تعویض آب رادیاتور ماشین
هوم‌سرویز
/
قیمت خدمات
/
تعمیر و سرویس خودرو
/
تعویض آب رادیاتور و ضد یخ

تعویض آب رادیاتور ماشین

از 1148 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعویض آب رادیاتور ماشین در پاییز 1402 چقدر است؟

قیمت تعویض آب رادیاتور به همراه ضد یخ ماشین ایرانی

160,000 الی 200,000 تومان

قیمت تعویض آب رادیاتور به همراه ضد یخ ماشین خارجی

220,000 الی 270,000 تومان

متوسط قیمت300,000 تومانکمینه قیمت300,000 تومانبیشینه قیمت600,000 تومان

آنچه درباره تعویض آب رادیاتور ماشین خواهید خواند

 • تعویض آب رادیاتور و تعویض ضدیخ خودرو در محل
 • زمان تعویض آب رادیاتور خودرو
 • مراحل تعویض آب رادیاتور
 • زمان تعویض ضد یخ خودرو
 • چقدر ضد یخ بریزیم؟
 • هواگیری مخزن رادیاتور
 • بهترین مارک ضد یخ
 • تعویض آب رادیاتور و ضد یخ را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

تعویض آب رادیاتور و تعویض ضدیخ خودرو در محل

برای تشخیص بهترینزمان تعویض آب رادیاتور، باید فاکتورهای زیادی را مورد بررسی قرار داد. مواردیمانند موقعیت جغرافیایی و آب و هوای فصل، کیفیت آب رادیاتور خریداری شده و درنهایت وضعیت موتور، تعیین کننده زمان عوض کردن آب رادیاتور هستند. در آب وهوای گرم، تعویض آب رادیاتور را باید در فواصل زمانی کوتاه تری انجام داد. اما اگردر یک شهر با آب و هوای معتدل و تابش ضعیف نور خورشید هستید، می توانید دیرتراقدام به تعویض آب رادیاتور و ضدیخ بپردازید و تاریخ انقضای ضدیخ بسیار بیشتر می شود. کیفیت بالای آب رادیاتور و ضدیخ مصرفی نیز عامل تعیینکننده ی زمان تعویض ضد یخ بعدی می باشد.اگر آب رادیاتور را به موقع عوض نشود، موتور خودرو داغ می کند و ممکن است آسیبببیند.

در ادامه به نحوهتعویض آب رادیاتور خودرو و عوامل موثر بر هزینه تعویض آب رادیاتور وضدیخ در محل می پردازیم.

زمان تعویض آب رادیاتور خودرو

علت تعویض آبرادیاتور به وضعیت موتور بستگی دارد. به طور مثال اگر موتور حالت استانداردندارد و بیش انداره داغ می شود قطعا ایراد از سمت آب رادیاتور خودرو است. به طورمعمول زمان تعویض آب رادیاتور و ضد یخ هر2 سال یکبار می باشد. اما اگر از آن دستهافرادی هستید که مسافت طی شده خودرو در یکسال بسیار زیاد است باید سالی یکبار رابه تعویض آب رادیاتور و ضدیخ بپردازید.

مراحل تعویض آب رادیاتور

معمولا عوض کردن آبرادیاتور و ضدیخ را باید به تعمیرکار ماهر سپرد. تا به طور کامل نمونهقبلی تخل و جایگزین شود. اما اگر مایل هستید، ما در ادامه به آموزشروش تعویض آب رادیاتور می پردازیم تا در مواقع اضطراری از پسکارها بر بیایید.

 • یک ظرفعمق دار یا تشت بزرگ را دقیقا در زیر رادیاتور خودرو قرار دهید. تا حین خارج شدن آبرادیاتور کهنه که بسیار سمی است، کاملا در داخل آن بریزد. سپس پیچ تخلیهرادیاتور را که تی شکل است و در زیر رادیاتور است را باز کنید. تاآب داخل آن، به طور کامل بیرون بریزد.
 • حالا نوبتبه تعویض آب رادیاتور جدید است. برای انجام این کار ابتدا لازم است که آب رادیاتیا آب مقطر را با ضدیخ به نسبت مناسب مخلوط کنید. میزان نسبت این دو به نوع خودروبستگی دارد و در داخل دفترچه راهنما نوشته شده است.
 • پیشنهادمی کنیم در این مرحله مقداری آب مقطر خالی درون رادیاتور بریزید و خودرو را روشنکنید. سپس خودرو را خاموش کنید و بعد ار خنک شدن خودرو آب رادیاتور را مجددا تخلیهکنید. این عمل موجب می شود تا همه ضد یخ به طور کامل خارج شود و رسوباتته نشین شده نیز خارج شوند.
 • حال پیچتخلیه رادیاتور را با دقت و محکم ببندید تا آماده ریختن آب رادیاتور تازه باشد.سپس درب رادیاتور را باز کنید و مخلوط آب مقطر و ضدیخ را داخل مخزن آبرادیاتور بریزید.
 • اکنونخودرو را روشن کنید و کمی گاز خشک بدهید. تا موتور کار کند و ترموستات فعال شود.در این زمان دوباره میزان آب رادیاتور را بررسی کنید احتمالا سطح آب کمی پایین میرود در این زمان دوباره مقداری آب رادیات به مخزن اضافه کنید تا به حد نصاببرسد. با رسیدن آب رادیاتور به خط استاندارد آن، کار شما به اتمام رسیده استو می توانید درب رادیاتور خودرو را ببندید و از نتیجه کار خود راضیباشید.

زمان تعویض ضد یخ خودرو

ضد یخ از انجماد آبدر رادیاتور جلوگیری می کند. یخ بستن آب در دمای زیر صفر امری کاملا طبیعی است امااین موضوع می تواند آسیب های جدی در خودرو ایجاد کند. جالب است بدانید که ضد یخخودرو از بالا رفتن دمای آب در تابستان هم جلوگیری می کند. در واقع ضد یخ از جوشامدن یا یخ زدن آب رادیاتور در تابستان و زمستان جلوگیری می کند. ضد یخ هایمعدنی و آلی هر کدام طول عمر متفاوتی دارند و این موضوع بیشترین تاثیر را در کیفیتو زمان عوض کردن ضد یخ دارد. بیشترین نوع ضد یخ موجود در بازار از نوع معدنی هستندکه طول عمر یک ساله و حداکثر دو ساله دارند. در واقع هر سال می بایست مایع ضد یختعویض شود. البته ضد یخ های آلی طول عمر بالاتری دارند که با توجه به نوع موادافزودنی در آن ایجاد می شود. اغلب ضد یخ های آلی موجود در بازار تقریبا ۳ سال درموتور خودرو با کیفیت قابل قبولی کار می کنند. ضد یخ های بی کیفیت از هر نوعی کهباشند طول عمر کمتری دارند و در فواصل زمانی کوتاه تری کارایی خود را از دست میدهند.

چقدر ضد یخ بریزیم؟

در آموزش نحوهتعویض آب رادیاتور همواره یک عامل مهم باید مد نظر قرار بگیرید و آنهم مقدار ضدیخ است که در آب رادیاتور ریخته می شود.

در پاسخ به این سوالکه چقدر ضد یخ باید بریزیم؟ و یا درصد ترکیب ضد یخ با آبرادیاتور چقدر است. باید توجه داشته باشید که وظیفه اصلی مایع خنک کننده که در داخل رادیاتور قرار می گیرد، خنک کردن موتور است . حال اگر بنا به هردلیلی غلظت آن کمتر یا بیشتر از حد استاندارد باشد، نمی‌تواند عملکرد صحیحی در خنککردن موتور داشته باشد و ممکن است موجب آسیب‌هایی چون خوردگی قطعات شود. در نتیجهبهترین عملکرد رادیاتور را زمانی مشاهده خواهیم کرد که نسبت ضد یخ به آب رادیاتوررا رعایت کرده باشیم.

به طور کلی هرکارخانه سازنده ای نسبت ضد یخ به آب رادیاتور را بر اساس دستور العمل هایی بیانکرده است. البته می توانید با توجه به دمای محیط نیز درصد ترکیب ضد یخ را تخمینبزنید. در بدترین شرایط که دسترسی به اطلاعات شرکت سازنده امکان ندارد بهترینمیزان ترکیب نصف نصف است. ولی در صورتی که در آب و هوای بسیار گرم زندگی می کنیماین شرایط می تواند به سه سهم آب و یک سهم ضد یخ نیز تغییر پیدا کند.

هواگیری مخزن رادیاتور

بعد از تعیین درصدترکیب ضد یخ و آب رادیاتور و طریقه ریختن ضد یخ در داخل رادیاتور بایدبه حتما به هواگیری رادیاتور ماشین دقت کنید. اگر در میان آب ریخته شدهدر رادیاتور هوا وجود داشته باشد و به عبارتی این هوا در مسیر واترپمپ و واشر سر سیلندر و موتور جریان پیدا کند، سیستم خنک کننده بهدرستی عمل نخواهد کرد. وقتی در کنار آب موجود در رادایاتور، هوا هم جریان پیداکند، شلنگ‌هایی که سبب انتقال آب از رادیاتور به موتور هستند به جای آب از هوا پرمی‌شوند و در نتیجه آب به شکل متناسب در همه جای موتور داغ جریان پیدا نمی کند.بنابراین هواگیری بسیار برای موتور لازم و حیاتی است.

برای شروع هواگیریرادیاتور خودرو باید موتور خاموش و سرد شده باشد. اگر موتور خودرو روشن باشدآب موجود در لوله ها بسیار داغ است و با بازکردن پیچ هواگیری آب از آن خارج می شود.

پیچ هواگیری را بازمی کنیم و بعد مقداری آب جوش آمده و فاقد املاح را داخل رادیاتور میریزیم. در اینحالت مقداری از آب موجود در رادیاتور و لوله های رابط ، از طریق پیچ هواگیریرادیاتور 206 خارج می‌شود‌.

ریختن آب در رادیاتورخودرو را تا جایی ادامه دهیم که این آب‌ها به شکل پیوسته و یکدست و با نظم کافی ازپیچ‌های هواگیری خارج شود و نسبت به هواگیری کامل رادیاتور اطمینان پیدا کنیم.

هواگیری رادیاتورخودرو یکی از مهمترین اقدامات در مراحل تعویض ضد یخ خودور است که بایدکاملا درست و اصولی انجام شود.

بهترین مارک ضد یخ

وظیفه ضدیخ در فصلگرما و فصل سرما جلوگیری از جوش آمدن و یخ زدن است. برای تعیین بهترین مارک ضد یخو تعیین ویژگی های ضدیخ مناسب اولین نکته خاصیت ضد خورندگی ضد یخ است.برای خرید ضد یخ برای پژو 405 ، پژو 206 ، زانتیا و تعویض آبرادیاتور پراید و تیبا باید به نکات زیر توجه نمود.

 • ضد یخباید بتواند نقطه انجماد آب را در روزهای سرد زمستان و یخبندان بالا ببرد.
 • این مایعخنک کننده می بایست نقطه جوش آب داخل رادیاتور و سیستم خنک کننده را نیزبالا ببرد و در عین حال مانع از رسوب در رادیاتور شود.
 • بهترینمارک ضد یخ دارای خاصیت ضد زنگ و ضد خورندگی می باشد.
 • میزان سمیبودن کمتری داشته باشد تا اثرات مخرب زیست محیطی کمتری داشته باشد.
 • ضد یخمناسب ضد احتراق است و بوی نا مطبوعی نمی دهد.

تعویض آب رادیاتور و ضد یخ را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

در این مقاله سعیکردیم که اطلاعات جامعی از طریقه تعویض ضد یخ خودرور و تعویض آب رادیاتور دراختیارتان قرار دهیم. تیم هوم سرویز با ارائه خدمات درب منزل آماده هستند که جهتبررسی و تعویض آب رادیاتور و ضد یخ انواع خودرو ایرانی نظیر پژوپارس، پژو 206، پژو 405 ، سمند و زانتیا انواعماشین خارجی و چینی در کنار شما قرار بگیرند. فقط کافیست به صورت رایگان در سامانههوم سرویز درخواست خود را ثبت کید تا نزدیک ترین امداد خودرو در کنار شما قراربگیرند.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تعویض آب رادیاتور ماشین و همچنین ارایه خدمات تعویض آب رادیاتور پراید، پژو، ال90، سمند، کوئیک، تیبا و... نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات سرویس دوره ای خودرو ارائه می دهد که شامل تعویض روغن موتور خودرو و موتور سیکلت در محل, کارشناسی خودرو در محل برای انواع اتومبیل های ایرانی و خارجی, سرویس های دوره ای انواع خودرو ایرانی و خارجی در محل, شارژ گاز کولر ماشین ایرانی می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های تعمیر و سرویس خودرو را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تعویض آب رادیاتور ماشین

تعویض آب رادیاتور پراید، پژو، ال90، سمند، کوئیک، تیبا و...

تعویض آب رادیاتور و ضدیخ خودروهای چینی و لوکس

عوض کردن آب رادیاتور و تست و بررسی سلامت رادیاتور خودرو

تعویض ضدیخ خودرو و یا اضافه کردن ضدیخ استاندارد به خودرو

شستشوی رادیاتور

هواگیری مخزن رادیاتور و...

نظرات کاربران

profile picture
زهره حق شناس

از ایشون خیلی راضی بودم همه چیز اکی بود

شرایط تعویض آب رادیاتور و ضدیخ خودرو در محل

همیار می بایست ابتدا با مشتری مشورت نماید و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به تعویض آب رادیاتور و ضد یخ خودرو نماید.

همیار موظف به ارایه فاکتور اقلام خریداری شده توسط وی می باشد.

همیار می بایست حتی المکان از قطعات دارای گارانتی برای تعمیر لوازم خودرو استفاده نماید و برگه گارانتی را به مشتری ارایه نماید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

replacing-car-light
تعویض چراغ و لامپ خودرو
قیمت از 200,000 الی 400,000 تومان
carwash
کارواش در محل
قیمت از 240,000 الی 440,000 تومان
car-engine-cleaning
موتورشویی خودرو
قیمت از 400,000 الی 500,000 تومان
car-window-tinting
نصب شیشه دودی
قیمت از 1,000,000 الی 1,300,000 تومان