بنایی و دکوراسیون

طراحی آرک اپن آشپزخانه گچبری ✔️ گچبری اپن آشپزخانه در تهران

آرک نوعی سازه قوسی شکل است که در معماری سنتی مورد استفاده قرار می گرفته. آرک های قدیمی در فضای بیرونی و ورودی ها به کار گرفته می شدند. آرک ورودی فضای داخل و آشپزخانه از معروف ترین طاق های قوسی در عمارت های باستانی هستند که اغلب برای جداسازی فضا نصب می شدند. اما آرک اپن آشپزخانه ماجرای دیگری دارد. استفاده از نمای طاقی شکل در آشپزخانه های مدرن به منظور دکوراسیون داخلی و زیباسازی فضا انجام می شود. گچکاری و گچبری سقف و دیوار از جذاب ترین طراحی ها برای آشپزخانه های لوکس است. در ادامه با انواع آرک اپن آشپزخانه آشنا می شویم.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

اهمیت دکوراسیون آشپزخانه

آشپزخانه های امروزی بخشی از هال و پذیرایی هستند. در اغلب آپارتمان های نقلی و حتی خانه های لوکس با طراحی خاص، فضای آشپزخانه در دید قرار دارد. معماری داخلی با حذف دیوار و درب آشپزخانه، تحولی بزرگ در بازسازی و دکوراسیون منزل ایجاد کرده است. در واقع آشپزخانه های اپن بخشی از هال و پذیرایی به حساب می آیند. در اغلب موارد این فضا کاربری چندگانه دارد. آشپزخانه دیگر تنها محلی برای پخت و پز و طبخ غذا نیست بلکه این مکان اتاق ناهارخوری و اتاق نشیمن هم به حساب می آید. با گذاشتن یک میز غذاخوری در آشپزخانه می توان فضای مناسب برای غذا خوردن ایجاد کرد. بسیاری از ساعات بیداری اعضای خانواده در همین فضا، سپری می شود پس لازم است تا به دکوراسیون و طراحی آشپزخانه، بیش از پیش توجه شود. آرک آشپزخانه ساده یا طراحی های متنوع تر همگی روی احساس فضا تاثیر دارند. 

کاربرد آرک آشپزخانه

حتی در ساختمان های قدیمی هم نمونه هایی از آرک های هلالی شکل وجود دارد! در خانه های مستقل قدیمی فضای داخلی خانه ها، بزرگتر بود. معمولا آشپزخانه هم به صورت یک فضای مستقل دردار از سالن پذیرایی و اتاق نشیمن جدا می شد. به این ترتیب آرک و طاق های قوسی شکل در فضای داخلی جایگاه محدودتری داشت. تکنیک های طراحی آرک با تغییر سبک آشپزخانه های مدرن، به سرعت رشد کرد. آرک اپن آشپزخانه در دید مستقیم مهمان ها قرار دارد و می بایست نهایت دقت در طراحی و ساخت آن انجام شود. واژه ark یا arch برگرفته از طراحی قوسی شدن این سازه است اما این روزها انواع آرک با طراحی متنوع تری نیز ساخته می شود. متریال ساخت آرک آشپزخانه نیز در مقایسه با قبل دچار تغییراتی زیادی شده است. استفاده از گچ در ترکیب با دیگر متریال به زیبایی دکوراسیون آشپزخانه منجر شده و خلاقیت های بیشتری به کار اضافه شده است.

تفاوت گچبری و گچکاری چیست؟

آرک اپن آشپزخانهگچبری و گچکاری آرک آشپزخانه مدرن

انواع آرک اپن آشپزخانه

در خانه های نقلی نشیمن و پذیرایی در یک فضا طراحی می شوند. مطبخ های دردار قدیمی هم حذف شده و فضای آشپزخانه در گوشه ای از نشیمن قرار دارد. کابینت و میز جزیره ای و آرک نیز با توجه به سبک طراحی داخلی منزل انتخاب می شوند. برای مثال سبک طراحی کلاسیک یا روستیک و … هر کدام روی طراحی و متریال آرک تاثیر می گذارد. مدل اپن آشپزخانه با گچ و مدل آرک اپن گچی باید هماهنگ با سایر المان های دکوراسیون داخلی باشد.بر همین اساس، استفاده از گچبری و گچکاری و رابیتس ،کناف، سنگ های آجری، چوب یا ام دی اف در ساخت آرک بسیار رایج شده است. انتخاب متریال آرک برای اپن بستگی به سلیقه و البته سبک طراحی خانه دارد. 

