تعویض باتری ماشین

تعویض باتری ماشین

از 1144 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعویض باتری ماشین در پاییز 1402 چقدر است؟

قیمت تست دینام و تعویض باتری

300,000 الی 350,000 تومان

قیمت تست دینام و باتری به باتری

200,000 تومان

متوسط قیمت600,000 تومانکمینه قیمت430,000 تومانبیشینه قیمت700,000 تومان

آنچه درباره تعویض باتری ماشین خواهید خواند

  • ​تعویض باتری ماشین در منزل
  • زمان تعویض باتری ماشین در محل
  • علت استارت خوردن متناوب خودرو
  • نحوه تعویض باتری خودرو
  • شارژ باتری ماشین در محل
  • هزینه تعویض باتری ماشین چقدر است؟
  • تعویض باتری ماشین در محل با هوم سرویز

تعویض باتری ماشین در منزل

عمر باتری ماشینمعمولا بین ۲ الی ۳ سال در صورت استفاده متوسط از باتری است و بعد از سپری شدن ایندوران و نیاز به تعویض باتری ماشین یا تعمیر باتری ماشین است. نحوه تعویضباتری در منزل کار چندان سختی نیست. اما قبل از اینکه اقدام به تعویض باتریخودرو در منزل نمایید باید اطمینان کسب کنید که آیا عمر باتری بهاتمام رسیده است یا نه؟ تشخیص علائم خالی شدن باتری و یا به کل اینکه چگونه بفهیمباتری ماشین خراب شده است باید مواردی را تست و بررسی کنیم. راهکارهای تشخیص شرایطتعویض باتری ماشین و تشخیص باتری معیوب را برایتان به اختصار شرح می دهیم. در ادامه به نشانه های خرابی باتری ماشین وعوامل موثر بر قیمت باطری ماشین و قیمت تعویض باتری ماشین در محل میپردازیم.

زمان تعویض باتری ماشین در محل

یک سری ایرادات، نشاندهنده ی خراب بودن باتری اتومبیل است و نیاز شارژ باتری، تعمیر باتری ماشین ویا تعویض باطری ماشین می باشد که در ادامه بیشتر توضیح می دهیم.

تعویض باتریخودرو :موتور خودرو به راحتی استارت نخورد

هنگامی که باتریخودرو ضعیف شده باشد، خودرو به راحتی استارت نمی خورد و برای روشن شدنزمان زیادی را باید صرف کرد. همچنین اگر بعد از روشن شدن، صدای ماشین سخت و سنگینشود و باتری به اندازه کافی قدرت حرکت نداشته باشد. این علائم می توانند از نشانههای هشدار خرابی باتری خودرو باشند.

تعویض باطریماشین :باتری متورم شده باشد (باتری خودرو باد کرده باشد)

بررسی این مورد بسیارآسان است. حتی برای اکثر خانم ها که سر رشته ای از مکانیکی ندارد، نیز می تواننداین مورد را بررسی کنند، کاپوت خودرو را بالا بزنید. باتری بادکرده با این کنترلساده قابل شناسایی است. گرمای بیش از حد یکی از دلایل تورم باتری است که در خرابیباتری و تعویض باتری ماشین تاثیر دارد. از جمله دلایل دیگر که باعث تورمباطری خودرو می شود، شارژغیر استاندارد باتری است، شارژ بیش از حد صفحات باتری رااز بین می برد و باعث متورم شدن آن می شود.

تعویض باتریماشین :نور چراغ ها ضعیف و کم قدرت باشد

اگر اطمینان دارید کهچراغهای خودرو سالم هستند. در صورتی که یکباره ضعیف شوند و سوسو بزنند. از دلایلخرابی باتری و تعویض باطری خودرو است.

تعویض باتریخودرو :چراغ باتری درپشت آمپر شما روشن شود

روشن شدن چراغ باتریپشت آمپر در واقع نشان دهنده ی این مورد است که شارژ باتری ماشین ایراددارد. در واقع این ایراد می تواند از دینام خودرو نیز باشد. که عملیاتشارژ باتری خودرو را بر عهده دارد در صورتی که ایراد از این قسمت نباشد، نیاز به تعویضباطری ماشین است.

علت استارت خوردن متناوب خودرو

یکی از علت هایاستارت خوردن های پی در پی خودرو شل بودن کابل باتری یا سولفاته شدن سرباتری است. پس قبل از اقدام به تعویض باتری خودرو سر باتری را بررسی کنیدکه اتصال محکمی داشته باشد و بعد اقدام به نصب باتری ماشین کنید.

این مشکل می تواند ازشل بودن کابلهای باتری یا سولفاته شدن آن به وجود بیاید. ابتدا مطمئن شوید که سرباتری با قطب های باتری اتصال کامل و محکمی داشته باشد. اگر این چنین بود احتمالازمان تعویض و نصب باتری ماشین است.

نحوه تعویض باتری خودرو

نحوه تعویض باتریخودرو در منزل و قرار گیری باتری ماشین به علت شکل و شمایل باتری که تقریبا همه باآن آشنا هستند کاملا مشخص است. باتری ها در گوشه موتور قرار دارند. برای آشناییبا نحوه بازکردن باتری ماشین باید قاب یا کاور موتور از روی باتریبرداشته شود. سپس باید با استفاده از آچار 10 یا 13 سر قطب منفی باتری که با علامتخط صاف نشان داده شده است را جدا کنید. و سپس به بازکردن قطب مثبت که با علامتبعلاوه نشان داده می شود بپردازید. دقت کنید که دو سر قطب هیچ برخوردی به همنداشته باشند.

اگر سر باتری سولفاتهشده است قبل از بازکردن، هر قطب را مجزا با آب جوش بشورید. همچنین دقت کنید بعد ازباز کردن باتری، قطب مثبت ماشین اصلا با قسمت فلزی بدنه خودرو برخوردنکند زیرا امکان جرقه و ایجاد حریق میباشد.

بعد از باز کردن بستهای باتری و خارج کردن باتری قدیمی باید با نحوه اتصال باتری ماشین آشناشوید. به همان ترتیبی که به باز کردن باتری ماشین پرداختید باید به نصب باتریماشین بپردازید والکترودهای سرباتری را ببندید. برای نصب باتری ماشین ابتدا قطبمثبت باتری و سپس قطب منفی را ببندید.

شارژ باتری ماشین در محل

علت های مختلف باعثخالی شدن شارژ باتری و کم شدن عمر مفید باتری می باشد . که مهمترین آنهابرق دزدی ماشین، اشکال در دینام ماشین و سولفاته زدن سر باتری ماشین هستند. شارژباتری در محل به 3 روش زیر انجام می شود.

شارژ باتریماشین با خود ماشین

این عمل با هل دادانماشین امکان پذیر می شود. به ترتیبی که ماشین را هل می دهیم و به محض روشن شدن بهمدت نیم ساعت می گذاریم که باتری به خوبی شارژ شود.

باتری به باتریکردن ماشین

برای اینکار ماشینسالم را در کنار ماشین خاموش شده پارک کنید. هر دو ماشین را خاموش کنید به کمک دوقطعه سیم که مخصوص اینکار تعبیه شده اند قطب مثبت و منفی دو باتری را به هم وصل میکنیم. سپس ماشین سالم را روشن می کنیم که باتری ماشین خاموش شده شارژ شود.

استفاده از شارژباتری

همچنین می توانید بااستفاده از شارژر باتری به راحتی باتری ماشین را شارژ کنید. این شارژر با برقخانگی عملیات شارژ کردن باتری ماشین را انجام می دهند. شما می توانید برای مطمئنشدن از سلامت باتری و تشخیص خرابی باتری ماشین با متخصصین باتریسازی هوم سرویزمشورت کنید.

هزینه تعویض باتری ماشین چقدر است؟

عوامل زیادی درتعیین قیمت باتری ماشین تاثیر گذارند. باتری ها به دودسته اتمی یا (غیر سیلد) و باتری اسیدی (سیلد) تقسیم می شوند. باتری هایغیر سیلد یا باتری اتمی برای استفاده در آب و هواهای گرم پیشنهاد می شودو البته به کمی نگهداری نیاز دارند. اماباتری های سیلر یا باتری اسیدی مقاومت و طول عمر مفید بالایی دارند و بهمراقبت چندانی نیاز ندارند. همچنین هزینه تعویض باتری ماشین اسیدی از قیمتباتری ماشین اتمی کمتر هستند.

عامل موثر دیگر درتعیین قیمت باتری ماشین، برند بهترین باتری ماشین است. از معروفترینبرندهای تولید کننده باتری که البته در رقابت تنگاتنگی با یکدیگر هستند می توانبه صبا باتری و باتری ماشین سپاهان و باتری اوربیتال اشارهکرد.

برخی تصور می کنندهزینه های سرویس های در محل خیلی بیشتر از انتقال ماشین به تعمیرگاه است. هزینهتعویض باتری در محل شامل پرداخت هزینه ایاب و ذهاب نیست در واقع کلی هم از این نظرصرفه جویی می کنید زیرا دیگر لازم نیست اتومبیل را به تعمیرگاه منتقل کنید. قیمتهای پرداختی بستگی به نوع باتری و قیمت خرید باتری دارد. باتری ماشین در برندهایمختلف برای اتومبیل های مختلف، تولید شده است. از قیمت باتری که بگذریم یک موضوعمهم وجود دارد. فرض کنید قصد فروش باتری داغی و خراب را دارید که در این صورت باتحویل باتری، یک باتری سالم و نو تحویل می گیرید. هزینه پرداختی در این مورد کمتراست. در ضمن قیمت خرید باتری یا تست باتری نیز تفاوت دارد. هزینه تعویض باتریخودور در هوم سرویز توافقی بوده و از قبل به صورت شفاف اطلاع رسانی می شود.

تعویض باتری ماشین در محل با هوم سرویز

خدمات امدادباتری تقریبا یکی از سرویس های جا افتاده در زمینه تعمیرات ماشیندر محل محصوب می شود. دیگر افراد کشان کشان ماشین را تا باتری سازی نمی برند بلکهبا یک تماس متخصصان باتری سازی را به منزل می آورند. شرکت هوم سرویز با ارائهخدمات تعویض باتری ماشین در محل آماده خدمات امداد باتری می باشد. اهمیتیندارد که به تعویض باتری ماشین در منزل داشته باشید یا تعمیر باتری و شارژ آن،تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. متخصصین ماجهت مشاوره و اعلام قیمت باتری با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را در اختیارتانقرار خواهند داد.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تعویض باتری ماشین و همچنین ارایه خدمات تعویض باتری خودرو در محل نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات تعمیر خودرو ارائه می دهد که شامل تعویض انواع چراغ هالوژنی، زنون، لیزری، led و نئونی خودرو در محل, تعویض وایر شمع انواع خودروهای ایرانی , تست دیاگ خودرو و عیب یابی سریع خودرو در محل, خدمات صافکاری و نقاشی انواع ماشین لوکس و ایرانی , تعمیرات تخصصی انواع خودروهای بنزینی، گازوئیلی و هیبریدی, سپر سازی و تعویض انواع سپر خودرو ایرانی, تعمیر جلوبندی و تعمیر سیستم تعلیق انواع خودرو ایرانی و خارجی, تعویض لنت ترمز انواع خودرو ایرانی, تهیه قطعات و لوازم خودرو های ایرانی می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های تعمیر و سرویس خودرو را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تعویض باتری ماشین

تعویض باتری خودرو در محل

خدمات تعمیر باتری ماشین و شارژ باتری ماشین در منزل

تعویض باتری خودروهای داخلی پراید،پژو، سمند، تیبا، 206، 405 و …

تعویض باتری خودروهای چینی مانند بلریانس، هایما، جک و...

تعویض باتری خودروهای لوکس مانند کیا، تویوتا، هیوندا، مزدا، BMW، بنز و … با نمونه های اورجینال و با کیفیت

خدمات نصب انواع باتری خودرو مانند صباباتری، سپاهان، گلوبال، دلکور، رویال، شارک و …

نظرات کاربران

profile picture
نگار جلودارزاده

بسیار خانم خوش برخورد و کم حرفی بودند و بدون معطلی و وقت کشی و ... کار رو انجام دادن و 6 ساعت کاملا خالص کار کردند

profile picture
مهناز دهقان

خیلی آقای صبور و با حوصله ایی بودن . قفل در من به مشکل برخورد کرد و چفت درب نمیشد که مقصر سازنده در بود ولی ایشون با حوصله تمام در رو درست و اصولی نصب کردند و خیلی ممنونم ازشون و خسته نباشن

profile picture
محمد موسیوند

عالی بودن و پیگیری خوبی داشتند . وقت شناسی هم موردی بود که رضایت منو بیشتر از همه جلب کرد

profile picture
امیر مهرپویا

نیرو پیگیری بودند کار رو دنبال میکردند و از بهترین قطعات استفاده کردند ازشون صمییمانه تشکر میکنم

شرایط عوض کردن باتری ماشین و تعمیر باتری ماشین

این سرویس در هوم سرویز با مشارکت امداد خودرو ایران و در سریعترین زمان ممکن انجام می شود.

سرویس تعویض باتری خودرو در هوم سرویز شامل تحویل و نصب باتری، تست سیستم برقی ماشین و تحویل گرفتن داغی باتری می باشد.

در هوم سرویز تعویض باتری کلیه برندها نظیر صبا و سپاهان و ... در آمپرهای مختلف و جهت کلیه خودروهای داخلی و خارجی اعم از پراید، تیبا، سمند، پژو، پرشیا، دنا، ام وی ام، جک، هیوندایی، کیا و ... انجام می شود.

این سرویس دارای ضمانت 12 ماهه و خدمات پس از فروش 24 ساعته در شبانه روز می باشد.

مشتری گرامی توجه فرمایید، قیمت های اعلام شده با احتساب هزینه باتری نو و کسر هزینه های باتری کهنه با آمپر معادل اعلام شده است و در صورت عدم امکان تحویل داغی باتری قبلی، هزینه افزایش خواهد یافت.

در صورتی که اختلافی بین آمپر داغی تحویلی و آمپر باتری جدید وجود داشته باشد به ازاء هر آمپر ۶۸۰۰ تومان محاسبه و فاکتور صادر می شود.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

کارواش در محل
کارواش در محل
قیمت از 250,000 الی 770,000 تومان
تامین قطعات خودرو
تامین قطعات خودرو
در حال بروزرسانی قیمت
تعویض روغن و فیلترها
تعویض روغن و فیلترها
در حال بروزرسانی قیمت
شارژ گاز کولر خودرو
شارژ گاز کولر خودرو
قیمت از 600,000 الی 1,000,000 تومان