تعویض وایر شمع

تعویض وایر شمع

از 1147 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعویض وایر شمع در تابستان 1402 چقدر است؟

قیمت تعویض شمع و وایر خودرو

250,000 الی 350,000 تومان

متوسط قیمت250,000 تومانکمینه قیمت150,000 تومانبیشینه قیمت350,000 تومان

آنچه درباره تعویض وایر شمع خواهید خواند

  • تعویض شمع خودرو و تعویض وایر شمع در محل
  • زمان تعویض شمع خودرو
  • علائم خرابی شمع خودرو و نیاز به تعویض وایر شمع
  • روش های تست وایر شمع
  • انواع وایر خودرو
  • روش های تست شمع ماشین
  • انواع شمع خودرو
  • قیمت تعویض شمع خودرو به چه عواملی بستگی دارد؟
  • تعویض شمع و وایر در محل توسط متخصصین هوم سرویز

تعویض شمع خودرو و تعویض وایر شمع در محل

هر یک اجزای خودروبعد از گذشت مدت زمان معین و یا کیلومتر طی شده باید تعویض شوند. تعویض شمع و وایرخودرو یکی از آن موارد است که هر گونه ایراد در این قطعه قطعا دردسر ساز خواهدبود. در ادامه به زمان تعویض شمع خودرو، تعویض وایر خودرو ،نشانه های خرابی شمع و عوامل موثر بر قیمت تعویض شمع خودرو می پردازیم.

زمان تعویض شمع خودرو

وایر شمع وظیفهانتقال برق از سیستم برق خودرو یا کوئل خودرو، جرقه زنی و انتقال به شمعها را بر عهده دارد. شروع فرآیند احتراق در موتور خودرو به عوامل زیادی بستگیدارد. موتور خودرو برای شروع احتراق به متراکم کردن هوا و ترکیب با سوخت خودرونیاز دارد. البته مهمترین عامل برای شروع احتراق ایجاد جرقه به کمک جریان برق است.وظیفه رساندن برق از کویل یا (دلکو) در ماشین های قدیمی به شمع ها به وسیله وایر شمع انجاممی شود. معمولا کارشناسان خودرو ومکانیک های متخصص زمان تعویض وایر شمع را هر 30000 کیلومتر طیشده می دانند که البته بر اساس شرایط متفاوت ممکن است این مقدار کیلومتر کمتر یازیادتر شود.

زمان تعویض شمعدر بسیاری از خودرو های داخلی مانند تعویض شمع سمند EF7، تعویض وایر شمع پژو 206 و تعویضشمع پژو پارس کاملا مشابه همدیگر هستند. به طور معمول هر 30 هزار کیلومترباید به تعویض شمع پراید و تعویض شمع تیبا اقدام کرد.

البته عمر مفید بعضیاز شمع ها تا حدود 90000 کیلومتر هم هستند که در بازار کنونی متاسفانه بهعلت تحریم ها یافت نمی شوند. بهتر است هر 30000 کیلومتر مسافت طی شده وایرشمع خودرو بازدید شود. قبل از بستن شمع بر روی سر سیلندر بهتر استالکترود سر شمع ها را با سوهان نرم سه الی چهار بار کشیده تا رسوبات جدا شوند. باتوجه به اینکه محل نصب شمع های خودرو در دید نیست. از این رو برای تشخیص خرابی ویا تشخیص زمان تعویض شمع خودرو باید به نشانه های خرابی شمعکه در ادامه توضیح می دهیم توجه کنید.

علائم خرابی شمع خودرو و نیاز به تعویض وایر شمع

تعویض شمع خودرو:خام سوزی موتور

از علائم خرابیشمع عدم کارکرد صحیح موتور خودرو است. در واقع اگر ایرادی در شمع خودرو پیشبیاید قطعا موتور خودرو را هم درگیر می کند. در این بین ممکن است موتور به خامسوزی بیفتد. عیب در سیستم جرقه زنی موجب می شود توان موتور کم شود و بهاصطلاح به ریپ زدن بیفتد. معمولا کویل معیوب موجب کاهش توان موتور و خام سوزی درموتور و افزایش مصرف سوخت می شود. همچنین موجب خروج دود سفید از اگزوز خواهد شد،که آلاینده های محیط را افزایش می دهد.

تعویض وایرخودرو :ایراد در استارت خوردن خودرو

یکی از علل ایراد دراستارت خوردن ماشین مخصوصا در صبح، خرابی شمع می باشد. اگر در ابتدای صبح که خودروسرد است ماشین به خوبی استارت نمی خورد باید به فکر تعویض وایر شمع خودروباشید.

تعویض وایر شمعدر محل :سرو صداهای اگزوز خودرو و مشکل در شتاب گیری ماشین

همچنین گاهی در زماندور گرفتن موتور و تعویض دنده و افزایش سرعت صداهایی از اگزوز ممکن است به گوش برسد.که اینها نیز می توانند از نشانه هایی باشند که باید به فکر تعویض وایر شمعخودرویتان باشید.

تعویض وایرخودرو در محل :سیاه شدن شمع خودرو

همانطور که پیش تراعلام کردیم شمع خودرو در تماس مستقیم با سوخت بنزین، اکسیژنو برق خودرو می باشد و علت سیاه شدن شمع خودرو نیز رسوباتکربنی بر روی شمع هستند، که در نتیجه جرقه ناقص و ضعیف و همچنین ورود بیش اندازهسوخت به محفظه احتراق اتفاق می افتد. البته موارد و ایرادات دیگری مانند قفل و گیرکردن ساسات خودرو، ایراد در تنظیمات سیلندر هوای کاربراتور، آسیب در سوپاپ کاربراتور،ضعف کویل ها، نشتی در انژکتور و حسگرهای اکسیژن نیز از علت های سیاه شدن شمع خودروهستند.

تعویض شمع ماشیندر محل :برق دزدی ماشین

برق دزدی ماشین همان‌طورکه از نامش مشخص است، به مصرف نابجای برق یا استفاده از انرژی باطری خودرو در زمانخاموشی ماشین اتلاق می شود. این بدان معناست که یک یا چند مورد از اجزای خودرونظیر شمع یا وایر خودرو، بی‌دلیل در حال مصرف باطری هستند. اگر باطری ماشین زود به‌زود تخلیه می‌شود احتمالا خودرو برق دزدی دارد.

تعویض وایرماشین : علت روشن شدن چراغ چک خودرو

یکی از دلایل ایراددر شمع ماشین به علت خرابی وایر خودرو است. در واقع وظیفه تامین برق مورد نیاز شمعبر عهده وایر خودرو است. از علائم خرابی وایر شمع ها ترک خوردنروکش پلاستیکی وایر است. علائم خرابی وایر شمع 206 با علائم خرابی و تعویض وایر شمع405 کاملا مشابه هم هستند. در هر دو این خودرو ها روشن شدن چراغ چک در پژو 206و پژو 405 نشان دهنده ی خرابی وایر خودرو است. همچنین یکی از عواملی که موجب روشننشدن پراید می باشد، ایراد در این قطعه است که باید به تعویض شمع پرایدپرداخت.

روش های تست وایر شمع

متاسفانه علائم خرابیو مشکل در وایر شمع قابل مشاهده نیست. برای افزایش کارایی موتور باید هر چند مدت،تست شمع و تست وایر خودرو انجام شود. حتما بعد از گذشت یکسال باید بهتعویض وایرشمع ها پرداخت. وایرهای رویه‌ی سیلیکونی، ترک یا پارگی را نشان نمیدهند. لذا در این موارد باید خودرو را روشن نمود و در محیط تاریک اطراف وایر را بهدقت بررسی کرد تا در صورت نشت جرقه، که نشان از ترک و بریدگی روی لایه سیلیکونیاست مطلع شد. نکته مورد توجه این است که هر وایر را باید به شمع خود آن وایر متصلکرد و مطمئن باشید که جابجایی صورت نگرفته باشد. باید بدانید در هنگام تعویض وایرشمع‌ها باید همه وایرها را به صورت یکجا تعویض نمود.

انواع وایر خودرو

وایرهای سیمی

این نوع از قدیمیترین انواع وایرها هستند که از جنس آلیاژ مس هستند و به علت قدرت انعطافپذیری پایین و کیفیت پایین امروزه تعویض وایر شمع سیمی پیشنهادنمی شود.

وایرهای ابریشمی

تعویض وایر شمعابریشمی ازبهترین نوع وایرها محسوب می شوند. به دلیل مقاومت بالا و انعطاف پذیری خوبی کهدارند بیشتر مورد توجه قرار می گیرند. در داخل این نوع وایرها هیچ سیمی تعبیه نشدهاست بلکه برای انتقال برق از چند رشته نخ که از نظر مقاومت به ابریشم شباهت دارداستفاده شده است. قطر خارجی این وایرها 7 میلیمتر است.

وایرهای ترکیبی

وایرهای ترکیبی مابین وایرهای سیمی وابریشمی هستند و نسبت به وایرهای سیمی مقاومت بالاتری دارند. اما نسبت به وایر شمع ابریشمی انعطاف پذیری کمتری دارند.

روش های تست شمع ماشین

تست شمع خودرو میتواند اطلاعات زیادی از نحوه ی کارکرد خودرو در اختیارتان قرار دهد. اگر سر شمعروشن باشد نشان دهنده ی کارکرد درست موتور خودرو است و نیازی به تعویض شمعخودرو نیست. اگر بر روی نوک شمع دوده سیاه و تیره باشد این دوده بیانگر کربنته نشین شده است و این نشانه خام سوزی بنزین است. در صورتی که روی بدنه ی سرامیکیلکه های سفید باشد نشان دهنده ی روغن سوزی در ماشین است.

نقطه های کوچک و سیاهروی نوک شمع نشان دهنده ی احتراق ناقص در موتور خودرو است. اگر این اوضاع وخیمادامه پیدا کند عایق سرامیکی شمع ترک می خورد و از بین می رود. یادتان باشد کهشمعی که برای تعویض شمع ماشین در محل برای خودرو خود استفاده می کنید بایدتوان تحمل دمای خودرو شما را داشته باشد. اگر در تعویض وایر شمع، این قطعه درستوصل نشود، شمع آب شده و به تسمه تایم هم آسیب وارد می شود.

انواع شمع خودرو

شمع‌های نیکلی

شمع نیکلی دارایالکترود مرکزی هستند. که این الکترود مرکزی به شکل کاملا تخت است. از ایرادات شمعنیکلی مقاومت پایین در برابر گرما می باشد. همین دلیل موجب می شود که در مدت زمانکم معمولا همان 20000 کیلومتر باید به فکر تعویض شمع ماشین باشید. البتهاین مقدار کیلومتر به کارکرد موتور هم بستگی دارد. از معایب دیگر شمع خودرو نیکلیبالا بردن میزان مصرف سوخت است.

شمع‌هایپلاتینیومی

مدل دیگر شمع ها، شمعپلاتینیومی هستند. که به علت جنس الکترود هایشان اینگونه نامگذاری شده اند. شمعهای پلاتینیومی به علت عنصر به کار رفته در آنها خاصیت ضدخوردگی و مقاوت بالایی درمقابل گرما دارند. این خاصیت منحصر به فرد انها موجب شده که هر 100000 کیلومترنیاز به تعویض وایر ماشین باشد. معمولا الکترود مثبت این شمع‌ها سوزنی شکلاست، که این امر موجب بالا رفتن دقت و قدرت جرقه‌زنی در موتور خودرو می‌شود. گرچهشمع‌های پلاتینیوم قیمت بالاتری نسبت به شمع‌های نیکلی دارند. اما با گذشت زمانمتوجه خواهید شد که خرید و نصب شمع پلاتینیومی سوزنی باعث بالا رفتن طول عمر قطعاتموتور و بهبود کیفیت کارکرد موتور مانند شتاب بیشتر و کاهش چشمگیر مصرف سوخت میشود.

شمع هایایریدیومی

شمع‌هایایریدیومی دارای الکترود مثبت از جنس ایریدیوم می باشند. همچنین درساخت الکترود منفی یک نقطه‌ از جنس پلاتین استفاده شده است. همین امر موجببالا رفتن طول عمر شمع های ایریدیومی شده است. همچنین شمع‌های ایریدیومی در مقایسهبا شمع‌های پلاتینیومی مقاومت دمایی بالاتری دارند. شمع های ایریدیومی نیز دارایالکترود سوزنی می باشد که موجب قدرت جرقه زنی بسیار بالایی در آنها می شود.

شمع های چندالکترودی

شاید به تصور اشتباهخیلی از افراد این نوع شمع‌ها از کیفیت جرقه‌زنی بالاتری به نسبت شمع‌های تک الکترودی برخوردارند. اما در اصل این شمع‌ها تنهادوام و طول عمر بیشتری نسبت به شمع‌های تک الکترودی دارند و نه هیچ چیز بیشتر!

شمع های مقاومتی

در طراحی شمع هایمقاومتی شاهد یک مقاومت سرامیکی 5کیلو اهمی در داخل آنها هستیم. این طراحی موجبکاهش شدید نویز و اختلالات امواج رادیویی و جریان الکتریکی خودرو می شود. این نویزممکن است، منجر به اختلال در عملکرد رادیوی خودرو و تلفن همراه شود. همچنین ازآسیب به لوازم الکترونیکی خودرو نیز جلوگیری می کند.

قیمت تعویض شمع خودرو به چه عواملی بستگی دارد؟

مهمترین عامل درتعیین قیمت تعویض وایر شمع خودرو در محل نوع شمع است. باتوجه به انواع شمع ها که در بالا بیان کردیم. شمع های ایریدیومی جزو گرانترین و باکیفیت ترین شمع ها هستند.

همچنین تعدادالکترودهای شمع نیز بر تعیین قیمت تعویض شمع ماشین بسیار موثرند.طبیعی است که هرچه دوام و کارایی شمع بیشتر باشد قیمت شمع خودرو نیز بالاتر میرود. شکل سر الکترود نیز عامل موثری در تعیین قیمت شمع خودرو است. شمعسوزنی از گرانترین نوع شمع ها هستند. با توجه به تمام توضیحات بیان شده بالاترین قیمتتعویض شمع ماشین مربوط به شمع‌های ایریدیومی سوزنی چند الکترودی است. برایانتخاب درست و صحیح نوع شمع و وایر با متخصصین هوم سرویز مشورت کنید تا بهترین وبا کیفیت ترین را با توجه به نوع خودرو انتخاب و خریداری کنید.

تعویض شمع و وایر در محل توسط متخصصین هوم سرویز

با توجه به تماممطالب بیان شده در صورتی که اطمینان کسب کردید که نیاز به تعویض شمع و وایر داریدنیاز نیست به تعمیرگاه مراجعه کنید. هوم سرویز با در دست داشتن کادر مجرب مکانیکخودرو آماده ارائه خدمات تعمیرات برق خودرو درب منزل هستند. تمامی خدمات تعویضوایر، تعویض شمع ها و تقویت وایر شمع و تقویت برق خودرو توسط بهترین مکانیکها ارائه می شود. تمامی قطعات استفاده شده نظیر شمع ها و وایرها از بهترین و باکیفیت ترین قطعات موجود در بازار خواهند بود.تنها با ثبت درخواست رایگان متخصصین جهت تعویض شمع خودرو و تعویض وایر شمعدر محل با شما تماس گرفته و توضیحات لازم و محدوده قیمت ها را اعلام می کنند.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تعویض وایر شمع و همچنین ارایه خدمات تعویض وایر شمع انواع خودروهای ایرانی نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات تعمیر خودرو ارائه می دهد که شامل تعویض انواع چراغ هالوژنی، زنون، لیزری، led و نئونی خودرو در محل, تعویض باتری خودرو در محل, خدمات صافکاری و نقاشی انواع ماشین لوکس و ایرانی , تعمیرات تخصصی انواع خودروهای بنزینی، گازوئیلی و هیبریدی, سپر سازی و تعویض انواع سپر خودرو ایرانی, تست دیاگ خودرو و عیب یابی سریع خودرو در محل, تهیه قطعات و لوازم خودرو های ایرانی, تعمیر جلوبندی و تعمیر سیستم تعلیق انواع خودرو ایرانی و خارجی, تعویض لنت ترمز انواع خودرو ایرانی می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های تعمیر و سرویس خودرو را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تعویض وایر شمع

تعویض وایر شمع انواع خودروهای ایرانی

تعویض شمع و تعویض وایر خودرو چینی و خودروهای وارداتی لوکس در محل

سرویس شمع و وایر ماشین

تعویض واشر شمع در صورت نیاز

تعویض شمع خودرو و تقویت وایر شمع

تست و تقویت سیستم برق رسانی خودرو و عیب یابی قطعات برق خودرو در محل

نظرات کاربران

profile picture
نگار جلودارزاده

بسیار خانم خوش برخورد و کم حرفی بودند و بدون معطلی و وقت کشی و ... کار رو انجام دادن و 6 ساعت کاملا خالص کار کردند

profile picture
بابک شیرزادی

با متانت با اخلاق صبور سزبه زیر و سز به کار خیلی ممنونم از شرکت بابت معرفی ایشون

profile picture
مهناز دهقان

خیلی آقای صبور و با حوصله ایی بودن . قفل در من به مشکل برخورد کرد و چفت درب نمیشد که مقصر سازنده در بود ولی ایشون با حوصله تمام در رو درست و اصولی نصب کردند و خیلی ممنونم ازشون و خسته نباشن

profile picture
محمد موسیوند

عالی بودن و پیگیری خوبی داشتند . وقت شناسی هم موردی بود که رضایت منو بیشتر از همه جلب کرد

شرایط تعویض شمع خودرو و تعویض وایر شمع در محل

همیار می بایست ابتدا عیب یابی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به تعویض شمع و وایر نماید.

همیار موظف به ارایه فاکتور اقلام خریداری شده توسط وی می باشد.

همیار می بایست حتی المکان از قطعات دارای گارانتی برای تعمیر لوازم خودرو استفاده نماید و برگه گارانتی را به مشتری ارایه نماید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

تعویض روغن و فیلترها
تعویض روغن و فیلترها
قیمت از 150,000 الی 350,000 تومان
نصب شیشه دودی
نصب شیشه دودی
قیمت از 1,100,000 الی 1,200,000 تومان
صفرشویی خودرو
صفرشویی خودرو
قیمت از 900,000 الی 1,250,000 تومان
تامین قطعات خودرو
تامین قطعات خودرو
قیمت از 150,000 الی 350,000 تومان