  • آرک آشپزخانه با رابیتس

رابیتس نوعی سازه فلزی از توری های فولادی مشبک است که در ساخت سقف کاذب و آرک اپن نیز استفاده می شود. این سازه با جوشکاری ساخته شده و  آماده نصب به محل منتقل می شود. برای اینکه رابیتس به سقف نصب شود از سیم های مخصوص رابیتس بندی و میله های افقی و عمودی روی سقف استفاده می شود. روی رابیتس با لایه ای گچ پوشانده شده و استحکامات اصلی جلوی دید قرار ندارد. از گچکاری ساده تا انواع گچبری دکوراتیو بر روی رابیتس استفاده می شود. هزینه رابیتس آرک بستگی به اندازه ورودی آشپزخانه دارد. در مقایسه با سایر متریال، شیوه اجرای رابیتس و گچبری زمان بر است و بیش از مصالح دیگر به وقت نیاز دارد.

جدیدترین مدل های کناف کاری سقف اتاق پذیرایی

آرک آشپزخانه مدرنرابیتس و گچ آرک اپن در آشپزخانه مدرن
  • آرک اپن آشپزخانه کناف

آرک کناف از پر طرفدارترین انواع دکوراسیون در آشپزخانه های شیک است. کناف همان سقف کاذب ساختمان است که این بار با سبک طراحی متفاوتی برای زیباسازی ورودی آشپزخانه به کار گرفته شده.  روکش صفحه کناف از جنس گچ است. از نظر ظاهری شاید نتوانید تفاوتی بین رابیتس و کناف قائل شوید ولی از لحاظ متریال و به خصوص اجرای کار، تفاوت های زیادی بین این دو سازه دکوراتیو وجود دارد. تنوع در طراحی کناف بسیار بیشتر از رابیتس بوده  که همین موضوع موجب محبوبیت آن شده است. البته نصب کناف بسیار راحت تر و کم هزینه تر از رابیتس نیز هست که خودش یک امتیاز محسوب می شود. در تصویر بالا  آرک کناف استفاده شده است.

  • آرک چوب و ام دی اف

آرک نوعی سازه دکوراتیو است که قابلیت اجرا در هر فضایی را دارد. حتی در یک آپارتمان نقلی هم می شود یکی از انواع آرک اپن آشپزخانه را طراحی کرد. یکی از دغدغه های خانم ها انتخاب متریال آرک است. آرک چوبی نوعی سازه ساختنی در محیط کارگاه است که به صورت آماده نصب استفاده می شود. طراحی های بسیار متنوعی را می توان روی چوب اجرا کرد. با توجه به وزن بالای چوب و همچنین گرانقیمت بودن چوب طبیعی، mdf جایگزین آرک چوبی شده است. همه طراحی های روی چوب، قابل اجرا روی ام دی اف هم هستند. در مقایسه با کناف، وزن ام دی اف و چوب بیشتر است. همین امر اندکی از محبوبیت این سازه کم کرده است زیرا این سنگینی در موقع نصب هم مشکلاتی را به وجود می آورد.

انواع گچکاری و گچبری در صنعت ساختمان سازی و معماری داخلی

آرک اپن آشپزخانه کناف
  • آرک اپن آشپزخانه سنگی-آجری

آرک بخشی از معماری داخلی ساختمان است و معمولا موقع ساخت بنا، اجرا می شود. اگر در یک خانه قدیمی زندگی می کنید و قصد بازسازی و تغییر دکوراسیون دارید نیز می توانید آرک نصب کنید. به هنگام بازسازی منزل هم می توان جدیدترین مدل های آرک آشپزخانه را نصب کرد. در تصویر بالا یکی از زیباترین مدل های آرک آشپزخانه را می بینید که در آن از نمای سنگی استفاده شده است. آجرهای تزئینی و سنگ در آرک، خانه های قدیمی را تداعی می کنند ولی بسیاری از مالکان علاقه به آن دارند. این طراحی شیک و منحصر به فرد است. افرادی به سبک کلاسیک علاقه مندند اغلی آرک های سنگی یا آجری را می پسندند. استفاده از سنگ مرمر، گرانیت، تراورتن در زیباسازی آرک، متداول است.

آرک های آجری نیز با اجرای هنرمندانه ای همراه هستند و به سبک و سیاق اعیان نشین های قدیمی طراحی می شوند. بدون تردید این نوع دکوراسیون، مخاطب خاص دارد و تنها افرادی که طبع هنرمندانه ای دارند زیبایی و شکوه کار را احساس خواهند کرد.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات گچکاری و گچبری هم ارائه میده؟

مدل آرک آشپزخانه گچی

این سازه هماهنگی کامل با دیوارهای گچی دارد. مدل آرک اپن گچی طوری است که حس نوستالژیک به فضا می دهد. به نظر می آید نمونه هایی از این مدل آرک را در خانه مادر بزرگ ها دیده باشید. البته گچ کاری اپن این روزها با مترایل آماده انجام می شود. به این ترتیب که پس از اندازه گیری ابعاد آرک، طراحی انجام می شود و پانل های گچبری اپن جدید به صورت آماده نصب، به محل ارسال می شود. گچ کار پانل ها را روی راویز اپن آشپزخانه قرار داده و پانل های گچی آرک را به هم وصل می کند. این تکنولوژی در سال های اخیر بسیار پر طرفدار شده زیرا سرعت عمل در ساخت آرگ اپن گچی بالاتر رفته و مهم تر اینکه ریخت و پاش و کثیف کاری های قبل را ندارد. در واقع حتی اگر در خانه سکونت دارید هم می توانید این مدل آرک را اجرا کنید.

تعرفه گچکاری و گچبری هوم سرویز در آرک آشپزخانه

عنوان(به روز رسانی سال 1400)از قیمت (تومان)تا قیمت (تومان)
گچ کاری روی سطوح صاف(متر مربع)
1700025000
گچ کاری روی سطوح ناصاف(متر مربع)
2500035000
ابزار ساده(متر طول)2000029000
ابزار قاشقی(متر طول)1500020000
هلال اپن با ابزار(متر طول)1030000
هلال اپن بدون ابزار(متر طول)
6500095000
ابزار گلوئی بزرگ(متر طول)2800040000
ابزار گلوئی کوچک(متر طول)2300030000
گچکاری و گچبری متراژ کمتر از 10 متر180000400000

سرویس گچبری و گچکاری در تهران

خدمات گچکاری و گچبری هوم سرویز شامل گچکاری روی سقف صاف و سطوح ناصاف است. در آرک اپن آشپزخانه کناف و رابیتس لازم است تا روی سازه با گچ پوشانده شود. با توجه به سبک طراحی داخلی ، گچکاری یا گچبری امکان پذیر است. گچکاری هلال اپن با ابزار و بدون ابزار به خواسته مشتری انجام می شود. هزینه خدمات به ازای متر مربع دریافت می شود. قیمت نهایی بستگی به متریال ساخت آرک و ابعاد آن دارد. چنانچه در مورد مصالح تردید دارید می توانید به رایگان از مشاوره همیاران هوم سرویز استفاده کنید. ثبت سفارش از طریق اپلیکیشن این سامانه رایگان است و شامل دریافت مبلغ اضافی در محل نمی باشد. در هر کجای تهران که هستید با ما تماس بگیرید بلافاصله هماهنگی برای نصب آرک انجام می شود.

جهت ثبت سفارش رایگان سرویس گچبری و گچکاری از طریق اپلیکیشن هوم سرویز اقدام کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی گچکاری و گچبری تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا