تعمیرات و خدمات فنی

جدیدترین مدل های آرک اپن آشپزخانه

به "هوم سرویز"

خدمات فنی، نظافتی و تعمیراتی

منازل و شرکت ها

خوش آمدید!

021-91001332

آرک نوعی سازه قوسی شکل است که در معماری سنتی مورد استفاده قرار می گرفته. آرک های قدیمی در فضای بیرونی و ورودی ها به کار گرفته می شدند. آرک ورودی فضای داخل و آشپزخانه از معروف ترین طاق های قوسی در عمارت های باستانی هستند که اغلب برای جداسازی فضا نصب می شدند. اما آرک اپن آشپزخانه ماجرای دیگری دارد. استفاده از نمای طاقی شکل در آشپزخانه های مدرن به منظور دکوراسیون داخلی و زیباسازی فضا انجام می شود. گچبری روی آرک از جذاب ترین طراحی ها برای آشپزخانه های لوکس است. در ادامه با انواع آرک اپن آشپزخانه آشنا می شویم.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

کاربرد آرک آشپزخانه

حتی در ساختمان های قدیمی هم نمونه هایی از آرک های هلالی شکل وجود دارد! در خانه های مستقل قدیمی فضای داخلی خانه ها، بزرگتر بود. معمولا آشپزخانه هم به صورت یک فضای مستقل دردار از سالن پذیرایی و اتاق نشیمن جدا می شد. به این ترتیب آرک و طاق های قوسی شکل در فضای داخلی جایگاه محدودتری داشت. تکنیک های طراحی آرک با تغییر سبک آشپزخانه های مدرن، به سرعت رشد کرد. آرک اپن آشپزخانه در دید مستقیم مهمان ها قرار دارد و می بایست نهایت دقت در طراحی و ساخت آن انجام شود. ئاژه ark یا arch برگرفته از طراحی قوسی شدن این سازه است اما این روزها انواع آرک با طراحی متنوع ساخته می شود. متریال ساخت آرک آشپزخانه نیز در مقایسه با قبل دچار تغییراتی زیادی شده است.

گچبری چیست و چگونه انجام می شود؟

آرک اپن آشپزخانهگچبری و گچکاری آرک آشپزخانه مدرن

انواع آرک اپن آشپزخانه

در خانه های نقلی نشیمن و پذیرایی در یک فضا طراحی می شوند. مطبخ های دردار قدیمی هم حذف شده و فضای آشپزخانه در گوشه ای از نشیمن قرار دارد. کابینت و میز جزیره ای و آرک نیز با توجه به سبک طراحی داخلی منزل انتخاب می شوند. برای مثال سبک طراحی کلاسیک یا روستیک و ... هر کدام روی طراحی و متریال آرک تاثیر می گذارد. استفاده از گچبری و گچکاری و رابیتس ،کناف، سنگ های آجری، چوب یا ام دی اف در ساخت آرک بسیار رایج شده است. انتخاب متریال آرک برای اپن بستگی به سلیقه و البته سبک طراحی خانه دارد. 

  • رابیتس و گچبری

رابیتس نوعی سازه فلزی از توری های فولادی مشبک است که در ساخت سقف کاذب و آرک اپن نیز استفاده می شود. این سازه با جوشکاری ساخته شده و  آماده نصب به محل منتقل می شود. برای اینکه رابیتس به سقف نصب شود از سیم های مخصوص رابیتس بندی و میله های افقی و عمودی روی سقف استفاده می شود. روی رابیتس با لایه ای گچ پوشانده شده و استحکامات اصلی جلوی دید قرار ندارد. از گچکاری ساده تا انواع گچبری دکوراتیو بر روی رابیتس استفاده می شود. هزینه رابیتس آرک بستگی به اندازه ورودی آشپزخانه دارد. در مقایسه با سایر متریال، شیوه اجرای رابیتس و گچبری زمان بر است و بیش از مصالح دیگر به وقت نیاز دارد.

جدیدترین مدل های کناف کاری سقف اتاق پذیرایی

آرک آشپزخانه مدرنرابیتس و گچ آرک اپن در آشپزخانه مدرن
  • آرک اپن آشپزخانه کناف

آرک کناف از پر طرفدارترین انواع دکوراسیون در آشپزخانه های شیک است. کناف همان سقف کاذب ساختمان است که این بار با سبک طراحی متفاوتی برای زیباسازی ورودی آشپزخانه به کار گرفته شده.  روکش صفحه کناف از جنس گچ است. از نظر ظاهری شاید نتوانید تفاوتی بین رابیتس و کناف قائل شوید ولی از لحاظ متریال و به خصوص اجرای کار، تفاوت های زیادی بین این دو سازه دکوراتیو وجود دارد. تنوع در طراحی کناف بسیار بیشتر از رابیتس بوده  که همین موضوع موجب محبوبیت آن شده است. البته نصب کناف بسیار راحت تر و کم هزینه تر از رابیتس نیز هست که خودش یک امتیاز محسوب می شود. در تصویر بالا  آرک کناف استفاده شده است.

  • آرک چوب و ام دی اف

آرک نوعی سازه دکوراتیو است که قابلیت اجرا در هر فضایی را دارد. حتی در یک آپارتمان نقلی هم می شود یکی از انواع آرک اپن آشپزخانه را طراحی کرد. یکی از دغدغه های خانم ها انتخاب متریال آرک است. آرک چوبی نوعی سازه ساختنی در محیط کارگاه است که به صورت آماده نصب استفاده می شود. طراحی های بسیار متنوعی را می توان روی چوب اجرا کرد. با توجه به وزن بالای چوب و همچنین گرانقیمت بودن چوب طبیعی، mdf جایگزین آرک چوبی شده است. همه طراحی های روی چوب، قابل اجرا روی ام دی اف هم هستند. در مقایسه با کناف، وزن ام دی اف و چوب بیشتر است. همین امر اندکی از محبوبیت این سازه کم کرده است زیرا این سنگینی در موقع نصب هم مشکلاتی را به وجود می آورد.

انواع گچکاری و گچبری در صنعت ساختمان سازی و معماری داخلی

آرک اپن آشپزخانه کناف

  • آرک اپن آشپزخانه سنگی-آجری

آرک بخشی از معماری ساختمان است و اغلب موقع ساخت بنا، اجرا می شود. موقع بازسازی منزل هم می توان جدیدترین مدل های آرک آشپزخانه را نصب کرد. در تصویر بالا یکی از زیباترین مدل های آرک آشپزخانه را می بینید که در آن از نمای سنگی استفاده شده است. آجرهای تزئینی و سنگ در آرک، خانه های قدیمی را تداعی می کنند ولی بسیاری از مالکان علاقه به آن دارند. 

تعرفه گچکاری و گچبری هوم سرویز در آرک آشپزخانه

عنواناز قیمت (تومان)تا قیمت (تومان)
گچ کاری روی سطوح صاف(متر مربع)
1500019000
گچ کاری روی سطوح ناصاف(متر مربع)
2000025000
ابزار ساده(متر طول)1800023000
ابزار قاشقی(متر طول)150004800000
هلال اپن با ابزار(متر طول)100000
هلال اپن بدون ابزار(متر طول)
6500030000
ابزار گلوئی بزرگ(متر طول)2500030000
ابزار گلوئی کوچک(متر طول)2000025000
گچکاری و گچبری متراژ کمتر از 10 متر150000350000
بیشتر بخوانید
آموزش پایه طراحی دکوراسیون داخلی

سرویس گچبری و گچکاری در تهران

خدمات گچکاری و گچبری هوم سرویز شامل گچکاری روی سقف صاف و سطوح ناصاف است. در آرک اپن آشپزخانه کناف و رابیتس لازم است تا روی سازه با گچ پوشانده شود. با توجه به سبک طراحی داخلی ، گچکاری یا گچبری امکان پذیر است. گچکاری هلال اپن با ابزار و بدون ابزار به خواسته مشتری انجام می شود. هزینه خدمات به ازای متر مربع دریافت می شود. قیمت نهایی بستگی به متریال ساخت آرک و ابعاد آن دارد. چنانچه در مورد مصالح تردید دارید می توانید به رایگان از مشاوره همیاران هوم سرویز استفاده کنید. ثبت سفارش از طریق اپلیکیشن این سامانه رایگان است و شامل دریافت مبلغ اضافی در محل نمی باشد. در هر کجای تهران که هستید با ما تماس بگیرید بلافاصله هماهنگی برای نصب آرک انجام می شود.

جهت ثبت سفارش رایگان سرویس گچبری و گچکاری از طریق اپلیکیشن هوم سرویز اقدام کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

دکمه بازگشت به بالا