تعمیر جلوبندی

تعمیر جلوبندی

از 1185 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعمیر جلوبندی در پاییز 1401 چقدر است؟

قیمت تعمیر یا تعویض طبق

توافقی

قیمت تعمیر یا تعویض سیبک

توافقی

قیمت تعمیر یا تعویض فنر و کمک فنر

توافقی

قیمت تعمیر یا تعویض رام

توافقی

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

تعمیر جلوبندی خودرو یا جلوبندی سازی ماشین

تعمیر جلوبندی خودرو یا جلویندی سازی خودرو به تعمیرات بخش جلویی و زیرین موتور خودرو گفته می شود. بخش زیرین خودرو وظیفه ی تعلیق خودرو و کاهش لرزش کابین خودرو را بر روی سطوح ناهموار دارد. عملکرد صحیح جلوبندی ماشین از آسیب به قسمت های مختلف خودرو مانند جعبه فرمان، گیربکس، سیبک های خودرو و غیره جلوگیری می کند. کمک فنرها موثرترین نقش را در سیستم جلوبندی خودرو ایفا می کنند. تعلیق خودرو هر چقدر کیفیت بیشتری داشته باشد، لذت و کیفیت رانندگی بیشتری را تجربه خواهید نمود. در ادامه به معرفی قطعات جلوبندی، نشانه های ایراد در جلو بندی خودرو و عوامل موثر بر هزینه جلوبندی خودرو در محل می پردازیم.

قطعات جلوبندی خودرو

در ابتدا باید بدانید که در سیستم تعلیق خودرو و جلوبندی ماشین تفاوت هایی وجود دارد. در واقع چرخ های عقب خودرو و کم فنرها را سیستم تعلیق خودرو می نامند. تعمیر جلوبندی خودرو و سیستم جلوبندی خودرو شامل قطعاتی مانند سیستم فرمان ، اکسل ، سیبک ها ، سگ دست ، شغال دست ، سیستم چرخ ها ، طبق ، میل موجگیر و.. است . که در ادامه بیشتر در ارتباط با وظایف هرکدام از قطعات جلوبندی خودرو توضیح می دهیم.

تعمیر و تنظیم فرمان خودرو

همانطور که پر واضح است کنترل و تعادل خودرو با استفاده از سیستم فرمان خودرو انجام می شود. دستورات راننده از سیستم فرمان به واسطه سگدست و سیبک ها به چرخ خودرو منتقل می شود و جلوبندی ماشین را تکمیل می کند. کوچکترین ایراد در جلوبندی خودرو در فرمان نمایان می شود. از این رو جهت تعمیر جلوبندی ماشین در محل، جلوبندی ساز اغلب از فرمان شروع به عیب یابی در محل می کند.

تعمیر سیبک خودرو

سیبک وظیفه حفظ تعادل چرخ ها در هنگام حرکت به سمت راست و چپ را بر عهده دارد. در صورت شنیدن صداهای غیر طبیعی از سیستم جلوبندی خودرو و عدم چرخ راحت چرخ ها اغلب نیاز به تعمیر جلوبندی خودرو و بررسی سیبک ها است.

تعمیرات فنر و کمک فنرهای جلوبندی

وزن اتاق و بدنه خودرو با استفاده از فنرها و کمک فنرها کنترل می شوند. تمام ضربات در هنگام حرکت خودرو از آسیب رسیدن به موتور و بدنه خودرو جلوگیری می کند. شنیده شدن صداهای ناهنجار خودرو و کشیده شدن خودرو به یک سمت از نشانه های ایراد در این قطعات است.

سگدست و شغالدست

این قطعه اتصال دهنده ی طبق ها به کمک فنر می باشد و وظیفه انتقال وزن ماشین به چرخ ها بر عهده دارد. ایراد در این قطعه در هنگام چرخیدن خودرو خود را نشان می دهد. در راستای تعمیرات جلوبندی خودرو این قطعه حتما بررسی و تست می شود.

طبق

در هنگام حرکت خودرو از روی ناهمواری ها طبق ها جابجا و بالا پایین شده و موجب تعادل بین کمک فنرها می شوند.

میل موجگیر

موجگیر موجب حفظ تعادل خودرو و جلوگیری از چپ شدن خودرو را بر عهده دارد. این میله به شاسی ها وصل شده و در واقع یک رابط بین چرخ های خودرو هستند.

تعمیر جلوبندی خودرو در محل

همانطور که پیش تر بیان کردیم، هر گونه ایراد در هر کدام از قطعات جلوبندی ممکن است به نحو متفاوتی خودشان را نشان دهند. از موارد شایع که نیاز به جلوبندی سازی در محل را افزایش می دهد عبارت اند از:

جلوبندی سازی در محل : لرزش و کشیده شدن فرمان

یکی از اولین نشانه های ایراد در سیستم جلوبندی خودرو، کشیده شدن فرمان یا انحراف فرمان در سرعت های زیاد است. همچنین در سرعت های زیاد ممکن است با لرزش فرمان مواجه شوید. این ایرادات اغلب به علت بالانس نبودن چرخ ها و ایرادات در سیبک ها ایجاد می شوند.

تعمیر جلوبندی خودرو در محل : ساییده شدن غیر همگون تایرها

ساییده شدن چرخ ها و یا به عبارت دیگر لاستیک سابی از نشانه های دیگر نیاز به خدمات جلوبندی سازی در محل می باشد. همچنین شنیده شدن صدای سوت از لاستیک ها در هنگام دور زدن از نشانه های نیاز به بازدید جلوبندی در محل توسط تعمیرکار جلوبندی خودرو می باشد.

تعمیر جلوبندی ماشین در محل : قطعات جلوبندی روغنی می شوند

اگر در هنگام بازدید از جلوبندی خودرو در محل متوجه شدید فنر یا کمک فنرها روغنی هستند. نشانه ایراد در سیستم جلوبندی خودرو است. این مورد باید توسط تعمیرکار جلوبندی کاملا بررسی و عیب یابی شود.

جلوبندی سازی سیار

در بعضی از موارد در هنگام مواجه با مشکلات جلوبندی ماشین، انتقال خودرو به تعمیرگاه ماشین برای تعمیرات جلوبندی می تواند به سایر قسمت های خودرو آسیب بیشتری وارد کند. زیرا مطمئننا هر گونه جایه جایی به معنی معطلی در ترافیک و طی کردن مسافت های طولانی است. به همین علت استفاده از خدمات جلوبندی سازی سیار می تواند یکی از بهترین گزینه های پیش روی افراد باشد. در واقع بدون داشتن هرگونه استرس و نیاز به حرکت خودرو می توانید از خدمات تعمیر جلوبندی خودرو در محل هوم سرویز استفاده کنید.

معمولا پیداکردن بهترین تعمیرگاه جلوبندی و تعمیرکار جلوبندی کار چندان راحتی نیست. ممکن است بسیاری از افراد دارای تبهر بسیار بالایی باشند ولی فاصله مکانی زیادی با شما داشته باشند. شما نه زمان و نه حوصله کافی برای مراجعه به آنها را نداشته باشید. به همین علت هوم سرویز با گلچینی از بهترین جلوبندی سازی های شهر آماده اعزام نیروهای زبده به محل می باشند.

تعمیر جلوبندی خودروهای خارجی

بی شک مهمترین عامل برای سالم ماندن سیستم جلوبندی و عقب بندی خودرو استفاده از قطعات ارجینال و باکیفیت موجود در بازار است. استفاده از قطعات جلوبندی با کیفیت در کنار مهارت تعمیرکار جلوبندی ماشین موجب می شود که نتیجه کار رضایت بخش باشد. سیستم تعلیق خودروهای وارداتی دارای قطعات مختلف و متفاوتی از خودروهای ایرانی هستند. این قطعات با کمک مفصل های بوش و سیبک به یکدیگر متصل شده اند. با توجه به مهندسی بی نظیر در قطعات جلوبندی خودروهای خارجی و لوکس، سیستم عیب یابی و تعمیر جلوبندی در این خودرو ها نیز تخصصی تر می باشد. تعمیر جلوبندی انواع خودروهای ایرانی و خارجی مانند تویوتا، سراتو، پرادو انواع خودروهای لوکس و اسپرت در تعمیر جلوبندی در منزل هوم سرویز توسط مجرب ترین تعمیرکار جلوبندی ماشین انجام می شود.

هزینه تعمیر جلوبندی به چه مواردی بستگی دارد؟

هزینه جلوبندی سازی خودرو به عوامل زیادی بستگی دارد. با توجه به اینکه قطعات زیادی در سیستم جلوبندی ماشین و تعلیق خودرو دخیل هستند. نمی توان قیمت ثابتی را تحت عنوان هزینه تعمیر جلوبندی سازی ماشین اختصاص داد. مهمترین گزینه در کنار برآورد قیمت منصفانه، مهارت تعمیرکار جلوبندی ساز و کیفیت قطعات مصرفی می باشد. در حوزه تعمیر جلوبندی ماشین مواردی مانند آچارکشی، تعمیر کمک فنر از قیمت کمتری برخوردارند. در صورتی که نیاز به تعویض قطعات باشد اغلب هزینه تعمیر جلوبندی ماشین بیشتر می شود. در هر صورت نمی توان قیمت ثابتی را به عنوان قیمت تعمیر جلوبندی خودرو اعلام کرد و قیمت تمام شده تنها توسط بررسی حضوری توسط متخصص انجام می شود.

تعمیر جلوبندی ماشین های داخلی و وارداتی را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

جلوبندی خودروهای مختلف بر اساس طراحی و وزن خودرو متفاوت می باشند به همین علت کلیه اقدامات مربوط به جلوبندی سازی، آچارکشی و غیره نیاز به تخصص بالا و آشنایی کامل با سیستم تعلیق خودرو دارد. از این رو کلیه خدمات مرتبط با رفع لاستیک سایی، بالانس کردن چرخ ها، تعویض بوش ها، تعویض بلبرینگ چرخ، رفع لقی سیبک، تعویض کمک فنر، تنظیم زوایای فرمان، آچارکشی اتصالات، تعویض یا تراشکاری دیسک را باید به متخصصین در این زمینه سپرده شود. در صورت نیاز به خدمات تعمیرات جلوبندی تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. متخصصین ما جهت مشاوره رایگان و اعلام هزینه ها با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تعمیر جلوبندی و همچنین ارایه خدمات تعمیر جلوبندی و تعمیر سیستم تعلیق انواع خودرو ایرانی و خارجی نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات تعمیر خودرو ارائه می دهد که شامل تعویض انواع چراغ هالوژنی، زنون، لیزری، led و نئونی خودرو در محل, تعویض باتری خودرو در محل, تعویض وایر شمع انواع خودروهای ایرانی , تست دیاگ خودرو و عیب یابی سریع خودرو در محل, خدمات صافکاری و نقاشی انواع ماشین لوکس و ایرانی , تعمیرات تخصصی انواع خودروهای بنزینی، گازوئیلی و هیبریدی, سپر سازی و تعویض انواع سپر خودرو ایرانی, تعویض لنت ترمز انواع خودرو ایرانی, تهیه قطعات و لوازم خودرو های ایرانی می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های تعمیر و سرویس خودرو را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تعمیر جلوبندی

تعمیر جلوبندی و تعمیر سیستم تعلیق انواع خودرو ایرانی و خارجی

تعمیر و تنظیم فرمان خودرو

تعمیرات فنر و کمک فنرهای جلوبندی

تعویض کمک فنر ماشین

تعمیرات طبق، اکسل، سیبک ها و رفع لرزش فرمان

آچارکشی انواع خودروهای سواری، شاسی بلند و ...

نظرات کاربران

profile picture
اقای سلماسی

کارشون بسیار خوب بود حرفه ای بودن تو کارشون و متخصص . تشخیص خوب که مهمترین عامل تعمیر خودرو هست و ایشون انجام دادن و مشکل و رفع کردن

شرایط تعمیر جلوبندی خودرو در محل

با توجه به امکان وجود برخی محدودیت‌های فنی و دسترسی بهتر به تجهیزات یا ایجاد آلودگی صوتی زیاد ممکن است، جهت انجام خدمات تکمیلی نیاز به اعزام خودرو به محل همیار می باشد.

مدت زمان انجام کار به نوع و حجم کار مشتری بستگی خواهد داشت.

حضور مشتری محترم در محل ماشین الزامی نیست ولی لطفا قبل از شروع به کار همیار مطمئن شوید اشیاء و اجسام با ارزش از خودرو خارج شده باشد.

جهت ارایه سرویس بهتر از سمت سامانه هوم سرویز ترجیحا از روزهای قبل سرویس تعمیر جلوبندی خودرو را رزرو نمایید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

صافکاری و نقاشی خودرو
صافکاری و نقاشی خودرو
قیمت از 60,000 الی 60,000 تومان
کارواش در محل
کارواش در محل
قیمت از 200,000 الی 600,000 تومان
تامین قطعات خودرو
تامین قطعات خودرو
قیمت از 300,000 الی 8,000,000 تومان
دیاگ و عیب یابی خودرو
دیاگ و عیب یابی خودرو
قیمت از 100,000 الی 300,000 تومان

خدمات تعمیر جلوبندی در این شهرها ارائه می شود: