banner
قیمت خدمات
/
تعمیر و سرویس خودرو
/
تعویض روغن و فیلترها

تعویض روغن و فیلتر خودرو

از 1145 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعویض روغن و فیلتر خودرو در محل

قیمت تعویض روغن و فیلتر خودرو در محل

توافقی

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

شرایط تعویض روغن و فیلتر خودرو

سرویس تعویض روغن و فیلترها در هوم سرویز با مشارکت امداد خودرو ایران و در سریعترین زمان ممکن انجام می شود.

سرویس تعویض روغن و فیلترها در هوم سرویز بر اساس انتخاب مشتری می تواند شامل تعویض روغن موتور، تعویض روغن هیدرولیک، تعویض روغن گیربکس، تعویض روغن ترمز، ، فیلتر روغن و فیلتر هوا، تعویض صافی بنزین خودرو در محل شما و در زودترین زمان ممکن می باشد.

در هوم سرویز تعویض روغن کلیه برندها نظیر بهران، توتال، الف(elf)، ایرانول، کاسترول، لیکومولی، کاسپین، آترود، اسپیدی، گالف و ... در مدل های مختلف 20W50، 10W40 و ... و جهت کلیه خودروهای داخلی و خارجی اعم از پراید، تیبا، سمند، پژو، ال 90، پرشیا، دنا، ام وی ام، جک، هیوندایی، کیا و ... انجام می شود.

روغن های مصرفی در این سرویس اورجینال بوده و دارای ضمانت گارانتی سلامت فیزیکی و اصالت کالا و خدمات پس از فروش 24 ساعته در شبانه روز می باشد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

توضیحات سرویس

سوالات متداول

پادکست

نمونه کارهای همیاران هوم‌سرویز

همیاران

نظرات کاربران

تعویض روغن و فیلترها باید در زمان و کیلومتر دقیق انجام شود

تعویض روغن موتور برای سهولت حرکت قطعات فلزی خودرو توصیه می شود. این روغن اصطکاک بین قطعات موتور را کاهش داده و طول عمر قطعات را افزایش می دهد. سایش قطعات فلزی منجر به جدا شدن ذرات ریز و خرده های فلزی می شود. به این ترتیب دوده های حاصل از احتراق موتور هم بیشتر می شود. حذف این ذرات ریز از چرخه حرکت موتور موجب می شود تا کارکرد خودرو بهتر شده و هزینه تعمیرات خودرو هم کمتر شود. موقع تعویض روغن معمولا تعویض فیلتر روغن هم انجام می شود.

استفاده از روغن موتور با کیفیت به کارکرد بهینه موتور خودرو کمک می کند اما اگر فیلترها کثیف باشند، عوض کردن روغن خودرو هیچ فایده ای ندارد. همچنین در بسیاری از موارد شستشوی فیلتر روغن تاثیر چندانی ندارد. برای اینکه گذرتان به مکانیکی نیفتد حتما نسبت به تعویض فیلتر خودرو اقدام کنید. قبل از اینکه به صورت کامل مصدود شود.

زمان تعویض فیلتر روغن موتور

روغن کثیف حاوی ذرات دوده، براده های فلزی و دیگر آلاینده هاست و می تواند مشکلات زیادی را در خودرو ایجاد کند. وقتی روغن تازه را جایگزین روغن کثیف می کنید، هنوز آلاینده های زیادی در بین قطعات موتور وجود دارد که همراه با روغن تازه وارد چرخه روغن می شود.  فیلترهای روغن ظرفیت محدودی دارند و باید در بازه زمانی مشخص عوض شوند. معمولا تعویض روغن و فیلترها هم زمان انجام می شود. با توجه به اینکه راهی برای اطلاع از اشباع شدن فیلترها وجود ندارد، توصیه شده تا هر وقت روغن موتور را عوض می کنید، تعویض فیلتر خودرو را هم انجام دهید. این کار کم هزینه، مزایای زیادی به همراه دارد.

فواید تعویض فیلتر روغن خودرو

فیلتر روغن اولین خط دفاعی موتور در برابر آلودگی هاست. عملیات فیلتراسیون در موتور خودروهای مدرن و لوکس خیلی اهمیت دارد. حتی کوچکترین آلودگی می تواند خسارات زیادی را به وجود آورد و هزینه های تعمیرات خودرو را افزایش دهد. اگر فیلتر را از این چرخه حذف کنید، روغن تازه خیلی زود با ذرات فلزی و آلاینده ها اشباع می شود. با تعویض فیلتر ماشین ، پالایش روغن به سادگی انجام می شود. برخی از مزایایی عوض کردن فیلتر روغن عبارتند از:

  • جلوگیری از فرسایش قطعات موتور

به مرور زمان انواع آلودگی ها روی فیلتر روغن جمع می شود. با تعویض فیلتر روغن همه ذرات ریز داخل سیستم گردش روغن، پالایش می شود. این امر در بالا رفتن راندمان قطعات و کارکرد مناسب موتور تاثیر زیادی دارد. روغن کثیف و دارای آلودگی های زیاد، نمی تواند از اصطکاک قطعات موتور جلوگیری کند. انواع فیلتر روغن مانع ورود روغن کثیف به داخل دستگاه موتور می شوند.

کاهش هزینه های نگهداری

عوض کردن فیلتر روغن یک راه ساده و کم هزینه برای بالا بردن طول عمر قطعات موتور است. همین راهکار ساده منجر به کاهش هزینه نگهداری خودرو و قیمت تعمیرات خودرو می شود. هزینه تعویض فیلتر روغن چندان زیاد نیست ولی با پرداخت همین هزینه اندک می توانید جلوی هزینه های اضافی را بگیرید. موتور خودرو مهم ترین بخش خودرو است. سهل انگاری در تعویض روغن و فیلترها موجب می شود که آلودگی ها وارد چرخه روغن شده و ساییدگی محسوسی را روی قطعات داخل موتور ایجاد کند.

عمر مفید فیلتر روغن چقدر است؟

عمر مفید فیلتر روغن و یا به عبارت دیگر زمان تعویض فیلتر روغن به وزن خودرو، دمای محیط و کیلومتر مساحت طی شده بستگی دارد. در شرایطی مانند اینکه درجا کار کردن خودرو زیاد باشد و ترافیک، عمر مفید فیلتر روغن و روغن موتور کاهش پیدا میکند و باید زودتر اقدام به تعویض زوغن و فیلترها نمود.

علائم خرابی فیلتر روغن

فیلتر روغن چون تاثیر مستقیمی بر روی عملکرد موتور خودرو دارد هرگونه ایراد و خرابی فیلتر روغن خودرو باید رفع شود و به تعویض فیلتر روغن خودرو پرداخت.

·         داغ شدن موتور خودرو

فیلتر روغن کثیف موجب می شود که روغن مورد نیاز موتور خودرو در دسترس اجزای موتور قرار نگیرد و اجزا به صورت خشک کار کنند و دچار اصطحکاک شوند. ازین رو تمام این موارد موجب علت داغ شدن موتور خودرو می شود و چراغ چک ماشین روشن می شود.

·         دود اگزوز سیاه وآلوده می شود

در حالت عادی دود اگزوز قابل مشاهده نییست. اما زمانی که دود اگزوز تیره خاکستری یا آبی شود این بدان معنی است که فیلتر روغن کثیف، یا به طور کل مصدود شده است که موجب می شود روغن در محفظه احتراق بسوزد و دود سمی به بیرون نشت پیدا کند.

·         کم شدن فشار روغن

فشارسنج واقع بر روی داشبورد فشار مداوم روغن در موتور و عملکرد فیلتر روغن را نشان میدهد. معمولا درجه نرمال روغن در همگام حرکت خودرو، ثایت است. اما اگر فشار روغن کم شود این علامت نشانه ایراد در فیلتر روغن یا روغن موتور است. و باید به فکر تعویض روغن موتور و فیلترها باشید.

·         زیاد شدن صدای موتور خودرو

همانطور که پیشتر اعلام کردیم تعویض فیلتر روغن خودرو و تعویض روغن موتور برای سهولت کار اجزای اتومبیل انجام می شود. حال اگر به هر دلیلی روغن لازم در دسترسی اجزای موتور قرار نگیرد اجزای موتور دچار ساییدگی می شوند و به صدا میافتند.

علت ترکیدن فیلتر روغن چیست؟

خیلی از افراد علت این اتفاق را کیفیت پایین فیلتر روغن میدانند در صورتی که این تفکر اشتباست. در پایه فیلتر سوپاپی قرار دارد که به سوپاپ اطمینان یا بای پس معروف است. که در هنگام کثیف شدن فیلتر روغن موجب می شود روغن آلوده کمتری به موتور خودرو برسد. حال اگر این سوپاپ درست عمل نکند مسیر برگشت روغن مسدود می شود و به فیلتر روغن فشار می آید و موجب بادکردن و ترکیدن فیلتر روغن می شود.

انواع تعویض روغن موتور

در توضیخ انواع روغن موتور باید روغن موتورها را به سه دسته مینرال یا ارگانیک، روغن موتور سنتتیک و روغن موتور نیمه سنتتیک تقسیم کرد. روغن مینرال همان روغن موتور معمولی میباشد که از نفت خام به دست می آید و چون ساختار ساده ای دارند باید در فواصل زمانی کوتاه تعویض روغن موتور انجام شود.

قیمت روغن موتور سنتتیک نسبت به روغن موتور مینرال کمی بالاتر است. البته مزایای بالایی مانند خورندگی پایین، طول عمر بالاتر و کاهش مصرف سوخت را به همراه خواهد داشت و نمونه آخر روغن موتور نیمه سنتتیک هستند که مابین روغن مینرال و روغن موتور تمام سننتیک قرار دارد.و طول عمر بیشتری نسبت به روغن موتور مینرال دارد.

نحوه ی تعویض فیلتر روغن

برای آشنایی با نحوه ی تعویض فیلتر روغن باید ماشین کاملا خنک باشد. بعد سمتی که موتور خودرو بر روی آن قرار دارد با جک بالا بکشید. پیچ تخلیه روغن را باز کنید قبل از باز کردن ظرفی در زیر ماشین قرار دهید تا روغن سوخته به داخل آن ریخته شود. سپس با استفاده از آچار فیلتر روغن را به صورت پادساعتگرد بچرخوانید تا از رزوه های خود خارج شود. فیلتر روغن جدید را جایگزین کنید.

اجرت تعویض روغن و فیلترها

اولین عامل موثر در تخمین اجرت تعویض روغن و فیلترها نوع روغن موتور است. همین عامل موجب می شود که هزینه تعویض روغن 206 تیپ 2 با هزینه تعویض روغن سراتو تفاوت داشته باشد. عامل دیگر در تعیین قیمت تعویض روغن و فیلتر ها نوع فیلتر است. فیلتر هر مدل ماشین متفاوت است به همین دلیل قیمت تعویض روغن موتور تیبا یا پراید با هزینه تعویض روغن موتور سمند ef7 متفاوت است. عامل تفاوت قیمت تعویض روغن نوع مدل ماشین است.

اجرت تعویض روغن و فیلترها هر سال توسط اتحادیه اعلام می شود. اجرت تعویض روغن سال 99 نسبت به سال 98، 20درصد افزایش یافته است. همچنین نوع فیلتر و مدل ماشین لوکس نیز بر اجرت تعویض روغن و فیلترها تاثیرگزار است.

تعویض روغن و فیلترها با همیاران هوم سرویز

در سرویس تعویض روغن در محل هوم سرویز تمام مایعات خودرو و موتور سیکلت  به درخواست مشتری نظیر روغن ترمز، روغن هیدرولیک فرمان، روغن گیربکس اتوماتیک و غیره ویزیت می شود. ودر صورت رضایت مشتری تعویض یا شارژ می شوند. تمام روغن های استفاده شده از برندهای معتیر ایرانی مانند روغن بهران، و یا به درخواست مشتری از نمونه های ارجینال و خارجی موجود در بازار استفاده می شود. کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویس ثبت درخواست کنید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند و شما را راهنمایی کنند.

همیار شماییم تا پایان سرویس...


همیاران سرویس تعویض روغن و فیلتر خودرو

 نظرات کاربران

profile picture
احمد رستم پور
3 روز پیش |محمد امانی

کارشون بینظیره عالی بودن تو کارشون اخلاقا حرفه ای کار عالی بود

profile picture
طیبه صفایی
4 روز پیش |مهدی میرامانی

من خیلی راضی بودم هم کار خوب تحویل دادن لوازمو قیمت مناسب آوردن و اجرت کارشونم خیلی مناسب بود عالی از همه نظر

profile picture
مهدی اقاکثیری
4 روز پیش |مهدی گلوی

واقعا عالی از شما هم ممنونم خیلی کار تمیز و با اخلاق بودن

profile picture
سعید سلیمانی

عالی بود کارشون و بسیار انسان شریف و دوست داشتنی ای بودن در کارشون بسیار مهارت داشتن

خدمات مرتبط

تعویض چراغ و لامپ خودرو
تعویض چراغ و لامپ خودرو
قیمت از 250,000 الی 250,000 تومان
کارواش در محل
کارواش در محل
قیمت از 150,000 الی 400,000 تومان
موتورشویی خودرو
موتورشویی خودرو
قیمت از 150,000 الی 150,000 تومان
نصب شیشه دودی
نصب شیشه دودی
قیمت از 650,000 الی 700,000 تومان