تعویض لنت ترمز

تعویض لنت ترمز

از 1146 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعویض لنت ترمز در بهار 1403 چقدر است؟

قیمت تعویض لنت چرخ جلو خودرو ایرانی

300,000 تومان

قیمت تعویض لنت چرخ عقب خودرو ایرانی

500,000 تومان

قیمت تعویض لنت چرخ جلو خودرو خارجی

500,000 الی 700,000 تومان

قیمت تعویض لنت چرخ عقب خودرو خارجی

500,000 الی 1,000,000 تومان

قیمت حداقل دستمزد و کارشناسی

250,000 تومان

متوسط قیمت310,750 تومانکمینه قیمت300,000 تومانبیشینه قیمت950,000 تومان

آنچه درباره تعویض لنت ترمز خواهید خواند

 • ​تعویض لنت ترمز در محل
 • نحوه استفاده از خدمات تعویض لنت ترمز سیار هوم سرویز چگونه است؟
 • نشانه تعویض لنت خودرو
 • برای تعویض لنت باید کجا رفت؟
 • تعویض لنت ترمز هر چند کیلومتر؟
 • انواع لنت ماشین
 • زمان تعویض لنت عقب
 • تعویض لنت ترمز در محل
 • مزایای استفاده از خدمات تعویض لنت ترمز سیار
 • تعویض لنت سیار چگونه انجام می شود؟
 • هزینه تعویض لنت ترمز به چه مواردی بستگی دارد؟
 • تعویض لنت ترمز سیار را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

تعویض لنت ترمز در محل

تعویض لنت ترمز از مهم ترین اقداماتی است که باید در موعدهای زمانی مشخص انجام شود. سیستم ترمز خودرو از تعدادی قطعات مصرفی تشکیل شده است که همه بعد از طی مدت زمان مشخص باید تعویض شوند. زمان تعویض لنت ترمز در هر خودرویی متفاوت است. زمان تعویض لنت ماشین به نوع خودرو، محل رانندگی و البته نوع رانندگی صاحب ماشین بستگی دارد. در ادامه به نشانه های تمام شدن لنت ماشین و عوامل موثر بر هزینه تعویض لنت ترمز در محل می پردازیم.

نحوه استفاده از خدمات تعویض لنت ترمز سیار هوم سرویز چگونه است؟

در صورتی که نیاز به تعویض لنت ترمز در محل دارید می توانید روی خدمات هوم سرویز کنید. تنها کافیست مراحل زیر را طی کنید تا برترین مکانیک سیار در محل حاضر شوند.

· ثبت درخواست تعویض لنت شبانه روزی

جهت ثبت درخواست برای تعویض لنت سیار تنها کافیست از طریق سایت، اپلیکیشن و تماس مستقیم درخواست خودتان را ثبت کنید. در ثبت درخواست اولیه نوع خودرو، تعویض لنت ترمز عقب و یا تعویض لنت جلو تعیین می شود.

· تماس همیاران جهت ارائه توضیحات تکمیلی

پس از ثبت درخواست متخصصین جهت اطلاع دقیق از وضعیت خودرو و همچنین نوع لنت مورد نیاز و همچنین هزینه تعویض لنت ترمز در محل تماس گرفته و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

· اعزام متخصصین به محل جهت ارائه خدمات تعویض لنت سیار

پس از توضیحات و توافقات نهایی متخصصین در محل حاضر شده و انواع لنت ترمز را در محل تعویض نموده و هزینه پس از ارائه خدمات دریافت می شود.

نشانه تعویض لنت خودرو

همانطور که می دانید یکی از قسمت‌های مهم سیستم ترمز ماشین، لنت ترمز ماشین است. این قطعه با ایجاد اصطکاک در کاسه ترمز، شتاب منفی بالاتر از قدرت موتور ایجاد می کند تا بتواند خودرو را در سرعت های مختلف کنترل کند. به عبارت دیگر لنت ترمز خودرو با ایجاد اصطکاک انرژی حرکتی چرخ ها را به انرژی حرارتی تبدیل می کند و سرعت خودرو را کاهش می دهد. در طی تکرار این عمل لنت ها به مرور زمان ساییده می شوند و ضخامت خود را از دست می دهند و کارایی و تاثیر اولیه خود را از دست می دهند. بهترین راهکار بررسی لنت ترمز است و یا به نشانه هایی که در اثر کم شدن لنت خود را نشان می دهند باید توجه شود. در ادامه به نشانه تعویض لنت خودرو می پردازیم.

· صدای سوت کشیدن لنت اولین نشانه برای تعویض لنت ترمز

یکی از مواردی که قبل از عوض کردن لنت ماشین در محل با آن مواجهه خواهیم شد. صدای سوت یا جیغ لنت ماشین است. البته گاهی با تعویض لنت ماشین جدید نیز با این صدا مواجه می شویم که به نوع و کیفیت لنت ربط دارد. اما در صورتی که مدت طولانی از عوض کردن لنت خودرو می گذرد باید لنت ترمز بررسی شود. حداقل میزان لنت باید 6 میلیمتر باشد.

· نگرفتن ترمز موثر و کشیده شدن خودرو به یک سمت نشانه نیاز به تعویض لنت ماشین

زمانی که متوجه شوید که خودرو در هنگام نیاز، دیر ترمز می گیرد و دیر اقدام می کند و یا برای یک ترمز کوچک باید پایتان را تا آخر بر روی ترمز فشار دهید، اینها همه عوامل هشدار دهنده ای برای تعویض لنت ترمز هستند. در این مواقع متاسفانه حس ناامنی و عدم کنترل بر روی وسیله نقلیه به افراد القا می شود. متاسفانه گاهی در هنگام تعویض لنت جلو فقط یک لنت را عوض می کنیم. طی مرور زمان این کار موجب می شود که در هنگام ترمز کردن ماشین به یک سمت کشیده می شود در واقع علت کشیده شدن خودرو به یک سمت در هنگام ترمز گرفتن، عدم تعادل نیروی اصحکاک بین دو چرخ است و خودرو به سمتی که چرخ خودرو لنت بیشتری دارد کشیده می شود.

البته عللی مانند کم باد بودن تایر خودروها، نیاز به تعمیرات جلوبندی ماشین نیز از علت کشیده شدن ماشین به یک سمت هستند. که قبل از تعویض لنت ترمز در محل باید این موارد بررسی شوند.

· لرزش پدال خودرو در هنگام ترمز های معمولی

اگر خودرو دارای سیستم ترمز ABS می باشد در هنگام ترمزهای شدید، طبیعی است که شاهد لرزش پدال خودرو باشید. زیرا در سیستم ABS با اتصال و جدا شدن لنت به دیسک ترمز جلو از قفل شدن و لیز خوردن چرخ در هنگام ترمزهای شدید جلوگیری می کند. اما اگر در هنگام ترمز عادی شاهد لرزش پدال باشید مطمننا ایراد از سیستم ترمز خودرو است. احتمالا ایراد از لنت ترمز است و باید جهت تعویض لنت ترمز جلو به تعمیرکار خودرو مراجعه کنید.

برای تعویض لنت باید کجا رفت؟

شاید برایتان سوال باشد که برای تعویض لنت ترمز باید کجا بروید؟ یا بهترین لنت ترمز چیست؟ خوشبختانه با کمک هوم سرویز دیگر نیاز نیست که جایی بروید بلکه بهترین متخصصین با تجهیزات در محل حاضر شده و تعویض لنت ترمز پراید و انواع خودروهای ایرانی، چینی و خودروهای لوکس را در محل انجام می دهند.

تعویض لنت ترمز هر چند کیلومتر؟

سیستم ترمز خودرو به دو صورت کاسه ای و ترمز دیسکی هستند. در سیستم های ترمز قدیمی تر یا کاسه ای معمولا تا زمانی که توان ترمزگیری خودرو کم نمی شد و یا به اصطلاح ترمز خالی نمی کرد به فکر تعویض لنت ترمز پراید نمی افتادند. مخصوصا برای تعویض لنت ترمز پراید از این روش استفاده می کردند.

اما خوب روش های بهتر دیگری برای مطلع شدن از زمان تعویض لنت جلو پراید یا لنت جلو تیبا، یا زمان تعویض لنت ترمز 405، زمان تعویض لنت پژو 206، پژو پارس و ... وجود دارد. ازین بابت ما این موارد را با هم مثال زدیم که همه از سیستم هیدرولیکی ترمز پشتیبانی می کنند. بدین ترتیب که شما با بررسی سطح روغن ترمز (مشروط بر اینکه خودرو اصلا نشتی روغن نداشته باشد) اگر سطح روغن ترمز کم شود هشداری می باشد که زمان تعویض لنت ترمز عقب است.

خوشبختانه در سیستم ترمزهای دیسکی در خودروهای جدید که ترمز ABS دارند، یک هشدار دهنده نصب شده است. تمام لنتهای ترمز دارای سیستم برق مثبت هستند که در زمان تمام شدن لنت ترمز ارتباط برق با دیسک ترمز جلو ماشین برقرار می شود و در این زمان چراغ ترمز ماشین روشن می شود. به طور کلی لنت جلو پراید بین 20 تا 30 هزار کیلومتر باید تعویض شوند.

انواع لنت ماشین

انواع لنت ترمز ماشین بر اساس نرم بودن لنت و ضریب اسطحکاک لنت تقسیم بندی می شوند. انواع لنت ترمز به لنت ترمز بدون آزبست، لنت ترمز سرامیکی و لنت ترمز نیمه فلز تقسیم می شوند. در ادامه به معرفی خصوصیات آنها می پردازیم.

 • لنت ترمز بدون آزبست مناسب برای آب و هوای سردسیری است. استفاده از این لنت ترمز در دماهای بالا موجب می شود تجزیه شده و بوی بدی بدهند.
 • لنت ترمز سرامیکی طول عمر بیشتری دارد و برای آب و هوای گرم مناسب تر است. البته هزینه تعویض لنت ترمز سرامیکی نسبت به نمونه های دیگر بیشتر است.
 • لنت ترمز نیمه فلزی نیز کیفیت بالایی دارد و هزینه تعویض لنت ترمز نیمه فلزی نسبت به نمونه های دیگر بیشتر است. اما با توجه به طول عمر بالا به صرفه تر است.

زمان تعویض لنت عقب

تعویض لنت ترمز عقب که بر روی چرخ عقب نصب می شوند و با ترمز دستی در خودروهایی مانند 206 و تیبا و انواع پژو 405 و پژو پارس فعال می شوند، طول عمر بیشتری دارند. معمولا بین 70 تا 100 هزار کیلومتر پیشنهاد می شود که به تعویض لنت عقب پژو 405 پرداخته شود.

در سیستم های هیدرولیکی از روی کاهش مخزن روغن می توان متوجه زمان تعویض لنت ترمز عقب شد در ترمزهای سیستم ABS خطای اتوماتیک به راننده هشدار می دهد.

تعویض لنت ترمز در محل

عوامل متعددی بر طول عمر لنت خودرو تاثیرگزار هستند.البته زمان یا کیلومتر مشخصی را نمی توان به تعویض لنت عقب پراید یا هر خودرو دیگری اختصاص داد. طول عمر این قطعه به نوع رانندگی فرد و نحوه ی استفاده فرد از ماشین بستگی دارد. به طور مثال اگر در سرعت های بالا ترمزهای شدید گرفته شود طبعا عمر لنت ترمز کاهش پیدا می کند.

همچنین اگر از خودرو برای رانندگی های بین شهری استفاده می کنید و مدت زمان کمتری در ترافیک هستید طول عمر لنت ترمز بیشتر می شود. همچنین تعداد سرنشینان خودرو و بالا رفتن وزن خودرو نیز از عوامل موثر بر زمان عوض کردن لنت ماشین هستند. زیرا وزن بالا موجب می شود که فشار بیشتری بر روی لنت ترمز ماشین وارد شود. همچنین نوع لنت و کیفیت لنت نیز در زمان عوض کردن لنت ترمز ماشین تاثیرگزار است. در صورتی که در هر گروه از موارد بالا هستید می توانید از خدمات تعویض لنت ترمز در محل استفاده کنید و ایمنی خود و سرنشینانتان را تامین کنید.

مزایای استفاده از خدمات تعویض لنت ترمز سیار

عوامل زیادی بر کیفیت لنت ترمز و طول عمر آن تاثیر دارد. نوع لنتی که به کار می رود و نحوه نصب آن بسیار اهمیت دارد. استفاده از خدمات تعویض لنت سیار مزایای زیادی دارد که در ادامه تعدادی از آنها را بیان می کنیم.

 • تعویض لنت ترمز سیار موجب صرفه جویی در زمان و هزینه می شود.
 • همچنین با مراجعه متخصصین به محل هر گونه ایراد احتمالی دیگر به خوبی شناسایی می شود.
 • اعلام هزینه تعویض لنت مشخص یکی دیگر از مزیت های خدمات تعویض لنت ماشین هوم سرویز است که با هزینه های نجومی مواجه نخواهید شد.
 • تعویض لنت شبانه روزی مورد نهایی است که در هر ساعاتی از شبانه روز نیاز به خدمات فوری از قبیل پنچرگیری فوری در محل و سایر خدمات داشته باشید می توانید از کمک همیاران هوم سرویز بهره مند شوید.

تعویض لنت سیار چگونه انجام می شود؟

شاید برایتان جالب باشد انواع خدمات تعمیرات خودرو، تعویض روغن ماشین در محل و غیر با همان کیفیت در تعمیرگاه ها در محل ارائه می شود بدون آنکه دغدغه حضور در تعمیرگاه ها و معطلی های بعدی را داشته باشید. خدمات تعویض لنت سیار نیز به راحتی در محل انجام می شود. البته روند تعویض لنت سیار در چرخ های عقب و جلو باهم تفاوت دارند. همچنین اگر لنت دارید و تنها می خواهید خدمات تعویض لنت را دریافت کنید روی ما حساب کنید. تعویض لنت در محل شامل مراحل زیر است.

 • باز کردن چرخ ها
 • خارج کردن لنت های کهنه
 • تمیز کردن پستونهای ترمز
 • شلنگ های ترمز و دیسک باید به خوبی بررسی شوند
 • جایگزینی لنت جدید
 • رگلاژ سیستم ترمز

هزینه تعویض لنت ترمز به چه مواردی بستگی دارد؟

هزینه تعویض لنت ترمز خودرو در محل به موارد متعددی وابسته است. از این رو نمی توان مبلغ ثابتی را به عنوان قیمت تعویض لنت ترمز سیار اختصاص داد در ادامه به معرفی عوامل موثر بر هزینه تعویض لنت ترمز در محل می پردازیم.

· نوع خودرو بر هزینه ترمز تاثیر دارد

انواع خودرو لنت های متنوعی نیاز دارند. طبیعتا هزینه تعویض لنت پراید با هزینه تعویض لنت 206 و یا سایر خودروها یکسان نخواهد بود.

· نوع لنت و تاثیر آن بر اجرت تعویض لنت در محل

همانطور که گفته شد انواع لنت با ضریب اصطحکاک متفاوت قیمت متفاوتی دارند. از این رو نوع لنت بر اجرت تعویض لنت ترمز تاثیر دارد.

· تعداد لنت

مورد نهایی تعداد لنت مورد نیاز است که هزینه تعویض لنت ترمز را تغییر می دهد. طبیعتا در صورت نیاز به تعویض لنت عقب و جلو هزینه ها بیشتر می شود.

به طور کل بر خلاف نظر خیلی از افراد، که قیمت تعویض لنت خودرو در محل، بالاتر از انتقال به تعمیرگاه می شود، باید بیان کنیم که این کاملا تصور اشتباهی است. در واقع شما برای انتقال خودرو به تعمیرگاه وقت و هزینه بنزین و غیره پرداخت می کنید در صورتی که می توانید در ساعات استراحت در منزل یا در محل کارتان به امور مربوط به خودرویتان هم رسیدگی کنید. جهت اطلاع از قیمت لنت ماشین و هزینه تعویض لنت ترمز ماشین می توانید به صورت رایگان از تعمیرکاران هوم سرویز قیمت بگیرید.

تعویض لنت ترمز سیار را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

تعویض لنت ترمز شبانه روزی یکی از دهها خدمات سیار تعمیرات خودرو هوم سرویز است که به وسیله ماهرترین افراد امداد خودرو انجام می شود. با توجه به اهمیت عوض کردن لنت ماشین در امنیت افراد در صورت نیاز اصلا ریسک انتقال ماشین به تعمیرگاه را به جان نخرید و با کمک هوم سرویز به انجام تعویض لنت عقب ترمز در محل بپردازید. تیم هوم سرویز با توجه به نوع خودرو شما بهترین اقلام را با توجه به خواسته شما تامین می کنند و در کمترین زمان ممکن برای تعویض لنت ترمز در محل در کنار شما خواهند بود.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تعویض لنت ترمز و همچنین ارایه خدمات تعویض لنت ترمز انواع خودرو ایرانی نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات تعمیر خودرو ارائه می دهد که شامل تعویض چراغ هالوژنی، زنون، لیزری، led و نئونی خودرو در محل, تعویض باتری خودرو در محل, تعویض وایر شمع انواع خودروهای ایرانی , تست دیاگ خودرو و عیب یابی سریع خودرو در محل, خدمات صافکاری و نقاشی انواع ماشین لوکس و ایرانی , تعمیرات تخصصی انواع خودروهای بنزینی، گازوئیلی و هیبریدی, سپر سازی و تعویض انواع سپر خودرو ایرانی, تعمیر جلوبندی و تعمیر سیستم تعلیق انواع خودرو ایرانی و خارجی, لوازم یدکی خودرو ایرانی, رادیاتور سازی سیار , کلیه خدمات برق خودرو در محل, تعمیر دیفرانسیل پراید, تعمیر گیربکس دنده ای, تعمیر کولر ماشین در محل, تعمیر بخاری خودرو, تعمیر دینام خودرو در محل می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های تعمیر و سرویس خودرو را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تعویض لنت ترمز

تعویض لنت ترمز انواع خودرو ایرانی

تعویض لنت خودروهای چینی و وارداتی لوکس

تعویض لنت عقب ماشین

تعویض لنت سرامیکی

تعویض لنت آزبستی، نیمه فلزی و ارگانیک

تعویض انواع لنت در برندهای گلد، تکستار، بوش، ای ام سی، پارس لنت، ایساکو، سایپا و ...

نظرات کاربران

profile picture
مهسا سخندان

تسلط کامل داشتن اقای مجیدی کارشون رو به نحو احسن انجام دادن. حتی با اینکه راهشون دور بود با صبر و حوصله کار ما رو انجام دادن. ممنونم از هوم سرویز بابت نیروهای خوب و کاربلد.

profile picture
سعید نیکوسرشت

واقعا کارشون خوب و تمیز بود ، به علت اینکه حباب زیر دودی میوفتاد فقط دو بار سمت راننده رو عوض کرد و هیچ هزینه اضافی ای نگرفتند ، راضی بودم و پیشنهاد میکنم

profile picture
مینا رحمتی

دستشون درد نکنه کارمونو راه انداختن خیلی به موقع اومدن.

profile picture
میثم طیبی

واقعا تمیز و مرتب کار کردن من امتیاز عالی میدم بهشون. هم سرموقع اومدن هم کار رو با دقت و حوصله بدون عجله انجام دادن.

شرایط تعویض لنت ماشین ایرانی و خارجی در محل

همیار می بایست ابتدا لنت ها را بررسی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به تعویض لنت خودرو نماید.

همیار موظف به ارایه فاکتور اقلام خریداری شده توسط وی می باشد.

همیار می بایست حتی المکان از قطعات دارای گارانتی برای تعمیر لوازم خودرو استفاده نماید و برگه گارانتی را به مشتری ارایه نماید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

carwash
کارواش در محل
قیمت از 850,000 الی 1,050,000 تومان
car-air-conditioner
شارژ گاز کولر خودرو
قیمت از 800,000 الی 1,400,000 تومان
supply-auto-parts
لوازم یدکی خودرو
قیمت از 80,000 الی 200,000 تومان
car-wash-polish-wax
واکس و پولیش خودرو
قیمت از 1,000,000 الی 2,300,000 تومان