banner
قیمت خدمات
/
تعمیر و سرویس خودرو
/
تعویض چراغ و لامپ خودرو

تعویض چراغ و لامپ خودرو

از 1149 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعویض لامپ چراغ انواع خودرو ایرانی و خارجی

قیمت تعویض چراغ خودرو ایرانی

100,000 الی 150,000 تومان

قیمت تعویض چراغ خوردو خارجی

200,000 الی 400,000 تومان

قیمت تعویض لامپ چراغ جلو یا عقب

30,000 الی 100,000 تومان

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

شرایط تعویض چراغ و لامپ خودرو

همیار می بایست ابتدا چراغ ها و لامپ های خودرو را چک نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به تعویض چراغ و لامپ خودرو نماید.

همیار موظف به ارایه فاکتور اقلام خریداری شده توسط وی می باشد.

همیار می بایست حتی المکان از قطعات دارای گارانتی برای تعمیر لوازم خودرو استفاده نماید و برگه گارانتی را به مشتری ارایه نماید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

توضیحات سرویس

سوالات متداول

پادکست

نمونه کارهای همیاران هوم‌سرویز

همیاران

نظرات کاربران

چگونه لامپ خودرو را عوض کنیم؟

تعویض چراغ و لامپ خودرو به علت نقش مهمی که در تامین امنیت سرنشینان خودرو و سایر خودروها و افراد در خیابان و جاده ها دارد، باید در اسرع وقت انجام شود. گاها شاهد بوده ایم که تصادفات زیادی به علت سوختن چراغ جلو خودرو و یا خراب بودن چراغ ترمز و یا خاموش شدن چراغ عقب ماشین پیش آمده است.  تعمیر چراغ جلو ماشین شامل اقدامات متفاوتی مانند تعمیر شکستگی طلق چراغ خودرو، ترمیم ترک روی چراغ خودرو و ترمیم ماتی روی چراغ خودرو میباشد. تعدادی از  افراد ترجیح میدهند که خودشان به تعویض چراغ و لامپ خودرو بپردازند پس تا انتها با ما همراه شوید تا شرایط تعویض لامپ ماشین را برایتان شرح دهیم.

ابزار تعویض لامپ چراغ خودرو

برای شروع تعویض لامپ چراغ خودرو باید به اصطلاح آچار به دست باشید. در این صورت شاید تا حدودی با نحوه تعویض لامپ ماشین آشنا بشده باشید. اگر هم تا به حال این کار را انجام نداده اید حداقل سعی تان را بکنید. برای شروع باید ابزار مناسب داشته باشید. نکته جالب این است که برای عوض کردن لامپ جلو خودرو نیاز به ابزار زیادی ندارید. حتما یک پیچ گوشتی مناسب در جعبه ابزارتان پیدا می شود، همان پیچ گوشتی چهارسو راه حل کار است. حالا به یک دستمال تمیز نیاز دارید تا با آن لامپ را نگهدارید. بریم سراغ مرحله بعدی یعنی خرید لامپ مناسب خودروتان...

لامپ مناسب خودرو کدام است؟

برای انتخاب و خرید بهترین لامپ چراغ جلو 206 ، لامپ چراغ سمند ، لامپ چراغ پژو پارس  با انواع مختلف روشنایی خودرو مواجه خواهید شد. انواع چراغ هالوژنی دنا ، لامپ LED و لامپ اس ام دی (smd) و چراغهای زنون برای لامپ خودرو پژو 206 و پژو 405 و سایر مدل های ماشین تولید شده است. به فروشگاه قطعات اتومبیل بروید و یک مدل لامپ را بر اساس سلیقه و کاربرد مد نظر خود انتخاب کنید. بهترین لامپ برای ماشین تان همان مدل لامپی است که قبلا روی وسیله نقلیه نصب شده است.
 در واقع بهتر است اگر خودتان میخواهید به تعویض لامپ جلو خودرو بپردازید، یک لامپ با اندازه و مدل لامپ قبلی خریداری کنید. تا در هنگام تعویض لامپ چراغ خودرو دچار مشکل نشوید. در صورتی که مایل هستید نوع لامپ را تغییر دهید شاید مجبور شوید به تعویض کاسه چراغ هم بپردازید، که این کار کمی تخصصی است و باید به فرد متخصص سپرده شد.

نحوه نعویض لامپ چراغ خودرو

یادتان باشد موقع عوض کردن لامپ حتما ماشین خاموش باشد. با باز کردن کاپوت ماشین می توانید محل قرارگیری کاسه چراغ جلو را ببینید. با خارج کردن لامپ سوخته و جایگزین کردن لامپی که خریداری کرده اید، کار تمام خواهد شد. به نظر ساده می آید ولی در نظر داشته باشید که دقت در هر کاری لازم است. لامپ سوخته در یک محفظه قرار دارد و با چند سیم به برق خودرو متصل شده است. ابتدا سیم ها را جدا کنید و سپس به عوض کردن چراغ لامپ خودرو بپردازید.

جدا کردن سیم برق از چراغ خودرو

اولین قدم برای توضیح نحوه تعویض لامپ جلو پراید ، سمند یا هر خودرو دیگری، کشیدن اهرم کوچک و در آوردن سوکت برق چراغ است. سیم های برق به یک شاخه در پایه چراغ جلو وصل شده اند  و بر اساس مدل وسیله نقلیه ممکن است توسط یک قطعه پلاستیکی ، یک گیره فلزی یا یک پیچ نگه داشته می شوند. اغلب با کشیدن سوکت برق جدا می شود ولی در برخی مدل ها لازم است تا پیچ را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا سیم ها جدا شوند.

تعویض لامپ قدیمی چراغ خودرو

پس از قطع شدن سیمها ، باید بتوانید قسمت پشتی چراغ جلو را جدا کرده و با نگه داشتن فنر ، لامپ قدیمی را جدا کنید. در بعضی موارد ، شاید مجبور شوید لامپ را کمی بچرخانید تا آزاد شود. با بالا کشیدن فنر لامپ آزاد می شود وقتی فنر آزاد شود در واقع باز کردن لامپ اصلا کاری ندارد. بعد از خارج کردن لامپ قدیمی می توانید لامپ جدید را به همان صورت در محل مخصوص سوار کنید.

لامپ جدید را وصل کنید

برای اینکه لامپ خودرو چرب و روغنی نشود از یک دستمال تمیز یا دستکش استفاده کنید! حتی چربی پوست دست هم نباید روی لامپ جدید بنشیند. اگر لامپ کثیف شد. روی دستمال کمی الکل زده و آن را تمیز کنید. حال می توانید لامپ را وصل کنید. اگر لامپ به درستی وصل شده باشد، واشر لاستیکی زیر آن نباید دیده شود. پس از قرار دادن لامپ می توانید نگهدارنده چراغ جلو را در جای خود قرار دهید و سیم های برق را دوباره وصل کنید. برای اطمینان یکبار چراغ جلوی خودرو را روشن کنید. تعویض لامپ چراغ عقب و همینطور تعویض لامپ چراغ ترمز، تعویض مه شکن 206 و تعویض لامپ دنده عقب خودرو با تعویض چراغ های جلوی ماشین تفاوت دارد. در برخی از مدل ها محفظه چراغ از بیرون باز می شود و در برخی دیگر از خودروها برای باز کردن لامپ عقب ماشین باید از صندوق عقب کار را شروع کرد.

تعویض لامپ چراغ انواع خودرو با هوم سرویز

ما طریقه عوض کردن لامپ خودرو را برایتان آموزش دادیم. اگر به هر دلیلی وقت عوض کردن لامپ ماشین را ندارید و برای رفتن به تعمیرگاه تنبلی میکنید . لطفا این کار را به تعویق نیاندازید. تعویض لامپ جلو خودرو، تعویض لامپ چراغ عقب، تعویض لامپ مه شکن، تعویض لامپ دنده عقب و تعویض لامپ چراغ ترمز را میتوانید در محل به کمک همیاران هوم سرویز انجام دهید.

اجرت تعویض لامپ خودرو

قیمت تعویض لامپ خودرو در وهله اول به نوع چراغ خودرو بستگی دارد. انواع لامپ زنون، انواع لامپ اس ام دی خودرو و ال ای دی چراغ جلو که برای انواع خودرو ساخته و عرضه شده اند، قیمت های متفاوتی دارند. در واقع اجرت تعویض لامپ خودرو مبلغ چندانی نیست بین 20 تا 30 هزار تومان می شود. یادتان باشد هزینه تعویض لامپ خودرو در مقابل مزایا و نکات ایمنی خودرو  مبلغ ناچیزی به حساب می آید.  

خدمات تعویض لامپ چراغ خودرو در تهران

تعمیرات ماشین در محل هوم سرویز و تعویض لامپ خودرو ماشین در محل در همه روزهای هفته توسط متخصصین هوم سرویز انجام می شود. اگر چراغ های خودرو دچار مشکل شده است با ما تماس بگیرید. برای ثبت سفارش از طریق اپلیکیشن هوم سرویز هیچ هزینه ای دریافت نمی شود. پس از ثبت سفارش هماهنگی های لازم برای اعزام همیار به محل انجام می شود و لامپ ها و چراغ های خودرو توسط تکنیسین خودرو بررسی می شود. پس از توافق نهایی و در صورت رضایت مشتری همیار اقدام به تعویض چراغ و لامپ خودرو می نماید. در صورت خرید قطعات توسط همیار، حتما فاکتور خرید ارائه می شود. این سرویس شامل تضمین کیفیت خدمات است و در صورت موجود بودن از قطعات دارای گارانتی برای تعمیر لوازم خودرو استفاده می شود. هزینه تعویض لامپ خودرو پس از بررسی اطلاع رسانی می شود.
همیار شماییم تا پایان سرویس...

همیاران سرویس تعویض چراغ و لامپ خودرو

 نظرات کاربران

profile picture
محمودرضا کریمی
2 روز پیش |نیما کریمی

کارشونو خوب انجام دادن و انسان بسیار با اخلاق و خوبی و کاربلدی بودن

profile picture
الهام صدر
3 روز پیش |میثم تونی

خیلی خوب و تمیز کار میکردن حواسشون به تمام ریزه کاری ها بود

profile picture
موسی علیزاده
3 روز پیش |سینا مرادی

همیشه نیروهایی که میفرستین با اخلاق و کاربلدن خیلی از شرکتتون راضی ام

profile picture
خانم مقدم
3 روز پیش |محمدرضا قنبری

خیلی سرویس خوبی بود کارشون خوب بود وسایل آسیبی ندید به موقع اومدن تاخیر نداشتن و از همه نظر عالی

خدمات مرتبط

ساخت ریموت خودرو
ساخت ریموت خودرو
قیمت از 80,000 الی 400,000 تومان
شیشه و آینه خودرو
شیشه و آینه خودرو
قیمت از 120,000 الی 500,000 تومان
تامین قطعات خودرو
تامین قطعات خودرو
قیمت از 80,000 الی 400,000 تومان
کارواش در محل
کارواش در محل
قیمت از 150,000 الی 400,000 تومان