تعویض لنت ترمز

تعویض لنت ترمز

از 1146 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعویض لنت ترمز در پاییز 1401 چقدر است؟

قیمت تعویض لنت چرخ جلو

85,000 الی 115,000 تومان

قیمت تعویض لنت چرخ عقب

95,000 الی 120,000 تومان

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

تعویض لنت ترمز در محل

سیستم ترمز خودرو از تعدادی قطعات مصرفی تشکیل شده است که همه بعد از طی مدت زمان مشخص باید تعویض شوند. زمان تعویض لنت ترمز نیز که از مهم ترین قطعه در سیستم ترمز خودرو است باید در موعد مشخص انجام شود. زمان تعویض لنت ماشین به نوع خودرو، محل رانندگی و البته نوع رانندگی صاحب ماشین بستگی دارد. در ادامه به نشانه های تمام شدن لنت ماشین و عوامل موثر بر قیمت تعویض لنت ترمز در محل می پردازیم.

نشانه تعویض لنت خودرو

همانطور که می دانید یکی از قسمت‌های مهم سیستم ترمز ماشین، لنت ترمز ماشین است. این قطعه با ایجاد اصطکاک در کاسه ترمز، شتاب منفی بالاتر از قدرت موتور ایجاد می کند تا بتواند خودرو را در سرعت های مختلف کنترل کند. به عبارت دیگر لنت ترمز خودرو با ایجاد اصطکاک انرژی حرکتی چرخ ها را به انرژی حرارتی تبدیل می کند و سرعت خودرو را کاهش می دهد. در ادامه به نشانه تعویض لنت خودرو می پردازیم.

تعویض لنت ترمز : صدای سوت کشیدن لنت

یکی از مواردی که قبل از عوض کردن لنت ماشین در محل با آن مواجهه خواهیم شد. صدای سوت یا جیغ لنت ماشین است. البته گاهی با تعویض لنت ماشین جدید نیز با این صدا مواجه می شویم که به نوع و کیفیت لنت ربط دارد. اما در صورتی که مدت طولانی از عوض کردن لنت خودرو می گذرد باید لنت ترمز بررسی شود. حداقل میزان لنت باید 6 میلیمتر باشد.

تعویض لنت ماشین در محل : نگرفتن ترمز و کشیده شدن خودرو به یک سمت

زمانی که متوجه شوید که خودرو در هنگام نیاز، دیر ترمز می گیرد و دیر اقدام می کند و یا برای یک ترمز کوچک باید پایتان را تا آخر بر روی ترمز فشار دهید، اینها همه عوامل هشدار دهنده ای برای تعویض لنت ترمز هستند. در این مواقع متاسفانه حس ناامنی و عدم کنترل بر روی وسیله نقلیه به افراد القا می شود. متاسفانه گاهی در هنگام تعویض لنت جلو فقط یک لنت را عوض می کنیم. طی مرور زمان این کار موجب می شود که در هنگام ترمز کردن ماشین به یک سمت کشیده می شود در واقع علت کشیده شدن خودرو به یک سمت در هنگام ترمز گرفتن، عدم تعادل نیروی اصحکاک بین دو چرخ است و خودرو به سمتی که چرخ خودرو لنت بیشتری دارد کشیده می شود.

البته عللی مانند کم باد بودن تایر خودروها، ایراد در جلوبندی ماشین نیز از علت کشیده شدن ماشین به یک سمت هستند. که قبل از تعویض لنت خودرو در محل باید این موارد بررسی شوند.

تعویض لنت جلو : لرزش پدال خودرو در هنگام ترمز های معمولی

اگر خودرو دارای سیستم ترمز ABS می باشد در هنگام ترمزهای شدید، طبیعی است که شاهد لرزش پدال خودرو باشید. زیرا در سیستم ABS با اتصال و جدا شدن لنت به دیسک ترمز جلو از قفل شدن و لیز خوردن چرخ در هنگام ترمزهای شدید جلوگیری می کند. اما اگر در هنگام ترمز عادی شاهد لرزش پدال باشید مطمننا ایراد از سیستم ترمز خودرو است. احتمالا ایراد از لنت ترمز است و باید جهت تعویض لنت ترمز جلو به تعمیرکار خودرو مراجعه کنید.

تعویض لنت ترمز هر چند کیلومتر؟

سیستم ترمز خودرو به دو صورت کاسه ای و ترمز دیسکی هستند. در سیستم های ترمز قدیمی تر یا کاسه ای معمولا تا زمانی که توان ترمزگیری خودرو کم نمی شد و یا به اصطلاح ترمز خالی نمی کرد به فکر تعویض لنت ترمز پراید نمی افتادند. مخصوصا برای تعویض لنت ترمز پراید از این روش استفاده می کردند.

اما خوب روش های بهتر دیگری برای مطلع شدن از زمان تعویض لنت جلو پراید یا لنت جلو تیبا، یا زمان تعویض لنت ماشین 405 ، زمان تعویض لنت پژو 206 ، زمان تعویض لنت L90 و زمان تعویض لنت ماشین پژو پارس وجود دارد. ازین بابت ما این موارد را با هم مثال زدیم که همه از سیستم هیدرولیکی ترمز پشتیبانی می کنند. بدین ترتیب که شما با بررسی سطح روغن ترمز (مشروط بر اینکه خودرو اصلا نشتی روغن نداشته باشد) اگر سطح روغن ترمز کم شود هشداری می باشد که زمان تعویض لنت ترمز عقب است.

خوشبختانه در سیستم ترمزهای دیسکی در خودروهای جدید که ترمز ABS دارند، یک هشدار دهنده نصب شده است. تمام لنتهای ترمز دارای سیستم برق مثبت هستند که در زمان تمام شدن لنت ترمز تیبا ارتباط برق با دیسک ترمز جلو ماشین برقرار می شود و در این زمان چراغ ترمز ماشین روشن می شود. به طور کلی لنت جلو پراید بین 20 تا 30 هزار کیلومتر باید تعویض شوند.

زمان تعویض لنت عقب خودرو

تعویض لنت عقب ترمز که بر روی چرخ عقب نصب می شوند و با ترمز دستی در خودروهایی مانند 206 و تیبا و انواع پژو 405 و پژو پارس فعال می شوند، طول عمر بیشتری دارند. معمولا بین 70 تا 100 هزار کیلومتر پیشنهاد می شود که به تعویض لنت عقب پژو 405 پرداخته شود.

در سیستم های هیدرولیکی از روی کاهش مخزن روغن می توان متوجه زمان تعویض لنت ترمز عقب شد در ترمزهای سیستم ABS خطای اتوماتیک به راننده هشدار می دهد.

تعویض لنت ترمز در محل

عوامل متعددی بر طول عمر لنت خودرو تاثیرگزار هستند.البته زمان یا کیلومتر مشخصی را نمی توان به تعویض لنت عقب پراید یا هر خودرو دیگری اختصاص داد. طول عمر این قطعه به نوع رانندگی فرد و نحوه ی استفاده فرد از ماشین بستگی دارد. به طور مثال اگر در سرعت های بالا ترمزهای شدید گرفته شود طبعا عمر لنت ترمز کاهش پیدا می کند.

همچنین اگر از خودرو برای رانندگی های بین شهری استفاده می کنید و مدت زمان کمتری در ترافیک هستید طول عمر لنت ترمز بیشتر می شود. همچنین تعداد سرنشینان خودرو و بالا رفتن وزن خودرو نیز از عوامل موثر بر زمان عوض کردن لنت ماشین هستند. زیرا وزن بالا موجب می شود که فشار بیشتری بر روی لنت ترمز ماشین وارد شود. همچنین نوع لنت و کیفیت لنت نیز در زمان عوض کردن لنت ترمز ماشین تاثیرگزار است. در صورتی که در هر گروه از موارد بالا هستید می توانید از خدمات تعویض لنت ترمز در محل استفاده کنید و ایمنی خود و سرنشینانتان را تامین کنید.

انواع لنت ماشین

در طراحی و ساخت انواع لنت ماشین معمولا دو عامل بسیار مورد توجه قرار می گیرد. یک، نرم بودن لنت خودرو و دومین مورد ضریب اصطحکاک لنت ترمز می باشد. انواع لنت ترمز ها با به لنت ترمز بدون آزبست ارگانیک، لنت ترمز سرامیکی و لنت ترمز نیمه فلز اشاره کرد.

  • لنت ترمز بدون آزبست ارگانیک بسیار مناسب برای دماهای پایین هستند و در دماهای بالا تجزیه می شوند و بوی بدی تولید می کنند.
  • لنت ترمز سرامیکی از طول عمر بالا و دوام بالاتری برخوردارند.همچنین لنت ترمز سرامیکی بسیار مناسب در دماهای بالا هستند و از مزیت بی صدایی برخوردارند. بهترین لنت ترمز لنتهای نیمه فلزی سرامیکی هستند. البته تنها ایراد وارده در عوض کردن لنت ترمز خودرو قیمت بالای لنت ترمز سرامیکی می باشد که در مقایسه با کیفیت آنها تقریبا دور از ذهن نیست.
  • لنت ترمز نیمه فلزی نیز از انواع پر کاربرد دیگری است که از تمام مزیت های بیان شده برخوردار است. قیمت لنت ترمز فلزی از نوع لنت ترمز ارگانیک و یا لنت ترمز تمام فلزی اندکی بالاتر است.

هزینه تعویض لنت ترمز به چه مواردی بستگی دارد؟

هزینه تعویض لنت ترمز خودرو در محل به نوع خودرو و قیمت لنت و همچنین تعداد لنت مورد نیاز بستگی دارد. به طور کل بر خلاف نظر خیلی از افراد، که هزینه تعمیرات خودرو و قیمت تعویض لنت خودرو در محل، بالاتر از انتقال به تعمیرگاه می شود، باید بیان کنیم که این کاملا تصور اشتباهی است. در واقع شما برای انتقال خودرو به تعمیرگاه وقت و هزینه بنزین و غیره پرداخت می کنید در صورتی که می توانید در ساعات استراحت در منزل یا در محل کارتان به امور مربوط به خودرویتان هم رسیدگی کنید. جهت اطلاع از قیمت لنت ماشین و هزینه تعویض لنت ترمز ماشین می توانید به صورت رایگان از تعمیرکاران هوم سرویز قیمت بگیرید.

تعویض لنت ترمز سیار را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

تعویض لنت ترمز در محل یکی از دهها خدمات سیار تعمیرات خودرو هوم سرویز است که به وسیله ماهرترین افراد امداد خودرو انجام می شود. با توجه به اهمیت عوض کردن لنت ماشین در امنیت افراد در صورت نیاز اصلا ریسک انتقال ماشین به تعمیرگاه را به جان نخرید و با کمک هوم سرویز به انجام تعویض لنت عقب ترمز در محل بپردازید. تیم هوم سرویز با توجه به نوع خودرو شما بهترین اقلام را با توجه به خواسته شما تامین می کنند و در کمترین زمان ممکن برای تعویض لنت ترمز در محل در کنار شما خواهند بود.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تعویض لنت ترمز و همچنین ارایه خدمات تعویض لنت ترمز انواع خودرو ایرانی نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات تعمیر خودرو ارائه می دهد که شامل تعویض انواع چراغ هالوژنی، زنون، لیزری، led و نئونی خودرو در محل, تعویض باتری خودرو در محل, تعویض وایر شمع انواع خودروهای ایرانی , تست دیاگ خودرو و عیب یابی سریع خودرو در محل, خدمات صافکاری و نقاشی انواع ماشین لوکس و ایرانی , تعمیرات تخصصی انواع خودروهای بنزینی، گازوئیلی و هیبریدی, سپر سازی و تعویض انواع سپر خودرو ایرانی, تعمیر جلوبندی و تعمیر سیستم تعلیق انواع خودرو ایرانی و خارجی, تهیه قطعات و لوازم خودرو های ایرانی می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های تعمیر و سرویس خودرو را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تعویض لنت ترمز

تعویض لنت ترمز انواع خودرو ایرانی

تعویض لنت خودروهای چینی و وارداتی لوکس

تعویض لنت عقب ماشین

تعویض لنت سرامیکی،

تعویض لنت آزبستی، نیمه فلزی و ارگانیک

تعویض انواع لنت در برندهای گلد، تکستار، بوش، ای ام سی، پارس لنت، ایساکو، سایپا و ...

نظرات کاربران

profile picture
مریم تورانی

خیلی سریع و فرز کار کردند تو 4 ساعت همه جارو برق انداختن دستشون درد نکنه هردفعه با ایشون سرویس میخواهم

profile picture
مصطفی محسنی

خیلی خوب بودند وبه طور کامل و با دقت نظافت را انجام دادند

profile picture
الهام مربان

خیلی ازشون راضی بودم اسم ایشونو گذاشتم جزء منتخبینم که هربار با ایشون سرویس بگیرم ممنونم

profile picture
حسین تقی

هم از لحاظ خوش قولی هم از لحاظ کیفیت قطعه ایی که استفاده کردند عالی بود واقعا منظم و مرتب کارو انجام دادند

شرایط تعویض لنت ماشین ایرانی و خارجی در محل

همیار می بایست ابتدا لنت ها را بررسی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به تعویض لنت خودرو نماید.

همیار موظف به ارایه فاکتور اقلام خریداری شده توسط وی می باشد.

همیار می بایست حتی المکان از قطعات دارای گارانتی برای تعمیر لوازم خودرو استفاده نماید و برگه گارانتی را به مشتری ارایه نماید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

کارواش در محل
کارواش در محل
قیمت از 200,000 الی 1,000,000 تومان
شارژ گاز کولر خودرو
شارژ گاز کولر خودرو
قیمت از 300,000 الی 900,000 تومان
تامین قطعات خودرو
تامین قطعات خودرو
قیمت از 80,000 الی 200,000 تومان
واکس و پولیش خودرو
واکس و پولیش خودرو
قیمت از 550,000 الی 1,500,000 تومان

خدمات تعویض لنت ترمز در این شهرها ارائه می شود: