banner

کارشناسی رنگ و فنی خودرو

از 1151 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت کارشناسی رنگ بدنه و شاسی خودرو در محل

قیمت کارشناسی رنگ بدنه و شاسی خودرو در محل

توافقی

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

شرایط کارشناسی رنگ و فنی خودرو

همیار می بایست خودرو را از لحاظ مکانیکی، برقی و سیستم روشنایی، سلامت بدنه و سیستم گرمایش و سرمایش و مواردی که مشتری نیاز به مشورت وی دارد به طور کامل بررسی نماید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

توضیحات سرویس

سوالات متداول

پادکست

نمونه کارهای همیاران هوم‌سرویز

همیاران

نظرات کاربران

​کارشناسی خودرو در محل تهران

قطعا خرید خودروی دست دوم بدون مشورت با کارشناسان خودرو یک رسیک به حساب می آید. بدون دریافت کارشناسی خودرو دست دوم ممکن است سلامت خودرو را از هر جهت بررسی نکنید. این سهل انگاری ممکن است ضررهای جانی و مالی جبران ناپذیری در پی داشته باشد. شاید اگر قصد خرید خودرو کارکرده دارید با یک نگاه اجمالی شیفته ظاهر زیبای خودرو شوید. اما با یک بررسی تخصصی ایرادات فنی یکی یکی خود را نشان میدهند و شما تازه متوجه می شوید که در حال ارتکاب یک اشتباه بزرگ بوده اید.

متاسفانه تعدادی از افراد سودجو با دستکاری در کارکرد ماشین سعی در کاهش کیلومتر ماشین دارند. که خودرو راکم کارکرد و سالم تر نشان دهند. گاهی این دستکاری ها به قدری دقیق و متبهرانه انجام می شوند که فقط افراد متخصص در این زمینه میتوانند به آنها پی ببرند. در کارشناسی خودرو کارکرده  قسمت های متفاوتی مورد بررسی قرار میگیرد که در ادامه توضیح خواهیم داد.

کاشناسی رنگ خودرو

کارشناسی رنگ خودرو ها یکی از عواملی میباشد که باید اگر تبهر و تجربه لازم در این زمینه را ندارید از کارشناس رنگ خودرو  کمک بگیرید. از روش های مختلفی میتوان به رنگ داشتن بدنه خودرو پی برد.

کارشناسی رنگ خودرو به صورت بصری

گاهی به علت ناشی بودن صافکار با کمی دقت میتوان به تفاوت رنگ ها در نقاط محسوس مانند درها، سپرها . صندوق عقب پی برد. رنگ ارجینال از ترکیب رنگ ها با کدهای خاص ساخته می شود،که ساخت همان رنگ ها برای ماهرترین صافکار و نقاشها هم دشوار است. سعی کنید ماشین را در زیر نور خورشید و نور طبیعی نگاه کنید تا تفاوت رنگ را کاملا متوجه شوید.

عکس گرفتن از خودرو

گاهی به راحتی نمی‌توان متوجه تفاوت رنگ در بدنه ماشین شد. مخصوصا اگر یک قطعه کامل مانند یک در یا کل سپر رنگ شدگی داشته باشد. در این حالت برای کارشناسی رنگ ماشین باید از فاصله دور به خودرو نگاه کنید. تا به تفاوت رنگ پی ببرید. در این حالت از 3 متری ماشین از ماشین عکس بگیرید و با دقت به عکس نگاه کنید.

پاشیدگی رنگ در درزهای خودرو

کاپوت و درهای خودرو را بازکنید تمام لبه ها و گوشه های درب و درزهای خودرو را بررسی کنید. چون در کارخانه بدنه خودرو به صورت یکپارچه رنگ می شود هیچ عدم یکنواختی دیده نمی شود. اما زمانی در کارشناسی ماشین مشاهده میکنیم روی لبه ها و درزهای داخلی خودرو رنگ پاشیده شده است. همچنین گاهی رد نوارهایی بر روی بدنه خودرو مشاهده می شود. که اینها همه نشان از رنگ داشتن بدنه ماشین دست دوم است.

پوست پرتغالی بودن بدنه خودرو

گاهی ممکن است نقاش بدون مهارت و دقت کافی خودرو را رنگ زده باشد و گرد و غبار یا اشیای ریز به بدنه خودرو چسبیده باشد. در این صورت رنگ بدنه نقطه ‌نقطه یا به اصطلاح پوست پرتقالی می‌شود. روی بدنه خودرو به آرامی دست بکشید و با نوک انگشتان به نقاطی که شک دارید دست بکشید. آیا ناهمواری بر روی بدنه ماشین احساس می کنید؟ کیفیت و بافت رنگ را لمس کنید. اگر صافکار سنباده‌کاری کرده باشد شما احساس زبری و شیار شیار میکنید .اگر رنگ خودرو ارجینال کارخانه باشد، بافت آن کاملا صاف و یکنواخت خواهد بود.

 تشخیص رنگ ماشین با استفاده از ابزارهای کارشناسی خودرو

بعضی اوقات تشخیص رنگ خودرو بدون ابزارهای لازم برای کارشناس خبره هم امکان‌پذیر نیست. به‌همین‌دلیل متخصصین کارشناسی رنگ شدگی ماشین از دستگاه پیشرفته تشخیص رنگ دیجیتال استفاده می‌کنند. این دستگاه که با توجه به ضخامت رنگ خودرو، تعیین میکند که خودرو رنگ دارد یا خیر. وقتی یک لایه رنگ روی لایه رنگ اصلی پاشیده شود ، مسلما در آن نقطه ضخامت رنگ بیشتر می‌شود. بنابراین تفاوت ضخامت رنگ در بعضی نقاط نشان دهنده رنگ دار بودن بدنه خودرو است.

کارشناس فنی خودرو و بررسی موتور ماشین

در کارشناسی فنی ماشین تست موتور خودرو در حالت سرد و گرم انجام می شود. در تست موتور، روغن ریزی موتور، دمای موتور و سیستم خنک کننده موتور ،واشر سر سیلندر و سوپاپ ، روغن موتور، روغن هیدرولیک و روغن گیربکس کاملا بررسی می شود. همچنین سیستم برق خودرو  باتری و دینام بررسی می شود. در کارشناس فنی خودرو تست دیاگ انجام می شود و کارکرد واقعی خودرو نشان داده می شود.

کارشناسی آپشن ها و تجهیزات جانبی در خودرو

در این مرحله به کمک دستگاه دیاگ تمام تجهیزات خودرو بررسی می شود. ایربگ خودرو، سیستم ترمز ماشین، عملکرد کمربند ایمنی و تجهیزات داخلی مانند صندلی و شیشه بالابرها و سیستم روشنایی همه تست می شوند.

در کارشناسی فنی خودرو بسیاری از ایرادات خودرو فقط در زمان حرکت و به اصطلاح نشستن پشت فرمان ماشین تشخیص داده می شود. از این رو کارشناس با اقدام به رانندگی با خودرو مواردی مانند جلوبندی خودرو، سرو صدای اتاق ماشین و موتور خودرو در حرکت را بررسی میکند و در صورت ایراد ریشه یابی میکند.

کارشناسی آنلاین خودرو هوم سرویز

بعد از انتخاب خودرو میتوانید با استفاده از خدمات کارشناسی آنلاین خودرو هوم سرویز از ارزش گذاری واقعی خودرو مطلع شوید. معمولا قیمت خودرو بر اساس شرایط بازار تعیین می شود اما وضعیت سلامت خودرو نیز در قیمت نهایی خودرو تاثیرگزار است. شما میتوانید با استفاده از خدمات کارشناسی آنلاین و بازدید حضوری کارشناس سیار خودرو در محل به ارزش واقعی خودرو دست دوم پی ببرید.

هزینه کارشناسی خودرو هوم سرویز

با توجه به عدم صداقت خیلی از فروشندگان خودرو دست دوم پرداخت هزینه کارشناسی خودرو کاملا به نفع خریدار میباشد. زیرا در صورت ایراد دار بودن ماشین چندیدن برابر متحمل خسارات و تعمیرات خودرو خواهید شد. قیمت کارشناسی خودرو کاملا ثابت است و هیچ عاملی نمیتوانند این مبلغ را تغییر دهد. در صورت درخواست مشتری به تنظیم قرارداد مبلغی به تعرفه تشخیص رنگ خودرو اضافه می شود.

ثبت درخواست کارشناسی خودرو در هوم سرویز

در صورتیکه مایل هستید از کارشناسان متخصص در زمینه بررسی کامل بدنه خودرو، سقف و ستون شاسی جلو و عقب و بررسی هرگونه رنگ بدنه و صافکاری ماشین بهره مند شوید. کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز درخواست ثبت کنید. تا کارشناسان سیار ما جهت بررسی انواع ماشین ایرانی نظیر پراید پژو 206 و غیره و انواع ماشین خارجی و چینی با شما تماس بگیرند و جهت کارشناسی حضوری در محل قرار بگیرند.

همییار شماییم تا پایان سرویس...


همیاران سرویس کارشناسی رنگ و فنی خودرو

 نظرات کاربران

profile picture
محمودرضا کریمی
2 روز پیش |نیما کریمی

کارشونو خوب انجام دادن و انسان بسیار با اخلاق و خوبی و کاربلدی بودن

profile picture
الهام صدر
3 روز پیش |میثم تونی

خیلی خوب و تمیز کار میکردن حواسشون به تمام ریزه کاری ها بود

profile picture
موسی علیزاده
3 روز پیش |سینا مرادی

همیشه نیروهایی که میفرستین با اخلاق و کاربلدن خیلی از شرکتتون راضی ام

profile picture
خانم مقدم
3 روز پیش |محمدرضا قنبری

خیلی سرویس خوبی بود کارشون خوب بود وسایل آسیبی ندید به موقع اومدن تاخیر نداشتن و از همه نظر عالی

خدمات مرتبط

واکس و پولیش خودرو
واکس و پولیش خودرو
قیمت از 600,000 الی 900,000 تومان
صافکاری و نقاشی خودرو
صافکاری و نقاشی خودرو
قیمت از 150,000 الی 750,000 تومان
دیاگ و عیب یابی خودرو
دیاگ و عیب یابی خودرو
قیمت از 140,000 الی 350,000 تومان
کارواش در محل
کارواش در محل
قیمت از 150,000 الی 400,000 تومان