تعمیرات و خدمات فنی

اجرای سنگ کاری نمای رومی ساختمان

به "هوم سرویز"

خدمات فنی، نظافتی و تعمیراتی

منازل و شرکت ها

خوش آمدید!

021-91001332

سنگ کاری نمای رومی ظاهر بنا را شیک و اصیل نشان می دهد. در بسیاری از خانه های ویلایی نمای رومی سنگی اجرا می شود. سنگ های ساختمانی مقاومت بنا را افزایش می دهند و طراحی رومی نیز جذابیت سنگ ها را به نمایش می گذارد. سنگ کاری ساختمان و توجه به نمای بیرونی این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است. ساختمان های سنگ کاری شده بخشی از نمای شهری هستند که به حق جلوه زیباتری از ساختمان های سیمانی دارند. ساختمان های قدیمی با سنگ های طبیعی تبدیل به سازه های مدرن و لوکس می شوند.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

سنگ کاری نمای رومی

نمای بیرونی ساختمان اولین بخشی است که دیده می شود به همین دلیل طراحی و زیباسازی نما اهمیت زیادی دارد. حتی افرادی که هرگز داخل ساختمان نمی شوند از روی نمای بیرونی در مورد استحکام، زیبایی و قیمت ساختمان قضاوت می کنند. اجرای نمای رومی چند صباحی است که مورد توجه بیشتری قرار گرفته است. تقریبا اکثر ساختمان های مدرن با نمای رومی کلاسیک کار شده اند. مشخصه بارز نمای رومی طراحی ستون و سر ستون های زیبایی است که ابهت خاصی به بنا می دهد. سنگ کاری نما علاوه بر زیبایی، استحکام بنا را نیز افزایش می دهد. سنگ های ساختمانی عایق گرما و سرما نیز هستند و این امتیازات موجب شده تا معماران و کارفرمایان در طراحی داخلی و نمای بیرونی از سنگ های ساختمانی استفاده کنند. سنگ کاری نما اصولی دارد عدم رعایت این اصول می تواند نتیجه کار را به طور کلی از بین ببرد.

اولین اصل مهم در سنگ کاری ساختمان انتخاب سنگ مناسب است.

چگونه بهترین سنگ نما را انتخاب کنیم؟

سنگ کاری نمای رومی تراورتنسنگ کاری نمای رومی

انواع سنگ ها در سنگ کاری نمای رومی

نمای رومی به دلیل اجرای پیچیده و مصالح زیبا، خاص و فوق العاده به نظر می رسد. در اجرای سنگ کاری نما رومی از سنگ های سفید و رنگ روشن بیشتر استفاده می شود. در برخی موارد برای کاهش هزینه ها به جای سنگ، سیمان سفید به کار می رود که بدون تردید زیبایی سنگ را ندارد. انتخاب سنگ برای نمای ساختمان اهمیت زیادی دارد ولی در نمای رومی این اهمیت بیشتر است. برای اینکه در پیچ و خم های طراحی رومی، زیبایی کار دیده شود می بایست در انتخاب سنگ دقت بیشتری کرد. به طور معمول استفاده از سنگ تراورتن در نما رومی بسیار رایج است. علت اصلی اینست که تراورتن دارای سطح صیقلی نیست و دارای حفره های متعدد است. این ویژگی سبب می شود تا موقع نصب تراورتن به نما، مشکل کمتری ایجاد شود. پس از نصب نیز امکان سقوط سنگ تراورتن بسیار کمتر است.

در واقع تراورتن پر کاربردترین متریال و بهترین سنگ نما محسوب می شود و در نمای خارجی و داخلی استفاده زیادی دارد. دیگر سنگ های استفاده شده در نمای رومی اینها هستند:

  • تراورتن
  • مرمر
  • گرانیت
  • شبه گرانیت

مزایا و معایب سنگ کاری راه پله چیست؟

سنگ کاری نمای رومی ارزان

نکات سنگ کاری نمای رومی

ماهیت سنگ به گونه ای است که در برابر تغییرات دمایی و فشار، منبسط و منقبض می شوند. در واقع امکان ترک خوردن و جدا شدن سنگ نما در اثر نشست ساختمان یا گرما و سرما وجود دارد. نصب صحیح سنگ ساختمانی تنها راه برای جلوگیری از بروز این مشکل است. هر گونه بی توجهی در نصب سنگ نما می تواند منجر به حوادث ناخوشایندی بشود. میزان چسبندگی سنگ تراورتن Travertine به دلیل تخلل های سطح بسیار بیشتر است اما این امر نباید موجب نصب ضعیف شود. اسکوب زنی، دوغاب و .... همگی در پابرجا بودن سنگ ها و جلوگیری از سقوط موثر هستند:

