کارشناسی خودرو

کارشناسی خودرو

از 1151 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت کارشناسی خودرو در پاییز 1401 چقدر است؟

قیمت کارشناسی رنگ خودرو

توافقی

قیمت کارشناسی فنی خودرو

توافقی

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

کارشناسی خودرو در محل

قطعا خرید خودروی دست دوم بدون مشورت با کارشناس خودرو یک رسیک به حساب می آید. بدون کارشناسی خودرو دست دوم، وضعیت خودرو از همه جهات مشخص نمی شود. اگر قصد خرید خودرو کارکرده دارید ممکن است با یک نگاه اجمالی شیفته ظاهر زیبای خودرو شوید. اما با یک بررسی تخصصی توسط کارشناس خودرو ایرادات فنی یکی یکی خود را نشان می دهند و شما تازه متوجه خواهید شد که در حال ارتکاب یک اشتباه بزرگ هستید. متاسفانه تعدادی از افراد سودجو با دستکاری در کیلومتر کارکرد ماشین سعی در کاهش کیلومتر واقعی ماشین دارند. که خودرو راکم کارکرد و سالم تر نشان دهند. گاهی این دستکاری ها به قدری دقیق و متبهرانه انجام می شوند که فقط افراد متخصص در این زمینه می توانند به آنها پی ببرند. در ادامه به بررسی قطعات مختلف در کارشناسی خودرو کارکرده و عوامل موثر بر هزینه کارشناسی خودرو می پردازیم.

کارشناسی ماشین در محل شامل چه مواردی است؟

کارشناسی خودرو شامل اقدامات لازم برای اطمینان از سلامت بدنه و فنی خودرو است. به طور کل کارشناسی رنگ خودرو بیشتر برای خرید ماشین دست دوم است. کارشناسی خودرو، صفر تا صد خودرو را بررسی می کند. در این پروسه رنگ و بدنه خودرو، قطعات تعویضی مانند درب گلگیر و..، وضعیت ترمز و فرمان، بررسی سلامت موتور و گیربکس، تست قطعات کامپیوتری و الکترونیکی، تست درایو، کیلومتر دقیق خودرو ... مشخص شده و به این ترتیب قیمت منصفانه خودرو تخمین زده می شود. کارشناسی خودرو در محل بسیار تخصصی است و توسط افراد بدون تجربه امکان پذیر نیست. کارشناسی خودرو با دستگاه مخصوص شامل، دستگاه دیاگ و ضخامت سنج دیجیتال است.

مراحل کارشناسی خودرو

کارشناسی خودرو در محل شامل 4 قسمت است.

  • بررسی کامل بدنه و سایر قطعات خودرو
  • بررسی دقیق قسمت های فنی خودرو
  • اعلام قیمت واقعی خودرو
  • ارائه برگه کارشناسی خودرو به صورت مکتوب

در بررسی قسمت های مختلف خودرو موارد قطعات زیر با جزئیات بیشتری مشخص بررسی خواهد شد.

کارشناسی بدنه خودرو و تشخیص رنگ خودرو

بررسی بدنه خودرو و تشخیص رنگ و بررسی وضعیت شاسی ماشین از مهم ترین قسمت های کارشناسی خودرو است. در این مرحله قطعات بدنه که تعویض شده اند و قسمت های رنگ شده خودرو مشخص خواهد شد. این موارد بیشترین تاثیر را بر تخمین قیمت خودرو دارند.

کارشناسی شاسی و ستون های خودرو

منظور از شاسی خودرو و چهارچوب مهم ترین قسمت در بدنه خودرو هستند. این قطعات فولادی هستند و سایر قطعات مانند فنر، سیستم ترمز و سایر قسمت ها روی این شاسی ها سوار شده اند. در تصادفات شدید اگر ضربه ای به شاسی وارد بشود، شاید این ایرادات قابل تعمیر باشند اما هیچ گاه خودرو به روز اول بر نمی گردد. از این رو با پرداخت قیمت کارشناسی خودرو از ضررهای بزرگتر جلوگیری می کنید. همین موارد در ارتباط با ستون خودرو نیز مطرح می شود.

کارشناسی رنگ خودرو

رنگ بدنه ماشین نیز مورد مهم دیگری است که در بیشتر مواقع بدون کارشناس خودرو تشخیص داده نمی شوند. زیرا بعضی از صافکارها بدون کمترین ایرادی عملیات نقاشی را انجام می دهند که هر کسی از پس تشخیص آن بر نمی آید. چندین روش برای تشخیص رنگ بدنه وجود دارد. از بررسی خودرو زیر نور مهتابی و محل قرار گرفتن پیچ ها گرفته تا روش های نوین مانند استفاده از دستگاه تست رنگ بدنه خودرو.

کارشناسی قطعات تعویض شده خودرو

در صورت آسیب زیاد به بدنه خودرو تنها راه تعویض قطعه است. که این اقدامات نیز قیمت خودرو را کاهش می دهد. اما این قطعات مانن کاپوت تعویض شده، گلگیرها و ... توسط کارشناس خودرو اعلام خواهند شد.

کارشناس فنی خودرو و بررسی موتور ماشین

در کارشناسی فنی ماشین تست موتور خودرو در حالت سرد و گرم انجام می شود. کارشناسی فنی خودرو نیاز به تخصص بالا در زمینه مکانیک خودرو دارد و بسیار با اهمیت است. مواردی مانند کارشناسی موتور خودرو، کارشناسی گیربکس، کارشناسی جلوبندی خودرو و تست دیاگ برای بررسی وضعیت خودرو انجام می شود. هر گونه ارزش و صدای غیر طبیعی عیب یابی می شوند. همچنین در تست موتور، روغن ریزی موتور، دمای موتور و سیستم خنک کننده موتور ،واشر سر سیلندر و سوپاپ ، روغن موتور، روغن هیدرولیک و روغن گیربکس کاملا بررسی میشوند. سیستم برق خودرو مانند باتری و دینام تست خواهند شد. در کارشناس فنی خودرو تست دیاگ انجام می شود و کارکرد واقعی خودرو نشان داده می شود.

کارشناسی آپشن ها و تجهیزات جانبی در خودرو

در این مرحله به کمک دستگاه دیاگ تمام تجهیزات خودرو بررسی می شود. ایربگ خودرو، سیستم ترمز ماشین، عملکرد کمربند ایمنی و تجهیزات داخلی مانند صندلی و شیشه بالابرها و سیستم روشنایی همه تست می شوند.

در کارشناسی فنی خودرو بسیاری از ایرادات خودرو فقط در زمان حرکت و به اصطلاح نشستن پشت فرمان ماشین تشخیص داده می شود. از این رو کارشناس با اقدام به رانندگی و تست درایو با خودرو مواردی مانند جلوبندی خودرو، سرو صدای اتاق ماشین و موتور خودرو در حرکت را بررسی میکند و در صورت ایراد ریشه مشکلات مشخص می شوند.

کارشناسی رنگ خودرو در محل

کارشناسی رنگ خودرو نیاز به تبهر و تجربه بالا دارد. از این رو پیشنهاد بر کمک گرفتن از افراد متخصص است. از روش های مختلفی می توان به رنگ داشتن بدنه خودرو پی ببرد.

کارشناسی رنگ خودرو به صورت بصری

در پاره ای از موارد گاهی به علت ناشی بودن صافکار با کمی دقت می توان به تفاوت رنگ ها در نقاط محسوس مانند درها، سپرها، صندوق عقب پی برد. رنگ ارجینال از ترکیب رنگ ها با کدهای خاص ساخته می شود،که ساخت همان رنگ ها برای ماهرترین صافکار و نقاشها هم دشوار است. سعی کنید ماشین را در زیر نور خورشید و نور طبیعی نگاه کنید تا تفاوت رنگ را کاملا متوجه شوید.

کارشناسی خودرو و عکس گرفتن از خودرو

گاهی به راحتی نمی‌توان متوجه تفاوت رنگ در بدنه ماشین شد. مخصوصا اگر یک قطعه کامل مانند یک در یا کل سپر رنگ شدگی داشته باشد. در این حالت برای کارشناسی رنگ ماشین باید از فاصله دور به خودرو نگاه کنید. تا به تفاوت رنگ پی ببرید. در این حالت از 3 متری ماشین از ماشین عکس بگیرید و با دقت به عکس نگاه کنید.

بررسی پاشش رنگ در درزهای خودرو

کاپوت و درهای خودرو را بازکنید تمام لبه ها و گوشه های درب و درزهای خودرو را بررسی کنید. چون در کارخانه بدنه خودرو به صورت یکپارچه رنگ شده، عدم یکنواختی دیده نخواهد شد. اما زمانی در کارشناسی ماشین مشاهده می کنیم روی لبه ها و درزهای داخلی خودرو رنگ پاشیده شده است که اینها همه نشان از رنگ داشتن بدنه ماشین دست دوم است.

پوست پرتغالی بودن بدنه خودرو

گاهی ممکن است نقاش بدون مهارت و دقت کافی خودرو را رنگ زده باشد و گرد و غبار یا اشیای ریز به بدنه خودرو چسبیده باشد. در این صورت رنگ بدنه نقطه ‌نقطه یا به اصطلاح پوست پرتقالی می‌شود. روی بدنه خودرو به آرامی دست بکشید و با نوک انگشتان به نقاطی که شک دارید دست بکشید. آیا ناهمواری بر روی بدنه ماشین احساس می کنید؟ کیفیت و بافت رنگ را لمس کنید. اگر صافکار سنباده‌کاری کرده باشد شما احساس زبری و شیار شیار می کنید. اگر رنگ خودرو ارجینال کارخانه باشد، بافت آن کاملا صاف و یکنواخت خواهد بود.

کارشناسی آنلاین خودرو هوم سرویز

بعد از انتخاب خودرو می توانید با استفاده از خدمات کارشناسی آنلاین خودرو هوم سرویز از ارزش گذاری واقعی خودرو مطلع شوید. معمولا قیمت خودرو بر اساس شرایط بازار تعیین می شود اما وضعیت سلامت خودرو نیز در قیمت نهایی خودرو تاثیرگزار است. شما می توانید با استفاده از خدمات کارشناسی آنلاین و بازدید حضوری کارشناس سیار خودرو در محل به ارزش واقعی خودرو دست دوم پی ببرید.

هزینه کارشناسی خودرو در محل به جه مواردی وابسته است؟

با توجه به عدم صداقت خیلی از فروشندگان خودرو دست دوم پرداخت هزینه کارشناسی خودرو کاملا به نفع خریدار است.زیرا در صورت ایراد دار بودن ماشین چندیدن برابر متحمل خسارات خواهید شد. قیمت کارشناسی خودرو کاملا ثابت است و هیچ عاملی نمیتوانند این مبلغ را تغییر دهد. در صورت درخواست مشتری به تنظیم قرارداد مبلغی به تعرفه تشخیص رنگ خودرو اضافه می شود.

کارشناسی خودرو در محل را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

در صورتیکه مایل هستید از کارشناسان متخصص در زمینه بررسی کامل بدنه خودرو، سقف و ستون شاسی جلو و عقب و بررسی هرگونه رنگ بدنه بهره مند شوید. کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز درخواست ثبت کنید. تا کارشناس خودرو سیار ما جهت بررسی انواع ماشین ایرانی نظیر پراید پژو 206 و غیره و انواع ماشین خارجی و چینی با شما تماس بگیرند و جهت کارشناسی ماشین در محل حضور پیدا کنند.

همیار شماییم تا پایان سرویس...​

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس کارشناسی خودرو و همچنین ارایه خدمات کارشناسی خودرو در محل برای انواع اتومبیل های ایرانی و خارجی نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات سرویس دوره ای خودرو ارائه می دهد که شامل تعویض روغن موتور خودرو و موتور سیکلت در محل, شارژ گاز کولر ماشین ایرانی, تعویض آب رادیاتور پراید، پژو، ال90، سمند، کوئیک، تیبا و... , سرویس های دوره ای انواع خودرو ایرانی و خارجی در محل می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های تعمیر و سرویس خودرو را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس کارشناسی خودرو

کارشناسی خودرو در محل برای انواع اتومبیل های ایرانی و خارجی

کارشناسی بدنه خودرو و بررسی انواع ضربات تصادفات سبک و سنگین

کارشناسی شاسی و ستون های خودرو

کارشناس فنی خودرو و بررسی موتور ماشین

کارشناسی قطعات تعویض شده خودرو مانند درب، گلگیر، کاپوت و ....

کارشناسی آپشن ها و تجهیزات جانبی خودرو در محل و...

نظرات کاربران

profile picture
مصطفی محسنی

خیلی خوب بودند وبه طور کامل و با دقت نظافت را انجام دادند

profile picture
الهام مربان

خیلی ازشون راضی بودم اسم ایشونو گذاشتم جزء منتخبینم که هربار با ایشون سرویس بگیرم ممنونم

profile picture
حسین تقی

هم از لحاظ خوش قولی هم از لحاظ کیفیت قطعه ایی که استفاده کردند عالی بود واقعا منظم و مرتب کارو انجام دادند

profile picture
اسماعیل دیبایی

ایشون بسیار خوش برخورد و عالی بودند و راضی بودم ازشون

شرایط تشخیص رنگ و ضربه خودرو در محل

همیار می بایست خودرو را از لحاظ مکانیکی، برقی و سیستم روشنایی، سلامت بدنه و سیستم گرمایش و سرمایش و مواردی که مشتری نیاز به مشورت وی دارد به طور کامل بررسی نماید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

واکس و پولیش خودرو
واکس و پولیش خودرو
قیمت از 550,000 الی 1,500,000 تومان
صافکاری و نقاشی خودرو
صافکاری و نقاشی خودرو
قیمت از 60,000 الی 60,000 تومان
دیاگ و عیب یابی خودرو
دیاگ و عیب یابی خودرو
قیمت از 100,000 الی 300,000 تومان
کارواش در محل
کارواش در محل
قیمت از 200,000 الی 1,000,000 تومان