تعویض لنت ترمز

تعویض لنت ترمز

از 1146 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعویض لنت ترمز در تابستان 1402 چقدر است؟

قیمت تعویض لنت چرخ جلو خودرو ایرانی

280,000 تومان

قیمت تعویض لنت چرخ عقب خودرو ایرانی

450,000 تومان

قیمت تعویض لنت چرخ جلو خودرو خارجی

320,000 تومان

قیمت تعویض لنت چرخ عقب خودرو خارجی

520,000 تومان

متوسط قیمت400,000 تومانکمینه قیمت400,000 تومانبیشینه قیمت400,000 تومان

آنچه درباره تعویض لنت ترمز خواهید خواند

 • ​تعویض لنت ترمز در محل
 • نشانه تعویض لنت خودرو
 • تعویض لنت ترمز هر چند کیلومتر؟
 • زمان تعویض لنت عقب خودرو
 • تعویض لنت ترمز در محل
 • انواع لنت ماشین
 • هزینه تعویض لنت ترمز به چه مواردی بستگی دارد؟
 • تعویض لنت ترمز سیار را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

تعویض لنت ترمز در محل

سیستم ترمز خودرو ازتعدادی قطعات مصرفی تشکیل شده است که همه بعد از طی مدت زمان مشخص باید تعویضشوند. زمان تعویض لنت ترمز نیز که از مهم ترین قطعه در سیستم ترمز خودرواست باید در موعد مشخص انجام شود. زمان تعویض لنت ماشین به نوع خودرو، محلرانندگی و البته نوع رانندگی صاحب ماشین بستگی دارد.در ادامه به نشانه های تمام شدن لنت ماشین و عوامل موثر بر قیمت تعویض لنت ترمزدر محل می پردازیم.

نشانه تعویض لنت خودرو

همانطور که می دانیدیکی از قسمت‌های مهم سیستم ترمز ماشین، لنت ترمز ماشین است. این قطعه باایجاد اصطکاک در کاسه ترمز، شتاب منفی بالاتر از قدرت موتور ایجاد می کند تابتواند خودرو را در سرعت های مختلف کنترل کند. به عبارت دیگر لنت ترمز خودروبا ایجاد اصطکاک انرژی حرکتی چرخ ها را به انرژی حرارتی تبدیل می کند و سرعت خودرورا کاهش می دهد. در ادامه به نشانه تعویض لنت خودرو می پردازیم.

تعویض لنت ترمز:صدای سوت کشیدن لنت

یکی از مواردی که قبلاز عوض کردن لنت ماشین در محل با آن مواجهه خواهیم شد. صدای سوت یاجیغ لنت ماشین است. البته گاهی با تعویض لنت ماشین جدید نیز با این صدامواجه می شویم که به نوع و کیفیت لنت ربط دارد. اما در صورتی که مدت طولانیاز عوض کردن لنت خودرو می گذرد باید لنت ترمز بررسی شود. حداقل میزان لنت باید 6میلیمتر باشد.

تعویض لنت ماشیندر محل :نگرفتن ترمز و کشیده شدن خودرو به یک سمت

زمانی که متوجه شویدکه خودرو در هنگام نیاز، دیر ترمز می گیرد و دیر اقدام می کند و یا برای یک ترمزکوچک باید پایتان را تا آخر بر روی ترمز فشار دهید، اینها همه عوامل هشدار دهندهای برای تعویض لنت ترمز هستند. در این مواقع متاسفانه حس ناامنی و عدمکنترل بر روی وسیله نقلیه به افراد القا می شود. متاسفانه گاهی در هنگام تعویضلنت جلو فقط یک لنت را عوض می کنیم. طی مرور زمان این کار موجب می شود که درهنگام ترمز کردن ماشین به یک سمت کشیده می شود در واقع علت کشیده شدن خودرو به یکسمت در هنگام ترمز گرفتن، عدم تعادل نیروی اصحکاک بین دو چرخ است و خودرو به سمتیکه چرخ خودرو لنت بیشتری دارد کشیده می شود.

البته عللی مانند کمباد بودن تایر خودروها، ایراد در جلوبندی ماشین نیز از علت کشیده شدن ماشین به یکسمت هستند. که قبل از تعویض لنتخودرو در محل باید این موارد بررسی شوند.

تعویض لنت جلو :لرزش پدال خودرو در هنگام ترمز های معمولی

اگر خودرو دارایسیستم ترمزABS می باشددر هنگام ترمزهای شدید، طبیعی است که شاهد لرزش پدال خودرو باشید. زیرا در سیستم ABS با اتصال و جدا شدن لنت به دیسک ترمزجلو از قفل شدن و لیز خوردن چرخ در هنگام ترمزهای شدید جلوگیری می کند. امااگر در هنگام ترمز عادی شاهد لرزش پدال باشید مطمننا ایراد از سیستم ترمز خودرواست. احتمالا ایراد از لنت ترمز است و باید جهت تعویض لنت ترمز جلوبه تعمیرکار خودرو مراجعه کنید.

تعویض لنت ترمز هر چند کیلومتر؟

سیستم ترمز خودرو بهدو صورت کاسه ای و ترمز دیسکی هستند. در سیستم های ترمز قدیمی تر یا کاسه ایمعمولا تا زمانی که توان ترمزگیری خودرو کم نمی شد و یا به اصطلاح ترمز خالی نمیکرد به فکر تعویض لنت ترمز پراید نمی افتادند. مخصوصا برای تعویضلنت ترمز پراید از این روش استفاده می کردند.

اما خوب روش های بهتر دیگری برای مطلع شدناز زمان تعویض لنت جلو پراید یا لنت جلو تیبا، یا زمان تعویض لنتماشین 405 ، زمان تعویض لنت پژو 206 ، زمان تعویض لنت L90 و زمان تعویض لنت ماشین پژوپارس وجود دارد. ازین بابت ما این موارد را با هم مثال زدیم که همه از سیستمهیدرولیکی ترمز پشتیبانی می کنند. بدین ترتیب که شما با بررسی سطح روغن ترمز(مشروط بر اینکه خودرو اصلا نشتی روغن نداشته باشد) اگر سطح روغنترمز کم شود هشداری می باشد که زمان تعویض لنت ترمز عقب است.

خوشبختانه در سیستمترمزهای دیسکی در خودروهای جدید که ترمز ABS دارند، یک هشدار دهنده نصب شده است.تمام لنتهای ترمز دارای سیستم برق مثبت هستند که در زمان تمامشدن لنت ترمز تیبا ارتباط برق با دیسک ترمز جلو ماشین برقرار می شود ودر این زمان چراغ ترمز ماشین روشن می شود. به طور کلی لنت جلو پراید بین20 تا 30 هزار کیلومتر باید تعویض شوند.

زمان تعویض لنت عقب خودرو

تعویض لنت عقب ترمز که بر روی چرخ عقب نصب می شوندو با ترمز دستی در خودروهایی مانند 206 و تیبا و انواع پژو 405 و پژوپارس فعال می شوند، طول عمر بیشتری دارند. معمولا بین 70 تا 100 هزار کیلومترپیشنهاد می شود که به تعویض لنت عقب پژو 405 پرداخته شود.

در سیستم هایهیدرولیکی از روی کاهش مخزن روغن می توان متوجه زمان تعویضلنت ترمز عقب شد در ترمزهای سیستمABS خطایاتوماتیک به راننده هشدار می دهد.

تعویض لنت ترمز در محل

عوامل متعددی بر طولعمر لنت خودرو تاثیرگزار هستند.البته زمان یا کیلومتر مشخصی را نمی توان بهتعویض لنت عقب پراید یا هر خودرو دیگری اختصاص داد. طول عمر این قطعه بهنوع رانندگی فرد و نحوه ی استفاده فرد از ماشین بستگی دارد. به طور مثال اگر درسرعت های بالا ترمزهای شدید گرفته شود طبعا عمر لنت ترمز کاهش پیدا می کند.

همچنین اگر از خودروبرای رانندگی های بین شهری استفاده می کنید و مدت زمان کمتری در ترافیک هستید طولعمر لنت ترمز بیشتر می شود. همچنین تعداد سرنشینان خودرو و بالا رفتن وزن خودرونیز از عوامل موثر بر زمان عوض کردن لنت ماشین هستند. زیرا وزن بالا موجب می شودکه فشار بیشتری بر روی لنت ترمز ماشین وارد شود. همچنین نوع لنت و کیفیت لنت نیزدر زمان عوض کردن لنت ترمز ماشین تاثیرگزار است. در صورتی که در هر گروه از موارد بالا هستیدمی توانید از خدمات تعویض لنت ترمز در محل استفاده کنید و ایمنی خود وسرنشینانتان را تامین کنید.

انواع لنت ماشین

در طراحی و ساختانواع لنت ماشین معمولا دو عامل بسیار مورد توجه قرار می گیرد. یک، نرم بودن لنتخودرو و دومین مورد ضریب اصطحکاک لنت ترمز می باشد. انواع لنت ترمز ها با به لنتترمز بدون آزبست ارگانیک، لنت ترمز سرامیکی و لنت ترمز نیمه فلز اشاره کرد.

 • لنت ترمزبدون آزبست ارگانیک بسیار مناسب برای دماهای پایین هستند و در دماهای بالاتجزیه می شوند و بوی بدی تولید می کنند.
 • لنت ترمزسرامیکی از طول عمر بالا و دوام بالاتری برخوردارند.همچنین لنت ترمز سرامیکیبسیار مناسب در دماهای بالا هستند و از مزیت بی صدایی برخوردارند. بهترین لنت ترمزلنتهای نیمه فلزی سرامیکی هستند. البته تنها ایراد وارده در عوض کردن لنت ترمزخودرو قیمت بالای لنت ترمز سرامیکی می باشد که در مقایسه با کیفیت آنها تقریبا دوراز ذهن نیست.
 • لنت ترمزنیمه فلزی نیز از انواع پر کاربرد دیگری است که از تمام مزیت های بیان شدهبرخوردار است. قیمت لنت ترمز فلزی از نوع لنت ترمز ارگانیک و یا لنت ترمز تمامفلزی اندکی بالاتر است.

هزینه تعویض لنت ترمز به چه مواردی بستگی دارد؟

هزینه تعویض لنت ترمزخودرو در محل به نوع خودرو و قیمت لنت و همچنین تعداد لنت مورد نیاز بستگی دارد.به طور کل بر خلاف نظر خیلی از افراد، که هزینه تعمیرات خودرو و قیمت تعویض لنتخودرو در محل، بالاتر از انتقال به تعمیرگاه می شود، باید بیان کنیم که این کاملاتصور اشتباهی است. در واقع شما برای انتقال خودرو به تعمیرگاه وقت و هزینه بنزین وغیره پرداخت می کنید در صورتی که می توانید در ساعات استراحت در منزل یا در محلکارتان به امور مربوط به خودرویتان هم رسیدگی کنید. جهت اطلاع از قیمت لنتماشین و هزینه تعویض لنت ترمز ماشین می توانید به صورت رایگان ازتعمیرکاران هوم سرویز قیمت بگیرید.

تعویض لنت ترمز سیار را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

تعویض لنت ترمز درمحل یکی ازدهها خدمات سیار تعمیرات خودرو هوم سرویز است که به وسیله ماهرترین افراد امدادخودرو انجام می شود. با توجه به اهمیت عوض کردن لنت ماشین در امنیت افراد در صورتنیاز اصلا ریسک انتقال ماشین به تعمیرگاه را به جان نخرید و با کمک هوم سرویز بهانجام تعویض لنت عقب ترمز در محل بپردازید. تیم هوم سرویز با توجه به نوعخودرو شما بهترین اقلام را با توجه به خواسته شما تامین می کنند و در کمترین زمانممکن برای تعویض لنت ترمز در محل در کنار شما خواهند بود.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تعویض لنت ترمز و همچنین ارایه خدمات تعویض لنت ترمز انواع خودرو ایرانی نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات تعمیر خودرو ارائه می دهد که شامل تعویض انواع چراغ هالوژنی، زنون، لیزری، led و نئونی خودرو در محل, تعویض باتری خودرو در محل, تعویض وایر شمع انواع خودروهای ایرانی , تست دیاگ خودرو و عیب یابی سریع خودرو در محل, خدمات صافکاری و نقاشی انواع ماشین لوکس و ایرانی , تعمیرات تخصصی انواع خودروهای بنزینی، گازوئیلی و هیبریدی, سپر سازی و تعویض انواع سپر خودرو ایرانی, تعمیر جلوبندی و تعمیر سیستم تعلیق انواع خودرو ایرانی و خارجی, تهیه قطعات و لوازم خودرو های ایرانی می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های تعمیر و سرویس خودرو را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تعویض لنت ترمز

تعویض لنت ترمز انواع خودرو ایرانی

تعویض لنت خودروهای چینی و وارداتی لوکس

تعویض لنت عقب ماشین

تعویض لنت سرامیکی،

تعویض لنت آزبستی، نیمه فلزی و ارگانیک

تعویض انواع لنت در برندهای گلد، تکستار، بوش، ای ام سی، پارس لنت، ایساکو، سایپا و ...

نظرات کاربران

profile picture
امیر مهرپویا

نیرو پیگیری بودند کار رو دنبال میکردند و از بهترین قطعات استفاده کردند ازشون صمییمانه تشکر میکنم

profile picture
مهدی دوده

واقعا بی عیب و نقص واقعا سریع واقعا عالی و به صرفه هرچی بگم راجب تیم خوب هوم سرویز کم گفتم 2 تا شیشه سکوریت داشتم که لق شده بود و هر آن امکان داشت بشکنه نیرو خودشون رو سریع رسوندن و دمشون گرم

profile picture
اسدالله بنی ادم

کارشون حرف نداشت وسایل آسیب ندید و با نظم و دقت کار رو انجام دادن و به اصطلاح سمبل کاری نمیکردند و این خودش نقطه قوت هست

profile picture
نازیلا عمادی

کاربلد بودن خودشون زمانبندی خوبی برای کارها داشتند و با مهمان ها رفتار خوبی داشتند

شرایط تعویض لنت ماشین ایرانی و خارجی در محل

همیار می بایست ابتدا لنت ها را بررسی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به تعویض لنت خودرو نماید.

همیار موظف به ارایه فاکتور اقلام خریداری شده توسط وی می باشد.

همیار می بایست حتی المکان از قطعات دارای گارانتی برای تعمیر لوازم خودرو استفاده نماید و برگه گارانتی را به مشتری ارایه نماید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

کارواش در محل
کارواش در محل
قیمت از 250,000 الی 700,000 تومان
شارژ گاز کولر خودرو
شارژ گاز کولر خودرو
قیمت از 450,000 الی 1,000,000 تومان
تامین قطعات خودرو
تامین قطعات خودرو
قیمت از 300,000 الی 300,000 تومان
واکس و پولیش خودرو
واکس و پولیش خودرو
قیمت از 1,000,000 الی 1,900,000 تومان