  • اسکوب سنگ کاری نمای رومی

برای اینکه ماندگاری و چسبندگی سنگ روی مصالح ساختمانی بیشتر باشد از اسکوب استفاده می شود. اسکوب نوعی شیارزنی سنگ است حتی سنگ تراورتن نیز می بایست تحت اسکوب قرار بگیرند در غیر این صورت احتمال افتادن سنگ در آینده نزدیک وجود دارد. این مشکل در هنگام اجرای سنگ کف پارکینگ وجود ندارد. سنگ کار با ایجاد شیارهایی در پشت سنگ، نمای رومی را به زیبایی اجرا می کند. از فرز برای شیار زنی استفاده می شود. پس از شیارزنی، دوغاب و سنگ سطح تماس بیشتری دارند و چسبندگی سنگ افزایش پیدا می کند.

  • دوغاب ریزی سنگ کاری نمای رومی

یکی از علل اصلی ریزش سنگ ها در نما رومی اینست که دوغاب ریزی به درستی انجام نشده است. دوغاب با استفاده از ماسه شسته و سیمان تهیه می شود نسبت درست این ترکیب روی کیفیت دوغاب تاثیر می گذارد. اما مهم ترین موضوع نحوه ریختن دوغاب است. سنگ کار حرفه ای با حوصله و دقت از دوغاب در پشت سنگ ها استفاده می کند. استفاده از سیمان خشک، نخاله ساختمانی و هر چیز دیگری در پشت سنگ یک اشتباه بزرگ است. تنها مصالح مجاز همان ماسه شسته است که با سیمان ترکیب می شود. قبل از نصب سنگ ساختمانی باید محل قرارگیری از خاک و ... پاک شود تا اتصال و چسبندگی بین دوغاب و سنگ بیشتر شود. حتی اگر بهترین مصالح و سنگ ساختمانی را تهیه کنید ولی سنگ کار به کارش وارد نباشد، هزینه هنگفتی را هدر داده اید. سنگ کاری ساختمان را به حرفه ای ها بسپارید.

ساب سنگ چیست و چرا انجام می شود؟

سنگ گاری نمای رومیسنگ کاری نمای رومی

قیمت سنگ کاری ساختمان هوم سرویز

عنوانقیمت از(تومان)قیمت تا(تومان)
سنگ کاری کف(متر مربع)
2000027000
سنگ کاری پله(متر مربع)
1700020000
سنگ کاری بدنه داخل ساختمان(متر مربع)
2500030000
سنگ کاری بدنه پاسیو(متر مربع)
3000035000
سنگ کاری بدنه راه پله(متر مربع)
2500030000
سنگ کاری نما ساده(متر مربع)
3200040000
سنگ کاری نما رومی(متر مربع)
90000120000
سنگ کاری جزئی- کمتر از 10 متر(متر مربع)
50000100000
قرنیز(متر طول)
1200015000
اسید شویی(متر مربع)
30004000
پیچ و رول پلاک سنگ نما
50007000
ساب زنی و پولیش سنگ کف
توافقی
بیشتر بخوانید  آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی

خدمات سنگ کاری ساختمان در تهران

سنگ کاری نما رومی و سنگ کاری ساده ساختمان از سرویس های دائمی هوم سرویز در تهران است. بهترین سنگ کار حرفه ای از همیاران هوم سرویز است که اجرای سنگ نمای ساختمان را بر عهده دارد. پس از ثبت سفارش هماهنگی برای بازدید و مشاوره رایگان انجام می شود. همیار پس از بازدید در مورد مصالح و تهیه اقلام مورد نیاز راهنمایی خواهد کرد. در صورت تمایل می توانید تهیه لوازم را بر عهده همیار گذاشته و در قبال خرید مصالح فاکتور دریافت کنید. ما در تمام محله های تهران حضور داریم. پیمانکاران می توانند در پروژه های مجموعه ای از تخفیف ویژه استفاده کنند. پیچ و رولپلاک سنگ نما در ساختمان های قدیمی و اسیدشویی و تمیزکاری نما نیز پذیرفته می شود. قبل از ثبت سفارش قیمت ها را از چند شرکت دیگر استعلام بگیرید. بهترین کیفیت و کمترین قیمت را از ما بخواهید.

برای استفاده از سرویس سنگ کاری ساختمان از اپلیکیشن هوم سرویز استفاد کنید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا