لوله کشی و تاسیسات

نصب سیفون توالت فرنگی ✔️ نصب و تعمیر توالت فرنگی در تهران

با فشردن دکمه سیفون توالت فرنگی آبی که در مخزن ذخیره شده تخلیه می شود. حجم زیادی آب با سرعت زیاد و چرخش وارد کاسه توالت شده و فضولات را به سمت فاضلاب هدایت می کند. طرز کار سیفون به همین سادگی است ولی گاهی این سیستم ساده دچار مشکل می شود. در این صورت عملا امکان استفاده از توالت وجود ندارد. در صورت خراب شدن سیفون، آب کافی برای تمیز کردن توالت وجود ندارد و بوی بد همه خانه را پر می کند. برای مواقع ضروری لازم است تا همیشه شماره مرکز تعمیرات توالت فرنگی را در گوشی ذخیره داشته باشید. 

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

سیفون توالت فرنگی

مدل های مختلف سیفون توالت فرنگی از نظر ظاهری متفاوت هستند. عمق آب بندی و سیستم تخلیه برندهای مختلف سیفون توالت یکسان نیست. البته از نظر کارایی همه سیفون ها ۳کار مهم را انجام می دهند. اولین و اصلی ترین کار سیفون هدایت فضولات به مجرای خروجی فاضلاب ساختمان است. این کار توسط فشار آب سیفون انجام می شود. اگر ابعاد سیفون و حجم آن مناسب نباشد، فشار آب برای تخلیه کم خواهد بود. دومین وظیفه سیفون تمیز کردن کاسه توالت است. هر بار که دکمه تخلیه را فشار می دهید آب به صورت چرخشی داخل کاسه توالت را تمیز می کند. سپس آب اضافی به فاضلاب هدایت می شود. در نهایت مقداری آب در گلویی کاسه توالت فرنگی باقی می ماند.

این آب برای جلوگیری از انتشار گاز و بوی بد در سرویس بهداشتی است. البته آب باقی مانده در توالت فرنگی مانع خروج سوسک و  حشرات از لوله فاضلاب نیز می شود.

آموزش نصب توالت فرنگی

انواع سیفون توالت فرنگی

انواع سیفون توالت فرنگی

خراب شدن سیفون علاوه بر انتشار بوی بد در توالت، یک مشکل دیگر هم ایجاد می کند. اگر به دلیل ایراد از سیفون استفاده نشود، تخلیه به خوبی انجام نمی شود و امکان گرفتگی لوله فاضلاب و حتی بالا زدن آن نیز وجود دارد. شاید در ظاهر مشخص نباشد ولی سیستم تخلیه سیفون ها اندکی تفاوت دارد. در حال حاضر ۲ نوع سیفون در بازار موجود است که عبارتند از: 

  • سیفون توالت فرنگی Wash down

این مدل با فشردن اهرم تخلیه، به یکباره آب مخزن را خالی می کند. فشار آب تنها نیروی محرکه در موقع تخلیه فاضلاب است. با توجه به بزرگ بودن مجرای خروجی و فشار آب زیاد، امکان گرفتگی لوله ها و گیر کردن دستمال توالت در راه اب فاضلاب وجود ندارد. طول مجرای تخلیه در این سیستم کوتاه تر از انواع دیگر است و به همین دلیل کاسه توالت فرنگی فضای کمتری اشغال می کند. سیفون کاملا پوشیده شده و در ظاهر دیده نمی شود. در توالت های مدل جدید از دکمه تخلیه دو زمانه برای صرفه جویی در آب استفاده می شود که در صرفه جویی آب و کاهش هزینه آب بها موثر است. سیستم تخلیه wash Down صدای موقع تخلیه همراه با صدای زیاد است و گاهی توالت به خوبی تمیز نمی شود.
  • سیفون توالت فرنگی Siphonic

مجرای این سیفون ها به شکل U یا S طراحی شده که از یک طرف به کاسه توالت و از طرف دیگر متصل به خروجی فاضلاب ساختمان است. سیستم تخلیه در این مدل با فشار آب و مکش انجام می شود به این مدل ها توالت فرنگی مکشی هم می گویند. سطح آب در این توالت ها بالاتر از مجرای دفع فاضلاب قرار گرفته است. لوله سیفون در مدل مکشی بلندتر از انواع چرخشی است. پس از فشار دکمه تخلیه، آب مخزن وارد کاسه توالت شده و پس از پر شدن از قسمت عمودی خارج می شود. سیستم تخلیه فاضلاب در این مدل ها بسیار زیادتر از مدل های دیگر است اما این سیستم آب زیادی را هدر می دهد. اگر چه مصرف آب سیفون مکشی بیشتر است ولی صدای سیفون به مراتب کمتر از نمونه معرفی شده قبلی است. به علت سیستم تخلیه متفاوت و مکش آب با قدرت، کاسه توالت به طور کامل تخلیه و تمیز می شود. باقی مانده فضولات در توالت به هیچ وجه وجود نخواهد داشت.

تعمیر شناور توالت فرنگی ارزان

تعمیرات سیفون توالت فرنگی

مشکلات رایج در سیفون توالت فرنگی

توالت فرنگی از هر طرح و مدلی که باشد پس از مدتی نیاز به سرویس و تعمیرات دارد. خراب شدن قطعات و ایرادات احتمالی سیفون به سادگی قابل برطرف کردن است. اگر در این زمینه تجربه ای ندارید با تعمیرکار توالت فرنگی تماس بگیرید تا از شر بوی بد فاضلاب توالت فرنگی خلاص شوید. رایج ترین موارد مشکل ساز در سیفون توالت فرنگی اینها هستند:

  • مشکل در حجم آب

هنگام خرید توالت فرنگی دقت کنید تا حجم مخزن مناسب باشد! اگر حجم مخزن کم باشد، سیفون قادر به تخلیه فاضلاب نیست و با مشکل روبرو می شوید.

  • مشکل در نصب توالت فرنگی

برای اینکه سیفون عملکرد مناسبی داشته باشد باید دریچه سیفون به طور کامل باز و بسته شود. موقع نصب توالت فرنگی دقت کنید اتصالات و پیچ و مهره های آن به درستی بسته شده باشند در غیر این صورت کارکرد سیفون دچار اشکال می شود.

  • جرم گرفتگی سیفون

پس از مدتی سیفون، شناور توالت فرنگی و دیگر قسمت ها دچار جرم گرفتگی می شود. املاح موجود در آب به مرور جرم سختی تولید می کنند. سرویس دوره ای توالت فرنگی برای تست عملکرد شناور و سیفون توصیه می شود.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و تعمیر توالت فرنگی هم ارائه میده؟

مراحل تبدیل دستشویی ایرانی به فرنگی

هزینه تعمیر سیفون توالت فرنگی

تعرفه نصب و تعمیر توالت فرنگی هوم سرویز

عنوان(به روز رسانی سال 1400)قیمت ازقیمت تا
نصب توالت فرنگی یک تکه
6000080000
نصب توالت فرنگی دو تکه
80000100000
تنظیم فلوتر سرویس فرنگی
3500050000
آب بندی
30000
40000
عیب یابی و تعمیر
30000
40000

خدمات نصب و تعمیر توالت فرنگی در تهران

برای ثبت سفارش رایگان سرویس تعمیرا توالت فرنگی از اپلیکیشن هوم سرویز استفاده کنید. امکان ثبت سفارش در بازه زمانی مورد نظر پیش بینی شده است. تعمیر شناور توالت فرنگی، سیفون، شیرآلات و اتصالات در کوتاه ترین زمان انجام می شود. در صورت خرید قطعات توسط همیار، فاکتور خرید ارائه می شود. این سیستم به صورت منطقه ای در همه محلات تهران ارائه می شود. تعمیرکار توالت فرنگی هوم سرویز توانسته رضایت صد در صدی مشتری در سفارش های قبلی را کسب کند. دستمزد تعمیرکار و هزینه ها طبق تعرفه محاسبه می شود. هزینه خرید قطعات جداگانه محاسبه خواهد شد. در همه ایام هفته می توانید سفارش خود را به صورت آنلاین ثبت کنید. پس از ثبت سفارش هماهنگی تلفنی برای اعزام همیار انجام خواهد شد.

ثبت سفارش رایگان نصب و تعمیر توالت فرنگی از طریق اپلیکیشن هوم سرویز

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نصب و تعمیر توالت فرنگی تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا