تعویض روغن موتور

تعویض روغن موتور

از 1145 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعویض روغن موتور در پاییز 1402 چقدر است؟

قیمت تعویض روغن به همراه تعویض فیلتر روغن و فیلتر هوا(بدون هزینه اجناس)

250,000 تومان

قیمت تعویض روغن هیدرولیک(بدون هزینه اجناس)

180,000 تومان

قیمت تعویض صافی بنزین(بدون هزینه اجناس)

120,000 تومان

متوسط قیمت450,000 تومانکمینه قیمت350,000 تومانبیشینه قیمت1,000,000 تومان

آنچه درباره تعویض روغن موتور خواهید خواند

 • تعویض روغن در محل
 • زمان تعویض روغن موتور خودرو چگونه تعیین می شود؟
 • فواید تعویض فیلتر روغن خودرو در محل
 • علائم نیاز به تعویض روغن در محل
 • علت ترکیدن فیلتر روغن چیست؟
 • انواع تعویض روغن سیار
 • تعویض روغن گیربکس در محل
 • بهترین مارک روغن موتور و روغن واسکازین کدام است؟
 • تعویض روغن ترمز
 • مزایای تعویض روغن سیار در محل
 • تعویض روغن موتور سیکلت در محل به راحتی با هزینه مناسب را در محلانجام دهید
 • قیمت تعویض روغن به چه مواردی بستگی دارد؟
 • تعویض روغن سیار در منزل را به همیاران هوم سرویز بسپارید

تعویض روغن در محل

تعویض روغن موتور برای سهولت حرکت قطعات فلزی خودرو انجاممی شود. تعویض روغن ماشین اصطکاک بین قطعات موتور را کاهش و طول عمرقطعات را افزایش می دهد. در زمان تعویض روغن موتور معمولا تعویض فیلتر روغنهم انجام می شود. استفاده از روغن موتور باکیفیت به کارکرد بهینه موتور خودرو کمک می کند اما اگر فیلترها کثیف باشند، عوضکردن روغن خودرو هیچ فایده ای ندارد. در بسیاری از موارد شستشوی فیلتر همتاثیر چندانی ندارد. برای اینکه گذرتان به مکانیکی نیفتد حتما نسبت به تعویضروغن موتور خودرو و تعویض فیلتر روغن اقدام کنید، قبل از اینکه به صورتکامل مصدود شود.

در ادامه به زمانتعویض روغن موتور خودرو، نشانه های تعویض روغن ترمز و گیربکس و عوامل موثر بر قیمتتعویض روغن ماشین در محل می پردازیم.

زمان تعویض روغن موتور خودرو چگونه تعیین می شود؟

روغن کثیف حاوی ذراتدوده، براده های فلزی و دیگر آلاینده هاست و می تواند مشکلات زیادی را در خودروایجاد کند. وقتی روغن تازه را جایگزین روغن کثیف می کنید، هنوز آلاینده های زیادیدر بین قطعات موتور وجود دارد که همراه با روغن تازه وارد چرخه روغن می شود. فیلترهایروغن ظرفیت محدودی دارند و باید در بازه زمانی مشخص عوض شوند. معمولا هنگام تعویض روغن موتور ماشین در محل،تعویض فیلتر هم انجام می شود. با توجه به اینکه راهی برای اطلاع از اشباع شدنفیلترها وجود ندارد، توصیه شده تا هر وقت روغن موتور را عوض می کنید، تعویض فیلترخودرو را هم انجام دهید، این کار کم هزینه، مزایای زیادی به همراه دارد.

فواید تعویض فیلتر روغن خودرو در محل

فیلتر روغن اولین خطدفاعی موتور در برابر آلودگی هاست. عملیات فیلتراسیون در موتور خودروهای مدرن ولوکس خیلی اهمیت دارد. حتی کوچکترین آلودگی می تواند خسارات زیادی را به وجود آوردو هزینه های تعمیرات خودرو را افزایش دهد. اگر فیلتر را از این چرخه حذف کنید،روغن تازه خیلی زود با ذرات فلزی و آلاینده ها اشباع می شود. با تعویض فیلتر ماشین، پالایش روغن به سادگی انجام می شود. برخی از مزایایی عوض کردن فیلتر روغنعبارتند از:

 • جلوگیریاز فرسایش قطعات موتور
 • کاهشهزینه های نگهداری

علائم نیاز به تعویض روغن در محل

تعویض روغن ماشین،تاثیر مستقیمی بر روی عملکرد موتور خودرو دارد. در موعدهای زمانی مشخص و طی شدنکیلومتر مشخص باید اقدام به تعویض روغن خودرو در منزل و خبر کردن تعویضروغنی سیار نمود. در ادامه به نشانه های ایراد در موتور خودرو و نیاز به تعویضروغن گیربکس، موتور و روغن ترمز می پردازیم.

تعویض روغن سیار:داغ شدن موتور خودرو

فیلتر روغن کثیف وروغن موتور آلوده موجب می شود که روغن مورد نیاز موتور خودرو در دسترس اجزای موتورقرار نگیرد و اجزا به صورت خشک کار کنند و دچار اصطحکاک شوند. ازاین رو تمام اینموارد موجب علت داغ شدن موتور خودرو می شود و چراغ چک ماشین روشن می شود.

تعویض روغنماشین در محل :دود اگزوز سیاه وآلوده می شود

در حالت عادی دوداگزوز قابل مشاهده نیست. اما زمانی که دود اگزوز تیره خاکستری یا آبی شود این بدانمعنی است که فیلتر روغن کثیف و روغن غیر قابل استفاده است و به طور کل مصدود شدهاست که موجب می شود روغن در محفظه احتراق بسوزد و دود سمی به بیرون نشت پیدا کند.

تعویض روغنخودرو در محل:کم شدن فشار روغن

فشارسنج واقع بر رویداشبورد، فشار مداوم روغن در موتور و عملکرد فیلتر روغن را نشان می دهد. معمولادرجه نرمال روغن در همگام حرکت خودرو، ثابت است. اما اگر فشار روغن کم شود اینعلامت نشانه ایراد در فیلتر روغن یا روغن موتور ماشین است و باید به فکر تعویضروغن موتور خودرو در محل باشید.

تعویض روغنخودرو در منزل :زیاد شدن صدای موتور خودرو

همانطور که پیش تراعلام کردیم تعویض روغن موتور برای سهولت کار اجزای اتومبیل انجام می شود. حال اگربه هر دلیلی روغن لازم در دسترسی اجزای موتور قرار نگیرد اجزای موتور دچار ساییدگیمی شوند و به صدا می افتند.

علت ترکیدن فیلتر روغن چیست؟

خیلی از افراد علتاین اتفاق را کیفیت پایین فیلتر روغن می دانند در صورتی که این تفکر اشتباه است.در پایه فیلتر سوپاپی قرار دارد که به سوپاپ اطمینان یا بای پس معروف است. که درهنگام کثیف شدن فیلتر روغن موجب می شود روغن آلوده کمتری به موتور خودرو برسد. حالاگر این سوپاپ درست عمل نکند مسیر برگشت روغن مسدود می شود و به فیلتر روغن فشارمی آید و موجب بادکردن و ترکیدن فیلتر روغن می شود.

انواع تعویض روغن سیار

در توضیح انواع روغنموتور باید روغن موتورها را به سه دسته مینرال یا ارگانیک، روغن موتور سنتتیک وروغن موتور نیمه سنتتیک تقسیم کرد. روغن مینرال همان روغن موتور معمولیمی باشد که از نفت خام به دست می آید و چون ساختار ساده ای دارند باید در فواصلزمانی کوتاه تعویض روغن سیار انجام شود.

قیمت روغن موتور سنتتیک نسبت به روغن موتور مینرال کمیبالاتر است. البته مزایای بالایی مانند خورندگی پایین، طول عمر بالاتر و کاهش مصرفسوخت را به همراه خواهد داشت و نمونه آخر روغن موتور نیمه سنتتیک هستندکه مابین روغن مینرال و روغن موتور تمام سننتیک قرار دارد و طول عمر بیشتری نسبتبه روغن موتور مینرال دارد.

تعویض روغن گیربکس در محل

در هنگام تعویض روغنگیربکس اتوماتیک باید از بهترین مارک روغن موتور استفاده شود تا قابلیت روان سازیبیشتری داشته باشد. تعویض روغن گیربکس اتوماتیک در محل موجب می شود تا فشاراز روی چرخ دنده ها برداشته شود و استهلاک کمتری در خودرو به وجود بیاید. با قیمتسرسام آور خودرو و تعویض لوازم یدکی، بهتر است از روش های کم هزینه تر نظیر روغنواسکازین و تعویض روغن ترمز، عملکرد قطعات را بهبود داد. به خصوص در خودروهایی کهگیربکس اتومات دارند لازم است تا تعویض روغن گیربکس با دقت بیشتری انجام شود. باعوض کردن به موقع روغن گیربکس عمر مفید قطعات خودرو به طرز چشمگیری افزایش مییابد. علت این امر کاهش استهلاک بین قطعات با روان کردن گیربکس است. در این صورتسر و صدا هم کمتر شده و دما و خنک کنندگی گیربکس هم کاهش پیدا می کند. حتی اگر بهترینروغن واسکازین را هم استفاده کنید باز هم این روغن پس از مدتی باید با روغنتازه جایگزین شود. روغن هایی که مدت ها عوض نشده اند دیگر خاصیت روغنی و روان سازیکافی ندارند و مثل یک مایه معمولی یا آب خاصیتی در کارکرد روان قطعات ندارند. درواقع روغن گیربکس کهنه، قدرت روغنی خود را از دست می دهد.

بهترین مارک روغن موتور و روغن واسکازین کدام است؟

برای تعویض روغنپراید یا ۲۰۶، پژو و … معمولا روغن گیربکس شرکتی استفاده می شود. در بازار همانواع روغن موتور وجود دارد. اگر در این زمینه اطلاعی ندارید از تعمیرکار خودرو دراین مورد راهنمایی بخواهید. هنگام تعویض روغن گیربکس اتوماتیک با توجه به نوعخودرو و مبلغی که هزینه می کنید امکان تهیه روغن موتور الف، بهترین روغن موتوربرایtu5،بهترین روغن موتور برای ۲۰۶ تیپ ۵ و …. وجود دارد. علاوه بر برند روغن موتور زمانتعویض آن نیز اهمیت دارد. در واقع زمان تعویض روغن گیربکس به اندازه کیفیت خودروغن اهمیت دارد.

تعویض روغن ترمز

روغن ترمز مایعی سیالاست که در مجاورت هوا، رطوبت محیط را جذب می کند. جذب رطوبت در روغن ها کاملاطبیعی است اما همین امر موجب کاهش کیفیت روغن می شود. در واقع رطوبت جذب شده برایسالم بودن سیستم ترمزها ضروری است و مانع پوسیده شدن آن می شود. با توجه به اینموضوع لازم است تا در بازه های زمانی مشخص، روغن ترمز قبلی تخلیه شده و از روغنتازه و با کیفیت استفاده شود.

مزایای تعویض روغن سیار در محل

تعویض روغنی سیار برای ارائه این چنین خدماتی است. به اینترتیب با استفاده از این خدمات دیگر نگرانی بابت کمبود وقت یا دوری راه و ترافیکوجود نخواهد داشت. همچنین برای تعویض روغن ماشین خوابیده اینکار بهترینانتخاب است. اگر زمان تعویض روغن ماشین رسیده است می توانید به راحتی با استفادهاز تعویض روغنی سیار هوم سرویز برای عوض کردن روغن ماشین کمک بگیرید.

کارهای عوض کردن روغنماشین در گذشته تنها در تعویض روغنی ها ارائه می شد، اما امروزه خیلی راحت میتوانید در هر مکانی اقدام به تعویض روغن خودرو در منزل، محل کار و ... کنید.

تعویض روغن موتور سیکلت در محل به راحتی با هزینه مناسب را در محلانجام دهید

تعویض روغن موتورسیکلت طول عمرقطعات موتوری را افزایش می دهد. روغن های بی کیفیت خاصیت روانی خوبی ندارند و نمیتوانند از سایش و اصطکاک قطعات داخل موتور، جلوگیری کنند. برای اینکه قطعات اصلیموتور آسیب نبیند از روغن موتور سیکلت استفاده می شود. عمر روغن موتور محدود است وبستگی به میزان کارکرد موتور سیکلت و آلودگی های محیط دارد. هر چقدر مدت زماناستفاده از موتور سیکلت بیشتر باشد، عمر مفید روغن موتور کمتر می شود. روغنموتورهای بی کیفیت، تغییر رنگ می دهند و دیگر حالت روانی ندارند.

قیمت تعویض روغن به چه مواردی بستگی دارد؟

اولین عامل موثر درتخمین اجرت تعویض روغن موتور در محل نوع روغن موتور است. همین عامل موجب میشود که قیمت تعویض روغن 206 تیپ 2 با قیمت تعویض روغن سراتو تفاوتداشته باشد. عامل دیگر در تعیین قیمت تعویض روغن، نوع فیلتر است. فیلتر هر مدلماشین متفاوت است به همین دلیل قیمت تعویض روغن موتور تیبا یا پراید باهزینه تعویض روغن موتور سمندef7 متفاوت است. عامل تفاوت قیمت تعویض روغننوع مدل ماشین است.

اجرت تعویض روغن هرسال توسط اتحادیه اعلام می شود.همچنین نوع فیلتر ومدل ماشین لوکس نیز بر قیمت تعویض روغن ماشین تاثیرگزار است.

تعویض روغن سیار در منزل را به همیاران هوم سرویز بسپارید

در سرویس تعویضروغن در محل هوم سرویز تمام مایعات خودرو و موتور سیکلت به درخواست مشتری نظیر روغنترمز، روغن هیدرولیک فرمان، روغن گیربکس اتوماتیک و غیرهویزیت می شود و در صورت رضایت مشتری تعویض یا شارژ می شوند. تمام روغن های استفادهشده از برندهای معتیر ایرانی مانند روغن بهران، و یا به درخواست مشتری ازنمونه های ارجینال و خارجی موجود در بازار استفاده می شود. کافیست به صورت رایگاندر سامانه هوم سرویس ثبت درخواست کنید تا همکاران ما با شما تماس گرفته و توضیحاتلازم را در اختیارتان قرار دهند.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تعویض روغن موتور و همچنین ارایه خدمات تعویض روغن موتور خودرو و موتور سیکلت در محل نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات سرویس دوره ای خودرو ارائه می دهد که شامل شارژ گاز کولر ماشین ایرانی, تعویض آب رادیاتور پراید، پژو، ال90، سمند، کوئیک، تیبا و... , کارشناسی خودرو در محل برای انواع اتومبیل های ایرانی و خارجی, سرویس های دوره ای انواع خودرو ایرانی و خارجی در محل می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های تعمیر و سرویس خودرو را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تعویض روغن موتور

تعویض روغن موتور خودرو و موتور سیکلت در محل

تعویض روغن ماشین

تعویض روغن گیربکس خودرو در محل

بررسی و تعویض روغن ترمز انواع خودروهای ایرانی و خارجی

تعویض فیلتر روغن، تعویض و یا گردگیری فیلتر هوا، فیلتر کابین، صافی بنزین واسکازین و ...

تعویض روغن موتور در منزل با بهترین برند روغن مثل؛ توتال، کاسترول، پیشتاز، ایرانول و …

نظرات کاربران

profile picture
شهرام فرشباف

چقدر عالی بود هم تیم پشتیبانی هم بچه هایی که اومدن خونه عالی بودن بی وقفه 8 ساعت زحمت کشیدن و دمشون گرم

profile picture
علی عاشوری

یک کمد دیواری شیک و باکیفیت تحویل گرفتم علاوه بر اینکه سازنده هم، کاربلد و هم خوش برخورد بود.

profile picture
حامد رضایی

خدا به کارشون برکت بده هم کار باکیفیتی تحویل دادن هم به موقع انجام شد.

profile picture
سميه خسروي

خیلی خوب بودند اصلا لازم نبود بهشون بگم چیکار کن خودشون بلد بودن چیکار کنن و خیالم راحت دستشون درد نکنه

شرایط تعویض روغنی سیار ماشین و موتور سیکلت

سرویس تعویض روغن و فیلترها در هوم سرویز با مشارکت امداد خودرو ایران و در سریعترین زمان ممکن انجام می شود.

سرویس تعویض روغن و فیلترها در هوم سرویز بر اساس انتخاب مشتری می تواند شامل تعویض روغن موتور، تعویض روغن هیدرولیک، تعویض روغن گیربکس، تعویض روغن ترمز، ، فیلتر روغن و فیلتر هوا، تعویض صافی بنزین خودرو در محل شما و در زودترین زمان ممکن می باشد.

در هوم سرویز تعویض روغن کلیه برندها نظیر بهران، توتال، الف(elf)، ایرانول، کاسترول، لیکومولی، کاسپین، آترود، اسپیدی، گالف و ... در مدل های مختلف 20W50، 10W40 و ... و جهت کلیه خودروهای داخلی و خارجی اعم از پراید، تیبا، سمند، پژو، ال 90، پرشیا، دنا، ام وی ام، جک، هیوندایی، کیا و ... انجام می شود.

روغن های مصرفی در این سرویس اورجینال بوده و دارای ضمانت گارانتی سلامت فیزیکی و اصالت کالا و خدمات پس از فروش 24 ساعته در شبانه روز می باشد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

replacing-car-light
تعویض چراغ و لامپ خودرو
قیمت از 200,000 الی 400,000 تومان
carwash
کارواش در محل
قیمت از 240,000 الی 440,000 تومان
car-engine-cleaning
موتورشویی خودرو
قیمت از 220,000 الی 400,000 تومان
car-window-tinting
نصب شیشه دودی
قیمت از 1,050,000 الی 1,350,000 تومان