لوازم خانگی

عوامل تاثیرگذار بر هزینه تعمیر بخاری گازی

بخاری گازی در برخی از ساختمان ها تنها سیستم گرمایشی به حساب می آید. انواع بخاری گازسوز ایرانی و خارجی در ابعاد مختلف روانه بازار شده که گرمای منزل را تامین می کنند. هر گونه عیب و ایراد در بخاری موجب می شود که دمای ساختمان افت پیدا کند. هر چه هوا سردتر باشد ساعات بیشتری از روز نیاز به روشن کردن بخاری داریم. کارکرد مداوم بخاری گازی عمر قطعات را کاهش می دهد. به هر حال این وسیله پر کاربرد روزی نیاز به تعمیر و تعویض قطعات دارد. برخی از تعمیرکاران دستمزد تعمیرات بخاری گازی را با توجه به سرمای هوا افزایش داده اند. آیا می دانید هزینه تعمیر بخاری گازی چطوری محاسبه می شود؟

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

هزینه تعمیر بخاری گازی چقدر است؟

هیچ تعمیرکاری نمی تواند ندیده، قیمت تعمیرات را اعلام کند. نرخ دستمزد تعمیرات لوازم گازسوز از جمله بخاری به صورت توافقی اعلام می شود. روال کار اینطور است که تعمیرکار باید مشکل را پیدا کرده و بعد نسبت به تعمیرات اقدام کند. آیا می دانید دقیقا مشکل بخاری گازی چیست؟ روشن نشدن بخاری، پخش بوی گاز در فضا، خاموش شدن ناگهانی و هر مشکلی که پیش آمده حتما یک علتی دارد. گاهی لازم است تا قطعات بخاری گازی تعویض شود. در این صورت هزینه خرید قطعه جدید، طبق نرخ روز محاسبه می شود. دستمزد تعمیرکار با توجه به پیچیدگی عیب یابی و قطعه ای که باید تعویض شود، تغییر می کند. در ادامه مواردی برخی از رایج ترین مشکلات بخاری گازی معرفی می شود. این ایرادات قیمت دستمزد را تحت تاثیر قرار می دهند.

هزینه تعمیر بخاری گازی در تهرانهزینه تعمیر ترموکوبل بخاری گازی
  • هزینه تعمیر بخاری گازی : ایراد مشعل

بخاری سالم باید با شعله آبی بسوزد. اگر شعله بخاری آبی نیست یا موقع کارکرد، بوی تند گاز در فضا پیچیده حتما یک مشکلی وجود دارد. علت اصلی این مشکل وجود عیب و ایراد در مشعل بخاری است. مشعل از قطعات اصلی در بخاری گازسوز است. هزینه تعمیر بخاری گازی در این مورد با توجه به قیمت خرید مشعل محاسبه می شود. دلیل درست کار نکردن مشعل خیلی زیاد است ولی به هر حال این وسیله قابل تعمیر و تعویض است. برای مثال اگر منافذ مشعل به هر علتی گرفته باسد، امکان تعمیر وجود دارد این قطعه از فولاد لعاب کاری ساخته شده و به این سادگی ها از دور خارج نمی شود. تعمیرکار پس از بررسی مشعل بهتر می تواند در مورد تعمیر و یا تعویض آن راهنمایی کند. 

  • خرابی سیستم پیلوت-فندک-ترموکوبل

    اصلی ترین سیستم لوازم گازسوز مربوط به پیلوت و متعلقات آن است. در اغلب موارد اشکال در پیلوت، فندک و یا ترموکوبل دلیل اصلی بد سوختن و حتی روشن نشدن بخاری است. عملکرد نادرست این سیستم گاهی خطرات زیادی به همراه دارد. برای مثال احتلال در کارکرد ترموکوبل می تواند بسیار خطرناک باشد. ترموکوبل در واقع سیستم ایمنی لوازم گازسوز است. این وسیله حساس تنظیم گاز را بر عهده دارد. وقتی به هر علتی شعله خاموش می شود، ترموکوبل از انتشار گاز در فضا پیشگیری می کند. هزینه تعمیر بخاری گازی و بررسی ترموکوبل در مقابل جان اهضای خانواده اصلا زیاد نیست. اگر فندک جرقه نمی زند و نمی توانید بخاری را روشن کنید با سرویس تعمیرات بخاری گازی هوم سرویز تماس بگیرید.

سرویس تعمیر ترموکوبل بخاری گازی

قیمت تعمیرات بخاری گازسوزسرویس نصب و تعمیر لوازم گازسوز خانگی
  • هزینه عیب یابی و تعمیر بخاری گازی

وقتی بخاری روشن نمی شود یا بوی گاز در فضا پخش می شود، حتما یک مشکل جدی وجود دارد. این علائم هشدار دهنده نشان می دهد که عملکرد بخاری گازسوز دچار مشکل شده است. پیدا کردن علت خرابی بخاری همیشه ساده نیست. گاهی زمان بیشتری برای عیب یابی بخاری صرف می شود. هر چه پیچیدگی کار بیشتر باشد قطعا دستمزد تعمیرکار هم بیشتر خواهد شد. نصب بخاری گازی بخشی از خدمات هوم سرویز است اما در اغلب موارد افراد خود اقدام به نصب می کنند در این صورت رعایت موارد ایمنی الزامی است. نصب غیر اصولی و لوله کشی های غیر استاندارد کار عیب یابی را دچار مشکل می کند. برای مثال شاید علت بوی گاز از نشتی در لوله گاز باشد در این صورت لازم است عملیات نصب دوباره از نو اجرا شود.

عنوان(به روز رسانی سال 1400)قیمت از(تومان)قیمت تا(تومان)
نصب بخاری گاری
80000120000
تعمیر بخاری گازی
100000150000
تعویض قطعه(هر عدد)
6000090000
سرویس کامل و شست و شوی برنر
130000250000
تعویض ترموکوبل
70000100000
  • موقعیت ساختمان و محله

هزینه نصب و نگهداری بخاری گازی در مقایسه با سایر لوازم گرمایشی خیلی مقرون به صرفه است. در ساختمان هایی که امکان نصب بخاری گازی وجود داشته باشد همیشه اولویت اول استفاده از بخاری گازسوز است. تجهیزات لوله کشی گاز و سیستم دودکش ساختمان دو عامل مهم برای نصب بخاری گازی هستند. برای اینکه بخاری گازی کارکرد بهینه داشته باشد باید نسبت به سرویس و همچنین تعمیر به موقع آن اقدام کرد. هرگونه سهل انگاری می تواند خطر آفرین باشد. هزینه نصب و تعمیر بخاری گازی و دستمزد تعمیرکار بستگی به محل دارد. هر چه فاصله بیشتر باشد، هزینه ایاب و ذهاب تعمیرکار و دستمزد هم بیشتر می شود. در این مورد هوم سرویز اقدام جالبی انجام داده است. برای کاهش هزینه های تعمیرات لوازم خانگی، سرویس های درب منزل به صورت محله ای ارائه می شود. به این ترتیب هزینه ایاب و ذهاب حذف می شود.

عیب یابی و تعمیر بخاری گازی

هزینه تعمیر بخاری گازی نیک کالاهزینه تعمیر بخاری گازی

خدمات نصب و تعمیرات بخاری گازسوز در تهران

سرویس تعمیر بخاری گازی در خارج از دوره گارانتی بر عهده همیاران هوم سرویز است. این سرویس در همه محله های تهران توسط تکنیسین ماهر ارائه می شود. پس از ثبت سفارش رایگان تعمیر بخاری در اپ هوم سرویز، هماهنگی برای اعزام کارشناس به محل انجام می شود. ابتدا عیب یابی و بررسی انجام شده و هزینه تعمیرات و یا تعویض قطعات اطلاع رسانی می شود. در صورت درخواست تعمیر بخاری، همیار می تواند قطعات لازم را خریداری کند. حتی المقدور سعی می شود از قطعات اصل و دارای گارانتی موقع تعویض، استفاده شود. هنگام تسویه حساب حتما فاکتور خرید را از همیار دریافت کنید. خدمات هوم سرویز شامل تضمین کیفیت هستند با آسودگی سفارش خود را ثبت کنید و کار را به تعمیرکارهای حرفه ای هوم سرویز بسپارید.

سفارش سرویس نصب و تعمیر بخاری گازی را به رایگان در اپلیکیشن هوم سرویز ثبت کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نصب و تعمیر بخاری گازی تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا