارشناسی خودرو در محل به جه مواردی وابسته است؟
 • کارشناسی خودرو در محل را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

کارشناسی خودرو در محل

قطعاخرید خودروی دست دوم بدون مشورت با کارشناس خودرو یکرسیک به حساب می آید. بدون کارشناسی خودرو دست دوم، وضعیت خودرو ازهمه جهات مشخص نمی شود. اگر قصد خرید خودرو کارکرده دارید ممکن است بایک نگاه اجمالی شیفته ظاهر زیبای خودرو شوید. اما با یک بررسی تخصصی توسط کارشناسخودرو ایرادات فنی یکی یکی خود را نشان می دهند و شما تازه متوجه خواهید شد که درحال ارتکاب یک اشتباه بزرگ هستید. متاسفانه تعدادی از افرادسودجو با دستکاری در کیلومتر کارکرد ماشین سعی در کاهش کیلومتر واقعیماشین دارند. که خودرو راکم کارکرد و سالم تر نشان دهند. گاهی این دستکاری ها بهقدری دقیق و متبهرانه انجام می شوند که فقط افراد متخصص در این زمینه می توانند بهآنها پی ببرند. در ادامه به بررسی قطعات مختلف در کارشناسی خودرو کارکرده و عوامل موثر بر هزینه کارشناسی خودرومی پردازیم.

کارشناسی ماشین در محل شامل چه مواردی است؟

کارشناسی خودرو شامل اقدامات لازم برای اطمینان از سلامتبدنه و فنی خودرو است. به طور کل کارشناسی رنگ خودرو بیشتر برای خرید ماشیندست دوم است. کارشناسی خودرو، صفر تا صد خودرو را بررسی می کند. در این پروسه رنگو بدنه خودرو، قطعات تعویضی مانند درب گلگیر و..، وضعیت ترمز و فرمان، بررسی سلامتموتور و گیربکس، تست قطعات کامپیوتری و الکترونیکی، تست درایو، کیلومتر دقیق خودرو... مشخص شده و به این ترتیب قیمت منصفانه خودرو تخمین زده می شود. کارشناسیخودرو در محل بسیار تخصصی است و توسط افراد بدون تجربه امکان پذیر نیست.کارشناسی خودرو با دستگاه مخصوص شامل، دستگاه دیاگ و ضخامت سنج دیجیتال است.

مراحل کارشناسی خودرو

کارشناسی خودرو درمحل شامل 4قسمت است.

 • بررسیکامل بدنه و سایر قطعات خودرو
 • بررسیدقیق قسمت های فنی خودرو
 • اعلامقیمت واقعی خودرو
 • ارائهبرگه کارشناسی خودرو به صورت مکتوب

در بررسی قسمت هایمختلف خودرو موارد قطعات زیر با جزئیات بیشتری مشخص بررسی خواهد شد.

کارشناسی بدنهخودرو و تشخیص رنگ خودرو

بررسی بدنه خودرو وتشخیص رنگ و بررسی وضعیت شاسی ماشین از مهم ترین قسمت های کارشناسی خودرو است. دراین مرحله قطعات بدنه که تعویض شده اند و قسمت های رنگ شده خودرو مشخص خواهد شد.این موارد بیشترین تاثیر را بر تخمین قیمت خودرو دارند.

کارشناسی شاسی وستون های خودرو

منظور از شاسی خودروو چهارچوب مهم ترین قسمت در بدنه خودرو هستند. این قطعات فولادی هستند و سایر قطعاتمانند فنر، سیستم ترمز و سایر قسمت ها روی این شاسی ها سوار شده اند. در تصادفاتشدید اگر ضربه ای به شاسی وارد بشود، شاید این ایرادات قابل تعمیر باشند اما هیچگاه خودرو به روز اول بر نمی گردد. از این رو با پرداخت قیمت کارشناسی خودرواز ضررهای بزرگتر جلوگیری می کنید. همین موارد در ارتباط با ستون خودرو نیز مطرحمی شود.

کارشناسی رنگخودرو

رنگ بدنه ماشین نیزمورد مهم دیگری است که در بیشتر مواقع بدون کارشناس خودرو تشخیص داده نمی شوند.زیرا بعضی از صافکارها بدون کمترین ایرادی عملیات نقاشی را انجام می دهند که هرکسی از پس تشخیص آن بر نمی آید. چندین روش برای تشخیص رنگ بدنه وجود دارد. ازبررسی خودرو زیر نور مهتابی و محل قرار گرفتن پیچ ها گرفته تا روش های نوین ماننداستفاده از دستگاه تست رنگ بدنه خودرو.

کارشناسی قطعاتتعویض شده خودرو

در صورت آسیب زیاد بهبدنه خودرو تنها راه تعویض قطعه است. که این اقدامات نیز قیمت خودرو را کاهش میدهد. اما این قطعات مانن کاپوت تعویض شده، گلگیرها و ... توسط کارشناس خودرو اعلامخواهند شد.

کارشناس فنیخودرو و بررسی موتور ماشین

در کارشناسیفنی ماشین تست موتور خودرو در حالت سرد و گرم انجام می شود. کارشناسیفنی خودرو نیاز به تخصص بالا در زمینه مکانیک خودرو دارد و بسیار با اهمیتاست. مواردی مانند کارشناسی موتور خودرو، کارشناسی گیربکس، کارشناسی جلوبندی خودروو تست دیاگ برای بررسی وضعیت خودرو انجام می شود. هر گونه ارزش و صدای غیر طبیعیعیب یابی می شوند. همچنین در تست موتور، روغن ریزی موتور، دمای موتور و سیستمخنک کننده موتور ،واشر سر سیلندر و سوپاپ ، روغن موتور، روغن هیدرولیک و روغنگیربکس کاملا بررسی میشوند. سیستم برق خودرو مانند باتری و دینام تست خواهندشد. در کارشناس فنی خودرو تست دیاگ انجام می شود و کارکردواقعی خودرو نشان داده می شود.

کارشناسی آپشنها و تجهیزات جانبی در خودرو

در این مرحله به کمکدستگاه دیاگ تمام تجهیزات خودرو بررسی می شود. ایربگ خودرو، سیستم ترمز ماشین،عملکرد کمربند ایمنی و تجهیزات داخلی مانند صندلی و شیشه بالابرها و سیستم روشناییهمه تست می شوند.

در کارشناسی فنیخودرو بسیاری از ایرادات خودرو فقط در زمان حرکت و به اصطلاح نشستن پشت فرمانماشین تشخیص داده می شود. از این رو کارشناس با اقدام به رانندگی و تست درایو باخودرو مواردی مانند جلوبندی خودرو، سرو صدای اتاق ماشین و موتور خودرو در حرکت رابررسی میکند و در صورت ایراد ریشه مشکلات مشخص می شوند.

کارشناسی رنگ خودرو در محل

کارشناسی رنگخودرو نیاز به تبهر و تجربه بالا دارد. از این رو پیشنهاد بر کمک گرفتن ازافراد متخصص است. از روش های مختلفی می توان به رنگ داشتن بدنه خودروپی ببرد.

کارشناسی رنگخودرو به صورت بصری

در پاره ای از مواردگاهی به علت ناشی بودن صافکار با کمی دقت می توان به تفاوت رنگ ها در نقاط محسوسمانند درها، سپرها، صندوق عقب پی برد. رنگ ارجینال از ترکیب رنگ ها با کدهای خاصساخته می شود،که ساخت همان رنگ ها برای ماهرترین صافکار و نقاشها هم دشوار است.سعی کنید ماشین را در زیر نور خورشید و نور طبیعی نگاه کنید تا تفاوت رنگ را کاملامتوجه شوید.

کارشناسی خودروو عکس گرفتن از خودرو

گاهی به راحتی نمی‌توانمتوجه تفاوت رنگ در بدنه ماشین شد. مخصوصا اگر یک قطعه کامل مانند یک در یا کل سپررنگ شدگی داشته باشد. در این حالت برای کارشناسی رنگ ماشین بایداز فاصله دور به خودرو نگاه کنید. تا به تفاوت رنگ پی ببرید. در این حالت از 3متری ماشین از ماشین عکس بگیرید و با دقت به عکس نگاه کنید.

بررسی پاشش رنگدر درزهای خودرو

کاپوت و درهای خودرورا بازکنید تمام لبه ها و گوشه های درب و درزهای خودرو را بررسی کنید. چون درکارخانه بدنه خودرو به صورت یکپارچه رنگ شده، عدم یکنواختی دیده نخواهد شد. امازمانی در کارشناسی ماشین مشاهده می کنیم روی لبه ها و درزهای داخلی خودرو رنگپاشیده شده است که اینها همه نشان از رنگ داشتن بدنه ماشین دست دوم است.

پوست پرتغالیبودن بدنه خودرو

گاهی ممکن است نقاشبدون مهارت و دقت کافی خودرو را رنگ زده باشد و گرد و غبار یا اشیای ریز به بدنهخودرو چسبیده باشد. در این صورت رنگ بدنه نقطه ‌نقطه یا به اصطلاح پوست پرتقالی می‌شود.روی بدنه خودرو به آرامی دست بکشید و با نوک انگشتان به نقاطی که شک دارید دستبکشید. آیا ناهمواری بر روی بدنه ماشین احساس می کنید؟ کیفیت و بافت رنگ را لمسکنید. اگر صافکار سنباده‌کاری کرده باشد شما احساس زبری و شیار شیار می کنید. اگررنگ خودرو ارجینال کارخانه باشد، بافت آن کاملا صاف و یکنواخت خواهد بود.

کارشناسی آنلاین خودرو هوم سرویز

بعد از انتخاب خودرومی توانید با استفاده از خدمات کارشناسی آنلاین خودرو هوم سرویز از ارزش گذاریواقعی خودرو مطلع شوید. معمولا قیمت خودرو بر اساس شرایط بازار تعیین می شود اماوضعیت سلامت خودرو نیز در قیمت نهایی خودرو تاثیرگزار است. شما می توانید بااستفاده از خدمات کارشناسی آنلاین و بازدید حضوری کارشناس سیارخودرو در محل به ارزش واقعی خودرو دست دوم پی ببرید.

هزینه کارشناسی خودرو در محل به جه مواردی وابسته است؟

با توجه به عدم صداقتخیلی از فروشندگان خودرو دست دوم پرداخت هزینه کارشناسی خودرو کاملابه نفع خریدار است.زیرا در صورت ایراد دار بودن ماشین چندیدن برابر متحمل خساراتخواهید شد. قیمت کارشناسی خودرو کاملا ثابت است و هیچ عاملی نمیتوانند اینمبلغ را تغییر دهد. در صورت درخواست مشتری به تنظیم قرارداد مبلغی به تعرفهتشخیص رنگ خودرو اضافه می شود.

کارشناسی خودرو در محل را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

در صورتیکه مایلهستید از کارشناسان متخصص در زمینه بررسی کامل بدنه خودرو، سقف وستون شاسی جلو و عقب و بررسی هرگونه رنگ بدنه بهره مند شوید. کافیست بهصورت رایگان در سامانه هوم سرویز درخواست ثبت کنید. تا کارشناس خودرو سیار ما جهتبررسی انواع ماشین ایرانی نظیر پراید پژو 206 و غیره و انواع ماشین خارجیو چینی با شما تماس بگیرند و جهت کارشناسی ماشین در محل حضور پیدا کنند.

همیار شماییم تاپایان سرویس...​

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس کارشناسی خودرو و همچنین ارایه خدمات کارشناسی خودرو در محل برای انواع اتومبیل های ایرانی و خارجی نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات سرویس دوره ای خودرو ارائه می دهد که شامل تعویض روغن موتور خودرو و موتور سیکلت در محل, شارژ گاز کولر ماشین ایرانی, تعویض آب رادیاتور پراید، پژو، ال90، سمند، کوئیک، تیبا و... , سرویس های دوره ای انواع خودرو ایرانی و خارجی در محل می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های تعمیر و سرویس خودرو را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس کارشناسی خودرو

کارشناسی خودرو در محل برای انواع اتومبیل های ایرانی و خارجی

کارشناسی بدنه خودرو و بررسی انواع ضربات تصادفات سبک و سنگین

کارشناسی شاسی و ستون های خودرو

کارشناس فنی خودرو و بررسی موتور ماشین

کارشناسی قطعات تعویض شده خودرو مانند درب، گلگیر، کاپوت و ....

کارشناسی آپشن ها و تجهیزات جانبی خودرو در محل و...

نظرات کاربران

profile picture
نگار جلودارزاده

بسیار خانم خوش برخورد و کم حرفی بودند و بدون معطلی و وقت کشی و ... کار رو انجام دادن و 6 ساعت کاملا خالص کار کردند

profile picture
بابک شیرزادی

با متانت با اخلاق صبور سزبه زیر و سز به کار خیلی ممنونم از شرکت بابت معرفی ایشون

profile picture
مهناز دهقان

خیلی آقای صبور و با حوصله ایی بودن . قفل در من به مشکل برخورد کرد و چفت درب نمیشد که مقصر سازنده در بود ولی ایشون با حوصله تمام در رو درست و اصولی نصب کردند و خیلی ممنونم ازشون و خسته نباشن

profile picture
محمد موسیوند

عالی بودن و پیگیری خوبی داشتند . وقت شناسی هم موردی بود که رضایت منو بیشتر از همه جلب کرد

شرایط تشخیص رنگ و ضربه خودرو در محل

همیار می بایست خودرو را از لحاظ مکانیکی، برقی و سیستم روشنایی، سلامت بدنه و سیستم گرمایش و سرمایش و مواردی که مشتری نیاز به مشورت وی دارد به طور کامل بررسی نماید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

واکس و پولیش خودرو
واکس و پولیش خودرو
قیمت از 1,000,000 الی 2,000,000 تومان
صافکاری و نقاشی خودرو
صافکاری و نقاشی خودرو
قیمت از 150,000 الی 750,000 تومان
دیاگ و عیب یابی خودرو
دیاگ و عیب یابی خودرو
قیمت از 250,000 الی 300,000 تومان
کارواش در محل
کارواش در محل
قیمت از 250,000 الی 1,000,000 تومان