لایروبی و کف تراشی چاه فاضلاب

لایروبی و کف تراشی چاه فاضلاب

از 1383 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت لایروبی و کف تراشی چاه فاضلاب در پاییز 1401 چقدر است؟

قیمت تخلیه و لایروبی چاه

700,000 الی 3,000,000 تومان

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

لایروبی چاه چیست و چه زمانی باید این اقدامات انجام شوند؟

به اقداماتی گفته می شود که طی آن مواد جامد و زائد داخل چاه، سپتیک یا منهول را خارج می کنند. چاه فاضلاب به دلیل وجود مواد جامد مانند مواد چربی ناشی از فاضلاب آشپزخانه، مو، مواد پلاستیکی و کاغذی و غیره بعد از گذشت مدت زمان روی هم انباشته می شوند و به صورت یک لایه غیر قابل نفوذ در می آیند و از عبور آب جلوگیری می کنند. لایروبی چاه فاضلاب مانع از جمع شدن حشرات و جانوران موذی می شود و از بوی بد فاضلاب جلوگیری می کند. به همین علت در بسیاری از موارد در کنار خارج کردن مواد از چاه فاضلاب باید اقدام به لایروبی چاه فاضلاب نیز نمود. از این رو باید این اقدامات به طور صحیح و منظم توسط افراد کار بلد انجام شوند زیرا این مواد موجب پر شدن چاه فاضلاب می شوند. در ادامه به معرفی روش لایروبی چاه فاضلاب و عوامل موثر بر قیمت لایروبی چاه می پردازیم.

مزیت لایروبی و کف تراشی چاه

پس از خارج کردن فاضلاب باید مواد چسبیده به دیوار و کف چاه برداشته شوند. البته تشخیص لزوم انجام اینکار تنها توسط متخصصین پس از تخلیه مواد داخل چاه تعیین می شود. پس از انجام این کار نفوذ پذیری چاه چندین برابر می شود و چاه مثل روز اول شده و دیگر نیازی به حفر چاه جدید نخواهد بود. کف تراشی چاه تنها باید توسط متخصصین انجام شود تا این افراد با رعایت موارد ایمنی و دقت و مهارت این اقدامات را انجام می دهند.

لایروبی چاه عمیق و کانال فاضلاب

هنگامی که چاه فاضلاب پر می شود علاوه بر تخلیه، لایروبی هم انجام می شود. زیراکه که مواد روی کف و دیواره های چاه می چسبند و نمی گذارند آب از آن عبور کند. به این ترتیب لایروبی فاضلاب باید انجام شود تا از گرفتگی چاه فاضلاب جلوگیری شود.

لایروبی چاه فاضلاب عملیاتی است که با انجام آن می‌توان موادی مانند گل و لای و لجن را از محل عبور مایعات جدا کرد. پاکسازی مجرای فاضلاب موجب حفظ سلامتی و تجدید منابع زیست محیطی می شود. لایروبی کانال فاضلاب موجب حفط پاکی هوا می شود و جمع شدن حشرات و جانوران موذی جلوگیری می کند.

لایروبی چاه فاضلاب چگونه است؟

لایروبی چاه فاضلاب به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. که انتخاب روش با توجه به عوامل مختلف مانند نوع چاه، نوع رسوبات چاه، حجم رسوباتی که به کف و دیواره‌های چاه چسبیده اند و… بستگی دارد.

لایروبی چاه با استفاده از نیروی انسانی

در این روش کلیه اقدامات توسط یک فرد که مقنی نامیده می شود، انجام می شوند. در ابتدا فرد متخصص چاه را به طور کامل تخلیه کرده و سپس با استفاده از ابزارهای مکانیکی یا دستی به کندن رسوبات می‌پردازد. به این ترتیب دیواره ها تراشیده و مواد جامد درون بشکه ریخته و به بیرون از چاه انتقال داده می شوند و سپس با استفاده از ماشین کمپرسی به محل دیگری منتقل می شوند.

لایروبی فاضلاب با استفاده از مکنده ساکشن (تانکر مکنده)

در این روش با استفاده از نازل های شستشو عملیات لایروبی انجام می شود. از انواع نازل ها می توان به نمونه های بمبی، قایقی، چرخشی، ویبره و ... اشاره کرد. با استفاده از مکش لجن تمام مواد زائد از دیواره ها جدا شده و خارج می شوند. کف تراشی چاه فاضلاب نیز در این پروسه انجام می شود.

لایه روبی چاه فاضلاب از راه منهول

منهول فاضلاب، قسمت هایی از مسیر کانال فاضلاب هستند که به خیابان‌ها می رسند و دارای درپوش‌هایی گرد شکل از جنس سیمان یا فلز می باشند. به عبارت دیگر منهول ها راه ارتباطی کانال فاضلاب ساختمان به کانال فاضلاب شهری هستند. در روش لایروبی چاه از منهول، فرد درپوش را برداشته و به درون چاه رفته و سپس شبکه فاضلاب را لایه روبی می کند. البته این اقدامات باید توسط افراد ماهر و کاربلد انجام شود.

هزینه لایروبی چاه فاضلاب به چه مواردی بستگی دارد؟

عوامل زیادی در تعیین هزینه لایروبی چاه فاضلاب تاثیر دارند که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

تعداد و ابعاد چاه

طبیعتا چاه فاضلاب در اندازه های مختلف حفر می شوند. هرچه عمق و اندازه ی چاه بیشتر باشد. لایروبی چاه عمیق به زمان و نیروی انسانی بیشتر نیاز دارد و در نتیجه هزینه لایروبی چاه بیشتر می شود.

حجم و نوع رسوبات چاه

نوع رسوبات انباشته شده و حجم رسوبات مورد دیگری است که تغییر دهنده ی قیمت لایروبی چاه فاضلاب هستند. به طور مثال اگر مواد دیواره چاه از مواد سخت باشد. طبعا تراشیدن و از بین بردن رسوبات کار سخت تری است و به زمان بیشتری و تجهیزات بیشتری نیاز دارد به همین علت دستمزد لایروبی چاه بیشتر می شود.

روش لایروبی

نوع روشی که برای کف تراشی چاه و لایه روبی چاه استفاده می شود نیز بر نرخ لایروبی چاه تاثیر دارد. طبعا لایروبی با دستگاه و تانکر مکنده مقرون به صرفه تر از این است که تمام این اقدامات توسط نیروی انسانی انجام شود. البته نمی توان از کیفیت انجام این کار توسط افراد متخصص صرف نظر نمود. زیرا افراد این کارها را با دقت بیشتری انجام می دهند و طبعا نتیجه کار مطلوب تر خواهد بود.

شستشو و لایروبی چاه فاضلاب خانگی با متخصصین هوم سرویز

در صورت نیاز به لایروبی چاه فاضلاب خانگی و غیره تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. متخصصین ما جهت مشاوره رایگان و اعلام هزینه ها با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را دراختیارتان قرار خواهند داد و در روز و ساعت تعیین شده در محل حضور پیدا می کنند.

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس لایروبی و کف تراشی چاه فاضلاب و همچنین ارایه خدمات شستشو و لایروبی چاه فاضلاب خانگی نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات لوله بازکنی ارائه می دهد که شامل لوله بازکنی فوری توالت و آشپزخانه, تخلیه چاه فاضلاب می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های لوله کشی و تاسیسات را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس لایروبی و کف تراشی چاه فاضلاب

شستشو و لایروبی چاه فاضلاب خانگی

لایروبی کانال فاضلاب

لایروبی سپتیک تصفیه خانه فاضلاب

شستشوی کانال فاضلاب

خدمات تعمیر و ترمیم چاه ریزشی

کف تراشی و لایروبی منهول های فاضلاب

نظرات کاربران

profile picture
مریم تورانی

خیلی سریع و فرز کار کردند تو 4 ساعت همه جارو برق انداختن دستشون درد نکنه هردفعه با ایشون سرویس میخواهم

profile picture
مصطفی محسنی

خیلی خوب بودند وبه طور کامل و با دقت نظافت را انجام دادند

profile picture
الهام مربان

خیلی ازشون راضی بودم اسم ایشونو گذاشتم جزء منتخبینم که هربار با ایشون سرویس بگیرم ممنونم

profile picture
حسین تقی

هم از لحاظ خوش قولی هم از لحاظ کیفیت قطعه ایی که استفاده کردند عالی بود واقعا منظم و مرتب کارو انجام دادند

شرایط لایروبی چاه عمیق و کانال فاضلاب

لایروبی چاه به معنای از بین بردن مواد زائد در دیواره های چاه می باشد.

علاوه لایروبی چاه خدمات کف تراشی چاه و لایروبی کانال فاضلاب نیز در صورت نیاز انجام می شود.

هزینه لایروبی بعد از مراجعه حضوری همیار و بررسی شرایط اعلام می شود.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

ایزوگام
ایزوگام
قیمت از 100,000 الی 2,000,000 تومان
تخلیه چاه
تخلیه چاه
قیمت از 150,000 الی 800,000 تومان
نصب و تعمیر پمپ آب و منبع
نصب و تعمیر پمپ آب و منبع
قیمت از 300,000 الی 1,000,000 تومان
جوشکاری
جوشکاری
قیمت از 300,000 الی 650,000 تومان

خدمات لایروبی و کف تراشی چاه فاضلاب در این شهرها ارائه می شود: