تعویض آب رادیاتور ماشین
هوم‌سرویز
/
قیمت خدمات
/
تعمیر و سرویس خودرو
/
تعویض آب رادیاتور و ضد یخ

تعویض آب رادیاتور ماشین

از 1148 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعویض آب رادیاتور ماشین در پاییز 1401 چقدر است؟

قیمت تعویض آب رادیاتور به همراه ضد یخ ماشین ایرانی

160,000 الی 200,000 تومان

قیمت تعویض آب رادیاتور به همراه ضد یخ ماشین خارجی

220,000 الی 270,000 تومان

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

تعویض آب رادیاتور و تعویض ضدیخ خودرو در محل

برای تشخیص بهترین زمان تعویض آب رادیاتور، باید فاکتورهای زیادی را مورد بررسی قرار داد. مواردی مانند موقعیت جغرافیایی و آب و هوای فصل، کیفیت آب رادیاتور خریداری شده و در نهایت وضعیت موتور، تعیین کننده زمان عوض کردن آب رادیاتور هستند. در آب و هوای گرم، تعویض آب رادیاتور را باید در فواصل زمانی کوتاه تری انجام داد. اما اگر در یک شهر با آب و هوای معتدل و تابش ضعیف نور خورشید هستید، می توانید دیرتر اقدام به تعویض آب رادیاتور و ضدیخ بپردازید و تاریخ انقضای ضد یخ بسیار بیشتر می شود. کیفیت بالای آب رادیاتور و ضدیخ مصرفی نیز عامل تعیین کننده ی زمان تعویض ضد یخ بعدی می باشد. اگر آب رادیاتور را به موقع عوض نشود، موتور خودرو داغ می کند و ممکن است آسیب ببیند.

در ادامه به نحوه تعویض آب رادیاتور خودرو و عوامل موثر بر هزینه تعویض آب رادیاتور و ضدیخ در محل می پردازیم.

زمان تعویض آب رادیاتور خودرو

علت تعویض آب رادیاتور به وضعیت موتور بستگی دارد. به طور مثال اگر موتور حالت استاندارد ندارد و بیش انداره داغ می شود قطعا ایراد از سمت آب رادیاتور خودرو است. به طور معمول زمان تعویض آب رادیاتور و ضد یخ هر2 سال یکبار می باشد. اما اگر از آن دسته افرادی هستید که مسافت طی شده خودرو در یکسال بسیار زیاد است باید سالی یکبار را به تعویض آب رادیاتور و ضدیخ بپردازید.

مراحل تعویض آب رادیاتور

معمولا عوض کردن آب رادیاتور و ضدیخ را باید به تعمیرکار ماهر سپرد. تا به طور کامل نمونه قبلی تخل و جایگزین شود. اما اگر مایل هستید، ما در ادامه به آموزش روش تعویض آب رادیاتور می پردازیم تا در مواقع اضطراری از پس کارها بر بیایید.

  • یک ظرف عمق دار یا تشت بزرگ را دقیقا در زیر رادیاتور خودرو قرار دهید. تا حین خارج شدن آب رادیاتور کهنه که بسیار سمی است، کاملا در داخل آن بریزد. سپس پیچ تخلیه رادیاتور را که تی شکل است و در زیر رادیاتور است را باز کنید. تا آب داخل آن، به طور کامل بیرون بریزد.
  • حالا نوبت به تعویض آب رادیاتور جدید است. برای انجام این کار ابتدا لازم است که آب رادیات یا آب مقطر را با ضدیخ به نسبت مناسب مخلوط کنید. میزان نسبت این دو به نوع خودرو بستگی دارد و در داخل دفترچه راهنما نوشته شده است.
  • پیشنهاد می کنیم در این مرحله مقداری آب مقطر خالی درون رادیاتور بریزید و خودرو را روشن کنید. سپس خودرو را خاموش کنید و بعد ار خنک شدن خودرو آب رادیاتور را مجددا تخلیه کنید. این عمل موجب می شود تا همه ضد یخ به طور کامل خارج شود و رسوبات ته نشین شده نیز خارج شوند.
  • حال پیچ تخلیه رادیاتور را با دقت و محکم ببندید تا آماده ریختن آب رادیاتور تازه باشد. سپس درب رادیاتور را باز کنید و مخلوط آب مقطر و ضدیخ را داخل مخزن آب رادیاتور بریزید.
  • اکنون خودرو را روشن کنید و کمی گاز خشک بدهید. تا موتور کار کند و ترموستات فعال شود. در این زمان دوباره میزان آب رادیاتور را بررسی کنید احتمالا سطح آب کمی پایین می رود در این زمان دوباره مقداری آب رادیات به مخزن اضافه کنید تا به حد نصاب برسد. با رسیدن آب رادیاتور به خط استاندارد آن، کار شما به اتمام رسیده است و می توانید درب رادیاتور خودرو را ببندید و از نتیجه کار خود راضی باشید.

زمان تعویض ضد یخ خودرو

ضد یخ از انجماد آب در رادیاتور جلوگیری می کند. یخ بستن آب در دمای زیر صفر امری کاملا طبیعی است اما این موضوع می تواند آسیب های جدی در خودرو ایجاد کند. جالب است بدانید که ضد یخ خودرو از بالا رفتن دمای آب در تابستان هم جلوگیری می کند. در واقع ضد یخ از جوش امدن یا یخ زدن آب رادیاتور در تابستان و زمستان جلوگیری می کند. ضد یخ های معدنی و آلی هر کدام طول عمر متفاوتی دارند و این موضوع بیشترین تاثیر را در کیفیت و زمان عوض کردن ضد یخ دارد. بیشترین نوع ضد یخ موجود در بازار از نوع معدنی هستند که طول عمر یک ساله و حداکثر دو ساله دارند. در واقع هر سال می بایست مایع ضد یخ تعویض شود. البته ضد یخ های آلی طول عمر بالاتری دارند که با توجه به نوع مواد افزودنی در آن ایجاد می شود. اغلب ضد یخ های آلی موجود در بازار تقریبا ۳ سال در موتور خودرو با کیفیت قابل قبولی کار می کنند. ضد یخ های بی کیفیت از هر نوعی که باشند طول عمر کمتری دارند و در فواصل زمانی کوتاه تری کارایی خود را از دست می دهند.

چقدر ضد یخ بریزیم؟

در آموزش نحوه تعویض آب رادیاتور همواره یک عامل مهم باید مد نظر قرار بگیرید و آن هم مقدار ضدیخ است که در آب رادیاتور ریخته می شود.

در پاسخ به این سوال که چقدر ضد یخ باید بریزیم؟ و یا درصد ترکیب ضد یخ با آب رادیاتور چقدر است. باید توجه داشته باشید که وظیفه اصلی مایع خنک کننده که در داخل رادیاتور قرار می گیرد، خنک کردن موتور است . حال اگر بنا به هر دلیلی غلظت آن کمتر یا بیشتر از حد استاندارد باشد، نمی‌تواند عملکرد صحیحی در خنک کردن موتور داشته باشد و ممکن است موجب آسیب‌هایی چون خوردگی قطعات شود. در نتیجه بهترین عملکرد رادیاتور را زمانی مشاهده خواهیم کرد که نسبت ضد یخ به آب رادیاتور را رعایت کرده باشیم.

به طور کلی هر کارخانه سازنده ای نسبت ضد یخ به آب رادیاتور را بر اساس دستور العمل هایی بیان کرده است. البته می توانید با توجه به دمای محیط نیز درصد ترکیب ضد یخ را تخمین بزنید. در بدترین شرایط که دسترسی به اطلاعات شرکت سازنده امکان ندارد بهترین میزان ترکیب نصف نصف است. ولی در صورتی که در آب و هوای بسیار گرم زندگی می کنیم این شرایط می تواند به سه سهم آب و یک سهم ضد یخ نیز تغییر پیدا کند.

هواگیری مخزن رادیاتور

بعد از تعیین درصد ترکیب ضد یخ و آب رادیاتور و طریقه ریختن ضد یخ در داخل رادیاتور باید به حتما به هواگیری رادیاتور ماشین دقت کنید. اگر در میان آب ریخته شده در رادیاتور هوا وجود داشته باشد و به عبارتی این هوا در مسیر واتر پمپ و واشر سر سیلندر و موتور جریان پیدا کند، سیستم خنک کننده به درستی عمل نخواهد کرد. وقتی در کنار آب موجود در رادایاتور، هوا هم جریان پیدا کند، شلنگ‌هایی که سبب انتقال آب از رادیاتور به موتور هستند به جای آب از هوا پر می‌شوند و در نتیجه آب به شکل متناسب در همه جای موتور داغ جریان پیدا نمی کند. بنابراین هواگیری بسیار برای موتور لازم و حیاتی است.

برای شروع هواگیری رادیاتور خودرو باید موتور خاموش و سرد شده باشد. اگر موتور خودرو روشن باشد آب موجود در لوله ها بسیار داغ است و با بازکردن پیچ هواگیری آب از آن خارج می شود.

پیچ هواگیری را باز می کنیم و بعد مقداری آب جوش آمده و فاقد املاح را داخل رادیاتور میریزیم. در این حالت مقداری از آب موجود در رادیاتور و لوله های رابط ، از طریق پیچ هواگیری رادیاتور 206 خارج می‌شود‌.

ریختن آب در رادیاتور خودرو را تا جایی ادامه دهیم که این آب‌ها به شکل پیوسته و یکدست و با نظم کافی از پیچ‌های هواگیری خارج شود و نسبت به هواگیری کامل رادیاتور اطمینان پیدا کنیم.

هواگیری رادیاتور خودرو یکی از مهمترین اقدامات در مراحل تعویض ضد یخ خودور است که باید کاملا درست و اصولی انجام شود.

بهترین مارک ضد یخ

وظیفه ضدیخ در فصل گرما و فصل سرما جلوگیری از جوش آمدن و یخ زدن است. برای تعیین بهترین مارک ضد یخ و تعیین ویژگی های ضدیخ مناسب اولین نکته خاصیت ضد خورندگی ضد یخ است. برای خرید ضد یخ برای پژو 405 ، پژو 206 ، زانتیا و تعویض آب رادیاتور پراید و تیبا باید به نکات زیر توجه نمود.

  • ضد یخ باید بتواند نقطه انجماد آب را در روزهای سرد زمستان و یخبندان بالا ببرد.
  • این مایع خنک کننده می بایست نقطه جوش آب داخل رادیاتور و سیستم خنک کننده را نیز بالا ببرد و در عین حال مانع از رسوب در رادیاتور شود.
  • بهترین مارک ضد یخ دارای خاصیت ضد زنگ و ضد خورندگی می باشد.
  • میزان سمی بودن کمتری داشته باشد تا اثرات مخرب زیست محیطی کمتری داشته باشد.
  • ضد یخ مناسب ضد احتراق است و بوی نا مطبوعی نمی دهد.

تعویض آب رادیاتور و ضد یخ را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

در این مقاله سعی کردیم که اطلاعات جامعی از طریقه تعویض ضد یخ خودرور و تعویض آب رادیاتور در اختیارتان قرار دهیم. تیم هوم سرویز با ارائه خدمات درب منزل آماده هستند که جهت بررسی و تعویض آب رادیاتور و ضد یخ انواع خودرو ایرانی نظیر پژو پارس، پژو 206، پژو 405 ، سمند و زانتیا انواع ماشین خارجی و چینی در کنار شما قرار بگیرند. فقط کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز درخواست خود را ثبت کید تا نزدیک ترین امداد خودرو در کنار شما قرار بگیرند.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تعویض آب رادیاتور ماشین و همچنین ارایه خدمات تعویض آب رادیاتور پراید، پژو، ال90، سمند، کوئیک، تیبا و... نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات سرویس دوره ای خودرو ارائه می دهد که شامل تعویض روغن موتور خودرو و موتور سیکلت در محل, کارشناسی خودرو در محل برای انواع اتومبیل های ایرانی و خارجی, سرویس های دوره ای انواع خودرو ایرانی و خارجی در محل, شارژ گاز کولر ماشین ایرانی می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های تعمیر و سرویس خودرو را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تعویض آب رادیاتور ماشین

تعویض آب رادیاتور پراید، پژو، ال90، سمند، کوئیک، تیبا و...

تعویض آب رادیاتور و ضدیخ خودروهای چینی و لوکس

عوض کردن آب رادیاتور و تست و بررسی سلامت رادیاتور خودرو

شستشوی رادیاتور

هواگیری مخزن رادیاتور و...

نظرات کاربران

profile picture
مریم تورانی

خیلی سریع و فرز کار کردند تو 4 ساعت همه جارو برق انداختن دستشون درد نکنه هردفعه با ایشون سرویس میخواهم

profile picture
مصطفی محسنی

خیلی خوب بودند وبه طور کامل و با دقت نظافت را انجام دادند

profile picture
الهام مربان

خیلی ازشون راضی بودم اسم ایشونو گذاشتم جزء منتخبینم که هربار با ایشون سرویس بگیرم ممنونم

profile picture
حسین تقی

هم از لحاظ خوش قولی هم از لحاظ کیفیت قطعه ایی که استفاده کردند عالی بود واقعا منظم و مرتب کارو انجام دادند

شرایط تعویض آب رادیاتور و ضدیخ خودرو در محل

همیار می بایست ابتدا با مشتری مشورت نماید و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به تعویض آب رادیاتور و ضد یخ خودرو نماید.

همیار موظف به ارایه فاکتور اقلام خریداری شده توسط وی می باشد.

همیار می بایست حتی المکان از قطعات دارای گارانتی برای تعمیر لوازم خودرو استفاده نماید و برگه گارانتی را به مشتری ارایه نماید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

تعویض چراغ و لامپ خودرو
تعویض چراغ و لامپ خودرو
قیمت از 150,000 الی 250,000 تومان
کارواش در محل
کارواش در محل
قیمت از 200,000 الی 600,000 تومان
موتورشویی خودرو
موتورشویی خودرو
قیمت از 400,000 الی 400,000 تومان
نصب شیشه دودی
نصب شیشه دودی
قیمت از 650,000 الی 800,000 تومان

خدمات تعویض آب رادیاتور ماشین در این شهرها ارائه می شود: