banner

تعویض لنت ماشین

از 1146 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعویض انواع لنت ترمز در محل

قیمت تعویض لنت چرخ جلو

75,000 الی 95,000 تومان

قیمت تعویض لنت چرخ عقب

85,000 الی 110,000 تومان

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

شرایط تعویض لنت ماشین

همیار می بایست ابتدا لنت ها را بررسی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به تعویض لنت خودرو نماید.

همیار موظف به ارایه فاکتور اقلام خریداری شده توسط وی می باشد.

همیار می بایست حتی المکان از قطعات دارای گارانتی برای تعمیر لوازم خودرو استفاده نماید و برگه گارانتی را به مشتری ارایه نماید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

توضیحات سرویس

سوالات متداول

پادکست

نمونه کارهای همیاران هوم‌سرویز

همیاران

نظرات کاربران

​راههای تشخیص تمام شدن لنت ترمز

برای تشخیص خرابی لنت ترمز یا تشخیص تمام شدن لنت ترمز ابتدا باید با این قطعه حیاتی آشنا شوید. سیستم ترمز خودرو از تعدادی قطعات مصرفی تشکیل شده است که همه بعد از طی مدت زمان مشخص باید تعویض شوند. لنت ترمز مهم ترین قطعه در سیستم ترمز خودرو میباشد. تعویض لنت عقب ترمز به نوع خودرو، محل رانندگی و البته نوع رانندگی صاحب ماشین بستگی دارد.

صدای سوت کشیدن لنت

یکی از مواردی که قبل از عوض کردن لنت ماشین با آن مواجهه خواهیم شد. صدای سوت یا جیغ لنت ماشین است. البته گاهی با تعویض لنت جدید نیز با این صدا مواجه می شویم  که به نوع و کیفیت لنت ربط دارد. اما در صورتی که مدت طولانی از عوض کردن لنت خودرو میگذرد باید لنت ترمز بررسی شود. حداقل میزان لنت باید 6 میلیمتر باشد.

عدم عملکرد صحیح سیستم ترمز و کشیده شدن خودرو به یک سمت

زمانی که متوجه شوید که خودرو در هنگام نیاز، دیر ترمز میگیرد و دیر اقدام میکند و یا برای یک ترمز کوچک باید پایتان را تا آخر بر روی ترمز فشار دهید، اینها همه عوامل هشدار دهنده ای برای تعویض لنت ترمز هستند. در این مواقع متاسفانه حس ناامنی و عدم کنترل بر روی وسیله نقلیه به افراد القا می شود. متاسفانه گاهی در هنگام تعویض لنتهای جلو فقط یک لنت را عوض میکنیم. طی مرور زمان این کار موجب می شود که در هنگام ترمز کردن ماشین به یک سمت کشیده می شود در واقع علت کشیده شدن خودرو به یک سمت در هنگام ترمز گرفتن، عدم تعادل نیروی اصحکاک بین دو چرخ است و خودرو به سمتی که چرخ خودرو لنت بیشتری دارد کشیده می شود.

البته عللی مانند کم باد بودن تایر خودروها، ایراد در جلوبندی ماشین نیز از علت کشیده شدن ماشین به یک سمت هستند.

لرزش پدال خودرو در هنگام ترمز های معمولی

اگر خودرو دارای سیستم ترمز ABS میباشد در هنگام ترمزهای شدید، طبیعی است که شاهد لرزش پدال خودرو باشید. زیرا در سیستم ABS با اتصال و جدا شدن لنت به دیسک ترمز جلو از قفل شدن و لیز خوردن چرخ در هنگام ترمز های شدید جلوگیری میکند. اما اگر در هنگام ترمز عادی شاهد لرزش پدال باشید مطمننا ایراد از سیستم ترمز خودرو است. احتمالا ایراد از لنت ترمز است و باید جهت تعویض لنت ترمز به تعمیرکار خودرو مراجعه کنید.

تعویض لنت ترمز هر چند کیلومتر؟

سیستم ترمز خودرو به دو صورت کاسه ای و ترمز دیسکی هستند. در سیستم های ترمز قدیمی تر یا کاسه ای معمولا تا زمانی که توان ترمزگیری خودرو کم نمی شد و یا به اصطلاح ترمز خالی نمیکرد به فکر تعویض لنت ترمز پراید نمی افتادند. معمولا برای تعویض لنت ترمز پراید از این روش استفاده می کردند.

 اما خوب روش های بهتر دیگری برای مطلع شدن از زمان تعویض لنت جلو پراید یا لنت جلو تیبا ، یا زمان تعویض لنت ترمز پژو405 ، زمان تعویض لنت پژو 206 ، زمان تعویض لنت L90 و زمان تعویض لنت پژو پارس وجود دارد. ازین بابت ما این موارد را با هم مثال زدیم که همه از سیستم هیدرولیکی ترمز پشتیبانی می کنند. بدین ترتیب که شما با بررسی سطح روغن ترمز (مشروط بر اینکه خودرو اصلا نشتی روغن نداشته باشد) اگر سطح روغن ترمز کم شود هشداری میباشد که زمان تعویض لنت ترمز است.

خوشبختانه در سیستم ترمزهای دیسکی در خودروهای جدید که ترمز ABS دارند، یک هشدار دهنده نصب شده است. تمام لنتهای ترمز دارای سیستم برق مثبت هستند که در زمان تمام شدن لنت ترمز تیبا ارتباط برق با دیسک ترمز جلو ماشین برقرار می شود و در این زمان چراغ ترمز ماشین روشن می شود. به طور کلی لنت جلو پراید بین 20 تا 30 هزار کیلومتر باید تعویض شوند. تعویض لنت عقب ترمز که بر روی چرخ عقب نصب می شوند و با ترمز دستی در خودروهایی مانند 206 و تیبا و انواع پژو 405 و پژو پارس فعال می شوند، طول عمر بیشتری دارند. معمولا بین 70 تا 100 هزار کیلومتر پیشنهاد می شود که به تعویض لنت عقب پژو 405 پرداخته شود.

طول عمر لنت ترمز

عوامل متعددی بر طول عمر لنت تیبا و پراید یا سایر انواع خودرو تاثیرگزار هستند.البته زمان یا کیلومتر مشخصی را نمیتوان به تعویض لنت پراید یا هر خودرو دیگری اختصاص داد. طول عمر این قطعه به نوع رانندگی فرد و نحوه ی استفاده فرد از ماشین بستگی دارد. به طور مثال اگر در سرعت های بالا ترمزهای شدید گرفته شود طبعا عمر لنت ترمز کاهش پیدا میکند.

همچنین اگر از خودرو برای رانندگی های بین شهری استفاده می کنید و مدت زمان کمتری در ترافیک هستید طول عمر لنت ترمز بیشتر میشود. همچنین تعداد سرنشینان خودرو و بالا رفتن وزن خودرو نیز از عوامل موثر بر زمان عوض کردن لنت ماشین هستند. زیرا وزن بالا موجب می شود که فشار بیشتری بر روی لنت ترمز ماشین وارد شود. همچنین نوع لنت و کیفیت لنت نیز در زمان عوض کردن لنت ترمز ماشین تاثیرگزار است. 

انواع لنت ترمز

در طراحی و ساخت انواع لنت ترمز معمولا دو عامل بسیار مورد توجه قرار میگیرد. یک، نرم بودن لنت ترمز و دومین مورد ضریب اصطحکاک لنت ترمز میباشد. انواع لنت ترمز ها با به لنت ترمز بدون آزبست ارگانیک، لنت ترمز سرامیکی و لنت ترمز نیمه فلز اشاره کرد.

لنت ترمز بدون آزبست ارگانیک بسیار مناسب برای دماهای پایین هستند و در دماهای بالا تجزیه می شوند و بوی بدی تولید میکنند.

لنت ترمز سرامیکی از طول عمر بالا و دوام بالاتری برخوردارند.همچنین لنت ترمز سرامیکی بسیار مناسب در دماهای بالا هستند و از مزیت بیصدایی برخوردارند.بهترین لنت ترمز لنتهای نیمه فلزی سرامیکی هستند. البته تنها ایراد وارده در عوض کردن لنت ترمز خودرو قیمت بالای لنت ترمز سرامیکی میباشد که در مقایسه با کیفیت آنها تقریبا دور از ذهن نیست.


لنت ترمز نیمه فلزی نیز از انواع پر کاربرد دیگری است که از تمام مزیت های بیان شده برخوردار است. قیمت لنت ترمز فلزی از نوع لنت ترمز ارگانیک و یا لنت ترمز تمام فلزی اندکی بالاتر است. 

تعویض لنت ترمز سیار در تهران

تعویض لنت ترمز سیار در تهران یکی از دهها خدمات سیار تعمیرات خودرو هوم سرویز است که به وسیله ماهرترین خدمات امداد خودرو و مکانیک سیار تهران انجام می شود. با توجه به اهمیت عوض کردن لنت ماشین در امنیت افراد در صورت نیاز اصلا ریسک انتقال ماشین به تعمیرگاه را به جان نخرید و با کمک هوم سرویز به انجام تعویض لنت عقب ترمز در محل بپردازید. تیم هوم سرویز با توجه به نوع خودرو شما بهترین اقلام را با توجه به خواسته شما تامین میکنند و در کمترین زمان ممکن برای تعویض لنت ترمز در محل در کنار شما خواهند بود.

هزینه تعویض لنت خودرو در محل هوم سرویز

هزینه تعویض لنت خودرو در محل به نوع خودرو و قیمت لنت خودرو و همچنین تعداد لنت بستگی دارد. به طور کل بر خلاف نظر خیلی از افراد، که هزینه تعمیرات خودرو و قیمت تعویض لنت خودرو در محل، بالاتر از انتقال به تعمیرگاه می شود، باید بین کنیم که این کاملا تصور اشتباهی است. در واقع شما برای انتقال خودرو به تعمیرگاه وقت و هزینه بنزین و غیره پرداخت میکنید در صورتی که میتوانید در ساعات استراحت در منزل یا در محل کارتان به امور مربوط به خودرویتان هم رسیدگی کنید. تمام قطعات تعویضی از بهترین لنت ترمز موجود در بازار با نازلترین قیمت میباشند.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

همیاران سرویس تعویض لنت ماشین

 نظرات کاربران

profile picture
احمد رستم پور
3 روز پیش |محمد امانی

کارشون بینظیره عالی بودن تو کارشون اخلاقا حرفه ای کار عالی بود

profile picture
طیبه صفایی
4 روز پیش |مهدی میرامانی

من خیلی راضی بودم هم کار خوب تحویل دادن لوازمو قیمت مناسب آوردن و اجرت کارشونم خیلی مناسب بود عالی از همه نظر

profile picture
مهدی اقاکثیری
4 روز پیش |مهدی گلوی

واقعا عالی از شما هم ممنونم خیلی کار تمیز و با اخلاق بودن

profile picture
سعید سلیمانی

عالی بود کارشون و بسیار انسان شریف و دوست داشتنی ای بودن در کارشون بسیار مهارت داشتن

خدمات مرتبط

کارواش در محل
کارواش در محل
قیمت از 150,000 الی 400,000 تومان
شارژ گاز کولر خودرو
شارژ گاز کولر خودرو
قیمت از 80,000 الی 200,000 تومان
تامین قطعات خودرو
تامین قطعات خودرو
قیمت از 80,000 الی 200,000 تومان
واکس و پولیش خودرو
واکس و پولیش خودرو
قیمت از 600,000 الی 900,000 تومان