لوله کشی و تاسیسات

چگونه تعمیر توالت فرنگی را حرفه ای انجام دهیم؟

توالت فرنگی از دو بخش اصلی تشکیل شده اولین قسمت همان بخش کاسه ای و بدنه توالت است. و قسمت بعدی سیفون و قسمتی است که آب را ذخیره می کند. قسمت کاسه توالت معمولا از جنس چینی است و دارای قطعات متحرک نیست. در برخی از برندها تفاوت هایی وجود دارد ولی معمولا این قسمت نیاز به تعمیرات ندارد. تعمیر توالت فرنگی در بخش فلاش تانک و سیفون انجام می شود. هر بار که دکمه تخلیه آب را می زنید، آب از سیفون به داخل کاسه سرازیر می شود. در این عملیات قطعات زیادی درگیر هستند که خراب شدن هر کدام از آنها، کارکرد توالت فرنگی را مختل می کند.تعمیرات توالت فرنگی قدیمی چندان دشوار نیست فقط باید مشکل اصلی را پیدا کنید.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

تعمیر توالت فرنگی

سیستم توالت فرنگی پیچیدگی زیادی ندارد. به خصوص در انواع مدل های ساده همه متعلقات سیفون و مخزن آب و فلاش تانک و … در دسترس قرار دارد. در توالت فرنگی دیواری، امکان دسترسی به سیفون نیست و کمی کار دشوارتر است. اگر وال هنگ یا توالت دیواری نصب کرده اید از تعمیرکار توالت فرنگی برای عیب یابی و تعمیرات کمک بگیرید. اما در مورد توالت فرنگی زمینی و ساده، قضیه فرق می کند. مثل یک حرفه ای عمل کنید برای اینکار ابتدا عیب یابی را انجام داده و سپس به تعمیرات توالت فرنگی بپردازید. چه مشکلی با توالت دارید؟ آیا آب چکه می کند یا سیفون تخلیه نمی شود؟ در ادامه برخی از رایج ترین مشکلات توالت فرنگی و راه حل را معرفی می کنیم.

آموزش نصب توالت فرنگی

تعمیر توالت فرنگی در تهراننصب و تعمیر توالت فرنگی در کوتاه ترین زمان
  • قطع نشدن آبریزش سیفون

بعد از اینکه دکمه تخلیه آب را می زنید، آب با سرعت و فشار درون کاسه توالت خالی می شود. سپس شیر آب به اندازه آب مخزن، باز می ماند. اگر بعد از تخلیه تا مدت ها همچنان صدای آب شنیده می شود، یک مشکل وجود دارد. قبل از اینکه با تعمیرکار تماس بگیرید خودتان این مورد را برسی کنید. ابتدا شیر آب را ببندید و با برداشتن درب مخزن، سطح آب را چک کنید. یکی از اصلی ترین دلایل قطع نشدن آب مربوط به عدم تنظیم شناور است. همه توالت فرنگی ها دارای سیستم آبگیری و شناور هستند. معمولا یک میله باریک که به سر بالشتکی اتصال دارد، را در مخزن می بینید. رنگ یا اندازه این وسیله در برندهای مختلف، یکی نیست ولی کارایی همگی یکسان است. با احتیاط بازوی شناور را کمی به سمت پایین خم کنید تا توپ شناور در سطح مخزن پایین تر باشد.

نکته: توپک های شناور و میله فلزی به شدت در معرض آسیب قرار دارند. مراقب باشید موقع خم کردن بازوی شناور، به آن آسیب نزنید. در صورت شکستن میله و یا بازوی شناور لازم است تا این قطعه تعویض شود! در این صورت با خرید یک قطعه کاملا مشابه می توانید شناور را تعویض کنید.

  • نشتی آب و تعمیر توالت فرنگی

آبی که در کف دستشویی و پای توالت فرنگی جمع شده، چیزی نیست که آن را ندیده بگیرید. اتصالات و شیر آلات را چک کنید.  خرابی واشر به سادگی قابل تعمیر است. چکه کردن شیر آب اصلی و یا ریزش آب از مخزن می تواند منجر به خیس شدن کف دستشویی شود. اما رد آب در زیر پایه کاسه توالت، معمولا مربوط به اشکال در نصب توالت فرنگی است. اگر چنین باشد این آب کثیف و بسیار آلوده است. اول از همه آب را خشک کنید سپس اتصالات کاسه توالت را بررسی کنید. در اغلب ساختمان های قدیمی، قطعات توالت فرسوده شده و امکان نشتی از پایه توالت وجود دارد. اگر نشتی از دهانه تخلیه در کف و حلقه مومی باشد، باید حلقه تعویض شود. با برداشتن توالت فرنگی می توانید لوله تخلیه فاضلاب و حلقه مومی عایق بندی را ببینید. با تعویض این حلقه مشکل برطرف می شود.

تعمیر شناور توالت فرنگی ارزان

تعمیرات توالت فرنگیسرویس توالت فرنگی و تعویض قطعات فرسوده
  • تعمیر توالت فرنگی و سیفون

آیا سیفون کار نمی کند؟ این یکی از متداول ترین مشکلات در منازل است که به می توانید آن را خودتان عیب یابی کنید. کار نکردن سیفون توالت فرنگی چند علت دارد. ابتدا اهرم یا دکمه تخلیه را بررسی کنید اگر این دستگیره آسیب دیده باشد، سیفون اصلا کار نمی کند. مورد دیگر مربوط به زنجیر تخلیه است. این زنجیر به اهرم شناور اتصال دارد اگر زنجیر از این سیستم جدا شده باشد، سیفون عمل نمی کند! با برداشتن درب روی مخزن می توانید اتصال زنجیر به اهرم متصل به شناور را بررسی کنید. اگر سیفون اصلا کار نمی کند یا آب خیلی کند تخلیه می شود، امکان گرفتگی لوله های فاضلاب وجود دارد. در این مورد نمی توانید کاری انجام دهید و باید با نزدیکترین لوله بازکن تماس بگیرید.

از اپ هوم سرویز می توانید درخواست اعزام لوله بازکن را ثبت کنید.

  • آب مخزن پر نمی شود

با زدن دکمه تخلیه، به طور خودکار سیفون عمل می کند و آبگیری مخزن شروع می شود. حجم آب با تنظیمات شناور قابل کنترل است. اگر پس از تخلیه آب، مخزن آبگیری نمی کند به احتمال زیاد شیر آب توالت فرنگی بسته است. احتمالا موقع نظافت دستشویی شیر آب را بسته اید و فراموش کرده اید که آن را باز کنید. این احتمال را هم بررسی کنید.

repairing common toilet problems

مراحل تبدیل دستشویی ایرانی به فرنگی

هزینه تعمیر توالت فرنگی

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و تعمیر توالت فرنگی هم ارائه میده؟

تعرفه نصب و تعمیر توالت فرنگی هوم سرویز

عنوان(به روز رسانی سال 1400)قیمت ازقیمت تا
نصب توالت فرنگی یک تکه
6000080000
نصب توالت فرنگی دو تکه
80000100000
تنظیم فلوتر سرویس فرنگی
3500050000
آب بندی
30000
40000
عیب یابی و تعمیر
30000
40000

خدمات نصب و تعمیر توالت فرنگی در تهران

سرویس نصب و تعمیرات توالت فرنگی را از طریق اپلیکیشن هوم سرویز سفارش دهید. ثبت سفارش و مشاوره رایگان بوده و شامل پرداخت آبونمان یا هزینه اضافی نیست. بعد از اینکه سفارش خود را ثبت کردید تا تماس همکاران پشتیبان منتظر بمانید. زمان تماس معمولا در همان روز و بسیار کوتاه است. پس از هماهنگی تعمیرکار توالت فرنگی برای بررسی به محل اعزام می شود. تهیه لوازم و قطعات درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود. در صورت خرید لوازم، فاکتور خرید حتما ارائه خواهد شد. همه سفارش های ثبت شده در اپ هوم سرویز مشمول گارانتی هستند. نصب و سرویس توالت فرنگی را به حرفه ای های هوم سرویز بسپارید و خودتان به کارها نظارت کنید.

ثبت سفارش رایگان نصب و تعمیر توالت فرنگی از طریق اپلیکیشن هوم سرویز

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نصب و تعمیر توالت فرنگی تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا