لایروبی چاه

لایروبی چاه

از 1383 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت لایروبی چاه در بهار 1403 چقدر است؟

قیمت تخلیه و لایروبی چاه

1,200,000 الی 4,000,000 تومان

متوسط قیمت900,000 تومانکمینه قیمت300,000 تومانبیشینه قیمت1,500,000 تومان

آنچه درباره لایروبی چاه خواهید خواند

  • لایروبی چاه
  • مزیت لایروبی و کف تراشی چاه
  • لایروبی چاه عمیق و کانال فاضلاب
  • لایروبی چاه فاضلاب چگونه انجام می شود؟
  • هزینه لایروبی چاه فاضلاب به چه مواردی بستگی دارد؟
  • لایروبی و کف تراشی چاه را ب متخصصین هوم سرویز بسپارید

لایروبی چاه

به اقداماتی گفته می شود که طی آن مواد جامد و زائد داخل چاه، سپتیک یا منهول را خارج می کنند. چاه فاضلاب به دلیل وجود مواد جامد مانند مواد چربی ناشی از فاضلاب آشپزخانه، مو، مواد پلاستیکی و کاغذی و غیره بعد از گذشت مدت زمان روی هم انباشته می شوند و به صورت یک لایه غیر قابل نفوذ در می آیند و از عبور آب جلوگیری می کنند. لایروبی چاه فاضلاب مانع از جمع شدن حشرات و جانوران موذی می شود و از بوی بد فاضلاب جلوگیری می کند. به همین علت در بسیاری از موارد در کنار خارج کردن مواد از چاه فاضلاب باید اقدام به لایروبی چاه فاضلاب و کف تراشی چاه نیز نمود. از این رو باید این اقدامات به طور صحیح و منظم توسط افراد کار بلد انجام شوند زیرا این مواد موجب پر شدن چاه فاضلاب می شوند. در ادامه به معرفی روش لایروبی چاه فاضلاب و عوامل موثر بر قیمت لایروبی چاه می پردازیم.

مزیت لایروبی و کف تراشی چاه

پس از خارج کردن فاضلاب باید مواد چسبیده به دیوار و کف چاه برداشته شوند. البته تشخیص لزوم انجام اینکار تنها توسط متخصصین پس از تخلیه مواد داخل چاه تعیین می شود. پس از انجام این کار نفوذ پذیری چاه چندین برابر می شود و چاه مثل روز اول شده و دیگر نیازی به حفر چاه جدید نخواهد بود. لایروبی چاه فاضلاب و کف تراشی چاه تنها باید توسط متخصصین انجام شود تا این افراد با رعایت موارد ایمنی و دقت و مهارت این اقدامات را انجام می دهند.

لایروبی چاه عمیق و کانال فاضلاب

هنگامی که چاه فاضلاب پر می شود علاوه بر تخلیه، لایروبی چاه هم انجام می شود. زیراکه که مواد روی کف و دیواره های چاه می چسبند و نمی گذارند آب از آن عبور کند. به این ترتیب لایروبی فاضلاب و لایروبی کانال فاضلاب باید انجام شود تا از گرفتگی چاه فاضلاب جلوگیری شود.

لایروبی چاه فاضلاب عملیاتی است که با انجام آن می‌توان موادی مانند گل و لای و لجن را از محل عبور مایعات جدا کرد. پاکسازی مجرای فاضلاب موجب حفظ سلامتی و تجدید منابع زیست محیطی می شود. لایروبی کانال فاضلاب موجب حفظ پاکی هوا می شود و جمع شدن حشرات و جانوران موذی جلوگیری می کند.

لایروبی چاه فاضلاب چگونه انجام می شود؟

لایروبی چاه فاضلاب به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. که انتخاب روش با توجه به عوامل مختلف مانند نوع چاه، نوع رسوبات چاه، حجم رسوباتی که به کف و دیواره‌های چاه چسبیده اند و… بستگی دارد.

لایروبی چاه با استفاده از نیروی انسانی

در این روش کلیه اقدامات توسط یک فرد که مقنی نامیده می شود، انجام می شوند. در ابتدا فرد متخصص چاه را به طور کامل تخلیه کرده و سپس با استفاده از ابزارهای مکانیکی یا دستی به کندن رسوبات می‌پردازد. به این ترتیب دیواره ها تراشیده و مواد جامد درون بشکه ریخته و به بیرون از چاه انتقال داده می شوند و سپس با استفاده از ماشین کمپرسی به محل دیگری منتقل می شوند.

لایروبی فاضلاب با استفاده از مکنده ساکشن (تانکر مکنده)

در این روش با استفاده از نازل های شستشو عملیات لایروبی انجام می شود. از انواع نازل ها می توان به نمونه های بمبی، قایقی، چرخشی، ویبره و ... اشاره کرد. با استفاده از مکش لجن تمام مواد زائد از دیواره ها جدا شده و خارج می شوند. کف تراشی چاه فاضلاب نیز در این پروسه انجام می شود.

لایه روبی چاه فاضلاب از راه منهول

منهول فاضلاب، قسمت هایی از مسیر کانال فاضلاب هستند که به خیابان‌ها می رسند و دارای درپوش‌هایی گرد شکل از جنس سیمان یا فلز می باشند. به عبارت دیگر منهول ها راه ارتباطی کانال فاضلاب ساختمان به کانال فاضلاب شهری هستند. در روش لایروبی چاه از منهول، فرد درپوش را برداشته و به درون چاه رفته و سپس شبکه فاضلاب را لایه روبی می کند. البته این اقدامات باید توسط افراد ماهر و کاربلد انجام شود.

هزینه لایروبی چاه فاضلاب به چه مواردی بستگی دارد؟

عوامل زیادی در تعیین هزینه لایروبی چاه فاضلاب تاثیر دارند که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

هزینه لایروبی چاه بر اساس تعداد و ابعاد چاه

طبیعتا چاه فاضلاب در اندازه های مختلف حفر می شوند. هرچه عمق و اندازه ی چاه بیشتر باشد. لایروبی چاه عمیق به زمان و نیروی انسانی بیشتر نیاز دارد و در نتیجه هزینه لایروبی چاه بیشتر می شود.

قیمت لایروبی چاه بر اساس حجم و نوع رسوبات چاه

نوع رسوبات انباشته شده و حجم رسوبات مورد دیگری است که تغییر دهنده ی قیمت لایروبی چاه فاضلاب هستند. به طور مثال اگر مواد دیواره چاه از مواد سخت باشد. طبعا تراشیدن و از بین بردن رسوبات کار سخت تری است و به زمان بیشتری و تجهیزات بیشتری نیاز دارد به همین علت دستمزد لایروبی چاه بیشتر می شود.

هزینه لابروبی چاه بر اساس روش لایروبی

نوع روشی که برای کف تراشی چاه و لایه روبی چاه استفاده می شود نیز بر نرخ لایروبی چاه تاثیر دارد. طبعا لایروبی با دستگاه و تانکر مکنده مقرون به صرفه تر از این است که تمام این اقدامات توسط نیروی انسانی انجام شود. البته نمی توان از کیفیت انجام این کار توسط افراد متخصص صرف نظر نمود. زیرا افراد این کارها را با دقت بیشتری انجام می دهند و طبعا نتیجه کار مطلوب تر خواهد بود.

لایروبی و کف تراشی چاه را ب متخصصین هوم سرویز بسپارید

در صورت نیاز به لایروبی چاه فاضلاب خانگی و غیره تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. متخصصین ما جهت مشاوره رایگان و اعلام هزینه کف تراشی و لایروبی با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را دراختیارتان قرار خواهند داد و در روز و ساعت تعیین شده در محل حضور پیدا می کنند.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس لایروبی چاه و همچنین ارایه خدمات لایروبی چاه فاضلاب خانگی نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات لوله بازکنی ارائه می دهد که شامل لوله بازکنی فوری توالت و آشپزخانه, تخلیه چاه فاضلاب می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های لوله کشی و تاسیسات را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس لایروبی چاه

لایروبی چاه فاضلاب خانگی

لایروبی کانال فاضلاب

لایروبی سپتیک تصفیه خانه فاضلاب

لایروبی و کف تراشی کانال فاضلاب

خدمات تعمیر و ترمیم چاه ریزشی

کف تراشی و لایروبی منهول های فاضلاب

نظرات کاربران

profile picture
لاله فغانی

اقای خیلی خوبی بودند کارشونم خیلی خوب انجام دادند

شرایط لایروبی چاه، لایه روبی کانال فاضلاب و کف تراشی چاه

لایروبی چاه به معنای از بین بردن مواد زائد در دیواره های چاه می باشد.

علاوه لایروبی چاه خدمات کف تراشی چاه و لایروبی کانال فاضلاب نیز در صورت نیاز انجام می شود.

هزینه لایروبی بعد از مراجعه حضوری همیار و بررسی شرایط اعلام می شود.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

waterproofing
ایزوگام
قیمت از 490,000 الی 1,300,000 تومان
drain-sewage
تخلیه چاه
قیمت از 1,000,000 الی 1,000,000 تومان
repair-water-pump-and-source
تعمیر پمپ آب
قیمت از 400,000 الی 2,000,000 تومان
welding-forging
جوشکاری
قیمت از 400,000 الی 800,000 تومان